Koude start waterpoloploeg Cricketploeg verliest eervol van Gloucester N oord-Hollanl toernooi prooi; voor Haarlem! Voorzitter AS Roma stapt op Volleybalheren kansloos Sportwereltar Sponsor contract Van der Velde prominent winnaar in Kortenhoef PEIPER NAAE PLOEG POST Oefenduels SPORTTRIBUNE EcuioeSoiwatit MAANDAG 5 AUGUSTUS 198S PAGU Softbalploeg derde LONDEN Nederland is tijdens het softbaltoernooi van de Wereldspelen in Londen als derde geëindigd. De ploeg van trainer Don Wedman zegevierde zaterdag in de laatste wedstrijd met 1-0 over Japan. De enige run kwam op naam van Monique Fris, die op een honkslag van Rene van der Berg de thuisplaat passeerde. Winnende werper was Fredy van Offe ren (6-1-1-1), die met 0.667 tevens de beste slagvrouw aan Nederlandse zijde was. Eerder was Nederland voor de fi nale uitgeschakeld door een nederlaag (0-5) tegen de Verenigde Staten. De ploeg bivakkeerde zaterdag negen uur op het veld. Beide wedstrijden werden verschillende keren onderbroken door regenbuien. Drie rode kaarten in voetbalfinale KOEALA LOEMPOER Door een zege van 7-4 op het Braziliaanse America in de verlen ging heeft Zuid-Korea '88 de finale van het Merdeka-voetbaltoernooi in Koeala Loem- poer gewonnen. Het was een zeer ruwe wed strijd. Bij het einde van de verlenging ston den er nog maar acht Brazilianen op het veld. Een van de drie werd in de normale speeltijd weggestuurd. Met tien man wist America via een vrije schop van Renato toch nog een ver lenging te forceren: 4-4. In de extra speeltijd kregen echter Franqueira en Augusta een rode kaart voor het van achteren trappen van de tegenstander. Met drie spelers meer behaalde Zuid-Korea '88 gemakkelijk de Merdeka-cup binnen: 7-4. ROME Nauwelijks 24 uur na het succes in het geschil met Paulo Roberto Falcao is Dino Viola, de voorzitter van AS Roma, opgestapt. „Het conflict was doorspekt met leugens en agressiviteit", aldus Viola in een verklaring. „Ik heb de commentaren van buitenstaanders over miin persoontje aangehoord en gelezen. Daarbij waren onoverkomelijke aantijgin gen". Viola was, als hoogste in rang bij AS Roma, de ene hoofdpersoon in de geruchtma kende zaak, Falcao de andere. In de afgelo pen week werd het ontslag van de Brazili aanse voetbalster ontvankelijk verklaard door de tuchtcommissie van de Italiaanse bond. Falcao heeft gerechtelijke stappen aan gekondigd tegen dat besluit. MESSINA De nationale heren-volleybalploeg, in voorbereiding op de Europese titelstrijd, heeft tijdens het vijflandentoernooi in Messina een tegenstrijdig weekeinde achter de rug. Na de kleine nederlaag (2-3) tegen het A-elftal van Italië, een bemoedigend resultaat, werd kansloos verloren van de jonge Ita lianen: 0-3. Het Nederlands damesteam heeft de twee interlands tegen België in evenzovele overwinningen omgezet. Zaterdag werd het in het Groningse Doezum in drie kwartier 3-0 (15-6, 15-3, 15-3). Een dag later ging het in Zwaag aanzienlijk moeizamer: 3-1 (15-6, 15-11, 10-15, 15-1). In een zeslandentoernooi voor meisjes is Jong Oranje op de derde plaats geëindigd achter West-Duitsland en Italië. De laatste wedstrijd won Nederland met 3-0 van België. De setstanden waren: 15-7, 15-9 en 