Rothengatter er bij na alles-of-niets- poging ES ROB DRUPPERS OP SLEEPTOUW f voetballerlei Cadeautje voor S jaak Hanegraaf WEER OERSTED] ƒ935,. Zware klappen voor dammers ^eger op Duindigt ITALIË/ROME SIJTHOFF EtfidócSowant ZATERDAG 24 AUGUSTUS 198S PAGINA 9 Ju DVOETBAL ■(Twente lb E.-NEC visie l)ndam "veendam »n-Helmond ■X Cambuur 1 Tuchtcommissie behandelt klacht tegen Cruijff ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft besloten de klacht over het functioneren van Johan Cruijff bij Ajax in behandeling te nemen. Het bezwaar van de VVON tegen de werkzaamheden van Cruijff, die als technisch directeur van Ajax de eindverantwoordelijkheid heeft voor het trai- ningsbeleid, is halverwege deze week ingediend door ie mand, die zowel lid is van de Vereniging van Voetbaloefen- meesters in Nederland (WON) als de KNVB. Secretaris-ge neraal Jaap van der Leek van de WON had in de afgelo pen maanden Ajax al gewaarschuwd, dat de ongediplomeer de Cruijff geen activiteiten mocht ontplooien, die in strijd zouden zijn met de voorschriften. De tuchtcommissie kan, behalve de zaak zelf verder uitwerken, ook besluiten de ge gevens over te dragen aan de speciaal ingestelde commissie, die de KNVB in het najaar zal adviseren over de positie van technisch directeur bij profclubs. Op welke termijn de straf kamer actie zal ondernemen, is ook nog niet bekend. NIEUWEGEIN In de negende en voor laatste ronde van de damzeskamp in Nieu- wegein hebben de drie Russen zware klap pen toegebracht aan het Nederlandse drie tal, dat in Rob Clerc een bijna „zekere" toernooiwinnaar leek te hebben. Wereld kampioen Anatoli Gantwarg nam tegen Clerc revanche voor zijn nederlaag van vo rige week en versloeg de aanstaande uitda ger, die prompt de leiding moest afstaan. De 23-jarige Aleksander Baljakin, de jong ste grootmeester in deze wedstrijd, nam de eerste plaats over omdat Jannes van der Wal in de slotfase zijn voordeel uit handen gaf. Michael Korenewski kwam naast Clerc door een zege op Auke Scholma. FANS HERACLES VERSTOPPEN IN STADION VUURWERK ALMELO De politie van Almelo heeft gisteren bij een controle van het Heracles-stadion vuurwerk ge vonden, dat supporters van de Almelose voetbalclub daar hadden verstopt om het zaterdag tijdens de wedstrijd tegen de FC Utrecht af te steken. Het gaat volgens de politie om zeven zeer grote rotjes (12 cm lang en 3 cm doorsnee), die onder tribunebanken en achter schotten lagen. Het afsteken van dit vuur werk kan ernstige gevolgen hebben, zeker op dicht bevolkte voetbaltribunes, aldus de politie. Kort voor de wedstrijd Heracles- FC Utrecht zal de politie an dermaal het stadion onderzoeken op de aanwezig heid van vuurwerk. leirtoptv npnd 1, 22.10 uur: Voetbal 'A etind 2, 22.40 uur Studio Nederlands, 22.15 uur: t zaterdag, nd 1, 18.05 uur Oie jhau. -nd 2. 22.10 uur Das Ak- Dort-Studio. id 3. 15.00 uur Golt: lamploenschappen van iltsland. id 3, 17.00 uur Records jlstoel. 13.30 uur Grandstand. tr,15 uur: World ol sport. 