Van Hans Alve wint kortebaan V oorschoten NAAL Gevaar voor sluiting zo goed als afgewend KEIDEN UMGEVÏNC? KeidóaQowutnt DIRECTEUR VAN DOOYEWEERT VAN DIERENPARK WASSENAAR: Inbraken Alphen Aarlanderveens zomerfeest Vierhonderd deelnemers aan Avondfietsvierdaagse Gebroeders Markx blijven derde Kind gewond door winkelwagen Veel publiek bij start van Oranjefeestweek DINSDAG 30 JULI 1985 PAGINA 11 VOORSCHOTEN De 6- de gecastreerde hengst de jarige bruine ruin Van winst allerminst cadeau. Hans Alve is kampioen Gestart in een formatie van de Voorschotense van dertig dravers, wist kortebaan 1985 geworden, de ruin wel iedere rit, Volgens kenners geen zonder een enkele kam- verrassing en daarom prit, te winnen, maar het „scoorde" de ruin laag bij was steeds met een neus de totalisator. Toch kreeg lengte of een voorbeen. De Voorschotense kortebaan werd gistermiddag druk be zocht. Het weer bleef drei gend, maar met uitzondering van enige kleine buitjes rond zes uur in de avond, konden dravers, rijders en toeschou wers genieten van de draf- sport in een goede natuurlijke omgeving, de prins Bernhard- laan. Volgens de organisato- De kortebaanwedstrijd op de Prins Bernhardlaan. ren, het comité Paardensport Voorschoten, waren er zestig kandidaten, maar slechts der tig konden geplaatst worden. De wedstrijd had een traag verloop tijdens de eerste rit en de 2e tot 4e omloop, daarna steeg de spanning niet in het minst omdat de zeer goede dravers elkaar geen paarde- haar voorrang gaven. In de vierde omloop kwamen aan de start Une du Petal, een 7-jarige merrie met rijder W. Swart; Van Hans Alve, de uit eindelijke winnaar met rijder J. de Leeuw, tevens eigenaar; Yline, een 4-jarige bruine mer rie rijder W. van Buytene en Remi Star, de 10-jarige bruine hengst met rijder J. Wagenaar. Remi Star verloor de 305 me ter loop tegen Van Hans Alve en werd tweede. Une du Petal en Yline hadden een kampnt nodig om uit te maken de rangschikking. Une du Petal won de kamprit en behaalde de derde plaats. De totale uitslag werd: 1. Van Hans Alve, hoofdprijs ƒ3250,-; 2. Remi Star, prijs 1.600,-; 3. Une du Petal, prijs ƒ800,- en 4. Yline. prijs ƒ400,-. De totalisator deed goede za ken. De wihnaar werd gehul digd door de voorzitter van het Paardensportcomité, de oud-burgemeester L. de Kool. De winnaar kreeg tevens de ere-prijs beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur, de gouden zweep. Deze korte- baandraverij werd vroeger ge reden rondom Het Haagsche Schouw, toen nog gemeente Voorschoten, en de "prijs was een echte gouden zweep. Gouden trouw Het echtpaar A. van der Voet-Staal viert morgen het gouden huwelijksfeest. Het bruidspaar woont sinds 1952 in de Prinsessestraat in Lisse. De heer en mevrouw Van der Voet trouwden in Abbenes en hebben daar eerst ook gewoond. De bruidegom werkte bij de Gebr. Segers aan de Heereweg (..Zomerzorg" en thans Agathapark), waar hij in de bloembollenbranche werk zaam was. Hij heeft daar 47 jaar gewerkt en stortte zich daarna op allerlei liefhebberijen. De heer en mevrouw Van der Voet zijn beiden goed gezond en gingen onlangs nog naar Tirol, een vakantie die werd aangeboden door de kinderen. Het echtpaar heeft vier kinderen en acht kleinkinderen. Het gouden bruidspaar houdt morgen een receptie in de zaal van De Voorhof aan de Bondsstraat tussen vijf uur en half zeven. WASSENAAR „Ik heb geen enkel idee wat Van der Valk wil", zegt de di recteur van het Wasse naars Dierenpark, J. van Dooyeweert. Net nu de grootscheepse renovatie duidelijk vorm begint aan te nemen en de zebra's al in de wandelsafari rond rennen, heeft gedeputeer de drs. J. Borgman be kend gemaakt dat het Van der Valk-concern se rieuze belangstelling heeft voor overname van het dierenpark.