15-2. Sportprijsvragen Nederlandse lotto 31 Winnend: 2 - 13 - 17 - 26 - 28 - 34. Reservegetal: 25. Deelnemers: 446.291, inleg: f. 2.157.458,00, prijzenbedrag: f. 1.095.300.00. Cijferspel 31 Winnend: 891102. Deelnemers: 184.127, inleg: f. 2 - 21 - 23 - 30 - 38. Reservegetal: 10. Spiel 77: 6285270. Belgische lotto 1 - 10 - 15 - 33 - 35 - 38. Reserve: 26. W5-spel Winnende serie op Duindigt: 4 - 16 - 3 - 1 - 14. De twee winnaars krijgen elk f. 147.583,00. De omzet bedroeg: f. 491.943,50. SOFIA De geleerden waren het er vooraf alle maal over eens: de eerste wedstrijd van het Neder lands waterpoloteam bij de Europese kampioen schappen in Sofia zou een heel belangrijke worden. Van Spanje, een mede- -kandidaat voor de twee degradatieplaatsen, moest worden gewonnen om de komende dagen nog met enig vertrouwen tegemoet te kunnen zien. Zo ver kwam het gisteravond evenwel niet, want Oranje begon met een nederlaag (9-7) en de gezichten ston den somber. Bondscoach George Geurtsen had zijn woordje dan ook al weer snel klaar. „Ik hoop jul lie morgen in een vrolijker stemming terug te zien", sprak hij zijn toehoorders toe. Hij klonk nog net niet hees, hoe wel Beele tijdens zijn spelers tijdens de wedstrijd veelvuldig luidkeels op hun tekortkomin gen had gewezen. „Ik spaar ze niet, nee. Ze moeten nu weten wat er fout gaat. Anders gaat het straks steeds verder berg afwaarts". Vooral de oudere spelers, zoals Eric Noordegraaf en Ed van Es, hoorden hun naam regel matig door het zwembad schallen. Noordegraaf speelde dan ook een hoogst ongelukki ge wedstrijd. De speler van AZC Alphen had bij eerdere gelegenheden met succes ve dette Manuel Estiarte gescha duwd, maar nu kon de Spaan se waterpolo-miljonair zonder echt te hoeven schitteren vier maal scoren. Van Es kreeg en kele keren op z'n kop omdat hij de bal niet snel genoeg naar de aanvallers bracht en daarmee veel onnodige tijd verspeelde. „Dat duurde veel te lang, daar hebben we deze wedstrijd op verloren", oor deelde Geurtsen na afloop. De beruchte koude start van het Nederlands team, dat bij belangrijke toernooien vaak een aanloopperiode nodig heeft waartoe meestal de tijd ontbreekt, speelde hen op nieuw parten. Aan het begin van de derde periode keek Ne derland tegen een achterstand van drie treffers aan (3-6), maar een mooi doelpunt van Ronald Hermsen bracht de moed terug en Eric Noorde graaf en Hans van Zeeland (op aangeven van Nico Lande- weerd) brachten de spanning terug: 6-6. „Maar die tussensprint kostte Eric Noordegraaf aan de bal in het duel tegen Spanje. kracht en die ontbrak in de slotfase", wist George Geurt sen later, door de ervaring wijs geworden. Want in de vierde en laatste periode konden de Spanjaarden alsnog de balans in hun voordeel doen uitslaan en stond Nederland na de eer ste wedstrijd met lege handen. De wedstrijd in het zwembad Cherveno zname moest overi gens maar liefst vijf keer wor den onderbroken omdat het tijdmechanisme van de 35-se- condenregel kuren vertoonde. Geurtsen, die zich keer op keer enorm opwond over deze technische onvolkomenheid: „Heel vervelend, met name voor een zo jonge ploeg als de onze die zich dan snel uit het ritme laat halen. Maar ik had er tevoren al voor