gehoordgezien Jubileumserie van NCRV behandelt actueel thema RADIO/TELEVISIE CeidócGouuint WOENSDAG 31 JULI 1985 PAGINA? Dirigent Marinus Voorberg overleden HILVERSUM In zijn woonplaats Hilversum is in de nacht van maandag op dinsdag de dirigent Marinus Voor berg overleden. Hij is 65 jaar geworden. Voorberg is van maart 1946 tot juli 1985 in dienst geweest bij de NCRV. Dn heeft een NCRV-woordvoerder giste ren meegedeeld In 1940 behaalde Marinus Voorberg aan het Haagse conservatorium zijn di ploma piapo en orgel. Na een tweejari ge studie koordirectie in Italië volgde zijn benoeming tot dirigent van het NCRV Vocaal Ensemble. Met dat gezel schap specialiseerde hij zich naast het traditionele a capella repertoire ook in de avantgarde-muziek. Onder zijn leiding groeide het artistie ke peil uit tot wereldniveau, aldus de NCRV Marinus Voorberg, die verant woordelijk was voor vele eerste uitvoe ringen van Nederlandse en buitenland se composities, was gedurende enige tijd ook dirigent van het Amsterdams Kamerorkest en het Stuttgarts Radio- koor. Na de opheffing van het NCRV Vocaal Ensemble in 1978 had hij menig engagement in het buitenland Voorberg werkte mee aan vele gram mofoonplaatopnamen. kreeg in 1970 een Edison en werd in 1971 benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nas sau, In een reactie op het overlijden van Marinus Voorberg zegt de NCRV ..met grote dankbaarheid terug te den ken in het bijzonder aan de inzet waar mee hij zovele jaren leiding heeft gege ven aan het NCRV Vocaal Ensemble". „Tien jaar na Mexico City" in Kenmerk HILVERSUM Op de VN Vrouwenconferentie in Mexi co City werden ir. 1975 ambi tieuze programma's gelanceerd met het doel in alle lidstaten discriminatie en achterstandsi tuaties van vrouwen uit te bannen. In hoeverre dat is ge lukt laat ..Tien jaar na Mexico City" zien, een documentaire die morgen door „Kenmerk" wordt uitgezonden (Ned. II, 19.37 uur). Het programma toont vooral aan dat in ont wikkelingslanden nog steeds de sleutelrol van de vrouw in het economisch bestel onvol doende wordt erkend. BBC zendt documentaire Noord-Ierland niet uit LONDEN De BBC is gisteren, na urenlang beraad van de adviesraad, ge zwicht voor de druk van de regering en heeft verklaard dat een 45 minuten du rende tv-documentaire over Noord-Ier- land waarin een interview met een verdacht IRA-lid voorkwam, volgende week woensdag niet zal worden uitge zonden. Minister van binnenlandse zaken Leon Brittan had gezegd dat het programma terroristische organisaties steunde en propaganda voor het Ierse Republi keinse Leger bevatte. Na zeven uur vergaderen zei het be stuur van de BBC in een verklaring dat het niet verstandig zou zijn de docu mentaire in de huidige vorm uit te zen den. omdat over de bedoelingen mis verstanden zouden blijven bestaan. In de documentaire komen twee Noordierse extremisten aan het woord: Martin McGuinness, die chefstaf van het IRA zou zijn, en Gregory Campbell, een protestantse Unionist Party-leider, die vindt dat IRA-strijders standrechte lijke geëxecuteerd zouden moeten wor den. De makers van het programma zeiden dat het een evenwichtige kijk bood op het tot nog toe onoplosbare conflict in Noord-Ierland, waar de IRA probeert de Engelsen te verdrijven om de overwegend protestantse provincie te verenigen met de katholieke repu bliek Ierland. Premier Thatcher had vorige week al verklaard, zonder het programma te