isse voert in 1986 rioolrecht n en verhoogt belastingen TENNIS CIRCUIT n Siemerink tweede bij NK jeugd JOOST VAN LEEUWEN VRIJGEVIG Rijnsburgse Boys en DOSR delen „Leidse" atleten voor interlands "den ft omgeving QeidóaQowumt DK WONINGZOEKENDEN MOETEN BETALEN Zwemmer gered W oonwagenkamp in De Krom ontoelaatbaar Herdershonden vereniging viert vierde lustrum Sort CeicbeSowunit JNAn DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1985 PAGINA 11 aat lin^ div falfe asfalt Invoering van 1 rioolafvoerbelasting, ~\e wieffinë van inschrijf- voor woningzoeken- n daarnaast nog eens belastingverhogin- Die maatregelen ach- en W van Lisse [zakelijk om het huis- Iboekje voor 1986 iend te krijgen. Dat uit de gisteren ver- gemeentebegro- 1986 met bijbehorend jdsplan. De gemiddel- lastenverzwaring be- 24 gulden per bur ofwel 70 gulden per tng. De gemeenteraad ]reekt deze begroting daarin door Ben W ne voorstellen tot be- hgverhoging op 2, 9 ]1 oktober. J gebruikelijk bijt Lisse het spits af en is zij de 1 gemeente die de begro- Ivoor het komend jaar Tieeft. Het is dit keer ech- jen vrolijk boekwerk, zo- fcvenstaande voornemens tn vermoeden. Voor het jnd jaar kwamen B en W |r ingrijpen 900.000 gul- ekort. Het college dacht [jaar een dieptepunt be- ite hebben en zag onte- huld zo blijkt nu de toe- Opt, met vertrouwen tege- ïet K Het geraamde tekort vai|87.000 gulden bleek veel dat te zijn en kon niet zo- rdaa weggewerkt worden. voor dat grote gat verminderde uitke- uit het Gemeentefonds, verregaande verlaging 3e winstuitkering van de Bdrijven en een lagere te- tkoming voor riolerin- i de arbeidstijdverkor- van ambtenaren (ook het gemeentehuis gaat deeljin de veertien dagen op watêgmiddag dicht). Boven- ing,zijn een paar jaar noodza- Vijd< uitgaven, bijvoorbeeld straatverlichting, uitge- en die moeten nu echt j gorden gedaan. /OU(: zijn ook komend jaar weer geplande investeringen uit financiële nood naar achte ren geschoven. Dat is oAder meer het geval met de herin richting van de woonomge ving De Engel en het dempen van sloten in de dorpskom. Voor de noodzakelijke ver nieuwing van de riolering Meerzicht is echter wel extra "^eld geraamd, Een werkgroep bestaande uit de burgemeester, de gemeentesecretaris en het hoofd van de afdeling finan ciën zullen het uitgavenpa troon van de gemeente gaan bestuderen. De wergroep; zal zo mogelijk voorstellen qoen 1 om nog meer structureel (blij vend) op de uitgaven te bezui nigen. Zoals al gezegd: de belastingen gaan in Lisse in 1986 fors om hoog. Het rioolafvoerrecht wordt ingevoerd en komt op 45 gulden per aansluiting het geen de gemeente 315.000 gul den oplevert. Woningzoeken den zullen voor hun inschrij ving 30 gulden moeten gaan betalen hetgeen 10.000 gulden (er staan momenteel 1231 wo ningzoekenden geregistreerd) in het gemeentelaatje brengt. Het reinigingsrecht is nog lang niet kostendekkend en zal daarom met 10 procent wor den opgetrokken. De dekking van de kosten komt daardoor op 67,83 procent, hetgeen voor de gemeente een extra op brengst van 35.000 gulden be tekent. Verder gaan alle ande re belastingen, leges en tarie ven met de wettelijk toegesta ne drie procent omhoog. Zelfs wanneer de gemeente raad met al die voorstellen van B en W akkoord gaat, is de benodigde 900.000 gulden nog niet bijeengeschraapt en gaapt er een gat in de begro ting. Daarvan denken