Njord-vier aast op finaleplaats elly dankt *inst aan [oietemann Baanploeg figureert Lisse na strafschoppen langs Usselmeervogels 11 Leiden _rk in 'enduel Sportwereld McEnroe en Evert eerste op Flushing Jos Koemans in halve finale CcidócSoiitcwt VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1985 PAGINA 7 (SP drie duels zonder Gerets arvi PSV heeft een nieuwe tegenslag te ^en gekregen. Naar aanleiding van een ,enjaart bij het Limburg-toernooi, is de laat- iVenpkoop van de Eindhovense vereniging, ..gerets, door de tuchtcommissie van de P^lj voor drie wedstrijden geschorst. De Belg AÜaardoor onder andere de wedstrijd van fAtfreniging le8en Aiax °P 28 augustus. De 1-vleugelverdediger speelde tijdens het ov%gse evenement nog voor MVV. Ook o rjndere spelers die bij het toernooi uit het jnfierden gestuurd, werden door de KNVB P*Vst. MVV-spits Huub Smeets mag even- ok xie duels van de kant aanschouwen. Hij «et als Gerets een boete betalen. Smeets p Gerets 200 gulden. De lichtste straf tplQWilbert Suvrijn. De middenvelder van |a Sittard werd naar aanleiding van een pjaart voor twee duels geschorst. Hij moet Jden overmaken naar de voetbalbond. Au; JaaT" >ro i ser^ Damtweekamp geheel rond NIEUWEGEIN De twee- kamp om de wereldtitel dammen tussen titelverdedi ger Anatoli Gantwarg (Sov jet-Unie) en de Nederlandse uitdager Rob Clerc, waar voor gisteren in Nieuwegein het contract is getekend, zal van vrijdag 20 september tot en met zaterdag 19 oktober op vier plaatsen in Neder land worden gespeeld. De tweekamp omvat twintig partijen, waarbij wereld kampioen Gantwarg aan twintig punten voldoende Anatoli Gantwarg en Rob Clerc (rechts) tekenen de contracten voor hun duel om de wereldtitel. Midden voorzitter Van Dongen van de dambond. heeft om zijn titel te prolon geren. Sport- prijsvragen DEN HAAG - De gege vens van de sportprijs- vragen zijn: Toto 33 a: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 19 x f. 536,60, 3e prijs: 240 x f. 84,90. Cijferspel nr. 33 en 33a: 6 cijfers goed: geen win naar 5 cijfers goed: 1 x f. 10.000,--, 4 cijfers goed: 17 x f. 1.000,--, 3 cijfers goed: 162 x f. 100,-- 2 cijfers goed: 1.947 x f. 10,--. Beste prestatie Oostduitse atlete COTTBUS Op de eerste dag van de Europese jeugd-atletiekkampioenschappen in Cottbus (Odl) won de Oostduitse Kerstin Behrend de 100 meter met een toelaatbare rugwind in 11,21 seconden, de. beste prestatie ooit bij de Europese titelstrijd gele verd. Mieke van der Kolk (DEM) werd in de series uitgeschakeld met een tijd van 12,12 seconden. De Beverwijkse kwam tweemaal in actie. Zij kwalifi ceerde zich met een persoonlijk record van 6,26 me ter voor de finale van het verspringen. Daarin kwam zij met 6,00 meter niet verder dan de tiende plaats. Haar prestatie in de kwalificatie was goed ge weest voor de zesde plaats. De Bulgaarse Bosanova zegevierde met 6,68 meter. De 800 meter loopsters Krista Aukema en Yvonne van der Kolk plaatsten zich voor de halve finales van vandaag. Bij het ko gelstoten werd de Utrechtse Pietula Zomer in de kwalificatie met 13,83 meter uitgeschakeld. Na de eerste dag van de tienkamp staat Cor Troost op de tiende plaats met 3628 punten. 