hristen gelooft in nieuwe wereldtitel streuer Schnieders kleine zege eyenoord B AR MY BAT TENNIS CIRCUIT Van der Poel wint Grote Scheldeprijs Ronald Lammens neemt leiding over jpQRT fttidóe Goutant WOENSDAG 31 JULI 1985 PAGINA 11 Liiters in ionijnehokken" WARD De huisvesting de internationale rui- wereld bij de Europese 1st rijd in Dinard leverde i het Westduitse kamp Ktige klachten op. De jtsers kwalificeerden de E'lkamers als ..konijne ken". •r Luther en Michael bing noemden de onder- nging een schandaal. De anisatie maakte eerder [een beste beurt door het [voer van de paarden Istig te vertragen. De |sten verbleven 26 uur in trailers. Broeken terug naar Willem II GRONINGEN Bud Broeken keert terug naar Willem II. waar hij zijn loopbaan als betaald voetballer begon. De overgang van de oud-in ternational van FC Groningen naai de Tllburgse eerste-divisieclub werd gisteren definitief. Broeken verliet Groningen, omdat hij niet wilde meewerken aan de volledige professionalisering. De 27-jarige rechterspits wilde blijven werken. Broeken wordt filiaalhou der van een sportschoenenzaak in Den Bosch en dient als semi-prof Willem II, contractueel voorlopig voor één jaar. Broeken ging eind 1982 van Birmingham over naar FC Groningen. Wolverhampton krijgt uitstel van betaling BIRMINGHAM Wolverhampton Wanderers, de Engelse club uit de derde divisie die maandag failliet werd verklaard, heeft uitstel van betaling gekregen. De schuld van ruim 3,5 miljoen gulden moet uiterlijk 9 augustus zijn afgelost. Dit heeit het gerechtshof van Birmingham beslist. Advocaat Thomas van Wolverhampton was tegen het door de rechtbank uitgesproken faillissement in beroep gegaan. Volgens de raadsman was er geld onderweg van Mahmoed Al Hassan Bhatti, één van de clubeigenaars. „Ik geef dit uitstel niet op emotionele basis, ook al gaat het om een voet balvereniging met een rijke traditie", zei de rech ter, die het hoger beroep behandelde. ,.Ik zie Wol verhampton als een onderneming, die zich pro beert draaiende te houden en de schuldeisers wil geven, waarop zij recht hebben". Becker vijfde op wereldranglijst DALLAS De Westduitse winnaar van Wimbledon, Boris Becker, bezet op de gisteren ge publiceerde wereldranglijst de vijfde plaats. Becker, die na zijn zege in Lon den een korte rustpauze nam om te herstellen van een enkel blessure en enkele plaatsen zak te, bereikte afgelopen week bij het tennistoernooi in Indianapo lis de halve eindstrijd. Daarin verloor hij van de latere win naar Ivan Lendl. De Tsjechoslo- waak staat tweede op de we reldranglijst achter John McEn roe. Mats Wilander is derde en Jimmy Connors vierde. Engelse voetbalbond niet langer tegen pasjessysteem LONDEN De Engelse voetbalbond heeft zijn har de oppositie tegen de invoering van identiteitspasjes voor voetbalsupporters laten varen. Dit bleek tijdens het overleg, dat vertegenwoordigers van de Britse regering met de FA hebben gevoerd. Een pasje bij de aankoop van kaarten en het betre den van het stadion dient er toe onruststokers te identificeren en buiten de hekken te houden. Bij voortgaand voetbalgeweld is de Engelse overheid