gehoordgezien fonisch de ondergang van de wereld tegemoet in „Paniek in Berlijn" Dl) 31DIO/TELEVISIE QeidócQowiamt DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1985 PAGINA 7 p babeltelevisiemagnaat jrner koopt MGM/UA V YORK - De raad van bestuur van het Amerikaanse amu- entsconcern MGM/UA (ontstaan na de fusie van de film- schappijen Metro-Goldwyn-Mayer en United Artists) gaat jord met de overneming door kabeltelevisiemagnaat Ted per, eigenaar van de kabeltelevisiemaatschappij Turner idcasting System (TBS). is e£eengekomen is dat Turner per aandeel 29 dollar contant zal r de ffen' waardoor de totale prijs voor MGM/UA uitkomt op on- m dn/er 1,5 milJard d°Har. Dit hebben TBS en MGM/UA bekend- Vpakt. Onderdeel van de overeenkomst is ook dat Turner on- na het verkrijgen van alle aandelen van het concern ontVfenderdeel United Artists voor 470 miljoen dollar zal door- lltantsfopen aan de Amerikaanse belegger Kirk Kerkorian, die tot oveii00 een meerderheidsbelang van-50,1 procent in MGM/UA ippen Een woordvoercler van TBS kon niet ze68en hoe Turner de jneming zal financieren. Turner liet nog weten af te zien kde aankoop van CBS. Filmnet ook in België BRUSSEL - De Nederlandse abonneetelevisie- onderneming Filmnet/ATN krijgt nu ook voet aan de grond in België. De minister van cultuur van het Vlaamse gewest heeft zes kabelmaat schappijen in Vlaanderen toestemming gegeven de programma's van Filmnet in hun pakket op te nemen. De Belgische staatssecretaris van PTT-zaken laat nu nog onderzoeken of de uitzendingen van Filmnet geen storingen zullen veroorzaken op andere kanalen. Blijkt dat niet het geval, dan kan de Nederlandse maatschappij na enke le maanden met de uitzendingen beginnen. Filmnet verzorgt nu al abonneetelevisie op een aantal kabelnetten in Nederland. Daarbij wordt gebruik gemaakt van een telecommunicatiesa- telliet, die vanuit de Brusselse gemeente St. Stevens-Woluwe met beelden wordt gevoed. A-status Veronica afgewezen op andere gronden DEN HAAG De aanvraag van Vero nica (VOO) voor het verkrijgen van de A-status is door minister Brinkman op andere gronden beoordeeld -en als ge volg daarvan geweigerd- dan bij vorige aanvragen het geval is geweest. Het ministerie laat wel weten, dat com merciële activiteiten van Veronica-me- dewerkers niet mede bepalend zijn ge weest voor het vooralsnog afwijzen van de A-status. Indien met dezelfde maat gemeten was als bij vorige gelegenheden, had VOO echter wèl de A-status verleend moeten worden. Dit valt op te maken uit Brinkmans antwoorden op schriftelijke vragen van de VVD-Kamerleden Keja en Hermans en de PvdA'ers Kosto en Kombrink. Uit de bijgevoegde brieven aan Veronica en de EO blijkt, dat des tijds de feitelijke toekenning van de B- status aan beide omroepen formeel werd gebaseerd op de zogeheten „bo vengrens", het statistisch meest gunsti ge ledental volgens de CBS-cijfers. In de brief aan de EO uit '83 stelde de be windsman zelfs letterlijk dat „uitgaan de van de bovengrens" van de lede- naanhang deze omroep de B-status krijgt toegekend. CRM-minister Van der Louw schreef ongeveer hetzelfde bij de toekenning van de B-status aan de VOO. De aanvraag van de A-status aan Veronica is door Brinkman afge wezen op grond van het feit, dat zowel de ondergrens als het CBS-cijfer zelf beneden de peilgrens van 450.000 leden lagen, hetgeen niet juist blijkt. Ie Ned| tiji rijkso' toestel De