et oosterse in botsing et het Amerikanisme Chinatown New York Et; Portret van strijdbare verzetsman Van Randwijk Mand ipIO/TELEVISIE CeidoeÖou/tmvi VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1985 PAGINA 9 linet voor nadere discussie Europees mediabeleid 1RSUM - De Nederlandse regering vindt het te vroeg om luderen dat het binnen de kabelregeling opgenomen ver- Nederlandse ondertiteling en reclame in programma's \uit het buitenland worden aangeboden, in strijd is met de Ye wetgeving. Eerst wil de regering de discussie binnen fopese Cultuurraad afwachten over het zogenoemde loek, een werkdocument waarin voorstellen zijn gedaan p Europees mediabeleid. Dit is meegedeeld aan de Euro- ■"Tmmissie. De Europese Commissie had eind mei de Ne- Ise regering laten weten dat het artikel in de kabelrege- (Brin de voorwaarden zijn opgesomd waaraan een vanuit lenland aangeboden programma moet voldoen, in strijd is t Europees recht en daarover opheldering gevraagd. Het van op Nederland gerichte reclame heeft tot doel te ver- •n dat toch indirect via het buitenland een commerciëel inds kabelomroepprogramma wordt aangeboden Het on- Ingsverbod moet gezien worden als een aanvulling daar- is de regering. Onderhandelingen NOS - KNVB komen weer op gang HILVERSUM De onderhandelingen tussen de KNVB en de NOS over een nieuw contract voor het brengen van voetbalverslagen op radio en televisie zul len naar verwachting het komende week einde worden hervat. KNVB-onderhandelaar en lid van het be stuur van de sectie betaald voetbal Harm- sen was wegens verblijf in Spanje met de voetbalclub Ajax de afgelopen dagen niet beschikbaar. Anderhalve week geleden liep het overleg stuk op de afspraak die de NOS mondeling zou hebben gemaakt met Fimnet. Het probleem dat nu speelt is dat de wensen van de NOS en de wilsove- reenkomst tussen KNVB en Filmnet el kaar bijten voor wat betreft het brengen van integraal voetbal. Filmnet eist de ex clusiviteit op dit punt op en heeft daar voor een periode van vier jaar vijf miljoen gulden voor over. De NOS wil zijn bod van vijftien miljoen over een periode van vijf jaar alleen handhaven als de moge lijkheid voor het brengen van een „wed strijd van de week" op bijvoorbeeld de vrijdagavond is ingebouwd. Van de zijde van Filmnet kan nog geen nieuwe ont wikkeling gemeld worden ten aanzien van de aangekondigde rechtsprocedure te gen de KNVB. Directeur Rob Houwer was niet aanwezig omdat hij zich in Spanje be vindt. NOS-voorzitter Van Dijke zei dat de NOS nog steeds een groot voorstander is van het vinden van een oplossing in driezijdig overleg, dus met Filmnet. On danks alle verwikkelingen blijft de NOS positief staan tegenover de verkoop van beeldbanden van wedstrijden aan Film net. Van Dijke wilde echter niet ingaan op de vraag of er tussen het facilitair be drijf van de NOS en Filmnet al contact geweest was over een dergelijke techni sche samenwerking. Probleem daarbij is dat de NOS zonder een contract met de KNVB Filmnet niets aan kan bieden. Het ziet er dan ook naar uit dat als de KNVB „de hoofdprijs" wil binnenhalen de bond eerst een compromis met Filmnet zal moeten sluiten. Houwer heeft vorige week vrijdag echter verklaard zijn been strak te zullen houden en de KNVB voor de rechter te zullen dagen als Filmnet niet op de geplande