B en W 30.000 gulden te vinden in het afschaffen van de subsidie op oud papier nu de prijs op de markt daarvan weer is geste gen, 75.000 door te besparen op de exploitatie van het zwem bad, 15.000 door minder subsi die aan de VVV te geven, 43.000 gulden door een her- taxatie van onroerend goed, 55.000 gulden door het naar achteren schuiven van inves teringen en nog eens 50.000 gulden door verlaging van de post onvoorzien. Voor werke lijk onvoorziene uitgaven is nu nog maar 188.000 gulden over en dat was vorig jaar nog 358.000 gulden. NOORDWIJK Een 29-jarige Duitser is gis termiddag rond vier uur ternauwernood uit zee gered. De man was gaan zwemmen en kwam in een mui, die ontstaan vaak na stormachtig weer, terecht. Omstanders en kennis sen hebben de man met moeite aan land kunnen brengen. Hij was echter wel bevangen door de kou en is opgenomen op de afdeling intensive care van het Academisch Ziekenhuis Leiden. Ove rigens waren eerder die middag ook al zwemmers in moeilijkheden ge raakt, maar die hebben kans gezien zichzelf naar het strand terug te bren gen. DEN, HAAG/NOORDWIJK De gemeente Noordwijk heeft bij het aanwijzen van een terrein aan De Krom als lo catie voor een woonwagenkamp onvoldoende rekening ge houden met .gezondheidsbedreigende aspecten". Dat vindt Noordwijker L. Ramackers, die bij de provinciale commissie AROB bezwaar heeft aangetekend tegen de gekozen locatie. Hij was gistermorgen overigens niet aanwezig bij de behan deling van zijn bezwaarschrift. Ramackers, die eerder al bezwaar maakte tegen het sport complex aan De Krom, voorziet een vervuilde waterstroom van een nabijgelegen vuilnisbelt naar het woonwagenkamp. Hij woont tegenover de vuilnisbelt. Het woonwagenkamp zou zo'n 250 meter verderop komen, naast de toegangsweg naar zijrj huis aan de 's-Gravendijkseweg. Hij vindt dat het saneringsonderzoek geen rekening heeft gehouden met de vuilstroom. Ook denkt Ramackers dat er ondanks een ge plande geluidswal nog te veel herrie zal zijn door het ver keer op twee naastgelegen provinciale wegen. De gemeente Noordwijk acht de uitkomsten van de gedane onderzoeken dusdanig dat De Krom als geschikte locatie kan worden aan gewezen. Penningmeester Van der Zon en secretaris mevrouw Van Eeden te midden van enkele Duitse herders. LISSE De Kringgroep Bol lenstreek van de Vereniging van Fokkers en Liefhebbers van Duitse Herdershonden viert zaterdag 10 augustus haar vierde, lustrum. Een fees telijk gebeuren, waaraan ook niet-leden van de kringgroep kunnen deelnemen. In het ka der van de lustrumviering wordt namelijk een speciale demonstratiedag gehouden. Tijdens die beoordelingsdag kan men zich met herdershon den (met stamboom) die ouder dan zes maanden zijn. aanmel den bij de feestvierende vere niging. Die zorgt ervoor dat keurmeesters hen nauwgezet onder de loep nemen en be oordelen op allerlei facetten, maar het belangrijkst is het onderzoek naar de geschikt heid voor africhten. De beoor delingsdag wordt zaterdag 10 augustus gehouden op het trai ningsterrein achter de flats van de Ooievaarstraat in de Poelpolder te Lisse en begint om negen uur 's morgens. De toegang is gratis. Rin Tin Tin In de achterliggende twintig jaren heeft de kringgroep Bol lenstreek zich met wisselend succes op het terrein van de africhting van Duitse herders honden beziggehouden. Dat wisselend slaat dan niet op het al dan niet succesvol africhten van de honden, alswel op de belangstelling. Vers in ieders geheugen ligt nog de zoge naamde Rin Tin Tintijd, toen zo ongeveer iedereen naar aanleiding van het gelijknami ge t.v.