1 „Sterke Yerke', documentaire over niet volbrachte zeereis Music Box bekijkt— de onafhankelijke;1° kleine platenlabels Frankrijk krijgt meer tv-zenders VLOTAVONTUUR KRIJGT WELLICHT VERVOLG RADIO/TELEVISIE ficidócSoutmit DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1985 PAGINA BBC-JOURNALISTEN STAKEN TEGEN SCHRAPPEN VAN ULSTER-DOCUMENTAIRE LONDEN - Tv-journalisten van de BBC hebben besloten tot een 24-uurs- staking als protest tegen de beslissing van de directie van de Britse tv-om- roep om een documentaire over Noord- -Ierland niet uit te zenden. De staking zal volgende week woensdag moeten plaatsvinden, de dag dat de gewraakte documentaire op het scherm had moe ten komen. De journalisten noemden het directie besluit een grondige vergissing, begaan als direct gevolg van druk van de rege ring. Zij namen een motie van wan trouwen aan tegen de raad van bestuur en eisten het aftreden van BBC-voor- zitter Stuart Young. Young ontkende dat de BBC was ge zwicht voor druk van de regering. Hij zei dat het programma uitsluitend was geschrapt, omdat het klimaat niet ge schikt was. Premier Margaret Thatcher en minister van binnenlandse zaken Leon Brittan ontkenden dat de rege ring probeerde de BBC te censureren. De BBC-directie annuleerde het pro gramma nadat van regeringswege de vrees was uitgesproken, dat het steun zou geven aan terroristen en publiciteit aan het verboden Ierse Republikeinse Leger IRA. In de documentaire kwa men twee extremisten aan het woord: de vermeende IRA-stafchef Martin McGuinness en Gregory Campbell, een protestantse leider die vindt dat IRA- -guerrillastrijders doodgeschoten moe ten worden. PARIJS Als de Franse regering haar zin krijgt kunnen de Fransen begin volgend jaar kiezen uit zes landelijke televisie-zenders. Tevens zal de regering ernaar streven tus sen de 50 en de 60 regionale zenders in het leven te roepen. Momenteel zijn er in Frankrijk drie door de staat gecontroleerde zen ders. TF 1, Antenne 2, en France 3 Daarnaast is er een kanaal voor abonnee-televisie, Canal Plus, dat vooral speelfilms uitzendt. Volgens de regeringsplannen ko men hier twee zenders bij. Eén daarvan zal vooral culturele en on derwijsprogramma's uitzenden. Aanvankelijk zullen die nog wor den uitgezonden via de regionale kanalen van France 3, wanneer die niet worden gebruikt. Vanaf 1987 zal dit programma echter via de Frans-Duitse satelliet TDF-1 wor den doorgestraald naar heel Europa. De andere zender zal vooral mu ziekprogramma's uitzenden, naar het voorbeeld van de Amerikaanse zender MTV Het plan dat werd ge presenteerd door de Franse staatsse cretaris voor communicatietechnie ken Georges Fillioud zal overigens niet tot gevolg hebben dat de stevi ge greep die de regering nu heeft op het televisiebestel zal verslappen. Aan de inrichting van de huidige zenders zal niet veel worden veran derd. Linkse en rechtse groeperin gen hebben al belangstelling ge toond om op een of andere wijze zendtijd te krijgen op een van de nieuwe kanalen. De wetsvoorstellen zullen in september aan het parle ment worden voorgelegd, zodat deze aan het eind van het jaar kunnen worden aangenomen. Het volgend voorjaar worden er in Frankrijk weer verkiezingen gehouden. Het is de bedoeling dat de nieuwe zenders zullen worden gefinancierd met re clame-inkomsten en door een ande re verdeling van de BTW