datum van medio septem ber met het uitzenden van een wedstrijd van de week op de zondagmiddag kan be ginnen. •speelde documen- lag onderhand een c verschijnsel he- de overigens nog Maar die een die- lem mee te geVen, fjïn te leggen van de er wie het handelt, "^om een bijzondere van het gegeven begrijpende bena- De Amerikaanse Marva Nabili, :ische komaf, leg- waas van orien- 'ilosofie over haar ik „Night Songs", op VPRO-tv op om 23.10 uur. Stoelt in Chinatown, de kRse wijk, waar uitge- ^oosterlingen hun heil |i ast zoeken. Zij krijgen ^erikaanse levenswijze ^ngen. Nochtans probe- je essentie van hun ei- wijze vast te houden. jen aziatische Ameri- ^^noemd en de culture- lillen tussen hun nieu- en hun familiale tra den dwars door de ge ileen. Dit brengt ver- f 'g teweeg tussen ou- Kinderen, omdat deze J gemakkelijker voor -jftn openstaan, ook /invloeden. Songs" ziet er uit als een speelfilm, omdat de maak ster door de daagse werkelijk heid van die wijk heen een dramatische draad weeft, in een gezin zoon contra vader, maar ook meelevende familie leden die in die prestatiemaat schappij waar ieder voor zich zelf leeft, vasthouden aan het oude geloof waarin de zorg voor de ander voorop staat. In de opzet van deze film pas te, dat de maakster zich ter plekke uitgebreid informeer de, zich indrong in het fami lieleven. Aan de hand van wat zij daar ervoer schreef zij het script, waarna zij oosterse ac teurs inhuurde om haar op de werkelijkheid geënte verhaal na te spelen. Immigrante Een Vietnamese immigrante (Mabel Kwong), een boot vluchtelinge, reisde haar man vooruit. Zij hebben het nieuwe bewind veel geld moeten beta len om het land te kunnen verlaten. Zwervend op zee zijn zij opgepikt, maar hun kinde ren zijn zij kwijt geraakt. De vader bleef in een vluchtelin genkamp achter om de ver blijfplaats van zijn kinderen te achterhalen en vervolgens zijn vrouw na te reizen. De moeder blijft in het ongewisse over de komst van haar man en het lot van haar kinderen. Zij stuurt haar man brieven, die zij al schrijvend aan zichzelf voor draagt. De inhoud ligt niet ver af van de bespiegelende gebe den die fij ten hemel zendt. Dit levert bijna oosterse poëzie op, tegelijk gelatenheid prijs gevend en groot vertrouwen in de bestierder van hemel en aarde. Om in haar onderhoud te voorzien, neemt zij een baantje aan in een confectiebe drijf, waar zij beneden de loongrens betaald wordt en van tijd tot tijd immigratie-po- litie binnen valt voor controle op de papieren, met soms uit wijzing als gevolg. Zij heeft haar intrek genomen in een Chinees gezin, waarvan de vader en de moeder (Victor Wong en Ida Chung) hun ge zin wel compleet hebben, maar die hun zoon (David Lee) dreigen te verliezen aan het typisch amerikaanse grote stadsverschijnsel van de jeugd- gangs. De vader heeft het al moeilijk om het hoofd maat schappelijk boven water te houden, maar moet het ook nog eens meemaken, dat zijn zoon zich aan het ouderlijk ge zag onttrekt. Dit steekt hem diep, omdat het geloof zijner vaderen de gulden regel be helst, dat kinderen diep res pect koesteren voor hun ou ders en in elk geval ook voor hen zorgen. Dat komt er alle maal niet van in dit gezin, al weet de inwonende Vietname se vrouw na een dramatisch gebeuren tijdens een oosters De zoon keert zich tegen zijn Chinese vader