O thello rgrootmoedigheid Hen gronde ■J UM Dolly Dots varen nieuwe koers mfi-DIO/TELEVlsIÊ" £eidóc<3oma*it MAANDAG S AUGUSTUS 198S PAGINA 9 IV- pt^i i het* derzfl 0 1 bthello in het gelijkna- Jiige drama van Shake- Mtt ifil I fccare werkt zichzelf op ^K~agische wijze ten gron- |jc Maar theatraal gezien I "^fceelt hij niet de hoofd- ol. Die is weggelegd Loor de drijvende kracht chter zijn ondergang, iet name Iago, een intri- ;ant met duivelse trek- ;en. (ïéér nog dan naar de eemesluipende razernij, die hrisich meester maakt van J^at1e grootmoedige Othello, "J/I3lijf je daarnaar kijken 5 de BBC-bewerking - ^jan dit stuk, dat VARA- ?de/ï,v donderdag op het jllerpherm brengt, op Ned. achtl om 20.00 uur, met een /jurmderbreking voor het ere/goS-journaal durend tot lner}3Ab uur. rook eerfigo krijgt in geslepen taal. vooiubbelhartige houding en af/esrimmige lachjes de demoni- '/ooifche inslag mee, die dit dra- baat\a naar zijn onontkoombare ur. inde stuwt. Ir is meer waarnaar je blijft ;ijken. Dat heeft uiteraard net Shakespeare te maken, e/iiet minder met de acteurs. •jhet de regie en laten we het 7^ naar zeggen: met de verta- a nng. de ondertitels, waarover 'a jtraks meer. ^thello (Anthony Hopkins), tietien grootmoedige generaal jllenn een gaaf mens tevens, mu«root in alles, in trouw en ich toe wijding, wordt in dit stuk tolenet slachtoffer van het geme- Dicke sujet Iago (Bob Hoskins), jn. lat het op zijn ondermijning leeft gemunt. Iago handelt lit wraak, omdat hij werd [epasseerd bij een officier- promotie. Hij weet door het >eeMstig rondstrooien van ver- n& lachtmakerijen Othello te nbei doen geloven, dat zijn vrouw Desdemona (Penelope Wil ton) hem ontrouw is en nog wel met de wel bevorderde officier Cassio (David Yel land). Hierover ontsteekt Othello zozeer in woede, dat hij eerst zijn vrouw doodt en vervolgens zichzelf, na de waarheid rond de misleiding te hebben vernomen. Zieledoorgronder Shakespea re had kennis van de mense lijke psyche voldoende om te weten, dat Othello in wezen stuk loopt op zijn eigen vol maaktheid. Begiftigd met de fraaiste karaktertrekken gaat Othello er van uit, dat hij op dezelfde wijze door zijn om geving wordt bejegend. Van zijn vrouw verwacht hij der halve geen ontrouw. Zelfs geen roddel daarover. Geheel onschuldig aan welke ver denking dan ook wijst Desde mona elke roddel af, aan Othello opnieuw haar on wankelbare trouw betuigend. Maar het is juist door de lief lijkheid van haar gemoed, dat een uiteindelijk verblinde Othello tot een groeiend wantrouwen geraakt. Haar overgrote aanhankelijkheid maakt haar bij haar man juist verdacht. Zonder het zich be wust te zijn gedraagt hij zich zo hoogmoedig, dat hij zelfs de gedachte aan ontrouw zijn vrouw kwalijk neemt. Hij is zelfs niet in staat tot verge vingsgezindheid, voor het ge val Desdemona wel fout ge weest zou zijn. In een aanval van waanzinnigheid doodt hij haar dan. PRIKKEL Deze psychologie uit het handboek sprak Shakespeare als toneelman niet aan. Hij moest zijn volk boeien met spel, met het aandragen van uiterlijke oorzaken voor Othello's falen. Daarvoor dient de Iago-figuur, de drijf- Anthony Hopkins als Othello. veer achter de tragiek en voor de kijkers naar dit spel een prikkel om partij te kie zen voor de ene of de andere persoon. Zo raakt in dit stuk ook het publiek betrokken. Daarvoor wordt toneel ge maakt. Daar pakte