raay en eker nu aan 't experimenteren Mölby Liverpool UEFA: verbod op alcohol Facelift Feyenoord nog niet compleet NEC lijkt toch een aanwinst DENDERENDE OVATIE VOOR AJAX 3T tt weken n-actief WON klaagt Cruijff aan FC Utrecht toch thuis tegen Dinamo -AMAGEPSV livisie ïtkort CckbcSowiant DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1985 PAGINA 7 DAM Tscheu La Lin( is ^joor enige weken uitgesdia- iet duel met Heracles liep de inwinst van Feyenoord hes- e^n^an linkerknie en -enkel. Al »n minuten moest de Hjge- 1®®°tn actie van Heracles-verie- 2iLodardson de kleedkamer opsoe- l75'n)s Hotterdam-toerrooi 329!o« °°k geblesseerd. Ook 67!ijder Jan Sörensen haalde het 75sS wedstr'jd niet. De enlel- i32!«|an de Deen is volgens F^re- ®®^ier Ab Fafié echter niet zo 328isSt hij 238 0?>elt 102.' 00 j het komend weekeiide TILBURG Via een omweg heeft de Vereniging van Oefenmeesters in het betaald voetbal (WON) een klacht over Johan Cruyff ingediend bij de tuchtcommissie van de KNVB. Cruijff wordt ervan be schuldigd bij Ajax bevoegdheden uit te oefenen, die toekomen aan een gediplomeerd oefenmeester. Zoals bekend mist de technisch directeur van Ajax deze kwalificatie. De WON heeft al enige tijd gepoogd de zaak-Cruijff met het sectiebestuur betaald voetbal te bespreken, maar werd daarbij verwezen naar de door het bondsbestuur in het leven geroepen Werkgroep Techni sche Functies, die voorstellen zal formule ren voor de najaarsvergadering. De WON heeft hiermee geen genoegen genomen en de zaak via een andere weg aanhangig gemaakt: door de individuele aangifte van iemand, die zowel lid is van de KNVB als van de WON. De naam van de indiener is niet bekend. De aangif te gaat vergezeld van verklaringen, die de WON heeft verzameld om aan te tonen, dat Cruijff artikel 14 van het algemeen reglement heeft overtreden; dat wil zeg gen dat hij de functie van oefenmeester heeft uitgeoefend zonder de daartoe nood zakelijke kwalificaties te bezitten. UTRECHT FC Utrecht speelt in de eerste ronde van de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars op 18 september toch in het eigen stadion Galgen waard tegen Dinamo Kiev. De commissie van Beroep van de Europese voetbal federatie (UEFA), heeft dat gisteren in Zürich ver rassend besloten. De eredivisionist werd door de strafcommissie van de UEFA in 1982 gedwongen twee Euro pa Cup wedstrijden in een sta dion minstens 150 kilometer buiten Utrecht te spelen. Aan leiding voor die maatregel wa ren de onlusten bij de wedstrijd tussen FC Utrecht en Hambur ger SV in Arnhem. De eerste „strafwedstrijd", in het seizoen 1982-83, speelde FC Utrecht in het stadion van FC Groningen tegen FC Porto. Voor FC Utrecht levert het spelen in eigen huis niet alleen een grotere kans op overleven op, maar vrijwel zeker ook fi nancieel gewin. „In Groningen rekenden wij op 6000 toeschou wers. Tegen FC Porto in 1982, trokken wij slechts vierdui zend. Daarom hebben we voor zichtig begroot", aldus een woordvoerster. „Ingecalculeerd was een verliespost van zo'n 50 a 75 duizend gulden. „Als we nu een vol stadion trekken, en daar rekenen wij toch wel op, blijft er een winst van ruim een ton over en dat is toch mooi meegenomen". 