die nu wordt betaald over de jaarlijkse kijkgelden. HILVERSUM Het is van daag precies zes jaar geleden dat het met vier Friese avon turiers bemande vlot de Sterke Yerke (Yerke is Fries voor woerd) de druilerige haven van Harlingen verliet. Met als eindbestemming Curasao trok niet alleen het avontuur, maar wilden het viertal ook de wa tervervuiling in de Atlantische oceaan aan de kaak stellen. Deze onvergetelijke reis werd door Frits Riemersma op film vastgelegd. Het heeft echter veel voeten in de aarde gehad voordat dit sfeervolle verslag, dat vanavond door Veronica wordt uitgezonden (Ned. I om 22.10 uur), klaar was voor de buis. Zeezeiler Riemersma, tegen woordig werkzaam als biolo gieleraar in het onderwijs, kreeg pas de dag voor vertrek een goede filmcamera in han den, proefdraaien was er niet bij. Het materiaal dat hij tus sen de Canarische Eilanden, waar zij na 59 dagen arriveer den, en de dramatische teloor gang op een koraalrif voor de kust van Bonaire verschoot, lag bovendien vijf dagen in het zeewater. De „oogst" bestond bij de te rugkeer in Friesland uit vier onontwarbare kluwen super 8- film. Oud-bemanningslid Meindert van der Meulen. die ondertussen voor de NOS werkt, kreeg dan ook nul op het request toen hij het mate riaal aan verschillende omroe pen aanbood. Zeker geen kwestie van desinteresse, maar de hoge kosten en de enorme Verdienstelijk In maart 1982 zette Riemersma - in wie een verdienstelijk fil mer schuilt - en Van der Meu len, de schouders onder de on doenlijke klus. Wat heet on doenlijk als je op een vlot de oceaan oversteekt, zesduizend zeemijlen aflegt en in het zicht van de eindbestemming op nog slechts een halve dag va ren van Willemstad strandt en je vervolgens 's nachts ander half uur voor je leven hebt moeten vechten0 De super 8, volgens Van der Meulen een „dropveter", werd overgezet op video en samen met een collega spendeerde Van der Meulen talloze vrije zondagen en avonden in de NOS-monta- ge ruimtes. Het resultaat was een anderhalf uur durende film. De voormalige piraat Ve ronica zag. met de Amster damse Sail-manifestatie voor de deur. de rolprent nu wel zitten en liet Van der Meulen en Riemersma de film zelf in korten, waarbij de twee bo vendien voor stijlvolle mu ziekfragmenten zorgden, va riërend van Sibelius tot Pink Floyd. Boeiend Het eindproduct staat borg voor 40 minuten boeiende tele visie. De kijker ziet onder meer hoe een vlot dat in eerste instantie bestemd was voor de Friese meren, na wat proeven De vier bemanningsleden van de Sterke Yerke III met v.l.n.r. Leo v.d. Ploeg, Frits Riemersma. Chris Schweigmann en Guss Schweigmann (schipper). Het einde van de Sterke Yerke III. De laatste loodjes wogen het zwaarst, want het vlot liep op een koraalrif voor de kust van Bo naire. en verbeteringen, tenslotte als de Sterke Yerke III, het sop van de Atlantische oceaan kiest. Het vlot was een 8500 kilo wegend gevaarte, dat niet erg wendbaar, maar wel erg sterk was. Opgebouwd uit een perspijpconstructie was deze boot niet groter dan zes bij twaalf meter. Het had twee uit sparren gemaakte masten van tien en negen meter. De film toont de eenzaamheid op het vlot, het drama van de letterlijk verzopen zeekat en papegaai nadat het viertal heelhuids de Golf van Biskaje was overgestoken, het engage ment van de vervuilde, „zie ke" zee, het optreden van