in hartje New Yoek. vuurwerk een keer ten goede te bewerkstelligen, mede door haar groot geloof in oude waarden. Verdienste Het mag een verdienste van de maakster heten, dat zij de verschillende invalshoeken in dit verhaal soepel in elkaar schuift. Men krijgt beelden uit het bedrijvige New York, waar auto's onverschillig langs mensen voortschuiven, waar jeugdgangs te beroven objec ten bespieden en elkaar uittes ten in kracht en brutaliteit. De struggle for life, de strijd om het bestaan, de ingebakken trek bij Amerikanen. De Amerikaanse architectuur van de Chinatown-behuizin- gen draagt aan de gevels oos terse opschik als overstap naar het interieur, waar alles er oosters uit ziet, zo zeer bijna dat men de geuren van de oos terse gerechten er kan ruiken. Die verschillen ziet men ook in leefstijl. De oosterling leeft bespiegelend, trager. Op het confectiebedrijf krijgt de Viet namese vrouw dan ook aan merkingen op haar sloomheid. Dat die traagheid omgekeerd evenredig is aan de diepte van het gedachteleven van die mensen, dat is iets waar de chef niet mee te maken heeft. Die staat voor een hoeveelheid gereed produkt per dag. Zo ziet en hoort men alles voort durend botsen, ook in de an ders geritmeerde en geïnstru menteerde muzieken en de tv- uitzendingen, die aan de hand van cowboyverhalen de ame rikaanse ontstaansgeschiedenis vertellen, hun nationale trots, een en al vechten tegen de oorspronkelijke bewoners, de Indianen. Op die manier wordt niet al leen een geschiedenis weerge geven over de realiteit van de samenleving in dat oosterse stukje New York, maar krijgt men ook te maken met kritiek op de amerikaanse samenle ving, nog benadrukt door een half beschouwend gebed cq. bespiegeling aan het slot door de Vietnamese vrouw Amerikaanse tv-critici bleken daar niet ongevoelig voor, pre zen deze film in alle toonaar den. Mogelijk ook, omdat men een totaal andere filmstijl ont waart dan de op de Ameri kaanse tv gebruikelijke. Daar in moet het altijd hard tegen hard gaan, staan altijd mensen tegenover elkaar, elkaar be schietend of vliegen afvan gend, tot in de comedies toe. In „Night Songs" staan zelfs de mensen die botsen vlak naast elkaar, zoekend naar be grip om verschillen van in zicht en levenswijs te over bruggen. TON OLIEMULLER Henk van Randwijk bestreed onrecht waar hij dat zag. HILVERSUM Op 9 mei 1945 hield H.M. (Henk) van Randwijk een toespraak tot een enorme mensenmenig te op de Amsterdamse Dam. Op zijn woorden „Amster dammers, jullie zijn vrij" volgde minutenlang oorver dovend gejuich. Vijf dagen later zag Van Randwijk er gens in Amsterdam een groep joodse jongens en meisjes met vlaggen lopen, die duidden op hun jood-zijn. „Dat zomaar onbekommerd lopen met die vlaggen heeft op mij nog meer indruk gemaakt dan het gejuich op de Dam op 9 mei 1945", aldus Van Randwijk, over wie de VARA-tv vanavond (Ned. II, 21.19 uur), in het kader van de serie De Onderste Steen, een documentaire uit zendt. Achteraf kan worden vastgesteld dat de onderwijzer en schrij ver Van Randwijk, in de moeilijkste bezettingsjaren hoofdredac teur van het illegale Vrij Nederland, niet toevallig in het verzet geraakt is. De vooroorlogse crisismaatschappij en de noden van honderdduizenden hadden van de protestants-christelijke schrij ver toch al een opstandig mens