van plan supporters alleen toegang te verlenen bij de thuiswedstrijden van hun favoriete team. Tegen een dergelijke stap, vorige week voorgesteld door de En gelse onderzoeksrechter Popplewell, hebben de clubs en de Football Association zich te weer gesteld. Een verbod voor fans om uitwedstrijden te bezoeken zou strijdig zijn met de rechten van de mens. Bovendien wordt het onpraktisch genoemd. Korfbalteam wint ook van West-Duitsland LONDEN Nederland heeft ook zijn tweede korfbalwedstrijd voor de Wereldspelen met ge mak gewonnen. In de zaal op het complex van Crystal Palace in Londen versloeg de nationale ploeg, die eerder sterker was dan de Verenigde Staten, West-Duitsland met 18-5 (7-3). Peter Schallenberg van Rohda leverde met zes treffers de belangrijkste bijdrage aan de Nederlandse scd- re. De Amerikanen herstelden zich opvallend gemak kelijk van de nederlaag tegen Nederland. De Ver enigde Staten, waar korfbal halverwege de jaren zeventig werd geïntroduceerd, won met 10-5 van Engeland, waar de sport veertig jaar wordt beoe fend. Voorts won België met 31-11 van India. IEINECK Louis iristen, al tien jaar suc- svol constructeur van ^panmotoren voor and-Prixraces, kan on- bgelijk van blind chau- lisme worden beschul- gd. Als rechtgeaard j/itser betoogt hij in het iigerige taaltje, dat niet n landgenoot Rolf Bi- |id, maar de Nederlan- r Egbert Streuer de botste kanshebber op de euwe wereldtitel in de jewieler-klasse moet Drden geacht. ot het uitvallen van Biland Le Mans moest ik tegen de itserse pers wel overeind iden. dat Rolf de grootste isen had. Toen geloofde ik iter al in Streuer en Schnie- Als ze zondag in Silver- ne en een week later in An- •storp aan de finish komen, rden zij gehuldigd als we reldkampioenen. Daar ben ik van overtuigd. Zij vormen de beste combinatie. Egbert gun ik de prolongatie van zijn titel ook. Hij verdient het echt. Hij leeft voor die sport." Streuer is sinds 1980, toen hij nog met Johan van der Kaap reed, klant van het Zwitserse constructiebedrijf LCR, Louis Christen Racing. Met vier man personeel bouwt Christen in Rheineck, in de omgeving van het Bodenmeer al tien jaar ge avanceerde race-flnachines. De ideeën voor de LCR-zijspan- nen, waarmee de hele wereld top rijdt, zijn afgeleid van de formule-renwagens. Christen is een doe-het-zelver: „Ik heb zelf tien jaar met auto's gera- ced. In 1975 voor het laatst in de formule 3. Toen kwam Bru no Holzer vragen of ik een zij span voor hem wilde bouwen. Dat werd een heel andere ma chine dan gebruikelijk. Holzer won meteen zijn eerste race met dat span, in 1976 in Rouen." Vanaf dat moment kreeg Louis Christen het druk. Mi chel en Schwarzel waren de eerste gerenommeerde klan ten. In 1979 meldde wereld kampioen Biland zich bij zijn landgenoot. Een jaar latei- stond Egbert Streuer voor het eerst op klantenlijst. „Tot nu toe heb ik 65 machines ge bouwd. Dat is twaalf per jaar. Ik ben nu ook met het bouwen van solo's begonnen, achttien stuks deze winter. Dörflinger werd er meteen wereldkam pioen 80cc mee." Sportieve kant Cnristen is niet alleen com mercieel begaan met de mo- torracerij, die