2|annel, 13.00 uur IJshoc- '%nnel. 14.05 en 20.40 ""herlkaans worstelen, oliannel, 14.55 uur Motor- )le 3a|nd 2, 14.45 uur Auto- el »P van Nederland. (ind 2, 19.00 uur. Studio ■fa: Nederlands, 20.05 uur kakkend. Nederlands, 23.25 uur 1 14.45 uur Auto- <e4P van Nederland. Frans, 18.30 uur: Sport, nd 1, 15.40 uur. Golt: -) «kampioenschappen uitstand, nd •Whai g«d o<ep< nd 1, 18.23 uur: Die "Whau. gnd 2, 17.22 uur. Die eportage. id 3, 19.00 uur: Sport lm se 14.55 uur. Grandstand, -r 00.35 uur: Autosport: GP Ierland. isnnel. 13.00 uur: Amerl- tball. annel, 14.30 uur Tennis: :up. ZANDVOORT De Ne derlandse solist Huub Ro thengatter plaatste zich gisteren in een alles-of- -niets poging bij de beste 26 rijders voor de nationa le Grote Prijs. Lange tijd bezette de 30-jarige coureur de 27ste en laatste po sitie van het deelnemersveld. De beste bolide van Osella weigerde dienst door elektri sche problemen. In de reserve wagen, niet afgestemd op de maten van de 1.90 lange Ro thengatter, kwam de Noord hollander moeilijk in zijn ca dans. Vijf minuten voor het eind van de droge kwalifica tie-training gaf Rothengatter alles. Soms meer naast de baan dan op het asfalt kwam hij tot de tijd van 1.19,410, ruim acht seconden achter de pole-tijd van Piquet. Vijf jaar geleden was het verschil tussen de snelste en de langzaamste nog vierCneenhalve seconde. Het rammen van Rothengatter le verde hem een volle seconde voordeel op ten opzichte van de Brit Acheson, bij RAM de opvolger van de verongelukte Winkelhock. Rothengatter verklaarde na zijn „ogen-dicht"-rondje, waarbij hij de wagen van Brundle toucheerde, dat zijn poging echt noodzakelijk was geweest. „Zaterdag kan het wel regenen. Dan kun je je kwalificatie vergeten. Het was vervelend, dat mijn eerste wa gen niet in orde was. Ik had zeker drie seconden sneller kunnen zijn." Boete Senna De Braziliaan Ayrton Senna da Silva is gisteren door de ra ce-leiding in Zandvoort met 5000 dollar (16.000 gulden) be boet wegens overtredingen te gen het internationale regle ment. Senna reed in de vrije training zijn brandende wagen via de verboden doorgang aan d? Hugenholtz-bocht de pits binnen. De internationale jury, die hem op grond van het re- Huub Rothengatter legt uit hoe hij via de kwaliflkatie de race heeft gehaald. glement van de race had kun nen uitsluiten, besloot tot een scherpe reprimande en een hoge boete. Baanrecord De Braziliaan Nelson Piquet heeft gisteren bij de eerste kwalificatie-training voor de Grote Prijs van Nederland, het baanrecord van Zandvoort aanmerkelijk scherper gesteld. Piquet legde het 4252 meter lange circuit af in 1 minuut en 11,074 seconden, hetgeen neer kwam op een gemiddelde snel heid van 215.350 kilometer per uur. Het record was sinds vo rig jaar in handen van de Fransman Alain Prost: 1.13,567. De resultaten van de eerste officiële quet (Bra) Brabham 1.11,074 (215.370 km/u - baanrecord), 2. Rosberg (Fin) Williams 1.11,647, 3. Prost (Fra) McLaren 1.11,801, 4. Senna (Bra) Lo tus 1.11,835, 5. Fabi (Ita) Toleman 1.12,310, 6. Tambay (Fra) Renault 1.12,486, 7. Mansell (Gbr) Williams 1.12,614, 8. Boutsen (Bel) Arrows 1.12,746, 9. Surer (Zwi) Brabham 1.12,856, 10. Lauda (Oos) McLaren 1.13,059, 11. De Angelis (Ita) Lotus 1.13,078, 