dimmer rust gegund" over Zuidafrikaanse apartheid jkijkdichtheid Live Aid ongekend hoog Positie omroepen wordt verzwakt The Carpenters herleven in concertregistratie Engeland TV-morgen ?85PDIO/TELEVÏSÏÊ QaidóaQowiant DONDERDAG 25IULI1985 PAGINA 7 JRSUM De uitzending van P*^ootste popconcert allertijden ^^"Xonden en Philadelphia werd |en, is in Nederland door ruim ereensf^j°en mensen gevolgd. De verbinfrinS voor de gehele uitzen- had, n volgens de VARA ongekend aanvaftpielijk tussen de 7.6 en 8.0. op ed waftaal van 10. gen ori Houtteste kijkers, ruim anderhalf in dooi, waren er zaterdagavond tus- ksen. flf negen en half tien. In de it metj uurtjes van de zondag zaten )or deeen half miljoen aan de buis jersoorjtercj om je Amerikaanse fina- ^over\ Mick Jagger, Tina Turner, e,eiylan en Lionel Richie niet te etaalt f in de eclub verdel tsland ïrd missen. De opbrengst op het giro nummer in Nederland bedraagt mo menteel 506.000 gulden. Wie niet blij is met de VARA, is de Stichting Conamus en de BV Pop. Zij hebben een fel protest gedeponeerd bij de omroep waarin een van de laatste zinnen luidt: „Je echte vrien den zitten duidelijk niet bij de VARA". Reden voor het protest is de Nederlandse bijdrage aan het Live Aid-gebeuren. Volgens de twee stich tingen had inplaats van een keuze uit het North Sea Jazz Festival in Den Haag een Nederlandse popartiest of - band in beeld moeten verschijnen. CNV: MEDIAWET RAMMELT AAN ALLE KANTEN DEN HAAG De mediawet, die momenteel voor advies bij de Raad van State is, rammelt volgen het CNV aan alle kanten. In een brief aan de raad spreekt deze vakbond de vrees uit dat deze wet eerder zal leiden tot verzwakking dan tot ver sterking van de positie van de om roepen. Een brede visie op de ont wikkeling van omroep en pers wor den in het wetsvoorstel pijnlijk ge mist, zo schrijft het CNV. Volgens de bond is van een samen hangend mediabeleid in het geheel geen sprake. „Het CNV acht het alarmerend dat de regering op een zo slechte basis een nieuw omroep beleid denkt te kunnen opbouwen dat op versterking van het omroep bestel heet te zijn gericht". Verster king van de positie van de omroep organisaties is volgens het CNV dringend geboden, nu hun een felle concurrentiestrijd met commerciële media te wachten staat. Het aantal nieuwe concurrenten zal daarom zo veel mogelijk moeten worden be perkt (onder meer door strenge toe latingsvoorwaarden) en de omroe pen moet meer armslag gegeven worden, aldus het CNV. De vakver eniging draagt een groot aantal be zwaren aan tegen de Mediawet. Zo vreest zij dat de omroepen door om vangrijke bevoegdheden van het nog op te richten Commissariaat voor de Media té veel in hun vrij heid worden beknot. Ook het „uit kleden" van de NOS is volgens het CNV een slechte zaak. evenals het verzelfstandigen van het facilitair bedrijf. Dat laatste zal slechts leiden tot hogere kosten, hetgeen dan weer ten koste zal gaan van het program ma-aanbod. De bond voorziet dat, als de Mediawet wordt ingevoerd, de omroeporganisaties gedwongen zullen worden om „met ongelijke wapens" de strijd aan te binden met commerciële en abonnee-tv. Ook meent de bond dat er onvoldoende garanties zijn dat de tegengestelde belangen tussen omroep en pers (STER-gelden contra advertentie- inkomsten) redelijk tegen elkaar zullen worden afgewogen. 