wa tereczeem en de spannende ontmoeting met dolfijnen. Ook de onderwateropnamen mogen er zijn. De laatste die een foto neemt van de nog drijvende Sterke Yerke is een marine vliegtuig. Bij het filmmateriaal waren ook geen geluidsfragmenten. Van der Meulen maakte bij de dierenwinkel een opname van een soortgenoot van de Bonai- re-papegaai en de opnamen van de zee komen uit het NOS-archief. Gelukkig bleven van de reis een paar cassettes met kreten en gesproken ver slagen over, ze klinken heel dagboekachtig. „De helft van de pionnetjes van Mens-erger- je-niet ligt ook over boord", zegt de ene Schweigmann- broer tegen de andere. Hoop Wat niet in de film wordt ver teld maar waar blonde Frits met glinsterende oogjes over spreekt is de hoop het vlot aan het einde van het jaar alsnog boven water te halen. De meest serieuze bergingspoging werd in januari 1980 onderko men met luchtkussens en een sleepkabel. De Sterke Yerke kwam niet boven, maar wel een tonnetje met filmbanden en geluidsopnamen. De Leeuwarder fotograaf en avonturier Henk van Dam is één van de mensen die niet kan verkroppen, dat het vlot nog op de zeebodem ligt. Hij vertrekt over enkele maanden met de opgeknapte logger Volo naar Bonaire waar be manningslid Guus Schweig mann al een poosje als loods werkt. Als dit lukt wordt de tocht na een opknapbeurt ze ker voortgezet... ONNO P. FALKENA HANS PIET Gary Numan: succesvolle c tiest van Beggar's Banquet. AMSTERDAM Wat zou de wereld er grauw uitzien zon der onafhankelijke platen maatschappijen. Popgroepen zoals The Police, Scritti Polliti, Human League, Aztec Camera en Prefab' Sprout zouden waarschijnlijk onbekende grootheden zijn gebleven, want zij hadden allemaal het zetje van een onafhankelijk platenlabel nodig om uiteinde lijk een wereldsucces te wor den. Al die labels zoals Rough Tra- de, Kitchenware, Plurex en Idiot Records zijn voortgespro ten uit de punk-explosie in de tweede helft van de jaren ze ventig. Het punkmotto was na melijk: iedereen kan muziek maken en moet ook de kans krijgen dat aan anderen te la ten horen. Hoewel de grote platenmaat schappijen zoals EMI, CBS en WEA best wel eens een keert een risicootje willen nemen, staat commercieel succes vooro Hierdoor zijn groepen, die niet direct het gemakkelijk in het g« hoor liggende muziekpad betreden, genoodzaakt zich te wende tot labels zoals Stiff, Chiswick en Beggars Banquet. Music Box neemt zondag (om 12.00, 18.00 en 24.00 uur) in h> programma „The state of independents" het laatstgenoemc Britse platenmaatschappijtje onder de loep. Beggars Banquet, d sinds de jaren zeventig oppereert, staat in eigen land bekend a hét label van de jaren tachtig. In het verleden heeft de maa schappij bewezen een goede neus te hebben voor nieuwe con merciële geluiden. De electronische duizendpoot Gary Numa en Bauhaus zijn daar goede voorbeelden van. Momenteel won hard aan de weg getimmerd met groepen zoals Freeez en TI Cult. De onafhankelijke platenmaatschappijen zijn grofweg in drie c. LE tegorieën te verdelen. De onafhankelijke labels, die door jonj Lei zakenmensen werden opgezet, de bedrijven die in het leve D_c werden geroepen door artiesten en de labels, die zich special» r ren in één soort muziek zoals Topic, die folkmuziek uitbreng Old Gold. die verantwoordelijk is voor het heruitbrengen ve ^ta oude rock- en popsingles, Word, die christelijke muziek aan c hoi man brengt en Greensleeves die is gespecialiseerd in reggae, te i Het aantal onafhankelijke platenmaatschappijen is, vooral hai Engeland, niet op twee handen te tellen. Deze labels (het zijn tientallen) zijn met z'n allen verantwoordelijk voor het nieuv uiterlijk van de platen-industrie, want invloed hebben ze, oi *ne danks vaak gebrekkige distributie, tot nu toe wel gehad. 