12. Warwick (Gbr) Renault 1.13,289, 13. Laffite (Fra) Ligier 1.13,435, 14. Berger (Oos) Arrows 1.13,680, 15. Ghinzani (Ita) Toleman 1.13,705, 16. Alboreto (Ita) Ferrari 1.13,725, 17. Johansson (Zwe) Ferrari 1.13,768, 18. De Cesaris (Ita) Ligier 1.13,797, 19. Patrese (Ite) Alfa Romeo 1.14,240, 20. Cheever (Vst) Alfa Ro meo 1.14,912, 21. Brundle (Gbr) Tyr rell 1.14,920, 22. Bellof (Brd) Tyrrell 1.15,236, 23. Palmer (Gbr) Zakspeed 1.16,257, 24. Martini (Ita) Minardi 1.17,919. 25. Alliot (Fra) RAM 1.18,525, 26. Rothengatter (Ned) Osel la 1.19,410. Niet gekwlaificeerd: Acheson (Gbr) RAM 1.20,429. MAR Drie rennen en Brijen staan cr morgenmid- Bprogramma van de Wasse- n Duindigt. De eerste start )0 uur. De driejarige vol- ,nen aan de start in hun issieker van het jaar de iet bijna een halve ton aan I waarvan de helft voor de Dnze tips luiden. IEENPRIJS: Zillo Hano- ialaya en Zeppelin King. (IJS: Zeno Houberg, Yon- Sydney Raaphorst, An- ream en Carnaval, c Buitenzorg, Worthy Ha- W5(2):Arja Woldberg, Alex di Trica en Apollo. W5(3):Double Payment, Greenwood Belle en Life Line. W5(4):Vancy Terraise, Wander Oost- land en Zörg van Boko. W5(5):Ymond Boekelte.Yoboko du Bois en Yogi Bear. IBL HANDICAP:Flower of Sidon, Moonbat en Variety Grirl. INFORMATICAPRIJS: Ossian, Ro per Dan an Karim de la Motte. LONDENPRIJS: Yvanhoe G, Zeus Boekelte en Zelote. COMPUTERPRIJS: Whippet Postil le. Vic Hanover en Tamara Rita. wedstrijden voor Budding •tr Richard Budding, die zondag tijdens de wedstrijd SVV jiejingen een rode kaart kreeg, is voor vier wedstrijden ge- De tuchtcommissie betaald voetbal gaf de speler van yigen voorts een boete van tweehonderd gulden. {irijver van Go Ahead Eagles kreeg in de wedstrijd te- 'cles een derde gele kaart en moet één wedstrijd missen. WEST—BERLIJN De Ma rokkaan Said Aouita heeft gis teravond in West-Berlijn het wereldrecord op de 1500 meter verbeterd. De Marokkaan liep de afstand in 3 minuten en 29,45 seconden. Het record stond sedert 16 juli met 3.29,67 op naam van Steve Cram (Eng), die deze prestatie in Nice leverde. In de wereldrecordrace van Aouita op de 1500 meter ein digde Rob Druppers (Hellas) als zevende in de Nederlandse recordtijd van 3 minuten en 35,07 seconden. De Utrechter verbeterde zijn nationale re cord, dat hij op 29 mei in Aken op 3.36,38 had gebracht 1,31 se conden. Het was zijn tweede nationale record in nog geen 'week tijd. Vorige week zater dag liep hij in zijn woonplaats de 1.000 meter in 2.15,23. Het is het tweede wereldre cord, dat de Aouita, olympi sche kampioen op de 5000 me ter, op zijn naam brengt. Op 27 juli verbeterde hij het wereld record op de vijf kilometer van David Moorcroft tot 13.00.40. Uitstekend Er werden in Berlijn nog en kele uitstekende prestaties ge leverd. Drievoudig olympisch kampioene Valerie Briscoe- -Hooks demonstreerde haar grote kracht op de 400 meter met een tijd van 49,56 secon den. Een andere olympische kampioen, de Braziliaan Joa- quim Cruz won zijn specialis me, de 800 meter, in 1.42,98. Carl Lewis, de viervoudige olympische kampioen, moest in Berlijn, waar zijn voorgan ger met vier