ierkum pleit voor harde anpak supportersprobleem Vier stadions onveilig RICKI OSTERTHUN WINT MELKHUISJE IN SPORTHAL Ramp in Bradford: gevolg van ongeluk Tips voor Duindigt Cricketers kunnen kracht bewijzen ^gIJ ->ORT EcidócSoivumt DINSDAG 30 JULI 1985 PAGINA 7 HEAj)torcoureur bbi^ferleden dl. 19 ïten j' 21VJA Lorenzo Ghiselli, de Itali- EATEfie 500-ce kampioen die drie 8"740tden in coma verkeerde, is in joio^ziekenhiiis in Siena overleden. («2-jarige Ghiselli kwam op het jble (jit van Imola met zijn Suzuki Y THfe ronden voor het einde van de Bldhof om het Italiaanse kampioen- GEN1P ten val- het on6eluk brak H \vee wervels en bleef tot zijn verlamd. De motorcoureur be ek uiteindelijk aan ademhalings- GF!< lijkheden en complicaties in de oova^n De in Siena geboren Ghi- GEN werd in 1984 nationaal kam- n in de halve-literklasse; in de |e race verdedigde hij zijn titel. Brand wil gele kaart verbieden ALKMAAR Trainer Joop Brand van AZ'67 heeft een plei dooi gehouden voor aangepaste spelregels bij oefenwedstrijden. Brand wil in het weekeinde bij het toernooi om de Noord-Hol land Cup in Alkmaar, een ver bod op gele kaarten. Bovendien moeten er volgens hem ruimere wisselmogelijkheden komen. Het verzoek van Brand, gesteund door zijn collega's Van Doorne- veld van Haarlem en André van Telstar, zal daartoe de scheids- rechterscommissie van de KNVB trachten te bewegen. WOLVES FAILLIET BIRMINGHAM De Engelse voetbal club Wolverhampton Wanderers is giste ren door de rechtbank in Birmingham failliet verklaard. Naar het oordeel van de rechter is de club, die in de jaren vijf tig drie keer het landskampioenschap behaalde, niet in staat de schulden te voldoen. De Wolves, die het vorige sei zoen naar de derde divisie degradeerde, staat in het krijt voor een bedrag van ruim 3,5 miljoen gulden. Toch bestaat er twijfel of de club 17 au gustus, de eerste competitiedag, niet in actie zal komen. Stephen Thomas, de ad vocaat van de club heeft beroep tegen het vonnis aangetekend. Hij zal de rech ter verzoeken de vereniging uitstel van betaling te verlenen tot 19 augustus. Mario Andretti ernstig gewond BROOKLYN De Amerikaanse autocoureur Mario Andretti is bij een race over 500 mijl voor het nationaal cart-kampioenschap ernstig gewond geraakt. De wa gen van de 45-jarige Andretti, in 1978 wereldkampioen in de for mule 1, boorde zich acht ronden voor het einde in een muur. De oorzaak van de crash was waar schijnlijk een breuk in de wielop hanging. Andretti liep ondermeer een bek kenfractuur op. Hij werd van Brooklyn, in de staat Michigan, met een privévliegtuig overge bracht naar een ziekenhuis in In dianapolis. Korfbaldames productief LONDEN Nederland heeft zijn eerste wedstrijd voor het korfbaltoernooi van de Wereldspelen in Londen met ruim verschil gewonnen. Met 18-6 (9-2) werd de ploeg van de Verenigde Staten weggespeeld. De Nederlandse dames na men het grootste gedeelte van de produktie voor hun rekening. Onder leiding van Margritta van der Kolk (DKOD) en Joke Meeuwsen (Die Haghe, beiden drie keer) kwamen de dames tot precies tien doelpunten. SPORTWERELD Hockey Jong Oranje heeft een oefenwedstrijd tegen de nieuwe hoofdklasser Schaerweijde in Drie bergen met 4-0 (3-0) gewonnen; Pa trick Faber (Amsterdam) scoorde twee keer, de overige treffers kwa men op naam van Simon Zijp (HGC) en Rogier van der Wal (Amsterdam). Wielrennen Johan Lammerts heeft de Ronde van Elsloo gewon nen. Van der Velde eindigde als tweede. Wielrennen Ex-wereldkampioen bij de junioren op de weg Tom Cor- des heeft de zevende etappe van de Ronde van Polen van Pila naar Szc over 168 km