9-Vo(effRSUM De Zuid- »S: Kou^nse schrijfster Na- o1, jBordimer is fel ge- (1-4). tjgen de apartheid in <2)- and. Met een scher- beschrijft zij haar rste kiJe met de situatie in „Burger's Ier". De VARA J vanaf zaterdag li om 22.40 uur) on- J titel „Nimmer rust p" een zestal korte ien uit de bundel eet of the country" 3r) ma scherm waarin de xwebqeid een centrale rol rt: Yon winnet 2.80 iks werd niet in Zuid vervaardigd maar in 500 m«p, een zelfstandige en Schikkelijke republiek die in n!f£ar geheel omgeven el 20Poor ^uid Afrika, maar geen apartheid heerst, on in alle rust het dage- 1100 ifven worden verfilmd, eeuw) dine steeds in haar ver- Yonkgebruikt om de situatie B°ek«plank en zwart te schet- 10 trioFn dee' van Gordimers i° 1J56 Jlfde zij al helemaal niet ei gesteren. De achterliggende 2, Kite van regeringswegen 30ijen boek minder gevaar- dan een televisie-serie. 3 metette moet je kunnen le- l6-9: 2i je het boek wilt door- !inmfn!r terw»jl je slechts voor Trix Pienaar als Phyllis en Danny Keogh als Rick in „Good climate - friendly inhabitants" zien hoe het systeem werkt, is nauw bij de produktie betrok ken geweest. Voor vier van de zes verhalen schreef ze zelf het filmscenario. Blij hoeft plaats te ne- im de verhalen aan je te zien trekken. Nadi- zegt geen politiek te Zam'b/en' maar over aPart" Tot<e schrijven om te laten 0 0 meti rsius) f De VARA kocht de serie vijf jaar geleden aan op basis van de scripts en liet hem vervol gens drie jaar op de plank lig gen. Hoewel de omroep zegt „heel blij" te zijn met deze aankoop, worden de afleverin gen deze zomer, wanneer de kijkdichtheid door de vakan tieperiode heel laag is, op het scherm gebracht. „We hebben wat moeten schuiven voor we een juiste plaats hadden ge vonden. Er werd tenslotte wat tijd gevonden in de zomerpro grammering", aldus de VARA. in zijn maag moet hebben ge zeten. Waarschijnlijk beloof den de scenario's meer dan er tenslotte uit de verf kwam. De introductie-aflevering wordt overigens pas aan het einde van de serie vertoond. De rest van het materiaal, dat door Profile Productions werd ver vaardigd. komt in volgorde van verfilming op het scherm. Na het zien van het eerste deel mag worden geconcludeerd Subtiel dat de omroep een beetje met deze Afrikaanse drama-serie In de eerste aflevering met t titel „Good climate - friendly inhabitants" is de apartheid op een heel subtiele manier ver werkt. Voor wie niet verder wil kijken dan z'n neus lang is, is het verhaal niet meer dan een liefdesgeschiedenis tussen twee blanken. In deel twee worden de gevolgen van dil onmenselijke systeem echter veel scherper neergezet. Hier in gaat het om een intiem con tact tussen een blanke en een kleurlinge, iets dat in Zuid Afrika is verboden. Het enige waarin de eerste af levering uitblinkt, is de ma nier die is bedacht om lang dradigheid te vermijden. Waar anders heel veel meters film had moeten worden verscho ten, ziet de kijker nu hoofdrol speelster Phyllis Borman ach ter haar type-machine zitten. Zij schrijft brieven aan haar dochter in Zimbabwe, waarin ze niet in beeld gebrachte ge beurtenissen en gedachten on der woorden brengt. De tegenstellingen tussen de twee nauwelijks met elkaar communicerende werelden, die door de apartheid in Zuid Afrika bestaan, komen vooral tot uiting in het