Stennis bezorgt Schapers winst Ronde van Nederland nog niet volwassen „Wantoestanden rond ongeluk Winkelhock" Vier treffers Ajal sportuitslagen AZ '67 KLOPT RIJNSBURGSE BOYS Eric Gerets voor drie jaar naar PSV Kort geding contra Anderson en Vanderaerden r SPORT CeidóaQowuvnt WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1985 PA LEIDEN Rijnsburgse Boys deed het gisteravond niet slecht in het oefenduel met eredivisionist AZ '67. De Rijnsburgers verloren slechts met 1-4. Paul van der Blom scoorde voor de Boys. FC Lisse zaterdag en Teylingen deelden. Namens Lisse miste Paul de Haas een strafschop, maar schoot Arnold Vermeulen wel raak. Hazerswoudse Boys ontmoette de regionale jeugd van ADO en won met 3-1. Geertjan Groen, Kees van Tol en Jan Platteel scoorden. Sleutels ging met 2- 1 ten onder tegen SVPTT. Marcel Groenendijk doel puntte voor de nieuwbakken vierdeklasser. VVSB bleef Roodenburg met 2-1 de baas. Geert-Jan War merdam en Gerrie van der Burg bezorgden de Noord- Wijkerhouters de oefenwinst. KRV versloeg een in compleet UDO met 4-1, terwijl Alkmania met 2-3 on deruit ging tegen Terrasvogels. Cock Bouwmeester en Ton Akerboom beperkten de schade. Prijsvragen DEN HAAG De verdeling van de prijs vragen van het afgelo pen weekeinde is als volgt: Lotto: le prijs: 1 maal f. 338.816,00; 2e prijs: 3 maal die elk bruto f. 50.000,00; 3e prijs: 120 maal die elk bruto f. 1.104,20; 4e prijs: 5.171 maal die elk f. 25,60; 5e prijs: 74.310 maal die elk f. 5,00. Cijferspel: 6 goed: 2 maal; 5 goed: 2 maal; 4 goed: 19 maal; 3 goed: 174 maal; 2 goed: 1.625 maal. Sparta ontvangt HSV in de Kuip ROTTERDAM Sparta zal Hamburger SV in de eerste ronde van de strijd om de UEFA-be- ker, op 18 september in Rotterdam, niet in het eigen stadion op Span gen ontvangen. Gezien de belangstelling voor het duel zowel uit bin nenland als West-Duits- land én de extra voor zorgsmaatregelen, die door de UEFA worden geëist, heeft het bestuur, van de Rotterdamse ver eniging besloten uit te wijken naar De Kuip. Spaanse interesse voor Sanchez Torres ENSCHEDE Manuel Sanchez Torres dreigt FC Twente te verlaten. De Spaanse aanvaller staat in de belangstelling bij Valencia en Atletico Ma drid. Sanchez Torres: „De hele week ben ik suf gebeld. Met Valencia ben ik in principe rond, maar Valencia zal wel eerst geld op tafel moeten leg gen voor ik geloof dat ik niet langer speler van FC Twente ben. Alleen als Valencia geen woord houdt, komt Atletico in aanmerking". FC Utrecht wijkt uit naar Groningen UTRECHT FC Utrecht speelt op 18 september de wedstrijd tegen Dynamo Kiev uit de Sovjet-Unie voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars in het Oos- terpakstadion te Groningen. De bestu ren van FC Utrecht en FC Groningen zijn dit overeen gekomen. Het gemeen tebestuur van de stad Groningen heeft geen bezwaar. FC Utrecht mag niet in eigen stadion spelen, omdat de club nog een straf heeft lopen naar aanleiding van rellen met supporters uit de Euro pa Cup-ontmoeting van drie jaar gele den tegen Hamburger SV. Utrecht heeft de UEFA om kwijtschelding van de straf