gouden medailles, Jesse Owens, 49 jaar geleden triomfen vierde, opnieuw een nederlaag slikken. De Ameri kaan, wiens beenblessure nog nipt geheel hersteld is, werd vierde op de 200 meter in een tijd beneden zijn stand (20,69). Brons Mellaard Emiel Mellaard heeft gisteren bij de Europese jeugdatletiek- kampioenschappen in Cottbus (Odl) het brons bij het ver springen veroverd met 7,79 meter. De wedstrijd werd ge wonnen door de Oostduitser Volker Mai met 7,99 meter. Said Aouita is heel blij met zijn tweede wereldrecord in korte tijd. Ditmaal op de 1500 meter. Jeugdhockeyers dank zij Zijp in eindstrijd VANCOUVER Simon Zijp was in Vancouver de held van Jong Oranje, dat zich plaatste voor de finale van het hockey- toernooi om de wereldbeker. De doelman van HGC haalde in de eerste verlenging van de wedstrijd voor de halve finales tegen Australië de bal uit een strafbal op schitterende wijze uit de bovenhoek. Daardoor bleef de stand 3-3. Kort voor het verstrijken van die eerste verlenging van een kwartier zorgde de Amster dammer Patrick Faber voor het winnende doelpunt uit een strafcorner: 4-3. De ploeg van trainer Pierre Visschers treft morgen in de finale titelverde diger West-Duitsland, dat Pa kistan gedecideerd versloeg (4-2). Jong Oranje werd drie jaar geleden in Koeala Loem- poer slechts zesde. Nederland - Australië 4-3 na verlen ging (1-2, 3-3). 16. Weterings 1-0, 23. Deane 1-1, 30. Hager 1-2, 49. Hager 1-3, 54. Weterings 2-3, 56. Parlevliet 3-3, 84. Faber (strafcorner) 4-3. Opstelling Nederland: Zijp; Spackler (43. Prinssen), Van der Meulen, Vaal en Vriesendorp; Van Ede, Delissen en Bovelander; Parlevliet, Faber en Weterings. wervingen ir^F Scheepers Willy Scheepers [nljjj'f een talentvolle spe- 533/7 PSV. Hij had echter j/jph op zijn weg naar de ovense keurtroepen te tj opboksen tegen dure epen, die jaarlijks uit - en buitenland wer- ihaald. Scheepers be- 1981 het maar eens te •n bij de toenmalige )RA7je tweedeklasser 583elt. Enige jaren later 'een hij naar Denemar- iaar kampioen Vejle middels is hij terug te in West-Duitsland, 'ij op het middenveld bij Darmstadt'98 in de Ie Bundesliga. nturieren mwitserland men van René Aubrun te van der Horst zullen voetballiefhebber niet gjeggen. Geen wonder, Wjfrubrun was de afgelo- ■JEser seizoen een vrij on- s Xènde speler van Telstar aagJ der Horst speelde wat Lsoccer in de Verenig- Ken. Het Nederlandse 1 opereert momenteel hoogste klasse van het •j^Vse voetbal, dat de »7si spelen nu voor FC Ba den, debutant in de Zwitserse topklasse. In de oefenperiode baarde het duo veel opzien, de twee behoorden tot de beste spelers. Inmiddels ziet het er naar uit, dat het ver blijf op het hoogste Zwitserse niveau voor het duo iets te hoog is gegrepen. Van Aubrun en Van der Horst is nauwelijks iets opmerkelijks meer te vernemen en FC Ba den krijgt het gewoon moei lijk. Geen interesse voor winnaar In het voetbal is gewoonlijk bijna alle belangstelling voor een winnende club en bijna niets voor de verliezer. In West-Duitsland bestaat een uitzondering die de regel be vestigt. Diverse kranten volgden de afgelopen seizoe nen