N! Platz in Berlijn was aan i miljojbegin van deze eeuw het et centtst bereden plein van het vergel|inent- 1" 1924 werd hier 'eerste verkeerslicht van [sland geïnstalleerd om te scheppen in de ver- Hi jtschaos. Het werd wel het ippend hart" genoemd van jijn en daarom van de we- l Hierdoor is het niet zo dat de dadaïstische n nojfder/dichter Kurt Schwit- afgi de opera „Zusammen- nklassi". die hij in 1927 compo- and efde, zich op dat plein liet oensdplen. verhaal handelt over een jplijke ondergang van de bid als gevolg van een bot- tussen een onbekende uit peelal aansuizende ster en t eersparde" hoewel bet in de ngen 1 )p de n begij profs West' (Hort opera allemaal goed afloopt, moet Schwitters, die in 1948 overleed, toch een vooruitzien de blik hebben gehad. Het plein biedt namelijk sinds het einde van de Tweede Wereld oorlog een troosteloze aanblik. Alleen de door de Muur on derbroken tramrails en de om vang van het plein herinneren aan de oude glorie. Bij deze dode „levensader" komen de Britse, Amerikaanse en Russi sche zones samen. Dat geeft het door het Amsterdamse muziektheatergezelschap Or kater opgevoerde libretto een extra dimensie en een wat schrijnende ondertoon. Het tot „Paniek in Berlijn" vertaalde werk, dat zondag (Ned. I om 20.45 uur) bij de VPRO is te zien» is een sterk verkorte versie van het oor spronkelijke stuk. Kurt Schwitters schreef het naar aanleiding van een prijsvraag van een groot opera-huis en gaf het als ondertitel „Grotes- F.sspntip ke Oper in 10 Bildern" mee. voor het eerst in 1976, toen Duitsland de wereldpremiere Na het aanvankelijk enthou siasme van verschillende com ponisten om er muziek bij te schrijven, moesten zij de op dracht na een tijdje toch terug geven. Het materiaal was te complex en te bizar om er iets mee te doen. Schwitters had zo'n honderdveertig persona ges bedacht die zich een weg moesten zingen door onna volgbare dialogen, schlagers, kerkgezang, kinderliedjes, operette-duetten en onder gangskoren. De dichter heeft zijn' werk dan ook nooit zien opvoeren. Dat gebeurde pas Aat Ceelen, die ook in een van de hoofdrollen is te zien, be werkte het stuk. Hij heeft het teruggebracht tot de essentie en laat zes hoofdfiguren op soms beklemmende wijze het naderende einde beleven. Hoewel bij het registreren van een theatervoorstelling voor de kijker vaak gebeurtenissen, die zich elders op het toneel afspelen, verloren gaan, heeft de camera in dit geval een po sitieve werking. Hij toont, be ter zichtbaar dan wanneer je in de zaal zit, de expressie op de gezichten van de spelers. Nu voelt de kijker niet alleen die angst, maar ziet hem ook. Die angst is overigens in veel vormen en overtuigend aan wezig. Hij uit zich in een ge jaagde speelstijl, die aangeeft dat elke minuut de laatste zou kunnen zijn, maar bijvoor beeld ook in de muziek, die net zo paniekerig kan klinken als de sprongetjes die de ac teurs moeten maken om van plaats te veranderen. Het de cor bestaat namelijk uit losse, schuin geplaatste speelvlak ken. Hiertussen bevinden zich twee uit het lood staande vleu gels. Het geeft iets aan van de chaos die bij de berichtgeving over de ondergang ontstaat. Die chaos zou compleet zijn geweest als Orkater ook inder daad gebruik zou hebben ge maakt van de honderdveertig door Schwitter bedachte spe- In een geluidsdecor, dat op in drukwekkende wijze de broei erige en wanhopige sfeer van Berlijn in de