gevraagd, maar daar nog geen uitsluitsel over verkregen. EINDHOVEN De Belgische internatio nal Eric Gerets heeft een drie-jarig contract getekend bij PSV. De rechtervleugelverde diger was het afgelopen seizoen in dienst van MVV en speelde daarvoor geruime tijd voor de Belgische vereniging Standard Luik. Na het omkopingsschandaal in de hoogste afdeling van de Belgische competi tie werd Gerets geschorst. Hij maakte zijn rentree in de voetbalwereld bij MVV. Erik- -Jan van de Boogaard maakte gisteren de omgekeerde stap. De aanvaller werd door de Eindhovense vereniging verkocht aan MVV, waar hij een tweejarige verbintenis tekende. Een ruil met dichte beurzen was het volgens PSV-manager Kees Ploegsma echter geenszins. Eric Gerets verlaat MW. DEN HAAG Voor de getrouwen op een meege bracht campingstoeltje of tussen het opschietende onkruid op de betonnen randen langs de kuip van de Mets was er gisteren bij' het jaarlijkse onderonsje van de vaderlandse ten- nistop nogal wat te bele ven. Het meest in het oog sprong een escapade van Michiel Schapers. De tot voor kort bij gebrek aan beter onbetwist als Neer- landse nummer één be schouwde Rotterdammer presteerde het om een in cident over een al of niet „in" zijnde bal te doen uitgroeien tot een heus relletje. Mogelijk is de lange titelhou der ietwat nerveus geworden door de hete adem, die vooral Menno Oosting hem in de nek blaast. Anders valt zijn gedrag nauwelijks te verklaren, hoe zeer Schapers ook na afloop zijn best deed om de zaken an ders voor te stellen. „Ik heb het nodig om mezelf af en toe zo op te laden, om weer fel te worden", trachtte Schapers zijn handelwijze tijdens het voorval, dat aan de basis stond van zijn latere triomf op Mar cel Koopman, goed te praten. Deze jongeling had de nog net bij de beste honderd spelers van de wereld gerangschikte Rotterdammer tot 5-7, 6-5 zeer verdienstelijk partij geboden en dreigde zelfs de tweede reeks in te palmen. Op dat moment greep Schapers een ietwat dubieuze bal aan om bij scheidsrechter Niessen stennis te maken. Met in het achter hoofd de kritieke score ver zocht hij de umpire de afdruk van de bal aan te wijzen en toen deze dat naar Schapers' srpaak niet al te serieus deed de hoofdscheidsrechter te ha len. Niessen weigerde dat, maar vertrok na Schapers aanhoudende druk om nota bene dan zelf maar even bij de wedstrijdleiding langs te lo pen. „Ik hoef voor zo'n geval niet de hoofdscheidsrechter te laten komen", deelde Niessen later mee. Hoe het ook zij, het tot aan het voorval redelijk ge- lijkopgaande duel was daarna meteen afgelopen. Koopman scoorde geen punt meer en Schapers zat in de derde ron de: 7-5, 7-6. Weinig verheffend Schapers, die met zijn gedrag aantoonde niet de topspeler te zijn voor wie hij zo graag wordt gehouden, schoof de schuld aan het weinig verhef fende gebeuren geheel toe aan de man op de stoel. „Die moet als ik daarom vraag de hoofd scheidsrechter gaan halen. Ik ben trouwens later nog even langs de wedstrijdleiding gelo pen en heb over het incident gepraat. Ik krijg die Niessen, met wie ik al jarenlang