'HAAG Na drie ïnningeji van de pannen in de Ronde ederland, leek giste- e tijd voor de ploeg ~an Raas gekomen. Kelly dacht daar iets anders over. die in alle voor etappes nog niet •r zijn gezicht had zien, koos het wiel ric Vanderaerden en te in de laatste hon- meters het hele ge- #p voorbij. Het was 5e seizoenoverwin- voor Kelly, die des- Tiks geen sterk jaar laakt. nd had ook rekening »m gehouden in de mas- op het valse plat" in Volgens de 29-jarige was dat niet vreemd. in- legfr »b me de eerste dagen t koest gehouden omdat al die zware criteriums risico's wilde nemen", arde Kelly. Hij zei zijn ooral te danken te heb- kO an Gerrie Knetemann, m vanuit een ongunstige positie naar voren manoeu vreerde. Al na dertig kilometer van de grotendeels langs de Noordzee voerende etappe probeerde Ad Wijnands weg te springen, maar hij kreeg o.a. Gerard Veldscholten als bewaker mee. Lang duurde de vlucht dan ook niet. De poging van Toine Poels na de eerste tussensprint leek meer succes te hebben, ware het niet dat medevluch ter Eddy Planckaert namens Post in eerste instantie geen meter kopwerk wenste te doen. Pas toen de voorsprong boven de minuut ging lopen, kreeg de Belg opdracht van zijn ploegleider mee te wer ken. „Anders zouden we toch alleen maar negatieve publici teit krijgen", verklaarde de jongste Planckaert, die bij na der inzien toch wel brood in de samenwerking zag. De ont snapping vond echter geen ge nade in de ogen van Roger Swerts, de ploegleider van o.a. Adrie van Houwelingen. De Brabander staat derde in de al gemene rangschikking en liet zijn ploeg op kop van het pelo ton plaatsnemen. Na 100 kilo meter was de hergroepering weer tot stand gekomen en „wandelde" het gezelschap ta melijk rustig richting eind streep. Sean Kelly gaat voor Eric Vanderaerden over de finish. Geen overtuiging De aanvallen die daarna nog volgden van Jacques Hane- graaf en Maarten Ducrot mis ten de overtuiging om succes te hebben^ zodat het hele pelo ton op het parcours in Kijk duin arriveerde, waar nog vier omlopen van vier kilometer afgelegd moesten worden. Op ruim drie kilometer voor de meet demarreerde Jacques Hanegraaf, die ondanks zijn handblessure uitstekend koer ste. Hij leek een vrijbrief ge kregen te hebben van Post, want niemand uit diens for matie reageerde. „De anderen reden het gat dicht", aldus Ha negraaf. „Ik wilde wel eens proberen hoever ik kon ko men. Veel overtuiging had ik niet, maar als niemand van ons het doet, wint Vanderaer den of Planckaert weer in de sprint". Op het moment dat Hanegraaf ingelopen was, begon het be proefde spel van de Post-bri gade. De hele ploeg sleurde het tempo tot grote hoogte op om de beide Belgische sprin ters in stelling te brengen. Teun van Vliet gooide echter roet in het eten door in de laatste kilometer te demarre ren. Daardoor werd de aan dacht verlegd naar Van Vliet en kon Knetemann zijn kop man Kelly achter Vanderaer den brengen, die werd gelan ceerd door Eddy Planckaert. Kelly liet deze buitenkans om de Post-hegemonie te doorbre ken niet lopen. Teun van Vliet, die een dag eerder genoegen moest nemen met een tweede plaats, vond de gang van zaken allerminst leuk. „De twee grote ploegen boycotten ons", beet de 23-jari- ge Vlaardinger uit de ploeg van Swerts van zich af. „Kijk, ze laten Hanegraaf vlak voor de finish gewoon gaan, maar rijden wel vol om mij terug te halen". Met „ze" bedoelde Van Vliet de mannen van Post, bij wie juist hij volgend jaar in de ploeg fietst. „Dat maakt niets uit. Nu rijd ik nog voor een andere sponsor. Dat lieten de jongens van Post ook duidelijk merken. Raas en Post willen met elkaar alles winnen, maar toch wil ik het deze week nóg een keer proberen. Het kan. Kelly heeft dat vandaag bewe zen. Voor hen zal het steeds moeilijker te worden de koers te beheersen". GERHARD NIJBOER BASSANO DEL GRAPPA Jelle Nijdam heeft op de eerste dag van de strijd om de wereldtitels wiel rennen in Bassano del Grappa, de scherven van de Nederlandse baansport niet bij