gemaakt. Op geweld, onderdruk king en rechteloosheid in de oorlog had hij zonder aarzelen één antwoord: verzet. Diezelfde lijn van verzet trok hij consequent door toen Nederland, kort na zijn eigen vrijheidsstrijd, het Indo nesische volk met wapens bestookte. Het onderwijzersechtpaar Van Randwijk (zijn vrouw Ada was ook onderwijzeres) trok in 1937 van Werkendam naar Amsterdam, waar hij hoofd werd van de Eben Haëzerschool in de Bloemstraat, hartje Jordaan en in het hartje van de crisis. De school was eigendom van de vere niging tot Heil des Volks en heette vanouds „school voor have- looze kinderen". In de loop van 1941 werd het onderwijzersechtpaar „een uniek koppel in het Nederlandsche verzet". Een man en een vrouw die elkaar qua karakter en werkzaamheden uitstekend aanvul den èn ondersteunden en met anderen werkten vanuit het „hoofdkwartier" Prinsengracht 21 in Amsterdam (het huis was aan de Vrij Nederland-groep ter beschikking gesteld door ds. Oorthuys). Na de oorlog bracht de oppositie van Van Randwijk tegen de regering-Drees inzake de politiek ten opzichte van In donesië hem in een isolement. In het leven van Van Randwijk, die op 56-jarige leeftijd in 1966 in het ziekenhuis van Purmer- end overleed, heeft verzet voortdurend een belangrijke rol ge speeld; dat komt in deze documentaire duidelijk tot uiting. ALAND 1 i fote wereldrivieren, ^ilmreportages over de rivieren in verschillen- len van de wereld. Afl. Zaïre 2R V-Jeugd-Matinee, ^Jeerd kinderprogram- Inet om 16.30 De heb- kangeroe, Bulgaarse Utiefilm en om 16.38 gevaarlijke zoekaktie, film naar het boek van Anderson. In het i, maar woeste land- van IJsland gaan en zijn zusje Annie op naar drie zoekgeraak- lapen l ouwtje Theelepel, te- nserie ^-Journaal .25 De Carsons, Au- che serie. Godfrey en umphrey vinden een ^^caanse maatschappij i om 'hun' film mee te ceren irkepad '85. Route 11: "ind Woodpecker, urnaal Rlderland kikkerland, deel van een serie ogramma's voor Jfren. Presentatie: wPasschier en Frank Heijer ft en Nu, actualitei- ^riek waarin aandacht ^■besteed aan de toe- Y~ -van alleenstaanden in land en hoe zij probe- ÉB hun isolement te ko- ÏHWoorts een reportage ^ope anti-satelliet-proe- K 11or de VS ^|rtien persoonlijke ■Metingen, zomermedi- II Street Blues, Ame- FV%e politieserie. LaRue Ikjde vliegtickets naar ■■■egas met een valse w e betaald en de Faisa ls blokkeert de terug- Fabian, de pleeg- ran Lucy, ziet z'n ver- D73B moeder in de recht- teers, Amerikaanse ly-serie. Nick, de ex- van Carla, komt met nieuwe echtgenote in Cheers. Hij wil één 's kinderen onder loede nemen. Carla 1 eerst, maar gaat lens door de knieën jei 23.30 Studio Sport. Wielren nen: Samenvatting van de Wereldkampioenschappen op de baan in Venetië NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.40 Sesamstraat 19.00 Journaal VARA 19.12 Niels Holgersson, te kenfilmserie. Afl.: Finn-Ma- lin 19.39 California Suite, Ameri kaanse speelfilm uit 1978 naar het toneelstuk van Neil Simon. Regie: Herbert Ross. De actrice Diana Bar ry is in het Beverly Hills Ho tel in Los Angeles, omdat ze waarschijnlijk een Oscar krijgt als Beste Actrice. Zij maakt kennis met enkele andere gasten in het we reldberoemde hotel 21.19 De Onderste Steen: Henk van Randwijk. Portret van Hans Jacobs over het opstandige leven van Henk