Katwijk Chemie b.v. binnen anderhalf jaar naar industrieterrein vaars enlond JAARVERSLAG GG EN GD TE KRITISCH LEIDEN OMGEVING Ccidóc Somnnt WOENSDAG 31 JULI 1985 PAGINA 10 ijkgebouw tijdelijk verplaatst LEIDSCHENDAM De werkzaamheden van dv Leidschendamse Kruisvereniging in het wijkgebouw Midden zullen niet ingang van donderdag 1 augustus tijdelijk aan de Burge meester Roeringlaan 3. de voormalige kleuter school ..de Vluchtheuvel plaatvinden. De con sultatiebureaus voor zuigelingen en kleuters worden, eveneens tijdelijk verplaatst naar het wijkgebouw Noord aan Prinsenhof 9. Volgende week wordt namelijk begonnen aan de verbouwing van het wijkgebouw aan de S.t WilUbrordusstraat. De ruimte van het uitleen- magazijn voor verpleegmaterialen wordt groter gemaakt en heringericht. De spreekuren zijn onveranderd: dagelijks van 08.30 tot 09.00 uur en van 13.00 tot 14.00 uur en voor het uitleen- magazijn op werkdagen van 17 00 tot 18.00 uur. Ook het telefoonnummer. 273449 is ongewij zigd. Meer subsidie voor muziekgezelschappen ZOETERWOUDE Drie Zoeter- woudse muziekgezelschappen kun nen volgend jaar op meer subsidie re kenen. Het betreft de Sint Jans fan fare, drumfanfare VIOS en drumfan fare De Rijntamboers. De subsidie voor de Sint Jans fanfare zal toene men van 10.140 naar 12.610 gulden; drumfanfare VIOS gaat omhoog van 10.405 naar 11.060 gi lden. terwijl drumfanfare De Rijntamboers kan rekenen op 11.480 in plaats van 8.805 gulden zoals in 1985 De gemeente raad zal overigens het laatste woord hebben over de subsidiering van de muziekgezelschappen. Hengelen voor ouderen in Leidsehendam LEIDSCHENDAM De samenwerkende bon den voor ouderen (COSBO) in Leidsehendam houden samen met de Leidschendamse hengel sportvereniging op de vrijdagen 2 en 16 augus tus hengel wedstrijden voor ouderen. Op de eer ste vrijdag wordt gevist in de Kennedyvijver bij het plein met dezelfde naam en 16 augustus in de vijver bij het sportcentrum De Fluit aan het Fluitpolderplein. De wedstrijden beginnen op beide dagen om half een. Dames en heren kunnen zich voor twee gulden vijftig laten in schrijven op de wedstrijddag maar ook vooraf bij het secretariaat van de hengelsportvereni ging. telefoon 277584. Alle activiteiten in het ouderencentrum De Schuitenjager aan de Vliet gaan ondanks de vakantie gewoon door. Alleen het spreekuur van mevrouw Smeels op 2 au gustus komt te vervallen. Dit jaar meer zwembadbezoek in Alkemade ALKEMADE Ondanks het slechte weer van de laatste weken is de leiding van het Roelofarendsveense zwembad De Tweesprong niet ontevreden over het aantal bezoekers. „Het zwembadbezoek is zelfs aanmerkelijk beter dan vorig jaar", vertelt de heer M. Konijnenburg, werkzaam op de af deling welzijnszaken van de gemeente Alkemade. Het bui tenbad van De Tweesprong heeft dit jaar van mei tot nu toe 46.000 vrije zwemmers gehad. Vorig jaar waren dat er over dezelfde periode 38.000. Het hoge bezoekersaantal is voornamelijk te danken aan re delijk weer in het voorseizoen en de aanschaf van publieks trekker nummer één. een veertig meter lange waterglijbaan. Deze glijbaan die meer dan 90.000 gulden heeft gekost, zal volgens de prognoses voor vijfentwintig procent meer zwem badbezoekers zorgen. Alleen in de maand juli ligt dit getal tot nu toe lager dan de prognoses aangeven, namelijk elf en een half duizend zwemmers en dat is evenveel als vorig jaar in juli. Brand in renovatiepand KATWIJK De Kat- wijkse brandweer heeft gisteren door snel ingrijpen een re novatiepand voor sloop kunnen behoe den. In het pand aan de Kerkstraat brak rond