49.50 166.401 42,00 4440 64.50 68.00e 62.50e 85.00 Centrumspits Ruud Gullit stuit op doelman Van Gerven. OldSsCH Het dure "•kte ook de twee- ,0OO etitieronde zonder »oo jje zelfvertrouwen rü;» ïn Haarlem had geen gevolgen, ".so bij FC Den Bosch Ï23o de Eindhovenaren t nederlaag op. De »!oo uit Den Bosch li'oo Jier Rinus Israel zich voorlopig tot s>o ssing van het nog «so izoen door met 2-0 «.so ,n 5,00 7.40 ihovense voetballers !6.20 1 al even radeloos als de technische leiding. Reker en Kraay probeerden Gullit miar eens als centrumspits, ondat McDonald licht gebles- seird zou zijn. Het experiment mslukte hopeloos want Gullit kvam er tegen voorstopper Aariaanse niet aan te pas. Na eei flinke schop van de PSV'er, moest de Bossche ver dediger het veld diep in de twiede helft verlaten. In le pauze keek PSV al tegen eer achterstand aan. Na een te zacite terugspeelbal van Val- ke Dikte Gillhaus de bal op en we.d vervolgens door doelman Vai Breukelen getorpedeerd. Scheidsrechter Mulder negeer de je overtreding, een straf schop waard, waarna Schou- wenaar de bal alsnog in het lege doel schoof: 1-0. Soepel De opvallend soepel spelende Bosschenaren bluften PSV op alle fronten af. Van der Gijp en Thoresen kwamen nauwe lijks aan gevaarlijke acties toe, het PSV-middenveld waar een plaatsje voor international Lokhoff was ingeruimd, werd compleet overdonderd. De handige Scholten en uitblin ker Pattinama straalden het vertrouwen uit dat de kapi taalkrachtige Eindhovenaren misten. Trainer Rinus Israel keek met genoegen toe hoe zijn mannen de machinerie van het angsti ge PSV sabotteerden. Pattina ma onderstreepte de uitsteken-' de Bossche prestatie met een tweede doelpunt, vlak voor tijd. De middenvelder vero verde de bal ergens bij de mid dencirkel en stoomde door richting Van Breukelen. Het strakke schot betekende 2-0. Reker stuurde McDonald toch maar naar het front na de pau ze en ook Van Rooy moest nog opdraven. Met zo'n zwalkend personeelsbeleid werd het uit gekiende voetbal van FC Den Bosch niet ondermijnd. Voor PSV bleef het bij een paar uit schieters. Zo werd een schot van Gullit gestopt door doel man Van Grinsven. Van der Gijp werd nog eens kinderlijk eenvoudig van de bal gezet door Aichorn. Het wanhopig aanvallende spelletje redde PSV niet van een regelrechte blamage. FC Den Bosch - PSV 2-0 (1-0): 21. Schouwenaar 1-0, 88. Pattinama 2-0. Scheidsrechter: Mulder. Toeschou wers: 16.000. FC Den Bosch: Van Grinsven; Bijnen, Adriaanse (Van de Hoorn), Van Her pen. Aichorn, Steinmann, Pattinama, Scholten, Gillhaus, Van der Horst, Schouwenaar (Kaiser). PSV. Van Breukelen; Gerets, Brandts (McDonald), Hysen, Heintze, Lokhoff (Van Rooy), Valke. Van de Kerkhof, Van der Gijp, Gullit, Thoresen. PARIJS Met verscherpte maatregelen en veilig heidsvoorschriften wil de Europese Voetbalunie (UEFA) het geweld in de stadions aan banden leggen. Voornaamste beslissing, die tijdens de bijeenkomst in Parijs werd genomen, is het absolute alcoholverbod, dat voor alle Europese bekerwedstrijden geldt. Het verbod betreft zowel het meebrengen als de verkoop van alcoholhoudende dranken. Het algemeen bestuur van de UEFA riep haar leden dringend op het door de sportministers in de Raad van Europa opgestelde ver drag te ondertekenen. Tijdens de besprekingen voor dit verdrag in Straatsburg bleek een absoluut alcohol verbod niet haalbaar. De UEFA stelde een lijst op van wedstrijden met een verhoogd risico. Volgens UEFA-voorzitter Jacques Georges heeft de in voering van deze lijst tot doel een nauwere samenwerking tus sen sportieve en politieke autoriteiten te bewerkstelligen. Uit rapporten is gebleken dat die op de avond van het Heizeldrama nauwelijks bestond. Tot de categorie wedstrijden met een verhoogd risico rekent de UEFA: 1. de halve finales en finales van alle bekertoernooien alsmede de wedstrijden in de eindronde voor het Europese kampioen schap; 2. wedstrijden waarbij het in het verleden tot