Nacht, moeder van de dag, modern mistroostig toneel RADIO/TELEVISIE £eidóc6ommtt VRIJDAG 12 JULI 1985 PAGINA I» Tessa de Loo in Literama HILVERSUM De schrijfster Tessa de Loo staat dinsdagavond (Hilversum 4, 21.30 uur) centraal in Literama, het literaire ra dioprogramma van de NCRV. Redactrice Marja Kass sprak met haar o.m. over haar nieuw te verschijnen roman, die als werkti tel „Meander" meekreeg. Nadat in januari 1983 haar verhaal „Muziekles" in „Maatstaf" is geplaatst, komt in november van datzelfde jaar haar verhalen bundel „De meisjes van de suikerwerkfabriek" uit. Het wordt een succes. Voor de bundel krijgt Tessa de Loo in 1984 de „An ton Wachterprijs" en „Het gouden ezelsoor", een prijs haar toe gekend door de organisatie van fabrikanten van grafische eind- produkten voor het best verkopende debuut. In juli 1984 ver schijnt in de zomerbundel „Nieuwe verhalen" het verhaal „De vuurdoop". In mei 1985 volgt het essay „Een vingerhoed aan moediging", als bijdrage aan de bundel „Wie weegt de woor den", waarin vrouwelijke auteurs over hun werk schrijven. Maija Kass sprak met Tessa de Loo de dag voordat ze naar Frankrijk zou afreizen om daar te werken aan haar nieuwe boek, dat over de rumoerige jaren zestig gaat. Jongeren in „Ja, natuurlijk" HILVERSUM In het NCR V-televisiepro gramma „Ja, natuurlijk", dat ook in het winter seizoen 1985/1986 maandelijks zal worden uit gezonden, komt opnieuw het spelelement terug. Dat gebeurt in de vorm van een soort „Twee kamp" op het gebied van de natuur. Aan iedere uitzending kan worden deelgeno men door twee teams, die bestaan uit drie jonge mensen in de leeftijd van 16 tot 21 jaar. Zo n team moet een school, een instelling, een vere niging of een familie vertegenwoordigen. De kandidaten moeten over een goede algemene kennis van de natuur beschikken. Eén lid van elk team mag een zelfgekozen onderwerp opge ven, waarin hij of zij wat meer gespecialiseerd is. Natuurliefhebbers, die mee willen doen aan dit spelonderdeel, kunnen zich met hun team vóór 1 augustus schriftelijk aanmelden bij de NCRV-televisie, Ja, natuurlijk, postbus 121, 1200 JE Hilversum. Na August Strindberg, nu 'een eeuw geleden, en Ing- mar Bergman geldt op dit moment Lars Norèn in Zweden als een nieuwe toneelgrootheid. Hij legde een ruime productiviteit aan de dag met stukken als „Vorstenlikker" (RO- theater) en „Een vreselijk geluk" (Globe), welke al lot ons land doordrongen. In het Holland Festival kreeg hij opnieuw aandacht, nu ook bij VPRO-tv, die in een Zweedse bezetting met onder titeling drie stukken van hem naar hier haalde, te beginnen zondag as., Ned. I om 20.55 uur „Nacht, moeder van de dag". Dit stuk wordt op korte ter mijn gevolgd door „Chaos, de buurman van God" en „De moed om te doden". Modern toneel vol moderne mistroos tigheid. Waar Norèn van huis-uit dich ter is. zou men in zijn taal veel poëzie verwachten en in zijn visie, zijn kijk op mensen, iets dat net even buiten de alle daagse werkelijkheid ligt. Hij zegt dan wel vooral door de absurdist Pinter beïnvloed te zijn, maar de nog steeds „mo derne" Amerikanen Arthur Miller en Tennessee Williams met hun realistisch werk over verknipte mensen staan ook niet ver van hem af. In het stuk „Nacht, de moeder van de dag" herkent men elementen uit Millers „De dood van een handelsreiziger". Ook hierin rijzen conflicten de pan uit in de relatie tussen een vader, een moeder en twee zonen en deze worden min of meer op dezelfde wijze uitgewerkt. Bij Norèn m et een alcoholische vader, een ziekelijke, maar voortdurend bemiddelende moeder, een semi-onderwe- reldzoon en een jongen die met zijn eigen lichaam nog niet rond