elkaar kunnen ve gen. De 22-jarige Braban der plaatste zich wel voor de kwartfinales van het achtervolgingstoernooi, maar was daarin niet op gewassen tegen Francesco Moser. Peter Pieters werd op deze discipline al in de kwalificaties uitgescha keld. Beter verging het amateurstayer Jan de Nijs die zonder moeite de fina le haalde. Ronald Vroom werd verwezen naar de herkansing. Jelle Nijdam heeft het monu ment Francesco Moser niet kunnen omtrekken. In de kwartfinales was de Nederlan der gewoon van wat mindere kwaliteit dan Moser, de tijdrij- der die als geen ander zijn krachten weet te verdelen. Nijdam startte minder krach tenverslindend dan in zijn kwalificatie tegen Oersted. Hij reed regelmatiger, maar ook beduidend langzamer dan in de eerste rit. De overwinning van Moser is geen moment twijfelachtig geweest. Per ron de pikte de Italiaan een tiental meters en aan de streep waren het er meer dan honderd. Nij dam had zichzelf moeten over treffen om tot de laatste vier te kunnen komen, hij deed het niet. Hij was zes seconden langzamer dan in zijn eerste rit. Net als bij de Nederlandse kampioenschappen overtrof Nijdam zijn concurrent Peter Pieters, maar donderdag min der overtuigend. Bovendien bleken beiden in de strijd te gen de tijd onvoldoende ge schoold. Pieters en Nijdam verdeelden hun krachten niet naar behoren. De Zwanenbur ger betaalde door zijn uitscha keling, met de negende tijd, een hoge prijs voor een slechte start, die hij in de laatste kilo meter niet meer goed kon ma ken. Nijdam deed het omge keerde. De Nederlandse kam pioen kon echter van meet af de strijd aangaan met Hans- -Henrik Oersted, (le Deense wereldrecordhouder. Ruim twee kilometer was Nijdam iets sneller dan de Deen, die zeven weken geleden in Bassa no del Grappa Moser het we reldrecord had ontnomen en uitkwam op 5 minuten 45,646 seconden. Niet in benen Zo'n tijd heeft Nijdam (nog) niet in de benen, maar hij wil de proberen hoe ver hij zou komen, wanneer hij alles gaf. Het leek tot de laatste kilome ter dat de tijd van Moser (5.50) ook in zijn nog onervaren be nen zat. De werkelijkheid was anders. In de laatste twee ronden zak te de Nederlander volledig weg en mocht tenslotte nog dankbaar zijn dat hij niet werd ingelopen door Oersted die zijn mogelijkheden perfect kent. Voor de Deen stopten de klokken op 5.43,02, waarmee hij 2,6 seconden onder zijn top tijd bleef. Nijdam had in het begin van de strijd zo goed gereden dat zijn totale instorting hem niet uit de kwartfinales stootte. Het was het enige lichtpuntje van een dag die voor de achtervol gers werkelijk rampzalig is verlopen. Zeker voor de ama teurs, waar Brouwers een niets betekenende figurant was en Rovers ook al in de eerste ron de op de zeef achter bleef. Ro vers heeft de kracht die de achtervolging vraagt, maar niet de souplesse die op een snelle baan als in Bassano del Grappa een absolute noodzaak is. Op de gladde ovaal die we reldrecords heeft te bieden, is macht niet voldoende om een plaatsje bij de sterken te vero veren. Stayer Jan de Nijs, met de overtuiging van de titel houder naar Italië gekomen, toonde de waarde van het be zit van „gemakkelijke" snel heid aan in de eerste serie van de amateurstayers. Hij won zijn rit naar believen, maar kon niets doen voor Ronald Vroom, die in de hitte zijn krachten overschatte en als een uitgeputte laatste over de streep kwam en alleen mag hopen op de herkansing, waar vermoedelijk voor hem ook geen finaleplaats te halen zal zijn. Drie Nederlandse deelnemers vielen gistermiddag tijdens de training vrij zwaar. Ernstige gevolgen zal