jaren twintig en dertig oproept, voltrekt zich het verhaal. Daarin speelt Aat Ceelen de hoofdrol als Meis- terlich, de plichtsgetrouwe or debewaker. Hij ziet in de on dergang van de wereld zijn kans beroemd te worden en wil het naderend eind orden telijke laten verlopen. Hij zegt op een gegeven moment: „Ik wil in contact treden met de ster. Hij mag niet op de Pots- dammer Platz terecht komen, want daar rijdt de tram en komt het hele dienstrooster in de war". Andere belangrijke rollen zijn weggelegd voor Ria Marks als Virmula, de advocaat van de duivel en Loes Luca als de vriendin van Meisterlich. Zij is een soms zeer komische sop raan die telkens weer de on dergang van de wereld afmeet aan de belangstelling die zij persoonlijk krijgt. Zij komt in deze voorstelling overigens be ter uit de verf dan Ria Marks. Virmula dient als een soort verteller, brengt het publiek in haar openingsmonoloog ook direct op de hoogte van de stand van zaken, waardoor je als kijker meer weet dan de spelers. De conflicten en het samen spel tussen de spelers zijn doorspekt met humor en iro nie, zoals de partituur voor ku chende en spuwende hoofden bijvoorbeeld. Het verhaal krijgt vorm in de Duitse en Nederlandse taal. Daarbij wordt ook een combinatie tus sen zingen en zeggen gebruikt of worden de gevoelens muzi kaal verwoord zoals in het vraag en antwoordspel tussen de twee piano's. De spelers hebben niet alles uit het hoofd hoeven leren. Regelmatig kan worden teruggegrepen naar aanwezige teksten op papier. Hoewel in het begin duidelijk een van de camera's onder in beeld valt waar te nemen en soms niet helemaal de juiste scène in beeld wordt gebracht, is deze televisie-registratie, die in het kader van „Boulevard of Broken Dreams" wordt uit gezonden, de moeite van het kijken waard. Orkater weet op heel knappe wijze de kijker te boeien met een opera, die op treffend wijze de groeiende spanning weergeeft, die tussen de twee wereldoorlogen steeds duidelijker voelbaar werd. HANS PIËT CHIEL Chiel van Praag met zijn „Nederland-muziekland" toonde zich tot nu toe wei nig honkvast. Overal zwierf hij door het land met een fladderende meute VOO- girls achter zich aan voor het opschroeven van het le denbestand. Chiel zweepte intussen als een melodische volksmenner de jeugdige massa op. Van de Dolly Dots tot de Havenzangers en Vanessa-niet-te-verge- ten, heel dat overbekende repertoire en bewegingen weet Chiel altijd weer voor te stellen als zo overrompe lend en kersvers, dat je zou menen het nooit eerder ge zien en beluisterd te heb ben. Van Chiel kun je zeg gen: „Hij vertelt een hele oude mop, maar hij doet dat zo leuk, dat je er toch weer om moet lachen". Chiel schijnt het reizen moe te zijn en heeft gekozen voor een vaste stek. De hele win ter door, elke zaterdaga vond, vertoeft hij in 't Heem te Hattem, iets ten zuiden van Zwolle. HARRY Nog deze week verschijnt VARA's Harry Vermeegen in Friesland, in Franeker met name, om daar weer een opname te maken van zijn „Knock Out Show", een kwis met duizend kan didaten. Die Friezen, die al leen van kaatsen en skutsje- sielen heten te houden, blij ken van tijd tot tijd ook in voor andere spelen met een competitief karakter. Voor de gezelligheid zorgen in Franeker André Hazes, he lemaal over uit Amsterdam, alsmede Edward Metgod en Evert van Benthem, welke laatste voor het klunen niet van ver hoeft te komen. Voetbalkeeper Metgod