Becker laat Trotse Duitsers verder zweven Alleen Prost kan Alboreto nog volgen Schockemöhle naar Rotterdam Zijspanners boycotten race relian der Wiel Opnieuw kansrijk Carlsson verliest opnieuw in finale GERARD ROND VOLGT SLECHT MAANDAG 5 AUGUSTUS 1985 PAGINA 13 DINARD Het CHIO van Rotterdam, dat van 15 tot en met 19 augustus wordt gehouden, is het eerste concours hippique dat Paul Schockemöhle na het behalen van zijn der de Europese titel aandoet. In het Kralingse Bos ver schijnen onder meer ook de Britten Nick Skelton (vierde in Dinard), Mi chael Whitaker en Harvey Smith. „Deister is zonder twijfel het beste paard ter wereld. Het dier wint zelfs met mij op zijn rug". De steenrijke za kenman Paul Schockemöhle maakte er gistermiddag in het winderige Dinard na het veroveren van zijn derde achtereenvolgende Europese titel geen geheim van dat hij veel, zo niet alles aan Deister te danken heeft. Toch zette de 40-jarige West duitser zijn 14-jarige donker bruine Hannoveraan, die eerder dit seizoen zijn mees ter danig in de steek liet, deze keer op een iets te hoog voetstuk. Vormde de ruiter uit Mühlen in 1981 in Miin- chen en twee jaar later in Hickstead met Deister inder daad een onnavolgbare com binatie, aan de Franse Sma- ragdkust kreeg Schockemöh le het goud min of meer in de schoot geworpen, omdat de concurrentie het op de slotdag liet afweten. Het Nederlandse aandeel in deze Europese titelstrijd bleef zeer bescheiden. Natio naal kampioen Emiel Hen- drix steeg op de laatste dag van de negentiende naar de veertiende plaats, Jan Tops zakte daarentegen van de veertiende naar de achttien de positie. Henk Nooren en Rob Ehrens waren na de wedstrijd van vrijdag te diep weggezakt in het klassement om nog recht op een start plaats te mogen doen gelden. Handtekeningenactie De leden van de Internatio nale Ruiter Club besloten za terdag tijdens een vergade ring in Dinard een handte keningenactie te houden om hun eisen betreffende veran deringen in de opzet van de jaarlijkse strijd om de we reldbeker kracht bij te zet ten. De ruiters hebben de or ganiserende Internationale Hippische Federatie (FEI) tijdens de finale in april in West-Berlijn al van hun wensen op de hoogte ge bracht, maar zijn ontevreden over de wijze, waarop er is gereageerd. De Westduitser Paul Schockemöhle legt in Dinard voor de derde achtereenvolgende keer beslag op de Europese titel concours hippique. WERELDTITEL 250CC VOOR FREDDIE SPENCER SILVERSTONE De race in de zijspannen, de afsluitende wedstrijd op het circuit van Silverstone, werd kort voor de start afgelast. Na voortdurende regenval stond het wegdek op het cir cuit volledig blank. Uit veiligheidsoverwegingen weigerden de coureurs unaniem van start te gaan. Of deze actie sancties van de Internationale Motorsport Federatie (FIM) tot gevolg zal heb ben, wordt pas in de loop van deze week bekend. Tijdens de trainingen hadden Egbert Streuer en Bernhard Schnieders de snelste tijd gemaakt. Het duo uit Assen, dat de wereldtitel verdedigt, staat in het WK-klassement tweede achter het Westduitse kopppel Schwörzel/Back. De race in Silversione was de voorlaatste in dit seizoen. Volgende week wordt volgens de kalender de jaargang besloten met de race in Anderstorp om de Grote Prijs van Zweden. Het is evenwel mogelijk, dat de FIM de wedstrijd op Silverstone toch nog op het programma zal zet ten. De weersomstandigheden speelden ook in de solo-klassen een voorname rol. Door het opspattende water was het zicht van de coureurs vrijwel nihil. In de 250 cc beperkte Freddie Spencer zich er toe de vierde plaats in handen te houden. Die klassering was juist voldoende voor zijn wereldtitel. De Amerikaan, be paald geen regenrijder, schonk de overwinning aan zijn „knecht" Anton Mang. De Westduitser werd gevolgd door twee landgenoten. In de 500cc nam Spencer alleen in de beginfase enig risico. Hij bouwde in de eerste ronden zo'n voorsprong op, dat hij in het verdere verloop het gas zover kon terugdraaien dat zijn veilig heid zo optimaal mogelijk was. De regerend wereldkampioen Eddie Lawson (27) uit Californië vertrok slecht, maar slaagde er in zich op te werken naar de tweede plaats. Door dat resultaat behield hij een theoretische kans op de titel. Boet van Duimen, de 