gehoordgezien ioscoop-versie 'Max Havelaar' in Rademakersreeks ■■aDIO/TELEVÏSÏË ficidacSowatit WOENSDAG 7 AUGUSTUS 198S PAGINA 11 idio Rijnmond krijgt .^chRuwe programma-raad i 83.^>ërdAM Radio Rijnmond krijgt als de Stichtings- viermee akkoord gaat een nieuwe programma-adviescom- a| nu{e, nadat de vorige na een conflict over de kwaliteit van rf '°£ramma s 's afgetrec*en- De nieuwe adviescommissie fen kleinere opzet krijgen en niet meer alleen uit journa- keurr ^estaan- maar naar het voorbeeld van Omroep Bra- de °°k een aantal «'wijze mannen". Radio Rijnmond-hoofdredacteur Nico Haasbroek [>aai>vraagd meege(jeeid Volgens Haasbroek zal het bestuur in|Radio Rijnmond binnenkort een definitief advies voor w°iichtingsraad (het hoogste orgaan van de regionale om- ter J v^tstellen, maar een meerderheid van het bestuur kan gpJvolgens hem in de nieuwe opzet vinden. dviescommissie stelde dat de kwaliteit van de program- jjournalistiek onder de maat is (kneuterig, weinig eigen Ws). Nico Haasbroek legde deze kritiek naast zich neer. Hoge waardering voor gewelddadige Miami Vice LOS ANGELES De in Amerika omstreden maar uiterst populaire televisieserie „Miami Vice", waarop nogal wat kritiek wordt geleverd omdat zij zo gewelddadig is, heeft niet minder dan vijftien nominaties gekregen voor een „Emmy", een onderscheiding die voor de Ame rikaanse televisie is wat de Oscar is voor de speelfilm. x Direct achter „Miami Vice", een serie over de verrichtingen van een narcoticabrigade van de politie, komen de -zoals we gisteren al meld den- ook in Nederland uitgezonden series „Cheers", over een café in Boston, de politiese rie „Hill Street Blues" en de op de Belgische te levisie uitgezonden „Bill Cosby Show". De Brit se reeks „The Jewel in the Crown" verzamelde zes nominaties, waaronder een voor Dame Peg gy Ashcroft als beste actrice. „Cheers" kreeg twaalf nominaties en „Hill Street Blues" elf, waaronder die voor de beste dramatische serie sinds vier jaar. De „Bill Cosby Show", een topprogramma op de Amerikaanse televisie, kreeg acht nomina ties. Cosby heeft gezegd dat hij een oriderschei- ding afwijst omdat hij niet gelooft in concur rentie tegen zijn medespelers. Hij is niet onder de beste komische acteurs die zijn voorgedra gen. De Britse acteurs Sir John Gielgud en wij len Richard Burton zijn voorgedragen als beste bijrol in respectievelijk „Romance on the Orient Express" en „Ellis Island". De eveneens Britse Deborah Kerr is voorgedragen als beste vrouwelijke bijrol in „A Woman of Substance". De populaire serie „Dynasty", kreeg maar drie nominaties en „Dallas" dit jaar niet één. De Emmy's worden toegekend door vierduizend leden van de Amerikaanse televisie-industrie. De winnaars worden op 22 september bekend gemaakt. Nominatie voor een Emmy-tv-onder- scheiding als beste actrice voor Dame Peggy Ashcroft voor haar rol in 'Jewel in the Crown'. ng vjde verfilming van Multa- verd roman „Max Havelaar" ?ntel)TROS-tv tien jaar gele- hp zee met Fons Radema- 'etho Hij kreeg toen de be de $dng over een extra bud- naast de voor de lang|>op bestemde versie een llopgerekte tv-serie te ma wiOp het scherm hebben fe destijds kunnen bekij- ijk. Pnze filmredactie schreef ijover een gevierendeeld TROS-tv komt daar i> terug en zendt in een makerscyclus, te begin- yanavond op Ned. I om i uur, de bioscoop-Have- ,it, later gevolgd door de „Mijn vriend" over de zaak-Jespers en ;Faber zien we in de Ha- n een van zijn bete- :aties. Fons Rademakers it veel plezier van hem te »n gehad bij het filmen onder tropische om- igheden in Indonesië, n zeker gemak ving Fa- e daaraan verbonden jijkheden op, ook in het Eer met de Indonesische anten en acteurs