van Randwijk. Als hoofdre dacteur van het Illegale Vrij Nederland is hij een van de grootste figuren van de on dergrondse pers geworden 22.09 Alles is vol, korte film over glorie en einde van een oud hotel in het hart van de Canadese stad Vancouver NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 De zee van geloof. Afl. 1: Het mechanistische heel al. Dr. Don Cupitt, de 'Va der van de moderne weten schap' begint een reis langs de veranderingen die in 400 jaar ons leven en de wereld een ander aanzien gaven 23.33 Bericht Van de Wilde Ganzen EO 23.35-01.22 D Licht in het donker, Amerikaanse speelfilm uit 1962. Het le vensverhaal van de schrijf ster Helen Keiler, die als baby blind en doof werd. Als ze acht jaar oud is, krijgt ze een lerares die on vermoeibaar probeert Helen de weg naar de buitenwe reld te wijzen FILMNET/ATN 17.00 Fairy Tala Theatra: Snow Quoen 17.50 Marijntjo Gijzena Jeugd 19.30 Diffrent Strokes afl.3: Big Brother 19.55 Who's the Boss afl.3: Angela's First Fight 20.20 Bank- tsheim 20.30 Endless Love 22.20 scape from New York 00.00-02.30 Darling BRT 1 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma 18.05 Tom en Tina, kleuterserie 18.10 Klein, klein kleutertje 18.25 Juke Box 18.30 Star Trek, Amerikaanse SF-se- rie. Afl.: Brood en spelen. De beman ning van de Enterprise landt op een planeet, die geheel In de oude Ro meinse sfeer leeft 19.20 Programma van de Vlaams- Nationale Omroepstichting. Uitzen ding door derden 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerbericht 20.15 De Hellekroeg (Paradise Al ley). Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Sylvester Stallone. Met o.a. Syl vester Stallone. Lee Canalito en Ar- mand Assante. Een vreemdeling, die het stadje Lago passeert, helpt de in woners zich te beschermen tegen drie bandieten. Hij houdt er wel geweldda dige methodes op na 21.50 Filmporlret: Hulde een Gene Kelly. In maart 1985 kreeg Gene Kel ly de 'Life Achievement Award' voor zijn hele werk en zijn bijdrage aan de Amerikaanse film. Een verslag van de uitreiking. Gastvrouw: Shirley Ma- cLaine. M.m.v. o.a. Fred Astaire, Cyd Charisse. Debbie Reynolds, Mikhael Baryshnikov, Leslie Caron, Kathryn Grayson, Olivia Newton-John, James Stewart e.a. 23.00 Journaal 23.15 WK wielrennen op de baan te Baaeano. Samenvattende reportage. Commentaar: Mark Stassijns 00.00 Coda RTBF 1 17.30 Mededelingen ONEM 17.45 Ciné-vacancea 18.10 Lollipop, kinderprogramma 18.45 Clip Club, videoclips gepre senteerd door Ray Cokes 19.00 Ce aoir, regionaal magazine 19.23 Bonjour la fête, spel program ma 19.30 Journaal ,20.00 Lea ateliera du röve, docu mentaire serie over filmstudio's In de ?ehele wereld, gepresenteerd door eanne Moreau. Afl. 2: Filmstudio's uit de Sovjet-Unie 20.55 Clnè-club de minuit: A la re cherche d'Anna Magnanl (lo sono Anna Magnani), Belgisch fllmportret uit 1979 over de Italiaanse actrice Anna Magnani van Chris Vermorcken. Met: Vittorio de Slca, Paolo Pasollni, Roberto Rosselini e.a. Filmfragmen ten met de fameuze actrice Anna Magnani en interviews met filmma kers. die met haar samenwerkten 22.35 Journaal MUSIC BOX TV 5 16.00 (ENon-atop videoclip*. 'Bet- ween the lines': Sunle bekijkt de En gelse muziekbladen van deze week (16.00), 'Europarade' met Kas van lersel (17.00) en 'First Sight Show' met Simon en een popartiest (18.00). 