wekelijks de verrichtin gen van SV Tiefenstein, dat al drie jaar geen enkele over winning wist te behalen. Zelfs kwam het elftal der anti-helden voor de televisie en waren de spelers zelfs be kender dan menige prof in de Bundesliga. Onlangs zag SV Tiefenstein echter kans een overwinning te behalen (2-1 op SV Uhlingen) en be haalde het zelfs van grote landelijke bladen de voorpa gina. Nadien is het weer rus tig rond SV Tiefenstein, dat zich nu teruggekeerd waant in de de anonimiteit. Willy Scheepers: via Dene marken in Tweede Bundesli ga. Opa van de Bundesliga Wolfgang Kleff (bijna 39) wordt de Opa van de Bun desliga genoemd. De doelman dacht in mei een punt achter zijn loopbaan als voetbalprof te hebben gezet, tot vorige week plotseling VfL Bochum bij hem aanklopte. Bochum zat in hoge keepersnood, om dat eerste doelman Zumdick geblesseerd is, tweede doel man Croonen in de eerste competitiewedstrijd een rode kaart kreeg en werd ge schorst en trainer Rolf Schafstall het opstellen van juniorenkeepers te riskant vindt, ofschoon Croonens vervanger uit de A2-junioren geen bal doorliet en de ploeg zelfs won. Daarom maakte Kleff, die speelde voor o.a. Börussia Mönchengladbach en For tuna Düsseldorf, zater dag zijn debuut voor VfL Bo chum. Dat gebeurde uitgere kend tegen Fortuna Düssel dorf, waar hij onlangs af scheid nam als actief voetbal ler. Kleff heeft wel laten we ten dat zijn rentree van voor lopige aard is. Hij heeft het te druk met privé-zaken. Lattek niet verbaasd Trainer Udo Lattek van Bay- vrn München vond onlangs in zijn brievenbus een schrij ven van de Duitse voetbal bond, waarin werd gemeld dat de scheidsrechters stren ger zouden optreden tegen trainers die zich niet goed ge dragen. Lattek was vorig sei zoen tijdens Bayer Uerdin- qen-Bayern München de tri bune opgestuurd na onwel voeglijke opmerkingen. Bo vendien kostte hem dit een boete van 5000 mark. Lattek reageerde heel lakoniek op het schrijven van de DFB: „Het verbaast mij dat de bond mij zo'n brief heeft ge stuurd, ook al ik weet ik in middels hoe ver ik kan gaan Twijfelach tige Noorse primeur In Scandinavische landen gaat het er bij voetbalwed strijden vrijwel altijd zeer vredig aan toe. Onlangs was er echter in Oslo bij de inter land Noorwegen - Oost- Duitsland sprake van een twijfelachtige primeur. Bij Udo Lattek: „Ik weet hoe ver ik kan gaan". enkele Noorse dagbladen was een anoniem telefoontje bin nengekomen van een Duits sprekende persoon, die meld de dat er tijdens de interland in het Oslose Ulleval Stadion een bom zou ontploffen. De politie zette prompt een in tensief onderzoek op touw en trof geen verontrustende za ken aan, waardoor de onwe tende toeschouwers rustig naar de wedstrijd konden blijven kijken. Eén van de mensen, die op de hoogte was, zei: „Ik heb wel een knal gehoord. Dat was een schot van één van de spelers van het Noorse elftal op de tijd, dat de bom zou ontplof fen. Dat schot ging hoog over het doel van Oost-Duitsland". De man sprak hiermee te vens zijn teleurstelling uit over het Noorse optreden, hetgeen gepaard ging met een nederlaag van 1-0. ZUNDERT