hebben gezien, dat zij de BBC volstrekt zou veroordelen, wan neer de uitzending door zou gaan. „HET WASSENDE WATER" NADERT ZIJN VOLTOOIING HILVERSUM De NCR V-televisie legt momen teel de laatste hand aan de achtdelige serie „Het wassende water", die in het kader van het jubileumjaar wordt ver filmd. De reeks is vanaf acht januari wekelijks op het scherm te zien. De omroep heeft hiervoor plaats inge ruimd op haar vaste dinsdag avond. Vorige week werden in de buurt van Schoonhoven de laatste meters film volgescho ten. Het ging om de huwelijks scène van hoofdrolspelers Gieljan Beijen (Thorn Hoff man) en Aaigie Scheer (Wil van Kralingen). Dit deel uit het verhaal, waarin het vlakke land. de lange dijken, de drei ging van het water en de norse en sterk aan hun religie ge bonden -boeren en boerinnen het uitgangspunt vormen, is terug te vinden in de derde af levering. Ruud Keers, hoofd drama van de NCRV-televisie, geeft toe dat deze reeks wat achter het jubileumjaar komt 'aanvaren', maar zo'n produktie neemt nu eenmaal veel tijd in beslag. Twee jaar geleden werd de ro man van Herman de Man ge kozen om te worden verfilmd omdat het verhaal zich goed laat vertalen naar televisie. Ruud Keers: ..Het drama ligt voor het opscheppen. Boven dien is wat zich afspeelt heel herkenbaar. Wij zijn sinds ok tober met de verfilming bezig. Het is een heel vrije bewer king van het boek. Waar het ons vooral om gaat is het the ma. dat handelt over een zoon die uiteindelijk toch in de voetsporen van zijn vader Vrije bewerking Een van de redenen om Peter van Gestel een vrije bewer king te laten maken, heeft be trekking op het verloop van de gebeurtenissen. Ruud: „In de roman worden nogal wat rare sprongen gemaakt. Wij hebben voor een meer chrono logische volgorde gekozen. Bo vendien komt in de roman de vader van Gieljan nauwelijks voor. In de reeks is hij wel re gelmatig in beeld". Waar de makers ook een grote vrijheid hebben genomen, is in het weglaten van plaatsnamen en dateringen. Het enige dat in de serie duidelijk wordt, is dat het verhaal zich afspeelt ergens aan het begin van deze eeuw in het Zuid-Hollandse polderland, niet ver van de grote rivieren. Ruud Keers. ..Het gaat ons om het conflict tussen mensen en die wonen toevallig op een boerderij. Wij hebben het verhaal dienstbaar gemaakt aan het thema. Het is bijvoorbeeld ook geen halve documentaire over het boeren leven aan het begin van deze eeuw. Wij hebben gemeend dat tijds- en plaatsbepalingen alleen maar verwarrend wer ken, Bovendien is het niet van belang. Zo hebben we ook geen dialect gebruikt. Dat is beperkt gebleven tot slechts een paar woorden en deze die nen alleen maar om aan te ge ven dat de geschiedenis zich niet in een grote stad afspeelt". Bram van Erkel tekent voor de regie terwijl Fred Koster verantwoordelijk is voor de produktie van deze serie, waarin een aantal herkenbare elementen als liefde, haat. on macht en schuldgevoelens zijn verwerkt. De titel ..Het was sende water" geeft al aan dat het water een grote en aan het slot zelfs een overheersende rol speelt. Hoofdrolspeler is Gieljan Beij en. die tijdens een onheilspel lende dag vol noodweer, ont rouw en geweld door zijn va der wordt vervloekt. De boe renzoon zal zich de vloek zijn verdere leven heugen. Er zal de nodige dwang vanuit gaan Hij zal zich er pas van bevrij den nadat hij een min of meer zwervend en vluchtend be staan heeft geleid en de