Overtuiging ftuverture uitbreekt Feyenoord na de pauze matig defensie ijax zwak PSV aanvallend onder de maat ggidócGomcwt Fühler niet speelgerechtigd FSoere, Boere Lauda stopt met formule 1 TELKANDIDATEN SCHIETEN TE KORT OP EERSTE SPEELDAG MAANDAG 19 AUGUSTUS 1985 PAGINA 11 ïge ave JnlSZV Fen aantal Hagenaars maakte ^K,ho> bij het binnenrijden van de twee Emmen de autochtone bevol- rei'ai \ent op haar veronderstelde agrari- m komstNa Emmen-FC Den Haag I A"nk opnieuw het „Boere, Boere" \Mmaagse kelen, zij het anders en po- bedoeld. Toen gold het de nieuwe I ID" FC Cen Haag, die sinds hij er I%3\ioggeen wedstrijd zonder doelpun- van tmP°t' C°k al werd er tegen de debu- cunufiet betaalde voetbal Emmen maar igoodktf gescoord, het gebeurde uitgere- toor Remco Boere, die overigens ndecoujaf amateurtje Ebel Bos de hele >rto(b«P was 'ngepakt" zoals trainer erlangen van de thuisclub dat tref- EMMEN Emmen moest gis teren tegen FC Den Haag aan treden zonder Grads Fühler. Dit was een gevolg van het feit, dat de KNVB hem niet speelgerechtigd verklaarde. De voetbalbond stelde de Drentse eerste-divisieclub hiervan pas vrijdag op de hoogte. De oorzaak hiervan is FC Bocholt, de Duitse club waarvoor Fühler vorig seizoen uitkwam. Deze eist op grond van de reglementen voor de overgang van de speler een bedrag van 20.000 mark. Trainer Theo Verlangen van Emmen toonde zich bijzonder teleurgesteld over de gang van zaken. „Wij verkeerden in de veronderstelling dat aan alle formaliteiten was voldaan. Wij hebben PEC Zwolle (waarvoor Fühler uitkwam vóór zijn ver trek naar Duitsland en dat derhalve nog transferrechten op hem had, red.) een vergoe dingssom betaald, wij hebben het contract opgestuurd naar de KNVB en daarvan tot vrij dag niets vernomen". „Het is uitermate flauw, dat de KNVB zo handelt. Die jongen heeft vijf weken lopen zwoe gen en zweten, was klaar voor de eerste wedstrijd. Dat gold trouwens voor de hele ploeg. En dan krijg je djt. De KNVB moet een club, die in het be taalde voetbal begint helpen, begeleiden, maar niet op deze schlemielige manier voor het blok zetten" aldus Verlangen, die voorts liet weten, dat Em men de zaak zo spoedig moge lijk opgelost wil zien. ZELTWEG De Oostenrijkse autocoureur Niki Lauda heeft zaterdag aangekondigd na afloop van dit seizoen met de formule 1-rensport te stoppen. De 36-jarige Lauda is houder van de wereldtitel. Lauda debuteerde veertien jaar geleden op Zeltweg in het formule 1-circus en heeft 24 Grand-Prix overwin ningen op zijn naam staan. Lauda's ploeggenoot Alain Prost won de Grote Prijs van Oostenrijk voor formule-1 wagens. De Frans man deelt nu de eerste plaats in de strijd om het we reldkampioenschap met de Italiaan Michele Albore- to, die derde werd. Beiden hebben vijftig punten. Huub Rothengather startte op de 24e plaats en ein digde als negende. Zie verder elders in Sporttribune. VENLO Feyenoord heeft een VW werd gewonnen met 1-0. matig begin gemaakt met de Het zomeravondvoetbal in De competitie, waaraan het als der- Koel leverde maar één doelpunt de kampioenskandidaat is begon- op. nen. De uitwedstrijd tegen FC SRDAM Zoals de (bij jaren gebruikelijk uurAjax bij Excelsior unnen overtuigen, ndskampioen, die 071tste half uur van de uuhelft, goed speelde >or in ook twee doel- tVO, maakte, liet na de 11e ?nê de thuisclub, eigen Woudenstein ^erruild voor het «ord-stadion, het .luit het spel halen. m%terdammers hiel en ook het speel plein en daardoor Leidl Ajax volledig uit ïek ook dat de verde- an de Amsterdammers st sterke deel van de is, die volgens velen dstitel zonder moeite tngeren. Tegen sterke- dan Excelsior zal Ajax ifeld meer tegendoel- moeten incasseren dan van de eerste competi- Het is ook de vraag ley Menzo de sluitpost zal blijven. De don- isterdammer acteerde len stond voortdurend wer voor zijn doel. Tartier voor tijd werd Bijna verrast door een kt Beukers net over de lijn had afgevuurd. Op pent had Beukers, die