in zijn eigen land bij de wet verboden is. „Ik houd de sportieve kant van de zaak ook in de gaten. Ik wil de zijspannen betaal baar houden. Een LCR kost nu zo'n dertigduizend Zwitserse frank (42.000 gulden). Als ik een machine volledig van car- bonfiber zou maken, dan gaat die prijs zeker met dertig tot veertig procent omhoog. Voor een aantal rijders wordt de aanschaf van een nieuwe mo tor dan onbetaalbaar. Je krijgt in dat geval een elite, die wel kan betalen. De race wordt dan niet gewonnen door de beste coureur, maar door de man met de dikste portemon- naie. De inspanning van Hon da en Rothmans in de 250 en 500cc heeft wat dat betreft al genoeg verknoeid. De zijspan- competitie is dit jaar ongekend spannend. Dat komt door de gelijkwaardigheid van het ma teriaal." De gemoedelijke Christen doelt daarbij puur op het rij wiel-technische gedeelte. In de vermogens van de 500cc-mo- torblokken zijn wel degelijk verschillen waarneembaar. Egbert Streuer, de wereld kampioen, heeft zijn Yamaha- -blok uitgerust met in Oosten rijk vervaardigde cilinders, die in ieder geval voor meer top- vermogen zorgen dan de con currentie. Zondag vormen die extra pk's in Silverstone bij de Dit beeld zal zich volgens constructeur Louis Christen herhalen: feestelijkheden met beker en champagne rond het zijspanduo Egbert Streuer (rechts) en Bernard Schnieders. Grote Prijs van Engeland, al drie jaar achtereen gewonnen door de Nederlandse combina tie, een onmiskenbaar voor deel. Christen:„De motor van Streuer heeft de meeste pk's. Dat is bij de eerste vijf Grote Prijzen van dit seizoen wel vast komen te staan. Het af stellen van zo'n machine be heerst Streuer het best. Bij de start komt hij nooit goed weg. Biland wel Dat heeft te ma ken met de tuning. Streuer kiest echter voor die ene min dere eigenschap van de motor. Die zwakkere start maakt hij met meer topsnelheid wel weer goed, aldus zijn redene ring. Streuer is doordacht be zig. Het is de rijder naar mijn hart." Bijgeleerd De rijstijl van Streuer en Schnieders is Louis Christen de laatste jaren ook beter gaan bevallen. „Vroeger was Biland de betere coureur. Streuer heeft elk jaar iets bijgeleerd; Schnieders ook. Nu zijn Streuer en Biland gelijkwaar dige coureurs. Als het er op aan komt, durft Biland meer risico's te nemen. Rolf rijdt Dat vergt in een race zeker meer van de banden en de motor. Streuer doet het in telligenter. Hij spaart zijn ma teriaal en heeft daardoor in de slotfase nog wat extra's over." Louis Christen tenslotte: „Er moeten meer wedstrijden ko men voor de zijspannen. Nu zijn het er zeven, te weinig, maar altijd nog beter dan niets. De 500cc kent er vijf meer. In die klasse kun je een pechdag nog goed maken. In de gegeven situatie van zeven zijspanraces moet er maar één resultaat aftrekbaar worden gemaakt. Dat geeft tenminste een iets eerlijker verloop voor pechvogels." NHEM Feyenoord heeft eravond in de stromende en het oefenduel tegen eer- divisieclub Vitesse in Arn- n met 3-2 gewonnen. De terdammers speelden wei- 1 soepel en kwamen in de ite helft op voorsprong r een eigen inzet van de ïhemmer Gerritsen. De an- e treffers van Feyenoord amen van de middenvelder ensen en Hoekstra, beide en op aangeven van Ling. Groningen verloor in al wijk met 2-1 van eerste- /isieclub RKC. De ver- uwde ploeg van trainer Berger kwam op een irsprong, maar speelde rna zo slecht, dat RKC uit- delijk vrij gemakkelijk n. De nieuwe centrumver- iger De Wolf dacht Gro- gen dichtèrbij te brengen, ar doelman Von Seydlitz RKC stopte zijn straf- •Feyenoord 2-3 (0-2). 