proble men heb, deze week niet meer op de stoel. Die man mankeert het aan mogelijkheden tot een goede intermenselijke relatie". Waarop Niessen nog reageerde met: „Problemen met Scha pers? Ik weet van niets. Ik heb de laatste jaren nauwelijks partijen van hem geleid". Schapers, die zich indien hij dit jaar zijn derde opeenvol gende titel in de wacht zou sle pen voor het laatst tijdens de NK in Scheveningen heeft la ten zien, toonde gisteren aan de professionele trucjes bijna tot in de perfectie onder de knie te hebben. Op deze ma nier slaagt hij er in relatief ge ringe sportieve problemen als die Koopman hem kon bezor gen het hoofd te bieden. Het is evenwel de vraag of de Rot terdammer er met zijn inmid dels 25 jaar voor zijn verdere carrière veel aan heeft. Geen zc>rgen Over wat zijn sportieve loop baan verder mag brengen, maakt een andere deelnemer aan het herenenkelspel, Marco Winter, zich totaal geen zor gen. De 23-jarige Aerdenhou- ter plaatste zich gisteren als enige B-speler naast de 17-jari- ge Glenny Schaap voor de derde ronde door de Gronin ger Jacky Liewis uit te scha- 'Michiel Schapers wijst scheidsrechter Fons Niessen de plek waar de bal moet zijn beland. Tegen stander Maarten Koopman kijkt toe. kelen. Winter, die afgelopen seizoen competitie speelde voor het naar de eredivisie ge promoveerde Haagse Leimoni- as, tennist voor de gezellig heid. Hij meldde zich zelf aan voor het toernooi en zag zich in het schema opgenomen als vervanger van de absente Van Geuns. Maandagochtend om half negen hoorde de in een aanpalende woning loge rende Winter zijn naam oproe pen via de geluidsintallatie op de Mets. „Twee minuten later stond ik voor hun neus", her innert de nog met een herexa men geconfronteerde HEAO- leerling. Marco Winter zegt een positie op de door velen begeerde A- lijst bepaald niet te ambiëren. „Ik vind die B-toernooien veel gezelliger. Je wordt ergens een week ingekwartierd en dat be valt me wel. Bovendien is het voor mij goed om het tennis te doen naast een studie. Dat houdt me goed bezig". Nooit afmaken Winter, die als jongere ooit eens een kwartfinaleplaats be reikte bij jeugdkampioen schappen en toen verloor van latere winnaar Wilborts („Mijn beste prestatie als junior"), heeft trouwens zijn stijl danig veranderd. „Ik stond altijd be kend als een speler die mini maal twee uur per partij op de baan stond. Maar ik heb on langs een lesje genomen bij Cees Houweling. Ik kon nooit een bal afmaken, zelfs al lag m'n tegenstander drie banen verderop op de grond. Nu heb ik een offensieve forehand en ben met m'n wedstrijden in een uur klaar. Daar rekenen tegenstanders natuurlijk niet op". Winters volgende opponent is Menno Oosting, die gisteren weinig geïnspireerd afrekende met Jan Siemerink. Winter wordt dan gecoacht door zijn vader. „En ik coach hem als hij deze week bij de veteranen speelt", duidt de Aerdenhouter het door hem nagestreefde ge zelligheidselement met een brede glimlach aan. Zie daar een dagje NK tennis op de Mets. Er is voor iedereen wat te beleven. Ook teleurstel lingen. Zoals bij Digna Kete laar