die ge- I zijn in een ander tempo en geen weet had- i/Van het bescheiden bud- waarmee Rademakers werken en dat haast ge- zet zijn figuur overtui- Bek\ neer, de jonge assistent- (raijnt van Lebak, die zich 'onqi tegen het koloniaal uit- tojn van de boerenbevol- Multatuli f.rai- aldaar. Hij denkt hier- oog\de medewerking te krij- d tVan de inlandse resident, wal hierin vergist hij zich. Jan- heeft voor zichzelf een >aar|g bestaan opgebouwd lub misbruik van de boeren Peter Faber in de rol van assistent-resident van Lebak. en voelt er daarom niets voor zijn assistent tegemoet te ko men in diens streven het lot van de inlanders te verbete ren. Max Havelaar trekt uit eindelijk diep teleurgesteld aan het kortste eind. Sacha Bulthuis speelt de rol van de vrouw naast Havelaar, terwijl we in de verschillende rollen verder nog tegenkomen de na men van Carl v.d. Plas, Krijn ter Braak, Joop Admiraal, Rutger Hauer en Dolf de Eduard Douwes Dekker schreef onder de schuilnaam Multatuli (ik heb veel geleden) in dit boek voor een groot deel zijn eigen ervaringen en te leurstellingen neer tijdens zijn bestuursjaren in de Indonesi sche provincie Lebak. Hierin verwerkte hij ook zijn be roemd geworden toespraak tot de hoofden van Lebak, waarin hij op niet mis te verstane wij ze de bestuurderen wees op hun aan malversaties grenzen de streven naar eigen voor deel. Ter versterking van het dra matisch effect van zijn verhaal beschreef Multatuli het onver getelijke lot, legende, van Saidja en Adinda, de twee jon ge gelieven, van wie de ro mantische verwachtingen wreed werden vermalen door de vreemde overheersers. Fons Rademakers onderbreekt als het ware zijn film om dit verhaal, dat in en buiten de li teratuur een eigen leven is gaan leiden door zijn zeggings kracht, na te vertellen. Dit leidde tot een aangrijpend fragment in deze film, bijna zonder woorden indrukwek kend in bijblijvende beelden weergegeven. Voor volgende week staat op het programma de film „Mijn vriend", ook wel ondertiteld als „Het verborgen leven van Jules Depraeter". Dit uit de werkelijkheid genomen film verhaal handelt over de Belgi sche rechter Jespers, die be trokken raakt bij het fraude schandaal van een garagehou der, die autoriteiten wist te misleiden en daardoor aan zijn eigen ondergang werkte en aan die van de rechter, die geen kans zag zijn onschuld te bewijzen. In die richting be weegt zich deze film en daar door laadde Rademakers de verdenking op zich dat hij het opnam voor de frauderende garagehouder de Cramer, zoals Depraeter in werkelijkheid heet. Omstreden Deze film raakte in België om streden, omdat deze een te verheerlijkend beeld zou bie den van een in wezen louche figuur, die veel mensen voor zijn karretje wist te spannen om er zelf aanzienlijk beter van te worden, in geld, in vrouwelijk gezelschap en in opzien. Fons Rademakers hierover aangesproken, heeft zich tegen deze kritiek verdedigd door zijn werkwijze te verklaren. Hij was er niet op uit een do cumentaire te maken, maar een speelfilm. Dit ontsloeg hem, vindt hij zelf nog steeds, van de verplichting alle voors en tegens rond de figuren Jes pers en Depraeter op een rijtje te zetten. De speelfilmopzet bood hem de mogelijkheid te stoeien met de feiten. Aange zien Depraeter ook nooit an ders deed, krijgt men dan toch een beeld van deze twee, mis leider en misleide. Depraeter, in deze film ook neergezet door Peter Faber, volgt men in een scenario dat is vervaar digd aan de hand van proces verslagen, met vooral veel tekst uit het betoog van veel- prater Depraeter. In België werd deze film daar om ook gezien als een pleidooi voor verdachten, ten koste van de goede naam van de Belgische