is, laat staan met zijn verwrongen innerlijk. Zij run nen tesamen en in vereniging ook nog een hotel, in de keu ken waarvan dit spel zich af speelt, een en al smoezeligheid daar, net als hun inborsten. Deze weinig dichterlijke, eer der toch realistische inslag in dit werk van Norèn kan ver klaard worden uit het jongste verleden van het Zweedse to neel. In deze eeuw heeft dit land weinig belangrijke to neelschrijvers meer gekend. Toneel ontstond uit collectieve samenwerking tussen acteurs die uit hun directe ervaringen toneelspelen creëerden. Die ademen daardoor ook de geest van deze tijd, de onvrede met de politiek, de vervreemding van mensen onder elkaar on der invloed van maatschappe lijke ontwikkelingen en crises in de relaties. Hierover han delt het vooral in het stuk „De nacht", waarin als dichterlijke kijk hoogstens mag gelden dat het op zichzelf teruggeworpen zjn in de nacht een persoonlij ke gesteldheid oproept, die in het menselijk, familiaal ver keer overdag complicaties op roept. Haat en begrip De mensen in dit stuk, vader, moeder en zonen raken met elkaar in botsing om geen an dere reden dan dat zij van ka rakter verschillend zijn ge bouwd. Een zoon kreeg dro merige trekken mee, een iet wat kinderlijke jongen, die nog hevig met zichzelf bezig is. De vader blijkt een heimelijke drinker. De andere zoon voelt zich daartussen niet thuis en zoekt het vooral bij criminele vriendjes. Dit roept nogal wat verstrengelde conflicten op, die in dit spel nader worden uitgewerkt. Met daarin een centrale rol van de moeder, die niet deelt in de in haar huis heersende onderhuidse haat, maar met begrip pro beert de zaken hun redelijk beloop te laten krijgen. De be redderende moeder. In een interview vertelde No rèn, dat dit zijn behoefte om voor het toneel te schrijven Bewogen huiselijke scène tussen vader, moeder en zonen. vooral bepaalt, dat iedereen zijn trauma's verbergt. Nie mand loopt daarmee te koop. Niet straffeloos evenwel, want deze worden aan de ander dui delijk door het reageren op de dingen. Zegt hij letterlijk: „Mijn perso nages zeggen niet, dat ze el kaar haten, ze weerstreven el kaar alleen in elk onderwerp dat ter sprake komt. Dat kan als haat ervaren worden, maar tegelijk moeten mijn persona ges zo gespeeld worden, dat er begrip voor ze opgeroepen wordt." Dat herkent men in dit stuk, dat ogenschijnlijk gemiddelde mensen laat zien, die bij nader aanhoren met zichzelf in de knoei liggen en verknipt op anderen reageren. Aan directe kritiek op de samenleving komt Norèn niet toe. Niet dat hij daar geen oog voor zou hebben, wel omdat hij wil aan geven dat de oorzaken van de samenlevingskwalen bij het invididu beginnen. Niet vijandig In dit spel ziet men hoe vol wassenen, jong en oud voort durend bezig zijn elkaar te be stoken, elkaar te na te komen. In wezen zijn ze elkaar niet vijandig gezind. Was dit maar waar, dan zou dit een eendui dig spel wezen. Maar zo ligt het niet. Terwijl zij bekennen te behoren tot een gezin, treedt er in hun houding je gens elkaar steeds iets treite rigs op. Eigenlijk ondanks zichzelf, tot ruzie maken toe. Dit kan heel realistisch op de toeschouwer overkomen, maar tegelijk vindt er ook huis-tuin- keuken-conversatie plaats op een normale toon, een beoogde werkwijze van Norèn om zijn publiek ervan te doordringen, dat het hier niet om een stel acteurs gaat, maar dat er men sen bezig zijn met een weer spiegeling van wat in hun ei gen leven en omgeving ook plaats heeft. Norèn gebruikt hier zelf de term „liegen" voor, waarmee hij bedoelt het verdoezelen van de scherpe kanten in het onderlinge verkeer om de ei gen tekortkomingen en ziele- wonden