en Hester Witvoet. Beide als veelbelovend te boek staande jeugdspeelsters beten in het zand tegen lager inge schatte opponentes: respectie velijk Manon Bollegraf en Yvonne der Kinderen. FRANK WERKMAN BREDA De Ronde van Nederland voor professio nele wielrenners mag zich verheugen in een steeds stijgende belangstelling van zowel étappeplaatsen als geldschieters, maar dat betekent geenszins dat het zesdaagse evenement in sportief opzicht volwassen is geworden. In de inter nationale wièlerwereld wordt de nationale pro fronde nog steeds gezien als een gebeurtenis, die ei genlijk niet geschikt is om het niveau van de onder laag te ontstijgen. Weliswaar maakte Wim Breukink, de voorzitter van de organiserende stichting Profronde van Nederland, tijdens de gisteren gehouden persconferentie in Breda trots gewag van een sterk in ternationaal deelnemersveld, een blik op die lijst leert dat vrijwel elk criterium in Ne derland betere renners aan het vertrek heeft staan. Dat de sponsors in de rij staan om het evenement van fi nanciële injecties te voorzien, waardoor in ieder geval de rek'.ame-karavaan immense vormen aan gaat nemen, mag wellicht gelukkig zijn, het heeft geen enkele in vloed op de kwaliteit van het gebodene. „We zijn erin geslaagd een sterk internationaal deelne mersveld aan te trekken", probeerde Breukink nog, maar toen hij begon aan de reeks namen constateerde ie dereen, dat het ophield bij de Spanjaard Ruiz Cabestany, de Ier Sean Kelly, de Austra liër Phil Anderson, de Bel gen Eric Vanderaerden en William Tackaert en het Hollandse legioen onder aan voering van Joop Zoetemelk, Hennie Kuiper en Jacques Hanegraaf. Geen Laurent Fignon, geen Bernard Hinault, geen Greg Lemond of welke andere in ternationale toppers dan ook zullen maandag aan de start verschijnen. De ploeg van Cyrille Guimard was wel be naderd, maar gezien de om standigheden waarin zijn team verkeert (de ploeg houdt op te bestaan en moet op zoek naar een nieuwe geldschieter) vond Guimard het niet raadzaam de Ronde van Nederland in zijn pro gramma op te nemen. Ber nard Tapie, de grote man achter de formatie van Ber nard Hinault en Greg Le mond, is van mening dat de Amerikaanse koers Coors Classic veel meer publiciteit oplevert en dus moet de Ronde van Nederland het weer doen met een veredel de criterium-bezetting. Geen plaats De ruim een half miljoen kostende étappekoers is ook in andere opzichten gedeva lueerd. Op de eerste plaats is daar de maatregel van de KNWU, die overigens wel een aantal guldens voor de sponsorpot doteerde, die be paalde dat er in de Ronde van Nederland geen enkele plaats meer te verdienen is voor het wereldkampioen schap, dat ruim een week la ter in Italië wordt gehouden. Vorige jaren diende het eve nement ook nog voor mini maal twee vaderlandse cou reurs om zich op mondiaal niveau te mogen manifeste ren, doch bondscoach Piet Liebregts werd door de bond gesteund in zijn opvatting, dat de renners vroegtijdig op de hoogte moesten zijn van de selectie. Ook het parcours heeft een fikse aderlating ondergaan omdat het Limburgse heu velland