BBC-regisseur Jonathan Millers dit spel ook op: Othello zo rechtschapen mogelijk neerzetten en Iago diep afzichtelijk voorstellen, afzichtelijk niet bedoeld naar het uiterlijk, hij kent zijn ma nieren, maar in het gemeen bespelen van menselijke ge voelens, de jalouzie met name. Zo krijgen we Iago te zien, met al zijn lispelende leepheid, zijn quasi-bekom- merdheid om Othello's liefde en met zijn op het gevoel werkende stembuigingen. Daartegenover Othello, recht door zee, tot de twijfel aan hem begint te knagen en hij zijn wantrouwen laat voeden door een man die hij voor eerlijk houdt, omdat hij zelf ook altijd oprecht is. Die Britse acteurs kunnen met die taal en met die psy chologische wendingen vak kundig uit de voeten, vooral Hoskins als Iago. Er ontstaat trouwens een heel ander spel dan in een toneelzaal waar brede gebaren en nadruk op details gewenst zijn. Alles wordt bewust klein gehou den, vlak voor de camera, zo dat de kijker als het ware in gesponnen wordt in wat daar gaande is, ook als Desdemona tot pure verbijstering komt over het wantrouwen van haar man. die aan praatjes meer geloof hecht dan aan haar toewijding jegens hem. Natuurlijk heeft dat met de taal van Shakespeare te ma ken, met de veelzeggendheid, die hij ook in weinig woor den neerlegt. Met zijn poëzie ook, die niet zozeer werkt in het verborgen rijm. alswel in de ritmiek van de verzen, waarmee nuances aange bracht kunnen worden in het taalgebruik door acteurs, die met Shakespeare hebben le ren leven en werken. Dit verleent ook dit toneelstuk zijn rijkdom, dat het door de gahanteerde taal zoveel in valshoeken biedt in de bena dering, het neerzetten van mensen, ook tegenover el kaar. Ook voor de tv behoudt het woord zijn waarde, zon der dat het de ondersteuning behoeft van weidse bewegin gen. Met een enkel gebaar van een hand, van een vin ger zelfs, een oogopslag of een terzijde worden mensen uitgetekend in rollen die niets menselijks vreemd is. En tegelijk toch met groot ge mak, onnadrukkelijk bijna. De BBC-bewerkers hebben hier en daar ingegrepen in de tekst, omdat zij meenden, dat het Elisabethaanse idioom van Shakespeare niet elke huidige Brit zonder meer duidelijk is. In de loop der eeuwen raakten sommige woorden uitgesleten, andere verdwenen geheel. Met die moeilijkheid zat ook NOS-vertaalster Helène Reid en met nog veel meer. Zij vertelt: „Zelfs in geannoteer de uitgaven vol voetnoten stuit je op notities als dat de betekenis van een bepaald woord onachterhaalbaar is. Hoe vertaal je dat dan? Dat wordt een kwestie van taal gevoel. Verder deed zich probleem voor, dat er meer tekst wordt gezegd dan tij dens de duur van een scene- beeld geprojecteerd kan wor den in de vorm van onderti tels. Daarin moest ik me zelf dan ook beperkingen opleg gen. Zinnen inkorten of sa mengevat weergeven. Voor de kijker wordt de zaak er daardoor alleen maar beter op. Het is de bedoeling, dat er naar toneelspel gekeken wordt en niet dat er uitslui tend ondertitels worden gele zen. En dan is het natuurlijk ook een onmogelijke opgave om het rijm, het ritme van Shakespeares taal in het Ne derlands weer te geven. Dat gaat eenvoudig verloren als je ook nog natuurlijk klin kend Nederlands wil gebrui ken. Het moet voor iedereen begrijpelijk blijven. Zoveel mogelijk mensen moeten dit spel kunnen zien en begrij pen. Zelfs in scherpe passages mag de vertaling ook niet tri