Kreunend en steunend stapte Sjaak Hanegraaf gisteren in Zundert van de fiets. De 24-jarige coureur uit het Brabantse Schijf had juist tevoren de vierde etappe van de Ronde van Neder land gewonnen, maar het had hem zichtbaar veel pijn gedaan. „Ik ben echt geen zeurkous al zeg ik het zelf, maar ik zit echt kapot. Alles doet me pijn", sprak de dodelijk ver moeide Hanegraaf. Na een uiterst enerverende etappe van Den IJaag naar Zundert over 227 kilometer, schudde hij in de laatste om loop in de finishplaats de Belg Patrick Cocquyt van zich af, waarmeehij 40 kilometer daarvoor uit de grote groep ontsnapte. De nationale kam pioen kreeg als enige renner uit de ploeg van Raas ook alle gelegenheid om weg te rijden en zodoende een troostprijs in de vorm van de etappezege binnen te halen. Toen Hanegraaf, die in juni tij dens een criterium in Woer den viel en daardoor bijna drie maanden niet in wedstriiden uitkwam, ontsnapte, hiela de Post-brigade de benen stil. Al leen de Belg Patrick Cocquyt reageerde en binnen tien kilo meter was de voorsprong al tot twee minuten opgelopen. De zege was min of meer een cadeautje van de Post-ploeg voor de man, die nog steeds niet van plan is naar de WK in Italië af te reizen. Maar wel een pijnlijke surprise, want Hanegraaf had zelfs plannen gehad om af te stappen. „Ik., kwam opeens vooruit te zitten, Dat had ik niet verwacht",." meldde de winnaar. „De jon- gens van Post hadden het de hele dag druk gehad met alle demarrages van onze ploeg; Toen ik het probeerde was ik ervan overtuigd dat het niet door zou gaan. Als ik terugge haald zou zijn, was ik zeker, niet doorgereden. Ik zal hele-; maal kapot. Toen de voor-, sprong zo snel groeide en Coc-, quit ook bereid was zijn werk te doen, heb ik maar besloten door te fietsen, ondanks het feit dat mijn arm en rug ver-" schrikkelijk veel pijn deden, Ik ben nog lang niet de oude,, Ik kom conditie tekort en de- blessure aan de arm is nog. lang niet hersteld. Voor*mezelf- ben ik dan ook nog niet klaar voor het wereldkampioen*, schap, ook al omdat ik niet het risico wil lopen net zo af te gaan als vorig jaar in Barcelo-' na. Ik zou eerst nog overleg plegen met Jan Raas, maar mijn mening is door deze etap* pewinst niet veranderd". Eric Vanderaerden behield de. leiderstrui. Als hij de Ronde van Nederland wint zou dat dé-; eerste keer sinds 1957 (Rik van Looy) zijn, dat een buitenlan der met de eer gaat strijken; En tevens de eerste keer dat Vanderaerden een etappe-^ koers wint. GERHARD NIJBOEft' BASSANO DEL GRAPPA Hans Henrik Oersted heeft zijn wereldkampioenschap in de achtervolging bij de profs geprolon geerd in een finale die een herhaling was van vorig jaar. Dit. keer kon Anthony Doyle de volledige vijf kilometer uitrijden, hoewel de Deense geweldenaar, ondanks de harde wind, dicht bij zijn eigen wereldrecordtijd van Bassano del Grappa reed met de ongelooflijke tijd van 5 minuten 45,71 seconden. Moser viet*- buiten de echte prijzen, omdat Gregor Braun hem in de rit omi de derde plaats ruim versloeg, nadat Oersted hem al in de halve.: finales had geklopt. Matthé Pronk en Ronald Rol bereikten