37-jarige nationale kampioen, had een zeer slechte start. Na het groene licht belandde hij in de achterhoede. Als erkend regen-specialist zette hij daarna een enerverende in haalrace in, die hem tenslotte als zevende over de eindstreep liet komen. Rob Punt werd dertiende, Maarten Duyzers 23e. In de 125 cc werd veteraan Anton Straver (40) verdienstelijk twaalfde. Boy van Erp reed als een recreant en eindigde op vier ronden als 28e. PORTTRIBÜNE CcidócSomcmt ha{ pen ap John van der Wiel heeft gisteren de zevende partij in zijn Jerlenging van het interzonale schaaktoernooi gewonnen. aleveijw'1 versloeg de grootmeester uit Leiden de Brit Nigel Short en ges zetten- Door de overwinning heeft Van der Wiel de leiding de wf drickamp hernomen. l-inst in zijn laatste partij, vandaag tegen Torre, kwalificeert Sch voor het kandidatentoernooi in Montpellier. Bij remise Fin "h de Philippijn is hij afhankelijk van het resultaat in het duel tussen Short en Torre. vijfde ronde van het schaaktoernooi om de open Neder- nen. titel staan twee man aan de leiding. Het zijn de Nederlan- igde (Frans Cuijpers en de uit Brazilië afkomstige Sunye Neto. positpers bereikte deze toppositie door zijn hangpartij tegen Nij- de[na uur sPe'en 'n winst om te zetten en remise te spelen n de Deen Berg. NEU ULM De Zweed Kent Carlsson heeft dit weekeinde opnieuw de finale van een internationaal tennistoernooi be reikt. Maar evenals een week geleden op het Melkhuisje, was gisteren tijdens het met 25.000 dollar (80.0000 gulden) gedo teerde toernooi in Neu Ulm de hoofdprijs voor zijn tegenstander. De Tsjechoslowaak Milan Srejber zegevierde verrassend in drie sets: 0-6, 6-4, 6-2. De 21-jarige Srejber, als „lucky loser" tot het toernooi toegela ten, had in de halve finale de als eerste geplaatste Amerikaan Sandy Mayer uitge schakeld. Zijn eerste toernooizege leverde de ruim twee meter lange Tsjechoslowaak twintig punten voor de wereldranglijst op. EK jeugd Digna Ketelaar en Hester Witvoet zijn za terdag in Blois Europees jeugdkampioen in het damesdubbelspel geworden door een zege van 3-6, 7-6, 6-2 op het favoriete Tsjechoslowaakse duo Holikova/Novotna. Marc van Eekeren is in de halve eind- "strijd om het Europees kampioenschap voor junioren uigeschakeld. Hij verloor in drie sets van Christian Bergström uit Zweden: 6-1, 6-7, 6-2. NAMEN In de strijd om de wereldti tel motorcross in de 500 cc-klasse kwam gisteren op de Citadel in Namen geen nieuwe ontwikkeling. De Engels man David Thorpe en de Belg Andre Malherbe wonnen beiden een manche en eindigden ieder ook eenmaal als tweede, zodat het verschil van vijftien punten in het klassement voor de we reldtitel intact bleef. In de schaduw van de Engels-Belgische titanenkamp behaalde Gerard Rond de zesde plaats in de tweede manche. In de eerste kwam hij ten val. 'jBoris Becker is blij met zijn overwinning id ll 'i lerdeHAMBURG Het zal in i de elk geval tot oktober du- le,N<ten, voordat tennissend weer Epet beide benen op de eu'wx>aan staat. Onder leiding e racVan Boris Becker verze- vooikerde de Bondsrepubliek zich van een plaats bij de laatste vier in het toer nooi om de Davis Cup. De zeventienjarige Wim- bledon-winnaar pakte in Hamburg net laatste punt tegen de Verenigde Staten, dat de strijd aanging zonder ^John McEnroe en Jimmy "'"'onnors. twee maanden zetten de Westduitsers het toernooi voort tegen Tsjecho-Slowa- kije, dat niet van zins is zijn sterkste troef, Ivan Lendl, einde al menig keer de ver gelijking met Wimbledon ge trokken. Rothenbaum was dit week einde zeker zo nat als de Londense tennisarena. Mede als gevolg van de regen wer den de 11.000 kijkers in het Hamburgse sportpark een lang weekeinde geamuseerd. Nadat de Westduitsers op de openingsdag een voorsprong (2-0) hadden genomen, her stelden de Amerikaanse dub belspelers en Elliot Teltscher het evenwicht. Becker deelde de tweederangsploeg van Ar thur Ashe de beslissende tik uit. Aaron Krickstein, één jaar ouder dan Becker en nummer 23 van de wereld ranglijst, maar zonder de kracht van het rossige idool, kreeg alle lijnen van de baan te zien: 2-6, 2-6, 1-6. Becker, had meer oppositie van de invallende duisternis dan van de Amerikaan. Meer te genstand had Beckers colle ga, Hans-Jörg Schwaier