3e roem van Soeur Sourire keerde niet weer New Order: wisselvallig iderland Duitsland Engeland TV-morgen DIO/TELEVISIE ftGINh- EckbcSoiutmt DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1985 PAGINA 13' jrspelen op VARA-radio p Op maandag- 19 en 26 augustus a.s. f VARA-radio op Hilver- e Kanjorspelen uit van respek- evar«Lje £)Ujtse schrijver Gün- ireS?4rt en de Engelse auteur ;n "j^rmange. Kunert schreef meUj „Teamwork", van Ber- het het stemmenspel „Sce- i ee 37.J|tsers auteur, die de laat- tzelfdict meer zo succesvol is, e katfnadcrd door een figuur Majotalitair geregeerd land eries $verzoek een biografie te 'enoef over de president-lei- 'echti^at 'ar|d- Er ontstaat een »en <lwaar'n de schrijver pro- ra] 3" ie ht beert er onderuit te komen, maar de tegenstander beschikt over steeds geraffineerdere argumen ten. Met tegenzin zet de schrijver zich aan zijn taak. Zijn werkstuk is echter te „objectief" en steeds opnieuw moeten er wijzigingen worden aangebracht. In die wijzi gingen reflecteren de wisselende machtsposities in de leiding van de staat. In deze bittere komedie wordt op voor iedereen duidelij ke wijze het Macchiavellisme van de politiek onthuld. De vertaling is van Ruurd van Wijk. De ac teurs zijn Hans Veerman en Paul Deen. De regie had Ab Löbler. (maandag 19 augustus, hilversum 4. 22.55 uur - 24.00 uur). „Scenario" is een verhaleh dra ma, dat de normale wijze van uit voering omdraait door het ver haal naar de voorgrond te bren gen en de actie tot de stilte van de verbeelding terug te dringen. Het verhaal is het drama en het wordt gelezen door stemmen die geen personages zijn die een rol vertolken, maar stemmen zonder gevoel, die rustig en eenvoudig spreken vanuit de rand van wat voor de luisteraars onhoorbaar maar duidelijk voorgestelde se quenties zijn. Muziek met duide lijk filmische eigenschappen wordt gebruikt om de verande ringen van buiten naar binnen of andere scène-veranderingen aan te duiden, (maandag 28 aug., Hilv. 4 om 22.55 uur). Erik Jurgens presenteert nieuwe IKON tv-serie HILVERSUM - Oud NOS-voorzitter Erik Jur- gens keert in het Hilversumse terug: Hij zal voor de IKON-televisie de nieuwe serie „Daar sta ik voor..." presenteren. In dit nieuwe discus sieprogramma zal Jurgens tevens gesprekslei der zijn. De IKON denkt met tussenpozen van vier of weken in totaal zes afleveringen op het scherm te brengen. De formule is mensen met een uitgesproken mening - over de meest uit eenlopende onderwerpen - aan het woord te la ten. De „zaal" kan met de betreffende persoon in discussie treden. De eerste aflevering zal waarschijnlijk in okto ber worden uitgezonden. De man met de uitge sproken mening is dan de gereformeerde ethi cus prof. dr. H. Kuitert. Hij is uitgenodigd in verband met de verschijning van zijn boek: „Alles is politiek, maar politiek is niet alles". "Dynasty" trekt George Hamilton aan HOLLYWOOD - In de herfst van dit jaar gaat de Amerikaanse filmacteur George Hamilton meespelen in de tv- serie "Dynasty". Hij heeft de rol gekre gen van een losbandige filmregisseur t die erop uit is de Carringtons van hun vermogen af te helpen. Hoewel de altijd uitermate gesoigneer de Hamilton niet zo rijk is als Blake Carrington in de serie, is hij toch een zeer vermogend man, met geluk in za ken en aan de speeltafel. Hij heeft 52 films en meer 200 televisieshows op zijn naam staan. George Hamilton zal aan vijftien afle veringen van Dynasty meedoen. ilt iebl ;nt al """^klaring voor haar wek^ing, samen met sent?riendin Anie Pe- sem met een overdosis Als d^en *n april van dit heb fijgt men ook niet ig (ht verhaal over