gewonnen. Zeilen De Bossche gebroeders Willy en Cees van Bladel zijn in de strijd om de wereldtitel zeilen in de Tornado-klasse van de vijfde naar de derde plaats geklommen. Deze klassering dankten zij maandag aan de negende plaats in de tweede van zeven wedstrijden bij Travemünde. Algemeen Uit protest tegen de aanwezigheid van een Zuidafrikaan' se afvaardiging hebben de Verenig de Staten, Canada, Zimbabwe en Trinidad/Tobago hun ploegen terug getrokken voor de Stoke Mandeville Games, de wereldspelen voor gehan dicapten, die zondag zijn begonnen. Voetbal Birmingham City moet aan de Engelse voetbalbond een boe te van 22.500 gulden betalen. Dit als gevolg van een rel tijdens de op 11 mei gespeelde wedstrijd tegen Leeds United, waarbij een supporter onder een omgevallen muur werd doodge drukt. 'ERDAM Met on- ijfeld het Heizel-dra- ikkeifiog vers in het geheu- de haakte voorzitter Ge- Kerkum van Feye- •d gisteren bij de pers- •ntatie van zijn club op het steeds groter dende probleem rond »ssieve supportersbe- icr snfnSen "Het Z'I" er bjur een paar consta- op ilde de praeses tijdens ,Deri toespraak in de cata- intqben van de Rotter- letgaise Kuip. Om ook met- oplossing aan te Rad$en met: ..Maar er solistten strenge straffen i malen. Alleen dan zou er leVesï verbetering kunnen x£f Beden". jum zei zelf uiterst tevre- '_pjn over het optreden van emdïotterc*arnse Pobhe, waar- yJzich ook de afgelopen ja- scheleen 6rootse excessen in 's s grootste voetbalstadion >en voorgedaan „Elke egel ter bestrijding van jrobleem juichen wij van toe. Ik hoop. en ver- !t ook, dat Feyenoord ko- weekeinde een voor kan stellen. Juist dan er een goede voetbalsfeer en" :um doelde op het komen de Rotterdam-toernooi, dat vrijdag al weer zijn achtste editie gaat beleven. Het deel nemersveld mag met het Westduitse Bayern München, het Hongaarse Honved en Grêmio uit Brazilië gerust sterk bezet worden genoemd. De laatste club werd aan het viertal toegevoegd, omdat het Engelse Nottingham Forest door bovengenoemde proble men geen toestemming kreeg het vasteland aan te doen. Deze late transactie leverde het stichtingsbestuur, dat het toernooi juridisch onafhanke lijk van de club organiseert, overigens geen al te grote schade op omdat de Brazilia nen toch al een reis naar Eu ropa (het Spaanse Cadiz) had den gepland. Uiteraard werd er de dag voordat Feyenoord een eerste serieuze oefenpartner ontmoet - vanavond Vitesse in Arnhem - ook over geld gepraat. Ker- kum: „Het afgelopen seizoen was in sportief opzicht geen succes. Maar we hebben het verlies toch kunnen beperken tot amper een ton. De trips naar Saoedie-Arabië en Cura cao hebben iets opgeleverd en daarmee het verlies terug ge bracht". Feyenoord heeft de geschatte inkomsten voor dit seizoen toch naar een lager bedrag ge bracht. Werd er vorig seizoen nog gerekend op 20.000 toe schouwers - waarvan er ruim 18.000 gemiddeld kwamen op dagen - voor deze voetbaljaar gang wordt bij een opkomst van 18.500 klanten kostendek kend gewerkt. Voor wat be treft het UEFA-Cuptoernooi wordt op slechts één ronde ge rekend. In vergelijking tot vo rig seizoen loopt de verkoop van seizoenkaarten minder florissant. In het seizoen '84- '85 waren er reeds 8.800 kaar ten verkocht tegenover nu slechts 3.500. „Maar we reke nen er op dat we aan het eind van de week zo'n zesduizend kaarten aan de man hebben gebracht", aldus Kerkum, die de helft van de begroting aan de financiële bijdrage van sponsors heeft te danken. Tegenover het verlies van qua salariskosten dure spelers als Ruud Gullit (PSV), Michel van de Korput (FC Köln), Peter Houtman (FC Groningen) en