22. .—'n 0-1 (eigen doel), 29. Sören- 0-2, 50. Koenen 1-2, 65. Hoekstra 1-3, 70. Neyenhuis 2-3. Scheidsrech ter: Hobé. Toeschouwers- 9000. Gele kaarten: Hiele en Duut (beiden Feye- RKC-FC Groningen 2-1 (0-1). 30. Roossien 0-1, 63. Kraay jr. 1-1, 83. Van Veen 2-1. Scheidsrechter: Slik kerveer. Toeschouwers: 1000. Heer (zondag eerste-klasser)-MVV 0-10 (0-4). Doelpunten: Adam, Dries- sen en Van Marwijk (ieder 2), Smeets, Van der Poppe, Delahaye en Ummels (eigen doel). Scheidsrechter: Klinkers. Toeschouwers: 1500. Limburgia hoofdklasser )-FC VVV 1-3 (0-3). Verlijsdonk 0-1 en 0- 2. Valckx 0-3. Labyed 1-3. Scheids rechter: Lucassen. Toeschouwers: 700. Emmen-FC Twente 0-2 (0-2). Doel punten: Carbo en Ten Caat. Scheids rechter: Bulthuis. Toeschouwers: 1.500. Walcheren-Excelsior 2-8 (1-4). Doel punten Excelsior. Beukers (4). Leen heer, Boere. Ridderhof en André Wasiman. Doelpunten Walcheren: Dek en Van de Rafelaer. Toeschou wers: 150. Stade Leuven-Go Ahead Eagles 1-0. Doelpunt: Marling. Toeschouwers: ,1500. VVG '25 (zondag vierdeklasser)1- De Graafschap 0-9 (0-5). Doelpun ten: Cooke (3), Leeuwerik en Rosen- daal (ieder 2), Peitsman en Wandérs (ieder 1). Scheidsrechter: Slotboom. Toeschouwers: 1000. earzot >t 1990 ondscoach alië )ME Bondscoach zo Bearzot (57) heeft verbintenis met de liaanse voetbalbond lengd tot 1990. Pas na eindronde van het we- dkampioenschap in ei land zal Bearzot een Bep onder zijn loopbaan ten. In Mexico verdedi- Bearzot en zijn pupil volgend jaar de we- dtitel. rzot vormt in de voetbal- •eld een uitzondering. Hij is federt juni 1977 als bonds- »h in dienst van de Itali- le voetbalbond. In 1982 d hij in Spanje met het Ita- Bse elftal wereldkampioen, (slang daarvoor stond Bear- ©p het punt ontslagen te den. De prestaties van zijn Aie in de aanloop naar de sonde van het wereld- (pioensehap waren zo ma llat zijn bekwaamheid ter k^sie werd gesteld. Peter Koelewijn in voetsporen van Elton John SOEST In navolging van de Engelse popster Elton John gaat ook de Nederlandse pop zanger en producent Peter Koelewijn zich in de voetbal wereld storten. Hij is de enige kandidaat voor het voorzitter schap van de voetbalvereni ging SEC in Soest, die uitkomt in de derde klasse KNVB dis trict West 1. Peter Koelewijn is voorgedra gen door een commissie van goede diensten, die werd inge steld om de vereniging uit de bestuurlijke impasse te halen. De kandidaat-voorzitter, wiens verkiezing in de vergadering van 22 augustus wordt ver wacht, is al jarenlang een en thousiast supporter van SEC. Hij heeft toegezegd zich inten sief met het verenigingsgebeu- ren bezig te houden, waarbij hij vooral de nadruk zal leg gen op de promotie van de club