5 richten zich vooral op de jeugd met het gevolg dat met een t OV( ruglopende economie alleen de maatschappijen met het groots gro kapitaal zich kunnen handhaven zjc] Opvallend is, dat de maatschappijen die door artiesten werdt j opgericht, het minst winstgevend zijn. Het Apple-label van Tl Beatles bijvoorbeeld, is het nooit gelukt nieuw talent aan de mi te brengen De platenmaatschappij hield het in 1980 voor gezie UÏti Ook de labels van de ex-Beatles zoals Dark Horse van Georj bio Harrison en Ring-O Records van Ringo Starr kwamen niet ve ten der dan lanceringen met fatale afloop. Hetzelfde geldt eigenli. voor Led Zeppelins Swan Song. Elton Johns Rocket Records t Rolling Stones Records van de groep met zelfde naam. Hoew deze wereldsterren via hun eigen bankrekening tot nu toe g wo noeg geld hebben gestopt in hun maatschappij, zijn ze niet bai staat gebleken talent op te sporen. Zo blijft hun maatschap] tue vooralsnog vooral een bedrijf om de eigen produkten op cie; markt te brengen. HANS PIH Ein NEDERLAND 1 VOO 16.00 Happy Days, Ameri kaanse serie. Afl.: Nose for news. Richard krijgt een speciale opdracht van zijn leraar journalistiek. Fonzie zal hem wel even helpen 16.25 Club Veronica Clips NOS 17.30 V26-Journaal VOO 17.40-17.50 Agenda 19.00 Countdown, poppro gramma gepresenteerd door Adam Curry NOS 20.00 Journaal VOO 20.28 Call to glory, tv-serie. Afl.: A wind of change. Ray- nor krijgt een opdracht in Vietnam, juist op het mo ment dat Vanessa wat meer aandacht eist 21.15 Veronica sport, met rol- hockey, tafeltennis en de Elfsteden-surftocht 21.45 Reggie, Amerikaanse comedy serie. Reggie is ein delijk helemaal alleen met zijn secretaresse, die zich ook tot hem aangetrokken voelt 22.10 Sterke Yerke, docu mentaire over vier Friezen die met een vlot twee keer de Noordzee overstaken 22.50 Mike Hammer, Ameri kaanse detective-serie naar de boeken van Mickey Spil- lane met Stacey Keach in de hoofdrol. Afl.: Kill Devil. Mike's assistente wordt mishandeld. Deze aktie vraagt om wraak op de da ders NOS 23.40 Journaal 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden .NEDERLAND 2 NOS 17.45 Studio Sport. Paarde- sport: EK voor springruiters te Dinard (Frankrijk) 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenderi 18.40 Sesamstraat 19.00 Journaal IKON 19.12 Kings of the whole wide world, Duitse jeugd film. Een aantal jongeren van Turkse afkomst, gebo ren in München, noemen zichzelf Ready Teddy. Deze 'Teds' hebben zich vereen zelvigd met de helden uit de jaren vijftig 19.37 Kenmerk: Miss Univer- so en El Peru, berde afleve ring uit een zevendelige do cumentaire-serie over vrou wenemancipatie. In deze af levering aandacht voor de positie van vrouwen in Peru 20.00 Woody Woodpecker, tekenfilm 20.25 Beestenboel, Engelse serie. Donald heeft de prak tijk overgenomen. Na de verhuizing naar het safari park blijken er grote hoe veelheden voedsel te ver dwijnen 21.15 Murder, she