Oosthoutbewoners krijgen rente terug jlet creativiteit zoeken naar ■£»or iedereen acceptabele weg" p*)EN& omgeving Biervaten gestolen Inbraak bij RIO Bushuisje krijgt kleur I nond schaft *Ve boot aan NOORLANDER TREKT BOETEKLEED AAN im I Voorhoutse afdeling welzijn verhuist Actie voor behoud van Warmondse winkelstraat TTO BURGEMEESTER SINKE VAN VALKENBURG: QaifUcQowumt DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1985 PAGINA 15 anegom wordt echte douanepost en SOM Hillegom wordt een volwaardige douanepost voor wflzijde binnenkomende goederen. Dat heeft staatssecretaris Na van financiën besloten op verzoek de Kamer van Koop- gintn Fabrieken Rijnland, het provinciaal bestuur van Zuid- ilon en het Samenwerkings Orgaan Bollenstreek onder aan- oorvan de gemeente Hillegom. In Hillegom komt een kantoor n ®imunautair douanevervoer en T.I.R.-vervoer, enegom waren al douanefaciliteiten aanwezig voor de uitvoer ;ow<rnbollen. Het zag er echter naar uit dat die voorziening zou meppgeheven. Na het verzoek van de genoemde instanties en lentief advies van de Inspectie der Invoerrechten en Accijn- ide eiden is juist besloten voor een uitbreiding van de douane- ie ltingen in Hillegom. Mede een argument hiervoor is dat een Hijbelangrijkste economische steunpilaren van de streek de untelt en de daarmee aanverwante bedrijfsvoeringen zijn. Maying en versterking daarvan zijn nodig voor het behoud t Kltreek in samenhang met nieuwe economische activiteiten, i Wel en distributie in de regio kan nu worden versterkt en en dgging bij Schiphol kan nu beter worden uitgebuit. LISSE Twee biervaten zijn in de nacht van dinsdag op woensdag verdwenen van de stoep voor een café aan de Herenweg in Lisse. Hoewel de vaten leeg wa ren, zit er op elk een bedrag aan statiegeld van vijftig gulden. LEIDERDORP In de laboratoriumschool RIO aan de Leidsedreef in Leiderdorp is dinsdagnacht ingebro ken. De daders doorzochten de school, maar namen uiteindelijk alleen een klein geldbedrag mee. Zij kwa men binnen via een raam. LEIDERDORP Onder het motto Geef Leiderdorp Meer Kleur zal dit jaar het bushuisje aan de Ericalaan worden beschil derd. Vorig jaar werd eveneens op initiatief van de Leiderdorp- se Kunstkring een begin gemaakt met beschilderen van het via duct onder de rijksweg in de Hoofdstraat. Onder leiding van de Leiderdorpse schilderes Trees Klijn hebben leerlingen van de Engelendaelschool ontwerpen gemaakt voor het beschilderen van de abri aan de Ericalaan. De door de kinderen van de vijfde en zesde klas gemaakte ont werpen zullen worden tentoongesteld in het gemeentelijke cul turele centrum Muzenhof van 25 tot en met 28 augustus 1985. Deze tentoonstelling zal in het bijzijn van genodigden, leerlin gen, leerkrachten en ouders van de leerlingen op zondag 25 au gustus op feestelijke wijze worden geopend. De Leidse poppen speler Ben van Kempen zal dan een optreden verzorgen. Tevens wordt bekend gemaakt welk ontwerpen uitgekozen zijn om in aanmerking te komen om op de abri te worden geschilderd. Het feitelijke beschilderen van de abri gebeurt pas in het najaar door leden van de Leiderdorpse Kunstkring. IND Met uitzonde- i de heer Vreeken Ikden de leden van de •jmissies financiën en werken gisteravond %aan de aanschaf van jwe gemeenteboot in d. De boot, een allu- erkboot, wordt ge- lij Schottel in War- i opdracht zal pas igeven wanneer ook énteraad hiermee in- voor het zomerreces ons iroorstel om een nieu- is dite laten bouwen aan vatiillende raadscommis- n logelegd. De raadscom- i beren vonden dat ze weinig gegevens be- om een afgewogen f i geven. Voorgesteld ANWB als extern ad here1 te schakelen. De ,antfeft zich positief uit- kadiver voorgeslelde De nieuwe boot zal kei 6e^ru'kt door de fm |ineentewerken en de :se C inota werd door de posfnissie openbare wer- Jveel waardering ont- )e heer Van Kuijen Ie nota een goed ;trefivei ddpe Thh 3n tlijke bezuiniging op sJonderhoud werd gis- jefQ. herhaaldelijk priva- Jet jjenoemd. De heer De ^D) ziet