wacht een bijzondere taak. Hij moet de ballen vangen, die door de kandidaten worden geworpen vanaf de kerktoren aan de Breede- plaats. En bovendien, een Fries die kaatst of kluunt, moet de bal verwachten. PETER Hoofdrolspeler John Pal mer wordt in de serie „Sons and Daughters" gestalte ge geven door Peter Phelps. Hoewel John al heel veel vriendinnetjes heeft gehad en ook later in de reeks re gelmatig door huwelijkspe rikelen wordt geplaagd, voelt de 23-jarige Peter Phelps niets voor het huwe lijk. Hij staat liever met bei de benen op zijn surfplank, als hij tenminste niet voor de camera moet verschij nen. Aan een huwelijk denkt hij helemaal niet. „Dat ligt nog ver voor mij. Ik wil eerst nog heel veel doen voordat ik trouw en een gezin sticht". OP2JDER LA ND 1 i;*33P 36. Jyoo dfopfo Veronica Sport, sport- Inagazine met o.a. Austra- rvorstlsch voetbal, kanovaren en iardeijje betrekkelijk nieuwe JAU7Port Dutch tennis <ouwp Club Veronica Clips rvorstHOS (Leideio V26-Joumaal A v.|fOO »17-50 Agenda h)0 Blue Thunder, Ameri- Daiencaanse tv-serie. Afl.: God- ddeib{hild. Na de dood van maf- Joseph Ritchie erft ^ijn kleindochter Lisa al zijn Archieven. Een kostbaar en mentï>egerenswaardig bezit, ook 8 pujoor andere misdaadfami- orsta65" Frank Chaney wordt Li- en 5^a's beschermheer en heeft jizen laar zijn handen vol aan tos )0 Journaal too >8 World War III (1), mini serie van David Greenen. lenturQp de Amerikaanse basis 2 0Wainwnght in Alaska wordt Sov) erstmis 9evierd- Tegelij- 7. eertijd vindt in een nabij ge- egen radarstation een Rus- i?9Cr?ische 'nval P|aats- Officier p°Jake Caffrey krijgt geen i) 2.(y°ntact meer en 9aat °P onderzoek uit Nederland Muziekland, ■nuziekprogramma vanaf '3 /|Sail '85' te Amsterdam. Hon) presentatie: Chiel van Lebipraag 2.050 Dirty Tricks, komische Danadese speelfilm van Al- perei/'n Rakoff. Een student Bui) fteelt uit de boekhandel ).30;#aar hij werkt een docu- (Po')Jnent om het vervolgens Tloor zijn professor te laten 2.i)nderzoeken- De student 3. wordt vermoord en tegelij- document Uiteindelijk document achter op een bijzonder vreemde plaats NOS 45 Journaal 2 82&0 Nieuws voor doven en 7 3^iechthorenden IERLAND 2 5)15 Nie i) 5*15 Nieuws voor doven en lechthorenden 59-feo studio Sport. Samen vatting van de EK Zwem- len (Nederland - West- luitsiand) vanuit Sofia 10 Sesamstraat 10 Journaal wi IKON Hanj12 Omdat ik het zeg, En- jeugdfilm. Een groep- schooljongens is betrok- ;en bij een gevecht waarbij leen klasgenoot gewond is geraakt. Als zij ter verant woording worden geroepen blijven ze zwijgen 19.37 Kenmerk. In het kader van de zevendelige reeks over vrouwenemancipatie aandacht voor vrouwen in Gambia (West-Afrika). Gambia is één van de weini ge landen in de wereld waar vrouwen eigen grond bezit ten en verantwoordelijk zijn voor het verbouwen van rijst. Door een ontwikke lingsproject werden de vrouwen werkeloos VARA 20.00 Othello, tragedie van Shakespeare. Othello ver trekt met zijn geliefde Des- demona naar Cyprus om het tegen een Turkse inva sie te beschermen. Een sol daat vertelt Othello dat Desdemona en luitenant Cassio minnaars zijn. In een vlaag van jaloerse waanzin wurgt Othello Desdemona in haar slaap NOS 22.30 Journaal VPRO 22.45 Othello, vervolg van deze tragedie van Shake speare NOS 23.47 Nieuws voor doven en slechthorenden FILMNET/ATN 17.00 Airwolf herh. afl. 19: Random Target 17.50 The Secret