viaal overkomen en moet deze tegelijk toch zo toegan kelijk mogelijk blijven. In een boekvertaling zou je dat natuurlijk heel anders moe ten aanpakken, maar wer kend voor de tv ben je uit eindelijk tóch alleen maar bezig met een wegwerpverta- ling. Ik mag de vrees koeste ren, dat er in het Engels on derlegde kijkers zijn, die over mijn werk zullen vallen en opmerken, dat dit Shake speare niet is. Die kunnen op voorhand van mij gelijk krij gen. Die moeten niet meele zen, maar alleen het spel be zien, in het besef dat met mijn werk veel mensen ge diend worden die niet ver trouwd zijn met Shakespeare en toch dit stuk willen vol gen. Tegen mijn kritici over de vertaling kan ik alleen maar zeggen: „Hier sta ik, ik kan niet anders". De BBC heeft alle 37 stukken van Shakespeare op de band gezet. Per stuk niet verkrijg baar bij aankoop aan het bui tenland, aldus bepaalde de BBC, vond men na lang dub ben de VARA, de VOO en de NOS bereid alles gezamenlijk aan te kopen en uit te zen den. Dit moet voor 1992 zijn gebeurd. In september nog komt VARA-tv met „All's well that ends well". Maar eerst Othello, tragisch in zijn rechtschapenheid en klein in zijn grootmoedig heid, tot ondergang gedoemd als in een klassiek noodlot^ drama. vei ro i ji De Dolly Dots. HILVERSUM De leukste meidengroep van Nederland is zon der enige twijfel de Dolly Dots. Het zestal, dat het sinds enkele weken moet Stellen zonder Anita, staat al zes jaar garant voor een stroom van hits, die elke sombere stemming direct doet om slaan in een vrolijke. Met de artistieke groei van de meiden wer den ook de composities volwassen. De springerige niemendalle tjes maakten plaats voor wat meer solo-zang, ballads en up-tem- po-nummers. In de 35 minuten durende uitzending van het „Toppop Hitarchief" wordt vanmiddag (Ned. I om 16.55 uur) die ontwikkeling in beeld gebracht. Angela, Patty, Angéla, Ria en Esther zullen hun oude hits zoals „Radio", „Do wah diddy diddy", „All the roses", „Money lover", „Don't give up" en „She's a liar" niet op het scherm voorbij zien trekken. Zij genieten van een welverdiende vakantie. De laatste drie weken hebben ze aan een nieuwe elpee gewerkt, die half oktober in de winkel moet liggen. De Dolly Dots zijn daarop voor het eerst als vijftal te horen, want met de komst van een kleine was het voor Anita niet langer mogelijk haar carrière als zangeres met die van huisvrouw te combineren. Touren en ba- bies bleek een onmogelijk combinatie. Met de elpee „Thirst" zette de Dolly Dots vorig jaar een nieuwe koers in. Angela omschreef de langspeler als „best wel een ge waagde elpee" en zegt over de nieuwe „een plaat om helemaal van uit je bol te gaan". Met de tot nog toe naamloze langspeler gaan de Dots nog een stapje verder dan op „Thirst". Zonder te veel prijs te geven mag hij omschreven worden als een volwassen plaat waarmee het vijftal ook in het buitenland, en dan met name Engeland, hoge ogen moet kunnen gooien. Er wordt niet alleen fantastisch op gezongen, maar de composities zijn deze keer meer gitaar-geo riënteerd. Bovendien zijn Peter van Asten en Richard De Bois als producers en tekstschrijver, overigens zonder ruzie, aan de kant gezet. Na lang overleg waarbij een aantal mogelijkheden werd overwogen, onder meer om in Engeland de plaat op te ne men of om met een aantal producers in zee te gaan, werd voor het momenteel zeer succesvolle duo Eric