volgende week ge meden wordt. Volgens Wim Breukink is dat inderdaad een zorgwekkende ontwik keling. „We proberen uit alle macht om de Limburgse or ganisaties voor volgend sei zoen weer te interesseren, want ook wij beseffen dat de weinige bergen die Neder land rijk is, bij een goede wielerronde horen. De plan nen zijn erg hoopgevend, maar natuurlijk hebben we daar dit jaar niets aan". GERHARD NIJBOER EMMEN De organisatoren van de Gouden Pijl, een koers voor beroepswielrenners over 100 kilometer in Emmen, spannen een kort geding aan tegen Phil Anderson en Eric Vanderaerden. Volgens woordvoerder Peter van Putten hebben de Australiër en de Belg uit de ploeg van Peter Post een contract getekend om in de Drentse stad aan de start te komen. Anderson en Vande raerden kwamen echter niet in Emmen in actie, maar in de pro loog van de Ronde van België, waar zij achter winnaar Jelle Nij- dam van de ploeg van Raas respectievelijk tweede en derde werden. Mocht de aanklacht wegens contractbreuk bij de rech ter niets uithalen, dan stappen de organisatoren naar de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie om op die manier hun /echt te halen. TORONTO Ooggetui gen van het ongeluk op het circuit van Mosport in Canada, waarbij de West duitser Manfred Winkel- hoek de dood vond, heb ben ernstige beschuldigin gen uitgesproken tegen de organisatoren van de 1000 kilometer-race. Willy Kauhsen, een Westduitse oud-coureur die in Cana da woont, sprak van onge looflijke wantoestanden. Winkelhock zou bijna een uur lang in het wrak van zijn auto beklemd hebben gezeten, om dat het reddingspersoneel niet was uitgerust met gereed schap. Kauhsen verklaarde: „Winkelhock werd de dood in gered. Het duurde een eeuwig heid voor er een helicopter was om hem naar het zieken huis te vliegen". Kauhsen stond tijdens de race in de bocht waar de wagen van Winkelhock van het cir cuit raakte en een betonnen muur ramde. Hij sloot een klapband uit. De oorzaak was eerder een mechanisch defect. „Winkelhock reed de ideale lijn zuiver. Plotseling maakte de wagen een korte slingering en reed vervolgens, zonder te remmen, rechtdoor tegen de muur". De snelheid lag op dat moment boven de 200 kilome ter per uur. „Het gruwelijkste en meest dillettantische, dat ik ooit heb meegemaakt", noemde Kauh sen de pogingen van de baan commissarissen Wjnkelhock uit het wrak te bevrijden. De reddingsauto was een normale sleep wagen. In plaats van met tangen en blikscharen was het personeel alleen uitgerust met een ijzerzaag. Kauhsen: „Het was een drama. Drie monteurs van Winkelhocks stal stonden met blote handen aan het wrak te rukken om de coureur er uit te halen. Hij hing be wusteloos in de gordels. Ons werd duidelijk dat zijn benen gebroken waren. Er was geen aanwijzing van hoofdletsel, omdat zijn helm vrijwel onbe schadigd was". De wedstrijd werd na het on geluk niet onderbroken, wel enige tijd geneutraliseerd. Winkelhocks teamleider Man fred Kremer uit Keulen, die met Winkelhocks landgenoot Hans Heyer naar de plaats van het ongeluk was gerend, nam een van de auto's van de baan