Policemans Ball 19.25 Patrol Boat afl.19: Spoils of War 20.30 Pennies from Heaven 22.20 Friday the 13th II 23.45-01.35 Casanova 70 Rosemary Leach als Emilia in „Othello". Ned. II om 20.00 uur. Beigt e V BRT 1 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterserie 18.05 De Freggels (Fraggle Rock), poppenserie van Jim Henson 18.30 De kinderen van Chocky (4), zesdelige jeugdserie 18.55 Tijdrover: Kwizien 19.10 Geeetenbaai (Spirit Bay), Ca nadese serie van 7 verhalen rond een hedendaagse Indianengemeenschap in Noord-Canada. Afl. 1: Dapper zijn. In het midden van de winter overkomt Tafia's vader een zwaar ongeval in hun afgelegen trekkershut. Tafia moet haar angst overwinnen om door het bos te lopen en hulp te zoeken 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Kunst-Zaken 20.20 Dempeey en Makepeace, En gelse politie-serie. Afl.: Drugs. Drie jonge negers, die o.a. t-shirts uit een warenhuis hebben gestolen, worden aangevallen door Koreaanse gang sters. De Koreanen werken voor de elegante Merle, die de gestolen t-shirts absoluut terug wil. De hulp van Dempsey en Makepeace wordt ingeschakeld om de zaak uit te zoe- 21.05 Panorama: Bevrijding in kleur. Naast zijn officiële opdracht voor het Amerikaans leger, filmde Hollywood-regisseur George Stevens voor zichzelf de bevrijding van Euro pa in kleur. Dat was toen zeer onge bruikelijk en dat maakt van deze do cumentaire een uniek document. De bevrijding in kleur, Van Normandië tot Berlijn, via de gruwelijke ontdek kingen van Nordhausen en Dachau (herh.) 22.05 Mistrals dochter (Mistrai's Daughter, 3), achtdelige tv-serie van Douglas Hickox naar de roman van Judith Krantz. Perry huurt een appar tement waar hij samen met Maggy gaat wonen. Perry is gehuwd met Mary Jane, die in New York woont. Het echtpaar is kinderloos en ze heb ben elkaar geen jaren meer gezien. Ondertussen koopt Kate een prachtig huis in de Provence en vraagt ze Mi di Ondertiteling via TeleTekst. O Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■B Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■a Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Nathalie Baye speelt naast Michel Piccoli de hoofdrol in de Franse film „Uneétrange affaire". RTBF 1 om 20.00 uur. stral om met haar te trouwen 22.55 Journaal 23.10 EK Zwemmen. Samenvatten de reportage van de wedstrijden die vandaag plaatshadden In Sofia in het kader van de Europese Kampioen schappen 23.40 Coda 20.20-22.00 Baccara-finale te Mid- delkerke. Rechtstreekse reportage van deze jaarlijkse muzikale wedstrijd, waaraan één ploeg per Vlaamse pro vincie deelneemt. Na de voorronde bleven 3 ploegen over die het van avond tegen elkaar opnemen met als inzet de Baccara-beker. Presentatie: Luc Appermont RTBF 1 17.30 Mededelingen ONEM 17.45 Cirté-vacances 18.10 Lollipop, gevarieerd kinder programma 18.45 Clip Club 19.00 C« soir, regionaal magazine 19.23 Bonjour la fête, spelprogram- 19.30 Journaal 20.00 Une étrange affaire, Franse speelfilm uit 1981 van Pierre Granier- -Deferre. De nieuwe directeur van een grootwinkelbedrijf voert grote veran deringen door, tot ieders tevreden heid trouwens. Na verloop van tijd blijkt echter wel dat hij heel discreet toch veel beslag op zijn onderge schikten legt 21.45 Carrousel aux images, filmru briek van Sélim Sasson 22.35 Journaal MUSIC BOX TV 5 16.00 [SNon-stop videoclips. Pre sentatie: Sunie (16.00), Monique Em- men met 'Time Out for Holland' (17.00) en Sunie en Gaz met 'Musical Chains' (18.00). 