ongeregeldheden is gekomen; 3. wedstrijden waarbij de aanhangers van de bezoekende club meer dan tien procent van de stadioncapaciteit vullen of met meer dan 3000 man zijn; 4. wedstrijden die een uitverkocht stadion of meer dan 50.000 belangstellenden trekken; 5. wedstrijden die door een groot aantal buitenlandse werkne mers worden bezocht. Alle andere wedstrijden worden door de UEFA aangemerkt als duels met een normaal risico. De UEFA besloot in Parijs voorts een aantal data voor de Euro pese bekerfinales te wijzigen. Om spelers volop gelegenheid te geven zich voor de bereiden op de eindronde om het wereld kampioenschap in Mexico is de finale om de Europese beker voor landskampioenen verschoven van 14 naar 7 mei. De eind strijd van het bekerwinnaarstoernooi zal niet om 7 maar op 2 mei worden gehouden. Voor de tweevoudige finale van het UE- FA-bekertoemooi zijn de data 30 april en 6 of 8 mei gekozen. Eredivisie FC Den Boech - PSV Haarlem - FC Groningen FC Utrecht - FC VVV Feyenoord - Heraclee Go Ahead Eaglee Roda JC NEC - Sparta Feyenoord 2 2 0 0 4 6-1 FC Den Bosch 2 2 0 0 4 6-1 FC Groningen 2 1 1 0 3 3-0 FC Utrecht 2 1 1 0 3 2-0 Ajax 11 0 0 2 3-2 Roda JC2 10 12 7-4 Go Ahead E 2 10 12 3-2 Heracles 2 10 12 2-6 PSV 2 10 12 1-2 FoHuna S2 0 2 O 2 2-2 NEC 2 1 0 1 2 2-6 MVV FC Twente Excelsior AZ'67 Sparta FC VVV Haarlem 10 10 11-1 10 10 11-1 .201113-4 .201112-5 1 0 0 1 0 0-1 .2 00 2 0 0-3 2 0 0 2 O 0-4 Eerste divisie FC Den Haag - RBC PEC Zwolle - DS 79 SC Cambuur - Vit Willem II - Telstar Helmond Sport - RKC t-0 Eindhoven - Heerenveen 3-0 SC Veendam - De Graafechap _2-2 Volendam - SVV 4-1 Wageningen - NAC 2-0 PEC Zwolle Telstar FC Den Haag Volendam SC Veendam SC Cambuur Willem II RKC SVV Eindhoven De Graafschap Helmond Sport Wageningen DS'79 Emmen NAC Heerenveen Vitesse RBC 2 2 0 0 4 103 2 2 0 0 4 4-1 2 2 0 0 4 3-0 2 1 1 0 3 5-2 2 1 1 0 3 4-3 2 1 1 0 3 3-2 2 10 12 5-3 2 10 12 4-2 2 10 12 5-5 2 10 12 4-4 2 0 2 0 2 3-3 2 10 12 2-2 2 10 12 3-4 2 0 111 2-6 1 0 0 1 0 0-1 10 0 10 D-2 2 0 0 2 0 1-5 2 0 0 2 0 2-7 .2 0 0 2 0 1-7 Topscorers Eredivisie Linford (Fortuna S) Houtman (FC Groninger) Duut(Feyenoord) Gillhaus (FC Den Bosch) Scholten (FC Den Bosch) Van de Ven (Roda JC) Hofman (Roda JC) alten 2 Eerste divisie Dahlmans (Eindhoven) Doufikar (PEC Zwolle) lammers (RKC) alten 3 4. Boere (FC Den Haag) Lems (DS'79) Kamstra (PEC Zwolle) F. Booy (PEC Zwolle) Treling (SVV) Könemann (SW) Böckling (Volendam) Blanker (Volendam) Koenen (Vitesse) Van Straalen (Willem H) Maddock (Willen II) allen 2 ROTTERDAM Twee debuterende eredivisie clubs hebben het als nieuw geafficheerde Fey enoord niet kunnen stop pen. Tijdens de seizoen- ouverture in De Kuip stuurde de kampioenskan-, didaatnummer drie Hera cles met 5-1 weg, nadat drie dagen eerder FC VVV met 1-0 was versla gen. Dat betekent niet dat de face- -lift van trainer Ab Fafie ge slaagd is. De Rotterdamse oe fenmeester kondigde voor aanvang van het competitie sierlijk voetbal aan, maar daar kwam mede door het stevige verzet van de Heraclieden ze ker voor rust weinig van te recht. In de eerste helft leidde dat tot drie door scheidsrechter Van Swieten verstrekte gele kaar ten, waarvan Schulte en Krü- zen het Amelose deel en Troost die voor de thuisclub mochten ontvangen. Ook de wat al te fanatieke Richardson had een prent mogen krijgen voor de actie, waardoor Ling met een geblesseerde enkel het veld moest verlaten. Even als tijdens het Rotterdam-toer nooi was de Hagenaar al na tien minuten in de stadiontun nel verdwenen. Niet gerenoveerd Door ae komst van Kwidama, de