haar «d alvan de Belgische en aleur Sourire, Zuster westeuh, vanavond op ^dj' Ned" 1 om 2210 wate it1«3beste Jaren oogstte zij *nerika meer roem dan [es met haar liedje ,que". waarin zij als suou^wckte zuster Domini- i me^gt over haar liefde tot t oo|e God. Ie bon Dieu, e ni% zij tijdens haar leven opetroot verlangen koes- aar d zitteij tot haar tragische e wegsloot had het leven als dlgnjpend belaagd. In eigefte jaren kwamen mil- t H^rancs binnen van ver- e BetP'aten over de halve ideali^aarover v°lgde later op ^ordering van de belas- [Joen zij geen cent meer n od' ^erst vervielen haar •jen aan het klooster, Zuster Glimlach schiep al spelend haar eigen muziek. giften mi»: 1 nudt Later stopte zij ^^et tehuis voor spasti- autistische kinderen, mtlamen met haar vrien- onnen was. IZE^ture toch al lichtelijk jolisch, begon zij vol- |-"v"4cenden uit haar naaste I W M °P de duur te leiden ■-^"Tititeitsverlies. De oor- 2_5 ervan wordt mede ge- ,V- t °P rekening van de ^Ljjers. Deze bleef haar olgen met verhalen t verdwenen geld, met Jigingen van een lesbi- ifde tot haar vriendin Stomheid op roem. Dit al- as trt VNlJB gelezen. Tegen die druk is ex- zuster Luc uiteindelijk niet be stand gebleken. Daar kwam nog bij, dat zij ook zichzelf ernstige verwijten maakte Eenmaal op de terug weg van haar succes, heeft zij geprobeerd opnieuw een come back te maken. Dit leidde tot een tournee door Canada, waarvan zij bij aankomst moest vaststellen, dat het om optredens in nachtclubs ging, waar zij als zuster temidden van luchtige meisjes moest werken. Daaraan heeft zij zich niet kunnen onttrekken, om dat toen het contract eenmaal 'vast lag, zij voor een groot be drag aan schadeloosstelling aangesproken zou worden. Van deze trip door Canada is zij diep teleurgesteld thuis ge komen. Zij voelde zich door de wereld misbruikt en verne derd. Intussen bleven sensatie- journalisten haar volgen Die karakteriseerde zij eens als „ratten die de pest begelei den". Schizofrenie Documentairemaker Constant Meijer van Veronica: „Als veertiger sprak mij haar roem persoonlijk aan. Vandaar mijn vragen rond haar onverwach te dood. Daar wil je dan meer van weten. Verhalen over de lastige belasting vond ik te simpel. Bovendien twee men sen tegelijk die voor zo'n einde kiezen. Dat schokt, dat intri geert. Toch vind je ook in haar afscheidsbrief geen duidelijke reden omschreven. Ik denk, dat de aanleiding eerder moet worden gezocht in haar per soonlijke gesteldheid van de laatste jaren. Zij was niet bij machte haar roem op te geven Tot in haar laatste levensjaren bleef zij impresario's aanschrij ven, drong zij in Parijs aan op een optreden in Olympia. Dit leidde zelfs tot een discoversie van haar Dominique-lied. Maar daarmee keerde het suc ces niet terug. Ik heb kunnen achterhalen hoe haar gezond heid daar onder leed. Hoe zij tot diepe depressies kwam, geen uitzicht meer zag. Het kindertehuis van haar vrien din hadden zij al op moeten heffen. De laatste jaren heb ben beide vriendinnen volko men geïsoleerd van de buiten wereld geleefd. Je zou kunnen zeggen, dat ze al niet meer van deze wereld waren. Ik heb dat meer gezien bij eertijds be faamde artiesten. Niet hun persoon wordt beroemd, maar hun werk, de gestalte die daarbij hoort, in het geval van Soeur Sourire het habijt en de naam Het publiek accepteert en adoreert een lied, een wijze van optreden, het effect, niet de persoon daarachter. Als de roem verdwijnt, gaat ook de persoon verloren. Dit heeft zij als Jeanne Deckers niet kun nen verwerken. Mijn kijk op mensen in zo'n situatie zegt mij, dat die in een soort schizo frenie