xeidócSou/umt stad omgeving Rijnsburgs corso bevestigt reputatie Slecht weer spelbreker op laatste dag Lakenfeesten |Dpen dag asiel afgelast, toch 30 katten nieuwe baas A MAANDAG 5 AUGUSTUS 1985 PAGINA 7 Politic ts Juit disco zonEIDEN De politie heeft ve|terdagavond een einde ge- laa^aakt aan een discotheek die wal het kader van de Leidse La- t 4nfeesten op de Nieuwe avetestenmarkt werd gehouden. Ok^ organisatie had vergunning tot half twaalf muziek op zifaat voort te brengen. Toen pief discotheek om half twaalf ;aai)g voortduurde, greep de po- V^ie om omwonenden voor rd^g meer overlast te besparen in. Op de Steenstraat deed ph dezelfde nacht nog een rehtpartij tussen een aantal 'ébezoekers voor. Massale vechtpartij op Hoge Woerd LEIDEN De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een charge uitgevoerd op de Hoge Woerd om een einde te maken aan een massale vechtpartij. De vechtpartij ontstond te gen een uur in dancing Club 2000. De emoties liepen zo hoog dat het vechten zich in verschil lende groepen op straat voortzetten. Volgens de politie waren enige tientallen mensen bij de knokpartij betrokken. De portier van de dan cing. een 31-jarige Leidenaar, liep een diepe steekwond in de linkerschouder op en werd naar het Elisabethziekenhuis in Leiderdorp overgebracht. De politie hield een 20-jarige Lei denaar en een 19-jarige Rotterdammer aan. De ruzie zou zijn voortgekomen uit een al langer slepend meningsverschil. Bij de vechtpartij werden met stenen twee ruiten van omliggende panden ingegooid, waarbij voor 4.000 gulden schade werd aangericht. Ruiten ingegooid LEIDEN Een 19-jarige Leide naar is in de nacht van zater dag op zondag aangehouden wegens het ver nielen van twee grote winkelrui ten. De Leide naar gooide twee ruiten van winkels in de Haarlemmer straat in. Eendjes gestolen OEGSTGEEST Onbeken- den hebben zaterdag in Oegst- geest tot twee maal toe gepro beerd een Lelijk Eendje te ste len. Zaterdagochtend vroeg werd er een 2CV aan de Laan van Oud-Poelgeest opengebro ken, waarna de auto werd ge start. Na vijftig meter rijden viel de auto echter in het stuurslot. De wagen werd ver volgens midden op de weg achter gelaten. Enige uren la ter werd er een auto van het zelfde type ontvreemd op de Karei Doormanlaan. Deze werd later op de dag in War mond aangetroffen. Meisjes mishandeld OEGSTGEEST Twee vrouwelijke inwoners van Oegstgeest, 18 en 20 jaar oud zijn het afgelo pen weekeinde in Noord- wijk door een Noordwij- ker mishandeld. De meisjes waren kennelijk niet gediend van de at tenties van de Noordwij- ker, die bij wijze van wraak een paar klappen uitdeelde. De twee slachtoffers liepen daar bij een paar blauwe plek ken en een dik oog op. Zij hebben aangifte ge- daan van mishandeling. Twee meisjes aangerand LEIDEN Een 20-ja- rige Leidse en een 18- jarige inwoonster van Oegstgeest hebben bij de politie aangifte ge daan van aanranding. De meisjes liepen in de nacht van zaterdag op zondag in de Nieuwstraat en wer den lastiggevallen door drie jongens. Het drietal onder in vloed van alcohol greep de meisjes vast. Nadat de meisjes zich verweerden, ver dween het drietal spoorloos. Wateroverlast LEIDEN De brand weer moest er gistermid dag aan te pas komen om een einde te maken aan wateroverlast in een pand aan de Boshuizer- kade. De watervloed werd veroorzaakt door een stortbak van een toi let, die was overgelopen. Toen het mankement werd ontdekt, liep het water al bij de beneden buren langs de muren. De brandweer heeft het water weggezogen en het Energiebedrijf Rijnland heeft de elektriciteits voorziening van het pand afgesloten. Leidenaar met scheermes bewerkt LEIDEN Een 18-jarige Leidenaar is