benzine- en servicestation waar Phyllis, een weduwe van middelbare leeftijd, de administratie voor haar rekening neemt. Direct aan het begin van de film zien we hoe ze hetzelfde bedrijf via een andere deur binnengaat als haar zwarte collega's. Later wordt die tegenstelling nog eens verscherpt weergegeven wanneer haar zwarte collega Jack, een uiterst vriendelijke man, een telefoontje krijgt. Wat die scène vooral toont is dat de zwarten in Zuid Afrika vaak een dubbelleven leiden. Zo blijkt hij voor zijn eigen volk Pansa te heten, terwijl hij voor de blanken Jack heet. Kleine aanwijzigingen Het verhaal dat zich afspeelt in Johannesburg geeft con stant met zulke kleine aanwij zigingen het verschil aan. Waar het echter om draait is de liefde die Phyllis opvat voor de blanke Rick, die een huurling blijkt te zijn. Hij ge bruikt haar om voor weinig geld onderdak te hebben tot zijn volgende klus voor de deur staat. Phyllis is een arme, eenzame vrouw, die een regel matig leven leidt (zo gaat zij elke vrijdag naar de bioscoop). Zij ziet in Rick een persoon bij wie ze eens heerlijk haar hart kan uitstorten. Als ze echter een revolver in zijn pak vindt, wordt ze bang. Het gesprek dat Phyllis over deze huurling heeft met haar zwarte collega Jack toont nog eens de gere serveerdheid aan waarmee ze elkaar benaderen. Phyllis laat duidelijk niet het achterste van haar tong zien, hoewel ze wel zou willen. Ze heeft echter geleerd dat je zwarten niet als je gelijken mag behandelen, dus zeker niet als vriend. Jack hoort het verhaal wat afstan delijk aan. Hij onthoudt zich van veel commentaar omdat hij heeft geleerd dat de blan ken hun eigen boontjes maar moeten doppen. Van zijn ou ders weet hij dat al genoeg zwarten de schuld hebben ge kregen van dingen, die ze niet hadden gedaan. Hierdoor ont staat geen echt gesprek, maar worden de tegenstellingen prachtig uitgebeeld. HANS PIET HILVERSUM Met de dood van Karin Carpenter in februari 1983, kwam een einde aan een van de succesvolste Amerikaanse zangduo's van het afgelopen decennium. Van Richard is sinds die tijd niets meer vernomen dan dat hij is getrouwd en terugge trokken leeft op een uiterst luxueuze boerderij in Malibu. De middle of the roadmuziek waarin vooral de samenzang van Ri chard en Karin uitblonk, stierf met de dodelijk hartaanval van Karin. De NCRV blikt morgen (Ned. I om 21.20 uur) in „The Carpen ters in Concert" terug met een televisie-registratie van platina- hits zoals „Goodbye to Love" en „We've only just begun". The Carpenters stonden in de jaren zeventig voor degelijkheid, een soort vaste rots in een heel woelige popmuziek-branding. Ze gaven zich niet in elkaar geval niet openlijk over aan sex, drugs of rock roll, hoewel Karin behoorlijk te keer kon gaan op het drumstel. Hun muzikale talenten werden al vroeg ont wikkeld. Zo kreeg Richard een klassieke piano-opleiding en werd de perfecte en alom geprezen stem van Karin (met een unieke klankkleur) al op jonjge leeftijd in de watten gelegd. Waar het publiek verder op viel waren de geschoolde arrange menten, de composities, die bol stonden van liefdesclichés, en de volmaaktheid en heldere toon waarmee het materiaal op de plaat werd gezet. Dat waren overigens niet de eerste zaken waar het publiek voor viel. In het midden van de jaren zestig was er niemand