de finale van het kampi oenschap bij de amateurstayers. De wereldkampioenschappen,, van Bassano del Grappa zijn de laatste voor de 38-jarige Pronk. „Ik heb alles meegemaakt. Elf wereldkampioenschappen, twee gouden, vier zilveren medailles, met uitzondering van de eerste keer steeds in de finale. Er is niet zo veel meer om voor verder te gaan. Maar er zijn wel een heleboel redenen ermee te stopij pen. Het kan eigenlijk niet langer meer. Ik heb, als timmerman;* een volledige baan. Ik heb vier kinderen, de oudste is elf, de i jongste twee, dan wil je ook wel eens wat meer voor je gezin- gaan leven. Niet dat mijn vrouw stokken achter de deur heeft klaar staan. Integendeel. Zij zegt steeds, ga jij nog maar rustig een jaartje door. Maar je moet er toch eens mee ophouden". Geen Hermans Nederland, dat uit de series van de amateurstayers drie van de vier man in de eindstrijd bracht, zal ten hoogste met twee profs zo ver komen. Voor Matthieu Hermans is geen plaats in dit kampioenschap. De KNWU kan niet aanvaarden dat de veldrij der en wegrenner de stayerij er maar een beetje bij doet Na de nationale kampioenschappen, waar Hermans naar een goede derde plaats reed, is de profstayers een brief gestuurd dat er ge kozen moest worden voor de Ronde van Nederland of voor dë~ wereldkampioenschappen. Priem en, vanzelfsprekend, Kos ko zen voor Bassano, Hermans voor de proftour. sportuitslagen WIELRENNEN Ronde van Nederland Vierde etappe: 1. Hanegraaf (Raas) 5.21.07 (met tijdvergoedlng 5.20.57), 2. Cocquyt (Bel. Van Vaerenbergh) 5.21.14 (5.21.09), 3. Kelly (Ier, De Gri- baldy) 5.22.11 (5.22.08), 4. E. Planc- kaert (Bel, Post) 5.22.11, 5. De Vos (Bel, Van Vaerenbregh), 6. T. van Vliet (Swerts), 7. Vanderaerden (Bel, Post), 8. Hermans (Perurena), 9. Van der Poel (Raas), 10. F. van Katwijk (Van Erp). Algemeen klassement: 1. Vanderaer den 22.46.19, 2. Oosterbosch op 20, 3. A. Van Houwellngen op 31, 4. Rooks op 35, 5. Hermans op 36, 6. de Rooy op 40, 7. Muller op 42, 8. T. van Vliet op 43, 9. Van der Poel zelfde tlid. 10. E. Planckaert op 45. Grote Prijs Wilhelm Teil Zesde etappe: 1. Olaf Ludwig (Odl) 142 km in 3.46.00 (gem. 37.668 km/u) 2. Ogdeam Abdagaparov (Sov) 3. Je- an-Jacques Philipp (Fra) 4. Jan Koba (Tsj) 5. Tomas Klrsipoen (Sov) 6. Jan Goessens (Bel) 7. Jochen Baumann (Zwi) 8. Markus Eberli (Zwi) 9. Mark Szerszynskl (Pol)- 10. Hans Traxler (Zwi). 23 Marc van Orsouw 29. Daan Luykx 42. Patrick van Passel allen zelfde tijd als de winnaar. 69. Eddy Schurer op 26.13. Algemeen klassement: 1. Pascal Ri chard (Zwi) 18.46.10; 2. Rlkho Soeoen (Sov) op 3.15; 3. Israel Corredor (Col) op 8.14; 4. Paul Hodge (Aus) op 9.13; 5. Bruno Hürlimann (Zwi) op 14.23; 6. Johann Traxler (Zwi) op 15.03. Ronde van Limousin Tweede etappe: 1. Jean-Francols Bernard (Fra) 165 km In 4.24.03: 2. Benno Wiss (Zwi) op 41 sec.; 3. Mare Madiot (Fra) z.t.; 4. Bruno Cornillet (Fra) op 43 sec. 5. Frederic Vichot (Fra) z.t.; 14. Pascal Poisson (Fra) op I.27. Algemeen klassement: 1. Pascal Poisson (Fra) 8.08.00; 2. Dominique Garde (Fra) z.t.; 3. Marc Gomez (Fra) z.t.; 4. Philippe Leleu (Fra) op 44 sec.; 