Jeconden na het begin- lal een unieke moge lijkheid had gekregen, zijn ploeg op gelijke hoogte kun nen brengen. Tien minuten te voren had de lange, moeilijk bewegende, Rotterdamse spits een strafschop gebruikt nadat Ophof onnodig hands had ge maakt. Daarmee kreeg Excel sior de aansluitingstreffer, na dat Rijkaard en Van Basten in de eerste helft hadden ge scoord. In de slotfase van het eerste bedrijf speelde Ajax zes minuten met tien man omdat Ophof verzorgd moest worden. Schitterend Een schitterende solo van De Wit bracht Ajax in de 77e mi nuut op 3-1, maar Excelsior kwam toch weer dichterbij toen Steve Wasiman na een dieptepass Menzo omspeelde en de bal over de lijn bracht. Excelsior voelde dat er meer inzat. Van Eek, die Van Bas ten goed in bedwang had, ging naar voren en er ontstond pa niek in de Amsterdamse ver dediging. Het leidde nog bijna tot een treffer toen Menzo de bal uit zijn handen liet vallen, maar zich zelf nog net kon corrigeren. Johan Cruijff verweet zijn elf tal na afloop vooral het gebrek aan concentratie en het feit dat de ploeg zich na de rust het tempo door de tegenstan der hadden laten opdringen. Scheidsrechter Mulder trok drie gele kaarten. Na twee mi nuten al de eerste voor Jalink. Hij toonde ook Excelsiors beste man Van der Padt het geel na- EINDHOVEN Tech nisch directeur Hans Kraay was eerlijk in zijn kritiek op zijn PSV. „Wij verdienden de twee pun ten niet, Haarlem heeft een fantastische wedstrijd gespeeld en wij zeker niet". Een wat trieste constatering na afloop van de eerste wedstrijd voor de technisch leider van een kampioenskandidaat. Kraay, die als geen ander heeft kunnen investeren, voegde er echter aan toe: „Wanneer wij een slecht ge- De inleiding tot de strafschop van PSV. Ruud Gullit wordt platge- speelde wedstrijd nog winnen legd door Chris Verkaik. dat deze Van Basten had neer gelegd. De arbiter liet Van Basten, na overleg met zijn: grensrechter echter ongemoeid toen deze Van Eek duidelijk natrapte. Mulder maakte dat even later „goed" door Van t Schip te „vergelen". Excelsior - Ajax 2-3 (0-2): 24. Rijk aard 0-1, 30. Van Basten 0-2, 65. Beukers 1-2 (strafschop). 77. De Wit 1-3. 85. Steve Wasiman 2-3. Scheids rechter: Mulder. Toeschouwers: 14.675. Gele kaarten: Jalink en Van der Padt (Excelsior) en Van t Schip (Ajax). Excelsior: Stroomberg; Leenheer, Van der Padt, Van Eek, Steve Wasi man; Jalink, Van Tour. André Wasi man (Latuheru); Van Goozen, Beu kers, Snoei (Verschoor). Ajax: Menzo; Silooy, Ophof, Koeman, Boeve; Van t Schip, Rijkaard, Müh- ren; Vanenburg (Rijnink). Van Basten, De Wit. dan worden we zeker kam- Ernie Brandts en Rob McDonald in duel met twee Haarlemse verdedigers. pioen, want het zal best wel eens beter gaan". PSV heeft erg veel moeite ge had met Haarlem dat na veel problemen een elftal op de been kon brengen en dat zelfs drie amateurs nodig had om het team te completeren, maar daar was in het veld weinig van te merken tegen de ploeg, die bijna meer kapitaal op de bank had zitten dan de ander in zijn totaal op de loonlijst heeft staan. Haarlem was ac tief en agressief en vooral de laatste eigenschap kwam PSV tekort. Aanvallend schortte er veel aan. McDonald viel in fei te alleen op door een gele kaart, Gullit miste het noodza kelijke maatgevoel en Thore- sen leek de schoenzolen met lijm te hebben behandeld. Hij was veel minder snel dan an ders. Vlekkeloos Daar stond echter tegenover dat Eric Gerets een vlekkeloos debuut bij PSV maakte. De Belg was de beste speler van het veld en zorgde met zijn messcherpe voorzetten voor veel gevaar bij het door Met god met kwaliteit verdedigde doel. Ook Valke en Van de Kerkhof, in voorgaande jaren de aandrijvers van de ploeg kunnen op een goede wed strijd terugzien. De overigen verdienden de overwinnings premie op een manier die de vergelijking tussen prestatie en beloning ernstig scheef trok. Het enige doelpunt viel na ne gen minuten in de tweede helft toen