te verbergen. In die zin liegt hij als een dichter de waarheid. Dit onderscheidt hem dan ook weer van alle eerdere toneelmakers, niet al leen van een schrijver als Strindberg, maar ook van een absurdist als Pinter en een re alist als Miller, dat hij in zijn toneelwerk neerlegt wat de toeschouwers in zichzelf al lang aanwezig weten. TON OLIEMULLER W.C. Fields: norse kop en grimmige grappen. W.C. FIELDS ONGENAAKBAAR ALS MENS EN ALS FILMER Een ongenaakbare man, W.C. Fields, in zijn beste jaren '30' een filmkomiek met weinig respect voor wie in zijn films1 optrad. Hij hield met niets en niemand rekening. VPRO-tv, haalde een reeks films van hem uit de kast, komische werk jes, maar niet geheel vrij van masochistische trekjes. Zondag op Ned. I om 20.35 uur wordt begonnen met „The dentist", een tandarts, die geen genade kent met zijn slach toffers/patiënten. Een dame kronkelt zich van de pijn omi hem heen, maar deze smoelensmid heeft slechts één doel^ voor ogen: die rotte kies moet tot elke prijs en pijn er uit.freen Een beetje gruwelijke humor dat wel, al zijn er mensen dieJen dubbel liggen van het lachen bij het zien van een dergelijkejniljoi kwelling. Nu gaan er overdreven verhalen over teisterende»n da tandartsen en het zou kunnen zijn, dat W.C. Fields daar 0Pmeeri in speelde. Maar in de dagelijkse omgang gedroeg hij zich geen haar beter. Hij ging er zelfs trots op een soort mensen-^?0.1^ hater te zijn. Overal ging hij rond met een grauw en een^S11"1 snauw. Dat was zijn sterkste karaktertrek. Die man is het ter niet waard om veel aandacht aan te besteden, ware het niettrokfc dat hij veelal geestig en origineel uit de hoek kon komen, [neer Zodoende kreeg hij toch nog een groot aantal bewonderaars achter zich, vooral in Hollywood waar hij kansen uitbuitte om op zijn eigen grappig-izegrimmige wijze anderen te gra-vanë zen te nemen, op die manier filmhumor te plegen. Daar ko men er bij de VPRO de komende zondagen nog veel meer van, waarbij Fields telkens voor een bepaalde rol kiest van waaruit hij anderen kan kleineren, onder handen nemen, te kijk kan zetten, kortom met zijn norse kop en dito manieren van hun voetstuk kan stoten, de vloer aan kan vegen etc. Dit voor lief nemend, hlijven er natuurlijk nog wel een paar kwaliteiten over waarmee Fields het als filmer heeft kun nen maken en dat is bijv. dat hij het materiaal waarmee hij werkt, zoals een golfstick met een kronkel erin, als het ware tot leven kan brengen, kan bezielen. Ten onzent ziet men dat ook gebeuren bij Freek de Jonge, bijvoorbeeld als die praat tegen een aardappelkistje dat hem in de luren legt. Zo iets heelt W.C. Fields nu ook. TON OLIEMULLERtf°";.e maal ten, ;oste iet den de b :arill toren Nederland NEDERLAND 1 NCRV 16.00 NCRV-Jeugdmatinee, gevarieerd programma met korte films en een hoofd film. Met om 16.00 Poly goonjournaal, 16.05 De kat en de kanarie, tekenfilm, 16.10 Heimwee naar Parijs, Franse jeugdfilm 17.20 Vrouwtje Theelepel, te kenfilmserie NOS 17.30 1/z6-Journaal NCRV 17.40 De Carsona, Australi sche serie. Eileen helpt pas toor Sands met het huis houden, nu hij zonder hulp zit. Het gezin van Jennifer ondervindt hiervan nogal wat ongemak 18.30 Ben je zestig kwis. Pre sentatie: Judith Bosch 19.00 Kerkepad '85. Route 5: Utrecht 19.25 CD Hotel de Witte Raaf, jeugdserie. Affl.: Hollandse kaas en vreemde woorden 19.50 Verslag kampioen schap „Holland Surf Cup" NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 CD Bartje, Nederlandse serie. Deel 6: De betere we reld. Bartje weet het ver trouwen van zijn vader te rug te winnen. Maar donke re wolken pakken zich sa men boven huize Bartels, wanneer er weer een kind op komst is 21.30 Hier en Nu, actualitei tenmagazine met aandacht voor de bedreigde tropi sche regenwouden. Be schermheer van het Wereld Natuur Fonds Z.K.H. Prins Bernhard maakt het resul taat van de actie „Tropisch Regenwoud" bekend. 