commissarissen en reed plank gas langs de pits om gereed schap voor het reddingswerk op te halen. In de pits werd Kremer tegengehouden. Hij mocht niet meer terug naar het wrak. Na meer dan een half uur, volgens Kauhsen, werd Winkelhock met hulp van hydraulische werktuigen uit het wrak getrokken. Pas toen kon de helm van zijn hoofd worden gehaald. Op een draagbaar werd de be wusteloze Winkelhock naar een ambulancewagen, die er volgens Kauhsen geen was, gebracht. Op weg naar de pits zou Winkelhock verschillende keren van de draagbaar zijn gevallen, omdat het niet moge lijk was hem vast te binden. De dokter had als waanzinnig naar de chauffeur ge schreeuwd langzamer te rij den. Kauhsen zei later: „Het was een nachtmerrie. Ik ben bereid voor de rechtbank te getuigen". Het is niet uitgesloten dat het circuit van Mosport na dit on geluk door de Internationale Auto Sport Federatie in de ban wordt gedaan. De Formu le I-wereld boycot het circuit reeds sinds 1978. Aanleiding daartoe was het ongeluk met de Engelsman Ian Ashley. Tij dens de trainineen voor de Grote Prijs van Canada in 1977 zat Ashley eveneens een uur lang ingeklemd in een wrak. Amerikaanse medici hebben voorgesteld autosport van het televisiescherm te weren.„De zelfmoorddadige pseudosport van het autoracen moet wor den geboycot", aldus een op roep in het vaktijdschrift Journal of medicine. De schrij ver van het artikel, Alan Blum, meende dat de media terughoudend zijn in hun kri tiek, omdat ze de enorme re clame-inkomsten niet kunnen missen. „Sinds 1918 zijn 400 mensen omgekomen in boks wedstrijden. In tien jaar stier ven net zo veel mensen in de autosport". DEN HAAG Ajax heeft in een oefenduel bij de amateur club Sneek met 4-1 gewonnen. Van 't Schip (2), Bosman en Gasselich troffen voor de Am sterdammers doel. Namens Sneek schoot Van der Tuin raak voor 6.000 toeschouwers. De karakteristieken van de overige duels zijn: FC Twente-FC Köln 1-1 (0-1). Doelpuntenmakers FC Twen te: Sanchez Torres. FC Köln: Allofs. Scheidsrechter: Van Et- tekoven. Toeschouwers: 8.000. De Zwervers-DS '79 1-4 (1-3). De Zwerver: Jullicher. DS: Bartelinks, Hoogendoorn, Stout en Van der Velde. Toe schouwers: 800. Rijnsburgse Boys-AZ '67 1-4 (0-0). Rijnsburgse Boys: Van der Blom. AZ: Loggie (2), Arntz en Tol. Toeschouwers: 1.000. Budel-Eindhoven 1-6 (1-5). Budel: Van Kessel. Eindhoven: Vregen (2), Van Rijsingen (2), Steenmets en Bogers. Toe schouwers: 400. Vorden-FC Wageningen 1-4 (1-3). Vorden: Oosterink. Wa geningen: Van Zanten (2), Nij- huis en Krommendijk. Toe schouwers: 500. Achterhoeks Streekelftal-De Graafschap 2-2 (1-1). Streek- elftal: Slot en Elschot. De Graafschap: Pieneman en Cooke. Toeschouwers: 600. Papendrecht-RBC 2-7 (1-3) Papendrecht: Lutjeboer. RBC Gorree (4), Voets, Romijn ei Van der Steene. Hoogeveen-FC Groningen 1-3 (0-3). Hoogeveen: Louhenapes- sy. Groningen: Huizingh, Huistra en De Koek. Toe- Broekster Boys-Cambj (0-4) Van der Ark, I Aln», Van Benthem, 1 kamp en Dantuma (e.d schcuwers: 750. Eijslen-MVV 0-6 (0-3). (3), Hautvast, Delah; Va« Staveren (strain Toeschouwers: 