privatisering £epk voor groepen bur- houieen zeer belangrijke ngsmogelijkheid t pleitte hij extensi- 133fan het onderhoud gelijk. Met name de ig indepoel II en Lom- terabüjken nogal duur weet betreft de onder- derden van het groen, e w het eerst naar bezui- fdepgelijkheden gezocht doeworden. Mevrouw opsen (CDA) vroeg naar orcffcding voor het groe- ialepd die wordt betaald lies ;holen en de woning- 10 jWarmunda. De heer 7ien.kteur gemeentewer- ketnde voor dat daar rJJg//femeente jaarlijks een va/®n plm. ƒ27.000,- op venrden toegelegd. De oeg rieden adviseerden ke pe school De Leerhoe- btde woningstichting 0 uie plegen omtrent een pern de onderhoudskos- ibadlhet groen rond de ^^rond de flats van de "^hting. Er zal bij ge- Irken naar gestreefd orden om het aantal terug te brengen van ngeveer 6500. VOORHOUT De bewo ners van de nieuwbouwijk Oosthout in Voorhout krijgen rente over te vroeg betaalde bouwter- mijnen terug. Dat heeft directeur G. Noorlander van het gelijknamige bouw- en aannemingsbe drijf gisteravond toege zegd. Hij deed dat tijdens een druk bezochte ont moetingsbijeenkomst die door zijn bedrijf was be legd naar aanleiding van een regen van klachten omtrent de oplevering van woningen. Niet alleen beloofde hij de rente te rug te betalen maar ook beleed hij schuld over de gang van zaken. Hij trok voor de volle zaal het boe tekleed aan. Daaraan voegde hij wel toe dat zijn bedrijf zich nooit meer zal laten dwingen tot het op leveren van woningen die eigenlijk nog niet klaar zijn. De bijeenkomst was door Noorlander belegd na de storm van kritiek en alle publicaties over mankementen aan de op geleverde woningen. Aanlei ding voor die gebeurtenissen was de oplevering van 60 pre- mie-C-koopwoningen aan de Waterlelieweg, maar gister avond bleek dat ook bewoners van veel eerder opgeleverde woningen nog steeds met klachten zitten. De huizen aan de Waterlelieweg werden een week voor de bouwvakvakan tie opgeleverd onder druk van bewoners die de huur van oude woningen heiden opge zegd en die afspraken met stoffeerders hadden gemaakt. Oorspronkelijk zou het com plex al eind maart worden op- Er moest in juli nog flink geklust worden in de nieuwe huizen aan de Waterlelieweg. geleverd, maar de strenge vorst en de bouwstaking gooi den roet in het eten. Voor de bouwvakvakantie zou de ople vering geschieden, maar in de week daarvoor bleek er van alles mis te zijn met schuren, ramen en aansluitingen op de nutsvoorzieningen en riole ring. Er werd met man en macht gewerkt om de situatie enigszins leefbaar te maken. Van een officiële oplevering was geen sprake. Die zou pas na de vakantie en na het op heffen van de klachten vol gen. Antwoord Noorlander erkende gisteren dat zijn firma heeft gefaald in de berichtgeving naar de be woners toe. „Wij zijn de fout ingegaan", stelde hij en hij be loofde beterschap. Met name zegde hij toe dat bewoners voortaan antwoord zullen krij gen als zij een briefje met klachten naar het bedrijf stu ren. Ook erkende hij op een klacht van een van de kopers dat het niet voor mag komen dat men meer bouwtermijnen tegelijk moet betalen en dat de laatste termijn al ruimschoots voor de oplevering moest wor den betaald. „Dat had niet mo gen gebeuren", luidde zijn commentaar. Ook sprak hij het „mea culpa" uit op de tal loze klachten over een gebrek aan controle en toezicht tijdens de bouw. „Als dat beter was geweest, waren er minder klachten geweest. We zullen voorzieningen treffen waar door dit niet meer mogelijk Energierekening Overigens beloofde Noorlan der ook dat zijn bedrijf de energierekening zal betalen van een bewoner die in de va kantie zelf zijn natgeregende gipsplaten van het plafond moest drogen met behulp van de verwarming. Hij zal ook be kijken of het bedrijf financieel tegemoet kan komen aan een gedupeerde bewoner die 700 gulden moest neertellen voor een tweede toilet en een aan sluiting daarvoor terwijl in an dere huizen de aansluiting gratis is gerealiseerd. Op aansporing van Noorlander