ge boden aan Teltscher. Vijf sets en bijna vier uur duurde het gevecht dat Teltscher in het zijn 'voordeel besliste. Een zinloze zege, zoals Becker enige uren later vlot bewees. Schwaier Becker is de Westduitse ten- nisheld, maar afgaande op de euforie in dat land, doet de 21-jarige Schwaier nauwe lijks voor hem onder. Alle ogen waren gericht op de Wimbledonkampioen, het was echter Schwaier die de ontmoeting met Amrika 28-voudige Davisbekerhou- der interessant maakte. Met de zege van vrijdagavond op Krickstein manoeuvreerde hij de Bondsrepubliek in een riante positie. De New York Times overdreef enigszins door reeds van „een tennis- godheid naast Becker" te schrijven. Dat de Ameri kaanse dubbelspel-combina tie Flach/Seguso in vijf sets Becker en Maurer er onder hield, doet vermoeden dat een finaleplaats voor het Westduitse tennis wel be reikt in 1970 momenteel nog een stap te ver is. Halverwege het weekeinde waren drie van de vier hal- ve-finalisten al bekend. Re gen en spanning, die in Ham burg het tennisfeest deden voortduren, ontbraken in plaatsen als Guayaquil, Ban galore en Sydney waar de andere landen hun kwartfi nales afwerkten. De winnaar van Hamburg mag het begin oktober opnemen tegen Tsje- cho-Slowakije, dat het duel met Ecuador al na het dub belspel had beslist. De Oost- europenanen, met Ivan Lendl, profiteerden van de blessure waardoor Andres Gomez, de nummer vijf van de wereldranglijst, moest op geven. Gomez kwam niet verder dan een set: 3-5 en is met een een gescheurd dijn- beenspiertje voor de rest van het jaar uitgeschakeld. Ook op het hobbelige gras in Bangalore in India kwam het tot een vlotte beslissing. Na dat Stefan Edberg en Anders Jarryd het dubbelspel ten koste van de gebroeders Vijay en Anand Amritraj hadden opgeeist, waren de overige partijen van geen be tekenis meer. De Amritrajs hadden het Zweedse duo echter wel aardig bezig ge houden: 19-21, 6-2, 3-6, 4-6. Spanning was er wel in Syndney, waar Paul McNa- mee en John Fitzgerald Au stralië in de enkelspelen op de laatste dag een plaatsje in de halve finale bezorgden. Australië, dat de beker al 25 keer won, komt in de halve finale uit tegen Davis-Cup- houder Zweden. op vrijwel onoverbrugbare af stand. Voordat het duel tussen Albo reto en Prost begon, stalen de Braziliaan Senna en de Fin Rosberg voor 70.000 toeschou wers de show. Rosberg vertrok als snelste. Rosberg reed 26 van de 67 ronden aan de kop, met aan zijn achterwiel Senna. In de 27e ronde passeerde de Braziliaan op zeer behendige wijze de Finse oud-wereld kampioen. Daarna ontwikkel de zich een tweegevecht, dat voor beide rijders fataal afliep. Senna viel uit met motorpech, Rosberg werd gedwongen een pitstop te maken, keerde nog wel op de baan terug en fi nishte ten slotte als hekkeslui- ter (twaalfde), met zes ronden achterstand. Achter de halsbrekende toeren van dit duo reden Alboreto en Prost in derde en vierde posi tie. Zij promoveerden automa tisch tot koplopers en hielden de toeschouwers rondenlang in spanning. Totdat Prost, die de voorafgaande twee seizoe nen beide keren als tweede in de strijd om de wereldtitel ein digde, een fout maakte en voor Alboreto de weg vrij maakte voor zijn tweede zege in 66 races. if dlathan Palmer hst tijdens de giste training voor ferote Prijs van zijn speed 841 op. NÜRBURGRING Mi- chele Alboreto heeft zijn positie in het klassement om het wereldkampioen schap in de formule 1 ver stevigd. Gisteren won de Italiaan in een Ferrari op de Ntlrburgring de Grote Prijs van West-Duitsland, de negende van zestien WK-races. Zijn voornaam ste rivaal, de Fransman Alain Prost, eindigde op ruim elf seconden als tweede. Vee - Fnd-Prixwinnaar (lunhele Alboreto. Lange tijd had Prost zijn Mcla- ren in de slipstream van Albo- reto's Ferrari gehouden. Ne gen ronden voor het einde robeerde hij met een uitge- ookte manoeuvre de Italiaan te passeren. De inhaalpoging was iets te uitgekookt. Prost „verremde" zich, draaide om zijn as en de tweede overwin ning van Alboreto in dit sei zoen was veilig gesteld. Door zijn overwinning breidde Alboreto zijn voorsprong op Prost met nog zeven races te rijden uit tot vijf punten: 46-41. De overige rijders staan

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13