het echter, meen de coach Peter Nieuwenhuis, niet hebben. Zowel Petra de Bruin (achtervolging), als Ab Harren (puntenkoers en tan dem) zouden aan de start kun nen komen voor hun wedstrij den. Ruud Brouwers, echter, is voorlopig uitgeschakeld. De Nederlandse ploeg is daarmee zijn enige reserve kwijt, want Brouwers was de vijfde man voor de achtervolgingsploeg. De Vijf Meihal nds gisteravond weer bij. BS Leiden veeg- ilijk in zijn tweede oe- ,de vloer aan met het DAS. Met verrassend attractief basketbal k de overtuigende basketbalploeg voor de keer dit seizoen de I punten-barrière. De d, die drie keer 25 mi- uurde, eindigde in een overwinning voor de "^""Iderdorper Daan van -~r1 compenseerde volle- ontbreken van starten- \iter Bert Kragtwijk Vk). j werd de promotie-di- jor het eerst ingesteld ^/brugging naar tussen ■Ijivisie en de rest van 'iUketbal in Nederland, 'oorburg en DAS heeft den inmiddels ruim- bewezen. dat die pro visie ziin doel ver Jchiet. Of dat te wijten -Je kracht van BS Lei- r Hechter afgewacht moe- #jen. Eerst zaterdag, als tes Mechelen garant or de eerste echte test, e vraag mogelijkerwijs ^rpoord gegeven kunnen maal toe zijn promo- ionisten er nu tegen niet aan te pas geko- isteravond moest het DAS, dat naar eigen fcwam „om BS Leiden t te voeden", er met Je cijfers aan geloven. leurde via de periode lpt 35-25 en 67-42. Zelfs b<;ik van twaalf man de nieuwe coach Cha- n Oris konden daar geen ——ring in brengen. Toon fteren, de Leidse top- bracht met een fraaie )k" a la Jabbar het ste punt op het score ven John Emanuels schoot fns met een gave drie- j van van achter de drie- 9UJ het gat naar royale 53 Gl^aar geruststellender voortreffelijke optre- nieuwkomer Daan nond. Hard werkend HlSe hij een zeer dikke Je. JACOB BERGSMA Leiden: Van Helfteren 26, I 23, Van Egmond 20, Ha- jales 12. Emanuels 3, Beij 2. ^fcores DAS: Ruud Geelhoed ^wferen 10, Van de Weerdt 10, m [Dijk 9, Jan Peter „Jappie" L i. Martin Geelhoed 8, Frits Günther Weber 2, Harrie fen 2. Paul van Dijk 0 en Innendorp 0. LEIDEN De kans dat de Njord vier mèt stuur man een gouden, zilveren dan wel bronzen „blik" overhoudt aan het we reldkampioenschap roeien dat komend weekeinde in het Belgische Hazewinkel begint, mag als uiterst mi niem worden gezien. De mogelijkheid dat de onder Hollandse vlag varende Leidse clubvier in datzelf de Hazewinkel een finale plaats verovert, is daaren tegen wel degelijk aanwe zig. En om die plek bij de beste zes ploegen van de wereld is het Ruud Wes- sel, Marijn Algie, Willem de Widt, Gijs Algie en stuurman Lex Kwee de laatste twee jaar nu.pre cies te doen geweest. Im mers: toen genoemd vijf tal èn de tegenwoordig in de figuur van Paul Rijn- veld van een gewaardeer de hulpkracht voorziene coach Pancras Hogen- doorn twee seizoenen be sloten „heel erg hard" te gaan trainen werd slechts één hoofddoel gesteld: een finaleplaats op de wk '85. Trainingsarbeid die de vier van Njord vorig jaar al het predikaat „beste vier van Ne derland" opleverde. Een ereti tel die de Leidse studenten echter niet meer als officiële nationale vertegenwoordigers op internationaal vaarwater bracht. Coach Hogendoorn: „De Olympische Spelen waren voor ons al bij aanvang van het seizoen '84 onbereikbaar, omdat de selectie voor de spe len een jaar eerder al had plaatsgevonden. Er was ook geen sprake van teleurstelling of zo". Of de inmiddels als tweevoudig Varsity-winnaar in de boeken opgenomen Leid se vier tijdens die door de boy cot van de meeste Oostblok landen zwak bezette olympi sche wedstrijden hoge ogen had kunnen gooien, laat Ho