terecht komen, hun ei gen ik verliezen en in zichzelf verstrikt raken. Psychisch verzeilen zij in een onontwar- oare knoop. Om tot de werke lijkheid te komen droeg niet oij het feit, dat zij en haar vriendin zichzelf als het ware Dpsloten in hun eigen flatje in Waveren. Zij werd daar het slachtoffer van haar eigen fic tie, haar eigen dromen, door het publiek vergeten en toch beroemd willen zijn". Veelbelovend Hij stelt uitvoerig ook het zon nige begin van haar klooster- en artiestenleven aan de orde Geboren in 1933 als Jeanne Deckers, dochter van een wel gestelde banketbakker in Brussel, legde zij al jong opge wekte levenslust aan de dag zomede diverse talenten. Zij blonk in nogal wat dingen uit. Zij tekende en illustreerde ori gineel, toonde zich bedreven in volleybal, bleek een goed leidster bij de gidsen. Later ge slaagd voor een acte, gaf zij te kenlessen op school, waarbij zij samen met de kinderen soms spontaan in zingen uit barstte. Zij kon geen noot le zen, maar om zichzelf te bege leiden, ook later in retraites voor meisjes die het klooster bezochten, schafte zij een gi taar aan, waarop zij wonder wel eigen melodieën ontwierp, die zij evenwel niet in noten schrift kon vastleggen. Dit leidde ook tot haar roem. Toen zij in het klooster van Fichermont een feestje wilde opluisteren, greep zij naar de gitaar en zong haar eigen lied „Dominique". De zusters wil den dat vastgelegd hebben en togen ermee naar een platen maatschappij voor een persing van 500 stuks, uitsluitend voor bekenden. Die maatschappij zag er echter wat in, maakte er gelijk 50.000 van, waarna vooral in Amerika haar roem begon, na het draaien van dat plaatje in godsdienstige pro gramma's. TV-presentator Ed Sullivan kwam zelfs naar Eu ropa om een film van haar le ven te maken, waarbij Debbie Reynolds voor Zuster Glim lach speelde. Zegt Constant Meyer nog: „Zij trad in 1966 uit het klooster om de mensheid als artiest te kunnen dienen. Zij zou eerst naar de missie gaan, maar daarvoor werd haar gezond heid te zwak geacht, al gaf zij na een theologische opleiding in Leuven wel godsdienstles sen. Zij wilde als zangeres mis sionerend in de wereld staan. Maar zij liet wel haar zuster- naam Luc Gabriel en haar kleed in het klooster achter. Toen werd zij niet meer her kend". TON OLIEMULLER HILVERSUM Bij het uit het Engelse Manchester afkomstige kwartet New Order is wisselvalligheid troef. De uitkomst van een concert is nooit te voorspellen, zo is de afgelopen jaren ge bleken. Dat heeft voornamelijk met de bereidheid van de muzi kanten te maken, die er zich met een Jantje-van-Leiden vanaf kunnen maken als ze geen zin hebben. Nog helder voor de geest staat het optreden in de Glazen Zaal van het Ahoy' Sportpaleis te Rotterdam in april 1982. Dat con cert duurde net iets langer dan een half uur, maar toen was het ook echt afgelopen. Een woedend publiek veranderde de zaal in een half uur in een slagveld. Toen bassist Peter Hook zich ver toonde, werkte dat als een rode lap op een stier. Hij moest bin nen de kortste keren weer de beschutting van de kleedkamer opzoeken, met een beenblessure en een tand door zijn lip. Muzi kaal was het concert zwaar beneden peil. Net als bij het New Yorkse optreden uit 1981 dat Music Box zaterdag uitzendt (om 11.00, 17.00 en 23.00 uur) vertoonde het werk nog opmerkelijk veel gelijkenissen met de muziek van Joy Divison. Daar kwam eigenlijk pas met de in 1983 verschenen elpee „Power, corrup tion lies" verandering in. Tot die tijd bleef New Order, dat een voortzetting is van Joy Divison, zijn muziek doordrenken met donkere, in echo en andere geluidseffecten