angst (die zoveel zonen parten speelt), dat hij in de voetspo ren van zijn vader moet tre den. heeft overwonnen. Die bevrijding is pas een feit wan neer hij door anderen wordt gezien als de gelijkwaardige opvolger van die vader. Als Gieljan tegen het einde van het verhaal terugkeert naar wat is overgebleven van „Wa- tersnoodt", de hoeve van zijn vader, beseft hij dat geen mens zijn lot ontkomt. Hij zal de verzopen hoeve weer opbou- Trucages Tijdens het maken van de reeks zijn de nodige trucages toegepast. Zo moest de drei- water". V.l.n.r. Sjoerd Pleijsier, ging van het hoge water sterk worden gesuggereerd omdat de hoge waterstand, waarop de makers hadden gehoopt, door het uitblijven van regen, te lang op zich liet wachten. Ruud Keers: „De doorbraak van de dijk die „De Waters- noodt" voor het grootste deel verwoest hebben we in de Pi- newood Studio's in Engeland gefilmd. Een andere truc die we hebben moeten toepassen om de dreiging zo realistisch mogelijk in beeld te brengen is de boerderij onder aan de dijk zetten. Hier doen we de ge schiedenis een stukje geweld aan want grote herenboerde rijen stonden meestal midden in het land" Er is overigens van drie hoe ven gebruikt gemaakt. In één werden alle binnen-opnamen gefilmd, van een tweede werd alleen de buitenkant gebruikt en de derde bestond slechts uit een dak. Ruud: „De bovenkant van die hoeve is in het Gooi meer geplaatst ten behoeve van de opnamen na de ramp". De makers hebben er inmid dels 145 draaidagen opzitten, waarin 35 kilometer film werd opgenomen Het grootste deel van de produktie heeft zich af gespeeld in de Lopikerwaard. Daarbij is onder meer een dag of veertien in Dordrecht ge filmd. Deze beelden zijn straks terug te vinden in deel zes. een aflevering die min of meer door bewerker Peter van Gestel zelf werd verzonnen en zodoende ook buiten het boek Zelden De NCRV is vooral blij acteurs te hebben gevonden die zelden op televisie zijn te zien. Behal ve Thorn Hoffman worden be langrijke rollen gespeeld door Kitty Courbois als de stevige boerin en moeder Thera Beij en, Sjoerd Pleijsier als Gieljans jongere en zwakkere broer Willem en Hilde van Mieghem als Nelia Boonstoppel, de dochter van een arme daglo ner, die verliefd wordt op Gieljan. Om de serie, die tussen en twee en drie miljoen gulden kost, ook verkoopbaar te ma ken is er een aparte geluids band gemaakt die geen dialo gen bevat. Ruud: „Op deze manier wordt hij voor een groot aantal landen heel aan trekkelijk. We rekenen er ook een beetje op dat er in het bui tenland interesse voor de reeks zal bestaan" Na afloop van de serie wordt ook een portret uitgezonden van Herman de Man, een schrijver die weinig literaire erkenning vond Ruud: „We willen aan de hand van verha len van mensen die hem heb ben gekend zijn portret opte- HANS PIËT ROWENA Rowena Wallace is een be kende verschijning aan het worden op het Nederlandse televisiescherm. In de Au stralische serie „Sons and Daughters" speelt zij de rol van Patricia Hamilton, de rijke feeks, die graag haar geld. invloed en macht ge bruikt om de zaken en oude liefdes naar haar hand te zetten. Rowena liet onlangs weten dat er nauwelijks overeenkomsten zijn tussen de,rol diejte §pgeltjn dese- rie en haar eigen leven. Zo is Rowena bijvoorbeeld niet getrouwd. Ze heeft een flat die over de haven van Syd ney uitkijkt. Rowena: „Ik vind het heerlijk om op mij zelf te wonen want ik hou van wat