-Directeur Van Dooyeweert zegt tot nog toe buiten de onderhande lingen te zijn gehouden. Van der Valk, bekend van de keten motels en restau rants, zou in eerste instantie meer dan drie miljoen gul den in het park willen ste ken. Dat bedrag is nodig om de renovatie van de dieren tuin tot een goed einde te brengen. „Ik zie de toekomst heel positief", zegt van Dooyeweert. „Ik zie dit park niet meer dicht gaan, al moet er nog veel geld komen. Dat baart natuurlijk ook de over heid veel zorgen". Bijko mend nadeel voor het Was senaars dierenpark was het slechte voorseizoen, dat on danks dat het nu beter gaat, waarschijnlijk niet geheel wordt goedgemaakt. „Toch, als je ziet dat we met de hui dige topdagen vierduizend mensen binnen hebben, dan weet je dat het publiek ons niet vergeten is". Onderhandelingen Onder dat publiek schijnt ook een delegatie van Van der Valk geweest te zijn, maar daar weet van Dooye weert niets van. „Ach, ik kan me ook wel voorstellen dat ze zich in zo'n geval niet J. van Dooyeweert meteen bekend maken". Hij vervolgt zijn verhaal met de mededeling dat bij het die renpark niet bekend is wat Van der Valk nu precies wil, en zegt zelfs niet te weten in hoeverre de onderhandelin gen gevorderd zijn. Gevraagd naar de mogelijk heden voor bijvoorbeeld de vestiging van een Van der Valk-restaurant in het die renpark, zegt van Dooye weert dat in het verleden ge dacht is aan de vestiging van een restaurant (overigens niet van Van der Valk). Dat ging toen niet door omdat zo'n situatie concurrentiever valsend zou werken. De overheid subsidieert het die renpark immers al geruime tijd. De combinatie restau rant, dierenpark en de goede bereikbaarheid ziet van Dooyeweert echter als zeer gunstig. Ook in hoeverre een extra reorganisatie zou moeten worden uitgevoerd (zoals ge deputeerde Borgman heeft gezegd) weet de directeur niet. „Van der Valk heeft ook Avifauna (in Alphen aan de Rijn.red.) en dat is met vogels, maar of hier in het geval van een overname meer vogels komen, of juist niet? Ik zou het niet weten", zegt hij met een afwerend handgebaar. ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een woning aan het Gou denregenplantsoen zijn van nacht een video-recorder en een polstasje met papieren ge stolen. De dieven verschaften zich toegang tot het pand door een bovenlicht te forceren. Een kleurentelevisie, een ste reotoren en 22 pakken koffie maakten inbrekers het afgelo pen weekeinde buit uit een kantoor aan De Hoorn. Een inbraak in een woning aan de Ahornweg leverde de inbrekers slechts vijftig gulden op. Ook namen zij een half bruin brood uit de woning mee. Een in de tuin liggende surf plank is vannacht gestolen aan de Broekhorst. De plank heeft een waarde van ongeveer dui zend gulden. Handwerk- verkoop De Noordwijkse afdeling Welfare van de Zonne bloem houdt donderdag tij dens de weekmarkt weer een grote handwerk-ver- koop. Dat gebeurt op het marktterrein aan de Johan na van Hoornstraat achter de sporthal van twaalf tot vijf uur. De kussens, baby kleertjes, kleedjes en derge lijke zijn allemaal door zie ken en bejaarden gemaakt. De opbrengst van de ver koop is bestemd voor de aanschaf van nieuw hand- werkmateriaal. Kinderstad Op het ijsbaan terrein in Sassenheim wordt vana volgende week maandag tot en met vrijdag 9 augustus een kinderstad gebouwd. De jeugd tot en met twaalf jaar kan met hout, spijkers, verf en dergelijke in de stad terecht. Er worden ook een zeepkistenrace en een balonnenwedstrijd gehou den. Deelname kost vier gulden. Opgeven kan tot en met vrijdag 2 augustus op is elke avond om 19.00 uur vanaf de Annaschool aan het gemeentehuis en vanaf de Prins Hendriklaan. In- maandag op de kinderstad. schrijven kan tot en met vrijdag 2 augustus tegen be taling van f2,50. Aan de start kan ook, maar dan kost deelname drie gulden. Wielervierdaagse In en rond Sassenheim wordt vanaf maandag 12 augustus tot en met donder dag 15 augustus de veer tiende Sassenheimse Wie- ler-Toer-A vond- Vierdaagse gereden. Vrijdagavond