gebette klanken. De muziek heeft nu een lichtere toon en heeft door het gebruik van opgewekte ritmes een dansbaar karakter gekregen. Met de single „Blue Monday" wist de groep dat jaar dan ook de enige hit uit hun geschiedenis te scoren. Maar uit de cult-sfeer wist het kwartët, dat nu onder leiding staat van zanger/gitarist Bernard Albrecht, niet te breken. In 1981 zagen de tijden er voor de groepsleden van New Order veel somberder uit. In het vooijaar van 1980 had de toen nog als Joy Divison opererende groep net zijn zanger/tekstschrijver Ian Curtis verloren. Deze 23-jarige gedesillusioneerde muzikant pleegde zelfmoord en vond pas na zijn dood erkenning dankzij Paul Young, die met het door Curtis geschreven „Love will tear us apart" een hit scoorde. Ian liet door velen als profetische tek sten omschreven gedichten achter, die terug te vinden zijn op de elpees „Unknown pleasures" en „Closer". Na zijn dood ver scheen er nog een dubbelaar „Still", die vooral moest dienen om een einde te maken aan de gouden handel in witte platen. Met de dood van Curtis besloten de drie overgebleven leden Bernard Albrecht, bassist Peter Hook en drummer Stephen Morris onder de naam New Order verder te gaan. De groep werd een paar maanden later versterkt door Morris' vriendin Gillian Gilbert op synthesizer. Het duurde nog zo'n twee jaar voordat het kwartet zich had los gemaakt van Joy Division. Het concert bij Music Box maakt dat duidelijk. Wat de kijker krijgt te zien is een zoekende groep. Vooral het drumgeluid van Morris en het basspel van Hook heb ben nog de doemgeladen klanken die Joy Division in haar mu ziek stopte. New Order heeft inmiddels de loodzware erfenis van Ian Curtis van zich afgeschud. Wie nu naar de groep gaat kijken zal, wanneer ze er zin in heeft, geen zwaarmoedige mu ziek meer aantreffen. De gitaarklankëh worden niet langer ge drenkt in echo. De muziek is hoopgevend en heeft vooral door de sequencers, een vrolijke ondergrond gekregen. Het oude werk wordt ook niet meer gespeeld. Het heeft plaats gemaakt voor muziek van hun laatste elpee „Low Life", die wordt ge symboliseerd door behoorlijk romantische teksten. Luister maar naar „Love Vigilantes" of „The perfect kiss", teksten die een aantal jaren geleden ondenkbaar waren geweest bij New Order. HANS PIËT 3"g| iRLAND 1 lappy Days, Ameri- ®e serie. Afl.: My fair ie. Bij wijze van een wordt Fonzie op een sjiek feest uitgenodigd Hub Veronica Clips W-Journaal 7.50 Agenda Countdown, poppro- tma gepresenteerd Adam Curry journaal Vorfd War III (2), vier- ie miniserie van David inen (herh.). Officier Ja- Caffrey geeft de inval het radarstation door de president. Deze, ver- erd over dit onverwach- ïbeuren, wil geen over- !te stappen onderne- Jacob wordt echter iduldig en besluit tot iover te gaan >e Heilige Koe, maan- ks auto- en motorsport- ezine teggie, komische Ame- inse serie. Afl.: That's Reggie laat zijn baas n voor een lunchaf- ak met een oude id, die hij dertig jaar niet heeft gezien. De fioeting met zijn vriend j» betekent een omme- in het leven van Reggie tour Sourire, docu- taire over de Belgische ende non Luc Domini- In 1963 schreef zij listorie met het liedje ninique' (zie elders op i pagina) Mike Hammer, Ameri- pse detective-serie. Afl.: ht. Drie allerliefste da- erven ieder een stukje de legpuzzel die de op- moet geven over de ilaats van 6 miljoen Mike Hammer steekt Barnes niet geheel zon- eigenbelang een hel de hand toe Journaal Nieuws voor doven en ihthorenden ERLAND2 Nieuws voor doven en shthorenden Seeamstraat Journaal N De Kooi, Canadese Idfilm over een mijnwer- en