rechtsbenige hardloper op links, verhuisde Tahamata de rechterkant. Voor de produktie van doelpunten schijnt Feyenoord zijn aanval evenwel niet te hebben gere noveerd. Al te veel stootkracht gaat er van Ling-Eriksen-Ta- hamata niet uit. En Eriksen, die in de oefenperiode aan de lopende band scoorde, miste nu het er echt op aan komt elke mogelijkheid. Slechts vrij van elf meter slaagde de Deen er in de bal achter doelman Tukker te de poneren. Zijn treffer, in de vierde minuut van de tweede helft, besliste de wedstrijd. Een weinig gevaarlijk lijkende actie van Tahamata werd door Schulte op onreglementaire wijze binnen het strafschopge bied onderbroken. Door treffers van het hoofd van Duut had Feyenoord in de eerste helft al redelijk afstand genomen. Het eerste doelpunt kwam tot stand na de „gele" actie van Schulte. Uit de vrije trap van Been knikte Duut fraai in. Vier minuten voor rust deed de harde voorstop per het zelfde na een voorzet van Wijnstekers. Pas bij de stand 4-1 (een doel punt van middenvelder Sören sen en een tegentreffer van Krüzen) leek Feyenoord echt los te komen. De Rotterdam mers schroefden het tempo op en zelfs de aanhang leek er aardigheid in te krijgen. Duut en Wijnstekers raakten de paal. De dolende oosterlingen, die voor rust nog aardig veld spel hadden vertoond, wisten zich kansloos verslagen. Vier minuten voor tijd kon de ra dioverslaggever uit C'uracao, die een rechtstreekse uitzen ding naar de Antillen verzorg de in gejuich losbarsten. De eerste geslaagde voorzet van Kwidama bereikte Eriksen. die de bal met medewerking van de ongelukkige Schulte over de doellijn werkte. Feyenoord - Heracles 5-1 (2-0): 22. Duul 1-0, 41. Duut 2-0, 49. Eriksen (strafschop) 3-0, 52. Sörensen 4-0. 55. Krüzen 4-1. 86. Sctxjtte (eigen doel) 5-1. Scheidsrechter Van Snoe ten. Toeschouwers 16.350. Gele kaarten: Troost (Feyenoord), Schurfte en Krüzen (beiden Herades). Feyenoord: Hiele; Wijnstekers. Niel sen, Duut, Troost; Molenaar, Been. Sörensen (Stafteu); Ling (Kvxfcvna). Eriksen, Tahamata Heracles: Tukker; Poe*. Schutte, Do ling. Richardson; Schepers. Van Staa Lalopua. Krüzen; Metz. Ter Mors (Oude Wesselink). I DE karakteristieken t eredivisie betaald voet wedstrijden I-S :C Groningen 0-3 (0-1): {ft, D-1), 88.Houtman 0-2, 90. ^30 3. Scheidsrechter; Blan- eschouwers: 3.000. Gele gh (FC Groningen) itgod; Masefield, Verkaik, -fier; Matthaei (Moniz), ggll"' A,teveld- Keur- Colle- pn' Storm; Söllner. De Iggelen, Verkuyl; Mason, v^lan den Berg; Huizingh, 4 20 )kker (De Koek). s!33 AZ'67 1-1 (1-0): 45. Lin- 110.50 Lens 1-1. Scheidsrech- 15.90 L toeschouwers: 6.000. Koevermans (Fortuna). 35 50 Kórveri Boessen. Evers 135^25 Shrijnemakers, Maassen; 36,50 Hermans, Hoyer; Reijners 36,50 srda, Linford. 30,00 oning; Patrick, Reynders, 183 l: Arnt2,,e paske, Kleton; 2Ö0 ns. 2-0, 83. Smit 3-0, 85. Hofman 3-1. Schadsrechter: Bannel. Toeschou wers 3.500. Gele kaart: Witbaard (GA Eagles). Go Ahead Eagles: Jongbloed; Witte- veen Back, Oude Wesselink, Witb aard Woudsma, Smit. Voskamp; Brouwer (Dekker), Ten Cate (Boere- bact), Eykelkamp. Roda JC: Smits; Hanssen. Grassi (Vervest). Daerden, De Jong; Van de Ven. Jans, Van Geel; Hofman. Gorter. Meijsr. FC Utrecht - FC VW 2-0 (0-0): 74. Wouters 1-0. 78. Kruys 2-0. Scheids rechter: Thomas. Toeschouwers: 6000. FC Utrecht; Van Ede; Lecker, Du Cha:inier, Rijsbergen, Verrips; Kruys, Wouters, Adelaar; Van der Waart, Van Loen (Rietveld), Van der Linden (Var der Hooft). VVV: Roox; Nijssen, Libregts, Valckx, Ruften; Versleeuwen, Verbeek, Rey- nierse, Van Rosmalen; Taihuttu (Köpp), Verbeek. Corbijn (Coort). FC Twente - Excelsior 1-1 (0-1): 34. Jalirk 0-1, 53. Koopman 1-1 (straf schop). Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 6.000. FC Twente: Snelders; Birkedal, Koop man, Scheve (Ten Caat), Wilson; Schoenaker, Rutten, Willems, Roord; Janssen (Paus), Carbo. Excelsior: Stroomberg; Leenheer, Van der Padt, Van Eek, Steve Wasi- man, Jalink, Andrè Wasiman, Van Tour. Snoei; Beukers, Van Goozen. NIJMEGEN Trainer Sandor, Popovics en het elftal van NEC hebben gisteravond het veld ver laten onder een staande ovatie van de Nijmeegse supporters, die daarmee hun tevredenheid uitten over de met 1-0 gewonnen wedstrijd tegen Sparta. De circa 5200 aanwezigen in het Goffertstadion hebben een leuke en spannende wedstrijd gezien, waarin NEC aantoonde een aan winst te kunnen zijn voor de eredivisie. Alleen de frêle NEC-spits Van de Pol viel in de eerste helft enigszins uit de toon. Tegen vaste bewaker Piet Wijnberg, die een paar seizoenen geleden nog voor NEC speelde, kwam hij er nauwelijks aan te pas. De doorgaans prima voorzet ten van linkerspits Hoekman, die zich met Anton Janssen het meest in de eredivisie lijkt thuis te voelen, kwamen daar door meestal bij een Rotter dammer terecht. In de 28ste minuut leek Anton Janssen, die opviel door ra zendsnelle acties, voor NEC de score te openen, maar doelman Van Noortwijk redde be kwaam. Al eerder had Janssen de Spartaanse doelman op de proef gesteld met een goed ge nomen vrije trap. De Nijmege- naren gaven Sparta, dat zich nauwelijks enige kansen schiep, vooral in de eerste helft knap partij. Het enige waar NEC nog moeite mee had was het snel omschakelen van verdediging naar aanval. Meer agressie Na rust bracht de voor Van de Pol ingevallen Grim meer agressie en snelheid in de Nij meegse aanval, wat redelijke doelkansen opleverde. Echter ook doelman Brookhuis, op de eerste competitiedag zesmaal gepasseerd, werd in de tweede helft regelmatig door de Spar tanen aan het werk gezet. Hij toonde met name op inzetten van Olde Riekerink en Tiktak aan, dat zijn uitverkiezing als eerste doelman vooralsnog te recht is. Een kwartier voor tijd viel de beslissing. Nadat weer Anton Janssen met een goed schot voor gevaar had gezorgd. schoot de kleine Carlos Aal bers vanaf de rand van het strafschopgebied de bal achter Van Noortwijk. In het laatste kwartier kreeg zowel NEC als Sparta nog kansen maar het bleef terecht en tot grote vreugde van de Nijmeegse aanhang bij 1-0. Doelpunten maker Aalbers kreeg van scheidsrechter Van Ettekoven de gele kaart. NEC - Sparta 1-0 (0-0): 76. Aalbers 1-0. Scheidsrechter; Van Ettekoven Toeschouwers: 5.200. Gele kaart: Aalbers (NEC). NEC: Brookhuis; Van Geenen, Mom- mertz, Van Rossum, Visser; Aalbers, Vievermans, A. Janssen; F. Janssen (Hasselbach), Van de Pol (Grim), Hoekman. Sparta: Van Noortwijk; Blind, Van dei Weel, Veldhoen (Fraser), Wijnberg; Tiktak (Diliberto), Van Gaal, Leng- keek; Schmidt, Olde Riekerink, Eijer Halterend gespeelde m '«helft heeft Ajax 6o i«nd een in de eer- 3i'ü opgelopen ach- van 2-0 tegen Ra 's s/«l omgezet in een |j|le overwinning '6 3/8 30 41 2i®'2*de aanvalsspel van Ajax-ploeg werd in helft begeleid door een bijna onophoudelijke ap plaus van het 120.000 koppige publiek. Na afloop kreeg Ajax zelfs een denderende ovatie. In de eerste helft zag het er niet naar uit dat Ajax de over winning zou behalen. De ploeg treuzelde^ op het middenveld en vooral de rechter vleugel verdediging was zo lek als een zeef. Bij één van die momen ten kwam Rapid-spits Krankl in de negende minuut