19.00 Ecole dea fans 19.30 La Bande B.D. 19.45 Aujourd'hul en France 19.55 Apostrophes 21.15 La véritó est au fond de la marmite, kookrubriek 21.45 Magazine voir 22.00 Nieuws 22.30-02.00 ENon-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Sunie (22.30), Monique Emmen met 'Time Out for Holland' (23.00), Sunie en Gaz met 'Musical Chains' (00.00) en Mar tin (01.00). DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Ein Platz für Tiere 16.55 Der Schrei des Shi-Kai 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.15 Einfach Lamprecht 18.40 Kathedralen der Industrie 19.00 Teure LiebesgrüBe 19.58 Heute im Ersten 20.00 (BTage3Schau 20.18 Unter deutschen Dachern. 'Das Oberndorfer Gewlssen: vom Le- ben mlt Waffen', reportage 21.00 Lieder der vier Jahreszeiten. Carolin Reiber presenteert zomerme- lodieën 22.30 Tagesthemen 23.00 ARD-Sport extra. Zwemmen: EK Finale 23.25 Flachenbrand, tv-spel (herh.). De metselaar Lothar Steingruber is werkeloos. Hij neemt daarom een baantje aan als chauffeur, maar raakt daardoor betrokken bij het vervoer van wapens. Als hij dit ontdekt stopt hij er onmiddellijk mee. In zijn volgen de baan ziet hij dezelfde wapens weer opduiken 01.35 Tagesschau DUITSLAND 2 16.05 Die Muppet-Show. Gaste: He len Reddy 16.30 Strandpiraten, tv-serie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.50 Trio mit vier Fausten, tv-serie 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Der groBe Preis, spelprogram- ma ten bate van de Aktie Sorgenkind 20.50 Die GroBe Hilfe 21.00 Telemotor, automagazine 21.45 Heute-Journaal 22.05 Was nun, Herr Schily? Vragen aan de Bondsdag-afgevaardigden van de Grünen 23.05 B en SFred Astaire: Ein Frëulein in Nöten (A Damsel in Dis tress), Amerikaanse musicalfilm uit 1937 van George Stevens. Muziek: George Gershwin. Het personeel van een Engelse kasteelheer wedt erom met wie de dochter des huizes, Lady Alyce, zal trouwen. Een buitenstaan der wint de weddenschap als Lady Alyce uiteindelijk verliefd wordt op de Amerikaanse jazzdanser Jerry 00.40 Heute DUITSLAND 3 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde 20.00 Tagesschau 20.15 B Cleopatra, Amerikaanse speelfilm uit 1934 van Cecil B. DeMil- le. Julius Caesar gaat met zijn gelief de, koningin Cleopatra, naar Rome. Als Caesar vermoord wordt, vlucht Cleopatra. Marcus Antonius krijgt de opdracht de gevluchte koningin naar Rome terug te brengen 21.50 Grand Café 22.05 Ich und Du. Gesprekken, spel en informatie over huwelijks- en le vensvragen. Thema: Opvoeding, niet alleen een zaak voor moeders 23.05 Unsere Leichen leben noch, speelfilm van Rosa von Praunhelm. Vier vrouwen van rond de zestig zijn uitgenodigd bij hun vriendin Lotti. Gezamenlijk bezoeken zij een fo to-expositie in Berlijn. Een aantal mysterieuze voorvallen beïnvloed hun vrolijke dag 00.40 Laatste nieuws SKY CHANNEL 16.45 EFirsf run, met Paul Jordan 17.30 EGary Davies Show 18.30 E Mr. Ed. Afl.: Working wives 18.55 Movie Time Special. Special rond de nieuwste James Bond-film 'A view to a kill", met o.a. interviews van Paul Hollingdale met Roger Moore, Tanya Roberts. Grace Jones, Patrick MacNee en John Glen 19.30 B Charlie's Angels. Misdaad serie. Afl.: Cruising angels 20.20 Learned friends. Afl.: A Surfeit of Women 21.10 B The Untouchables. Afl.: The economist 22.05 Gillette World Sports