magistratuur, het geen Rademakers ten stelligste ontkent. Hoogstens is hij ge neigd toe te geven, dat de Jes- pers-zaak te zeer vanuit een bepaalde gezichtshoek is beke ken. Nochtans blijft de kritiek overeind, die deze film van het begin af vergezelde, dat het verhaal te weinig onder bouwd overkomt om als film op zich te kunnen fungeren en Faber de kaes te bieden een uitgewerkte rol neer te zetten, zelfs al is het in dit geval die van de gemakkelijk pratende garagehouder Depraeter, in werkelijkheid Luc de Cramer. De Belgen bleven met deze film in hun maag zitten. Tegen rechter Jespers, die een ver oordeling kreeg, scheen geen duidelijk bewijs van schuld aangevoerd te kunnen wor den. Hij zou zijn veroordeling te wijten hebben aan het feit, dat teveel bestuurlijke autori teiten zonder brandschoon ge drag teveel reden hadden om te zwijgen, waarna rechter Jespers zijn verweer, zijn on schuld nergens gestaafd kon krijgen. Er gaapt een wereld van ver schil tussen de bewogen Max Havelaar en de doortrapte Ju les Depraeter. Toch heeft Fons Rademakers voor beide rollen Peter Faber willen hebben. Ten eerste, zo vertelde hij, om dat het prettig werken is met Peter, en ten tweede, omdat beide rollen toch dichter bij el kaar liggen dan men zou den ken. Zoals Havelaar de toen malige bestuurderen aanklaag de, zo stelde Jules Depraeter handelwijzen van functiona rissen op hoog niveau aan de kaak en betrok van hen een rechter, in zijn ondergang. Maar de Havelaar-film laat wel een diepere indruk na dan de Jespers-film. TON OLIEMULLER FONS In verband met Kerkepad van de NCRV permitteerde cabaretier Fons Jansen zich weer eens grapjes over de aloude misvatting, dat de protestanten destijds tijdens de reformatie de roomsen hun kerken hebben ontsto len. Dominee Fournier uit Goor werd andermaal daar boos over en laat dat weten aan de redactie van de NCRV-gids. Schrijft hij, dat er zich aanzienlijke fabel vorming heeft voorgedaan rond die kerkroof. Het ligt allemaal heel anders. Hij legt dat ook uit. Spreekt vafi verdraaiing van feiten. Hoe zit het dan wel? Dat licht hij toe, tegelijk een stukje oud zeer wegnemend. In de Middeleeuwen waren kerk en staat feitelijk één. De overheid voerde het be heer over de kerkgebou wen. De reformatie bracht daarin geen verandering. Waar er sprake was van meerdere kerken binnen één gemeente, werden ker ken aangewezen voor de re formatorische eredienst. Tijdens de 80-jarige oorlog en Willem van Oranje kwa men de katholieken en de protestanten politiek tegen over elkaar te staan. Dit leidde er toe, dat de lande lijke overheden om relletjes buiten en binnen de kerk gebouwen te vermijden de roomsen ervan weerhielden naar bepaalde kerken te gaan. De reformatorische christenen trokken daarbij nogal eens aan het langste eind. Niet alleen de .room sen leden daaronder, even zeer de kleinere protestant se groeperingen, zoals lu- thersen en doopsgezinden. Er kon dus geen sprake zijn van het stelen van kerkge bouwen. Die waren in han den van de overheid. Pas in 1795 bij de komst van Napo leon raakten kerk en staat gescheiden, moesten de ge lovigen hun eigen kerken gaan onderhouden. Die ker ken bleven toen in handen van wie daar erediensten hielden, aldus bepaalde de toenmalige Franse over heerser. Daardoor ontstond zelfs de situatie, aldus nog steeds dominee Fournier, dat er ten bate van de ka tholieken zelfs kerken wer den ontnomen aan de her vormden. Over „diefstal" gesproken. Intussen blijft Fons Jansen grappen ma ken over de „fabel van de gestolen kerken". Dat moest niet mogen, vindt ds. Four nier. BOB Bob Dylan zat een tijdje op de religieuze toer. Daar is hij nu van terug gekomen, tijdelijk of