drie uur brand uit. De schade kon be perkt blijven door het resolute optreden van de brandweer De po litie vermoedt dat er sprake is van brand stichting door baldadi ge jeugd. Ter ontnuchtering in cel gezet WASSENAAR Een 57-jari- ge inwoner van Wassenaar is vannacht ter ontnuchtering ingesloten in het politiebureau. De man reed onder invloed van de Haagse Schouw rich ting Rozenlaan en zijn rijge drag alarmeerde de politie. De man weigerde zijn naam te noemen, wilde niet mee naar het bureau en verzette zich. Hij werd daarom in de hand boeien geslagen en meegeno men naar het politiebureau. Tegen hem wordt proces ver baal opgemaakt. Regen grote spelbreker op Aarlanderveens zomerfeest AARLANDERVEEN Het Aarlanderveense zo merfeest dreigt in het wa ter te vallen. De regen kwam gisteren met bak ken uit de hemel. Hier door was men genood zaakt het nieuwe onder deel: de optocht voor ver sierde fietsen, steppen driewielers en crossfiet- sen, uit te stellen tot later op de dag. De kindermarkt, die voor hei Dorpshuis zou worden gehouden, werd naar binnen verplaatst, waar de zeer jeug dige kooplui toch hun vele koopwaar aan de man of vrouw konden brengen. Vanwege de vele regen ging de straattekenwedstrijd niet door en werd de vliegerwed strijd verschoven naar van daag. Wat normaal een groot spektakel is voor de jeugd: de zeephelling, viel ook wat te gen. De regen zorgde ervoor dat de baan al spoedig spek glad was. Dit evenwel tot grote hilariteit van het talrij ke publiek. Marco Vink ein digde als eerste. Joop Poel- wijk als tweede en Raymond van Egmond werd derde. Als afsluiting van de twee dag. werd een touwtrekwed strijd gehouden. Hiervoor hadden 16 ploegen zich aan gemeld. waaronder 6 dames- ploegen. Na verschillende ronden trekken waren de winnaars bekend. Bij de he ren waren dat: 1. de Zijlen- ploeg, 2e de ploeg 'De eerlij ke verliezers'; de winnaars bij de dames waren: 1. de Kanteffenploeg, 2e werd de Truus Bunnikploeg. Foto: De zeephelling was van wege de regen extra moeilijk te nemen. PRODUKTIE IN BEPERKTE VORM VOORTGEZET KATWIJK De fabriek Katwijk Chemie b.v. zal nog maximaal anderhalf jaar op de huidige lokatie de produktie, in afge slankte vorm, mogen voortzetten. Binnen die termijn moet in het indus trieterrein 't Heen een nieuwe bedrijfsaccommo- datie zijn betrokken die aan alle eisen van de hin derwet voldoet. Dat is de uitkomst van onderhande lingen die de afgelopen weken tussen het gemeen tebestuur en de bedrijfs leiding zijn gevoerd. De directie van Katwijk Che mie, waar zich vorige maand een ernstige ontploffing voor deed. is afgelopen vrijdag met deze voorwaarden akkoord ge gaan. terwijl het ministerie van Volksgezondheid gister middag zijn fiat gaf. Ook de omwonenden zijn inmiddels op de hoogte gesteld. De produktie in de chemische fabriek staat stil sinds zich in de nacht van 21 op 22 juni, door een menselijke fout, in één van de bedrijfshallen een enorme explosie voordeed. Be halve aan het bedrijf zelf werd ook flinke schade toegebracht aan de omliggende huizen, ter wijl er door het vrijkomen van schadelijke gassen ook bewo ners moesten worden geëva cueerd. Verplaatsing Voor „De Chemische", zoals het bedrijf in de volksmond genoemd wordt, betekende dit het eerste grote ongeval sinds de oprichting, in 1914. maar niettemin werd hierdoor de discussie over een noodzakelij ke verplaatsing van het bedrijf nieuw leven ingeblazen. De fabriek is m de loop der jaren middenin een woonwijk ko men te staan, en met name door de voortdurende uitbrei ding van de produktie is in de afgelopen periode