-programma een Duitse herdershond aanschafte en die bij de kringgroep kunstjes wil de laten leren. De landelijke vereniging telde in die tijd, 1976, 12.000 leden en vorig jaar maar 6000. Voor de honden-eigenaar is het een sport, terwijl voor de hond het spelelement het be langrijkst is. Het is wel specta culair om te zien hoe een afge richte hond iemand in een dik pak te grazen neemt, maar dat is bij de VDH niet de eerste doelstelling. Hoog in het vaan del staat het africhten van de honden en het organiseren van wedstrijden en tentoon stellingen. Dat africhten kan dan in twee categorieën plaats vinden. In de eerste willen de eigenaren alleen maar dat de hond goed gehoorzaamt en in de andere groep willen ze een iets verdergaande training. Verhuizing De afdeling Bollenstreek telt nu ongeveer veertig leden en die zijn met hun herders elke woensdagavond en elke zon dag te vinden op het oefenter rein in de Poelpolder. Erg lang zal de kringgroep overigens niet meer op dat terrein te vinden zijn. Op betrekkelijk korte termijn zal het trainings terrein verlaten moeten wor den, want er zijn andere plan nen in voorbereiding voor dat stuk Poelpolder. Waar de ver eniging dan de trainings bijeenkomsten zal gaan hou den. is tot op heden niet be kend. Men heeft echter goede hoop op een oplossing. De ver eniging lijkt nogal bedreven in verhuizingen. Men startte twintig jaar geleden in Leiden. Daarna ging men naar het ter rein van de KTS in Voorhout, vervolgens naar de Sikkensfa- brieken in Sassenheim en sinds enkele jaren traint men nu in de Lissese Poelpolder. te° fSBURG DEN emdCH Jan Siemerink te ot een voortreffelijke ?®vt|atie geleverd tijdens »n/()ationale jeugdkampi- chappen tot en met 16 De 15-jarige Rijns- |er sloeg op het Bos- j tennispark „De Pet- |r" in de ochtenduren verbluffend gemak d Eltingh van de baan 5^6-1), maar verloor la- de dag in drie sets Amsterdamse ta- Paul Dogger. hele omgeving moet verken om tot goede aties te komen" merkt r Jan Siemerink op in uto op weg naar Den Dat doen Siemerink I zijn vrouw dan ook. In roege morgen heeft hij lagen met zoon Jan;- er Lideke heeft ook in- gen: het betreft hier een i blikjes isostar. De naar Brabant verloopt ins Jan sr. volgens het j ritueel. Jan voorin, ex- lussen in de nek en de pk van Status Quo hard {„Die brug was gisteren i Sieb", zegt Jan tegen loon. De tennisser rea- L in opperste concentra- fauwelijks op de opmer- ?n van zijn vader. Pas jeer tennispark De Pet- in zicht komt wordt de doorbroken. „Hé daar Paul Dogger", klinkt Fxinthousiast, „die heeft ewonnen". De veertien- nummer twee van Eu- fjig net bezig aan zijn war- liiSj-up, komt grijnzend op merinks toe lopen. Op en doet Dogger zijn lal over z'n winstpartij jager Warmerhoven van Tennis Trainings Insti- „Iedereen van de ten- Px ïool verliest", klinkt i het Amsterdams en tol li-rij >iemerink: „En jij slaat jjijijlltingh er straks ook af. ciï tn we tegen elkaar in de :j voorspelling komt uit. j: Jan Siemerink onthaalt Eltingh op een gigan- pak slaag. Voor de par- 'ijgt de speler van De panters de laatste in- ties van zijn vader. leer blijkt dat Eltinghs sschool-maatje