van Tijn Jochem Fluitsma gekozen. Deze zet werd gedaan, voordat het tweetal met Mai Tai in Enge land een doorbraak beleefde. Het duo werd vooral aangetrokken om de bezwaren van buitenlandse maatschappijen: dat Neder landse groepen vaak zo'n plastic geluid voortbrengen, weg te ne men. Eric en Jochum arrangeerden niet alleen alles zelf, maar bespeelden ook het leeuwedeel van de instrumenten. Er werden slechts een paar studio-muzikanten ingehuurd. Na de vakantie wordt de elpee gemixt door Fluitsma en Van Tijn. De Dolly Dots ondernemen in die periode een korte tournee door Egypte. Tus sen tien en twintig september staat een aantal concerten op de agenda, waar het vijftal vol spanning naar uitkijkt. Opvallend is dat de elpee geen nummers van het duo Van Asten De Bois bevat. De songs werden dit keer geschreven door Jochem en Eric (2x), Peter Schön (lx), Piet Souer (lx) en Spence (2x). Er staan ook wat buitenlandse covers op. Hoewel er uiteindelijk tien nieuwe composities op de plaat komen te staan, is de kans groot dat de Dolly Dots na de vakantie nog even de studio indui ken voor het opnemen van wat b-kanten voor singles, die ruim aanwezig zijn op de plaat. Aangezien de Dolly Dots gewend zijn heel snel te werken moet dat geen problemen opleveren. HANS PIËT Nederland )e]PERLAND 1 IVRO i0 Brainwave, Nederlands- ^Frans/Belgisch/Zwitserse )0rt v-serie. Afl. 3: Campagne ^e'oor de dood. Jimmy Gol- ek lano, een popzanger, wordt iet toor zijn manager met va- Zatantie naar Ivoorkust ge- rd «tuurd. Jimmy maakt kennis >ij diet Pierre en Hèlène Ver en neer, die in hetzelfde hotel wogeren. Jimmy's plotselin- elf ie zelfmoord wordt door 'ierre Vermeer niet zomaar leaccepteerd (herh.) 5 Het Toppop Hitarchief: iaë ie Dolly Dots (zie elders op 9eze pagina) Laijos n. lo ';6-Journaal llesiVRO weo Wie waagt die wint, irogramma waarin de ge motoriseerde uitdaging cen- Jraal staat. Presentatie: Ma- ianne van der Zeijs en lees Verhart 5 Minibios, tekenfilms oor de jeugd 5 Honderd beroemde childerijen. Afl.: 'Venus loor schaapherders be- pied' van Poussin err ,5 AVRO's Sportpanora- igelf13» wekelijkse sportrubriek lepresenteerd door Ruud er Weijden 5 sij0 Televizier magazine, ictualiteitenmagazine 10S Journaal VRO Sterrenslag (4), sportief alljpelprogramma rond de /001Jationale Zomerloterij Tele- ,nt Dt, ten bate van diverse in- itellingen. Presentatie: San- ra Reemer. Commentaar: ndré van Duin en Jos Kuy- K> 'W 0 AVRO's Praatpark. Ger- t den Braber ontvangt een urgemeester die om en l^'üabij vandaag verjaart en lonfronteerd hem/haar met uitspraken van enige colle ga's 22.45 AVRO's Jazz Podium (7). Opnamen van het North Sea Jazzfestival 1985 in Den Haag met o.a. Steps Ahead 23.15 Ontdek je plekje: Win- sum/Obergum, korte im pressie NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.40 Sesamstraat 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag. Afl.: Wil van der Waals - van Ruiten. Een carrière volgens plan KRO 19.27 Wereldmuziek Con cours. Registratie van het optreden van het Folklore Ensemble Ferenc Erkel uit Boedapest tijdens het We reldmuziek Concours in Kerkrade 1985 20.15 Flaming Star, Ameri kaanse speelfilm van Don Siegel uit 1960 met Elvis Presley als halfbloed Indi aan, die voor een moeilijke keuze staat 21.50 Meesterfotografen, vierdelige Engelse docu mentaire-serie. Afl. 3: André Kertész NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden FILMNET/ATN 17.00 The Littles afl.14: Lost City 17.25 Sjors van de Rebellenclub 18.55 Hardcastle McCormick herh. afl. 18: Home Coming Home (2) 19.45 De Paardentekenaar 20.30 Cat People 22.35 Keetje Tippel 00.10- 01.55 Ghost Story 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma 18.05 Tom en Tina, tekenfilmserie 18.10 Emma en Opa 18.20 De Edison tweeling (The Edi son Twins), jeugdserie 18.45 Juke Boi 18.50 Tijdrover. Lieve plantjes 19.00 Uitzending door derden. Pro gramma van het Vrije Woord 19 40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Reilly, meesterspion (Reilly. ace of spies). Engelse serie naar het boek van R.B. Lockhart. Afl. 12: Het einde van de 'Trust'. Het huis van Reilly in Londen wordt doorzocht en in Parijs wordt zijn vrouw Peplta las tig gevallen door kerels die zeggen dat haar man dood is 21.00 Fresh Fields, Engelse comedy- -serie over een echtpaar van middel bare leeftijd. Afl.: Het feestcomité. Hester wil familie en vrienden aan het werk zetten voor de fancy-fair en het concert van de kerk. William wil zich aan die taak onttrekken en eens lek ker gaan vissen. Hij wordt echter zelf aan de haak geslagen 21.25 Mijn God, wat hebben we ge daan? Documentaire van Rudolf Klers over de 509de Composite Group, een elUe-eenheid van de Amerikaanse Luchtmacht, die werd opgeleid om de eerste twee atoombommen te gooien 22.35 Journaal en Coda RTBF 1 17.35 Mededelingen ONEM 17.50 Ciné-vacances 18.15 Lollipop, gevarieerd kinder programma 18.45 Clip Club 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.23 Bonjour la fète, spelprpgram- 19.30 Journaal 20.00 Lfle aux trente cercueils, tv-serie naar het werk van Maurice Leblanc 20.55 Historische film: Frangais, si vous aaviez... (2), Franse filmserie van André Harris en Alain Sèdouy. Afl.: Gènéral, nous voila 22.15 Land of the Dragon, documen- 22.40 Journaal MUSIC BOX TV 5 16.0013 Non-stop videoclips. Pre sentatie: Martin met 'Pop-back' (16.00), Gaz (17 00) en Martin en Si mon met 'Videopix' (18.00). 19.00 Champs Elysees 20.30 Aujourd'hui la vie 21.30 Sports 22.00 Nieuws 22.30-02.0013 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Martin met 'Pop-back' (22.30), Gaz (23.00), Mar tin en Simon met 'Videopix' (00.00) en Julie (01.00). m Ondertiteling via TeleTekst. 13 Uitzending in stereo. O Zwart/wit-uitzending. KDZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. IS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. B2 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Wie im Leben... (1), negen zeer verschillende verhalen van o.a. Elfie Donnelly, Lilly Friedrich, Simone Spaeth en Cornelia Jacobsen 17.20 lm Schatten der Eule (Bren- don Chase), Engelse jeugdserie. Afl.: De machtige Caliban 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.15 Musik Convoy 19.00 Remmington Steele. Afl.: Der Chef wird lebendig 19.58 Heute im Ersten 20.00 mTagesschau 20.15 Eine italienische Legende: Gi useppe Verdi, tv-film in 8 delen van Renato Castellani. Afl. 8: Afscheid. Op 5 februari 1887 gaat de opera 'Otello' in Milaan in première. Verdi trekt zich daarna in Sant'Agata terug maar zes jaar later, als Verdi 80 jaar is, wordt ook de opera 'Falstaff' voor de eerste keer opgevoerd 21.15 Die liberalen Kaufleute von Lyon, documentaire 21.45 Sieh an, sieh an, amusements magazine van en met Karin von Faber 22.30 Tagesthemen 23.00 Der Mann im Schift, speelfilm van Manfred Purzer naar het boek van George Salko. Met in de hoofd rollen: Jean Sorel, Erika Pluhar en Natalie Delon. 