Petur Petursson (onbekend), staat voor Feyenoord de be groeting van een fors aantal nieuwkomers. Keje Molenaar werd van Volendam overge nomen, Jan Sörensen keerde FC Twente de rug toe. John Eriksen vertrok uit Frankrijk (FC Mulhouse) en Tscheu la Ling kwam via makelaar Jano Bekeffi plotseling aanwaaien. Het komende toernooi in Rot terdam zal wellicht al duide lijk maken of Feyenoord, dat in de breedte door de komst van amateur Kenneth Monkou (van de Haagse vierdeklasser VVP) en de eveneens donker getinte Glenn Kwidama zeker is versterkt, ook daadwerke lijk goede zaken heeft gedaan. Coach Ab Fafié heeft voorlo pig een A-selectie van achttien spelers geformeerd, waaraan nog wellicht Sixto Rovina, de eveneens uit de Antillen af komstige voetballer, en een aantal jeugdige spelers uit de selectie van Wim Jansen wordt toegevoegd. Feyenoord komt vrijdagavond in de eigen Kuip om 21.00 uur in actie tegen het Braziliaanse Grêmio. En dat op eigen ver zoek van de selectie van Fafié. „Omdat die ploeg ons beter ligt dan Bayern München", lichtte Feyenoords hoofdcoach desgevraagd toe. Om 19.00 be ginnen de Westduitsers tegen het Hongaarse Honved. De fi nale wordt zondag om 19.00 uur afgewerkt. Om 16.30 uur treden de verliezers tegen el kaar in het strijdperk. De A-selectie van Feyenoord ziet er als volgt uit: Mario Been, Stanley Brard, Henk Duut, John Eriksen, Jan For- mannoy, Joop Hiele, André Hoekstra, Glenn Kwidama, Tscheu la Ling, Kenneth Mon kou, Keje Molenaar, Ivan Nielsen, John Rep, Jan Sören sen, André Stafleu, Simon Ta- hamata, Sjaak Troost en Ben Wijnstekers. Op de dag van de perspresentatie hadden de spelers van Feyenoord ook nog tijd voor de fans. Tscheu la Ling werd gevraagd zijn handtekening te zetten op een wel opmerkelijke plaats. SDRECHT De verhui- yan de zondag door regen oken finale van de open ttrlandse tenniskampioen- Ippen van de buitenbaan j het Melkhuisje naar de jBa-sporthal in Loosdrecht de Zweed Kent Carlsson Ien kansloos gemaakt de titel. De zeventienjari- ;ravelspecialist was on- zijn opgebouwde voor- g van 6-4, 6-4, 4-6, 1-4 en als gevolg van zijn ke knieën en trage spel •pgewassen tegen zijn op- it Ricki Osterthun. Deze iuitse aanvaller voelde zeer thuis op de snelle nbaan en greep met 4-6, 5-4, 6-2, 6-3 zijn eerste d-Prixzege. Hamburger verdiende #nee ruim 50.000 gulden fengeld en veel ATP-pun- l-jvoor de wereldranglijst Itop hij nu van plaats 159 |op-100 is binnengedron- Dat laatste geldt ook voor on. die 109e stond. Bei hoeven morgen pas aan te ;en in het toernooi van $Ulm. nalist Carlsson ook op de nbaan zou hebben verlo- zal altijd een vraag blij- Uit zijn boosheid over het licht binnen spelen viel i maken dat hij daar zelf jiet antwoord op wist. Een •3s echter, dat Kent Carls- •j zondag op het moment 'jstaken al totaal overspeeld Ricki Osterthun toont zich tevreden met de winst, de bloemen, de beker en de nog op handen zijnde financiële afrekening. werd door Osterthun. Zijn echte winstkansen verspeelde de ooit door kinderverlam ming' gevelde Zweed al in de derde set toen hij bij de stand 6-4, 6-4 en 4-4 twee games af was van de hoofdprijs. Het tennistoernooi op het Melkhuisje mag dit jaar dan zeer zwak bezet zijn geweest, als de iets betere spelers elders in de wereld de namen van de finalisten '85 onder ogen krij gen zullen zij ogenblikkelijk Hilversum bellen om zich op te geven voor volgend jaar. „Want daar", zullen zij den ken, „is het prijzengeld wel niet zo hoog, maar de kans dat je er een fors deel van krijgt grenst aan zekerheid". Kortom, volgend seizoen staat de top-100, min de echte ster ren, zich te