wrote, Amerikaanse serie. Afl.: Soort zoekt soort. Een fa milielid van Jessica gaat trouwen. De bruidegom Ho ward zit in San Francisco en wordt verdacht van moord op zijn werkgever. Jessica gaat naar San Francisco om uit te zoeken wie de moor denaar is 22.05 Spel, korte Nederlandse speelfilm van Erik van 't Wout uit 1983 (Eindexamen Nederlandse Film- en Tele visie Academie). Een jongen en een meisje gaan naar de bioscoop. Op het witte doek spelen zich dingen af die zij duidelijk herkennen NOS 22.30 Journaal NCRV 22.45 Hoogtepunten uit 'U zij de Glorie'. Compilatie van hoogtepunten uit het pro gramma 'U zij de glorie' van het afgelopen seizoen in de Grote Kerk te Naarden 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden FILMNET/ATN 17.00 Airwolf herh. afl. 18: Sins of the Past 17.50 Bon Voyage Charlie Brown 19.10 Patrol Boat afl. 18: Cold Turkey 20.00 Meisjes van Dertien 20.30 Network 22.30 Ghost Story 00.15-02.20 Darling In „Veronica Sport" wordt aandacht besteed aan de Frie se volkssport Tontsjelüke". Ned. I om 21.15 uur. 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterserie 18.05 De Freggels (Fraggle Rock). poppenserie van Jim Henson 18.30 De kinderen van Chocky, jeugdserie 18.55 Tijdrover. Kwizien 19 10 De gevangene van Zenda (Pri soner of Zenda. slot), zesdelige Britse tv-sene van Leonard Lewis naar het boek van Anthony Hope. Terwi|l Ru- dolf het kasteel van Zenda binnen dringt en op zoek gaat naar de ge vangen koning, ontstaat een gevecht tussen Black Michael en Rupert van Hentzau. Rupert, die de minnares van Black Michael begeert, slaagt erin zijn rivaal uit te schakelen 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Kunst-Zaken 20.20 Dempsey en Makepeace, En gelse politie-serie. Afl.: Corruptie. In een park in Londen wordt een jonge tje ontvoerd. Dit gebeurt op een be vel van de gangster Tennant. die bang is dat Charlie Wilson, de vader van het kind. bewijzen tegen hem zal leveren aan Spikings 21.10 Panorama: Klooster op straat. De paters Franciscanen besloten de gelofte van armoede in praktijk te brengen tussen behoeftige bevol kingsgroepen. Zij mengen zich onder de clochards in de Belgische groot steden. Dit gebaar geniet de volledige steun van hun oversten 22.00 Mistrals dochter (2). achtdeli- ge tv-serie van Douglas Hickox naar de roman van Judith Krantz. Maggy maakt kennis met Perry Kilkullen, een rijke Amerikaanse bankier die in Pa rijs woont, en wordt verliefd op hem. Haar beste vriendin Paula raadt haar aan om Julien Mistral te vergeten en een nieuw leven met Perry te begin- 22.50 Journaal en Coda RTBF 1 17.30 Mededelingen ONEM 17.45 Ciné-vacances 18.10 Lollipop, kinderprogramma 18.45 Clip Club 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.23 Bonjour la fête 19.30 Journaal 20.00 Qu'est-ce qui fait mourir Da vid? Franse speelfilm uit 1982 van Elie Chouraqui. 21.40 Carrousel aux images, filmru briek van Sélim Sasson 22.30 Journaal MUSIC BOX TV 5 16.00 El Non-stop videoclips. Pre sentatie: Simon met een interview met Kirk Brandon van Spear of Desti ny (16.00), Monique Emmen met 'Time Out for Holland' (17.00) en Gaz met 'Musical Chains' (18.00). 