ruimte om mij heen. Plannen om in het huwelijksbootje te stappen, heb ik dan ook niet". Om na het werk haar zor gen even opzij te zetten, zegt Rowena „spring ik meestal een avond in de week uit de ban Dan ga ik met een aantal vrienden wat drinken, dansen of luis ter ik naar muziek". Rowena begon haar carrière bij het Twelfth Night Thea- fcs- tre in Brisbane. Daar speel de zij onder meer de titelrol in „Calamity Jane" en de rol van Ophelia in „Ham let". Vóór het grootste deel haar tijd werd opgeslokt door de serie „Sons and Daughters", die in Australië vier maal in de week wordt uitgezonden, speelde ze in vier films en een groot aan tal televisie-produkties zoals „No. 96", waarin ook Pat McDonald (Fiona Thomp son) was te zien, „Power without Glory" en „Water Under the bridge". BRIAN De succesvolle zakenman Gordon Hamilton, een man met een zachtmoedig ka rakter, die dol is op zijn stiefdochter Angela, wordt in „Sons and daughters" ge speeld door Brian Blain Hoewel Brian als acteur grote bekendheid geniet, begon hij zijn carrière in het theater als ontwerper. Pas in 1966 ging hij in Bris bane ook rollen spelen in stukken zoals „Hamlet", The Rocky Horror Show" en „Pirates at the Barn". Brian is afkomstig uit een gezin met zes kinderen. Hij heeft vier broers: een pries ter, een bouwkundige, een aannemer en een kranten opmaker. Zijn zus is huis vrouw. Brian is nooit ge trouwd geweest en woont alleen. Hij zegt: „Ik geniet nog elke dag van mijn vrij gezellen bestaan. Bovendien heb ik niet veel tijd om over een huwelijk na te denken, want ik heb het veel te druk als acteur". Brian speelde voor hij Gor don Hamilton werd in „Sons and daughters" rollen in zowel televisie-series als in de film. Zo was hij eerder op televisie te zien in de se rie „Holiday Island" en „Power without Glory" (sa men met Rowena Wallace). Een film waarin hij speelde was „Newsfront". Nederland NEDERLAND 1 Scène uit de tv-film 'De Paardentekenaar'. Ned. 2 om 20.35 uur. rie. Afl.: Spanningen. Een succesvolle zakenvrouw voelt zich bedreigd en een ongehuwde moeder moet tot haar grote verdriet haar kind opgeven NOS 23.40 Journaal 23.45 Nieuws voor doven VARA 15.30 De Film van Ome Wil lem, kinderprogramma. Afl.: Waar zijn de lucifers? 16.05 Mika, jeugdserie. Afl.: Wat haastige spoed zoal niet doet. Mika is Toetie kwijt! 16.20 Niels Holgersson, te kenfilmserie 16.45 Speelplaats Broadway, documentaire voor de jeugd over de speelplaats van kin deren in New York NOS 17.30 W6-Journaal TROS 17.40 Beren in Alaska, die renfilm van Eugen Essig 18.25 Sons and daughters, Australische tv-serie 18.50 Erik of: Het klein insec tenboek, naar het boek van Godfried Bomans. Afl.: Alles van Solms (herh.). Erik ont dekt dat hij beroemd is 19.15 Hi-De-Hi! Engelse co- medy-serie. Afl.: Voetlicht of varkensvlees? Spike is verliefd maar zijn aanstaan de schoonvader maakt het hem wel moeilijk NOS 20.00 Journaal SOCITTERA 20.28 De mens is rentmees ter over de aarde. Uitzen ding van het Leger des Heils TROS 20.33 The other side of the Mountain, Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Larry Peerce. Twee vriendinnen doen hun best om uitgeko zen te worden voor het Olympisch Ski-team in 1956. Het lot beschikt ech ter anders, Jill (Marilyn Has- sett) raakt geblesseerd en Audra-Jo (Qelinda Montgo mery) krijgt polio 22.15 TROS Aktua, actualitei tenmagazine 22.45 Hotel, Amerikaanse se- NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.40 Sesamstraat 19.00 Journaal 19.12 India, dochter van de zon, Braziliaanse speelfilm van Fabio Barreto uit 1984. Sergeant Sulvivero heeft een speciale missie die hem voert door de wildernis van Brazilië. Op zijn tocht ont moet hij een Indiaans meis je en wordt verliefd op haar. De liefde blijkt wederzijds en het meisje volgt hem op zijn missie 20.30 De Paardentekenaar, Nederlandse tv-film naar een verhaal van Tim Krab bé. Regie: Thijs Chanowski. De vriend van Louis, Jan Punt, tekent de mooiste paarden van de hele wereld. Louis' vader wordt tekenle raar op de school van Louis en Jan en houdt niet van de paardetekeningen van Jan. Louis kiest voor zijn vriend en de hele school staat ach ter hen (herh.) 21.20 Glyndebourne, docu mentaire over het 50-jarig bestaan van het befaamde operafestival van Glynde bourne 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven ATN/Filmnet 17.00 Time Bandits (herh.); 18.55 Riptide (18): Catch of the Day; 19.45 Airport 80; 21.35 Airwolf (18): Sins of the Past; 22.25 Find the Lady; 23.55- 01.20 Het Gekkenbriefje. 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma 18.05 Tom en Tina, kleuterserie 18.10 ■SKapitein Zeppos, Vlaamse jeugdserie van Bert Struys. Afl.: Het zwarte water (herh.) De dorpsbewo ners van Beider staan wantrouwig te genover de nieuwe inwoner. In de kruidenierswinkel van Albert Kurrel wordt er dan ook druk gepraat over de indringer Kapitein Zeppos. Alleen Ben. de neef van Albert Kurrel. sluit vriendschap met Kapitein Zeppos 18.40 Een man met haast, Poolse tekenfilm 18.45 Juke Box 18.55 Tijdrover 19.10 Uitzending door derden: Pro gramma van de KTRO 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Kijk uitl Verkeerstips 20.15 Met Mike in zee. In het Casino van Middelkerke ontvangt Mike Ver- drenoh bekende en minder bekende gasten uit de show-, sport- en thea terwereld 21.30 Zakenmensen (Empire. 1). zesdelige Amerikaanse komische se rie over toestanden aan de top van een internationale onderneming. Met: Dennis Dugan. Patrick MacNee. Mau reen Arthur, e.a. Calvin Cromwell, de tirannieke grote baas van Empire In dustries, roept zijn stafleden bij el kaar om weer eens paniek te zaaien. Hij draagt de jonge Ben Christian, pas bevorderd tot hoofd van de afde ling research, op om de dossiers van een mislukt contract te onderzoeken 21.55 Het Dubbelportret, televisie-a- vontuur over verschijningsvormen van kunst en leven, in en rondom een electriciteitscentrale. met in de hoofd rollen improviserend musicus Harry de Wil en beeldend theatermaker Gerrit Timmers 22.30 Journaal en Coda RTBF 1 17.30 Mededelingen ONEM 17.45 Ciné vacances 18.10 Lollipop, kinderprogramma 18.45 Clip Club 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.23 Bonjour la fête, spelprogram- 19.30 Journaal 20.00 Le grain de sable, spelpro- gramma 20.40 Les rues de San Francisco (The Streets of San Francisco), Ame rikaanse serie 21.30 La magie de la danse, infor matieve serie over geschiedenis en de ontwikkeling van de dans 22.30 Trekking Nationale Loterij 22.35 Journaal 22.50 Informations, réflexions et in terrogations laiquee MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Julie (16.00). Martin met 'A-Z of Pop' (17.00), en Simon en Julie met 'Chart Attack' (18.00). 