gendoorn in het midden. „We waren er gewoon niet bij". Wel stelt de coach dat zijn ploeg dit seizoen weer een stuk sterker is geworden. „Vo rig jaar ondervonden we in Nederland nog wel eens tegen stand. Daar is dit seizoen geen sprake van geweest. Nationaal gezien vormen we op dit mo ment echt met afstand de sterkste ploeg". Buiten de landsgrenzen ligt dat duidelijk wat anders. De Njord-ploeg mag dan bestaan uit een aantal zeer gerouti neerde roeiers, op vreemd vaarwater moet het vijftal toch nogal wat op de echte top toegeven. Hogendoorn, terug rekenend: „In Vichy e'indig- den we in de finale op vijf se conden van Oost Duitsland; in Luzern lagen we in tijd geme ten iets verder achter". Hoewel Njord tijdens die uit selectie-oogpunt vrijwel ^lies- beslissende wedstrijd in Lu zern de finale net misliep, werd de formatie wel uitver koren voor de Belgische wk- trip. Hogendoorn: „We hebben het hele seizoen bewezen in ternationaal tot de sterkere ploegen te behoren. Achter Oost Duitsland, Rusland en Nieuw Zeeland behoren we met landen als Frankrijk, Tje- choslowakije, Italië, West Duitsland en Amerika tot de subtoppers. De ploeg verdien de die selectie". Op basis van eerder genoemde trainingsar beid, bijvoorbeeld. Dagelijks vier, vijf uur trainend op het water doorbrengen is immers niet niets. Hogendoorn: „We hebben met z'n allen veel uren gemaakt, maar dat is ook abso luut een noodzaak om ergens te komen". Het feit dat de roeisport op ni veau zoveel uren kost, zou overigens wel eens de reden kunnen zijn dat de formatie komend seizoen volledig uit elkaar valt. Hogendoorn: „De laatste twee jaar hebben we al die tijd allemaal vrij kunnen maken. Het is inderdaad de vraag of dat komend jaar ook lukt. Gijs Algie gaat co-schap pen lopen en heeft al laten weten te zullen stoppen, de Widt gaat naar Amsterdam, Wessel mag in dienst en zelf zal ik hard aan m'n doctoraal moeten werken. Wat dat be treft ziet de toekomst er inder daad niet zo best uit. Maar dat dachten we voor aanvang van dit seizoen ook al. En uiteinde lijk zijn er toen ook voor alle problemen oplossingen gevon den. De kans dat de ploeg vrij wel ongewijzigd nog een jaar zal doorgaan is dus nog altijd aanwezig". Vooralsnog liggen die proble men echter nog in de wat ver dere toekomst. Eerst dient een periode van twee jaar werken „passend" te worden besloten. Aan de voorbereiding zal het in ieder geval niet liggen als de indertijd geprogrammeerde finaleplaats tijdens de komen de wk niet wordt gerealiseerd. Met vrijwel alle andere natio nale équipes, vertrokken Ho gendoorn c.s. anderhalve week geleden naar het Duitse Erlan- ge om daar een trainingskamp op te slaan. In die omgeving van Neurenberg konden op een rustig stuk water de laat ste roeiplooitjes worden glad gestreken. Hogendoorn: „We hebben ons zonder sociale be slommeringen op het evene ment kunnen voorbereiden. Dat betekent dat we goed kun nen presteren. Eerlijk gezegd zou ik beslist teleurgesteld zijn als we de finale niet zouden bereiken..." LEIDEN Het zaterdag elftal van FC Lisse, uitko mend in de tweede klasse, wist tijdens het IJssel- meervogelstoernooi de fi nale te bereiken ten koste van de organiserende ver eniging. De gerenom meerde „Vogels", meer voudig zaterdagkampioen, kwamen niet verder dan 1-1. Lisse, dat Leo van Kampen zag scoren, wist de strafschoppenserie met 4-3 te winnen en komt in de eindstrijd uit tegen Huizen. Roodenburg versloeg in eigen huis RCL met 2-0. De Leider dorpers keken bij de rust al te gen een 1-0 achterstand aan, doelpuntenmaker Hennie Koet, en incasseerden in de