naar buiten. Adri van der Poel triomfantelijk over de eindstreep in Schoten. SCHOTEN Adri van der Poel heeft dinsdag de Grote Schel deprijs, de traditionele Vlaamse wegwedstrijd voor beroepswiel renners, gewonnen. In de omgeving van Schoten versloeg de renner uit de ploeg van Jan Raas zijn Belgische mede-vluchter Ludwig Wijnants. Het duo legde de 235 kilometer af in zes uur en twee minuten. De Belg Mare Sergeant eindigde met een ach terstand van 35 seconden op Van der Poel en een voorsprong van twintig seconden op het peloton als derde. LEIDEN Martijn Roijen is van kop verjaagd van de ranglijst van het Leidse Courant Tenniscircuit in D. De speler van Unicum, die afgelopen week niet in actie kwam, moet nu zo wel Ronald Lammens als Jacco Schoonenwolf voor laten gaan. Onno Guineau is door een halve-finale- plaats in Noordwijk bijna zeker van een startbewijs voor het Masters-toernooi. Bij de D-dames veranderde er weinig. Marja van der Kolk, winnares in Noordwijk meng de zich in de strijd en Anne- marie Langeveld stelde deel name aan het slottoernooi vei- i'g Bij de B-heren incasseerde Freek van der Capellen bruik bare punten. Om twee plaat sen zal nog strijd geleverd moeten worden. Misschien dat Jan Siemerink deze week in Katwijk zijn deelname aan het slottoernooi kan bewerkstelli gen. Christel Verwoert haalde drie punten binnen voor de rang lijst bij de dames. In die klasse wordt ook dit jaar de minste strijd geleverd. In C halen de toppers dit jaar een record aantal punten bin nen. Voor de spelers net onder de top zijn er dus wat minder punten te verdelen. Daarom zijn er ook nog tal van kans hebbers op de resterende plaatsen. Bij de dames in C vestigden Marquerite Pati- wael, Marja Kuipers en Carien van der Meer zich bij de top acht. Stand HEB: 1. Jan Willem Lugthart (Leid se Hout) 23; 2. Ben de Jel (Leeuwen- bergh) en Stephan Faas (Dekker) 21; 4. Hans Tönjann (Unicum) 19; 5. Freek Tanis (Dekker-tennis) 12; 6. Freek van der Capellen (Unicum) 10; 7. Joost van Leeuwen (Roomburg) 9; 8. Herman van der Capellen (De Me- renwijk) en Jan Siemerink (Rijnkan- ters) 8; 10. Waldo Jansen (Leidse Hout), Bob van Overbeeke (Unicum) en Urban Philipek (Duitsland) 7. DEB: 1. Tine Langeveld (TEAN) 14; 2. Margot van Overloop (Unicum) 13; 3. Henny Fehling (Dekker) en Chris tel Verwoert (De Munnik) 12; 5. Bri gitte van der Maarel (Dekker) en Xandra Weller (Jaagpad) 9; 7. Sandy Wenderhold (Zaandam) en Jacqueli ne van Wijk (Unicum) 6; 9. Heieen van den Berg (De Boekhorst), Imre Morsing, Irma van Seeters (De Mun nik) 4. HEC: 1. Erik Snellenberg (Dekker- tennis) 37; 2. Marco Visser (OLTC) 31; 3. Robert van Splunter (De Mun nik) 27; 4. Martijn Krans (Unicum) 26; 5. Richard Oskam (TEAN) 19; 6. Eric de Graaf (Huis ter Duin) 17; 7. André Weening (Unicum) 14; 8. Karl van Uden (Nieuwkoop) 13; 9. Rogier Liefbroer (Nieuw Vennep) en Manus Pieters (OLTC) 10; 11. Olav ten Bosch (OLTC) en Sjoerd van der Mark (Hillegom) 9; 13. Rob Ubink (De Munnik) 8. 