19.00 La chambre mandarine 21.00 Paris pour mémoire, docu mentaire-serie over Parijs 21.55 Une soir, une etoille 22.00 Nieuws 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Julie (22.30), Martin met 'A-Z of Pop' (23.00), Simon en Julie met 'Chart At tack' (00 00) en Gaz (01.00). Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Ich laG dich nicht im Stich. Documentaire over het werk van de Duitse reclasseringsambtenaar 16.55 Janosik, Held der Berge (5), Poolse avonturenserle 17.40 Nudnik, tekenfilmserie 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.15 Meister Eder und sein Pu- muckl. Afl.: Eder krijgt bezoek 18.40 Sprungbrett 19.00 Monaco Franze, Der ewige Stenz. Afl.: De Italiaanse aangelegen heid 19.58 Heute im Ersten 20 00 ItTagesschau 20.15 Tatort, misdaadserie. Afl.: Het diploma (herh.). Helmut en Gisela Fichte geven les op een gymnasium. Helmut is zeer tevreden over zijn leer ling Sina. Michael Harms vindt het helemaal niet leuk dat zijn vriendinne tje Sina haar schoolwerk voorrang 22.05 Brennpunkt 22.45 Tagesthemen 23.15 Einsatz in Manhattan (Kojak), misdaadserie Afl.: De man met de bom. Er worden in Manhattan achter elkaar bomaanslagen gepleegd, die telefonisch aangekondigd worden door een onbekende man. De explo- sieven zijn niet gemakkelijk onscha delijk te maken 00.00 Tagesschau DUITSLAND 2 16.05 Flugboot 121 SP, tv-serie. Afl.: Een komische held 16.30 Eine Affe im Haus, tv-serle. Afl.: Zonder Alice gaat het niet. Oma gaat verhuizen, Judy. Joey en Alice helpen haar een handje. De verhuis wagen komt om kwart over elf in plaats van twaalf uur. Alice vertrouwt het niet en verstopt zich in de wagen 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd 17.50 Rauchende Colts (Gunsmoket, Amerikaanse westernserie. Afl.: Wa ter voor Dodge City 18.53 Midlotto 16.56 Programma-overzicht 19 00 Heute 19.30 Eine Semesterehe, internatio nale jeugdfilm. Penny en Gary willen na hun collegetijd gaan trouwen. Daarom gaat Gary naar een cursus die informatie geeft over het huwe lijksleven. Tijdens de cursus krijgt hij Gail toegewezen als zijn cursuspart ner. Penny is vreselijk jaloers 20.15 Kennzeichen D, actualiteiten uit Oost en West 21.00 Polizeirevier Hill Street (Hill Street Blues). Amerikaanse politiese rie Afl.: Spiegelfechtereien. Voor Es- terhaus is het ernst geworden: hij wil de 18-jarige Cindy trouwen. Maar dan is er nog Grace Gardner, die zich niet zo snel laat afschepen 21.45 Heute-Journal 22.05 Das Rad des Lebens, filmre portage over het hindoeisme 22.35 Das kleine Fernsehspiel: Die Legionare, tv-film 23.15 Sachen zum Lachen, een avond met Otto Schenk 00.00 Heute DUITSLAND 3 18.30 Der Prinz im Aufzug, verhaal voor kinderen 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Mittwochs im III., live-pro- gramma vanuit Berlijn 21.45 Der Pastor und das 'Aschen- puttel'. 'Danemarks Tourismus-Bos- se'. reportage over de twee grootste reisorganisatoren van Skandinavië Eliff Krogager en Simon Spies 22.30 Der Tiger hetzt die Meute (White Lightning), Amerikaanse speel film uit 1973. Gator McKlusky zit een gevangenisstraf uit wegens dranks mokkel. Als zijn broer vermoord wordt sluit hij een deal met de politie. Hij moet de corrupte sherrif die zijn broer heeft omgebracht in een val lokken 00 05 Laatste nieuws Engeland SKY CHANNEL 16.45 Young, Free A Single, met Gary Davies 17.30 All American hot 100, met Paul Gambaccini 18.30 I Mr. Ed. Afl.: Horse of a diffe rent colour 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and Viv Reminisce 19.30 