die op de soft-f>op van de groep zat te wachten. Het duurde dan ook tot aan het begin van de jaren zeventig voor de doorbraak een feit was. Het gebeurde uiteindelijk met het sentimentele „Close to you". Het succes duurde tot aan het begin van de jaren tachtig. In die periode bezochten ze ook Nederland een aantal keren. Zo was het duo in 1974 te gast op het Grand Gala du Disque en stonden Karin en Richard in het RAI-Congrescentrum in Amsterdam en het Nederlands Congresgebouw in Den Haag. Met hun superro- mantische hitgeluid zetten ze vooral een eenvoudige show op de planken. Dat was twee jaar later wel even anders toen The Car penters alle theaterregisters, die het tweetal in huis had, open trokken. Daarbij kwam Richard met een motor het toneel op en verscheen Karin, dankzij talloze verkleedpartijen in vele ge daanten op het toneel. Wat dat betreft vindt het concert dat de NCRV uitzendt, in een rustiger decor plaats en wordt het genie ten zoals kinderen dat doen van een zuurstok op de kermis. HANS PIET Richard en Karin Carpenter streefden vooral naar perectie e: MiMHackman, Melanie Griffith M-OT sPee,f',m -Night moves". I) 1-0.' )ERLAND 1 8e ro) Happy Days, Ameri- 11-0; lanse serie. Afl.: Hard Co- ter (N«r. Fonzie en Richie zien 'nü HI08 twee aantrekke|ijke jongedames aan de haak te rren (fan Dken; I Club Veronica Clips ibrokeOS h?/5A[ 1/26-Journaal o'ollPO este «*17.50 Agenda nkov d Club Veronica Magazi- i (Nedk (Fra)ng ihon-i Journaal ).5. DO >nt; 2i Call to glory, Ameri- 5. Hjanse serie. Afl.: Medals of 'r4ï SS' ^en 0ude vriend )mt onverwacht langs en prdt verdacht van spiona- P°n The story of... The Be- inde:?'* B°y®» muzikaal portret -4; v£ Night Movies, Ameri- i 6-4, lanse speelfilm van Arthur ('ta)6nn met o.a. Gene Hack- ]s,f''jan en Susan Clark. Detec- 6-3 fe Harry Moseby wordt 3er (/(Blast met het opsporen !d)-Siin de teenager Delly. Hij list hierbij het pad van in smokkelaarsbende die jodiol!m een aardige voet ers/O^ars weet te zetten ia°U|>> Journaal (Ausjf) Nieuws voor doven en ichthorenden üwéiiPERLAND 2 ubbeB Nieuws voor doven en slechthorenden 18.40 Sesamstraat 19.00 Journaal IKON 19.12 De Bruid, Engelse jeugdfilm over Tony, een jongen die verliefd wordt op een klasgenote, een Azia tisch meisje 19.37 Kenmerk: Vrouwen emancipatie, informatieve serie, met vanavond aan dacht voor de problematiek van migranten-vrouwen AVRO 20.00 AVRO's Sportpanora- ma. Met beelden van tennis op het Melkhuisje in Hilver sum 20.40 D Genoeg om jou te la ten hangen, tv-spel uit 1968 van Leo Derksen (herh.). De advocaat Mr. Brox (Ton Lensink) denkt getuige te zijn van een mis drijf en gaat op onderzoek uit 22.00 Opsporing verzocht, programma bedoeld om, in samenwerking met politie en justitie, misdrijven op te lossen en te voorkomen NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden ATN/Filmnet 17.00 Grease II (herh.); 18.50 Airwolf (herh.) (17): The Hunted, 19.40 The Long Good Friday; 21.25 Patrol Boat (17): Hands to Bathe; 22.15 Mac. Ar thur; 00.20-02.15 Jaws II. BRT 1 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterserie 18.05 De Freggels 18.10 De kinderen van Chocky 18.55 (TlTijdrover: Kwizien 19.10 De gevangene van Zenda (Pri soner of Zenda, 5), Britse tv-serie 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Kunst-Zaken 20.20 Dempsey en Makepeace, En gelse politie-serie. Afl.: Antiek. 