verdringen bij de poorten van het Melkhuisje met de vraag waar die gulle kassier van toernooi-directeur Piet van Eijsden ergens rond loopt. „Oh, moeten we er eerst nog voor spelen tegen die be ginnelingen van vorig jaar?" Om daarna te ontdekken dat de concurrentie plotseling weer erg groot geworden is omdat te veel bijen op de Gooise honing zijn afgekomen. Nee, dan is het al weer te laat. Lachen De huidige spijtoptanten zijn degenen die dit jaar niet had den ingeschreven, zich gebles seerd hadden afgemeld of domweg zoals Sundström, Smid en Maurer niet in vorm waren. Osterthun en Carlsson en ook de Neder landse herentop kunnen la chen. Zij hebben optimaal ge profiteerd van de concurren- tie-arme omstandigheden. Van Eijsden c.s weten nu in elk ge val, dat zij bij hun wens om van Hilversum een 200.000 dollar-toernooi te maken bete re betere afspraken met betere spelers zullen moeten maken om ook een volgend keer niet het spaarvarken te moeten omkeren ten gunste van een toevallig passerende toerist met meer dan één racket in zijn sporttas. HERMAN JANSEN ONDERZOEK BELGISCHE OVERHEID WUST UIT: BRUSSEL Een aantal sta dions van voetbalclubs in de Belgische eerste klasse is on veilig. Tot die slotsom is een onderzoekscommissie geko men. Volgens het rappoi r, dat werd opgesteld in opdracht van de overheid, zijn alleen de stadions van Club Brugge, Be- veren, Standard Luik, FC Se- raing en Charleroi in goede staat. Als clubs geen gevolg ge ven aan de door de commissie bevolen richtlijnen, kan het betreffende stadion geheel of gedeeltelijk worden gesloten. De stadions van FC Antwerp, Beerschot, AA Gent en RWDM kregen van de com missie het predikaat onveilig. Het Olympia-stadion in Brug ge geldt als een voorbeeld van hoe het wel moet. De commis sie werd aan het werk gezet, nadat op 29 mei tijdens de Hei- zelramp 38 voetbalsupporters om het leven kwamen. Als er wedstrijden in stadions met houten tribunes worden gehouden, moet volgens de commissie daar altijd brand weer aanwezig zijn. Voorts moet in elk stadion duidelijk worden aangegeven waar zich de uitgangen bevinden. Alle clubs dienen het prikkeldraad rond de velden te verwijderen. Buiten de stadions behoren speciale parkeerplaatsen voor hulp- en ordediensten te wor den aangelegd. Aan de eisen moet zijn voldaan als op 13 au gustus de Belgische voetbal competitie begint. Brandgevaarlijk Afgezien van het Heizelsta- dion, waarvoor een apart rap port wordt opgesteld, baart de situatie in „De Boschuil" de meeste zorgen. De oude arena van FC Antwerp, in vroegere dagen van Belgié-Holland be kend als de „Hel van Deurne" (capaciteit 60.000) zal enige duizenden staanplaatsen moe ten inleveren. Voorts is de ere tribune uiterst brandgevaar lijk. Daarbij is de elektrische bedrading sterk verouderd. Voor het einde van 1985 moe ten de voetbalclubs de moge lijkheid hebben de tribunes te verlichten. Tevens dient de geluidsinstallatie in de meeste stadions te worden verbeterd. In september moeten de clubs al kaartjes van verschillende kleur verkopen ten einde de rivaliserende supporters ge makkelijker te kunnen schei den. BRADFORD Een jury heeft gisteren de uitspraak gedaan dat de brand in het voetbalstadion van Bradford, waarbij 56 mensen om het le ven kwamen, is veroorzaakt toen afval onder een houten tribune vlam vatte door brandende tabak, mogelijk een sigarettepeuk, of een brandende lucifer, en dat de tragedie daarom een ongeluk was. De tien man tellende jury deed de uitspraak na vier dagen van hoorzittingen, en gaf twintig aanbevelingen voor de verbetering van de veiligheid van het stadion, zoals een