gewaar schuwd. Bij zo'n eerste wed strijd van een toernooi kun je iets dergelijks verwachten". De Nederlandse treffers kwa men op naam van: Ronald Hermsen (2), Eric Noordegraaf (2), Nico Landeweerd, Hans van Zeeland en Remco Piel- stroom. DICK KIERS Skiën Bill Johnson lid van de Amerik; ploeg. De Olympische» pioen op de afdaling hal dreigd met opstappen al problemen over zijn terld merciële rechten bleveijwit v staan. Die zijn in een ges2®1*1 met de bond uit de wf.dru geholpen. j™, Autosport De Fin "h de Salonen heeft zaterdag litem een Peugeot de Rallyele vij Argentinië gewonnen, tit deze zege verstevigde jfran nen zijn leidende positPcrs het klassement voor del11 reldtitel. Wielrennen De van Umbrie, een Italig semi-klassieker over 21!D/ lometer, leverde zatc*-^ een overwinning op voo Italiaanse kampioen Cla Corti. Zijn landgenoten rino Amadori en Walter suelo eindigden in dezi tijd als tweede en di Francesco Moser einij met e|p minuut acl op de wijfde plaats. Basketbal Het N« landse damesbasketbalj heeft zaterdag in Gorlice vriendschappelijke inter' tegen Polen met 50-66 vi ren. Bij rust was de 28-41. Zweefvliegen De Ne landse zweefvlieger 1 Musters heeft bij de strijc het wereldkampioenscha.^ de 15-meter klasse in ]^K zijn derde plaats behou E De Amerikaan Jacobs is steeds eerste met ri voorsprong op de Fin K isto. Zeilen Na de derdeHA van wedstrijden om deeik miral's Cup bezet de N^.en landse afvaardiging de «w de plaats. West-Duits voert de ranglijst aan, E?*1 land is tweede, Nieuwï>aa land derde. De derde racvan verde een zege op vooiker Britse jacht Jade. zich Jaat BLOEMENDAAL Het Nederlands cricketelftal heeft een eervolle neder laag geleden tegen de Gloucester County Cric ket Club, gegadigde voor de kampioenschap van de Britse profcompetitie. De Britten waren Oranje na een wedstrijd van uit stekend gehalte met een verschil van vier wickets meester. Na het totaal van Nederland van 174 voor 6 in 85 overs, ant woordde Gloucester in 44 overs met een score van 175 voor 6. Tegen de verwachtingen in gingen de Britten na een ge wonnen toss eerst fielden. Aanvoerder David Graveney rechtvaardigde deze keuze met op te merken dat men in Engeland niet gewend is aan kunstmatig aangelegde wic kets en dat hij als voorzorgs maatregel Nederland eerste wilde zien batten. Het oranjeteam verloor al spoedig de wickets van Liff- man en de voor de gebles seerde Lubbers ingevallen Kuggeleyn en toen daarna bij een stand van 88 voor 6 (Le- febvre 33) al 30 overs waren verstreken, zag het er voor de gastheren vrij somber uit. Met Entrop en Diederik Vi- see op de mat onderging de strijd echter een radicale ver andering. Agressief battend viel dit tweetal de bowlery met harde slagen aan. Entrop scoorde een attractieve 37 (tweemaal 4, eenmaal 6), zijn partner Visee verliet met een niet minder fraaie 42, waar onder drie vieren en twee zessen, ongeslagen het ter rein. In de dubbele cijfers kwamen verder Cees Rus kamp en Elferink met 17 en 13 runs. De laatste tien overs van de Nederland hadden de BLOEMENDAAL De Koninklijke Nederlandse Cricketbond is een con tractuele verbintenis aan gegaan met een nieuwe hoofdsponsor: Wang Ne derland, een leverancier