wordt als inhaalavond ge bruikt, voor hen die een keer verhinderd zijn. De dagelijkse routes zijn zo'n 25 kilometer lang. Tijdens de tochten worden contro les uitgevoerd en op ge vaarlijke plaatsen wordt het verkeer geregeld. De start Samenzang Het Christelijke Mannen koor Jubilate uit Katwijk verleent morgenavond zijn medewerking aan de woensdagavondzang in de oude Zeekerk aan de Hoofdstraat in Noord wijk. Het koor staat onder leiding van Sander van Marion. Deze zal ook de samenzang begeleiden. De samenzang begint om half negen. AARLANDERVEEN Het jaarlijkse Aarlander- veense zomerfeest is gis teravond begonnen met een feestavond voor de bejaarden in het Dorps huis. De feestelijkheden werden geopend door de heer J. Veenswijk, die in zijn openingswoorden op merkte, dat het een zeer goede traditie is, om het feest te beginnen met een bejaardenavond. Verschillende kinderen lie ten tijdens de bejaardena vond zien, wat zij op het ter rein van het „playbacken" kunnen. Aan de show namen zes groepjes deel, die ook hun kunnen hadden laten zien op de playbackwedstrijd op Koninginnedag. Ook werden de bejaarden getest op hun kennis van het raden van zeer oude onder werpen, de bejaardenavond werd besloten met enkele spellen bingo. Voor morgen de laatste dag van het zomerfeest, staat het ringsteken met gewone land- bouwtractoren op het pro gramma, om twee uur wordt op de Stationsweg kuipste- ken voor dames en heren ge houden vanaf 17 jaar, de feestelijkheden worden be sloten om half acht met een ALKEMADE De Avondfietsvierdaagse die gisteravond in Alkemade van start ging, trok bijna vierhonderd deelnemers. Dat is ruim tweehonderd minder dan in voorgaande jaren. De meeste wielrij ders, zo'n tweehonderd- vijftig, vertrokken vanuit Roelofarendsveen, negen tig uit Rijpwetering en zestig uit Nieuwe Wete ring. Dat het aantal deelnemers' dit jaar lager uit zou vallen dan voorgaande jaren, werd door de organisatoren ver wacht, omdat van de moge lijkheid tot voorinschrijving nauwelijks gebruik was ge maakt. Kennelijk wilden de meeste vierdaagserijders de weersomstandigheden af wachten alvorens definitief tot deelname te besluiten. Opvallend is het vrijwel ont breken van deelnemende moeders met kleine kinde ren achterop. Gisteravond konden de wielrijders kiezen uit een lange route van zeve nendertig kilometer, die naar Zoeterwoude leidde en een korte route van vierentwin tig kilometer naar Leider dorp. Iedere deelnemer die mini maal drie avonden meefietst, ontvangt een medaille. Wie vanavond nog start kan de minimaal vereiste drie avon den nog volmaken, want de fietsvierdaagse duurt tot en met donderdag 1 augustus aanstaande. ROELOFARENDSVEEN De gebroeders Aad en Geert Markx uit Woubrugge bezet ten ook na de vierde manche in het - nationale kampioen schap zeilen in de schakel klasse, dat wordt gehouden op de Braassemermeer, de derde plaats in het algemeen klassement (zonder aftrek). De leiding bleef in handen van Tonnie en Dukky Klein- huis uit het Friese Bergem. Ronald Damen en Robbert van den Akker uit Eemnes staan weliswaar op de vierde plek, maar hebben toch de beste papieren om de wed strijd te winnen. De wedstrijd van gisteren werd gewonnen door de ge broeders Van der Pol uit Groningen, Danen en Van den Akker werden tweede, Jan Rijpkema en Dirk Beha gen uit Sneek derde, het duo Kleinhuis vierde en Ab vde Muijnck en Wil Schonk uit Heiloo vijfde. De natiotiale A-wedstrijd in de schakel klasse was gisteren een prooi voor Maarten en Ellen Jans sen uit Alkmaar, R. v.d Schuur en M. Vonder uit Kropwolde werden tweede en Michel Ruttenberg en George Bank uit Amsterdam legden beslag op de derde plaats. De tussenstand (zon der aftrek) wordt aange voerd door het duo Janssen. POTHEKEN De avond- en Wftchldienslen van de apotheken de regio Leiden worden tot •ildag 2 augustus waargenomen oor Apotheek Doeza