rookverbod op de houten tribunes. De jury is tot de conclusie ge komen dat de brand begon toen een sigarette- of sigare- peuk, brandende pijptabak of een brandende lucifer tussen de tribune door viel, waarna allerlei afval dat zich in de loop der jaren had verza meld, vlam vatte. De jury adviseerde dat alle deuren in Britse stadions naar buiten geopend moeten kunnen worden, tijdens wed strijden bewaakt worden en uitgerust moeten worden met sloten die met een loper of in geval van brand elektronisch opengaan. Een andere aanbeveling die de jury deed, was dat tan dartsen de naam van hun pa tiënten aanbrengen op hun gebit om de identificatie van lijken te vergemakkelijken. X te begroting is alleen klop- X nd als er zes ton aan recet- X binnenkomt. Dat is vooral jij; n verantwoordelijkheid jytor de bond. Want als we vl rlies lijden, dan komen de v*den in de knoei. Daarom «ten we er alles aan doen vïi te voorkomen, dat de vind een echec en daarmee X leden het verlies lijden. |t is een heel grote op- ïcht. Al die andere zorgen X de bussen op tijd rijden, of :|:j t onderdak, de kamers ple- X rig zijn, dat is allemaal X erkomelijk". En: „Als het de voorrondes goed gaat Xet Oranje, dan wordt de A- ale ook een groot spekta- 1. Als voor die tijd de zaak i afglijden, wat ik niet ver acht gezien de conscien- X uze voorbereiding, dan zou X publieke belangstelling X '1 eens minder kunnen X >rden dan we hopen en rwachten". Xvarel Bakker, voorzitter X'ganisatiecomité EK, in X Volleybal) 'Altijd dat gezeur. Vergeet et dat Ajax een hoop doet voor het Nederlandse voet bal. Hoeveel andere clubs ko men we niet te hulp door spelers af te staan. Ga maar eens vragen bij Willem II, nu weer bij Telstar. Overal in het land lopen Ajacieden. Competitiespanning? Ja, daar zouden wij ook graag iets aan doen. De Nederlandse com petitie zou best wat interes santer kunnen, maar wij kunnen toch moeilijk af en toe ons tweede elftal het veld in sturen. Trouwens, ik dacht dat we afgelopen seizoen ge noeg ons best hadden gedaan. We hebben nogal wat wed strijden verloren. Het ligt niet alleen aan Ajax dat de competitie eenzijdig is. De meeste clubs spelen zich te gen Ajax helemaal leeg, maar een week later kunnen ze geen pap meer zeggen". (Ajax' voorzitter Ton Harmsen in Voetbal Inter national) „Vroeger, toen ze nog leer den spelen, was ik er wel va ker bij maar nu krijgen ze gewoon opdrachten. Zo en zo moet je trainen, daar is de ta fel, doe het licht maar aan en ga je gang. Ik ga er niet als een zenuwachtige drol om heen draaien. Vroeger kwam het wel eens voor dat ik ge motiveerder was dan mijn pupil. Ik voelde me dan net als benzine. Doe je mond maar open en ik gooi er een litertje in". En: „Ik doe met Bettine precies hetzelfde. Je Ton Harmsen: ...competitiespanning... weet wat je moet doen, zoek je maatjes maar uit en ga - maar spelen. Maar ik geef ze heel vaak een zetje van on deren, want je weet dat heel Nederland aan de bovenkant loopt te maaien". (Tafeltennistrainer Gerard Bakker in het Algemeen Dagblad) „Velen denken dat ik Ameri kaan ben. Maar ik ben een op Curacao geboren Neder lander. Toen ik bij OVVO ging spelen, werd mijn naam op z'n Engels uitgesproken, en zo is blijven hangen dat ik uit Amerika kom. Die zwarte iongens bij OVVO vonden iet schitterend: iemand die op Curacao geboren en toch niet donker was. Ze noemden me de witte neger". En: „Vroeger toen ik nog in de nationale selectie zat, gingen we in groepjes weg. Nu komt iemand van de softbalsters met het voorstel Zandvoort, en dan gaan die meiden alle maal mee, veel meer een eenheid dus. Misschien is het wel