22.05 Dagsluiting. Dertien persoonlijke ontmoetingen 22.10 Hill Street Blues, Ame rikaanse politieserie. Gold- blume molesteert de ver dachte aanrander van zijn ex-vrouw. Joyce wordt ge arresteerd voor een mini maal vergrijp 22.55 Cheers, Amerikaanse comedy-serie. Wanneer Er nie Pantusso honkbalcoach wordt, ontpopt hij zich als een keiharde slavendrijver NOS 23.25 Journaal 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden Judith Bos presenteert de „Ben je zestig kwis". Ned. 1 om 18.30 uur. 18.40 Sesamstraat 19.00 Journaal AVRO 19.12 AVRO's Sportpanora- ma Junior Presenteert: Eu ropean Challenge Cup Fietscross 1985, met o.a. ook beelden van de kartra- cers, gepresenteerd door Bas Westerweel en Frank Schaafsma 20.10 Montreux Golden Rose Popfestival 1984. Met: Adam Ant, Bananarama, Cliff Richard, Ultravox, Nena, Tracey Ullman. Span- dau Ballet, e.a. (herh.) 21.10 In de schijnwerper: Lili an Gish, gala-avond ter ere van Hollywood-veterane Li lian Gish vanuit het Hilton Hotel te Beverley Hills. M.m.v. o.a. Sally Field, Je anne Moreau en Robert Mitchum 22.10 Gesprek met de minis ter-president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Om Bestwil (1), Oosten rijkse documentaire-serie over vijf oudere mannen in een Oostenrijks tehuis voor geesteszieken 23.28 Bericht van de Wilde Ganzen AVRO 23.30-01.05 Jim Killian, de dominee zonder genade (Heaven with a gun). Ameri kaanse speelfilm uit 1969 van Lee H. Katzin. Een be keerde revolverheid (Glenn Ford) wordt dominee van een gemeente waarin vee boeren en schapenfokkers elkaar constant in de haren vliegen. Zijn twee harde vuisten komen hem daarbij goed van pas ATN/Filmnet 17.00 Jaws II (herh.); 18.55 Joa Pan ther; 20.45 Kay to Rebecca (1); 21.45 The Prophecy; 23.30 Private Lee- eons; 00.55-03.00 Battlestar Gallac- 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma 18.05 Plons, de gekke kikker, kleu terserie 18.10 Tom en Tina, kleuterserie 18.15 Klein, klein kleutertje 18.30 Star Trek, Amerikaanse SF-se- rie. All.: De knuppel in het hoender hok. Onverklaarbare haatgevoelens gaan plotseling de bemanning van de USS-Enterprise beheersen. Het ruim teschip wordt plotseling razendsnel aangezogen door een onbekend pla netenstelsel 19.20 Uitzending door derden: Pro gramma van de Christen Democrati sche Omroep 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerbericht 20.15 Home Sweet Home, Belgische speelfilm uit 1973. Met: Jacques Per- rin. Claude Jade, Ann Petersen e.a. Regie: Benoit Lamy. De komst van een nieuwe kostganger laat een frisse wind waaien In een Brussels tehuis voor bejaarden. Vooral Juul beleeft een tweede jeugd en zijn fratsen brengen leven in de brouwerij 21.45 Filmportret: Hulde aan John Huston. Verslag van de plechtige ujt- reiking van de "Lifetime Achievement Award' aan John Huston in 1983. Tal van vedetten brengen hulde aan John Huston: Paul Newman, Orson Welles, Ava Gardner, Robert Mitchum, Mi chael Caine, Jack Nicholson, James Mason, Pele, Zsa Zsa Gabor, Charles Heston, Dudley Moore en Anjelica Huston. Uiteraard zijn er talrijke film fragmenten. Gastvrouw van deze avond is Lauren Bacall 23.20 Journaal en Coda RTBF 1 17.30 Mededelingen ONEm 17.45 Cinó-vacances 18.10 Lollipop, gevarieerd kinder programma 18.45 Clip Club 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19 30 Journaal 20.00 Tour de France. Rustdag te Vercords-Nord 20.10 L'oeil des autres, serie van 8 reportages. Afl.: Le pélerinage la Tour de l'Yser, ou 'A chacun sa chan- 21.00 Ciné-club de minuit: José, Belgische speelfilm uit 1983 van Manu Bonmariage over José Bragard. Een gewezen delinquent probeert zich te rehabiliteren 22.45 Journaal MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. 