War- toven als umpire fun- „Als er iets gebeurt, g je om een andere scheidsrechter". instrueert Jan sr. Dat is niet nodig. Su per geconcentreerd spelend bewerkstelligt Jan een 6-2 voorsprong. Na iedere ralley neemt de Rijnsburger alle tijd om zich op te laden. „Goed Jan, goed", klinkt het waarderend aan de kant, wanneer de pupil van Peter Klein zijn tegenstander steeds even laat wachten tot hij klaar is voor de return. Een regenbui bij de stand 2-0 in de tweede set kan het rit me niet breken. Janice van der Hulst, met haar man aan het hoofd van de tennis- school, probeert Eltingh met enige instructies op het rech te pad te krijgen: „Je moet wel op die backhand spelen," maar probeer het ritme te breken door regelmatig de forehand op te zoeken". De aanwijzingen hebben geen zin. Siemerink maakt nau welijks een fout en toont zich vooral op eigen service gre tig: 6-2, 6-1. Vader Jan is in de wolken. Dat is begrijpelijk, want de geld en vooral tijd in vesterende ouders, zien nu eindelijk landelijke erken ning voor hun zoon in het verschiet. Tegen Paul Dog ger kan Siemerink zijn goede spel tot een 5-3 voorsprong in de eerste set volhouden. Coach Peter Klein: „Toen kwamen er tekenen dat het minder ging". Toch wint dè Rijnsburger de eerste set en neemt in de tweede een 3-2 voorsprong. Hij laat slordig de kansen op 4-2 liggen en aangezien Dogger die schaars uitdeelt, krijgt Siemerink pas bij 2-0 in de derde set weer mogelijkheden. Na een re genbui is de speler van De Rijnkanters zijn ritme kwijt. Dogger incasseert de derde set en de Nederlandse titel. Ondanks zijn nederlaag werkte Siemerink een prima toernooi af. Tot de finale won hij zijn partijen met ver bluffende overmacht. Aan junior en senior nu de taak om te kiezen uit de vele mo gelijkheden om verder te gaan in tennisland. Unicum heeft zeker belangstelling de jeugdige Rijnsburger in te lij ven, maar aarzelde tot voor dit toernooi nog of hij dan ook in het hoofdklasseteam opgenomen moet worden. Die keus kan nu niet moei lijk meer zijn voor de Leidse vereniging. Of een overgang naar Unicum voor Sieme rink de beste oplossing is, is nog de vraag. WILLEM SPIERDIJK Jan Siemerink behaalde een tweede prijs tijdens de nati* jeugdkampioenschappen. LEIDEN „Dit gaat me allemaal net even te snel. Laat ik me maar op m'n B-partij concentreren", zei Joost van Leeuwen na af loop van z'n nederlaag in de A-klasse tijdens de „Open Leidse Kampioen schappen" tegen Willem Bruin. Na een uurtje kon de speler van Roomburg met een 6-0, 6-3 nederlaag op zak van de baan stap pen. Van echt concentreren was er in die wedstrijd in B ook nau welijks sprake. Van Leeuwen speelde zich in twee sets ont spannen naar de derde ronde, maar had toch bijna drie spel- delen op het gravel moeten blijven. Bij een 6-1, 5-1 voor sprong stelde de Roomburger de beslissing nog even uit. Toen zijn tegenstander Danny van Reis op matchpoint keurig een scherpe drop-shot haalde, maar daarbij het net raakte, gaf Van Leeuwen hem groot moedig het punt cadeau. Pas in de tiebreak, na vele matc hpoints en ook nog een set- point tegen, incasseerde de tennistrainer de winst. Voor Jos Koemans was het een goede dag. Hij won eerst in B van Jasper IJtsma en be reikte vervolgens ook de twee de ronde in A. Jeroen Schuur kreeg geen moment vat op de hard geslagen topspinballen van de Voorschotenaar: 6-3, 6- 