definitief. Dat zal nog blijken. Op zijn jongste elpee „Empire Burlesque" mikt hij veeleer op de lach wekkende wereld. Te zien ook aan titels als „When The Night Comes Falling From The Sky" en „Tight Connection To My Heart". Hij gooit het grotendeels over de boeg van de roman tiek, al treft men hier en daar nog verwijzingen aan naar de falende wereldpoli tiek. Dat lijkt interessant, maar maakt het leven toch minder boeiend. Met „Emo tionally Yours" en „Dark Eyes" wordt het gemoed toch meer blijvend aange sproken. "DERLAND 1 ROS D Suske en Wiske en de jsgenboogprinses (5), pppenserie (herh.) 3 Erik of: Het klein insec- "Inboek, jeugdserie naar zaBt gelijknamige boek van ee/bdfried Bomans. Afl. 8: De ?eneg terug (herh.). ~oei Sons and daughters, Australische tv-serie. Alles den Weer koek en ei tussen ïge-evin en Lynn. John hoort onts dat hij niet leuk vindt en ^Wicia heeft het op Barba- gemunt HQS tot) 1/26-Journaal OS Natuurreservaten in de SSR, Russische natuurfilm smaakt voor het eerste in- irnationale symposium van ^tuurreservaten in 1983, Shouden in het Russische Sons and daughters, ?e/ijstralische tv-serie. 'Na bij/eI emoties hebben David John Palmer meer be- a-jip voor elkaar chf Rosco. Rosco leest voor Feit het televisie-prenten- ,5£bek van Ton Hasebos ?e/i Knight Rider, Ameri- erpanse tv-serie. Afl.: De ousedieven. Tijdens een ritje 3enoor het land ziet Michael ra/night een stel veedieven bijkn het werk. Als hij op on- /jcferzoek uitgaat blijkt dat ro-et hier om een bende gaat |e de stad terroriseert en aarbij gesteund wordt Dor een corrupte sherrif OS 0 Journaal tobCUTERA 48} Gast aan Tafel: Sene- laM:. een uitzending van het TROS 20.33 TROS Aktua, actualitei tenrubriek 21.05 (UFons Rademakers Cyclus: Max Havelaar, Ne derlandse speelfilm uit 1976 van Fons Rademakers. Op Java, in de arme streek Le bak worden de boeren af geperst door de Regent. De bevolking wordt onrustig en zij trekken weg om te vech ten tegen de Hollanders. De Nederlandse ambtenaar Max Havelaar moet er schoon schip maken NOS 23.55 Journaal NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.40 Sesamstraat 19.00 Journaal 19.12 (Eldomeneo, opera van Mozart. Het verhaal van de koning van Kreta, die na ja ren terugkeert van de Tro jaanse oorlog. Uitgevoerd door het London Philhar monic Orchestra o.l.v. Ber nard Haitink m.m.v. solisten (ook te beluisteren via via Hilversum 4) 22.30 Journaal 22.45 Studio Sport. Samen vatting van de EK zwem men en waterpolo vanuit Sofia 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden FILMNET/ATN 17.00 Riptide herh. afl. 19: Games People Play 17.50 Wuddel 18.50 Air- wolf afl. 19: Random Target 19.40 Skydiving 20.10 De Krans 20.30 The Ghost of Flight 401 22.10 The Sting 00.15-01.40 Het Mysterie van de Mond sc hein Sonate BRT 1 Scène uit 'The streets of San Francisco'. RTBF 1 om 20.40 uur. 20.00 Le grain de sable, spelpro- gramma 20.40 Les rues de San Francisco (The Streets of San Francisco-herh.), Amerikaanse serie 21.25 La magie de la danse, infor matieve serie over geschiedenis en de ontwikkeling van de dans. Afl. 6: Sous les feux de la rampe, rentret sous la pluie 22.30 Journaal 22.45 Un autre regard, een uitzen ding van de katholieke omroep 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma 18.05 Tom en Tina, kleuterserie 18.10 BH Kapitein Zeppos, Vlaamse jeugdserie van Bert Struys. Afl. 2: De pukkel (herh.) Dankzij kapitein Zep pos wordt de ware dader van een winkeldiefstal bij Albert Kurrel ont maskerd. De dorpsbewoners blijven echter roddelen over het doen en la ten van de kapitein 18.40 Taartje Aardbei: Baby zonder naam, 'Amerikaanse tekenfilm van Arna Selznick 19.00 Tijdrover: Doe-het-zelf 19.15 Burundi, tweedelige documen taire van J.C. Algoet in opdracht van het ABOS. Deel 1: Ingesloten in het hart van Afrika 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Kijk uitl Verkeerstips 20.15 Met Mike in zee. In het Casino van Middelkerke ontvangt Mike Ver- drengh gasten uit de journalisten-, show-, sport- en theaterwereld 21.30 Uitzending door derden: Pro gramma van. de Katholieke Televisie- en Radio-Omroep 22.20 Journaal 22.45 Zwemmen. Samenvattende re portage van de wedstrijden die van daag plaatshadden in Sofia in het ka der van de Europese Kampioen schappen 23.15 Coda RTBF 1 17.30 Mededelingen ONEM 17.45 Cirté vacances 18.10 Lollipop, gevarieerd kinder programma 18.45 Clip Club 19.00 Ce eoir, regionaal magazine 19.23 Bonjour la fête, spelprogram- 19.3 Journaal ffl Ondertiteling via TeleTekst. E Uitzending in stereo. E Zwart/wit-ultzending. ■ïlZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. G3 Bij niet-Nederlandstalige 2 ders: uitzending in "orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-ultzending in orginele versie met ondertitels. MUSIC BOX TV 5 16.00 ENon-stop videoclips. Pre sentatie: Julie (16.00), Martin met 'A- Z of Pop' (17.00), en Simon en Julie met 'Chart Attack' (18.00). 19.00 Homocide par prudence, the aterstuk van Frédéric Valmain 20.40 Annèe Européenne de la mu- sique, muziekprogramma 21.55 Une soir, une ètoile 22.00 Nieuws 22.30-02.00 ENon-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Julie (22.30), Martin met 'A-Z of Pop' (23.00), Simon en Julie met 'Chart At tack' (00.00) en Gaz (01.00). I.v.m. een 24-uurs staking van de Engelse omroepjournalis- ten zijn er vandaag geen uit zendingen van de BBC en ITV SKY CHANNEL 16.45 EYoung, Free Single, met Gary Davies 17.30 EAII American hot 100, met Paul Gambaccini 18.30 E Mr. Ed. Afl.: Horse talk 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and 'The Boss Of The Year'-award 19.30 Pathfinders. Afl.: Fly there, walk back 20.25 Candlelight in Algeria, Engel se speelfilm van George King met o.a. James Mason, Raymond Lovell en Leslie Bradley 21.50 International Motoreports 22.55-00.30 ESky Trsx. Herhaling middagprogramma Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Arme Welt, reiche Welt. 'Vom Glück der Bescheidenheit', reportage over het geluk en het welzijn van de mensen in de Derde Wereld (herh.) 16.55 Janosik, Held der Berge (6), Poolse avonturenserie 17.40 Nudnik, tekenfilmserie 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.15 Meister Eder und sein Pu- muckl. Afl.: Das Spanferkel-Essen 18.40 Sprungbrett 19.00 Monaco Franze, Der ewige Stenz. Afl.: Kalt erwischt 19.58 Heute im Ersten 20.00 ETagesschau 20.15 Tatort, misdaadserie. Afl.: Schattenboxen. Met: Lutz Moik, Matthias Dittmer, Karl Michael Vogler e.a. (herh.) Martin Mollenhauer, een jonge bokser, vindt tijdens een bos- loop een doodgeschoten man in een auto. Zijn trainer ziet kans om door de dode man aan veel geld te komen 21.45 Brennpunkt 22.30 Tagesthemen 23.00 Show-Bühne, amusements programma met Alfred Biolek. Met o.a. Erwin Grosche, Harmony Four en Peter Nüesch 23.45 Tagesschau DUITSLAND 2 16.05 Flugboot 121 SP, tv-^erie 16.30 Ein Affe im Haus, tv-serie. Afl.: Alice der Schrecken der Diebe 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.50 Rauchende Colts (Gunsmoke), Amerikaanse westernserie. Afl.: Vet- 18.55 Midlotto 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Der Grieche, Griekse jeugd film. Met: Vasilij Papajanidi. Georgij Matschaidse, Lija Kapanadse, e.a. Regie: Guguli Mgeladse. De weesjon gen Dshemal woont bij zijn tante in de havenstad Batumi aan de Zwarte Zee. Als Dshemal terugkomt van