afgek*- pen nacht door drie onbekenden mannen in el kaar geslagen en met een scheermes bewerk*. De jongen fietste rond twee uur over een fiets pad door de volkstuinen richting Abraharh Crijnssenstraat. Aan het eind van het fietspad werd hij door hét drietal van zijn fiets getrokken. Hij werd gesla gen en geschopt. Plotseling haalde één van dé drie een scheermes te voorschijn en bewerkte daarmee de handen van de man. De Leidenaar liep een aantal bloedende krassen in zijn haii- den op en kreeg van het drietal te horen dat hun daad een vergelding was voor het in elkaar slaan van een auto. Volgens de 18-jarige Leide naar heeft hij daar echter niets mee te maken. LEIDENRIJNSBURG- NOORD WIJK Het heeft de corso's dit jaar niet meegezeten. Zowel l het corso dat eind april "a door de Bollenstreek i trok als het 39e Rijns- S burgse bloemencorso dat s zaterdag Rijnsburg, Lei- I den en Noordwijk aan- deed, moesten optornen i tegen een stormachtige wind. Maar zo slecht als 3 het in april was, was het zaterdag gelukkig niet. De temperatuur was re- l delijk en, wat nog be- j langrijker was, de bloe- menoptocht hield het droog. De twaalf praalwagens werden na afloop wel op de Noordwijkse Wilhelmina- boulevard neergezet zodat 5 belangstellenden er zater- r dagavond en zondag nog eens goed naar konden kij ken. Even leek het erop dat men opnieuw zou moeten uitwijken naar Noordwijk- Binnen. De praalwagens van het bloembollencorso werden in april na afloop van de tocht wèl in Noord- I wijk-Binnen gezet. Men I was bang dat de storm niets I heel zou laten van de fraai versierde wagens. Zaterdag durfde men het, ongetwij feld tot grote opluchting van de middenstand van Noordwijk-Zee, wèl aan de wagens op de Boulevard te parkeren en de gok bleek goed te zijn uitgevallen. Ondanks een stormachtige wind zagen de wagens er zondag nog heel redelijk uit, zodat de vele bezoekers er plezier aan konden bele ven. Het vijfspan voor het Leidse Stadhuis. eens zien waarom de Rijns- slissing om de eerste prijs burgse bloemenkwekers als toe te kennen aan de praal- vaklui bekend staan. De be- wagen „De Saxofoon" van De mooiste praalwagen, de saxofoon. de Bloemenvereniging Flo ra bleek een juiste te zijn. Deze wagen was vanwege de grote variëteit aan kleu ren en bloemen de mooiste die zaterdag te zien was. Helaas zat er (in Noordwijk althans) weinig sfeer in het corso. Dit ondanks het the ma van 1985 „Er zit muziek in de bloem". Men had dit gegeven toch te weinig uit gebuit. Waarom niet zoals enkele jaren geleden mu- ziekbandjes op de praalwa gens geplaatst. Het bleef al lemaal wat stil en kil. Dit effect werd nog een ver sterkt door het feit dat dit jaar voor het eerst alle praalwagens werden ge trokken door personenwa gens. Het gezelllige geprut tel van de tractoren behoort nu, waar het het Rijnsburgs Corso betreft, voorgoed tot het verleden. Het was overigens niet een praalwagen of versierde personenauto die zaterdag de show stal. Die rol werd opgeëist door de postkoets die door maar liefst tien prachtige paarden werd ge trokken. Dit vijfspan lever de nog de meeste kreten van bewondering bij de duizenden die het corso aanschouwden op. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf- de avond nabezorgd. L EIDEN „Geen open dag' [et ond er op het bord dat zater- ee ag bij de ingang van het asiel dgin de Besjeslaan hing. Onge in ^er 50 meter voor het asiel ond de Leidse Dierenbe- ijk'herming met een draaiorgel ijscokar en bij het dierente huis hielden leden van het en;ielbestuur de wacht. Zij ke en of alles wel volgens de re- ïls verliep. Deze onwerkelij- e en vijandige sfeer was voor betrokkenen niet prettig, iaar de dieren vaarden er wel 25.j. Maar liefst dertig katten alti vier honden vonden zater- ri-ag een nieuw tehuis. Op een [e-jwone zaterdag verlaten drie 15 vier katten het asiel, li jn'ant ondanks het bord (geen jkjen dag) dat asiel-beheerder ir"ril Tiele zaterdag van zijn n.ias Heilbron (voorzitter van ik;t bestuur van het asiel) aan Er st hek moest spijkeren, kwa- htien er zo'n vierhonderd be- ;n tekers op de niet bestaande er jen dag af. Deze schatting e' erd gemaakt door de Dieren- üe èscherming en is gebaseerd -n het aantal uitgedeelde ijsjes. inds het asiel en de moeilijk- 115 tden tussen de Dierenbe- n> Iherming en het asielbestuur et het nieuws zijn, zijn er in- iddels zo'n vijftig van de rnderd katten verhuisd. Za- rdag werden overigens ook >g enkele dieren gereser- (erd. De voorgeschiedenis mag als bekend worden beschouwd. Het bestuur van het asiel wil beheerder Tiele ontslaan. De beheerder wordt gesteund door de Dierenbescherming. Deze vereniging wilde een open dag houden in het asiel, maar het bestuur verbood dat. Tiele nam vrijdag officieel af stand van de plannen van de Dierenbescherming, zou hij de open dag toelaten, dan zou hij maandag op staande voet kun nen worden ontslagen. De die renbeschermers beloofden dat ze niet op het terrein van het asiel zouden komen. Tiele is overigens bijzonder blij met de steun van de Dierenbescher ming. Terwijl het in de modder weg gezakte draaiorgel er lustig op los speelde en de ijscoman zijn koude versnaperingen uitdeel de, werd er in het asiel gedaan alsof het een gewone zaterdag was. Het was gewoon wat drukker dan anders. Toch was het niet helemaal een normale zaterdag. Omdat Tiele van zijn broodheren strikt volgens de voorschriften moest werken, ging de deur van het asiel om twaalf uur op slot om pas weer om twee uur open te gaan. De regels schrijven deze rustpauze voor, maar wanneer er op ge wone zaterdagen bezoekers tussen twaalf en twee komen, dan worden zij geholpen. De genen die niet van deze slui tingstijden op de hoogte wa ren, werden er bij het draaior gel van op de hoogte gesteld door de heer Schouten van de Dierenbescherming. Hij gaf ze een ijsje en vroeg of ze mi- schien later kon terugkomen. Schouten was laaiend toen hij ontdekte dat het tehuis om twaalf uur op slot ging. Juist rond het middaguur kwamen er meer belangstellenden naar het asiel toe. Het draaiorgel en de ijscokar aan de Voorzitter Heilbron en een medebestuurslid hadden het strijdtoneel toen al verlaten, maar een „spion" (een jonge dame met een zonnebril en blauwe regenjas) achtergela ten. Deze liep de Besjeslaan op en neer en nam foto's van het oploopje bij het draaiorgel en ijscokar. Daarna verliet ook zij het toneel. Voorzitter Heilbron was gerust gesteld, hij had tot zijn grote tevredenheid gecon stateerd dat alles volgens de regels verliep en dat werkne mer Tiele zich aan de regels hield. Tiele bereidt zich nu voor op de zitting van het kantonge recht op 29 augustus wanneer er over zijn ontslag wordt be slist. In afwachting daarvan onthoudt hij zich op advies van zijn advocaat van verdere uitlatingen over de moeilijke situatie waarin hij en zijn vrouw zich bevinden. De ruzie tussen de Dierenbescherming en het asielbestuur heeft op zaterdag zijn hoogtepunt be reikt, maar is nog lang niet voorbij. Beide instanties zeg gen overigens dat het dier de dupe wordt van deze situatie. Na afgelopen week (vijftig katten geplaatst) is dat zo ze ker nog niet. De enigen die de dupe lijken te worden zijn Wil en Mieke Tiele. KEES VAN HERPEN Vaklui )NWERKELUKE SFEER OP DE BESJESLAAN ue roiöiueiers in auue op ue vuei m mjnsourg. Bloemenmarathon voor rolstoelers van start RIJNSBURG Na een pro loog zaterdag