Pathfinders, drama-serie over de Tweede Wereldoorlog 20.25 Wrestlemania 22 05 International motor sports 23.10-00.15 Sky Trax. Herhaling BBC 1 17.25 Bric-a-Brac 17.35 The Wombles, kinderserie 17.40 Battle of the planets 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 Gentlè Ben, kinderserie 18.35 Dr. Kildare, tv-serie met Ri chard Chamberlain in de hoofdrol 19.00 Journaal en Weerbericht 19.35 London plus 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.35 Bellamy's Seaside Safari, in formatieve serie. Afl.: On the beach 21.00 Fell Tiger 21.50 Points of view 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Real lives, tv-serie. Afl.: True Romance 23.20 Come dancing, ballroomdan- cing 00.10 Glitter, tv-serie met o.a. David Birney, Morgan Brittany en Christop her Mayer 00.50 Weerbericht BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven 18.30 Heroes 19.00 Green eyes, Amerikaanse speelfilm uit 1976 van John Erman. Met in de hoofdrollen: Paul Winfield, Rita Tushingham en Jonathan Lippe. Een gedesillusioneerde voormalige Amerikaanse soldaat keert terug naar Vietnam op zoek naar de zoon die hij achterliet bij een prostituee 20.30 Open Space: Who cares about the children? 21.00 Wildlife showcase: Starlings at work 21.30 The Travel Show 22 00 The War Game, tv-film uit 1965 over de gevolgen van een atoomaanval 23.35 Newsnight, actualiteiten 00.20 Weerbericht 00.30-01.25 Open University ITV 17.20 Fraggle Rock 17.50 Razzmatazz 18.15 Candid Camera 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.35 Crossroads 20.00 Where there's life 20.30 Coronation Street 21.00 Duty Free 21.30 The Funny Side 22.00 Bulman. Afl.: Born into the 23.00 Nieuws 23.30 Human Jigsaw. Afl.: Do you oelieve in Magic )0.00 The Wicker Man, Engelse speelfilm uit 1973 met o.a. Christop- ïer Lee en Britt Ekland 31.35 East comes West TV^morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven en slechthorenden VOO 16.00 Happy Days, Amerikaanse serie. Afl.: Nose for news 16.25 Club Veronica Clips NOS 17.30 '/?6-Journaal VOO 17.40 Agenda RTBF 1 MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Presenta tie: Diana (08.00), Special: 23 Envelo pe Cocteau Twins (herh.) (09.00), Si mon met een interview met Kirk Brandon van Spear of Destiny (10.00), Monique Emmen met 'Time Out for Holland' (11.00), Gaz met 'Musical Chains' (12.00) en Martin (13.00). 14.00 Non-stop videoclips. Herhalin gen. DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Der Fehler des Pi loten (herh 11.35 Das Rad des Le bens 12.10 Kennzeichen D 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Te- letekst-overzicht 15.00 E Fury, avonturen van een paard 15.25 Fau na Iberica 15.50 Tagesschau 16.00 ARD-Sport extra 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.55 Pro gramma-overzicht 15.00 Heute 15.03 Grisu, der kleine Drache, te kenfilmserie 15.30 Vakantiekalender 16.05 De Muppetshow. Gaste: Roy Rogers en Dale Evans 16.30 Strand- piraten, tv-serie. Afl Het spookschip 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.50 Trio mit vier Fausten BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Pink panther 10.40 Huckleberry Finn 11.05 Why don't you 11.30 Play School 11.50 Cricket 14.05 Journaal 14.20 Weerbericht 14.22 Nieuwso verzicht voor doven 14.25 Chock-a- -block 14.40 Cricket 17.20 Gran SKY CHANNEL 14.35 World games 15.30 Swiss Fa mily Robinson 16.00 Pat Sharp Show 16.45 First run, met Peter Po- ITV 07 25 TV-AM 10.25 Sesame Street 11.25 Cartoon Time 11.40 The Har lem Globetrotters 12.05 Freetime Special 12.30 About Britain 13.00 Alfie Atkins 13.10 Mooncat and Co 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Fal con Crest 15.30 Movie Memories 16.00 Take the High Road 16.25 Re gionaal nieuws 16.30 Sons and daughters 17.00 Alfie Atkins 17.10 Victor and Maria 17.20 Inspector HILVERSUM 1 NCRV: 17.03 Nu-woensdagmiddagmagazine Mededelingen. 