21.10 Panorama zomereditie. 'Mi nitel', Franse reportage over een ex periment in Straatsburg en omgeving waarbij tekstverwerkers via telefoon lijnen en een aparte centrale met el kaar in verbinding kunnen komen. De gebruikte codes zorgen voor een anonimiteit die soms tot verregaande intimiteiten kan leiden. Deze "compu- ter-CB" is echter een ware rage 22.00 Mistrals dochter (Mistral's Daughter, 1), achtdelige tv-serie van Douglas Hickox naar de roman van Judith Krantz 22.50 Journaal en Coda RTBF 1 17.30 Mededelingen ONEM 17.45 Cinê-vacances 18.10 Lollipop, kinderprogramma 18.45 Clip Club 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.23 Bonjour la fète 19.30 Journaal 20.00 Patton, Amerikaanse speelfilm uit 1970 van Franklin Schaffner. Een geschiedenis van twee generaals, die elkaar aanvulden en eikaars tegenge stelde waren: Patton en Bradley. Pat- ton werd in 1943 naar Tunis gezon den om het moraal van het Ameri kaanse leger op te peppen 22.45 L'amour isocèle, korte Belgi sche film van Pierre Barre met Jan Decleir in de hoofdrol 23.05 Journaal MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Gaz (16.00), Monique Emmen met 'Time Out for Holland' (17.00) en Diana en Gaz met 'Musical Chains' (18.00). 19.00 Ecole des tans 19.25 La bande a B.D. 19.40 Aujourd'hui en France 19.50 Rioda ou la promenade d'a- 21.30 La vérité est au fond de la marmite, kookrubriek 22.00 Nieuws 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen Hoofdrolspelers George C. Scott (I) en Karl Malden in de speelfilm „Patton". RTBF 1 om 20.00 uur. DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Scheibnerweise. Liedjes, sketches en gedichten van en met Hans Scheibner (herh.) 16.55 Kernbeisser 17.40 Tele-Lexikon, kinderprogram ma 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.15 Zentrale Bangkok. Afl.: Eine Elefantentour 18.40 Kathedralen der Industrie. Afl.: Hügel mit Russ und Moos 19.00 Teure LiebesgrüBe 19.58 Heute im Ersten 20.00 (DTagesschau 20.18 Ziele: Die Sucht, die eigene Grenze zu finden, reportage over de Duitse atleet Manuel Debus die ieder jaar meedoet aan de Ironman Triath lon van Hawaï 21.15 Ein Mann macht klar Schift, verhalen met Hans Joachim Kulen- kampff. Afl.: Een moeilijke beslissing. De succesvolle schrijver Richard Sal- zmann zoekt zijn vriend Martin Olden op in Bodrum. Richard vraagt Martin of hij hem kan helpen bij het schrijven van het slot van zijn nieuwe boek. Martin gaat in op zijn verzoek en sa men gaan zij terug naar Frankfurt 21.45 Kanguru, muziek en amuse ment met Hape Kerkeling en zijn mu zikale gasten. Met o.a. Gary Numan, Engelbrecht en Mo The Gangsters 22.30 Tagesthamen 23.00 Messer im Kopf, tv-spel van Peter Schneider (herh.). Tijdens een politierazzia wordt een man neerge schoten. Als hij na een lange periode van bewusteloosheid bijkomt, is hij zijn geheugen kwijt en kan niet meer spreken. Is hij de bekende biogeneti cs Hoffmann of is hij zoals politie en pers verklaren, een gevaarlijke terro rist? 00.50 Tagesschau DUITSLAND 2 16.05 De Muppet-Show. Gaste: Cheryl Ladd 16.30 Strandpiraten, tv-serie. Afl.: De giftand 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.50 Trio mit vier Fausten, Ameri kaanse serie. Afl: Met vissen en net- 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Wunschfilm der Woche. Uit de volgende films wordt een keuze ge maakt: 1. Wetterleuchten urn Maria, Duitse speelfilm uit 1957. Met: Mari anne Hold, Bert Fortell, Mathias Wie man, e.a. regie: Luis Trenker. 