1934: Als de Oosten rijkse kanselier Dollfuss vermoord is beginnen de straatgevechten tussen de communisten en de fascisten. De archeoloog Robert keert na drie jaar in zijn geboorteland terug om een einde te maken aan zijn verloving met Hanna. Hij wordt het slachtoffer van een politiek misverstand 00.50 Tagesschau DUITSLAND 2 16.05 Charlie Brown, tekenfilmserie. Afl.: Wer hat das Nest geklaut, Char lie Brown? 16.30 Lassies Abenteuer, jeugdserie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.50 Ein Colt für alle Falie, Ameri kaanse serie. Afl.: Zug um Zug. In op dracht van Terry is Colt naar Phila delphia gevlogen om Christina Smith op te halen. Christina echter is niet van plan met Colt mee te gaan 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Reportage am Montag: Plan- Nathalie Delon, hier samen met de Italiaanse acteur Maurizio Merli, speelt een rol in de speelfilm „Der Mann im Schift". Duitsland 1 om 23.00 uur. soil Goldmedallle, sportpromotie in de DDR 20.1513 Tag für Tag verdacht (Le soupgon), Franse speelfilm uit 1979 van Roger Pigaut. Gérard Garni er, de overleden vriend van de familie Cot- terel, heeft geld nagelaten aan Fran- goise Cotterel. Haar man Jean vraagt zich vertwijfeld af waarom Gérard dat heeft gedaan, uit haat. uit dankbaar heid, of om het huwelijk van Jean en Franpoise op de proef te stellen? 21.35 Tierportrat. Goldauge und Blattlauslöwe 21.45 Heute-journal 22.05 Vereine in Deutschland. Horst Todt en zijn 'Rocking Club Berlin', filmreportage 22.3513 Zum Jahr der Musik. Sym fonie nr. 10 in e kl.t. opus 93 van Sjostakovitsj, uitgevoerd door het Boston Symphony Orchestra o.l.v. Seiji Ozawa 23.30 Nero Wolfe, Amerikaanse de- tectlve-serie. Afl.: Spate Rache. Twee huurmoordenaars worden 's nachts in een stille wijk ingehuurd door een on bekende opdrachtgever. Een landlo per is getuige van deze overeenkomst en wordt ontdekt. De huurmoorde naars schieten hem neer. Later wordt hij ontdekt en naar het ziekenhuis ge bracht. Daar kan hij de politie vertel len dat de huurmoordenaars uit zijn op Archie Goodwin en Nero Wolfe! 00.15 Heute DUITSLAND 3 18.30 Der Regenbogenprinz, kinder programma. Afl: Tier verkehrt 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 How well we meant. 'Die Vater der Atombombe', Amerikaanse docu mentairefilm uit 1983 21.45 Die Geschichte der französi- chen Besatzungszone, documentaire van Hans Jankowskl over de verove ring van Zuid-Duitsland, de economi sche ondergang van de Duitse indus trie en de bemoeienissen om de we deropbouw van de cultuur en demo cratie door de Franse bezettings macht in de jaren 1945 tot 1949 21.45 Kottan ermittelt, tv-serie. Afl.: Dreigbrieven (herh.). Een oude vrouw ontvangt dreigbrieven. Inspecteur Kottan heeft daar niet zoveel aan dacht voor, totdat er een moord ge pleegd wordt 23.10 Der ewige Splesser (slot). Hel mut Qualtinger leest voor uit de ro man van Ödön von Horvath 23.40 Laatste nieuws Engeland SKY CHANNEL 16.0013 Pat Sharp Show 16.4513 Sky Trax Magazine, met Amanda Redington 17.30 Soul spectacular, met Tony Blackburn 18.30 E Mr. Ed. Afl.: Unemployment show 19.00 The Lucy show. Afl.: Lucy and the stolen stole 19.30 Barbara Mandrell and the Mandrell Sisters, muziekspecial 