typisch voor vrouwen- sport". (Softbalcoach Don Wed- man in de Volkskrant) „We mogen een zekere conti nuïteit van het succes ver wachten. Natuurlijk zullen er wedstrijden worden verloren. Ook in de toekomst. Maar zo'n dreun naar omlaag als van een paar jaar geleden zal niet zo gauw meer kunnen worden uitgedeeld en is dan ook sneller overleefd. We hebben onze eigen fokkers. Onze ruitertop is nog niet zo breed als elders. Maar daar wordt succesvol aan gewerkt. Ook onze subtop wordt bre der en kwalitatief volwasse- ner. Nu is het nog zo, dat we ons een bult schrikken als een toppaard zijn been stoot. Dat betekent meteen vermin dering van prestatie. Wankel dus nog. Maar ik ben er van overtuigd dat de situatie van nu af steeds stabieler wordt". (Ben Arts, chef d' equipe springruiters, in NRC/Handelsblad) „Ik knapte wel helemaal af, toen ik in VI de uitlatingen las van een paar NEC-spe- lers. Ze hebben geen behoef te aan een zakkenvuller. Ze willen voor mij het vuile werk niet opknappen. Niet te geloven. Als die jongens zou den voetballen zoals ze pra ten, konden ze misschien meekomen in de Italiaanse tweede divisie. Ik heb echter begrepen, dat ze zo hard niet lopen. Je moet toch wel lef hebben om als niets preste rend pikkie iemand een zak kenvuller te noemen, die al zo'n vijftien iaar op niveau acteert. Ik wil niet hoog van mezelf opgeven, maar ik heb als voetballer toch wel het één en ander meegemaakt". (Jan Peters in Voetbal In ternational) sportuitslagen SCHAKEN Eerste ronde open Nederlands kam pioenschap in Dieren: Etmans (Ned)-lvkov (Joe) afgebroken; Koedrin (VSt)-Van Kooten (Ned) 1-0; Van de Plassche (Ned)-Sunye Neto (Bra) afg.; Campora (Arg)-Olof (Ned) 1-0; Stuifbergen (Ned)-Martinovic (Joe) 0-1; Böhm (Ned)-Van de Ber kmortel (Ned) 0-1; Borm (Ned)-Land- tman (Ned) afg.; De Ruyter (Ned)-Har- toch (Ned) afg.; Boel (Ned)-Cuypers (Ned) 0-1; Sibbing (Ned)-Carlier (Ned) afg.; De Boer (Ned)-Schult (Ned) 1-0; J. Kuijf (Ned)-De Rooi (Ned) 1-0; Nij- boer (Ned)-Van Dooren (Ned) 1-0; J. Piket (Ned)-Peters (Ned) 1-0; Peelen (Ned)-Prins (Ned) 1-0; M. Piket (Ned- )-De Saegher (Ned) 1-0. Open Nederlandse kampioenschap pen Finale enkelspel: Rlcki Osterthun (WDL)-Kent Carlsson (Zwe) 4-6, 4-6, 6-4, 6-2, 6-3. Finale herendubbelspel: Hans en Stefan Simonsson (Zwe)-Carl Limber- ger/Mark Woodforde (Aus) 6-3, 6-4. Tweede wedstrijd WK Tornado bij Travemünde (WDI): 1. Robert White/Jeremy Newman (GBr), 2. Randy Smyth/Jay Glaser (VSt), 3. Pierre-Alain Bauer/Peter Haag (Zwi). 4. Paul en Trine Elvström (Den), 5. Brian Lewis/Barry Winterbourn (Aus). 9. Willy en Cees van Bladel (Ned). Algemeen klassement: 1. Smyth- /Glaser 6.0 punten; 2. Paul en Trine Elvström 8,0; 3. Willy en Cees van Bladel 23.0; 4. Lange/Starken (WDI) 24.0; 5. Jennings/Ramsay (Aus) 24.7. Oefenvoetbal DEN HAAG De uitslagen van de gisteravond gespeelde oefenwedstrijden van de di verse profvoetbalclubs zijn: Velpse Boys (zondag twee- deklasser)-Vitesse 0-6 (0-1). Doelpunten: Bekkers en Ger ritsen (ieder 2), Leestenmaker en Kreileman. Scheidsrechter: Verhoef. Toeschouwers: 1.000. Quick'20-Emmen 0-1 (0-1). Doelpunt: 2. Willie Groen 0-1. Scheidsrechter: Moed. Toe schouwers: 600. Sportclub Sleen-FC Den Bosch 1-8 (0-6). Doelpunten: Haandriksman (strafschop, SC Sleen), Gillhaus (2), Schouwe- naar (2), Pattinama, Kaiser, Van Nielen en Van Hoorn. Toeschouwers: 650. Sportwereld Boksen Nederland heeft er twee beroepsboksers bij. Gerri Kraus Arnhem) en John Em- men (Tilburg) hebben een con tract voor drie jaar getekend. Worstelen Olympisch kam pioen worstelen Pasquale Pas- sarelli en zijn broer Tomaso zijn door de politie opgepakt. Het duo wordt verdacht van heling en van verduistering van ongeveer 700.000 gulden. Tennis Het met 850.000 gulden gedoteerde damestoer- nooi van Manhatten Beach is gestart zonder Chris Lloyd- Evert (zij bereidt zich voor op de „open Canadese") en Marti na Navratilova (beknelde nek- zenuw). WASSENAAR De eerste start van het draf- en renpro- gramma op Duindigt is mor gen om 16.