vioolles wordt hij door een paar leef tijdgenoten in elkaar geslagen. Later ontmoet hij één van hen, de Griekse jongen Janguli en sluit vriendschap met hem 20.15 ZDF Magazin, informaties en meningen over actuele thema's 21.00 Polizeirevier Hill Street. (Hill Street Blues), Amerikaanse politiese rie. Afl.: Die groBen und die kleinen Sünder (1). Henry Goldblume heeft grotê zorgen, zijn zoontje lijdt aan een onbekende ziekte. Hij denkt er" zelfs over zijn baan hiervoor op te zeggen 21.45 Heute-journal 22.05 Treffpunkt. Oude synagoge van Essen, sporen en getuigen 22.35 Die Sport-Reportage. EK zwemmen te Sofia, samenvatting 23.20 Das kleine Fernsehspiel: Mit brennender Geduld. Tv-spel van An tonio Skarmeta (herh.). De Chileense dichter en politicus Pablo Naruda be trekt zijn landhuis op het eiland Ne- gra. Postbode Mario komt hem om hulp vragen. Naruda moet voor Mario een mooi liefdesgedicht schrijven, waarmee hij de mooie Beatriz kan verleiden. Alles verloopt naar wens, alleen de moeder van Beatriz gooit roet in het eten. Zij wil niet dat Mario en Beatriz trouwen 00.35 Heute DUITSLAND 3 18.30 Brutus, der Mausefënger, kin derprogramma van Leni Hof met plaatjes van Willi Glassauer 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Mittwochs im III. 21.45 Hobbythek: Was zum Wur- steln, gevarieerd magazine van en met Jean Pütz en Christine Niklas. Afl.: Zelf worst maken 22.30 In brutalen Handen (Cry ter ror), Amerikaanse speelfilm uit 1958. Met in de hoofdrollen: James Mason, Inger Stevens en Terry Ann Ross. Re gie: Andrew L. Stone. Paul Hoplin wil een luchtvaartmaatschappij chante ren om zo 50.000 dollar rijker te wor den. Daarvoor heeft hij de hulp van Jim Molner nodig, die voor hem een tijdbom moet maken. Om er voor te zorgen dat niets fout gaat, ontvoert hij Molner's moeder, zijn vrouw en dochter 00.00 Laatste nieuws Drie bekende gezichten uit 'Hill Street Blues': (v.l.n.r.) Michael Conrad als Phil Esterhaus, Daniel J. Travanti als Frank Furillo en Renè Enriquez als Calletano. Duitsland 2 om 21.00 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VOO 16.00 Veronica Sport, sportmagazine 16.45 Club Veronica Clips NOS 17.30 1A6-Joumaal VOO 17.40 Agenda MUSIC BOX 08.00 ENon-stop videoclips. Pre sentatie: Julie (08.00), State of inde pendents: Beggars Banquet Records (herh.) (09.00), Sunie (10.00), Monique Emmen met 'Time Out for Holland' (11.00), Sunie en Gaz met 'Musical Chains' (12.00) en Martin (13.00). 14.00 ENon-stop videoclips. Herha lingen. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau en Tagesthemen 10.23 EK Zwemmen 11.10 Sieh an, sieh an (herh.) 11.55 Umschau 12.10 ZDF Magazin 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Teletekst-o- verzicht 15.00 E Fury, avonturen van een paard 15.25 Fauna Iberica 15.50 Wolft und Rüffel 16.00 Tages schau 16.10 Ein Platz fiir1 Tiere 16.55 Der Schrei des Shi-Kai 17.50 Tages schau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.55 Pro gramma-overzicht 15.00 Heute 15.03 Grisu, der kleine Drache, te kenfilmserie 15.30 Ferienkalender, vakantietips 16.05 Die Muppet-Show. Gaste: Helen Reddy 16.30 Strandpi- raten, tv-serie 17.00 Heute 17.15 Te le-lllustrierte 17.50 Trio mit vier Fausten, tv-serie SKY CHANNEL 11.30 EPat Sharp Show (herh.) 12.15 EYoung, Free Single (herh.) 13.00 EAII American hot 100 (herh.) 14.00 Prairie Habitat 14.15 E Char lie Chaplin 14.35 World games 15.30 Swiss Family Robinson 16.00 EPat Sharp Show 16.45 EFirst run, met Peter Powell 17.30 ESky Trax, met Gary Davies BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.40 Huckle berry Finn 11.05 Why don't you 11.30 Play School 11.50-12.15 Ghar- bar 14.00 Journaal 14.25 Weerbe