tweede helft een tweede tref fer, doordat Ronald Jansen een strafschop verzilverde. SV Voorschoten leed in Stomp- wijk op een erg slecht veld een 4-3 nederlaag tegen de plaatse lijke Boys. Sjaak Salm (2), Wim Luiten en Theo van der Bosch scoorden voor de thuis club, terwijl Jan Bogaert, Max van der Lubbe en Marco Ra- velli dit voor de Voorschotena ren deden. Een andere Voorschotense club, SVLV, kende een off day tegen het Leidschendamse SEV, dat zonder al te veel in spanningen met een 0-3 zege huiswaarts kon keren. Rand stad Sport incasseerde, evenals de beide plaatsgenoten, een nederlaag. Koudekerk was de „boosdoener" en Pieter van Harskamp maakte de enige goal. SIZO kwam er niet aan te pas tegen Bloemendaal, dat fors uithaalde: 0-5. Harrie de Boer was succesvol voor Zevenhoven tegen CSW, dat daar echter een kwartet doelpunten tegenover stelde: 1-4. Van Nispen kreeg de kers verse derdeklasser HBS op be zoek en verloor met 0-3 van de Hagenaars. ROAC '79 scoorde twee maal tegen VEP, of schoon de eindstand 1-1 was. Ed Strijk passeerde zijn eigen doelman en Paul Stipdonk doelpuntte aan de goede zijde. Hillegom ging op bezoek bij Warmunda en verloor kans loos met 4-1. Martin van Veen zorgde voor de tegentreffer. De vierdeklasser VTL droogde de zaterdagafdelingsclub Lei den flink de oren: 1-7. John van Berkel (2), Koos BAvelaar (2), André Hansen, Steef Patti- apon en Fred van Haarlem waren succesvol voor de Vliet- bewoners, terwijl Fred Kan bier de eer redde. MMO deelde met Nicolaas Boys: 3-3. Bij de pauze leidden de gasten nog met 1-3, Marcel van Rijn doel puntte voor MMO, maar via twee maal Johan Vaneman kwam de thuisclub goed terug. Oegstgeest behaalde een 0-1 zege op SJZ door een treffer van Ronald Speld. Leen Dit- mars zette HVZ op voorsprong tegen Oranje Groen, dat in de tweede helft orde op zaken stelde middels goals van Har rie Schalker en Wouter Teve- ling. sportuitslagen WIELRENNEN Ronde van Nederland Derde etappe van Schagen naar Den Haag over 160 kilometer: 1. Kelly (Ier, De Gribaldy) 4.53.39 (met tijdvergoe- ding 4.53.29), 2. Vanderaerden (Bel, Post) 4.53.39 (met tijdvergoeding 4.53.34), 3. De Vos (Bel, Van Vaeren- bergh) 4.53.39 (met tijdvergoeding 4.53.36), 4. Planckaert (Bel, Post) 4.53.39, 5. Van der Poel (Raas), 6. Van Holen (Bel, Van Vaerenbergh), 7. T. van Vliet (Swerts), 8. Ruiz Cabesta- ny (Spa. Perurena). 9. Alberts (Van Erp), 10. Foubert (Bel, Van Vaeren bergh). 11. Muller (Zwi, De Gribaldy). 12. Verhoeven (Van Erp), 13. Aarts (De Brouwer), 14. Hofeditz (De Gribal dy). 15. Van Katwijk (Van Erp), 16. Van der Hulst (Van Erp), 17. Daams (Raas), 18. Pirard (De Gribaldy), 19. Jonkers (Elen), 20. Van Asten (De Brouwer). Algemeen klassement: 1. Vande raerden 17.24.14, 2. Oosterbosch op 14 seconden, 3. A. van Houwelingen op 25, 4. Rooks op 29, 5. Hermans op 33, 6. De Rooy op 34, 7. Muller op 36. 8. T. van Vliet op 37, 9. Van der Poel z.t., 10. E. Planckaert op 39, 11. Solleveld z.t., 12. Knetemann op 41, 13. Zoetemelk op 42, 14. Broers op 44, 15. Jacobs op 47. 16. L. van Vliet op 49, 17. Wijnands op 52, 18. J. van Houwelingen op 53. 