op de Rijnsburg- se Vliet is gisteren de rolstoel- marathon Aken-Oegstgeest van start gegaan. Om twee uur hadden zaterdag de rolstoelat leten zich verzameld om daar aan de eerste sportieve strijd te beginnen. Het was een span nend gebeuren dat door velen, onder wie radioverslaggevers, gevolgd werd. De proloog vond in Rijnsburg plaats, waarna de atleten naar Heerlen vertrokken om daar de volgende dag te starten met hun koers Aken-Oegstgeest. Zij komen zaterdag- 10 augus tus in Oegstgeest aan. Er doen in het totaal 41 deel nemers aan deze 4e internatio nale bloemenmarathon mee en de stand na 2.005 km is: 1. Van Landeghem in een tijd van 5.43 min., 2. Van Breukelen in 6.03, 3. Nelissen in 6.12, 4. Marklein in 6.16 en 5. Janssen in 6.52. De proloog telt niet mee in het algemeen klasse ment. De uitslag van de gisteren ver reden etappe is voor de A- groep: 1. Luuk van Landeg hem, 2. Kees van Breukelen, 3. Ron Marklein, 4. Kees Keus, 5. Huub Nelissen. Kees van ZaaJ uit Ter Aar is vierde gewor; den in de B-klasse met een tijd van 24.25. De deelnemers Dj Groeneveld uit Noordwijk en F. Niekerk uit Warmond zijn niet gestart. In het programma Avro's Te- levizier wordt vanavond uitge breid verslag gedaan van dè gisteren verreden etappe. Hl Het Rijnsburgs Corso heeft een reputatie op te houden Het vuurwerk op het Galgewater. LEIDEN De eerste Leidse Lakenfeesten zitten erop. Za terdagavond werden de festi viteiten afgesloten met een vuurwerk aan het Galgewater en met het openlucht-slotfeest „Rembrandt" op en rond de Beestenmarkt. Zowel het vuurwerk als de terrasjes trok ken minder belangstelling dan werd verwacht. Naar alle waarschijnlijkheid moeten daarvoor de slechte weersom standigheden als oorzaak wor den aangewezen. Hoewel de Blauwpoortsbrug en Prinsessekade redelijk met toeschouwers waren gevuld, hadden de makers van het vuurwerk toch veel meer be langstelling verdiend. Op het moment dat de eerste vuurpij len de lucht in gingen, klok slag elf uur, was het overigens juist opgehouden met regenen. Even daarvoor was Leiden ge troffen door een ware wolk breuk. Deze overvloedige re genval moet toch veel mensen thuis hebben gehouden. De kleurrijke show, met op de achtergrond de huizen aan het Galgewater, was het bekijken meer dan waard. Harde knallen, siervuurwerk en zelfs vuurwerk in het wa ter (een soort varende voetzoe kers) zorgden voor een fraaie show. Onderdeel van deze half uur durende voorstelling wa ren diverse reclameboodschap pen die met vuurwerk werden weergegeven. Het eerste vuri ge wervingsbord leverde ove rigens de nodige hilariteit op omdat het woord Zoeterwoude was gespeld als „Zeoterwou- de". Het slotfeest „Rembrandt" had op een mooie zomeravond on getwijfeld meer bezoekers op geleverd. De vele terrasjes ble ven leeg omdat het gewoon veel te koud en winderig was om in de buitenlucht te gaan zitten. De meesten hielden het dan ook bij wandelen. Enkele horeca-ondernemers hadden een tent opgezet, zodat men daar de Leidse Lakenfeesten kon uitluiden. De politie maakte om twaalf uur een einde aan de drive-in- disco, die op de Beestenmarkt stond opgesteld (zie elders op deze pagina). Zo kwam er een wat triest einde aan de eerste Leidse Lakenfeesten die zowel diepte- als hoogtepunten heb ben gekend. Zoals het er nu naar uitziet worden ook in 1986 Lakenfeesten in Leiden gehouden. De organisatoren geven toe dat er mislukkingen zijn geweest (de markt), maar wijzen ook op hoogtepunten als de opvoering van de „Elc. kerlyc", die elke avond ruiii 400 bezoekers naar de Pieters: kerk lokte. Daarbij is men var mening dat dergelijke festivi teiten moeten groeien.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7