2. Die Landarztin, Duitse speelfilm uit 1958. (B Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzen- ding. KQ Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. 0 Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. K3 Bij niet-Nederland- stalige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Glen Campbell is te gast op de twintigste uitreiking van de Country Awards vanuit Los An geles. Duitsland 2 om 22.50 uur. Met: Marianne Koch. Rudolf Prack. Friedrich Domin, e.a. Regie: Paul May. 3. Johannisnacht, Duitse speel film uit 1956. Met: Willy Birgel, Hertha Feiler, Erik Schumann, e.a. Regie: Harald Reinl 21.00 Urlaub für die Seele, afleve ring uit de serie Kontakte, magazine voor levensvragen 21.45 Heute-Journal 22.05 Besatzer und Besitzer, filmre portage over de Westelijke Jordaan- oever 22.50 Stars der Country Music. Uit reiking van de Country Awards vanuit Los Angeles met: Loretta Lynn, Glen Campbell. Janie Fricke, Roy Clark, The Judds, Alabama. Gary Morris, Patrick Duffy e.v.a 23.50 Nero Wolfe, Amerikaanse de tective-serie. Afl.: Gambit. Nero Wolfe heeft in zijn huishouden plotseling pech na pech. Zijn telefoon en televi sie weigeren ook opeens dienst. Als hij met de post een kaart ontvangt met de afbeelding van een vlinder, weet hij dat iemand het op hem voor zien heeft 00.35 Haute DUITSLAND 3 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde 20.00 Tagesschau 20.15 Die Piratenbraut (The Bucca neer's girl), Amerikaanse speelfilm uit 1950. Met in de hoofdrollen: Yvonne de Carlo, Philip Friend en Robert Douglas. Regie: Frederic de Cordova. De jonge Debbie McCoy gaat mee als verstekellnge aan boord van het schip dat naar Los Angeles vaart. Als piraten het schip enteren, wordt zij ontdekt. De kapitein van het piraten- schip, Baptiste. is zeer onder de in druk van Debbie 21.30 Grand Café, documentaire se rie. Afl.: Toverlantaarn 21.45 Dar Bar, film van Don Askarjan naar het gelijknamige toneelstuk van Anton Tschechow. Op een verwaar loosd landgoed woont de weduwe Popova. Op een dag krijgt zij bezoek van landeigenaar Smirnov die vraagt de niet betaalde schulden van haar overleden man alsnog te betalen. Een ruzie tussen de twee is niet meer te vermijden 22.40 Anton P. Tschechow, docu mentair portret (herh.) 00.15 Laatste nieuws SKY CHANNEL 18.30 Mr. Ed. Afl.: Ed. the matchma ker 19.00 The Lucy show. Afl.: Lucy and Phil Harris 19.30 Charlie's Angels. Afl.: Angels on the street 20.20 Learned friends. Drama-serie 21.10 The Untouchables. Afl.: Arse nal 22.05 Gillette World Sports Special 22.35 All Stars Wrestling 23.30-00.30 Sky Trax. Herhaling BBC 1 17.20 Gran, kinderprogramma 17.25 Stop-Go!, kinderserie 17.35 Lassie, kinderserie 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 We are the champions, spel- programma tussen verschillende schoolteams 18.35 Dr. Kildare, tv-serie over de belevenissen van een arts 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 EastEnders, tv-serie 20.30 Body matters 20.55 Top of the Pops 21.25 The Laughter Show 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Miami