zijn twee opgroeien- tonen 19.35 Kenmerk, vijfde afleve ring van een zevendelige documentaire-serie over vrouwenemancipatie NCRV 20.00 Woody Woodpecker, tekenfilmserie 20.25 Beestenboel, avonturen in en om een dierentuin. Het dorp wordt geteisterd door een jeugdbende. Reil- ly, die inmiddels in het safa ripark werkt, ontdekt dat er ook nog apen ontsnappen die het niet minder bont maken 21.15 Mürder, she wrote, Amerikaanse serie. Afl.: Minnaars en moordenaars. Jessica geeft gastcolleges op de universiteit, maar ze moet ook haar nieuwste de- tectiveboek uittypen. Ze be sluit om David Tolliver als assistent aan te nemen. Kort daarna wordt hij ver dacht van moord en moet Jessica proberen zijn on schuld te bewijzen 22.05 Muziek uit 'Wissels', selectie van de muzikale optredens uit het program ma 'Wissels' van het afgelo pen seizoen. Met: Flairck, Marjol Flore, Trio Mosaline en het Deep River Quartet NOS 22.30 Journaal 22.45 Hoogtepunten uit 'U zij de glorie'. Met: Koren en samenzang van inwoners van Grand Rapids in Michi gan, USA, koren uit het Cal vin College, het negerkoor Bethel Pentacostal en een groot aantal Amerikaanse Nederlanders NOS 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden FILMNET/ATN 17.00 Airwolf herh. afl.20: Undertow 17.50 Diamond* 19.40 Patrol Boat afl.20: All the nice Girls 20.30 Marry Christmas Mr. Lawrence 22.30 Es cape from New York 00.10-01.45 The Car Kate Bush is „Running up that hill" in „Countdown". Ned. I om 19.00 uur. Stefanie Powers speelt de vrouwelijke hoofdrol in de Amerikaanse serie „Mistrals dochter". BRT 1 om 22.00 uur. BRT 1 16.10 Elvis, that's the way it ia, Amerikaanse filmdocumentaire uit 1971 van Denis Sanders met en over Elvis Presley. Programma t.g.v. de sterfdag van Elvis Presley, 8 jaar ge leden 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterserie 18.05 De Freggels (Fraggle Rock), poppenserie van Jim Henson 18.30 De kinderen van Chocky (5), zesdelige jeugdserie 18.55 Tijdroven Kwizien 19.10 Geestenbaai (Spirit Bay), Ca nadese serie van 7 verhalen rond een hedendaagse Indianengemeenschap in Noord-Canada. Afl. 2: De vissers boot. Rabbit iS'pas twee dagen in de Geestenbaai en probeert nu al een tochtje met Cheemo's vissersboot op het meer. Tot zijn grote verassing ontmoet hij éen groepje toeristen in nood nadat hun boot door een storm vernield is 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Kunst-Zaken 20.20 De Consulent, Engelse thriller serie. Afl. 1: Een kans voor offertes. De directie van de Waterman's Bank wil verhinderen dat ze via de compu ter bestolen kunnen worden. Newton Data is een van de kanshebbers voor de dure opdracht. Hun topraadgever, Chris Webb, heeft zo zijn eigen ma nier om het contract binnen te halen 21.10 Panorama: Tien Jaar uit het leven. Tien jaar na de overwinning van Noord- op Zuid-Vietnam worden nog altijd enkele duizenden ex-offi cieren van het Zuid-Vietnamese leger vastgehouden in zogenaamde herop voedingskampen. Wie zich 'aanpast' wordt misschien ooit vrijgelaten, maar ook daarna is integratie In het nieuwe Vietnam uiterst moeilijk. Een Zwitserse cameraploeg filmde voor 't eerst in een strafkamp 22.00 Mistrals dochter (4), achtdeli- ge tv-serie van Douglas Hickox naar de roman van Judith Krantz. Maggy is met haar dochtertje Teddy in New York aangekomen, zonder geld en zonder vrienden. Ze slaagt erin als mannequin te gaan werken. Er ont staat echter een groot schandaal als Kate, om aan geld te komen, een ten toonstelling opent met naaktschilde- rijen van Maggy die Mistral vroeger RTBF 1 16.20 Jeux interdits, Franse speel film uit 1952 van