18.06 Met tafel. 19.02 In 't voorbijgaan. Leger des Heilskwartier. NCRV-Woensdag-Sport. NOS: 20 Hobbyscoop. AVRO: 20.30 Het festival (2). NOS: 23.07 Met het op morgen. NCRV: 00.02 Volgspoi 01 02 Romance. 02 02 Nachtexpres 06 02 In 't voorbijgaan. 06.07 Va daag., donderdag HILVERSUM 2 NOS: 16 30 I 16.33 NOS-Ombudsman. EO: 1 Nws. 17.36 Tijdsein NOS: 18.00 18.10 NOS-Midweekmagazine. 1 De zin van het motoronderho 20 00 Nws. EO: 20.03 Licht er zicht. 20.40 De Bijbel open. Van U wil ik zingen. 21.30 EO regio. 22.00 Vragen naar de 22.15 Zicht op Israël. 22.30 22.35 Achter de Horizon. NOS: 23.: Verhaal HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Vakart tiespits. VPRO: 19.02 Gonzo Radiq 20.03 The John Peel Show. 21.0} Frontlijn. 22.30 Liveconcert. Vat* daag: Fuzztones. 23.02 Heartlands. HILVERSUM 4 AVRO: 18.00 Nws 18.02 Affiche 4 18.05 Het beten werk. 20.00 Radio Filharmonisch Of kest. 22.15 Historische Nederlands fluitmuziek (2). 23.15 Over boeken HILVERSUM 5 TROS: 17.30 Tusset droom en werkelijkheid 18.30 De Pini Colada Show. NOS: 19.00-19.41 Nieuws voor buitenlanders RADIO-RIJNMOND 16.30 Middagma gazine OMROEP RIJNLAND 16.30 Leidel Lokaal. 17.30 Nieuws en Actualitel ten. 18.30 Geestelijk leven. j Morgen HILVERSUM 1 NCRV: 07.03 Het l« 4 vende Woord. 07.10 Vandaag don derdag. vervolg. 08.06 Hier en Nu i. 08.54 Perspectief. 09.03 Wie wee waar Willem Wever woont? 10.03 Mn ziek bij de koffie. 11.03 NCRV-Speci (i aal. 11.30 Vaarwel Hawat. 12.03 Daa - a Zo maar zomers. 14.30 Logies ei ontbi|t. KRO: 16.03 Op de eerste rarx HILVERSUM 2 07.00 Nws. AVRQ ii 07.06 AVRO's zomer info 07.30 NwJ 07.35 Actualiteiten. 07.50 Econg misch commentaar 08.00 Nws. 08.1 Actualiteiten. 08.25 Financieel nwS-1^ 08.30 Nws. 08.33 Uitgaanstips van di dag. 09.00 Autonieuws. 9.05 Reporta^^jr ges. 09.30 Nws. 9.33 Doe-het-zel!-' 10.00 Vakantietips voor kinderen 10.05 Snotneus Ahoy! 10.15 Senid'>ff- renservice. 10.30 Nws 10.33 Repor-frce tages op cult, gebied. 11.30 Nws- 11.33 Koken met Henk Molenbera 12.00 Telefonisch spreekuur 12.3?3 Nws. AVRO: 12.36 Actualiteiten 13.00 Nws. 13.10 AVRO's Sportpano dp rama. 13.30 Nws. 13.33 Gesprekke» met gewone Nederlanders. 14.00 Ra diorechtswinkel. 14.30 Nws. 14.33 Dj grote finale. 15.00 De burgemeesta is jarig. VOO: 16.00 Nieuwsradio HILVERSUM 3 TROS: 07.03 Haver moutshow. 09.03 Nederlandstalig»)-,^ top tien. 10.03 Polderpopparadd^ 11.03 Europarade. 12.03 50 Pop g een envelop. 14.03 Top 50 Show HILVERSUM 4 VARA: 07.00 Groot klein. 08.00 Nws. 08.02 Opmaat in dbc». zomer. 09.00 Kamermuz. 09-.50 Ki. medie op de brug 10.35 Mstlslav Ra «- stropovitsj 12.00 Operette..VPRO*- *j 13.00 Nws. 13.02-18.00 De Beweginj" HILVERSUM 5 NOS: 09.03 NOSSpof* f» tief. 09.25 Waterstanden. RVU: 09.3fc Alleen op 5. KRO: 10.00 KR<_ C| Scheepspraat. 10.10 Mensenjnet eet"" stem. 10.30 Aan woorden voprbij l~ RADIO RIJNMOND 07.30 Ochtend- J> magazine C

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8