19.00 Kinderprogramma 19.23 La dernière machetta 20.26 La acélerata Thérèa* 21.20 Thalaaaa 22.00 Nieuwa 22.30-02.00 SNon-atop videoclips. Herhalingen. 'Between the lines' met Sunie (22.30), 'Europarade' (23.00), Simon met de 'First Sight Show' (00.00) en-Gaz (01.00). DUITSLAND 1 Scène uit 'Lover come back', een film, die In Nederland de bio scoop haalde onder de titel 'Pyama voor twee' met Rock Hudson en Doris Day. Duitsland 1 om 20.15 uur. Chaplin. Aan het eind van de vorige eeuw breekt de goudkoorts los In Alaska. Door slechte weersomstan digheden kruisen de paden van drie goudzoekers elkaar. Zij besluiten sa men verder te gaan 18.25 Rate mal mil Rosenthal, quiz programma gepresenteerd door Hans Rosenthal 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Aualandsjoumal, reportages van ZDF-correspondenten vanuit de hele wereld 20.15 Aktenzelchen: XY-. ungelöet. De recherche vraagt om medewer king. Eduard Zimmermann geeft In formatie over onopgeloste misdaden 21.15 Die Sport-Spiegel. 'Fussball- -Prinz oder Reserve-Profi', reportage over de Inspanningen van Bundesli- gaspelers Heidenrelch en Steffen 21.45 Heute-Joumal 22.05 Aapekte, cultureel magazine 22.45 Aktenzelchen: XY... ungelöst, reacties van kijkers 22.50 Die Sport-Reportage. Met o.a. Atletiek Sportfeest, Berlijn 23.50 Agatha Christie: Warum ha- ben aie nicht Evana getragt? (1) Tv-film in twee delen met o.a. Fran- cesca Annls, James Warwick en John Glelgud (herh.). Bij toeval stuit Bobby tijdens een partijtje golf op een ster vende man, haif verscholen in de bosjes. De man kan nog net een paar woorden uitbrengen alvorens zijn ogen te sluiten, woorden die bij alle betrokkenen vraagtekens oproepen 01.30 Heute 16.00 Tageeschau 16.10 Dia Zeitmaschine, Amerikaan se speelfilm uit 1963 van George Pal met o.a. Rod Taylor, Alan Young en Yvette Mimieux. George vindt In het jaar 1899 een tijdmachine uit. On danks de spot van zijn vrienden gaat hij door en reist daadwerkelijk naar de toekomst 17.50 Tageaachau 18.00 Hier und Heute 18.15 Wie das Leben ao aplelt 18.40 Grand Café 19.00 Golden» Zeiten, bittere Zei ten.) 19.58 Programma-overzicht 20.00 inTageaschau 20.15 Ein Pyama lür zwel (Lover come back), Amerikaanse speelfilm uit 1961 van Delbert Mann met o.a. Rock Hudson, Doris Day en Tony Randall. Carol Templeton, bedrljfleid- ster van een reclamebureau, heeft een hoop bedenkingen tegen haar concurrent Jack Webster. Maar zij heeft hem nog nooit persoonlijk ont moet 22.00 Gott und die Welt. Katholie ken in Afrika: tussen traditie en Ker kelijke wetten 22.30 Tageathamen, met reportage aus Bonn 23.00 Moment mal, discussiepro gramma vanuit Stuttgart. Aansl.: Ta- gesschau DUITSLAND 2 16.30 Freizeit- und we» man da- raus mac hen kann 17.00 Heute 17.10 E Holiywoodklassiken Gol- drausch (The Gold Rush), Amerikaan se stomme film uit 1925. Met in de hoofdrollen: Charles Chaplin, Mack Swain en Tom Murray. Regie: Charles (D Ondertiteling via TeleTekst. El Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■E Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 03 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. U Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 3 18.30 Neuea von der Katze mit Hut, marionettenspel met de Augsburger Puppenklste. Afl.: Die grobe