14. A. Bandun (Duits land), Rien Booy (TEAN), Hans van Bijsterveld (De Munnik) en Onno van Paridon (De Boekhorst) 7. CcidócSomxvnt Marquerite Patiwael steeg op de ranglijst van het Leidse Courant Tenniscircuit door een overwinning tijdens het toer nooi van Tehado. DEC: 1. Heieen van den Berg (De Boekhorst) 24; 2 Nelleke Weijermans (De Munnik) 22; 3. Wil den Hollan der (Zee en Duin) 21; 4. Madelijn Da- men (Nieuw Vennep) en Irma van den Oudenrijn (TEAN) 15; 5. Mar querite Patiwael (De Munnik) 11, 6. Marja Kuipers (Casino) 9; 7. Carien van der Meer (Voorhout) 8; 8. Tiny van Velzen (Zoeterwoudse TC) en Colinda Voskuil (Sassenheim) 8; 10. Jeanine Jünger (Casino) 7; 11. Suzan ne Vissers (OLTC) 6; HED: 1. Ronald Lammens (TEAN) 30; 2, Jacco Schoonenwolf (Zevenho ven) 28; 3. Martijn Roijen (Unicum) 27; 4. Onno Guineau (TEAN) en Erik Schuilenburg (De Munnik) 16; 6. Ben Dekker (Hillegom) 15; 7. Maarten Kip (TEAN) 14, 8. Erik Bollen (Uni cum). Herman Hartevelt (OLTC), Marcel Verhoef (TEAN). Erik Lan- geree (Nieuwkoop) 11; 12. Maarten Soels (Forescate) 10; 13. Marco Smit (TEAN) 9; 14. Michiel van Buuren (Langeraar). Mark Fleischeuer (Fo rescate), Wim de Klerk Wolters (Sas senheim), M. Minnee (TC Casino) en Henk Zweistra (TV Casino) 8. DED: 1. Bionda Zonderop (De Mun nik) 21; 2. Marie-Louise Goedhart (TEAN) 18; 3. Marleen Vink (Botesa) en Annemarie Langeveld (De Mun nik) 15; 5. Astrid Leyten (Lisse) 10; 6. Esther de Boer (Nieuwkoop) 9; 7. Ni cole Bader (Sassenheim) en Marja van der Kolk (KLTV) 7, 9. Sylja Dubbelaar (Huis ter Duin), Looki Faase (TC Casino), M. Hofland (Bote sa), Debora Hombroek (Hillegom), Marijke Kramer (Forescate), Laura Paling (Roomburg), Ingrid Tjho (TEAN), Aleid Vink (Botesa) en Hei- ga Voskuil (De Munnik) 6. Sportwereld Algemeen Tijdens de Spe len voor gehandicapten in En geland heeft zwemmer Jeffrey van Loon uit Vlaardingen de gouden medaille gewonnen op de 100 meter rugslag in klasse 4. Zijn tijd was 1.32,07, een verbetering van het Neder lands record met bijna drie se conden. Shirley Abels (Am sterdam) veroverde zilver door in klasse 2 de 50 meter rugslag af te leggen in 1.10,26. Zeilen De Nederlandse ploeg is in de landenwedstrijd van het wereldkampioenschap zeilen in de Optimist-klasse op de tiende plaats geëindigd. Zweden werd winnaar vóór Finland en de Verenigde Sta ten. Schaken Anatoli Karpov heeft tijdens een simultaanse ance in Moskou remise moeten toestaan aan het vijftienjarige Joegoslavische meisje Miijana Maric. De simultaan werd ge houden in het kader van het wereldjeugd-festival. Zwemmen Michael Gross heeft het Westduitse trainings kamp voor de Europese titel- Stiijd in Sofia verlaten. De Olympisch kampioen had last van kiespijn en wilde zich uit sluitend in zijn eigen woon plaats (Offenbach) daaraan la ten behandelen. Zeilen Ronald Damen en Robbert van de Akker zijn vrijwel zeker van de eindover winning in de strijd om het nationaal kampioenschap zei len op de Braassemermeer bij Roelofarendsveen in de Scha kel-klasse. In het klassement met aftrek hebben zij zes pun ten. Handbal Jong Oranje (da mes) heeft in het zevenlanden- toernooi in West-Duitsland met 22-14 verloren van het Westduitse A-team. Voor Ne derland waren Monique Reu ver (4), Karina van der Min nen (3), Petra Jordens (2) en Esther Hageman (2) de tops- coorsters. Atletiek Tijdens interna tionale wedstrijden in' Gothen burg is Arjen Visserman op de 400 meter als derde geëindigd in 46,61 seconden. De Neder landse kampioen moest de Co lombiaan Manuel Ramirez (46,45 seconden) en Carl May- lor uit Jamaica (ook 46,45) la ten voorgaan. Wielrennen Matthieu Her mans is als vierde geëindigd in de Grote Prijs Zizurkil in de buurt van de Noordspaanse stad San Sebastian. De strijd over een zwaar parkoers werd na 195 kilometer in de eind sprint door Inaki Gaston ge wonnen van Pedro Delgado. Olympische Spelen Lenin grad heeft zich gisteren .offi cieel kandidaat gesteld voor het organiseren van de Olym pische Winterspelen 1996. Dat heeft het officiële Russische persbureau Tass dinsdag ge meld. Wielrennen Hennie Kuiper won het profcritërium van Stiphout. De veteraan uit de Belgische formatie van Roger Swerts versloeg na de honderd kilometer Peter Winnen in de eindspurt. Sportprijsvragen DEN HAAG De uitslag van lotto 30 is: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 x f 300.000; derT;, de prijs: 135 x f 1.409,50; vierde: prijs: 5.779 x f 32,90; vijfde prijs: 79.795 x f 5. /sportuitslagen PAARDESPORT Koersen van Hilversum EERSTE KOERS. 2440 meter: 1. Ze- fanja Melon (A H. Suykerbuyk) 1.24,0; 2. Yankee Staaweide; 3. Zudella Be-; roóna. Niet gestart: Zoon van Feule. Toto: winnend f. 5,40, plaats f. 1,70 fr 1,60 f. 2,20, koppel f. 8,30, trio f. 64,90. TWEEDE KOERS. 1600 meter 1. Al legretto (C.J. de Leeuw) 1.21,7; 2. Anne Shoeing; 3. Airs and Graces. Niet gestart: Atomic Power en Aurore Flight. Toto: winnend f. 11,90, plaats f. 2,70 f: 4,80 f. 14,10, koppel f. 81,60, trio f. 3.157,20. DERDE KOERS. 2000 meter: 1. Yst brand C (P.M. van Klaveren) 1.2271; 2. Ynette Albo; 3. Zucht Fortuna. Niet gestart: Yantine Fortuna. Toto: win nend f. 16,80, plaats f. 5,00 f. 5,70 f. 4,50, koppel f. 119,90, trio f. 1.681,00-. VIERDE KOERS. 2000 meter: 1. War, jang (B.J Crebas) 1.19,7; 2. Ymkje S; 3. Wendy d'Aster. Toto: winnend f. 6,80, plaats f. 3,60 f. 3,80 f. 2,70, koppel f. 39,10, trio f. 330,70. VIJFDE KOERS, 1609 meter: 1. Wal- lant V (P.J. Zandt) 1.20,2; 2. Victory van Epse; 3. Vera Westlandia. Toto: winnend f. 17,00, plaats t. 2,70 f. 4,50 f. 2,10, koppel t. 137,10, trio f. 3.807,60. ZESDE KOERS, 2000 meter: 1. Yme K (L. Dooper) 1.19,8; 2. Zodiak; 3 Yoki Fortuna. Niet gestart: Yark Spencer. Toto: winnend f. 2,80, plaats, f. 1,50 f. 1,30 f. 1,40, koppel f. 3,40, trio f. 42,60. ZEVENDE KOERS, 2000 meter: 1. Wilfred Star (A. de Wrede) 1.20,7; 2. Ymirames; 3. Yranda. Niet gestart: Ydo Performer. Toto: winnend f. 3,60, plaats f. 2,60 f. 4,50 f. 3,00, koppel f. 59,30, trio f. 497,20. ACHTSTE KOERS, 1609 meter: 1. Zvetlana Hanover (A. Mollema) 1.18,9; 2. Winston Jac; 3. Ylanda Fau- ne. Niet gestart: Verite Karinsky en Walkover. Toto: winnend f. 2,-10; plaats f. 1,20 f. 1,60 f. 1,50; koppel f. 3,20; trio f. 20,10. NEGENDE KOERS, 2020 meter: 1. Varna Pluto (M. van Leeuwen) 1.20,0; 2 Wil van de Lente; 3. Urosa Maire. Toto: winnend f. 5,90, trio f. 1,50 f. 2,10 f. 1,30, koppel f. 20,60, trio f. 180,90. TIENDE KOERS. 