Nelleke Wei iermans In Erik Snellenberg op Alkemade TENNIS CIRCUIT Weer handicap voor atleten Ippel geeft vorm gestalte RTTRIBUNE Tourrenners in Noordwijk r< Martin Jol mogelijk naar Hongkong CeidaeGowuwt MAANDAG 22 JULI 198S PAGINA 13 Lisse ontvangt Bratislava FC Lisse begint het nieuwe seizoen met een «tal interessante oefenwedstrijden. Zo treedt de /rijdag 2 augustus (om 19.30 uur) aan tegen Inter oPjslava uit Tjechoslowakije. Aanvankelijk zou FC 5laé uitkomen tegen Ipswich Town, doch zoals be- ;v®ï, mogen Engelse teams voorlopig niet op het Eu- vasteland spelen. Dus ook niet in Lisse. Geluk- kon men in Lisse nog beslag leggen op Bratislava, het Bollenstreekpubliek toch een leuke interna- arT\le ontmoeting kan worden voortgezet. inJweek later, woensdag 7 augustus, eveneens om uur, komt AZ'67 op bezoek. De Noordhollandse Mvisionist heeft al eens een lichtwedstrijd in Lisse ^aaeeld en wil het contact graag in stand houden. ijl op 2 augustus tegen Bratislava, als op 7 augus- 1 egen AZ'67, speelt FC Lisse met een combinatie- y v|, samengesteld uit de A-selecties van de zaterda- debling (2e klas KNVB) en de zondagafdeling (3e KNVB). NOORDWIJK De Noordwijkse bou levard vormt woensdagavond weer het decor van de traditioneel geworden profronde van Noordwijk. Aan deze wielerwedstrijd achter derny's nemen weer een aantal bekende professionele coureurs deel. Zo zullen onder anderen Joop Zoetemelk, Phil Anderson, Peter Winnen, Gerrie Knetemann en Henk Lubberding acte de presence geven. De profwedstrijd begint om 20.45 uur. Het programma bestaat verder uit een wed strijd voor nieuwelingen-dames (18.30 LEIDEN Terwijl diver se renners uit de Leidse ning in de amateurkoers van Pijnacker. Liefhebber regio de fiets al dan niet Jan van den Tooren zorg- voorlopig aan de haak hebben gehangen (de broers Dirk Jan en André van Reek) of met ziekte Poortugaal. (Ton Steenvoorden) of valpartijen (Martin Schal- kers) af te rekenen heb ben, slaagde Richard Ip pel (Swift) er zaterdag in zijn goede vorm gestalte te geven met de overwin- het eerst dit seizoen in de roos in Pijnacker, toen hij negen ronden voor het einde ont snapte uit een negenmans kop groep, en vervolgens alleen naar de overwinning reed. Jan van den Tooren eigende zich de eerste rit van de drie daagse van Albrandswaard Sinds zijn ontslag uit de Du toe. Hij ontsnapte in Poortu- de voor het tweede Leidse succes door zijn eerste overwinning te behalen in Prie-formatie is Richard Ippel steeds beter gaan fietsen. Be- gaal in de laatste ronde uit het peloton, dat hem pas na de rijd van ploegverplichtingen streep weer terugzag. In het en met een stijgende vorm be- algemeen klassement na drie landde de Leidse student reeds ritten bezette de Swiftrenner meerdere malen op het ere-po- de achtste plaats, juist achter dium. Zaterdag schoot hij voor zijn clubgenoot Piet Kralt. DEN HAAG Hevig noodweer heeft de presta ties tijdens atletiekwed strijden in Den Haag vrij dagavond danig gedrukt. Ed van Gemeren (AAV) won weliswaar de 800 me ter bij de heren in 1.56.1 minuut voor Bataaf Jan JITSE (BAD)GAST DE STERKSTE IN HILLEGOM h t w« tw< hé edsl vinj idi T vangrijke C-lijst bij de heren. Marco Visser en Rogier