19.00 Ecole des fans 19.35 La bande a B.D. Stripmagazi- 19.50 Aujourd'hui en France, maga- 20.00 Apostrophes, literair magazine 21.20 La vérité est au fond de la marmite, kookrubriek 22.00 Nieuws 22.30-02.00 E Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Simon (22.30), Monique Emmen met Time Out for Holland' (23.00), Gaz met 'Musical Chains' (00.00) en Martin (01.00). Duitsland DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 ARD-Sport extra. Paarde- sport: EK voor Springruiters 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.15 Zentrale Bangkok. Afl.: Feuer- 18.40 Kathedralen der Industrie. Afl.: Een wonder van staal 19.00 Teure LiebesgrüBe 19.58 Heute im Ersten 20.00 [ETagesschau 20.18 Euro-Terrori8mus. 'Eine neue Achse zwischen Paris und Bonn?', documentaire over de samenwerking tussen de Europese terroristen-orga nisaties, zoals bijvoorbeeld de sa menwerking tussen de Duitse RAF en de Franse Action Directe bij de dub- belmoord op de Franse generaal René Audran en de Duitse manager Dr. Ernst Zimmerman 21.00 Mensch Meier, spel en muziek met Alfred Biolek 22.30 Tagesthemen 23.00 Der Hausaufsatz, tv-spel van Manfred Bieler. Nele moet een scrip tie schrijven over het thema 'een be levenis. die mij aan het denken zette'. Zij wil een klasgenote om hulp vra gen, maar ontmoet haar 17-jarige broer Bruno, die aanbiedt haar te hel- 00.15 Tagesschau DUITSLAND 2 16.05 De Muppetshow. Gasten: Roy Rogers en Dale Evans 16.30 Strandpiraten, tv-serie. Afl.: Het spookschip 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.50 Trio mit vier Fausten, Ameri- ffl Ondertiteling via TeleTekst. El Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. KG Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. kaanse serie. Afl: Gevaarlijke buren 18.56 Programma-overzicht 19.00. Heute 19.30 Dalli Dalli, spel en amusement van en met Hans Rosenthal 21.00 Gesundheitsmagazine Praxis, gezondheidsmagazine 21.45 Heute-Journaal 22.05 Kopfduell: Lothar Spath und Oskar Lafontaine im Kampf urn die Zukunft, filmreportage over deze po- 22.50 Der Hund im Computer, satiri sche komedie van Karl Wittlinger. In een stad ergens in de Bondrepubliek worden de belastinggegevens inge voerd in de computer. Alle gegevens zijn ingevoerd behalve die van de hondenbelasting. Het hoofd van de afdeling hondenbelasting Gregor Wutz weigert dit te doen 23.50 Nero Wolfe, Amerikaanse de tective-serie. Afl.: Einer Dame zuliebe Melanie Davidson zet haar man Har lan af bij de jachthaven. Kort nadat hij is uitgevaren explodeert de boot. Laura Davidson, Harlan's dochter gaat naar Nero en vraagt hem uit te zoeken of haar stiefmoeder en haar minnaar de dood van haar vader op hun geweten hebben 00.35 Heute DUITSLAND 3 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde: Regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Sudan, Amerikaanse speelfilm uit 1945. Na de dood van de heerser van Khemmis volgt zijn dochter Naila hem op. Ze weet te ontsnappen aan de kwaadaardige premier Horadef met behulp van de bandieten Merab en Herua 21.30 Grand Café, documentaire se rie. Afl.: Rarltatenkasten 21.45 Habe nun, auch der kleine Hey studiert... (1). Reportage over de Theateracademie Hans Otto in Leip zig 22.30 Hans Richter: Maler und Film pionier, documentaire 23.15 Stadt der verlorenen Seelen, speelfilm van Rosa von Praunheim. Een groep Amerikanen hebben zich in Berlijn gevestigd. Rockzangers, dansers en acrobaten die dromen van een grote carrière maar niet kun nen doorbreken 00.45 Laatste nieuws Engeland SKY