Special 22.35 All star wrestling 23.30-00.30 ESky Trax. Herhaling middagprogramma BBC 1 17.20 Gran, kinderprogramma 17.25 Stop-Gol, kinderserie 17.35 Lassie, kinderserie 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 We ere the champions, spel- programma tussen verschillende schoolteams 18.35 Zorro, tv-serie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Pius 20.00 EastEnders, tv-serie. Met: Nej- det Salih, Andrew Johnson, Oscar Ja mes. e.a. 20.30 Bodymatters 20.55 Top of fhe Pops 21.25 The Laughter Show 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Miami vice, tv-serie. Met: Don. Johnson. Philip Michael Thomas e.a. 23.15 No Way to Treat a Lady, Ame rikaanse speelfilm uit 1968. Met: Rod Steiger, Lee Remick, George Segal e.a. Regie: Jack Smight 01.00 Weerbericht BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden 18.30 Documentaire 19.00 The Invaders 20.05 The Phil Silvers Show 20.15 Cameo 20.30 The people's Schools Equali ty, informatieve serie 21.00 Timewatch, compilatie 22.00 Sing country 22.25 English Towns. Afl.: Beverley, North Humberside 23.05 Summer season 23.55 Newsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00.45-01.45 Open University ITV 17.20 Inspector Gadget 17.45 Dramarama 18.15 Keep it in the Family 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.35 Crossroads 20.00 Anything goes 20.30 Beyond the Poseidon Adven ture, Amerikaanse speelfilm uit 1979 22.30 Seeds of Hope 23.00 Nieuws 23.30 Speedway 00.15 The Yellow Rose 01.15 Thursday Topic TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven NCRV 16.00 NCRV-Jeugd-Mati- nee, gevarieerd kinderprogramma 17.20 Vrouwtje Theelepel, tekenfilm serie NOS 17.30 Vz6-Journaal NCRV 17.40 De Carsona, Australische serie MUSIC BOX 08.00 ENon-stop videoclips. Julie (08.00), Martin en Gary (09.00), 'Bet- ween the lines' met Sunie (10.00), 'TROS Europarade' met Kas van ler- sel (11.00), 'First Sight Show' met Si mon (12.00) en Gaz (13.00). 14.00 ENon-stop videoclips. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 EK zwemmen 10.50 Der groSe Prels (herh.) 12.10 Telemotor 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Teletekst-overzicht 15.00 Lord Peter Wimsey: Mord braucht Rekla- rt|e (slot), misdaadverhaal in vier de len. De politie moet zien uit te vinden wie de dode is, aan wie Puncheon co caïne toegespeeld had. Na een huis zoeking stelt men vast dat er niets vermist wordt, behalve een telefoon boek 16.00 Tagesschau 16.10 Wo die Lilien blühen 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.45 Pro gramma-overzicht 14.50 Heute 14.55 Immer dieser Michel, Zweedse kinderfilm 16.30 Freizeit... in anderen Lënder: Japan 17.00 Heute 17.10 B Hollywoodklassiker: Circus (The Circus), Amerikaanse speelfilm uit 1926 van Charles Chaplin SKY CHANNEL 11.30 EPat Sharp Show (herh.) 12.15 EFirst Run, met Paul Jordan (herh.) 13.00 SGary Davies Show (herh.) 14.00 Prairie Habitat 14.15 B Charlie Chaplin 14.35 World Games 15.25 Movie Time Special (herh.) 16.00 EPat Sharp Show 16.45 EBaektrax, met Tony Blackburn 17.30 ELive on Friday BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Pink Panther Show 10.40 Huckleberry Finn 11.05 Why don't you 11.30- 11.50 Play School 14.00 Journaal 14.25 Weerbericht 14.27 Nieuwso verzicht voor doven 14.30-14.45 The Flumps 17.20 Little misses and the Mister Men ITV 07.25 TV-AM 10.25 Sesame Street 11.25 Cartoon Time 11.35 The Pro tectors 12.00 Fireball -XL5 12.30 About Britain 13.00 Heggerty Hag- gerty 13.10 Rainbow 13.30 All in a day's walk 14.00 Nieuws 14.20 Re gionaal nieuws 14.30 E Adventure screen classics: The Westerner, speelfilm uit 1940 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow 17.15 Victor and Ma ria 17.25 Emu's World HILVERSUM 1 KRO: 16.03 Op de eerste rang. 17.03 Echo-magazine. (17.55 Mededelingen) 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Ter Overweging. 