3. Gevreesd moet worden dat de volgende ronde het A-toer- nooi gaat eindigen voor de speler van De Metselaars. Hij ontmoet dan de tweede ge plaatste Wim Groeneveld. „Let op, die gaat volgende week de nationale winnen, ik geef hem zeker veertig pro cent kans", oordeelde Har Meijer. Groeneveld zal dan in elk geval furieus moeten star ten. want hij ontmoet tijdens de NK in Scheveningen in de tweede ronde Michiel Scha pers. Robert Veldt zorgde voor een sterke uitslag in B. Jan Pieter Noordermeer kreeg maar één game: 6-1, 6-0. Veldt moet het nu tegen Marco Winter opne men. Michael van der Berg stootte eveneens door naar de derde ronde. De Koudekerker verkoos een optreden aan de Kanaalweg boven het spelen van de Nationale Jeugdkampi oenschappen. Bob van Over- beeke werd door de lange Uni- cummer aan de kant gescho ven: 6-4, 6-4. Uitslagen Roomburg HEA: eerste ronde: R. Hak - H. Eve raars 7-6, 6-3; J.W. Lodder - M. Win ter 6-4, 6-3; M. Koopman - V. van Gelderen 6-2, 6-1; R. Simon - M. Vos 6-2, 6-3; W. Bruin - J. van Leeuwen 6-0, 6-3; M. Zegveld - H. Ekker 6-2, 6-1; J. Koemans - J. Schuur 6-3, 6-3. DEA kwalifikatie: Babette Pluim - M. Spaan 6-0. 6-4; E. Büerman - A. Rad- stake 4-6. 7-5, 6-3; HEB: tweede ronde: J. van Leeuwen - D. van Reis 6-1. 7-6; F. van der Ca- pellen - R. van der Wilk 6-4. 6-1; J. Koemans -J. IJtsma 7-5, 6-3; F. Tanis - E. Snellenberg 4-6. 6-1. 6-4; C. Kwast - R. van der Loos 6-3. 6-2; R. Gomersbach - R. Simons 6-2. 6-0; J. Liewes - F. Liefbroer 6-1. 6-2; M. van der Berg - B. van Overbeeke 6-4, 6-4; R. Veldt - J.P. Noordermeer 6-0, 6-1; DEB: tweede ronde: P. van Domme len - R.M. Verdegaal 6-3, 6-3; X. Wei- Ier - I. van den Oudenrijn 6-0, 6-0; M. de Groot - I. Davidson 6-1. 6-4; E. Büerman - H. Ubink 6-0, 6-2; B. Pluim - V. Pardoel 3-6. 6-2. 6-2. HDB: eerste ronde: M. Vink/J. IJtsma - S. van Duinen/R. Simons 4-6, 6-0. 6-1: tweede ronde: H. Koemans/J. Koemans - M. Holderbusch/R. van Koesveld 6-2, 6-4; DDB: eerste ronde: J.M. Spaan/H. Ubink - J. van Wijk/F. Meijer 4-6, 6-3, 6-4. tweede ronde: M. Verde- gaal/R.M. Verdegaal - Akerboom- /Ruiterman 6-3, 6-2. HEC: tweede ronde: R. Nieuwenburg - A. Weening 6-3, 6-2; T. Janzen - M. Kantebeen 6-0, 6-0; N. de Sèvaux - P. Jonkheer 6-3, 6-3; M. van Paridon - R. Hins 6-2, 3-6, 6-2; P. Chin a Fung - M. van der Geest 3-6, 6-0, 6-4; J. van Overloop - H. Meijer 6-0, 6-3; R. Liefbroer - W.J. de Jong 6-2, 7-5. DEC: eerste ronde: K. Berg - D. van der Feen 6-4, 6-2; tweede ronde: F. Westhof - H. Rekkers 6-4, 7-5; T. van Velzen - L. Poots 6-4, 3-6, 7-6; M. Patiwael - M. Renaud 6-1, 6-0; HDC: tweede ronde: T. Janzen/G. Lu- cassen - R. Korff de Gidts/K. Rommy 6-0, 6-1; R. Alting Siberg/P. Edauw - H. Sloof/A. Staal 6-3, 6-4; F. Haver- kamp/E. Marijt -J. van Veen/H. Ver- duijn 6-4, 6-3; derde ronde: J.P. Bier- ling/P. Brebde - R. Schreuder/R. Lief broer 6-4, 6-4; J Aperghis/D. Wijn- veldt - J. van Duijn/J. Rodenburg 6-2, 6-2. DDC: eerste ronde: J. van der Hoe ve/C. van Wijk - M. Leunissen/T. van der Voort 6-3. 4-6. 6-1; I. van Riet/A. Renaud - Cohen/Backer 6-1, 6-0; tweede ronde: R. van Balen/M. van der Haak - D. Knott/S. Vissers 6-2, 3- 6, 6-2. GDC: eerste ronde: S. Vissers/C. Santifort - R. Karstens/J. Karstens 6- 0. 6-3; tweede ronde: A. Koole/P Brebde - F. Westhof/J. van Velzen 7- 5. 4-6, 6-3; J.P. Bierling/M. Rutten - M. de Beer/W. Spierdijk 6-0. 