spuiden de bewoners gister avond opnieuw hun klachten over de firma. De heer Noor lander verweerde zich echter in eerste instantie tegen een aanklacht, die van de Vereni ging Eigen Huis, die beweerde dat de oplevering in Oosthout een grote puinhoop was en dat het wemelde van de bouw technische gebreken. „Wij le veren een hoogwaardig pro- dukt dat technisch goed is, goed geïsoleerd en bouwkun dig goed. Op het opleverings moment waren er veel man co's. We hadden die huizen toen niet op moeten leveren. We hadden veel tegenvallers gehad en hadden de opleve ring uit moeten stellen". Hij benadrukte echter dat onder druk van de toekomstige be woners wel is opgeleverd. „Maar onze nazorg is goed. We zullen alle puntjes die voor verbetering vatbaar zijn, aan pakken". De klachten over nog steeds niet afgeleverde keukens, en kel glas terwijl er voor dub- beld is betaald, loszittende toi letten en dergelijke bleven ko men. Vooral het gebrek aan coördinatie „eerst komt de schilder, dan de timmerman en dan moet de schilder dus nog een keer komen" was de bewoners een doorn in het oog. Zij stelden toch wel iets te mogen verwachten voor het vele geld dat zij op tafel leg gen. „Ik koop toch ook geen auto zonder wielen. Ik betaal 140.000 gulden voor een huis. dat moet dan ook af zijn". Noorlander beloofde tot slot nog dat er nu hard gewerkt wordt aan het oplosssen van alle genoteerde fouten. „Ik kom persoonlijk bij u langs als u mij belt omdat uw klachten niet verholpen zijn". VOORHOUT Noodge dwongen moet de ge meente Voorhout haar af deling welzijn buiten de deur zetten. De krappe ruimte in het huidige ge meentehuis noopt daartoe, want de verwachting is dat de nieuwbouw van het raadhuis niet binnen drie jaar gerealiseerd zal zijn. Daarom denken B en W een tijdelijk oplossing te hebben gevonden in de ruimte tussen het gemeen tehuis en de drogist. De gemeentelijke commissie fina'nciën bespreekt het voorstel donderdag 29 au gustus. De afdelingen financiën en welzijn zijn krapper gehuisvest dan verantwoord is. Financiën heeft de beschikking over 25,15 vierkante meter terwijl dat er volgens de normen van de Vereniging van Nederland se Gemeenten 72 zouden moe ten zijn. In die ruimte moet bovendien publiek worden ontvangen in verband met vragen en uitleg over huur subsidies en gemeentelijke be lastingen. Dat werkt versto rend voor de overige perso neelsleden. Het bureau wel zijn, dat ook belast is met de uitvoering van de bijstands wet, beschikt over 25 vierkan te meter werkruimte, terwijl er 40 nodig zijn volgens de normen. Bovendien heeft men geen spreekruimten en zal een uitbreiding van het personeel voor nog meer ruimteproble men zorgen. B en W" stellen de gemeente raad nu voor het bureau wel zijn te verplaatsen en de vrij komende ruimte te laten be nutten door de afdeling finan ciën. Naast de ruimte tussen gemeentehuis en drogist is als vervangend onderkomen voor het bureau welzijn ook nog even gekeken naar het SEC- gebouw. Dat zoii" een relatief goedkope oplossing zijn, maar als groot nadeel wordt ervaren dat er dan een enorme afstand ontstaat tussen welzijn en de andere gemeentelijke afdelin gen waarmee toch regelmatig overleg moet worden ge pleegd. Bovendien zullen er dan extra apparaten moeten worden aangeschaft want de ambtenaren zullen bijvoor beeld niet voor elk kopietje naar het raadhuis kunnen lo pen. B en W hebben daarom offer tes gevraagd voor de bouw van een houten kantoorge bouw tussen raadhuis en dro gist. De goedkoopste kan 84 vierkante meter vloeropper vlak realiseren voor 47.300 gulden exclusief BTW en kos ten voor het aansluiten van nutsvoorzieningen. Het huren van een dergelijk onderkomen zou ongeveer 8.000 gulden goedkoper zijn, maar door het te kopen kan het gebouw de gemeente na vier jaar nog iets opleveren en na huren niet. De gemeenteraad wordt bo vendien gevraagd geld be schikbaar te stellen voor de in richting van het onderkomen ter grootte van bijna 8.500 gul den. In totaal is er daarom een bedrag van 