Prost naast Alboreto Wellborn Dean de beste vijfjarige Nooren en Ehrens geven CHIO nog beetje kleur Dave Stri jb(P verliest voorsprong f Streuer en Schnieders weer zijspanhampioen SPORTTRIBUIME Sloothaak geopereerd QeidóaOowtant EERSTE TITEL VOOR RIMMELZWAAN OPEN DOEL Dan kunt u de BREMEN De Westduitser springruiter van Friese afkomst Franke Sloothaak heeft in Bremen een knie-operatie moeten onder gaan. Tijdens het CHIO in Rotter dam werd Sloothaak door zijn paard onder de voet gelopen. De ruiter scheurde daarbij zijn knie banden. Sloothaak mag gedurende enige maanden niet op het paard. ZANDVOORT Voor veertigduizend toeschou wers heeft zijspancoureur Egbert Streuer op het warme Zandvoort zijn ze vende nationale motorra- cetitel veroverd. De 31-ja rige rijder uit Assen, die vorige week in Zweden met passagier Bernard Schnieders het wereld kampioenschap op drie wielen prolongeerde, won sinds 1978 drie kampioen schappen met Johan van der Kaap en vier met Schnieders; slechts in 1981 werd Streuer afgetroefd in de nationale competitie. Hein van Drie werd dat seizoen kampioen. Gisteren klaarden Streuer en Schnieders de klus in een rechtstreeks duel met de oud wereldkampioenen Biland en Waltisperg, die voor het gratis toegankelijke racefestival op het duinencircuit waren uitge nodigd. Op de streep bleek de Nederlandse combinatie, uit de slipstream gekomen, zeshon derdste van een seconde snel ler dan het Zwitserse duo. De spannende kampioensmo torraces leverde twee prolon gaties van nationale titels op. De 40-jarige Anton Straver verlengde zijn heerschappij in de 125cc-klasse. Rob Punt, die vorig jaar Boet van Duimen verraste in de 500 cc, behield zijn kampioenschap in die ca tegorie, al,, bewees de oude meester Van Duimen voor het vele publiek voorlopig nog de meerdere te zijn van de jonge re Noordhollander. De Hage naar Mile Pajic werd hier der de. In de 80cc zag de van een zware blessure herstelende Hans Spaan de Leidschendam- mer Rimmelzwaan als nieuwe kampioen gehuldigd. Bij de kwartliters nam het ene jonge talent, Gerard van der Wal, de titel over van Cees Doorakkers. Bij de strijd op vier wielen was de overwin ning in de marathonrace bij de sports 2000 voor het Neder lands/Britse duo Brouwer/W- hitem de Heerhugowaarder Fred Krab won de Toyota- merkenrace. De Nederlander Perry Grondstra versloeg in de superkarts de Britse we reldkampioen Hines. versum is zoiets dodelijk. Ik wist ook dat Worthy Boy La ren meestal de laatste honderd meter moeilijkheden krijgt en uiteindelijk win ik dan nog zonder al te veel moeite. De hengst is in wereldvorm". Selectie Het kampioenschap der vijQa- rigen was bovendien een soort selectiewedstrijd voor de Euro pese kampioenschappen der vijfjarigen, die dit jaar op 13 september op de baan van het Limburgse Schaesberg zullen worden gehouden. Van elk land mogen daar twee paarden aan de start verschijnen en met Wellborn Dean en Wort hy Boy Laren heeft Nederland op eigen bodem een sterk kop pel aan het vertrek. Er was nog een goede publiekstrekker op Duindigt. In de laatste koers kwam Udo Quick over de mijl aan de start. Na de start nam Udo Quick de leiding en liep vele lengten bij de overige zeven paarden weg en zegevierde in de kilometertijd van 1.15.8. Pi keur Hugo Langeweg: „Er is in Nederland over de mijl dui delijk geen tegenstand voor Udo Quick. Met een behoorlij ke tegenstand had hij niet al leen in deze koers zijn eigen record van 1.15.7 verbeterd, maar was ook het baanrecord van Rainier Gallant van 1.15.3 om in de buurt van |ro te komen. Maar de (en die aan zijn laatste bezig is, kwam op a! de tweede plaats iij u van Jan WagenaarVei Franse import Karvai Motte met Hennie t r Hanover ging tot in £w rechte lijn goed mee positie, maar had toel1^ te gegeven. Vancom1^' die onderweg een fod g maakt, pakte het Slechts één melden van het W5-spel, hfët aardige som oplev<an ƒ40.673,10 tegen een 1 vijftig cent. De combiwi .6-7-1 was hier goed tet ARTHUR VAN RLr ADVERTENTIE Op DONDERDAG 29 AUGUSTUS geven wij U een voorzet voor openen, met een advertentie in de voetbalkrant van de Haagsche Courant/Het Binnenhof, die geheel ge wijd is aan het amateurvoetbal. Deze bijlage biedt U een uitstekende gelegenheid Uw DOELgroep te bereiken. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met JAN VAN DER HENST. TEL. 070-190792. ZELTWEG De Frans man Alain Prost, ploegge noot van Lauda, heeft gis teren de Grand Prix van Oostenrijk gewonnen. Hij is voor het derde achter eenvolgende jaar kans hebber op de wereldtitel. Het was de vierde over winning voor Prost dit jaar, die daarmee in de strijd om het wereldkam pioenschap op gelijke hoogte is gekomen met de Italiaan Michel Alboreto, die derde werd op de Oes- terreich-ring in Zeltweg. Beide coureurs hebben nu vijftig punten. Prost deed weer een stapje dichter naar de legende. Met twintig Grand-Prix zeges bij 82 starts is hij op weg de suc cesvolste formule 1-coureur te Worden. Alleen de wereldtitel ontbreekt hem nog. Op Zeltweg was ook een Ne- De winnaar van de GP in Oostenrijk, Alain Prost, had na de trai- derlander actief. Huub Ro- ning op zaterdag het volste vertrouwen in een succesvol verloop tbengatter startte op de 24e van de race. Plaats en eindigde zonder ook «ïSSssna#* Niki Lauda baant zich een weg door een horde journalisten nadat hij tijdens een pers kennen had gegeven met formule 1-racen te stoppen. maar een wagen in te halen als negende. De race om de Grand Prix moest een keer opnieuw gestart worden. Bij de eerste start kwamen de bolides van Alboreto, De Angelis, Ber ger en Fabi met elkaar in bot sing. Er was veel materiële schade zonder persoonlijk let sel. De herstart kwam ook Prost goed uit. De Fransman, die pole-positie had, ontdekte bij het warmrijden een defect aan zijn versnellingsbak maar mocht regelementair geen ge bruik maken van zijn reserve- wagen. Die regel verviel even wel bij de tweede start. Te smal Na het eerste vertrek lag Lau da op kop. Hij protesteerde niet tegen het afvlaggen. „De beslissing van de wedstrijdlei der was juist. Het circuit is bij de start en de finish te smal. Ik vind het alleen niet juist dat voor een herstart reserve wagens genomen mogen wor den". Het verhaal van de Oosten rijkse GP werd alleen door Lauda en Prost geschreven. De twee McLarens reden op het snelle circuit, waar de ge middelde snelheid ver boven de 200 kilometer lag, direct van het veld weg. Alleen de Fin Keke Rosberg kon de eer ste ronden weerwerk bieden. Hij forceerde echter zijn mo tor. De turbo-klader ging ka pot. In de 26e ronde ging Prost als leider de pits in. Lauda nam de eerste positie in. De ban denwissel van Prost ging zo snel dat hij de wedstrijd als tweede kon hervatten. De Fransman liep zienderogen in op Lauda. Door het uitvallen van Lauda kwam Prost ge makkelijk aan kop en aan het maximale aantal wereldkam- pioenschapspunten, waardoor de teamleiders in de McLaren- box voor een dilemma kwa men te staan. Andrea de Cesa- ris zorgde voor enig spektakel: hij sloeg met zijn Ligier-Re- nault vier keer over de kop. De bolide boorde zich vervol gens in een greppel van het omliggende weiland. De wa gen werd rotaal vernield. De Cesaris, die zijn bijnaam „De Crasheris" opnieuw eer aan deed, kroop ongedeerd uit de wrakstukken. MAANDAG 19 AUGUSTUS 198S PA< Ira Henk Nooren met Glenn: met derde plaats beste Nederlandse duo. ROTTERDAM De Ne derlandse springruiters lieten het tijdens het 38e CHIO bijna compleet af weten. Alleen gistermid dag deden Henk Nooren en Rob Ehrens met succes een poging om het hippi sche evenement in natio naal opzicht nog een beet je kleur te geven. De 19-jarige Brit Philip Heffer won de Grote Prijs van Rot terdam met View Point voor de Westduitser Peter Luther