richt 14.27 Nieuwsoverzicht voor doven 14.30 Chock-a-block 14.45 Ruth Madoc 15.30 Royal National Eisteddfod of Wales 17.20 Gran ITV 07.25 TV-AM 10.25 Sesame Street 11.25 Cartoon Time 11.40 The Har lem Globetrotters 12.05 Freetime Special 12.30 "About Britain 13.00 Alfie Atkins 13.10 Mooncat and Co 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Fal con Crest 15.30 Movie Memories 16.00 Take the High Road 16.25 Re gionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Alfie Atkins 17.10 Victor and Maria 17.20 Inspector Gadget HILVERSUM 1 NCRV: 17.03 Hier en Nu. 17.55 Mededelingen. 18.06 Met Teddy aan tafel. 19.02 In 't voorbij gaan. 19.07 Leger des Heilskwartier. 19.25 Sport. NOS: 20.03 Hobbys- coop. AVRO: 20.30 Afscheid van een burgemeester. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. NCRV: 00.02 Volg spot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtex press. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Vandaag., donderdag HILVERSUM 2 NOS: 16 30 Nws. 16.33 Ombudsman. EO: 17.30 Nws. 17.36 Tijdsein. 18.00 Nws. 18.10 Mid weekmagazine. 19.30 Motorrijden als levensstijl. 20.00 Nws. EO: 20.03 Licht en uitzicht. 20.40 De Bijbel open. 21.05 Van U wil ik zingen, 21.30 EO in de regio. 22.00 Vragen naar de weg. 22.15 Terugkeer naar Israël. 22.30 Nws. 22.35 Achter de. Horizon. NOS: 23.30 Verhaal HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. VPRO: 19.02 Gonzo Radio. 20.03 The John Peel Show. 21.02 Frontlijn. 22.30 Liveconcert. 23.02 Heartlands. HILVERSUM 4 18.00 Nws. AVRO: 18.02 Affiche 4. 18.05 Het betere, werk. 19.00 Bagatellen van Beetho ven. 19.12 Idomeneo, Ré di Creta, opera van Mozart (gelijktijdig via Ned. 2.) 22.25 Historische Nederlandse fluitmuziek (3). 23.15 Over boeken HILVERSUM 5 TROS: 17.30 Thailand. 18.30 De Pina Colada Show. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma- OMROEP RIJNLAND 16.30 Leiden Lokaal. 17.30 Nieuws en Actualitei ten. 18.30 Geestelijk leven. Morgen HILVERSUM 1 NCRV: 07.03 Het le vende Woord. 07.10 Vandaag... don derdag, vervolg. 08.06 Hier en Nu. 08.54 Perspectief. 09.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Mu ziek bij de koffie. 11.03 NCRV-Speci- aal. 11.30 Vaarwel Hawaï. 12.03 Daar waar de molens staan. 12.40 Middag- pauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 Zo maar zomers. 14.30 Logies en ontbijt. KRO: 16.03 Op de eerste rang HILVERSUM 2 07.00 Nws. AVRO: 07.06 Zomer info. 07.30 Nws. 07.35 Actualiteiten. 07.50 Economisch com mentaar. 08.00 Nws. 08.11 Actualitei ten. 08.25 Financieel nieuws. 08.30 Nws. 08.33 Uitgaanstips. 09.00 Auto nieuws. 9.05 Reportages. 09.30 Nws. 9.33 De hobby-rubriek. 10.00 Vakan tietips. 10.05 Snotneus Ahoyl 10.15 Seniorenservice. 10.30 Nws. 10.33 Reportages. 11.30 Nws. 11.33 Koken met Henk Molenberg. 12.00 Telefo nisch spreekuur. 12.30 Nws. AVRO: 12.36 Actualiteiten. 13.00 Nws. 13.10 Sportpanorama. 13.30 Nws. 13.33 Gesprekken met gewone Nederlan ders. 14.00 Radiorechtswinkel. 14.30 Nws. 14.33 De grote finale. 15.00 Dé burgemeester is jarig. VOO: 16.00 Nieuwsradio HILVERSUM 3 TROS: 07.03 Haver- moutshow. 09.03 Nederlandstalige top tien. 10.03 Polderpopparade. 11.03 Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 TROS Top 50 Show HILVERSUM 4 VARA: 07.00 Groot en klein. 08.00 Nws. 08.02 Opmaat in de zomer. 09.00 Kamermuz. van Dvorak (5). 10.00 Pierre Boulez dirigeert. 11.20 Divertissement. 12.00 Prome nade conc. VPRO: 13.00 Nws. 13.02- 18.00 De Beweging HILVERSUM 5 NOS: 09.03 NOS- -Sportief. 09.25 Waterstanden. RVU: 09.30 Alleen op 5. KRO: 10.00 KRO Scheepspraat. 10.10 Mensen met een stem. 10.30 Aan woorden voorbij

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11