72.641 gulden no dig. WARMOND Al enkele jaren heeft men in Warmond in toe nemende mate te maken met leegstand van winkelpanden in de Dorpsstraat. Het aantal winkels is sterk verminderd en enkele leegkomende panden zijn inmiddels in gebruik genomen als woonhuis. Warmond zou te klein zijn voor een brede midden stand en er zouden in de directe omgeving te veel winkelcentra aanwezig zijn die Warmondse kooplustigen aantrekken. De laat ste maanden echter blijken verschillende ondernemers het toch weer aan te durven in de Dorpsstraat te starten. Onlangs vestigden zich een schoenenhandel en een antiekwin kel en in de afgelopen weken werden twee leegstaande winkel panden verkocht. In het pand waar voorheen Mentink Mode was gevestigd zal nu een dependance van de Fa. de Nie worden ingericht. De afdeling speelgoed verhuist uit het overvolle pand van de overkant van de Dorpsstraat en wordt gecompleteerd met kantoorbenodigdheden. De huishoudelijke artikelen en de technische zaken blijven in het pand waar ze nu zijn. Het _pand van de voormalige kantoorboekhandel is gekocht door drie Warmondse ondernemers t.w. Bunders, A. Verkayk en v. Ree. Het drietal heeft als voornaamste reden voor de aankoop genoemd: de bescherming van de plaatselijke middenstand. Men wil zo snel mogelijk het lelijke gat in de Dorpsstraat weer opvul len hetgeen de hele middenstand ten goede zal komen. Boven dien hebben de eigenaren het plan om het pand te verhuren aan een of twee bedrijven die niet sterk concurrerend werken voor de gevestigde winkeliers. Er zijn nog branches die in Warmond niet vertegenwoordigd zijn zoals een viswinkel, poelier en een boetiek. Aan dergelijke bedrijven wordt bij verhuur van het pand de voorkeur gegeven. Zolang het pand niet verhuurd wordt zal de winkelruimte als showroom worden ingericht voor de drie zaken van de eigenaars. Zo wordt het beeld van de Dorpsstraat in ieder geval ajvast gedeeltelijk gerehabiliteerd. Het woongedeelte van de voormalige kantoorboekhandel zal in delen worden verhuurd. Er zijn zeven kamers voor bewoning beschikbaar en de nieuwe eigenaren zien wel mogelijkheden om die kamers op korte termijn te verhuren. stel ra ENBURG Met ^ra iot spandoek „Wel dra )ver de Voorscho- rauv/aan het begin van ertep en met veel uit- mehn vlaggen heeft ^ra alkenburgse ge- ulllöhap gisteren haar burgemeester gehaald. Verge- itis. m zijn echtgenote n Adriaan (8) en j' Saskia (5) trok de M Sinke zijn nieuwe aats binnen. Op 6 [en uitdrukkelijke werd hij gisteren 38ste verjaardag gemeester en gelij- 3talin gf™ee*tesecreta- het Rijndorp gein- d. „Als u volgend ter van plan bent [roten getale mijn iag op te luisteren, u toch verzoeken nigszins tevoren r te maken. U er dan rekening houden dat mijn ner „iets" kleiner }e Terp", zo sprak verse burgervader overvol dorpshuis. fgemeester M.J. Vos ivx®Pe burgemeester Sin- Sx&ll dat de Valkenburgse :hap hem en zijn ge- vangen tegemoet zal f Ti de hoop dat zij zich IxBjis voelen. „Het sei zoen begint hier met de paar denmarkt en een bekend ge zegde hier luidt: Pas na één paardenmarkt, ben je een Valkenburger. U heeft dus nog tot 11 september de tijd om wat te oefenen". Hij stelde de nieuwe burgervader gerust voor het geval die dacht dat er in Valkenburg na de re constructie van de Hoofd straat en straks de realisatie van de omleidingsweg S4 niets meer te doen valt. „Er is nog voldoende werk aan de winkel, zoals de huisvesting van onze bejaarden en van onze jongeren. Want Valken burgers willen graag Valken burgers blijven", aldus Vos. Pensioen Op dat zelfstandige en zelfbe wuste van de Valkenburgers bereidde ook fractievoorzitter H. Dijkhuizen van het CDA de nieuwe burgemeester voor. „We zijn een hechte, bloeien de en zelfstandige gemeen schap. We zijn geen Rijnsbur gers, geen Katwijkers en geen Leidenaren, maar Valkenbur gers. Zo hoort het en zo moet het blijven ook. De weg naar Leiden is maar een smalle gat, Rijnsburg is buitenland sinds het pontje in Oegstgeest blijkt aan te komen en de