René Clèmant. Met o.a. Brigitte Fossey, Georges Poujou- ly en Lucien Hubert. Juni 1940: de 11-jarige Michel Dolle vindt het wees meisje Paulette en neemt haar mee naar zijn ouders. De ouders nemen het meisje op en Michel en Paulette zijn daarna onafscheidelijk 17.45 Clnè-vacances 18.10 Lollipop, gevarieerd kinder programma 16.45 Clip Club, videoclips gepre senteerd door Ray Cokes 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.23 Bonjour la fète, spelprogram- 19.30 Journaal 20.00 La nuit de San Lorenzo (La notte di San Lorenzo). Italiaanse speelfilm uit 1982 van Paolo et Vitto- rio Taviani. Cecilia kan zich de nacht van 10 augustus 1944 nog goed herri- neren. De Duitsers hadden de bevol king van het plaatsje San Minlato be volen samen te komen in de kerk. Een paar vrouwen, mannen en kinde ren besloten geen gehoor te geven aan dit bevel en verlieten in de nacht van 10 augustus 1944 zachtjes hun huizen 21.50 Carrousel aux images, filmru briek van Sélim Sasson 22.40 Journaal MUSIC BOX TV 5 16.00 ENon-stop videoclips. Pre sentatie: Simon en Gary (16.00), Mo nique Emmen met 'Time Out for Hol land' (17.00) en Sunie en Gaz met 'Musical Chains' (18.00). 19.00 L'Ecole des fans 19.35 La Bande a B.D. 19.50 Aujourd'hul en France 20.00 Apostrophes, literair magazine 21.20 Kookrubriek met Michel Oli vier 21.30 Voir 22.00 Nieuwe 22.30-02.00 ENon-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Simon en Gary (22.30), Monique Emmen met 'Time Out for Holland' (23.00), Sunie en Gaz met 'Musical Chains' (00.00) en Martin (01.00) DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Auf der Lüneburger Heide 16.55 Links und rechts vom Aqua- tor, kinderprogramma 17.25 Computerzeit 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.15 Einfach Lamprecht 18.40 Kathedralen der Industrie 19.00 Pearl Habor 19.58 Heute lm Ersten 20.00 iïi Tagesschau 20.18 Der Compuler-Krieg. Reporta ge 21.00 Die Krimiatunde 22.00 Titel, Thesen, Temperamente 22.30 Tagesthemen 23.00 (EDie Rumplhanni (1), tv-film in twee (herh.). Hannl is in dienst bij boer Hauser. Hauser's zoon Simon is verliefd op Hanni, vlak voordat hij ten strijde trekt vertelt Hanni dat zij zwahger is van hem. Simon verzekert haar dat hij ervoor zal zorgen dat zij door zijn vader goed verzorgd achter blijft. Als Simon vertrokken is gaat Hanni naar haar grootmoeder en biecht haar leugen op 00.45 Tagesschau DUITSLAND 2 16.05 Anna und der König von Siam, tv-serie. Afl.: Der Kendokampf 16.30 Strandpiraten, tv-serie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Umwelt, reportage over het milieubewustzijn in Frankrijk en de Bondsrepubliek 18.10 Trio mit vier fausten, tv-serie 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.20 Maria Himmelfahrt *85 19.30 Wunschfilm der Woche: Mu- aikfilme. Vandaag wordt een keuze gemaakt uit: 1. Du bist Musik, Duitse speelfilm uit 1956. Met o.a. Caterina Valente, Paul Hubschmid en Grethe Weiser. 2. E Conny und Peter ma- chen Musik, Duitse speelfilm uit 1960. Met o.a. Conny Froboess. Peter Kraus en Gustav Knuth. 3. Bühne frei für Marika, Duitse speelfilm uit 1958. Met o.a. Marika Rökk, Johannes Heesters en Rudolf Platte. 