Lief- broer kwamen uiteindelijk als de twee finalisten uit het veld van vijfenzeventig deelnemers tevoorschijn. Liefbroer, in de kwartfinale nog te sterk voor Robert van Splunter en in de halve eindstrijd eenvoudig langs Rien Booy gekomen, was voor Visser echter geen partij van betekenis. De OLTC-er won met 6-1, 6-3. Winneke den Hollander bleef alle C-da- mes de baas. Jeanine Jünger (in de halve) en Marquerite Patiwael (in de finale) werden door de Noordwijkse betrek kelijk eenvoudig aan de kant gezet. Ben Dekker bewees het ni veau der D-heren nu toch echt wel ontgroeid te zijn. De win naar van de Boekhorst schreef nu ook het eigen toernooi op zijn naam. Een kwestie van plaatsing waarmaken overi gens, Dekker *vas ook als fa voriet aan het gebeuren be gonnen. Marco Stork van Nieuw Vennep boog als laatste voor Dekker: 3-6, 5-7. Ook bij lie hebben gehouden, de D-dames een Hillegomse Langeveld kwam zege. Debora Hombroek had geen al te grote problemen met OLTC-speelster Francoise Pauluis: 6-2, 6-4. 0-~- Het dertig-plus gebeuren Tennisclub („Een kostoaar kreeg in Hillegom niet Gesta- rnooi", wist wedstrijdleider Fernandez als winnaar, i de Jong, „We hebben vier „Gaby" was weliswaar dichtbij [hden naar de hal moeten de zege, maar A. van Dongen kende een om- bleek uiteindelijk net nog iets jLEGOM/ALKEMA- ,en jNiet de deze week het tennistoernooi Hillegom imponeren- fctefan Faas, ook niet uiterst knap r de dag komende Sek Tanis, maar Duitse EKl)gast Olivier Bonk gon^e gisteren de titel bij op B-heren. In de halve lie bleek de speler van Essen duidelijk te voor Tanis (6-4, 6-1), /ijl ook Faas er in de Istrijd niet in slaagde |k een set afhandig te «£en. De vertegenwoor- ?r van Dekker Tennis )rde echter wel aan- %lijk meer punten dan lis een rondje eerder: 5-7. Bij de dames ging Dverwinning naar Tine igeveld. Christel Ver- ïrt mocht Henny Feh- dan verrassend uit de *woert er toch niet aan >as: 2-6, 4-1 {toernooi van de Hillegom CeidócSouoont vaster: 7-6, 3-6, 7-5. T. Rijn beek was bij de iets oudere D- dames verreweg de sterkste. L. Drayer deed haar best, maar kwam desondanks niet verder dan 2 games. Alkemade Erik Snellenberg voert de C- lijst aan in het Leidse Courant Tenniscircuit. Er mocht dus worden verwacht dat de Dek ker-speler gisteren ook Alke made op zijn naam zou schrij ven. Snellenberg deed dat ook, al ontmoette hij in de finale in Lisserbroeker Jerome Pauwels een taaie tegenstander: twee maal 6-4. Voor Nelleke Weij- ermans bleken tijdens het als immer geslaagde toernooi van Willem Renee c.s. twee hoofd prijzen gereserveerd. Tiny van Velzen werd in de single ver slagen (6-4, 5-7, 6-1); Ilonka van Riet en Jan van Duyn met partner Patrick Chin a Foeng in de mixed. Ongeplaatste districtskam pioen in D, Ronald Lammens, werd in Alkemade weer eens op een nederlaag onthaald. Unicummer Martijn Royen bleef Lammens nipt, maar daarom niet minder knap, voor: 3-6, 6-4, 6-4. Marie Loui se Goedhart (in C al goed voor een halve finaleplaats) won het damesenkelspel D. Na in de halve finale Marleen van Wijngaarden al te hebben ge klopt, bleef ze in de finale ook Marleens zus, Clementine, voor: 6-3, 7-6. In de 30+ categorie ging de winst naar Nico