600. Alnania-Fortuna S. 0 Hdverda. Toeschouwei VCW-NAC 1-6 (0-1), Vin der Borgt (2), Van del (2), De Schepper rs. VCW: Diepstraten^ sdiouwers: 900. j Aeolus-Excelsior 2-9 celsior: Beukers (3), Vj Van Goosen, Ric Van der Padt en Li tergen. Toeschouwers:'en Noord wijk-Haarlem l»nfc Haarlem: Talan en C<ige Noordwijk: Van HtfL Scheidsrechter: Van Broek. Toeschouwers: £av Blauw Geel '38-PSV 0>r j Gullit (4), Lokhof (3) BSe: der Gijp. Toeschouwerjstii VVV-Borussia Mönch,p<;1 bach 3-5 (2-1). VVV: V (2), Reynierse. Borussi' kali (2), Criens (2). 4en rechter: Thomas. Tcf U wers: 5.500. g Achilles'29-NEC 0-3 ,t Doelpuntenmakers: Hei.* (2) en Anton Janssei^ schouwers: 1.200. Go Ahead Eagles-Isr (0-2). Go Ahead: OudeÊ?" link, Brouwers, Berent bl teveen. Israel: Dhana (f1 milyan. Scheidsrechte^stI der Niet. ToeschouwerraS( R c TENNIS NK op do Mets, Scheveningen Heren-enkelspel Tweede ronde: Johan Vekemans- Ron Dlrriwachter 6-2, 6-4; Michiel Schapers-Maarten Koopman 7-5, 7-6; Chris Vermeeren-Rob Mentink 6-2. 6-1; Renè Moos-Joost van de Marei 7-6, 6-2; Glen Schaap-Mike Ooster veen 6-1, 6-4; Marcel Lasonder-Marc Albert 6-4, 6-3; Tom Nijssen-Jan Wil lem Lodder 7-6, 6-1; Wim Groene- veld-Stefan Faas 6-4. 6-1; Mark Koe- vermans-Chrlstian Feenstra 6-2, 6-0; Marc van Eekeren-Wim Bruin 6-4, 7-6; Frank Laprè-Vincent van Gelde ren 3-6, 6-3, 7-5; Rob Simon-Hugo Ekker 6-1, 6-1; Marco Winter-Jacky Liewes 6-2, 6-1; Frank Stienen-Bern- hard van Poelgeest 7-6, 7-6; Marcel Vos-Ton Sie walk over wegens bles sure van Sie.; Menno Oosting-Jan Siemerink 6-1. 6-3. Dames-enkelspel Tweede ronde: Hellas ter Riet-Hen- riette Knols 6-4, 1-6, 6-2; Nanette Schutte (1e)-Annernarie Radstake 6-4 6-3; Karin Moos (2e)-Manon Beltgens 6-1 6-2; Marianne van der Torre (4e)- Mariëtte Verbruggen 6-0 6-2; Manon Bollegraf-Digna Ketelaar 6-4 6-3; Pascale Druyts-Xandra Weiier 6-1 6-3; Yvonne der Kinderen-Hester Wit voet 7-5 6-4; Ingelise Drlehuis-Carln Bakkum 7-5 3-6 6-4. Damesdubbelspel Kwartfinales: Ingelise Driehuls/Hester Witvoet-An- nelies Simons/Xandra Weller 6-2, 6-2 Ellen Driebergen/Mariëtte Pakker- Marlëtte Verbruggen/Titia Wilmink 6-3, 7-5 Carin Bakkum/Nicole Jagerman-Ma- non Beltgens/Anneke van de Ham 6-1, 6-2 Hellas ter Riet/Manon Bollegraf-Pas- cal Druyts/Leonne Heffels 6-0, 6-0 SCHAKEN NK dames, Arnhem Tweede ronde: Mieke van Elst-Per- nette Cameron 0-1; Hanneke van Parreren-Corrie Vreeken 0,5-0,5; Ada van der Giessen-Jessica Harmsen 1- 0; Franziska Selmeljer-Jeannette Mul der 0-1; Erica Belle-Patrica de Wit 1- 0; Arjette Cameron-Mariëtte Drewes 0,5-0,5. Stand: 1. Erica Belle 2 punten; 2. Corrie Vreeken 1,5; 3. Arjette Came ron, Pernette Cameron, Patricia de Wit, Jeanette Mulder. Hanneke van Parreren, Ada van der Giessen en Franziska Selmeijer 1; 10. Mariëtte Drewes, Jessica Harmsen en Mieke van Eist 0,5. DAMMEN Zeskamp, Nieuwegein Tweede ronde: Scholma (Ned)-Van der Wal (Ned) 2-2; Baljakjn (Sov- >-Clerc (Ned) 2-2; Kornjevski (Sov- )-Gantwarg (Sov) 4-0. Stand: 1. Clerc 6 punten; 2. Van der Wal en Kornjevski 5; 4. Gantwarg en Baljakin 3; 6. Scholma 2. PAARDESPORT Koersen, Hilversum EERSTE KOERS. 