21.00 Aus Forschung und Technik 21.45 Heute-Journal 22.05 EExclusiv. Op bezoek bij Ar thur Hailey, Grace Jones, Helmut Newton en Jean Prince Poniatowski 22.50 Die Wiedertaufer, komedie DUITSLAND 3 18.30 Het programma mat da muis 19.00 Aktuelle Stunde 20.00 Tagesschau 20.15 Dia Flamma von Arabian (Fla me of Araby), Amerikaanse speelfilm uit 1951. In de bergen en op de zand vlaktes van Tunesië is Tamerlane op zoek naar de wilde en beroemde hengst Shazada. Ook prinses Tanya Is op zoek naar de hengst. Ze hebben beiden hun eigen motieven om het paard te vinden. In een kleine oase ontmoeten zij elkaar en gaan samen verder op zoek naar de hengst 21.30 Grand Café, documentaire 21.45 Rückkehr zu den Stamen, film over wetenschap en fictie 23.10 Berliner Tinte: Sieben Auto- ren in ihrer Stadt, reportage 23.55 Laatste nieuws SKY CHANNEL 16.45 EFirat run, met Peter Powell 17.30 EGary Davies Show 18.30 E Mr. Ed. Afl.: Wilbur Post, honorary horse 19.00 The Double Life of Henry Phy- (e. Afl.: Jailbird Phyfe 19.30 Charlie's Angels. Afl.: Angel's child 20.20 Learned Friends 21.10 E The Untouchables. Afl.: The snowball 22.05 Gillette World Sports Special 22.35 Davis Cup Tennis 1985 23.30-00.30 SJSky Trax. Herhaling middagprogramma BBC 1 17.20 Gran, kinderprogramma 17.25 Stop-Go!, kinderserie 17.35 Lassie, kinderserie 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.05 We are the champions, spel- programma tussen verschillende schoolteams. Vandaag een speciale laatste uitzending 18.35 Gunshy, tv-serie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 EastEnders, tv-serie 20.30 Bodymatters. Afl. 4 20.55 Top of the Pops 21.25 The Laughter Show 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Salem's Lot (1). tv-film naar een boek van Stephen King (herh.) 00.00 French foreign legion 00.50 Weerbericht BBC 2 17.15 Cricket: 5e test match Austra lië, Edgbaston 19.20 The Invaders 20.10 The Phil Silvers Show 20.35 Timewatch 21.05 A composer's world: Willam Mathias 22.00 Sing country 22.25 Six English Towns 22.55 Summer season: Urban Jun gle 23.55 Newsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00.45 Cricket 01.15-01.45 Open University ITV 17.20 17.45 18.15 18.45 19.00 zine 19.35 20.00 20.30 22.30 23.00 23.30 00.15 01.15 Inspector Gadget Dramarsma Keep it in the Family Nieuws About Anglia, regionaal maga- Crossroads Anything goes Charade Seeds of Hope Nieuws Speed' The Yc Iway CD Ondertiteling via TeleTekst. E) Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-ultzending met on dertiteling via TeleTekst. Q] Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven NCRV 16.00 NCRV-Jeugdmati- nee, gevarieerd kinderprogramma 17.20 Vrouwtje Theelepel, tekenfilm serie NOS 17.30 'A6-Journaal NCRV 17.40 De Carsona, Australische serie MUSIC BOX 08.00 QNon-stop videoclips. Julie (08.00), Martin met deel 2 van een in terview met Kirk Brandon van Spear Of Destiny (09.00), 'Between the li nes': Sunie bekijkt de Engelse mu ziekbladen van deze week (10.00), 'Europarade' met Kas van lersel (11.00), 'First Sight Show' met Simon en een popartiest (12.00) en Gaz (13.00). 14.00 EIHerhalingen DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Sterne fallen nicht vom Himmel (herh.) 11.35 Titel, These, Temperamente 12.10 Aus Forschung und Technik 12.55 Per soverzicht 13.00 Heute 13.15 Tele- tekst-overzicht 15.00 Lord Peter Wimsey: Fünf falsche Fahrten (1), misdaadverhaal in vier delen naar een roman van Dorothy L. Sayers 16.00 Tagesschau 16.10 Heimat, tv-film 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.45 Pro gramma-overzicht 14.50 Heute 14.55 Immer dieser Michel (2). Zweedse kinderfilm naar een verhaal van Astrid Lindgren 16.25 Ferienka- lender, vakantietips 16.30 Freizeit... und was man daraus machen kann 17.00 Heute 17.10 E Hollywoodklas- siken Tarzan in Gefahr (Tarzan and the Mermaids), speelfilm uit 1948 SKY CHANNEL 11.30 EPat Sharp Show (herh.) 12.15 EFirst run (herh.) 13.00 EGary Davies Show 14.00 Mountain Habitat 14.15 E Charlie Chaplin 14.35 The Down Under Show 15.30 Hrspsichord