Dofferhoff en Helma Voskuil. Kapper Dof ferhoff zei de ballen onnavolg baar langs tegenstander Jos van de Spong te hebben „ge kruld", Voskuil was te sterk voor Yvonne van Bokhoven. Overigens mocht met name Erik Snellenberg maakte zijn eerste plaats op de ranglijst van het Leidse Courant Circuit volledig waar. Snellenberg won in Alkemade. Verloop (1.57.3 minuut), maar beiden kwamen met deze tijden ruim vijf se conden hoger uit dan on der normale omstandighe den. De tijd van Ton van den Berg (B) kan in dat perspektief als heel goed bestempeld worden. De eerste 800 meter voor van den Berg dit seizoen eindigde na 1.59.7 minuut, waarmee hij de laatste regio atleet werd on der die magisch twee minuten. Maarten Gijsbers (B) en Cor van der Kroft (Holland) ble ven er na een onderlinge strijd net boven. Jos Heemskerk werd de meest pechvolle atleet van de avond door niet alleen net boven de 2.00.0 te eindi gen, maar ook door met een beenwond (een spikepunt maakte bij de start een win kelhaak in zijn linkerbeen) naar het ziekenhuis te moeten. Voor de lange Oud Adenaar betekent dit opnieuw (na zijn motorongeluk vorige zomer) een lange periode verplichte rust. Bij de dames was juniore Hellen Bank opvallend sterk. Na haar voortvarende start kroop Marian van Klink ge vaarlijk dicht bij op de laalstc- 200 meter, maar de Hoogma- dese bleef toch baas in het Ba- tavenkamp met 2.23.4 tegen 2.25.1 minuten voor Van Klink. Jolanda Dorlas noteer de ondanks het slechte weer een van haar betere tijden dit seizoen: 2.29.7 minuten. Op de 3000 meter voor heren was het slechter wordende weer sterk debet aan de uiterst matige tijden. Jan Laan (Spar taan) kwam nog het verst met zijn 8.31.6, op enige afstand ge volgd door een nauwelijks ge motiveerde („het is te slecht' om goed te presteren") Henk van de Oever (B) die tot 8.37.2 minuten kwam. Hollander Tony Pragt (8.56.7) bleef met de beide Alphenaren Aard Stigter (8.58.3) en Rob van Schooten (8.59.2 minuten) nog net onder de „negen rond", waar kersverse Bataaf Nico Plaatzer (9.09.1 minuten) nog net niet aan toe is. In drie finales immers, waren TV A-tennissters vertegen woordigd. Het feit datv Cle mentine van Wijngaarden, Wendy van de Wereld, Winni- fred Paauw, Veronique van Ruiten en Petra Regoor het in die drie verschillende finales uiteindelijk niet redden, maakte wat dat betreft niet zo veel uit. En zeker niet in ver gelijking met de prestaties van het vrouwelijk gedeelte van de de mannelijke Alkemadese de- tennis vereniging Alkemade legatie in het open toernooi, zeker niet klagen over het Door de mannen werd immers verloop van het open toernooi, niet één eindstrijd bereikt... Internationaal Jeugdcir- cuit Madelijn Damen heeft zich in Nijverdal in de kwartfinales van het internationale jeugd- toernooi gespeeld. Bij de meis jes tot en met veertien klopte Damen eerst Suzanne An- driessen (6-0, 6-3) en vervol gens Isabel Wilmink (6-4, 7-5). Heieen van der Berg kwam niet zo ver tijdens dit tweede evenement in een reeks van drie. Marouschka van Dijk bleef de Noordwijkerhoutse ietwat verrassend de baas: tweemaal 6-3. Het bij deze reeks behorende jongenstoernooi wordt in Raal- te verspeeld. Jan Siemerink deed hierin