met Livius. Beide combinaties bleven foutloos, Henk Nooren (Glenn) en Rob Ehrens (Oscar Drum) bekleedden met ieder vier strafpunten respectieve lijk de derde en vierde plaats. Het had er alle schijn van dat Ehrens de dupe zou worden van een oud probleem. Hij reed rustig rond, maar kwam te laat binnen. Maar ook de volgende deelnemers deden dat en daarom besloot de jury, kennelijk bang dat er geen foutloze combinaties zouden overblijven, besluiten om de toegestane tijd met vier secon den te verlengen. Daaruit putte de Limburger zoveel moed, dat hij de tweede ronde geen misrekening meer maakte. Ehrens had echter de pech in de barrage als eerste te moeten starten, anders was hij misschien nog verder geko men. De derde plaats van Nooren leverde het aardige bedrag van 8000 gulden op en de vierde plaats van Rob Eh rens was ook nog goed voor zes mille. Van het totaal aan prijzengeld van ruim 65.000 gulden kwam twintig mille bij de winnaar terecht. De heer J.S.C. Schou- four, voorzitter van het uit voerend comité: „Het prijzen geld is in vijf j.aar hier verdub beld in Rotterdam. Dat was nodig om jaarlijks de top aan de start te krijgen. Ook dit jaar zijn we daar weer goed inge- slaagd". Volgens de heer Schoufour wil Rotterdam aan Amsterdam voorstellen dat, indien de Olympische Spelen in 1992 in Amsterdam worden gehouden, Rotterdam wel het paarde- sport-gebeuren voor zijn reke ning wil nemen. Schoufour: „Misschien wil Amsterdam dat wel kwijt. Wij hebben hier na tuurlijk een groot brok erva ring. Maar daar mag Amster dam ook best gebruik van ma ken als men het gewoon in ei gen stad wil houden, daar zet ten we ons ook graag voor in". Wanprestaties Topruiter Emiel Hendrix, die vooraf nog duidelijk had ge maakt dat er bij de Nederland se ruiters ravanchegedachten leefden na het matige optre den bij de Europese kampioen schappen in Dinard, trad zelf noch de andere ruiters eerder de afgelopen week op de voor grond. Er waren zaterdag zelfs officials in het Kralingse Bos die schande spraken over de wanprestaties van de Oranje- ruiters. Geen wonder, want met een vijfde plaats vrijdag in de landenwedstrijd was het om het maar voorzichtig uit te spreken pover gesteld met de ploeg van coach Johan Heins. Ed Huisman, lid van het orga niserend comité: „Er zijn pe riodes dat het goed gaat met de Nederlandse ruiters en dat betekent dan gelijk meer pu blieke belangstelling. Maar nu presteren de heren heel wei nig. Misschien zijn de ver wachtingen wat te hoog ge weest. Het begon allemaal zo goed onder leiding van Johan Heins. Maar tal van kleine ru zies zijn achter de rug en dat gaat natuurlijk ook ten koste van prestaties. Het Rotterdam se CHIO is echter niet onte vreden over de publieke be langstelling. Zaterdag waren er al duizend mensen meer binnen de poorten als vorig jaar. De Nederlandse ruiters hadden dan niet de aantrek kingskracht, het sterke inter nationale veld gelukkig wel". Het leek er op dat de Neder landse topruiters zonder veel animo in de ring kwamen. Neem zaterdag bijvoorbeeld een ruiter als Jan Tops in de Prijs van de Rijn. Met zijn paard Pavarotti reed hij ge woon een verkeerd parcours. Dat leek ondanks zijn interna tionale ervaring op het werk van een beginneling. Zoiets mag dan nog voorkomen bij een onderlinge manege-wed strijd, maar toch zeker niet op een CHIO met een totaal aan prijzengeld van 300.000 gul den. Dan ben je duidelijk niet goed met je werk in de weer. Daar stoppen sponsors geen tonnen geld meer in. Natuurlijk en gelukkig zijn er ook nog positieve gezichtspun ten. Veteraan Anton Ebben heeft nog steeds een geweldige inzet en probeert er met zijn Jumbo Design altijd het beste van te maken. Maar Ebben mist op het ogenblik de paar den om hoog te scoren. ARTHUR VAN RIJSWIJK WASSENAAR „Nu we ten ze wie de sterkste is. Niet Worthy Boy Laren maar Welborn Dean", maakte pikeur Leo