van computers. De con tractperiode geldt voorlo pig voor een tijdvak van drie jaar voor 150.000 gul den. Het contract werd za terdag voor de aanvang van de interland tussen Nederland en Gloucester ondertekend. Het gehele competitiegebeuren wordt vanaf volgend jaar gekop peld aan de naam van de sponsor. Met de beschikba re gelden wil de KNCB de in Nederland toegenomen belangstelling voor de sport, mede door de uit zendingen op de Engelse televisie, uitbreiden. aanzienlijke produktie van 67 runs opgeleverd. In de aanval der Britten oog stte Curran met de cijfers 2 voor 24 het meeste succes. De batslieden van Gloucester hebben daarna alle moeite met de aanval van Neder land, waarin Van Heyningen met de bowling-cijfers 4 voor 32 en Huib Visee met 2 voor 38, beiden in de elf toegesta ne overs, excelleerden. De punten kwamen moeizaam op het bord. totdat Wright en Curran opkwamen. Wright, die overigens tweemaal op een vangkans gemist werd, werd topscoorder met 62 runs, waarover 7 vieren. Curran bleef niet uit met een bijdrage van 38, inclusief drie vieren en één zes. JAN VAN WIJK MIST EINDZEGE WIESBADEN Het bonificatie-systeem heeft Jan van Wijk uit Spaarndam de overwinning in de Ronde van Hessen ge kost. In de vijfde en laatste etappe, over 156 kilometer van Wetzlar naar Wiesbaden, eindigde de geselecteerde amateur voor het wereldkampioenschap op de zesde plaats in dezelfde tijd als de winnaar Hartmut Bölts. De Westduitser kreeg voor zijn overwinning tien seconden vergoeding, waardoor hij Van Wijk als klassementsleider onttroonde en eindwinnaar werd. Van Wijk heeft na afloop nog geprobeerd zijn overwinning te redden met een protest. Op de Schmittberg bij Bad Schwalbach werd Bölts geduwd door zijn ploeggenoten Stumpf en Gensler. De jury verklaarde het protest ontvan kelijk. Niet Bölts maar Stumpf en Gensler werden gestraft met dertig seconden. Elfstedentochtwinnaar Evert van Benthem gaat op „skeelers" op kop in het bijprogramma van de wielerronde van Kortennoer. KORTENHOEF De Ronde van Kortenhoef, klassieker onder de crite riums, heeft zaterdag in Johan van der Velde een prominent winnaar gekre gen. De Brabander ont snapte in de 95e en laatste ronde uit het kopgroepje van vier, van wie Adri van der Poel de beste sprinter was. De jubileumronde trok bij de 30e editie (25e voor profs) on danks het herfstachtige weer meer dan 20.000 toeschouwers. Dat was een meevaller voor organisator Geurt Pos, die bij het samenstellen van het ren- nersveld met tegenslagen te kampen had. Hij voelde de concurrentie van de Ronde van Colorado, waardoor hij de Tourvedetten Hinault, Le- mond en Bauer niet kon con tracteren. Het rennersveld in Korten hoef werd sterk nationaal ge tint met de vier Nederlandse etappewinnaars Manders, Du- crot, Solleveld en Lammerts. De buitenlandse inbreng kwam van Phil Anderson, de Schot Millar, de Australiër Peiper en de Belgen Peeters, Matthijs en Ludwig Wijnants. De laatste maakte een slechte beurt in Kortenhoef. De win naar van de Touretappe in Nancy werd voor de start ge huldigd, maar reed vervolgens slechts acht rondjes mee. Hij stapte af met een defect ver snellingsapparaat en had ver volgens het excuus dat hij geen