van ver schillende zijden steeds gewe zen op de gevaren van de hui dige vestigingsplaats. De explosie vormde voor de tegenstanders het bewijs dat de handhaving van het bedrijf in de dorpskern niet meer mo gelijk was. Het gemeentebe stuur mengde zich voor de ge beurtenis in de nacht van 21 op 22 juni niet openlijk in deze discussie, al werden wel voor bereidingen getroffen om de uit 1981 daterende hinderwet vergunning van het bedrijf aan te passen aan de actuele situatie. Na de explosie ging men opnieuw met de directie om de tafel zitten, nu om te bekijken in welke vorm de produktie van het bedrijf weer zou kunnen worden opgestart. De veiligheid van de buurt en de werknemers stonden daar bij voorop, het behoud van de 85 arbeidsplaatsen kwam op een zeer belangrijke tweede plaats. Met het oog op dit laat ste facet was snelheid van handelen geboden. Een te lange onderbreking van het produktieproces zou betekenen dat het bedrijf zijn marktpositie verloor. Tijdens de besprekingen met het ge meentebestuur is alleen de si tuatie in de chemische poot van de fabriek aan de orde ge komen. Aan de bedrijfsvoering binnen de andere tak. Katwijk pharma b.v. (waar medicijnen worden vervaardigd), is geen enkel risico verbonden. Uit eindelijk werd door beide par tijen overeenstemming bereikt over het opnieuw hervatten van de chemische produktie. op tijdelijke basis en onder een aantal strakke voorwaarden. Lijst De tijdelijke basis houdt in dat het bedrijf binnen anderhalf jaar een nieuw onderkomen in het industrieterrein 't Heen moet hebben betrokken, met de bouw waarvan onmiddel lijk wordt gestart als de vereis te hinderwetvergunning bin nen is. Ondertussen zal de lijst met 20 gevaarlijke stoffen, die volgens de oude hinderwet vergunning bij het produktie proces konden worden ge bruikt. moeten worden terug gebracht tot 6, waarmee de ri sicofactor is gereduceerd tot die van het gemiddelde be drijf, zo wordt verzekerd. De nieuwe lijst is acceptabel voor het ministerie van Volksge zondheid en stelt het bedrijf in de gelegenheid om driekwart van de produktie weer te her vatten. Het gemeentebestuur zal de chemische fabriek zoveel mo gelijk behulpzaam zijn om de verhuizing naar 't Heen zo soepel mogelijk te doen verlo pen. Mogelijk lukt dat al bin nen de anderhalf jaar die is overeengekomen, wanneer de hinderwetprocedure snel kan worden afgewerkt. De omwonenden werden gis teravond door het. gemeente bestuur en de directie van het bedrijf op de hoogte gesteld van het bereikte akkoord, tij dens een informatie-avond in de brandweerkazerne. De eni ge mogelijkheid voor hen om nog in het geweer te komen tegen het tijdelijk hervatten van de produktie is bezwaar te maken tegen de wijzigingsver gunning in het kader van de hinderwet, waarover de fa briek voor de komende ander half jaar moet beschikken. Autokrakers aangehouden WASSENAAR Drie inwoners van Wassenaar. 17, 18 en 19 jaar oud. zijn in de nacht van zondag op hiaandag aangehouden nadat zij een auto op de Rijksstraatweg hadden opengebroken. Een bewoonster van die straat zag de jongens bezig en waarschuwde de politie. Ze gaf ook het kenteken van de auto op. Het drietal kon op heterdaad worden betrapt. Na verhoor hebben ze gisteren bekend de afgelopen weken vier brommers te hebben gestolen en in 13 auto's te heb ben ingebroken. De politie heeft hen na verhoor en het opmaken van proces verbaal naar huis gestuurd en ver wacht in deze zaak nog meer aanhoudingen te doen. Schoolbestuur moet leren rekenen WASSENAAR Het bestuur van de r.k. basisschool St. Jozef moet leren