'Between the lines': Sunle bekijkt de Engelse muziekbladen van deze week (16.00), 'TROS Europarade' met Kas van ler- sel (17.00) en 'First Sight Show' met Simon en een popartiest (18.00). 19.00 Kinderprogramma 19.23 Le grand braquet, tv-fllm van Maurice Fasquel 20.45 Laissez passer la chanson, muziekprogramma 21.42 Quand les pinceaux s'en me ient, documentaire over de cartoonist Paul Grimault 22.00 Nieuws 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. 'Between the lines' met Sunle (22.30), 'TROS Europarade' met Kas van lersel (23.00), Simon met de 'First Sight Show' (00.00) en Gaz (01.00). John Huston is vanavond te zien in een feestelijk programma uit 1983, waarin hij de'Lifetime Achievement Award' ontvangt. BRT 1 om 21.45 uur. Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Zoogeschichten. Filmreporta ge over baby-aapjes die door mensen worden opgevoed 16.30 Rosige Trëume, Tsjechoslo- waakse speelfilm naar een boek van Dusan Hanak. Problemen en spannin gen rond de ontluikende liefde tussen een jonge postbode en een nog jon gere zigeunrin 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.15 Engel in Weiss 18.40 Grand Café 19.00 Goldene Zeiten Bittere Zei- 19.58 Heute lm Ersten 20.00 CO Tagesschau 20.15 KD und ewig siegt die Liebe (History is made at night). Amerikaan se speelfilm uit 1937. Met o.a.: Jean Arthur, Charles Boyer, Colin Clive. Irene is het huwelijk met de rijke Amerikaan Bruce Vail meer dan beu, zij ontvlucht het huis en zet tegen zijn wil een scheidingsprocedure door. Hij probeert deze tegen te houden maar gelukkig krijgt Irene hulp van een nieuwe liefde 21.50 Gott und die Welt: Afrikani- ache Asylanten in Deutschland, film- reportage over het stijgende aantal Afrikanen die politiek asiel In West- -Duitsland aanvragen 22.30 Tagesthemen 23.00 Moment mal. Discussiepro gramma vanuit Keulen. Aansl.: Tages- DUITSLAND 2 16.20 Ferienkalender, agenda van vakantieactiviteiten in stad en dorp 16.30 Freizeit ...und was man da- raus machen kann 17.00 Heute 17.10 E Hollywoodktassiken Tar- zans Abenteuer in New York (Tar- zan's New York Adventure), Ameri kaanse speelfilm uit 1942. Met In de hoofdrollen: Johnny Welssmüller, Maureen O'Sulllvan en John Shef field. Regie: Richard Thorpe. Na een reis door de jungle van Afrika nemen dierenvangers uit New York Tarzans zoon Boy mee. die de taal van de die ren verstaat. De aap Cheetah heeft het zien gebeuren en wekt Tarzan en Jane. Als zij ontdekken wat er ge beurd is gaan ze naar New York om Boy terug te halen 18.20 Rate mal mit Rosenthal, luch tig quizprogramma 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenlandse correspondenten 20.15 Sommerfestival lm ZOF: Mör- derische Leidenschaft, tv-fiim naar [D Ondertiteling via Tele- Tekst. 11 Zwart/wit-uitzen- ding. ■2 Zwart/wit-uitzendlng met ondertiteling via Tele- Tekst. G3 Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3 Bij niet-Nederland- stalige zenders: zwart/wit- uitzending In orginele ver sie met ondertitels. Lesley-Ann Down speelt een van de hoofrollen in „Mörderi- sche Leidenschaft", op Duits land 2 om 20.15 uur. een verhaal van Agatha Christie. Met in de hoofdrollen: Bill Bixby. Lesley- Anne Down en Olivia de Havllland. Door een toeval ontmoet de Ameri kaanse wetenschapper en computer specialist Luke Williams In de trein naar London