Schoonhoven gistermid dag op het stalterrein van Duindigt duidelijk. Met Wellborn Dean had hij de ongekroonde koning van de vijfjarigen geklopt in de uitstekende kilometer- tijd van 1.18 over de 2100 meter en het kampioen schap der vijfjarigen ge wonnen. In de eindstrijd versloeg hij Worthy Boy Laren met Andries van der Blonk. Wanda Pluto moest genoegen nemen met een derde plaats voor Wanda Pluto. Zeven paarden kwamen voor een totaal aan prijzengeld van zestienduizend gulden achter de startauto in actie. In een hoog aanvangstempo nam Wina Oostland de leiding, maar in de eerste bocht nam Worthy Boy Laren, die als grootste favoriet was vertrok ken, de leiding over. Voor de tribune ging Worthy Boy La ren aan kop met daarnaast Wellborn Dean. De pupil van trainer en rijder Leo Schoon hoven bleef steeds in het twee de spoor volgen en sloeg pas in de laatste meters pas hard toe. Leo Schoonhoven: „Ik ben niet bang geweest voor de ont moeting met Worthy Boy La ren. Aan de start dacht ik ech ter: waar zijn de anderen mee bezig. Met een zeer hoge snel heid vertrokken de meesten, maar ik heb mij niet gek laten maken en liet eerst Wellborn Dean rustig op de benen ko men. Ik weet dat ik bijna het gehele parcours in het tweede spoor moest doen, maar dat is op Duindigt voor Wellborn Dean geen probleem. Op Hil- SALTA Dave Strijbos is in enkele dagen zijn Vl uitzicht op het wereldkampioenschap motocrcf1™ 125cc-klasse kwijt geraakt. De 17-jarige Ned( werd bij het eerste deel van de trip door Zuid-4 door louter tegenslagen getroffen. Bij het vertrek uit Frankfurt kreeg Strijbos al het b< hij door een besluit van de internationale federatie stuks van zijn kostbare voorsprong van zestien pu kwijtgeraakt. Bij de Grote Prijs van Argentinië op 1 circuit van Salta kwamen gisteren de tweede en derl valler minstens zo hard aan. Strijbos werd in beide manches door machinepech J Beide keren kreeg hij te kampen met een lekke acl die hem van kansrijke posities deed terugvallen! vierde plaats. Pekka Vehkonen, zijn laatst overgebl! current voor de wereldtitel, profiteerde maximaal! won beide manches en kwam tot het totaal van veef ten. Strijbos bleef steken op een score van 26 en voorsprong van vijf punten omgezet in een nadell van negen punten. Dat gat is in de laatste Grand Prix van het seizoen, I week in de Braziliaanse stad Belo Horizonte, theoref meer goed te maken. Als een dood vogeltje, omril handtekeningenjagers, moest Strijbos aan de voet! machtige Andes-gebergte beamen, dat Vehkonen nl meer onderuit te halen valt. „Ik kan winnen in Brazilië, zoals ik hier ook haq winnen. Ik kan ze tenslotte allemaal aan. Maar er f geen rijder die zich tussen mij en Vehkonen kan J Zijn Italiaanse stalgenoten doen dat niet. Kouki, zijif noot, doet dat ook niet. Dat betekent dat Vehkonen J zondag in twee manches onder normale omstandighf meer dan zes punten op mij hoeft prijs te geven. El voldoende voor de titel", aldus de onttroonde ranj voerder, die van de seizoenstart in Oss tot Salta he ment van de wereldtitelstrijd leidde. Van der Ven Pk Kees van der Ven heeft gisteren in Deurne zijn e£!. derlandse motocross-titel in de 500cc veroverd. De rijder uit Bakel, al jaren heersend bij de 250cc, ort Toon Karsmakers. Van der Ven was op circuit De berg in Deurne oppermachtig. De Brabander won d»^* en derde manche. In de eerste reeks ging hij twee 1^1 deruit, maar finishte toch nog als vierde. In de titelHa zit Van der Ven, met nog één wedstrijd (eind septem Wychen) op de agenda, de onoverbrugbare voorsphe 142 punten op Karsmakers. ls De combinatie Bachtold/Fuss is gisteren in het Oo$r j Feldkirch wereldkampioen motocross in de zijspan-Ê worden. In de voorlaatste race van het seizoen wc Zwitsers de eerste manche en eindigden zij in de t\ en de vijfde plaats. ie)- die Pikeur Leo Schoonhoven met

Leidse Courant | 1985 | | pagina 14