rekenen. Tot die conclusie kwam de raadscommissie onderwijs gisteravond. Het schoolbestuur maakte een optelsom van alle leerlingen, op basis waarvan werd bekeken of de school moet uitbreiden. De kleuters werden niet meegerekend. Zo kon het gebeuren dat de gemeente aanvankelijk vaststelde dat er geen uitbreiding nodig was voor het komende schooljaar. Na herstel van de fout bleek bij de gemeente Wassenaar dat er voor het schooljaar 1985/1986 een lokaal extra nodig is. Gouden trouw Adrianus Valentijn (75) en Elisabeth Langver (74) trouwden vandaag precies een halve eeuw geleden in de Voorschotense St. Laurentiuskerk. De bruidegom werd geboren in Rijpweterlng en kwam op 9-jarige leeftijd naar Voorschoten, waar hij twee jaar later aan de slag ging als hulpje bij de Gebroeders Eggink aan de Veurseweg, een bloembollenbedrijf. Hij bleef daar 60 jaar en klom op tot specialist in het kweken van Lelietjes van Dalen Bij zijn afscheid werd hij koninklijk onderscheiden. Jarenlang voetbalde hij in het eerste elftal van Lau- rentius, nu SVLV. Verder was de bruidegom zeer actief in de R.K. Land en Tuinbouwbortd (LTB). De bruid is geboren en getogen in Voorschoten. Het echtpaar vindt Voorschoten een fijn dorp. „Alleen begrijpen wij niet waarom alle bejaardenflats gebouwd zijn aan de rand en niet in het centrum van het dorp", aldus mevrouw Valentijn. Het bruidspaar woont sinds 1976 aan fle Beetslaan in een bejaardenflat na jaren in het Vernèdepark te hebben doorgebracht. Het gou den bruidspaar heeft drie kinderen en vijf kleinkinderen. Vandaag wordt in de Moeder Gods- kerk een H. Mis voor het bruidspaar opgedragen. Wassenaarse raadscommissie boos op voormalige directeur WASSENAAR De voormalige directeur van de GG en GD heeft zich de woede van de raads commissie welzijnszaken op de hals gehaald met het jaarverslag dat hij over het jaar 1984 maakte. Vooral de leden van PvdA en VVD in de raadscommissie toonden zich zeer verbolgen over de toonzetting vdn het verslag. De voormalige directeur van de GG en GD van Wassenaar, A.K.J. Oudendal, thans ge meente-arts geeft in het alge mene gedeelte van het jaar verslag een pessimistisch beeld van de GG en GD. „Aan deze sombere benadering liggen on der meer ten grondslag: de verder voortschrijdende bezui nigingen; de reorganisatie van het ambtelijk apparaat; de be slissing de ambulancedienst niet meer in eigen beheer te laten uitvoeren en; het niet tot stand komen van een basisge zondheidsdienst". zo schrijft Oudendal in het jaarverslag CDA-raadslid mevr. Visser- Luiting noemde het verslag „vol steken onder water". Haar collega-raadslid J. Speel man noemde het op zich een goede zaak dat een directeur van een gemeentelijke instel ling de „kans krijgt ongecen sureerd een verslag te schrij ven". Wethouder van welzijnszaken mevr. W.A. Van der Wiel-van der Flier gaf geen duidelijk antwoord op de vraag waar nu eigenlijk de verantwoordelijk heid voor het jaarverslag ligt. Ze was het wel eens met de bewoordingen van CDA- raadslid mevr. Visser-Luiting, waaraan ze de term „zwane- zang" verbond. Over de ambulancedienst zei de wethouder dat de i me van de dienst door wagens uit Leiden en Den Haag naar wens verloopt. Als er een re gionale gezondheidsdienst komt. dan wil Wassenaar een uitrukpost claimen, aldus me vrouw Van der Wiel. Trefcentrum Gisteravond werd tijdens de zelfde vergadering bekend ge maakt dat er wellicht in de huidige kleuterschool „de vie ren en de vijfen" een trefcen trum voor ouderen komt. Het gebouw aan de Broekweg is van de kerk. Verder werd door mevrouw Van der Wiel gezegd