CHANNEL 16.45 E First run, met Peter Powell 17.30 El Sky Beach Café, met Gary Davies 18.30 E Mr. Ed. Afl.: The blessed 19.00 The Lucy show. Afl.: Lucy and Sid Caesar 19.30 Charlie's Angels. Afl.: Angels on skates 20.20 Learned friends. Afl.: Dirty tricks department 21.10 The Untouchables. Afl.: The pea 22.05 Gillette World Sports Special 22.35'Davis Cup tennis 1985 23.30-00.30 E Sky Trax. Herhaling middagprogramma BBC 1 17.20 Gran, kinderprogramma 17.25 Stop-Gol, kinderserie 17.35 Lassie, kinderserie 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 We are the champions, spel- programma tussen verschillende schoolteams 18.35 Dr. Kildare, tv-serie over de belevenissen van een arts. Met Ri chard Chamberlain. Raymond Mas- 19JD0 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 EastEnders, tv-serie met: Nej- det Salih, Andrew Johnson, Oscar Ja- 20.30 Body matters 20.55 Top of the Pops 21.25 The Laughter Show 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Threads, gedramatiseerde do cumentaire over de gevolgen van een kernoorlog (herh.) 00.00 Documentaire 00.40 Weerbericht BBC 2 19.15 The Invaders 20.05 The Phil Silvers Show 20.30 The people's Schools Equali ty 21.00 Robert Wilson on the civil 22.00 Sing country 22.25 English Towns. Afl.: Bradfor- d-on Avon 23.05 Summer season: Still small shout, tv-spel van David Cregan 23.55 Newsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00.45 Cricket, hoogtepunten 01.10-02.20 Open University ITV 17.20 lnsf>ector Gadget 17.45 Dramarama 18.15 Keep it in the Family 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 Anything goes 20.30 Golden Rendezvous, Ameri kaanse speelfilm uit 1977 22.30 Stock car racing champions hips 23.00 Nieuws 23.30 Stock car racing champions hips 00.00 Database 00.30 The yellow rose 01.00 Comedy tonight 01.30 Thursday Topic TV>morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven NCRV 16.00 NCRV-Jeugd-Mati- nee 17.20 Vrouwtje Theelepel, te kenfilmserie NOS 17.30 Vi6-Journaal NCRV 17.40 De Carsons, Australi sche serie MUSIC BOX 08.00 El Non-stop videoclips. Julie (08.00), Martin (09.00), 'Between the lines': Gaz bekijkt de Engelse muziek bladen van deze week (10.00), 'TROS Europarade' (11.00), 'First Sight Show' met Simon en een popartiest (12.00) en Gary (13.00). 14.00 S Non stop videoclips. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03-11.35 Mensch Meier 12.00 ARD-Sport extra. Davis- cup-tennis 16.00 Tagesschau 16.10 Die erklërbaren Wunder. 'Geschichte der magischen Kunst', tv-film over de geschiedenis van de magie 17.50 Ta gesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 11.35 Handler- leben 12.10 Gesundheitsmagazin Praxis 12.55 Presseschau 13.00 Heute 14.45 Programma-overzicht 14.50 Heute 14.55 Meine Kinder, deine Kinder, Amerikaanse jeugdfilm uit 1980. Ginger en Rose hebben na een verkeersongeval hun moeder ver loren. Dominic, hun vader wil hertrou wen met Maria, die gescheiden is en één dochter heeft. Als de bruiloft eenmaal achter de rug is komen de problemen15.40 Vakantiekalen der 16.00 Die Sport-Reportage. EK voor Springruiters vanuit Dinard: Fi nale voor landenteams en Davis-Cup tennis vanuit Hamburg: Duitsland - USA SKY CHANNEL 14.35 World games. Sport-special 15.30 Swiss Family Robinson 16.00 El Pat Sharp Show 16.45 (D Backtrax, met Tony Blackburn BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Pink Panther 10.40 Huckleberry Finn 11.05 Why don't you 11.30 Play School 11.50 Teletekst-overzicht 11.55 Cricket 14.05 Journaal 14.20 Weerbericht 14.22 Nieuwsoverzicht voor doven 14.25 The Flumps 14.40 Cricket 17.20 Little Misses and the Mister Man, tv-serie ITV 07.25 TV-AM 10.25 Sesame Street 11.25 Cartoon Time 11.35 The Pro tectors 12.05 Fireball XL5 12.30 About Britain 13.00 Heggerty Hag- gerty 13.10 Rainbow 13.30 Jobwatch 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 E Adventure screen classics: The son of Monte Cristo, Amerikaanse speelfilm uit 1940 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow scot relc HILVERSUM 1 ove KRO: 17.03 Echo-magazine. 19j o KRO's Country Time. 19.55 Ter Ovl weging. 20.03 KRO's Tombola. 22. van Goal op donderdag. NOS: 23.07 N var het oog op morgen. VPRO: 00. als Rust zacht met Joop van Tijn. 01. farr VPRO's Bluesnacht HILVERSUM 2 de VOO: 16.00 Veronica Nieuwsrad stic (16.30. 17.30 en 18.00 Nws.) 19. ove Veronica Sport. NOS: 20.00 Nv 20.03 Op de rand van het reek. NCRV: 20.45 De wereld zingt Gc^JÉS lof. 21.45 Operette-estafette. 22* Nocturne. 22.30 Nws. 22.35 Hier Nu. 22.45 NCRV-Leerhuis. 23.00 Lrif van de week. 23.15 Het Amsterdai Kamerorkest o.l.v. Marinus Voorbe 4 HILVERSUM 3 Jg NOS: 18.04 De Vakantiespits. TRG^V 19.02 21 jaar TROS Pop. 20.02 Fe Maat's Soul Show. 22.02 De L.P.- C.D. Show HILVERSUM 4 18.00 Nieuws. VPRO: 18.02 De tl van IV. 19.30 Amerikaanse pianow ken. 20.30 Jazz live. NOS: 22.00 M deleeuwen en Renaissance. 22.30 koord. 23.00 Musica Nova HILVERSUM 5 JDE VARA: 17.30 De geheime plek. 18, rn Jeugdbalk. 18.30 Luchtruim. NC 19.00 Nieuws voor buitenland^relc (19*00 Turks. 19.10 Berbers. 19(tero Marokkaans/Arabisch. Spaans.) "ie RADIO RIJNMOND het 16.30 Middagmagazine: Reportag verslag van tocht door Rijnmond"1", bied. spel, weer, verkeer, cultiir ai sport •- Vg OMROEP RIJNLAND 1 17.30 Onderwijs en wetenschappfeKOi 18.30 Gevarieerd uur met Culina JJqj Rubriek. Vrije Tijds Program, Kil stukje: ironische regiovisie, Regiorv muziekprogramma. Morgen HILVERSUM 1 KRO: 07.03 Het levende woord. 07| KRO's Ontbijtshow. 08.53 Pater Maat. 09.03 Adres onbekend. In antwoord op uw schrijven. 11|| Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaalff Twee in Augustus. 14.03 TROS: 15.03 Raad een lied....of r 15.30 Café chantant non-stop, hJ 16.00 Nws. 16.03 Piekuur HILVERSUM 2 07.00 Nws. VPRO: 07.06-15.30 I Gebouw op de Middellandse NOS: 15.30 Nws. 15.33 Een lef lang. IKON: 16.00 Kleur. 16.30 f VPRO: 16.33 Welingelichte kringel HILVERSUM 3 EO: 07.03 Ronduit op 3. 08.03 T sein. 09.03 De Muzikale Fruitma NOS: 10.04 Jaargenoten. 12.04 Rc Thuisland. VOO. 13.03 Tippars 15.03 De Top 40 HILVERSUM 4 VOO: 07.00 Ochtendstemming. (0£ Nws.) 09.00 Veronica's Meesterv ken op compact-discs. 10.30 Mu voor miljoenen. EO: 12.00 Lunchci 13.00 Nws. 13.02 Songs of pra 13.30 Metronomium. 15.00 Klein stek. 16.00 De psalmen. 17.00 Cré du baroque HILVERSUM 5 NOS: 09.03 NOS-Sporlief. 09.25 V| terstanden. TELEAC: 09.30 Handw ken, les 6. RVU: 10.00 Tussen slaj en waken. 10.20 Nanzi-Anansi RADIO RIJNMOND 07.30 Ochtendmagazine: Reportaj: spel, weer, verkeer, etc. 16.30 f dagmagazine: Reportages, ver van tocht door Rijnmondgebied, i weer, verkeer, cultuur en sport

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8