in Leiden apotheek Beker in Oegst- StlS{iGEVALLENDIENST ZIEKEN- is \yiZEN LEIDEN Ongevallen- lenst elke dag Academisch Zie- yni|Bnhuis behalve van dinsdag 'h nr> »nt uinpnvrian 13(10 11 Diaconessenhuis: Bezoekuur jgelijks van 16.00 tot 17.00 uur n van 18.30 tot 19.30 uur. Kin- lilizabeth-ziekenhuis: Volwas- ....i dagelijks van 14.00-14.45 fen van 18.30-19.30 u.; klasse- lingen ook 11.15-12.00 u. Iraamafdeling: dag. van 11.15- >.00 u. (alleen voor echtgeno- 15.00-16 00 u. en van i.30-19.30 u. Kinderafdeling 15.00-18 30 u. CCU (hart- vaking) dag. van 14.00-14.30 en van 19.00-19.30 u. Inten- verpleging: dag. van 14.00- j 4.30 u. en van 18.30-19.00 u. 'gd iport-Medisch Adviescentrum: l9 islpreekuur ma. 19.30-20.30 u. in et St. Elisabeth-ziekenhuis. indegeest: Di. en vr. 13.00- en4.30 u. zo. 11.00-12.00 u. en il)4.00-15.00 u.; eerste klasse: de iniehele dag. Academisch Zie- ^„jenhuis: Voor alle patiënten (be- 3 ïalve kinderen) zt|n de bezoeku- 'me%n als volgt: Dagelijks 14.15- eekl500 u. en 18.30-19.30 u. \vondbezoekuur afdeling verlos- lunde: 18.00-19.00 u. De Prae- rslrTiaturenafdeling dagelijks van gr(4.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. foor ouders en familie is voort- doorlopend bezoek moge- "jk. Bezoek aan ernstige patiën- 'e TBn: wanneer aan ernstige pa tenten doorlopend bezoek )ie"lvordt toegestaan kan de hoofd- Verpleegkundige hiervoor spe ciale kaarten verstrekken. De vestkezoektijden van de kinderkli- ik 9liek zijn dagelijks 15.00-15.45 u. 18.30-19-00 u. De bezoektij- van de kinderafdeling (al- voor ouders van kinderen er een afwijkende tijd afge- ge^proken worden met de hoofd- rerpleegkundige) zijn dagelijks ®/an 14.15-15.00 u. en van 18.30- Rijnoordziekenhuis: pagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek Jartbewaking: 11.00-11.30 u. xtra bezoek vaders kraamafde- 19 30-20.30 u. Klnderafde- 071-125202. jj/oor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver ouwelijk. Dag en nacht bereik- ju.:v< Pro te >0.30 en do. 10.00-12.15. klach- di. 18.30-20.30 en hldo. 18.30-20.30. afdeling vrouw en recht: vr. 9.30-11.30 In Leids ,T lDIERENHULPDIENST Hulp- Hverlening aan verongelukte hon- Dgsjden, katten, vogels, e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, w:_ Oegstgeest. Warmond en Zoe- 3terwoude. Tel. 071-220021. BURGERRAADSLIEDEN Ko- Virenbrugsteeg 2. tel. 143171 Spreekuren ma.. Jdi en wo. 11.00-12.00 u., do. sr? 18.30-20.00 u. en I GEZINSVERZORGING Stich- de ting gezinsverzorging Leiden. Dja, Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins- verzorging, Rembrandtstraat 17. tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- de 10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELE- 'PëeFOON Op woensdag- en za- terdagmiddag van 14-18 u. tele- ano foon 071 - 120611. a 00 RAAD VAN ARBEID Hoge n"n Rijndijk 306, Leiden, tel 071- ~y 899375. Kantoor geopend ma. 071 t/m vr. 9-12 u. 14-16 u. Telefoni- nOjsche informatie over kinderbij- ad. slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW Spreekuren sociale raadsvrouw. Binnenstad: Gefecht 10, wo. b 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36, ma. 10.30- MD 11.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a, ptl di. 10.30-11.30 u.; Morskwartier: Buurthuis Morskwartier. Topaas laan. 10.00-11.00 u. wo. 10.00- 13.00 u.; Tuinstadwijk: Heren gracht 45. vr. 10.30-11.30 u. SOCIALE RAADSVROUW VOORSCHOTEN Spreekuren: ma. 19.00-20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. Leidseweg 33, Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIE- r 11 DIENST Groenesteeg 33, Lei- den. Tel. 071-134640 of 071- 144600. Hulp en informatie op •jm i medisch, juridisch en milieuge- l\ bied, werk. sociale verzekering f W en huurkwesties. Spreekuur: elke donderdag van 20.00-21.00 te STICHTING VRIJWILLIGERS nne CENTRALE Pallasstraat 1. Al- n H phen aan den Rijn. Tel. 