5. Dominique Arnaud (Fra) WK baan in Italië Profe88isonals Sprint kwartfinales: Eerste serie: Nakano (Jap) wint In twee ritten (11,10, 10,88) van Hatton (Vst). Tweede serie: Dazzan (Ita) wint in twee ritten (11,54, 11,67) van Frin- klea (Vst). Derde serie: Matsueda (Jap) wint in drie ritten (-/- 11,02, II,02, 10,95) van Collnelll (Ita). Vierde serie: Vernet (Fra) wint in twee ritten (12,05, 11,28) van Baffi (Ita). Achtervolging finale: 1. Hans-Henrlk Oersted (Den) 5.45.71 2. Anthony Doyle (GBr) 5.57.78. Om de derde plaats: 1. Gregor Braun (Wdl) 5.55.04; 2. Francesco Moser (Ita) 5.57.44. Amateurs Klassementswedstrijd: 1. Martin Pene (Tsj) 31 punten, 50 km In 1 uur 3 mi nuten en 4,36 seconden, 2. Philippe Grivel (Zwi) 22 punten, 3. Dan Frost (Den) 18 punten. Stayers tweede serie: 1. Roberto Dotti (Ita, gangmaker De Lillo), 40 km in 34 minuten 22,01 seconden, gen- middelde snelheid 69,834 km/uur, 2. Matthé Pronk (Ned, Koch) op 240 meter, 3. Ralner Podlesch (Wdl, Durst) op 310, 4. Ronald Rol (Ned, Suiker) op 1 ronde en 140 metev. Dames sprint: Finale: Isabelle Nicoloso (Fra) wint in twee ritten (11,97 en 11,95) van Con nie Paraskevin (Vst). Om de derde plaats: Natalja Kroegel- nltsjkaja (Sov) wint in drie ritten (12,23, -/- 12,44, 14,13) van Erika Sa- lumlë (Sov). VOETBAL Amateurtoernooien Wilhelmus: LENS-UVS 0-1, Wilhel- mus-Blauw Zwart 4-3. Heuveltoernool: RKAW-Tonegido 0- 3. Den Hoom-Voorburg 0-1. Jubileumtoernooi Spoorwijk: Spoor- wijk-RVC 2-2 S. w.n.s., VCS-Groene- weg 8-2. HONKBAL Competitie Tweede klasse C: Wasse- naar-DSS 9-3. DAMMEN Zeskamp in Nieuwegein Negende ronde: Gantwarg (Sov) Clerc (Ned) 4-0, Korenewski (Sov) - Scholma (Ned) 4-0, Van der Wal (Ned) - Baljakin (Sov) 2-2. Stand: 1. Baljakin 23 punten. 2. Kore newski en Clerc 22. 4. Gantwarg 20r 5. Van der Wal 11. 6. Scholma 10. SCHAKEN NK dames Arnhem Tiende ronde: Van Eist - Belle 0-1, A. Cameron - Selmeier 1/2-1/2, Drewes - V.d. Giessen 1-0, De Wit - Van Par- reren 1/2-1/2, Mulder - P. Cameron 0-1, Harmsen - Vreeken 0-1 Stand: 1/3 Harmsen, Van Parreren, Selmeier 7. 4 Vreeken 6 1/2, 5 Belle 6, 6 P. Cameron 5. 7 De Wit 4.1/2,. 8/9 A. Cameron, Drewes 4. 10/11; V.d. Giessen, Van Eist 3.1/2, 12 Mul der 2. (ADVERTENTIE) Vertrek zaterdag 28 september a.s. 9-daagse rondreis Italië per luxe touringcar met bezoek aan Rome, Florence en Riva. Met overnachtingen op de heen- en terugreis. Alle hotelkamers met douche en toilet. Verzorging op basis van haltpension Incl. afscheidsdiner. Inclusief sightseeing tours Florence en Rome o.l.v. deskun dige gidsen en bezoek aan Tivoli en Riva. De prijs voor deze exclusieve reis bedraagt per persoon op basis van een 2-persoo"nskamer. Toeslag 1-persoonskamer 175,- Gecombineerde reisverzekering f 22,50 per persoon 5,- poliskosten. Annuleringsverzekering 3 1/2% van de reissom 6,-poliskosten. Inlichtingen en boekingen telefonisch onder nummer 070-190882 (maandag tm vrijdag 9-16 uur) of persoonlijk in onze vestiging aan de Spuistraat 71/hoek Spui te Dén Haag. POSTBUS 16050 2500 AA DEN HAAG TELEFOON 070-190882

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9