Schlë- frigkeit 19.00 Akluelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws, sport, week end-weerbericht en Blickpunkt DUs- seldorl 20.00 Tageaachau 20.15 Couateau: Abentauer Amazo ne» (7), reportage In acht delen Jacques en Jean-Michel Cousteau. Afl.: Schneekrieg lm Dschungel 21.00 Winaton Churchill: Der atelnl- ge Weg zur Downing Street 10, En gelse serie. Afl. 7: Die lange Zeit der Zugestandnlsse. Eindelijk wordt Churchill door de betreffende minis- SKY CHANNEL 16.45 (DBacktrax, met Tony Black burn 17.30 ELive on Friday, met Gary 18.30 E Mr. Ed. Afl.: Don't laugh at horses 19.00 The Double Life of Henry Phy- fe. Afl.: The old flame 19.30 Mork A Mindy 20.25 Staraky Hutch. Afl.: The gol den angel 21.15 The New Candid Camera 21.40 Detective School 22.10 The Deadly Erneat Horror Show: Die, screaming Marianne, En gelse horrorfilm van Peter Walker 23.55-00.30 aSky Trax. Herhaling middagprogramma BBC 1 17.20 Little miaaea and the Miater Men, tv-serie 17.35 The Record breakers 18.05 Rentaghoat, kinderserie 18.30 Paddles up 19.00 Journaal an weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, amusementsprogram- 21.50 Point of view 22.00 Journaal en weekend-weer- berlcht 22.25 Staraky and Hutch, tv-serie met David Soul en Michael Glaser. Afl.: Come on down 23.15 Omnibus at the Proms. Pitts burgh Symphony Orchestra o.l.v. Lo- rin Maazel. Werken v. Bartok en Ber lioz 00.20 The Late Film: Don't look now, Engelse speelfilm uit 1973. Met: Julie Christie, Massimo Serato, Do nald Sutherland e.a. Regie: Nicolas Roeg. De ouders van een verdronken kind gaan op reis naar Venetië. Daar staan hun nieuwe verschrikkingen te wachten 02.10 Weerbericht BBC 2 18.10 Nieuwsoverzicht voor doven 18.15 Monkey 19.00 Tarzan goes to India, Engelse speelfilm uit 1962 20.25 100 Great sporting momenta 20.45 Out of court special 21.35 Gardenera world 22.00 My Music 22.30 Commercial Breaks, weten schappelijk programma 22.55 Harty'in Edinburgh 23.35 Newanight, actualiteiten 00.20 Weerbericht 00.25 PaardeeporL Showjumplng Hickstead. hoogtepunten ITV 17.25 Emu's World 17.50 Cartoon Time 17.55 Th* Joke Machine 18.15 Happy Days 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 20.05 Doctor at large, Engelse film komedie uit 1957 22.00 Shine on Harvey Moon 23.00 News at tan 23.30 Friday late film: Dive bomber, Amerikaanse speelfilm uit 1941 02.00 The Treasury of ths Holy Spi rit TV-morgen MUSIC BOX 08.00 EINon-stop videoclips. 'Chart Attack' (herh.) (08.00), Gaz (09.00), 'Non stop dance hour' (10.00), 'One night stand': Rush live (11.00), 'Video- pix 2' (12.00) en Gary (13.00). DUITSLAND 1 10.00 Tageeschau en Tageathemen 10.23 Die Sport-Reportage 11.25 Kflnguru (herh.) 12.10 Aualandsjour- nal 12.55 Persoverzicht 13.00 Ta geaachau 13.15 Programma-weeko verzicht DUITSLAND 2 11.00 Programma-weekoverzicht 11.30 Barokke tijden, informatieve serie. Afl.7: Zuld-ltalië. Latijns-Ameri- ka en India (herh.) 12.00 Nechbam in Europa, informatie en amusement voor buitenlanders en Duitsers (12.00 Portugal, 12.40 Italië en 13.10 Turkije) SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. Gevarieerd kin derprogramma gepresenteerd door Snoot de zeehond, Crocker de kroko dil en Paul Henley. Met o.a. de vol gende series: 'Inspector Gadget', 'He-man', "Masters of the universe', "Roger