20.03 KRO's Tombola. 22.02 Goal op donderdag. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VPRO: 00.02 VPRO's Nachtleven, met om: 00.02 Musica exotica. 02.02 Beer, Booze and Bad Music. 05.02 O Q LE Q HILVERSUM 2 VOO: 16.00 Veronica Nieuwsradio. (16.30, 17.30 en 18.00 Nws.). 19.00 Veronica Sport. NOS: 20.00 Nws. 20.03 Op de rand van het recht. NCRV: 20.45 De wereld zingt Gods lof. 21.45 Operette-estafette. 22.15 Nocturne. 22.30 Nws. 22.35 Hier en Nu. 22.45 NCRV-Leerhuis. 23.00 Lied van de week. 23.15 Het Amsterdams Kamerorkest o.l.v. Mari- nus Voorberg HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. TROS: 19.02 21 jaar TROS Pop. 20.02 Ferry Maat's Soul Show. 22.02 De L.P.- en C.D. Show HILVERSUM 4 18.00 Nws. 18.02 De Tafel van IV. 19.30 De laatste bewe ging. met om: 19.30 Het Hans Bos Kwartet. 20.30 Lauréatenconc. door het Brabants Orkest. NOS: 22.00 Middeleeuwen en Renaissance. 22.30 Akkoord. Vandaag: Muziekonderwijs op de Vrije School.(2). 23.00 Musica HILVERSUM 5 VARA: 17.30 De ge heime plek. 18.30 Luchtruim. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine: Reportages, verslag van tocht door Rijnmondgebied, spel, weer, verkeer, cultuur, sport OMROEP RIJNLAND 17.30 Onderwijs en wetenschappen. 18.30 Gevarieerd uur met Culinaire Rubriek, Vrije Tijds Program, Klapstukje: ironische regio visie, Regionaal muziekprogramma. Morgen HILVERSUM 1 KRO: 07.03 Het leven de woord. 07.11 KRO's Ontbijtshow (08.30 Den Bosch - 08.00 journaal i.s.m. de ORVA.) 08.53 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.53 Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaalf tot Twee in Augustus. 14.03 Ratel. TROS: 15.03 Raad een lied....of niet. 15.30 Café chantant non-stop. 16.03 Piekuur HILVERSUM 2 07.00 Nws. VPRO: 07.06 Het Gebouw op de Middelland se Zee. (07.30, 08.00, 08.30, 9.30, 10.30 en 11.30 Nws. OVERHEIDS VOORLICHTING: 10.45 Onder ande ren. 12.26 Mededelingen voor land en tuinbouw. 12.30, 13.00, 13.30 en 14.30 Nws.). NOS: 15.30 Nws. 15.33 Een leven lang. IKON: 16.00 Kleur. 16.30 Nws. VPRO: 16.33 Welingelich te kringen HILVERSUM 3 EO: 07.03 Ronduit op 3. 08.03 Tijdsein. 09.03 De Muzikale Fruitmand. NOS: 10.04 Jaargenoten, 12.04 Radio Thuisland. VOO: 13.03 Tipparade. 15.03 De Top 40 HILVERSUM 4 VOO: 07.00 Ochtend stemming. (08.00 Nws.) 09.00 Veroni ca's Meesterwerken op compact- plaat. 10.30 Muziek voor miljoenen. EO: 12.00 Lunchconcert. 13.00 Nws. 13.02 Songs of praise. 13.30 Metro- nomium. 15.00 Klein bestek. 16.00 De psalmen. 17.00 Crème du baroque HILVERSUM 5 NOS: 09.03 NOS- -Sportief. 09.25 Waterstander». TELE- AC: 09.30 Handwerken, les 8. RVU: 10.00 Tussen slapen en waken. 10.20 Nanzi-Anansi RADIO RIJNMOND 07.30 Ochtend- magazine: Reportages, spel, weer, verkeer, etc. 16.30 Middagmagazine: Reportages, verslag van tocht door Rijnmondgebied, spel, weer, verkeer, cultuur en sport

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7