goede zaken door de Zweed Lars Erik Larson te verslaan: 6-3, 6-2. Tegen Jör- gen Nilsson (de winnaar van het eerste toernooi) kwam de Rijnsburger echter niet verder dan 3-6, 3-6. Kees Jan Schui- lenburg werd tijdens dit toer nooi waaraan meer buiten landers dan Nederlanders deelnemen wel heel vlot aan de kant gezet. De Zweed Johann Mjaellby won met 6-2, 6-0 en is volgens districtstrai ner Peter Klein dan ook „erg goed". Jeugdtoernooi TE AN Het eerste jeugdtoernooi van TEAN in Alphen aan den Rijn is zo'n succes geweest dat de organisatie volgend jaar zeker terugkomt met dit evenement. De matige inschrijving voor de dubbelspelen noopte de orga nisatie daarvoor een poulesys teem in te voeren, wat even wel bijzonder aansloeg en dus volgend jaar weer gebruikt zal worden. In 1986 zal het toer nooi mogelijk ook een aparte klasse voor spelers tot en met 10 jaar krijgen. Dit keer moes ten deze zeer jeugdigen nog uitkomen in de categorie tot en met 12 jaar. GERT-JAN ONVLEE Hillegom eke Weijermans eiste in Alkemade twee C-titels voor zich op HEB: Halve finales: O. Bonk - F. Ta nis 6-4, 6-1; S. Faas - H. Jansen 6-0, 6-1. Finale: Bonk - Faas 6-4, 7-5. DEB: Halve finales: C Verwoert - H. Fehling 7-6, 6-1; T Langeveld - B. van de Maarel 6-3, 7-5 Finale: Lan- - Verwoert 6-2, 6-4. HDB: hode/Bandun - B de Jel/H. van der Capellen 4-6. 6-2. 6-2 DDB: M. Guyt/S. Steenvoorden - R.M. en M Verdegaal 6-4, 3-6, 7-6. GDB: E. de Jong/H. Schmidt - J Rollka/S. Rho de 1-6, 6-3, 6-3. HEC: Halve finales: R Liefbroer - R. Booy 6-1, 6-3, M. Visser - E. de Graaf 6-3, 6-4 Finale: Visser - Liefbroer 6-1, 6-3. DEC: Hal ve finales: M Patiwael - C. van de Meer 6-3. 6-1. W den Hollander - J Jónger 6-2. 6-2. Finale Den Hollan der - Patiwael 6-2. 6-2 HDC: S. van der Mark/M van Tngt - O Wem- pe/P. Grimbergen 7-5, 7-6 DDC: Ch en C. van der Meer - S. Endema/R. van Balen 6-1, 6-1. GDC: A Veen- man/C. Schrama - C. van der Meer/H. de Jong 6-2. 6-7, 6-4. HED: Halve finales: B. Dekker - J van der Meer 6-2, 6-2; M. Stork - J. Schoone- wolf 6-3. 6-1. Finale: Dekkér - Stork 6-3, 7-5. DED: Halve finales. F. Pau luis - S. Dubbelaar 6-2, 1-6, 6-4, D Hombroek - B van Winsen 6-2, 6-0. Finale: Hombroek - Pauluis 6-2, 6-4. HDD: M. Stork/B. Minnema - R. van Hensbergen/J. Lochtenberg 7-5, 6-4. DDD: H. van Dongen/J.A. Willems - J. Wempe/A. Stoutenbeek 6-7, 6-4, 7- 6. GDD: Beerenberg/Van der Meer - Willems/Monfils 6-4, 6-4. HED30-»-: Halve finales: J. Gesta-Fernandez - E. van Winsen 6-4, 7-6; A van Don gen - B. Christiaans 6-0, 6-2. Finale: Van Dongen - Gesta-Fernandez 7-6, 3-6, 7-5. DED30+: Halve finales: T. Rijnbeek - M. de Lijster 2-6, 3-5 w.o; L. Drayer - M. Christiaans 9-5. Fina le. Rijnbeek - Drayer 6-0, 6-2. HDD30+: A. van Dongen/B. Christi aans - A Willemse/H. Jansen van de Sligte 6-4, 6-2. DDD30+: L. Bruin- Visser - I en N. Castien 6-3, 6-3. GDD30+: G en E van Winsen - M. de Pagter/R. van Velthuysen 7-5, 6-1. Alkemade HEC: Halve finales: E Snellenberg - M. Lolling 6-0. 6-0; J Pauwels - M Natteke 6-0, 6-4 Finale. Snellenberg - Pauwels 6-4, 6-4. DEC: Halve fina les: N. Weijermans - M. Goedhart 6-1. 6-3; T. van Velzen - V. van Ruiten 6- 3. 6-2. Finale: Weijermans - Van Vel zen 6-4, 5-7. 