20.20 Vegas, afl.: Consortium 21.10 E The Untouchables, afl.: Cooker in the sky 22.05 VFL Australian rules Football 23.00-00.05 Si Sky Trax. Herhaling middagprogramma BBC 1 17.20 Mike, Mop and the Moke. Kin derserie 17.35 Children's Island, kinderpro gramma 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 Think of a number, kinderpro gramma 18.35 Zorro, tv-serie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.40 Fame, Amerikaanse tv-serie 21.30 Ever decreasing circles, tv-serie 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 The black and white media show 23.15 The Monday Film: Barquero, Amerikaanse speelfilm uit 1970. Met: Lee van Cleef, Warren Oates. Forrest Tucker e.a. Regie: Gordon Douglas. Een bende huurlingen wordt achterna gezeten nadat zij een hele stad heb ben vernietigd 01.00 Weerbericht BBC 2 19.15 A Connetticut Yankee in King Arthurs Court, Amerikaanse speel film uit 1949. Met: Bing Crosby, Rhonda Flemming, William Bendix e.a. Regie: Tay Garnett 21.00 Tekenfilm 21.05 The living planet, a portrait of the earth. Afl.: A world's apart 22.00 Gevarieerd programma 23.00 Cricket: 4e testmatch Austra lië - Old Trafford. hoogtepunten 23.40 Newsnight, actualiteiten 00.25 Weerbericht ITV 17.20 The Incredible Hulk, Ameri kaanse tv-serie 17.45 Dramarama, kinderprogramma 18.15 Emmerdale Farm, kinderpro gramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 3 Survival, natuurfilm-serie 0 The Krypton Factor 0 Coronation Street 0 Affaires of the heart 3 From the Cradle to the Grave 3 The Sweeney 3 Nieuws 3 Shelley 3 Hammer House of Mystery Suspense, serie horrorfilms 5 Reflection TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 15.00 De baby is al een mens, documentaire-serie KRO 16.00 De Wereld in oorlog, afl. 9: Het Der de Rijk (herh.) 16.45 De beste Mup- petshows 17.10 Kortjakje is weer beter, oud-Nederlandse kinderliedjes NOS 17.30 V>6-Journaal KRO 17.40 De poppenkraam, tv-serie NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven EO 15.30 Handelingen ter plekke 16.05 Het kleine huis, Amerikaanse serie 16.53 Het verhaal van Petrus MUSIC BOX 08.00 0 Non-stop videoclips. Pre sentatie: Simon (08.00), Gary (09.00), Julie (10.00), Martin (11.00), Julie en Gaz met Eurochart (12.00) en Martin (13.00). 14.00 0 Herh. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau 10.23 Eine Italie nische Legende: Giuseppe Verdi (slot) 11.25 Die liberalen Kaufleute von Lyon 11.55 Umschau 12.10 Re portage am Montag 12.55 Persover zicht 13.00 Tagesschau 14.20 E Fury, avonturen van een paard 14.45 Fauna Iberica 15.10 Tages schau 15.20 Frauengeschichten 16.05 Die Spielbude 17.00 Sport DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.55 Pro gramma-overzicht 15.00 Heute 15.03 Fenn, Hong Kong Pfui 15.30 Ferienkalender 16.05 Anna und der König von Siam 16.30 E Verzoex- film voor kinderen: Dick und Doof 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.50 Oas Haus am Eaton Place SKY CHANNEL 11.30 0 The Pat Sharp Show (herh.) 12.15 0 Sky Trax Magazine (herh.) 13.00 0 Soul Spectacular (herh.) 14.00 Prairie Habitat. Documentaire 14.15 E Charlie Chaplin 15.30 Swiss Family Robinson 16.00 0 Pat Sharp Show 16.45 0 Monsters of rock, met Amanda Redington BBC 1 07.50 Breakfast time 10.20 The Pink Panther Show 11.05 Why don't you 11.30 Play School 11.50 Cricket 14.05 Journaal en weer 14.22 Nieuwsoverzicht 14.25 Postman Pat 14.40 Cricket 17.20 Heads Tails ITV 07.35 TV-AM 10.25 An Orphan's Tale 11.55 Cartoon Time 12.05 Free- time Special 12.30 About Britain 13.00 Flicks 13.10 Rainbow 13.30 Gardens for all 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Levkas Man 15.30 Regrets? 