reservefiets voorhanden had. „Skeelers Het publiek in Kortenhoef kreeg een nieuwe sport te zien. De marathonschaatsers uit de afgelopen winter leef den zich uit op „skeelers", rol schaatsen met de vier wieltjes achter elkaar. Dries van Wijhe (Kerkdorp) won de wedstrijd over 40 minuten voor Ja« Wessels (Markelo), Henri Rui tenberg (Oldenbroek), Elfste dentochtwinnaar Evert van Benthem (Sint Jansklooster) en Jan Westerink ('t Harde). Rooks Steven Rooks won gisteren het profcriterium in zijn woon plaats. De rijder uit Heerhugo- waard, die vertrekt bij de ploeg van Peter Post, ontsnap te in de slotkilometer uit de kopgroep van vijf man. Op de eindstreep had hij een voor sprong van acht seconden op Teun van Vliet, Gerrie Knete- maan. Peter Pieters en Joop Zoetemelk. Er waren 12.000 bezoekers. Eerste meters Bernard Hinault gaat op weg naar zijn eerste meters op Amerikaan se bodem. De vijfvou dige winnaar van de Tour de France zal de komende twee weken actief zijn in een etap pekoers van San Fran cisco naar Boulder in de staat Colorado. Hi nault was bij de pro loog niet goed op dreef en eindigde met een tijd van 3.31,24 minuut in de achterhoede. De overwinning ging naar de Amerikaan Ron Kiefel met 3.05,30 mi nuut. In de eerste etap pe ging de Amerikaan Alex Stieda als eerste over de streep. Kiefel leidt in het algemeen klassement. AMSTELVEEN Peter Post heeft in de persoon van Alan Peiper een nieuwe proloogspecialist voor zijn profwielerfor- matie binnengehaald. De Australiër is met Post een verbinte nis voor twee jaar overeengekomen. Roy Schuiten heeft nog altijd goede hoop de Spanjaard Pedro Delgado voor zijn nieu we ploeg te kunnen strikken. Hoewel Delgado het liefst in Spanje blijft, is hij zeer gecharmeerd van het bod van Schui ten. Wanneer Delgado toehapt vergroot dat tevens de kans dat Steven Rooks en Gerard Veldscholten tot de nieuwe ploeg gaan behoren. het Vei stri ^Joti voo: ALKMAAR Haarlem heeft, door een doelpunt duit Leysner in de laatste minuut, gisteravond in Alkn het Noord-Holland toernooi gewonnen. AZ '67 door die treffer, voor 2500 toeschouwers, met 2-1 slagen. PEC Zwolle heeft beslag gelegd op de Spoolderw% trofee, die door staatssecretaris drs. J. van der Re)"m na afloop werd uitgereikt aan aanvoerder Alex B PEC Zwolle versloeg in een sterk gespeelde finali Belgische miljoenenploeg KV Mechelen met 5-2. Vitesse heeft de editie-1985 van het Arnhem-toernooi ge^| nen. De organiserende eerste-divisieclub zegevierde na hqH men van strafschoppen over Spartak Trnava. De Tsjecl^^1 waakse formatie had de Arnhemmers op 1-1 gehouden. V| nam de strafschoppen beter: 4-2. NEC eindigde als derde. De nieuwe eredivisieploeg zegevjjj gisteren met 2-1 over Iraklis uit Saloniki. FC Twente behaalde in de laatste wedstrijd van het inten -toernooi de eerste overwinning. Het Oostduitse RW Ei reeds poule-winnaar, werd zaterdagavond in het Diekmaa dion met 1-0 verslagen. De karakteristieken van de dit weekeinde gespeelde oefenwedstrijden v profclubs waren betrokken, zijn: Herkenbosch: SVH (vierdeklasser) - WV 1-7, (1-1): Doelpunten VW: R Corbijn, Verlijsdonk (2). Valckx, Berkers en Verbeek. Doelpunt SVH: Li tein. Toeschouwers 750. Vriezenveen: DETO Vriezenveen - Heracles 1-2 (1-0): 40. Wetering 1-: Dilling 1-1. 