op links volledig vrij. Een zwieper vol effect in de linker beneden hoek liet Ajax-doelman Menzo volledig kansloos: 0-1. In de 23e minuut viel er weer een enorm gat op de rechtervleu gel van Ajax. Halilovic scoorde 0-2 nadat Rob Rijnink op nieuw moeiteloos was gepas seerd. Ajax kwam in die eerste helft niet veel verder dan slechts enkele sporadische aanvalssto- ten die allemaal smoorden in een slecht gericht schot of een onderschepte pass. In die pe riode werd de ploeg zelfs af en toe uitgefloten door het veel eisende Catalaanse publiek. Herboren In de tweede helft trad er een herboren Ajax op. Cruijff haalde Meeuws en Gasselich uit het veld en Koeman en Muhren maakten hun op wachting in het immense sta dion Camp Nou. Vanaf dat moment had Ajax een constant veldoverwicht en de kansen stapelden zich op. In de 10e minuut kwam de aansluiting doordat Koeman de bal uit een hoekschop van Vanenburg in de lucht opving en doelman Kansel kansloos liet. Ruim een kwartiertje later bracht Va nenburg via een Oostenrijks hoofd en vanuit een vrije trap de stand op 2-2. In die tussen liggende periode waren er al drie schitterende kansen voor Rijnink en Vanenburg. Ajax bleef met snel spel de totaal ontredderde Rapid-ploeg on der druk zetten. Vooral Va nenburg speelde daarbij een grote rol. Na één van zijn flit sende doorbraken werd hij in de 40e minuut in het straf schopgebied onderuit gehaald Arnold Mühren maakte vanaf de penaltystip geen fout en bracht de stand op 3-2. Ajax had nog niet genoeg en ging tot tevredenheid van het pu bliek onverminderd voort. De beloning kwam een minuut voor tijd door een goal van op nieuw Vanenburg, die de eindstand bracht op een dik verdiende 4-2. Opstelling Ajax: Menzo; Rijnink, Si- looy, Meeuws (Koeman), Boeve; Rijk aard, Vanenburg, Van 't Schip; Bos man. Gasselich (Mühren), De Wit LONDEN De voormali ge Ajacied Jan Mölby heeft gisteravond Liver pool en een record gered. De Deense international bezorgde zijn werkgever in de slotfase van de uit wedstrijd tegen Aston Vil la de gelijkmaker. Hij zette daarmee tevens de traditie voort, dat Liverpool nog nooit een duel heeft verlo ren, waarin topschutter Ian Rush tot de doelpuntenmakers behoorde. De aanvaller uit Wales mag het zichzelf overi gens kwalijk nemen, dat hij Liverpool twee minuten voor tijd niet aan de maximale sco re van zes punten uit twee wedstrijden hielp. Rush faalde vanaf de strafschopstip. Het gepromoveerde Oxford, dat aan het competitiedebuut in de eerste divisie een gelijk spel overhield tegen West Bromwich, verdiende het tweede punt tegen het bezoe kende Tottenham Hotspur. De Londenaren, die op de ope ningsdag van het seizoen Wat- ford afdroogden met 4-0, leid den drie minuten voor tijd nog met 1-0 door een vroege tref fer van Danny Thomas. Ox ford bleef echter knokken voor een beter resultaat en had succes via invaller Jerm- Jan Mölby mey Charles. Deze kopte in de slotfase de gelijkmaker achter de vroegere international Ray Clemence. In de Belgische competitie gaan Anderlecht en Beerschot na drie ronden samen aan de leiding. Anderlecht won mede dank zij drie treffers van Van- denbergh met 4-1 van Club Luik. De Luikse tegentreffer kwam van ex-PSV'er Guy Francois. Beerschot, onder lei ding van oud-Anderlechtspe- ler Wim Hof kens, versloeg Sporting Charleroi met 2-0. Het duel Standard Luik-KV Mechelen was het trefen van de gemiste strafschoppen. Er- win Koeman miste er een in de tweede helft, waarna Alex Czerniatinski dat voorbeeld volgde. Het bleef dus 04).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7