6-1. HDC: J Pauwels/H Berg - V. van Ruiten/P. Regoor 6-4, 6-3. GDC: N. Weijermans/P. Chin a Foeng - I. van Riet/J. van Duyn 6-3, 1-6, 6-3. HED: Halve finales: R. Lam mens - E. Langeree 6-1, 6-4; M Roij- en - L. van Wijk 4-6, 6-1, 6-3. Finale: Roijen - Lammens 3-6, 6-4, 6-4 DED: Halve finales: M. Goedhart - M. van Wijngaarden 6-4, 6-3, C. van Wijn gaarden - E. Westrate 7-5, 7-5 Finale: Goedhart - Van Wijngaarden 6-3, 7-6. HDD: J. Boot/S. Moerman - D. van de Water/H. Walenkamp 6-3, 6-3 DDD: M Beelen/K. Akerboom - W. van de Wereld/W Pauw 2-6, 6-4, 6-2. GDD: M. Beelen/G Haastrecht - Van Driel/Brouwer 6-4, 4-6. 6-2. HED30+: Halve finales: N. Doffer hoff - A Wesseling 5-7. 7-5, 6-1. J. van de Spong - H Haspers 6-2, 7-5 Finale: Dofferhoff - Van de Spong 6- 3. 6-3 DED30+: Halve finales: H Voskuil - P Paridon 6-0, 6-2; Y van Bokhoven - M. Van Waasbergen 2-6, 6-3, 6-4. Finale: Voskuil - Van Bok hoven 6-2, 6-3. Jeugdtoernooi TEAN Jongens t/m 12 jr: Peter Paul Scheerder - Maurice Witteman 7-5, 6-3. Dubbel: 1. Nilly Kleen en Ar mando Paoloni, 2. Roy Froma en Tony Slotboom Meisjes t/m 12 jr. Gusti Schulte - Saskia Paauw 6-0, 6- 0 J t/m 14 jr. Frank van Leeuwen - Perry Paauw 6-1, 6-0. Dubbel: 1 Jan van Leeuwen en Peter Paul Scheer der, 2 Menno Meekel en Christiaan Goedhart M t/m 14 jr Marleen Vink - Annemarie Langeveldt 3-6, 6- 2. 7-5 J t/m 16 jr Martin Kip - Ge rard Kroese 6-2, 4-6, 6-2. Dubbel 1 Martin Kip en David van Kestcren, 2 Gerard Kroese en Frank van Leeuwen M t/m 16 jr Aleid Vink - Mireille van der Weegen 6-1. 6-3. Dubbel: 1 Marleen en Aleid Vink. 2. Judith Goldstaub en Marianne Ouds- Martin Jol: „Niet naar eerste training van FC Den Haag. DEN HAAG Martin Jol zal vandaag niet deelnemen aan de eerste training van FC Den Haag. Hoewel hij daarvoor wel een oproep heeft gehad. De Scheveninger, die in maart door FC Den Haag werd over genomen van de Engelse eer- ste-divisieclub Coventry City, heeft geen overeenstemming kunnen bereiken over verlen ging van het contract. Er be staat zelfs een goede kans, dat Jol een contract tekent voor één jaar bij Seiko in Hong kong Jol: „Secretaris Fred van Hal van FC Den Haag raadde mij aan toch maar te komen trai nen om te voorkomen dat ik een conditie-achterstand zou oplopen. Ik ga er echter altijd van uit, dat ik geen contract meer heb met FC Den Haag en daar dus ook niet in dienst ben. Dus ik kom niet. Een journalist gaat toch ook niet bij een krant werken, als hij daar niet in dienst is". Voorzitter Dé Stoop van FC Den Haag heeft drie weken geleden het laatst gesproken met Jol over een contract Sindsdien was er geen contact meer, hoewel dat in verband met vakantie ook niet zo vreemd is. Jol kwam eind vo rige week terug van vakantie. „Slecht kan ik het contract, dat Stoop mij aanbood, niet noemen. Alleen, wij hebben driemaal gepraat en al die ke ren deed hij er niets bij, terwijl wel elke keer omlaag ging. Dat vind ik geen basis om te onderhandelen. Bovendien is daar Hongkong bij gekomen. Op zich is het jammer, dat ik eventueel niet verder ga bij FC Den Haag. Met Heini Otto. met eventueel een nieuwe spits zou het wel een leuk elf tal kunnen worden".

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13