Verkaik Gullit on deruit haalde en scheidsrech ter Bakker de bal op de stip legde. Van elf meter gaf Tho- resen Metgod geen kans. Ove rigens droeg Bakker opnieuw het bewijsmateriaal aan voor de beslissing hem van de in ternationale scheidsrechters- lijst te verwijderen. De gele kaart van Liesdek, nadat Val ke overduidelijk de overtre ding maakte, vormde het diep tepunt uit de foutenreeks. Na de treffer heeft Haarlem, dat in de eerste helft al Verschoor wegens een blessure moest vervangen, energiek gestreden voor de gelijkmaker. Van Breukelen had echter het laat ste woord bij pogingen van At- teveld, Keur en Balm. De Eindhovense supporters- schare haalde aan het slot be-- vrijd adem, een belangrijk ge deelte van de 17.000 toeschou wers gebruikte die lucht ech ter om de eigen ploeg op weg naar de kleedkamer fluitend te begeleiden. Tegen de Venlose promoven dus hanteerde Feyenoord, zo als aangekondigd, een frivoler speelwijze dan in het verleden. De zekerheid in verdedigend opzicht werd'daaraan onderge schikt gemaakt. De positieve instelling won het. Aanvanke lijk werd het Feyenoord ge makkelijk gemaakt bij de com petitie-opening. FC VVV be gon zijn eerste wedstrijd na de terugkeer in de eredivisie met een heilig ontzag voor de toch verminderde reputatie van de tegenstander. Bovendien werkte de snelle treffer depri merend op de nummer twee van de eerste divisie van het afgelopen seizoen. Molenaar kon een vrije trap van Been ongehinderd inkoppen. De Limburgers mochten ver volgens blij zijn met het ge brek aan schotvaardigheid bij de Rotterdamse bezoekers. Zo verspeelde Tahamata de bal, toen hij alleen Roox, de Venlo se doelman, nog voor zich wist. Daarvoor had Blanken- stein, de scheidsrechter, een overtreding in het strafschop gebied jegens de linkeraanval ler van Feyenoord onbestraft gelaten. Nog een kans De behoudende thuisclub kreeg in de eerste helft zowaar ook nog een kans. Joop Hiele verwerkte de inzet van Van Rosmalen uitstekend. De Rot terdamse doelverdediger was .met Molenaar de uitblinker in de wedstrijd, die na de rust aan aantrekkelijkheid won. Dat was in die fase te danken aan FC VW, dat de angst voor de tegenstander had afge legd. Toen was Feyenoord een te kloppen elftal. Hiele kwam opnieuw als winnaar uit de strijd bij een schot van dichtbij van Verbeek, de inzet van Corbijn miste de juiste richting en een knal van Van Rosma len schampte de paal. Aan de andere kant kreeg Feyenoord mogelijkheden te over de voorsprong te vergroten. En kele tempoversnellingen van de nauwelijks opvallende Sö- rensen werden gestuit door Roox. Been raakte de lat. Het uitblijven van de beslissing hield de wedstrijd boeiend. Bo vendien raakten de gemoede ren zeldeh verhit op het veld van De Koel, met 12.000 toe schouwers gezellig vol gepakt. Blankenstein behoefde in het belangrijke duel aan het begin van de competitie slechts over tredingen van Troost, Nijssen en Rutten te bestaffen met geel. De laatste, in de mandek king tegen Ling, viel met gro ve tackles nog het meest uit de toon. FC VW - Feyenoord 0-1 (0-1): 5. Mo lenaar 0-1. Scheidsrechter Blanken stein. Toeschouwers: 12.000. Gele kaarten: Nijssen en Rutten (beiden VW) en Troost (Feyenoord). FC VW: Roox; Nijssen, Ringels, Li- bregts (Coort), Rutten; Van Bergen Henegouwen, Reynierse, Van Rosma len; Verbeek, Valckx, Corbijn (Taihut- »u). Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Duut, Nielsen, Troost; Molenaar, Been, Sö- rensen; Ling, Eriksen, Tahamata. PSV - Haarlem 1-0 (0-0): 54. Thore- sen 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 17.000. Gele kaarten: Brandts en McDonald (PSV), Liesdek (Haarlem). PSV: Van Breukelen; Gerets. Brandts, Hysen, Heintze; Van Rooy, Valke, Van de Kerkhof; Gullit, McDonald, Thore- sen. Haarlem: Metgod; Ma&efield, Verkalk, Baas. Leysner; Verschoor (Matthaei); Balm, Leisdek; Atteveld, Moniz (Keur), Collewijn. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11