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: WIELERSPORTPRIJS: Zarnassia. Your Fortuna en Zarpa. TENNISPRIJS: Zeppelin King, Zep pelin S en Yvira S. SQUASHPRIJS: Ysbeertje, Zie die Detvile en Your Mind. TOULOUSEPRIJS: Cry For The Moon, Lady Moon en Belmonda. JEU DE BOULESPRIJS: Wellino Terraise. Zenith Nora en Wendel A. BERGSPORTPRIJS York Fortuna. You Stanley Dean en William We ber. FLYING DANCERPRIJS: Sku Ball. Boartday en Royal Prins. AUTOSPORTPRIJS: Yamet Rotary, Winston Dartel en Tamara Rita. RALLYPRIJS. War Glory, Yerry Buitenzorg en Willem Bonheur. RECREATIEPRIJS: Udet Westlan- dia, Thor ter Lune en Sammy Nor- DEN HAAG Na de tournee door Engeland heeft een aan tal leden van de Nederlandse cricketselectie hardop gezegd, dat de ploeg zo langzamerhand recht heeft op sterkere tegen standers. Na die serie van vijf wedstrijden zonder nederlaag, een prestatie die niet eerder werd geleverd, krijgt het Ne derlands elftal zaterdag 3 au gustus in Bloemendaal al de kans die uitspraak te staven. Het duel tegen de Gloucester County Cricket Club, de leider in de Britse kampioenscompe titie, kan een indicatie geven over de plaats van Nederland in het „echte" cricket. Gloucester is andere koek dan de elftallen, die in Engeland werden ontmoet, al heeft de zege op de profs van Lancashi re indruk gemaakt op de Brit ten. „De Engelsen waren ver rast door het peil van ons cric ket, zij hadden dat niet ver wacht", vertelt Wim van der Sloot, al jaren de manager van het nationale team. „Alle spe lers leverden uitstekende pres taties en ook de teamgeest was voortreffelijk. Met dit elftal kunnen we verder gaan. Daar bij denk ik dan in de eerste plaats aan het grote toernooi volgend jaar in Engeland, met als inzet een plaats in de eind ronde van het wereldkampi oenschap. Zaterdag wordt de krachtmeting met Gloucester, een elftal van louter beroeps cricketers met prominente na men een echte toets op onze mogelijkheden". De sterkste spelers zijn David Lawrence, momenteel de snel ste onder de bowlers uit de Britse competitie, die dit sei zoen zelfs de Engelsen heeft verbaasd en er mede voor ver antwoordelijk is dat Glouces ter in 1985 naar de top kwam. Openingsbatsman Bill Athey kwam voor het Engelse test team uit. Paul Romaines, Bri an Davison (meer dan 30.000 runs) en Phil Bainbridge zijn batslieden, die voor spectacu lair cricket garant staan. „Gloucester komt op volle sterkte en normaal gesproken ben je als amateurteam tegen zo'n ploeg kansloos", verdui delijkt Van der Sloot. „Maar omdat bij cricket dingen kun nen gebeuren, die bij geen en kele andere tak van sport mo gelijk zijn, is een verrassing niet uitgesloten. Nederland versloeg ooit het Australische testteam en vorig jaar wonnen wij ook van de Derbyshire- -profs". Het Nederlands elftal ver schijnt tegen Gloucester in de sterkst mogelijke samenstel ling: Rob van Weelde (aan voerder), René Schoonheim (wicketkeeper), Roland Lefeb- vre, Robert Liffman (allen VOC), Peter Entrop, Mare van Heyningen (beiden HCC), Ron Elferink (Kampong), Steven Lubbers (Sparta), Cees Rus kamp (Kon. UD), Diederik Vi- see (HBS) en Chris Kuggeleijn (Hermes DVS).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7