Vice, tv-serie met Don Johnson en Philip Michael Thomas 23.15 Outlaw Blues, Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Richard" T. Hef- fron met o.a. Peter Fonda. Susan St. James en John Crawford. Een ex-ge- vangene wordt een ster in het Coun try Western-gebeuren door toe doen van zijn vriendin, die geen mid del onbeproefd laat om hem naar de top door te laten stoten 00.50 Weerbericht BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven 18.30 Heroes 19.00 The Invaders 19.50 The Phil Silvers Show 20.15 Informatief programma 20.35 The people's schools (3) 21.05 Robert Wilson on the civil 22.00 Sing country 22.25 English Towns. Afl.: Ludlow. Schropshire 22.55 Summer season: One for the road, tv-spel van Harold Pinter met o.a. Alan Bates 23.25 Newsnight, actualiteiten 00.10 Weerbericht 00.30-01.30 Open University ITV 17.20 Inspector Gadget 17.45 Dramarama 18.15 Keep it in the family 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 Anything goes 20.30 Raid on Entebbe, Amerikaan se speelfilm uit 1977 van Irvin Kers- hner met o.a. Charles Bronson, Peter Finch en Martin Balsam 22.30 Seeds of hope. Documentaire 23.00 Nieuws 23.30 Stock car championships 00.00 Database 00.30 The Yellows Rose 01.30 Thursday topic NEDERLAND 1 NOS 09 30 en 13.00 Nieuws voor do ven NCRV 16.00 NCRV-Jeugdmati- nee 17.20 Vrouwtje Theelepel NOS 17.30 Vj6-Journaal NCRV 17.40 De Carsons, Australische serie MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Diana en Julie (08.00), Martin (09.00), 'Between the lines' mei Gaz (10.00). 'TROS Eu roparade' (11.00), 'First Sight Show' met Martin (12.00) en Gary met deel 2 van een interview met Green van Scritti Politti (13.00). 14.00 Herh. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 E Der Untergang von Pom- peji (The last days of Pompeij), Ame rikaanse speelfilm uit 1935 11.55 Um- schau 12.10 Urlaub für die Seele 12.55 Persoverzicht 13.00 Tages schau 13.15 Teletekst-overzicht 15.00 Lord Peter Wimsey: Mord braucht Reklame (3), vierdelige mis daadfilm. Lord Peter Wimsey wil Dian de Momerie en haar begeleider Tod Milligan beter leren kennen en nodigt hen uit. Al gauw begint Peter meer te begrijpen van de moord op reclame tekenaar Victor Dean. Kort daarop komt iemand onder vreemde omstan digheden om het leven 16.00 Tages schau 16.10 Minderwertigkeitskom- plex 16.20 Mein Freund Danny, speelfilm 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.45 Pro gramma-overzicht 14.50 Heute 14.55 Kleiner Mann, was tun? kin derfilm 16.20 Vakantiekalender 16.30 Freizeit... und was man daraus machen kann 17.00 Heute 17.10 E Hollywood-Klassiker: Der Traumtan- zer (Feet First), speelfilm uit 1930 SKY CHANNEL 14.35 The nature of things 15.30 Swiss Family Robinson 16.00 Sky Trax. Met Clive Griffiths 16.45 Back- trax, met Tony Blackburn BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Pink Panther 10.40 Huckleberry Finn 11.05 Why don't you 11.30-1150 Play School 14.00 Journaal 14.25 Weerbericht 14 27 Nieuwsoverzicht voor doven 14.30-14 45 The Flumps 17.15 Little Misses and the Mister Men 17.30 All the new Popeye show ITV 07.25 TV-AM 10.25 Sesame Street 11.25 City centre cycling 12.05 Fire ball XL5 12.30 About Britain 13.00 Heggerty Haggerty 13 10 Rainbow 13.30 Jobwatch 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14 30 Adventure screen classics: International lady, Amerikaanse speelfilm uit 1941 16.25 Regionaal nieuws 16 30 Sons and daughters 17.00 Rainbow 17.15 Vic tor and Maria 17.25 Emu's World HILVERSUM 1 KRO: 16.03 Op de eerste rang. 17.03 Echo-magazine. 