Builder 16.00 EPat Sharp Show 16.45 EBacktrax, met Tony Blackburn BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Pink Panther 10.40 Huckleberry Finn 11.05 Why don't you 11.30 Play School 11.50 Cricket 14.05 Journaal 14.20 Weerbericht 14.22 Nieuwso verzicht voor doven 14.25 The Flumps 14.40 Cricket 17.20 Little misses and the Mister Men, tv-serie ITV 07.25 TV-AM 10.25 Sesame Street 11.25 Cartoon Time 11.35 The Pro tectors 12.00. Fireball XL5 12.30 About Britain 13.00 Heggerty Hag- gerty 13.10 Rainbow 13.30 All in a day's walk 14.00 Nieuws 14.20 Re gionaal nieuws 14.30 E Screen classics: The Man in the iron mask 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow 17.15 Victor and Maria 17.25 Emu's World HILVERSUM 1 KRO: 17.03 Echo-magazine. (17.55 Mededelingen (NOS). 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Ter Overweging. 20.03 KRO's Tombola. 22.02 Goal op donderdag. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. EO: 00.02 EO's Country uur. 01.02 Zingen in de nacht. 02.02 Muziek motief. 03.02 Snarenspel. 05.02 Daybreak HILVERSUM 2 VOO: 16.00 Veronica Nieuwsradio. 19.00 Veronica Sport. NOS: 20.00 Nws. 20.03 Op de rand van het recht. NCRV: 20.45 De wereld zingt Gods lof. 21.45 Operette-estafette. 22.15 Nocturne. 22.30 Nws. 22.35 Hier en Nu. 22.45 NCRV-Leerhuis. 23.00 Lied van de week. 23.15 Het Amsterdams Kamerorkest o.l.v. Marinus Voorberg HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avondspits. TROS: 19.02 21 jaar TROS Pop. 20.02 Ferry Maat's Soul Show. 22.02 De L.P.- en C.D. Show HILVERSUM 4 18.00 Nws. VPRO: 18.02 De Tafel van IV. 19.30 De laatste beweging, met om: 19.30 Selftapers. 20.30 Jazz Live. NOS: 22.00 Middeleeuwen en Renais sance. 22.30 Akkoord. Vandaag: Kos- mu - modern muz. festival (1). 23.00 Musica Nova HILVERSUM 5 VARA: 17.30 De geheime plek. 18.30 Luchtruim. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders. (19.00 Turks. 19.10 Berbers. 19.20 Marokkaans/Ara bisch. 19.30 Spaans.) RADIO RIJNMOND 16.30 Middagmagazine: Reportages, verslag van tocht door Rijnmondge bied, spel. weer, verkeer, cultuur, sport OMROEP RIJNLAND 17.30 Onderwijs en wetenschappen. 18.30 Gevarieerd uur met Culinaire Rubriek, Vrije Tijds Program, Klap- stukje: ironische regiovisie, Regionaal muziekprogramma. Morgen HILVERSUM 1 KRO: 07.03 Hel levende woord. 07.11 KRO's Ontbijtshow (08.30 Den Bosch - 800 journaal i.s.m. de ORVA.). 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 12.03 Van Twaalf tot Twee in Augustus. 14.03 Ratel. TROS: 15.03 Raad een lied....of niet. 15.30 Café chantant non-stop (herh). 16.03 Piekuur HILVERSUM 2 07.00 Nws. VPRO: 07.06 Het Gebouw op de Middellandse Zee. NOS: 15.30 Nws. 15.33 Een leven lang. IKON: 16.00 Kleur. 16.30 Nws. VPRO: 16.33 Welingelichte kringen HILVERSUM 3 EO: 07.03 Ronduit op 3. 08.03 Tijd sein. 09.03 De Muzikale Fruitmand. NOS: 10.04 Jaargenoten. 12.04 Radio Thuisland. VOO: 13.03 Tipparade. 15.03 De Top 40 HILVERSUM 4 VOO: 07.00 Ochtendstemming. (08.00 Nws.) 09.00 Veronica's Meesterwer ken op compactplaat. 10.30 Muziek voor miljoenen. EO: 12.00 Lunchcon cert. 13.00 Nws. 13.02 Songs of prai se. 13.30 Metronomium. 15.00 Kleir> bestek. 16.00 De psalmen. 17.00 Crè me du baroque HILVERSUM 5 NOS: 09.03 NOS-Sportief. 09.25 Wa terstanden. TELEAC: 09.30 Handwer ken, les 9. RVU: 10.00 Tussen slapen en waken. 10.20 Nanzi-Anansi RADIO RIJNMOND 07.30 Ochtend magazine: Reportages, spel, weer, verkeer, etc. 16.30 Middagmagazine: Reportages, verslag van tocht door Rijnmondgebied, spel. weer, verkeer, cultuur en sport

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13