16.00 Definition 16.25 Regionaal nieuws 16.30 The Young Docters 17.00 Flicks HILVERSUM 1 EO: 17.03 EO-Onder- weg-Zomers. 17.55 Mededelingen. 18.06 Tijdsein. 18.30 Waar waren we ook alweer? 18.50 De Wolkenwagen. 19.02 Ronduit Radiokrant. 20.03 De muzikale fruitmand. 21.05 Als men sen veranderen. 21.40 Brass on re cord. 22.02 Veraf en dichtbij. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. AVRO: 00.02 Easy Lislening. 02.02 AVRO's Service Station. 06.02 Sneekweek 1985 HILVERSUM 2 NOS: 16.30 Nws. NCRV: 16.33 Woord in de middag. 16.45 NCRV Combo Corner. 17.00 Hier en Nu. KRO: 17.30 Nws. 17.36 Echo-magazine. ZDA: 18.40 Thema: Doorziet u wat u ziet? 18.55 BOND ZONDER NAAM. KRO: 19.00 Goal op maandag. 19.30 Pierement. 20.00 Nws. 20.03 KRO's operette-album. 21.30 Uit het KRO-archief. 22.30 Nws. 22.35 Uw koninkrijk kome. 22.45 Da HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- soits. AVRO: 19.02 De zwevende he mel. 20.02 Nationale L.P. Top 50. 22.02 Candlelight. 23.02 Jazzpodium HILVERSUM 4 18.00 Nws. VARA: 18.02 De Trobairitz. 18.50 Het klavier. De twee versies van Schumann's opus 17. 20.00 De dirigent Carlo Ma ria Giulini (3). 21.30 Italiaanse luitmu ziek. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Het zout in de pap HILVERSUM 5 NCRV: 17.30 Bij de tijd. 17.55 Intermezzo. 18.00 De Mo- lukken. 18.30 Rijdt u ook zo goed? Afl.7. 18.40 Er staat geschreven, herh. les 17. 18.50 Er staat geschre ven, les 18. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma- Morgen HILVERSUM 1 AVRO: 7.02 Sneek week 1985, vervolg. 11.03 Speciaal voor u. 11.38 De Brekers, hoorsp.se- rie. EO: 12.03 Lunchtime magazine. 13.06 Tijdsein. 14.03 Vrouw zijn. 15.03 Voor elk wat wils. 16.03 Een ontmoeting HILVERSUM 2 7.00 Nws. KRO: 7.06 Het levende Woord. 7.15 Echo. 8.30 Nws. 8.33 Postbus 900. 8.43 Levens lief en levensleed. 9.30 Nws. 9.33 M/V-magazine. 10.30 Nws. 10.33 Wat heet oud. 11.30 Nws. 11.33 Met de KRO, met Hans van Willigenburg. 12.00 Kruispunt. 12.30 Nws. KRO: 12.36 Echo. 13.00 Nws. 13.10 Echo politiek regionaal. 13.30 Nws. 13.33 Glas in lood. 14.30 Nws. 14.33 Spo ren in het achterland15.00 Beroe pen in de Zeevaart. 15.30 Nws. 15.33 Zo de ouden zongen, piepen de jon gen. TROS: 16.00 De vergeten A-bom, documentaire HILVERSUM 3 VARA: 7.03 Gesode- meurders. 9.03 Doorloper. 10.03 Twee meter de lucht in. 12.03 VARA's Getallenrijk. 14.03 Hollands Hand werk. 16.03 De verrukkelijke vijftien HILVERSUM 4 TROS: 7.02 Een goede morgen mef Meester Th. Somsen. 9.00 Continu klass. 11.00 TROS Con certzaal. Klass. werken voor orkest met viool. 12.30 Primeurs van de ma trijs en de concertagenda. 13.00 Nws. 13.02 De klassieke top tien. 13.30 Belcantorium. NCRV: 16.00 In de schaduw van de meesterwerken. 17.00 Populaire klassieken HILVERSUM 5 NOS: 9.03 NOS-Spor- tief. 9.25 Waterst. RVU: 9.30 Alle- RADIO RIJNMOND 7.30 Ochtendma gazine: Reportages, spel. weer, ver keer, etc. 16.30 Middagmagazine: Re portages. verslag van tocht door Rijn mondgebied, spel, weer, verkeer, cul tuur. sport Penelope Wilton als Desdemona.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9