6-2. HEV: eerste ronde: P. Tibboel - K. Nuis 6-1, 6-2; P.Ten Hage - L. Links 7-5, 6-3; tweede ronde: R. Blommen- daal - W. van Balen 6-3, 6-2; P. van Duyvenvoorde - H. Diets 6-3; 7-5; P. van Paridon - H. Winter 7-6, 6-2; J. Rodenburg - R. Bruininga 1-6, 6-0, 6- 2. DEV: eerste ronde: A. van Overloop - T. van Overloop 6-4, 6-0; T. Ubink - M. Lief broer 6-3, 6-1. Rijnkanters HEC1: P. Bauw - B. de la Bretonière 6-1, 6-0; H. Brandenburg - W. van Gerven 6-1, 6-3; M. Lugthart - E. de Graaf w.o. HEC2: Th. de Mooy - F. van Dijk 6-3, 3-6, 6-4; H. Snik - M. Nankman 1-6. 6-1, 6-4; R. Dielen - B. Eisses 6-4, 6- HED: S. van Veen - R. Krause 6-1, 6- Jeugdkampioenschappen JE 18 kwalifikatie: Stefan Faas Frank Braspenning 6-1, 6-0; Stefan Faas - Rik Wuite 6-2, 6-3. Faas in hoofdtoernooi. LEIDEN In de oefen campagne speelde DOSR 1-1 gelijk tegen Rijnsburg se Boys. Martin Hooge- veen hielp de thuisploeg vrij snel aan de voor sprong, Rob Gillissen trok de stand namens de Rijns burgers in de slotfase recht. FC Lisse hield AZ '67 tot de rust op 1-1 (Ron Mesman scoorde de geljkmaker), maar zakte erna helemaal weg: 1-8. David Loggie was op dreef met vier Alkmaarse treffers. Noordwijk was duidelijk de meerdere van HVV. De 5-1 zege werd bereikt door tref fers van Jos Smits en Yvan Herman,s (beiden tweemaal) en Klaas Vink. Quick Boys herstelde zich na de rust van een slechte eerste helft tegen DUNO (Frenk van der Kley moest toen de stand rechttrekken). Na de rust schoten Jaap Paap (tweemaal) en Leen van der Plas de Katwijkers naar een 4-1 overwinning. RCL en Unitas Leiden speel den 2-2 gelijk. Peter van Kaam en Pierre van Gemer- den hielpen de iets sterkere Racing tweemaal aan een voorsprong, Jan Kromwijk trok de stand steeds weer recht, waarvan éénmaal uit een penalty. SJC nam na rust (1-1) af stand van Foreholte. Fokke van de Reijdt, Joop Bom en Erik Groenewoud brachten de 3-1 eindstand op het sco rebord. Loek van Kesteren redde de eer. Blauw Zwart klopte SJZ met" 4-2. Aan beide kanten was één speler productief: Ruud Luycken scoorde viermaal, Harrie Berg verzorgde de Zoeterwoudse treffers. Valken '68 behaalde een wat gelukkige 3-2 winst op Abbe- nes (Ron van der Spek). Hans Vijgeboom en Mark Duindam (tweemaal) scoor den de Valkenburgse doel punten. KRV boekte een 0-3 over winning op Katwijk, Nieuw koop (Jan van de Belt) ging met 1-2 onderuit tegen VDO. LEIDEN Voor de di verse atletiekinterlands van dit weekeinde heeft de KNAU wederom een beroep gedaan op- een aantal atleten uit de regio Leiden. Voor de heren in terland in Schwechat (Oostenrijk) heeft men ge schonken aan Peter van Noort op het kogelslinge ren en Han Kulker op de 800 meter. In de junioreninterland in en tegen België met Engeland als derde deelnemer zal Hel len Bank haar interland de buut maken als deelneemster in de 4 x 400 meter ploeg. Menno Swier krijgt daar op de 400 meter horden de al lerlaatste mogelijkheid om voor de tweede maal te vol doen aan de limiet voor deel name aan de Europese jeugd kampioenschappen. Ook zal een eenmalige poging gedaan worden met een 4 x 400 me ter ploeg naar Oost Duitsland af te mogen reizen en ook daarin is Swier van de partij. De inschrijftermijn voor die EJK sluit maandag zodat de KNAU de deelnemersploeg na afloop van de interland in België bekend zal makery

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11