dat de kans bestaat dat er een depen dance van een verpleegtehuis in Wassenaar komt. Deze ont wikkeling volgt op het bericht dat Wassenaar de komende tien jaar nog niet zelf op een verpleegtehuis hoeft te reke- Zomerconcert De Vredeskerk in Katwijk vormt morgenavond het de cor voor een zomerconcert dat een religieus karakter draagt. Hieraan werken mee de alt Renata Heemskerk, die soli zingt van Handel en Nan van Groeningen, bariton, die eveneens soli zingt. Verder zingen zij samen enkele duet ten met begeleiding van or ganist Taeke Bijlsma uit Haarlem. Hij speelt ook en kele improvisaties en bege leidt de samenzang. De pre sentatie wordt verzorgd door Sipke van der Land. Het concert begint om kwart over acht. De toegangsprijzen zijn drie gulden vijftig en vijf gulden. Willem Hendrik Zwart Het beroemde Van den Heu velorgel van de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat 79 in Katwijk wordt vrijdag be speeld door de organist van een ander historisch orgel. Willem Hendrik Zwart, vaste bespeler van het Hinsz-orgel van de Bovenkerk in Kam pen. beroert de toetsen vanaf kwart over acht in Katwijk. Op zijn programma staan werken van zijn vader Jan Zwart, van eigen hand. Han del, Sigfrid Karg-Elert en Olssen. Kaarten zijn tevoren te koop bij de VVV en de avond zelf aan de kerk voor zes gulden. CJP en Pas 65 be talen vier gulden vijftig en kinderen drie gulden. Soundmixer In bar-dancing Blues Bro thers aan het Henri Dunant- plein in Hillegom treedt vrijdag een volgende artiest op in de serie soundmixers die Blues Brothers in deze weken aandoet. Dit keer geeft soundmixer And ré Ha- zes acte de présence. De dan cing is open vanaf negen uur, de toegang is gratis en cor recte kleding gewenst. Columbia Choir Ter gelegenheid van „40 jaar bevrijding" en het door de Verenigde Naties uitgeroepen „Jaar van de Jeugd" maakt het British Columbia Boys Choir uit Vancouver in Ca nada een toernee door Ne derland. Zaterdag treedt het koor. dat een repertoire heeft van 16e eeuwse tot moderne muziek, op in de Grote Kerk aan de Voorstraat in Noord- wijk vanaf kwart over acht met de organist Klaas J. Mul der. Uitgevoerd worden wer ken van Handel en Bach (dieK beiden 300 jaar geleden wer den geboren) en ook van Re- ge r en Will an. Verder zingen de jongens, die variëren in leeftijd van 9 tot en met 24 jaar. madrigalen, volkshym nen en spirituals. Spuitbal De strijd om het spuitbal- kampioenschap van Sassen- heim barst zaterdag weer los op de Oosthaven. De ploegen van zes personen van wie er een als keeper met de hoge drukspuit optreedt, beginnen om twee uur. Er zijn drie ca tegorieën: heren van 12 t/m 15 jaar, heren van 16 t/m 99 jaar en dames van 12 t/m 99 jaar. Deelname kost een rijksdaalder per persoon. Beet! Nadat de senioren afgelopen weekeinde konden deelne men aan de viswedstrijd van buurthuis „de Weipoort" in Zoeterwoude was het gister avond de beurt aan de jeugd Het British Columbia Boys Choir. tot en met 14 jaar. Aan de oever van de Noord Aa werd fanatiek gevist. Uiteindelijk ving Stefan van Bemmelen de langste vis (73.5 cm). Goe de tweede werd Sjors Loom- ans (40.5 cm) en derde Mar den Oostdam (21 cm). Oud papier O ra torium vereniging Looft den Heer in Lisse houdt een oud papieractie. De opbrengst is voor nieuwe uniformen voor de vrouwelijke leden. Degenen die oud papier, boe ken. tijdschriften en dergelij ke hebben, worden verzocht contact op te nemen met de vereniging via de telefoon nummers 10598 of 12139. De spullen worden dan opge haald. vT Ccidoc Souocwit

Leidse Courant | 1985 | | pagina 10