Ramjet', 'Zorro', 'Ivanhoe' en 'Falcon Island' 12.05 [DEngelse top 50, met Peter Powell (herh.) 13.00 NHL IJshockey. Minnesota North Stars - Winnipeg Jets BBC 1 08.10 Open University 09.30 The Sa turday Picture Show 12.00 E The Saturday Morning Film: Everyday'» a Holiday, Amerikaanse speelfilm uit 1937. Met o.a. Mae West, Edmund Lowe en Charles Butterworth. Regie: A. Edward Sutherland 13.30 Grand stand, sportprogramma met o.a. paarderaces te Goodwood, zwemmen (ASA kampioenschappen vanuit Leeds) en paardesport (Jumping Hickstead) ITV 07.25 TV-AM 10.25 Cartoon time 10.35 Captain Scarlett and the Mya- terona, poppenserie 11.25 Clash of the Monsters 12.20 Tarzan, tv-serie 13.15 World of Sport, sportmagazine Geddy Lee, zanger/bassist van Rush, treedt met zijn groep op in 'One night stand', het con certprogramma van Music Box om 11.00 uur. k. Jeroen van Inkel presenteert samen met Kees Schilperoort 'De stemband'. Zaterdagmor gen Hilversum 1 om 00.02 uur. HILVERSUM 1 TROS: 16.03 Piekuur. 17.55 Mededelingen. 18.06 TROS-Ak- tua. 19.02 TROS Country. 20.02 Cou lissen. 22.02'Sesjun. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VOO: 00.02 De stemband. 02.02 In the mix. 03.02 Peter Teekamp. 05.02 Ook goelemor- gen HILVERSUM 2 VPRO: 16.33 Welinge lichte kringen. VARA: 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag. 18.00 Nws. 18.10 BZ. programma over buiten landse zaken. 18.30 Onder anderen. HV: 18.40 Het voordeel van de twijfel. NOS: 19.40 Tussen Wadden en Wuustwezel. 20.00 Nws. VARA: 20.03 VARA vrijdagavond HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. VOO: 19.02 Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Café HILVERSUM 4 EO: 17.00 Crème du baroque. 18.00 Nws. 18.45 Orgelbe speling. 19.15 De cantate. NOS: 20.00 Europees Concert Podium. 22.00 Horizon: Ierse volksmuziek. 22.30 NOS Jazz - Jazzgeschiedenis - Cecil Taylor, piano HILVERSUM 5 VPRO: 17.30 Ahum Yum Yum. KRO: 18.30 Taal en teken. 18.50 Tussen de regels. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine: Reportages, verslag van tocht door Rijnmondgebied, spel, weer. verkeer, kuituur en sport OMROEP RIJNLAND 17.30 Kunst. 18.30 Lelden Lokaal. Morgen HILVERSUM 1 VARA: 7.03 Radio Sterrebos. 7.30 Hallo hier Hilversuml 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 12.03 O verzomeren In Amsterdam. 14.03 De zomer van 1956. 15.03 Tussen Glimlach en Ovatie HILVERSUM 2 TROS: 7.05 TROS Nieuws Show. AVRO: 13.30 Nws. 13.33 Pim Jacobs met hits uit de 50er jaren. 14.30 Nws. 14.33 Crossen op een omafiets HILVERSUM 3 NCRV: 7.03 Vroegop. 7.30 Rabarbara. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospelrock. 10.03 Popsjop. (11.30 Weerman Hans de Jong). 12.03 Los Vast Zomerspektakelshow. 14.03 Hier en Nu. 14.07 Tussenuur. 15.03 Hier en Nu. 15.07 Popstations HILVERSUM 4 AVRO: 7.00 Het vroe- ri werk. 8.00 Nws. 8.02 Mooi zomers. 00 Leggiero, muzikaal sfeerprogr. 10.30 Concerto Matt(nale. VOO: 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.02 Veronica Klassiek. 15.00 Club Veronica Klassiek HILVERSUM 5 NOS: 9.03 NOS-Spor- tief. 9.25 Waterstanden. FEDUCO: 9.30 Magazine RADIO RIJNMOND 10.00 Radio Rijn mond trekt de regio In. Programma vanaf locatie. Bekende artiesten, spelletjes, Interviews, reportages

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9