01720- 33033. Begeleiding en opvang van mensen, die om welke reden dan ook, tijdelijk hulp nodig heb- al I ben. Bovendien wordt informatie verstrekt over andere mogelijk- qJJ heden van hulpverlening en de bereikbaarheid daarvan. VRIJWILLIGERS CENTRALE Langegracht 246a, Leiden. Tel. 149064. Dagelijks bereikbaar van 9.00-17.00 u. voor informa tie over vrijwilligerswerk en cur sussen of een persoonlijk ge sprek. WERKENDE JONGEREN Klachten- en informatieuur Elke dinsdagavond van 17.00 tot 20.00 u. KWJ-kantoor Koppen- hinksteeg 2, Leiden. Tel. 071- 121139. WERKLOZEN ADVIES CEN TRUM Breestraat 19, tel. 122000. Spreekuur ma. en do. 14-16 u. (Gedurende de maand augustus gesloten). LEIDS WERKLOZEN KOMITE Pieterskerkchoorsteeg 15. tel 123271. Spreekuur wo. 10.11.30 de WETENSCHAPSWINKEL In formatiecentrum voor onderzoek van de Leldse universiteit. Sta tionsweg 37, tel. 071 - 148333. Geopend: ma. t/m vr. 10.00- 16.00 u. FIOM Hulpverlening bij zwan sen* 9erschap en alleenstaand ouder- schap. Langegracht 61, 2312 ,ohm NW Leiden, tel. 144715. GASTOUDERPROJECT Stichting Gastouderproject. Me- renwijk Condorhorst 1. tel. 210430 (dag. 13.30-15.30 u.). PJ HULP VOOR MOEDER EN KIND 3 I Bij niet gewenste zwanger schap, telefoon 071-895724 en 01728-8333. "hl ONDERWIJSWINKEL Sophia- straat 36. tel 071-214256 of 126325. Open: maandag tot en met vrijdag 12.00-17.30 u. ZOETERWOUDE Een jongetje van anderhalf jaar oud is gistermorgen vrij ernstig gewond ge raakt op de Schenkelweg in Zoeterwoude. Het kind kwam onder een langzaam rijdende winkel wagen terecht. Het jonge tje, woonachtig in Zoeter woude, werd met zware verwondingen overge bracht naar het Acade misch Ziekenhuis in Lei den. RIJNSBURG De Oranjefeestweek is gisteren van start gegaan met een behoor lijk aantal deelnemers en belangstellen den. De Rijnsburgse Oranjevereniging viert dit jaar haar veertig-jarig bestaan. Ze herdacht dit feit al met een feestprogram ma eind mei, maar ook tijdens deze feest- week zijn er weer tal van extra feestelijke activiteiten. De feestweek ging gisteren van start met de officiële opening van de Rijnsburg Oranje Expositie voor amateurs. De Zil veren Penseel werd toegekend aan Ca rel Frauenfelder voor zijn olieverfschilderij en. De voorzitter van veilingvereniging Flora, de heer W. van Nobelen, reikte de prijs gisteren tijdens de officiële opening van de tentoonstelling uit. De tweede prijs ging naar mevrouw A. van den Eijkel, die wandkleden exposeert en de derde prijs naar Rens Kromhout voor zijn foto's. De veiling Flora stelde ook de prachtige bloemversieringen beschikbaar. De Zilveren Penseel wordt ieder jaar be schikbaar gesteld door de Bondsspaarbank Rijnsburg/Noordwijk. Dit jaar waren er maar liefst 33 kunstenaars die werk inle verden voor deze amateurtentoonstelling. Om zeven uur startte de volleybalwed strijd met de zes deelnemende ploegen in het Waterbos. Aan deze kleine competitie traden in het strijdpark, het gemeenteper- soneel, de gemeenteraad, de politie, to neelvereniging het Centrum, en de combi naties buurtverenigingen Oud en Nieuw Rijnsburg. De gemeenteraad had burge meester Jonkman ingezet als geheim wa pen, maar het bracht ze toch niet verder dan een vijfde plaats. Eerste werden de gemeentemedewerkers. De tweede plaats werd veroverd door de politie en de derde plaats door toneelvereniging het Centrum. De klaverjas wedstrijden gingen van start met maar liefst 132 deelnemers. Een re cordaantal. Dit gebeurde in de Voorhof. Aan het schaaktoernooi deden 20 deelne mers mee en aan de viswedstrijd voor ju nioren eerder op de avond 72. Vandaag gaat om vier uur de kermis van start en begint rond half zeven het wielerspekta kel de Burchtronde, voorafgegaan door wedstrijden voor junioren en pupillen. Burgemeester Jonkman en zijn team tijdens het volleybaltoernooi.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11