19.02 KRO'S Country Time. 19.55 Ter Overweging. 20.03 KRO's Tombola. 22.03 Goal op donderdag. NOS 23.07 Met het oog op morgen. EO 00.02 True Light HILVERSUM 2 VOO: 16.00 Veronica Nieuwsradio. 1900 Veronica Sport. NOS: 20.00 Nws. 20.03 Op de rand van het recht. NCRV 20.45 De wereld zingt Gods lof. 21.45 Operette-esta fette. 22.15 Nocturne. 22.30 Nws. 22.35 Hier en Nu. 22.45 NCRV-Leer- huis. 23.00 Lied van de week. 23.15 Het Amsterdams Kamerorkest o.l.v. Marinus Voorberg HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Vakan- tiespits. TROS: 19.02 21 |aar TROS Pop. 20.02 Ferry Maat's Soul Show. 22.02-24.00 De L.P.- en C D. Show HILVERSUM 4 NOS: 18.00 Nws. 18.02 De Tafel van IV. 19.30 De laat ste beweging, met om: 19 30 De Gro ningse Jazz Marathon 20 30 Kamer- muz. van Frank Martin. NOS: 22.00 Middeleeuwen en Renaissance. 22.30 Akkoord. Vandaag: RIM festival 1 de cember 1984 (4). 23.00-24.00 Musica HILVERSUM VARA: 17.30 De gehei me plek. 18.20 Jeugdbalk. 18.30 Luchtruim NOS: 19 00 Nieuws voor buitenlanders. (19.00 Turks. 19.10 Berbers. 19.20 Marokkaans/Ara bisch 19.30 Spaans.) TELEAC: 19.40 George and Georgina, herh les 10 RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine: Reportages, verslag van tocht door Rijnmondgebied, spel. weer, verkeer, cultuur, sport OMROEP RIJNLAND 17.30 Onderwijs en wetenschappen. 18.30 Gevarieerd uur met Culinaire Rubriek. Vrije Tijds Program, Klapstukje: ironische regio visie. Regionaal muziekprogramma. Morgen HILVERSUM 1 KRO: 07.03 Het leven de woord. 07.11 KRO's Ontbi|tshow 08.53 Pater Adri Maat 09 03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven 11.53 Pater Adri Maat 12.03 Lunch-pauze met Aad van den Heuvel. 14.03 Ratel. TROS 15.03 Raad een lied of niet. 15.30 Café de praatstoel. 16.03 Piekuur HILVERSUM 2 07.00 Nws 07.06-15.30 Het Gebouw op de Mid dellandse Zee. (07.30, 08.00, 06.30. 9 30, 10.30 en 11 30 Nws. 12 26 Me dedelingen voor land- en tuinbouw 12.30, 13.00, 13.30 en 14 30 Nws NOS: 15.30 Nws 15.33 Een leven lang IKON: 16 00 Kleur 16 30 Nws VPRO: 16.33 Welingelichte kringen HILVERSUM 3 EO: 07.03 Ronduit op 3. 08.03 Tijdsein. 09.03 De Muzikale Fruitmand. NOS: 10.04 Jaargenoten 12.04 Radio Thuisland. VOO: 13.03 Tipparade. 15.03 De Top 40 HILVERSUM 4 VOO. 07.00 Ochtend stemming. Met om 08.03 De compo nist van de maand: Bach. (08.00 Nws.) 09.00 Veronica's Meesterwer ken op compactplaten, 10.30 Muziek voor miljoenen EO: 12.00 Lunchconc. 13.00 Nws. 13.02 Songs of praise 13 30 Metronomium. Programma rond Mendelssohn. 15.00 Klein be stek. 16.00 Instrumentaria, progr over bijzondere muziekinstrumenten Vandaag: de Alpenhoorn. 17.00 Crè me du baroque HILVERSUM 5 NOS: 09 03 NOS- -Sportief. 09.25 Waterstanden. TELE AC: 09.30 Handwerken, les 6. RVU 10.00 Tussen slapen en waken 10.20-10.40 Nanzi-Anansl RADIO RIJNMOND 07 30 Ochtend- magazine: Reportages, spel. weer. verkeer, etc. 16.30 Middagmagazine Reportages, verslag van tocht door Rijnmondgebied, spel. weer, verkeer. I :ultuur en sport

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7