1540 meter: 1. Alexander s> *A. Knijpenburg) 1.19,0; 2. Alexia Arlo; 3. Amy David. Toto: Winn. f. 14,60, PI. f. 2,80 f. 1,30 f. 2,90. Kopp. f. 18,50, Trio f. 435,20. TWEEDE KOERS, 2440 meter: 1. Zor- ro Six (C. Hetteling) 1.21,7; 2. Zamora van Barke; 3. Zarmunde. Winn. f. 14,80, PI. f. 2,10 f. 2,10 f. 1,90, Kopp. f. 33,70, Trio f. 292,40. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Zege Boszorg (J. Oorthuysen) 1.19,3; 2. Ze- lotte; 3. Zingana du Bols. Winn. f. 6,30, PI. f. 1,30 f. 1,10 f. 1,90, Kopp. f. 4,30, Trio f. 93,60. VIERDE KOERS. 2000 meter: 1. Va- lentijn D (P. de Bruyn) 1.20,2; 2. Vina O; 3. Wzella. Niet oestart: Usefull "her pg Rose. Winn. f. 10,80, PI. f. 1|geg f. 1,40, Kopp. f. 8,70, Trio tdt VIJFDE KOERS. 2900 mete^e Stap (T. Smeding) 1.22,2; W; 3. Ygrande. Niet gesta* Marco. Winn. f. 1,50, PI. f. 1nm' f. 2,40, Kopp. f. 12,40, Trio ZESDE KOERS. 2000 iVE] Woensdag (mevr. F Varna Kinley; 3. Winn. f. 3,00, PI. f. 1,60 f. 1- Kopp. f. 6,80, Trio f. 156,3lr ZEVENDE KOERS, 2000 P York Petulance (L. Dooper)P 1 Vasco f che. Niet Winn. I Kopp. f ACHTSTE KOERS. 1609 Walele du Bois (J. Hoejebt 2. Yviena Odilia; 3. Wayra Niet gestart: Wendy H envr Toto: Winn. f. 7,00, PI. f. 2,f 2.50, Kopp. f. 24,80, Trio f. in NEGENDE KOERS. 16<iwe (sprintkampioenschap var' land): 1. Worthy Boy Laren?". Blonk? 1.15,5; 2. Ossian; Toto: Winn. f. 3,20, PI. f. 1.S t 2.40, Kopp. f. 6,20, Trio f. TIENDE KOERS. 2000 meten nes Dream (H. Grift) 1.18,8?): ne Star; 3. Whirl Pride. Tor11 4,00, PI. f. 1,50 f. 1,60 f. 1.51 a, 27,60, Trio f. 211,10. jnp ELFDE KOERS, 2000 mete heid Fortuna (R. Hauber) Wood W; 3. Winner B. Ni ge Velocitas Kwik. Toto: Win. PI. f. 1,30 f. 2,40 f. 1,70, Kor ei Trio f. 60,80. (1 T OMZET TOTAUSATC, 412.922,00. de VOETBAL arb' Belgische competitie: K>rt werp-SK Beveren 4-2, FC Jfisel Mechelen 2-1. 5rio ter HOCKEY WK Jong Oranje, Vaneen^ Australië-Malelsië 4-0; Vesf d-Argentinië 5-3; Caiadr 1-3; Nederland-lndia 2-t- nllt uli Proloog: 1. Nijdam (fed) 5^ne in 5 minuten en 17 sscond&em derson (Aus) 5.19; Vanayc (Bel) 5.19; 4. Oostertosch (kr 5. Matthijs (Bel) 5.27 6. VaT (Bel) 5.28; 7. Friscn (Belf Groen (Ned) 5.31; Van e v 5.31; 10. Veldschoien (Necbalc Vermote (Bel) z.t.; 2. McK^en z.t.; 13. Somers (Bal) z.t.; 1, v„ de (Bel) 5.34; 15. Ducrot 17. Solleveld (Ned 24.13 v (Ned) 5.38; 26. Var LanckeT re 28. Daams (Ned) 5.39; 32.jvin (Ned) 5.40; 34. Navels (Ned Van Bindsbergei (Ned) z.t Poppel (Ned) zt.; 42. Pt 5.43; 50. Peeter; (Bel) 5.45 f"| Planckaert (Bel)z.t.; 59. He -a-l 5.47; 60. Hanrgraaf (Ned Walter Planckjert (Bel) 5.^ Keulenaer (Bet z.t.; 66. JaÉ"! j z.t.; 68. Slencfebroek (Nedi-i' MacKay (Ned' 5.55; 81. Kot ke (Ned) 5.5C. tdst |em WATERPOLO ng EK dames, Oslo: an Derde dag: Nederland-Zwtu West-Qjitsland-Groot-Britt 13-4; Noorwegen-FrankP Hongalje-België 10-5. :hil Stand 1. Nederland 3-6poo Hongarije 3-6 (46-11); 3. r 3-6 (40-11); 4. West-Dui, (45-17); 5. België 3-1 ff™ Groot-Brlttannië 3-0 (bg Framrijk 3-0 (5-59); 8. Zllde (10-77). de

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8