79. Ter Mors 1-2. Scheidsrechter: Afman, toeschouwers: 12 Krimpen aan de IJssel: DCV (tweedeklasser) - Sparta 1-4 (0-1): Doelt Sparta: Lengkeek (2) en Olde Riekerink (2), doelpunt DCV: Van B Scheidsrechter: Heil, toeschouwers: 1000. Maassluis: VDL (derdeklasser) - MW 0-3 (0-1): Doelpunten: Driessen de Luer (2). Scheidsrechter: Van der Boor, toeschouwers: 750. Waalwijk: RKC - PSV 1-7 (1-5): Scoreverloop: 3. en 9. Thoresen 0-1 f 13. en 16. Van de Kerkhof 0-3 en 0-4. 41. Valke 0-5, 45. Lammers 1-5, 5; der Gijp 1-6, 82. Thoresen 1-7. Scheidsrechter: De Vrieze. Toeschoj0|s 2500. PSV speelde zonder de geblesseerde spits McDonald. Herkingen: Combinatie amateurs Herkingen/Melissant - DS79 2-6 Scoreverloop: Van der Wiel 0-1, Van Oosten 0-2, Molenaar 1-2, Koudstd.-. Molenaar 2-3, Van der Net 2-4, Koudstaal 2-5, Van der Wiel 2-6. Toej wers: 500. iÉi Veendam: SC Veendam - FC Den Bosch 2-1 (1-0): Doelpunten Vee Klompstra en Nijgh, FC Den Bosch: Scholten (strafschop). Scheidsr* Reywart, toeschouwers: 1400. Hoogkerk: Hoogkerk (derdeklasser) - Fnd S. 2-6 (2-3): Doelpunten Hoogkerk: Been en Holman (strafschop), Fortunhel verda (2), Hoyer (2, waarbij 1 strafschop). Linford en Koevermans. Toe wers: 400. Appelscha: Regionale amateurselectie - SW 0-4 (0-1): Doelpunten: Va 2, Trèling (strafschop) en Könemann (strafschop). Toeschouwers: 600. Overpelt (België): Overpelt (derdeklasser) - Helmond Sport 1-1 (0-0): punt Overpelt: Does, Helmond Sport: Van Breemen. Toeschouwers: 50! Aalst (België): Eendracht Aalst (2e klasse) - Go Ahead Eagles 3-0 Doelpunten: Basset en Dewinne (2). Toeschouwers: 2000. Nijmegen: SJN (4e klasse) - NEC 1-7 (1-1): Doelpunt SJN: Klaasser NEC: Van der Pol (2), Frans Janssen (2), Anton Janssen (2) en Mommert schouwers: 400. Kerkrade: Roda JC - Leverkusen 1-2 (1-1): Doelpunten: Roda JC: Vi Ven; Leverkusen: Götz (2). Toeschouwers: 2000. PANNINGEN. Panningen (tweede klasse) - Eindhoven 0-4 (0-3). Doelp Van Tongeren (2), Dahlmans en Smulders. Scheidsrechter: Smits, toe wers: 400. Goes: Goes (derde klasse) - RBC 1-3 (1-1):.Doelpunten RBC: Romiji der Steene en Goree. Doelpunt Goes: Wondergem. Toeschouwers: 250 Appelscha: Emmen - SW 3-1 (0-1): Faber (2) en Hindriks scoorden vol men. Sonneville voor SW. Toeschouwers: 750. Scheidsrechter Luinge g nemann (SVV) een gele kaart. Nes (Ameland). Geel Wit (vierde klasse) - Fortune Sittard 1-8 (0-3): I (2), Hoyer (2), Evers, Koevermans, Hoverda, Houtackers en Brouwer vod Wit maakten de doelpunten. Toeschouwers 500. Wageningen: Wageningen - Slavia Sofia (Bul) 0-1 (0-1): 36. Radkfl Scheidsrechter: Geurds, toeschouwers: 1000. Utrecht: FC Utrecht - Sporting Gijon (Spa) 1-1 (0-0): 56. Joaquim (eigei 1-0, 83. Eloy 1-1. Toeschouwers: 4000. Scheidsrechter Bakker gaf kaart aan de Argentijn Rinaldl, die Rijsbergen sloeg en de gele e~~ e en Joaquim. Tilburg: Broekhoven - Willem II 0-5 (0-3): Doelpunten van Van SC Hoofs, Feskens (2) en Rob Soffers, toeschouwers: 1000. M Venlo: FC WV - Inter Bratislava 1-1 (0-0): 56. Viber 0-1, 75. Verlijsdofet-I Scheidsrechter Van Ettekoven, toeschouwers: 2500. §p

Leidse Courant | 1985 | | pagina 12