Grote Watering moet de grensrivier blijven tussen ons en Katwijk. Uw komst beves tigt bovendien dat wij voorlo pig nog een zelfstandige ge meente blijven. Van provinci ale zijde is zelfs gezegd dat de nieuwe Valkenburgse burge meester in deze gemeente zijn pensioen kan halen. Als ik dan zie dat u 38 bent, slaak ik een zucht van verlichting". Dijkhuizen werd in dat laatste bijgevallen door GPV-fractie- voorzitter A. de Vries Dzn. VVD-woordvoerder P.T. Mi- zee prees de nieuwe burge meester om een door hemzelf als slecht getypeerde eigen schap. „U heeft de neiging snel te willen doorgaan met een eenmaal aangepakte zaak om die af te ronden. Wij wen sen dat u die eigenschap lang mag behouden". De PvdA/PPR-fractie was de eerste die de jarige burgerva der een geschenkje aanbood: een rood handdoekje ter her innering aan de PvdA en het bestaan van kleinere fracties naast het grote CDA in de ge meenteraad. Ex-burgemeester N. van 't Wout beloofde zijn opvolger dat hij „nooit spijt zal krijgen en met vreugde werkzaam zal zijn in het klei ne Valkenburg". Steriliteit De nieuwe burgervader zei na alle toespraken te hebben aangehoord, dat hij heel lanjg in Valkenburg hoopt te blij ven. Hij stelde verder nog dat hij blij is dat een gemeente met een meer dan 2000 jaar oude historie en veel oude tradities een jonge burgemees ter wilde. „Ik wil me met mijn vrouw ten volle voor de Valkenburgse gemeenschap gaan inzetten. Ik weet nu nog te weinig van Valkenburg, maar ik zal leren en mijn kennis verbreden en verdie pen. In de gemeenteraad en in B en W-vergaderingen zal ik mij zakelijk en onafhanke lijk opstellen en niet met na druk mijn politieke voorkeu ren naar voren brengen. U mag echter van mij geen poli tieke steriliteit verwachten. Het democratisch en alge meen belang verlangt dat men de mening van anderen aanhoort en toetst, ook al is die anders dan de eigen. Wij moeten elkaar niet als tegen stander of vijand zien, maar gewoon als iemand met een andere mening. Creativiteit en samenwerking leidt dan vaak tot een derde weg die voor eenieder acceptabel is en waarin iedereen zijn eigen denkbeelden kan herken nen". De burgemeester stelde verder een voorstander te zijn van openheid en openbaar heid. „Dat moet niet alleen wettelijk zijn vastgelegd, maar feitelijk een mentaliteit zijn, een vanzelfsprekend heid". Rijtoer Loco-burgemeester M.J. Vos hangt de nieuwe eerste burger van Valkenburg, C. Sinke, de ambtsketen om. Na de buitengewone raads vergadering maakte de nieu we burgemeester voorafge gaan door Valkenburg's Har monie en begeleid door de „Castellumruiters" met zijn echtgenote en beide kinderen een rijtoer door de gemeente. Daarna werden de verenigin gen voorgesteld aan de nieu we eerste burger. Vervolgens sprak de heer Sinke de Val kenburgers, die en masse naar het Dorpsplein waren geko men, toe. De activiteiten en verdere toespraken vanuit de bevol king werden voortgezet in De Terp. Tevens werd er gele genheid gegeven om persoon lijk met de familie Sinke ken nis te maken. Honderden ga ven acte de présence. Veel toespraken, gevoerd uit de verenigingen van het Rijn dorp gingen vergezeld van bloemen en fraaie cadeaus. De blokfluitgroep Flageolet en de Ned. Chr. Vrouwen Bond brachten het burgemeesters- gezin een aubade. Tot slot van de avond met de Valkenburgse burgerij sprak de heer Sinke zijn grote waar dering uit voor de geweldige ontvangst die hem en zijn fa milie op deze dag ten deel was gevallen. „Hoe had ik het ooit kunnen dromen dat we op deze wijze ontvangen zouden worden. U hebt er een heer lijk Valkenburg's feest van gemaakt. We vinden het jam mer dat we nog twintig dagen naar Zuidland terug moeten maar in ieder geval zien we elkaar tijdens de paarden markt op de tweede woensdag in september weer." De bur gemeester liet zich met plezier welgevallen dat hij door zijn Valkenburgers nog even op de schouders genomen werd. Hij, vierde tenslotte zijn 38e verjaardag.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15