19. Poels z.t., 20. Lammerts op 57. Voetbal FC Barcelona heeft gisteravond voor 100.000 toeschouwers in eigen stadion het Juan-Gampervoetbaltoer nooi gewonnen. In de finale versloeg de Spaanse kampioen Hamburger SV met 3-1. Bij rust leidde Barcelona met 2-1. Ajax eindigde in het toernooi als derde NEW YORK John McEnroe en Chris Evert zijn als eerste geplaatst voor het tennistoernooi om de open Amerikaanse kampioenschappen, dat dinsdag op de ba nen van Flushing Meadow in New York begint. Beide plaatsingslijsten bieden geen verrassingen. De volgorde van de wereldranglijst is bij de mannen en vrouwen aangehouden. Boris Becker, de 17-jarige winnaar van Wimbledon, staat daarom slechts als achtste favoriet aangeschreven. Nummer twee bij de dames is Martina Navratilova. Bij de heren wordt Ivan Lendl als tweede getipt. De Australiër Pat Cash meldde zich geblesseerd af. Ook de Ecu- adoriaan Andres Gomez en de Amerikaanse Davis-bekerspelers Eliot Teltscher en Aaron Klickstein ontbreken. Huub van Boeckel en Marcella Mesker hebben niet echt gunstig geloot voor de eerste ronde van de Open Amerikaanse tennis kampioenschappen. Van Boeckel ontmoet eerst dë Australiër John Fitzgerald. Bij winst treft hij daarna Wimbledonkampioen Boris Becker. Marcella Mesker komt in de eerste ronde uit tegen de Amerikaanse Kathy Jordan. Daarna is eventueel dier landge note Andrea Jaeger de volgende tegenstandster. De plaatsingslijst ziet er als volgt uit: Heren: 1. McEnroe (Vst), 2. Lendl (Tsj), 3. Wilander (Zwe), 4. Connors (Vst), 5. Curren (Vst), 6. Jarryd (Zwe), 7. Noah (Fra), 8. Becker (Wdl), 9. Mecir (Tsj), 10. Nyström (Zwee), 11. Edberg (Zwe), 12. Kriek (Vst), 13. Tim Mayotte (Vst), 14. Sundström (Zwe), 15. Davis (Vst), 16. Smid (Tsj). Dames: 1. Evert (Vst), 2. Navratilova (Vst), 3. Mandlikova (Tsj), 4. Shriver (Vst), 5. Kohde (Wdl), 6. Garrison (Vst), 7. Sukova (Vst), 8. Malejeva (Bul), 9. Rinaldi (Vst), 10. Sabatini (Arg), 11. Graf (Wdl), 12. Turnbull (Aus), 13. Lindqvist (Zwe), 14. Gadusek (Vst). 15 Bassett (Can). 16 Temesvari (Hon). LEIDEN Jos Koemans heeft tijdens het tennis toernooi van Leidse Hout als eerste speler in B, de halve finale gehaald. Ro bert-Jan van der Feen beet flink van zich af, ge tuigende setstanden 6-4 en 7-5, maar moest toch capi tuleren. In C viel de over winning van John van Overloop op Andre Wee ning op: 6-3, 4-6, 7-6. Michael van der Berg is nog steeds in goede doen. De lange Unicummer rekende snel en overtuigend af met clubgenoot Bob van Overbeeke: 6-0, 6-2. Freek Tanis kende meer moei lijkheden met Waldo Janssen, maar slaagde er toch in de partij met twee keer 6-4 naar zich toe te trekken. Jürgen Pe ters maakte korte metten met Henk Janssen, die vier games mocht maken en die eerlijk verdeelde over beide sets. Bij de dames maakte favoriete Margot van Overloop een ein de aan hét verblijf van Marij ke Oudshoorn in het enkel toernooi en deed dat „rück- sichtlos": 6-1, 6-0. Madeion Verdegaal en Margo van den Oudenrijn weken voor hun ontmoeting uit naar het park van OLTC. De wedstrijdlei ding moet met deze kunst greep in zijn sas zijn geweest, daar beide dames niet van op houden wisten. Van den Ou denrijn won de slijtageslag tenslotte, na ettelijke uurtjes ploeteren, met: 7-6, 6-7, 7-5. In C had Marco Visser wéér een driesetter nodig om een ronde verder te komen. Wil lem Taat wist de tweede set met 7-6 naar zich toe te trek ken, maar verloor de overige sets met 3-6. Erik Snellenberg kwam twee maal in actie. Eerst moest Winand Steggerda er aan geloven, 6-0, 6-3, en vervolgens trainingsmaatje Philip Nagtegeller: 6-2, 6-3. Loek Verhees was eerder op de dag door dezelfde Nagtegel ler uit het toernooi geslagen: 6- 2, 4-6, 6-0. Martijn Krans behield uitzicht op een goede eindklassering door een 6-3, 6-4 overwinning op Marcel van Paridon. Roger Liefbroer kon het niet bolwer ken tegen Hans van Bijster- veld, 5-7, 4-6, terwijl Robert van Splunter de zo sterk acte rende Patrick Chin-A-Foeng met dezelfde cijfers elimineer de.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7