1609 meter: 1. The Black Arden (L. Dooper) 1.18,7; 2. Vic Hanover; 3. Onno van Assum. Niet- gestart: Tempo Rara. Toto: winnend; f. 4,80, plaats f. 2,50 f. 1,70 f. 3,9,0,- koppel f. 7,60, trio f. 324,50. ELFDE KOERS. 2900 meter: 1. Yze-" ren Hein (R. Kromkamp) 1.21,1; 2K Winston; 3. Vakier. Toto: winnend 1* 3,40, plaats f. 1,60 f. 2,40 f. 2.707 koppel f. 17,40, trio f. 233,40. OMZET TOTALISATOR: fl. 432.721,00. SCHAKEN Open Nederlands kampioenschap in Afgebroken partijen eerste ronde: Etmans-lvkov (Joe) 0-1; Van de Plas-? sche - Sunye-Neto (Bra) 1/2-1/2; De Ruyter-Hartoch 0-1; Sibbing-Carlier )-1; Borm-Landtman 1-0. 7 Tweede ronde: Ivkov (Joe)-Boo(j! 1/2-1/2; Van de Oudeweetering-Ku^ drin (VSt) 1/2-1/2; Van Gaalen-CarTw pora (Arg) afg.; Martinovic (Joe)-Varf Bohemen 1-0; Cuijpers-Dam 1-0; Schwartz-Borm afg.; Hartoch-Bps-J man afg.; De Zeeuw-De Boer 0-l£ Quist-J. Kuijf afg.; Roebers-Nijboer 0-1; Carlier-Van der Mije 1-0; Nep-J- Piket 1/2-1/2; Van Eijbergen-Perez Garcia (Arg) 0-1. Stand: 1. Martinovic, Cuijpers, De Boer °--i;n/- ten. TENNIS EK onder achttien jaar in Blois Jongens (eerste ronde): Marc van Eekeren (Ned)-Bengtson (Den) 6-4,; 6-2; Glennie Schaap (Ned)-Sica (Ita) 7-6, 6-2; tweede ronde: Van Eekeren w.o.; Schaap-Kowalski (Pol) 4-6, 5-7; derde ronde: Van Eekeren (Ned7 )-Luykx (Bel) 6-2, 6-4. Meisjes (eerste ronde): Hester Wit voet (Ned)-Tsarboboulou (Gri) 6-0. 6-2; Digna Keetelaar (Ned)-Zerbecka (Pol) 6-2, 6-7, 6-2; tweede ronde: Witvoet-Meier (WDI) 7-5, 4-6, 1-6: Keetelaar-Mesjki (Sov) 0-6, 2-6. Onder 16 jaar Jongens (eerste ronde): Jacco EË tingh (Ned)-Boëtch (Fra) 3-6, 3-6; Hendrik-Jan Davids (Ned)-MackowÉ ack (Pol) 3-6, 6-4, 5-7. Meisjes (eerste ronde): Mara Eijkenr boom (Ned)-Lëti "(Ita) 6-4, 4-6, 2-6; Erna Broers (Ned)-Thoren (Fin) 5-7; 3-6. VOETBAL Frankrijk (vierde speeldag): Paris SG-Bordeaux 1-0; Toulon-Metz 2-1; Lens-Toulouse 2-0; Nice-Auxerre t-1; Rennes-Monaco 0-1; Strasbourg-Lille 2-1; Nantes-Bastia 2-0; Sochaux-Le Havre 1-1; Nancy-Laval 1-0; Brest- -Marseille 2-1. WIELRENNEN Grote Scheldeprijs in Schoten (Belr gië): 1. Van der Poel (Ned) 235 km ió 6.02.35; 2. Wijnants (Bel) z.t.; 3. Sófo. geant (Bel) op 35 sec.; 4. Lieckens (Bel) op 55 sec.; 5. Tackaert (Bel); De Vos (Bel); 7. Planckaert (Bel); 87 Leo van Vliet (Ned); 9. Vermaelèn (Bel); 10. De Wilde (Bel) z.t. ZEILEN Eindstand NK Pampus in Sneek (na vijf races): 1. Geert Gilkerken (Reeu- wijk) 11.7 punten; 2. Chris Hooft (Hil versum) 16,7; 3. Onno Zweep (Sneek) 28; 4. Bart in der Mauer (Bilthoven) 30.7; 5. Jaap Kuhlwilm (Genève, Zwi) 35.7. Derde race WK Tornado bij Trave- münde (WDI): 1. Marström/Södeïq- vist (Zwe); 2. White/Newman (GBr); 3. Wolf/lseler (WDI); 4. Sweeney/Swee ney (Can); 5. Cairns/Anderson (Aus): 10. Paul en Trine Elvström (Den); 17. Smyth/Glaser (VSt); 18. Willy en Cees van Bladel (Ned); 41. Tolsma/Duyker (Ned); 53. Costermann-Boodt/Van der Capelle (Ned). Stand: 1. Elvström 24.0 punten; 37 Smyth 29.0; 3. White 36.0; 4. Jert- nings/Ramsay (Aus) 37.7; 5. Caffns 43.0; 6. Marström en Van Bladel 47.0.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11