een oude dame, die Scotland Yard op een reeks merk waardige sterfgevallen in haar dorp wijzen wil. Ze zegt ook het volgende slachtoffer te kennen. Direkt na haar aankomst In London wordt ze slacht offer van een verkeersongeluk. Luke gaat de zaak onderzoeken 21.45 Heute-journal 22.05 Aspekte, cultureel magazine 22.45 Die Sport-Reportage 23.15 Daa Erbe der Ferramonti (L'E- redita Ferramonti), Italiaanse speel film uit 1976. Met in de hoofdrollen: Anthony Quinn, Dominique Sanda en Luigi Proietti. Regie: Mauro Bolognini. Ferramonti. die een klein vermogen gemaakt heeft, trekt zich terug uit de zaak. Hij Is helemaal niet gek op zijn drie kinderen maar geeft ze toch le der een flink bedrag. Hij zegt erbij dat ze nu niets meer van hem te ver wachten hebben. Maar hij raakt toch wel erg gesteld op een schoondoch ter 01.05 Haute DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II. Deckungsbel- tragsrechnung, betrlebllches Rech- nungswesen (7) 18.30 Katze mit Hut (1), marionet tenspel met de Augsburger Puppen- kiste. Vandaag: Backpflaumenallee 17 19.00 Aktuelle Stunde: Regionaal magazine met nieuws, sport, week end-weerbericht en Blickpunkt Düs- seldorf 20.00 Tagesschau 20.15 Cousteau - Abantauar Ama zones (1), reportage in acht delen van Jacques en Jean-Michel Cousteau. Afl.: Vertrek naar Amazonië 21.00 Winston Churchill: Dar steini- ge Wag zu Downing Straat 10, En gelse serie. Afl. 1: Schelnbar am Ende. Met in de hoofdrollen: Robert Hardy. Slan Phillips en Nigel Havers. Regie: Ferdinand Fairfax. Engeland 1929: De Conservatieven zijn aan de macht, maar worden bedreigd door de Labour Party. De verkiezingen staan voor de deur en minister-presi dent Baldwin staat voor het probleem om de twee-deling die in zijn partij Is ontstaan te lijmen. Als de Labour Party de verkiezingen wint en Baldwin tegen het advies van Churchill onder handelt met Ramsay MacDonald be sluit Churchill om een bezoek aan de Verenigde Staten te brengen 22.00 lil nach Neun, talkshow met gasten 24.00 Laatste nieuws SKY CHANNEL ie.30 Mr. Ed. Tv-serie. Afl.: Wilbur the good Samaritan 19.00 The Lucy Show. Tv-serle. Afl.: Lucy the starmaker 19.30 Mork Mindy 20.20 Starsky A Hutch. Politieserie. Afl.: I love you Rosey Malone 21.15 The New Candid Camera Show 21.40 Detective School. Afl.: Lucy in the sky with pizza 22.05 The Deadly Ernest Horror Show: Absolution, Engelse horrorfilm met o.a. Richard Burton 23.45-00.30 Sky Trax. Herhaling BBC 1 17.30 Scruffy, kinderserie 17.50 Newsround extra, jeugdjour- 18.00 Fast Forward, kinderserie 18.30 Now get out of that 19.00 Journaal en weerbericht- 19.35 London Plus 20.00 Wogan, amusementsprogram ma rond Terry Wogan 20.40 Cover Up, tv-serie 21.30 Sharon and Elsie, tv-serle 22.00 Journaal en weekend-weer bericht 22.25 Give us a break. Afl.: A flagpo le painter from Liverpool 23.15 Omnibus 00.05 The late film: The Reivers, Amerikaanse speelfilm uit 1969 van Mark Rydell. Met in de hoofdrollen: Steve McQueen, Sharon Farrell en Will Geer. Mississippi 1905: De bele venissen van drie mannen tijdens een avontuurlijke autotocht 01.55 Weerbericht BBC 2 19.10 E Tarzan's Savage Fury, Amerikaanse speelfilm uit 1952 van Cyril Endfield. Met In de hoofdrollen: Lex Barker, Dorothy Hart en Patric Knowles 20.30 Open Golf, hoogtepunten 21.20 Delia Smith'a one is fun 21.35 Gardenera world, informatie voor de tulnier 22.00 Comedy 22.25 Commercial Breaks, weten schappelijk programma 23.05 The Paperchase. Afl.: Limits 23.55 Newsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00.45-01.20 Cricket: Australië, sa menvatting ITV 17.25 Emu's World 17.50 Cartoon time (herh.) 17.55 Joke Machine 18.15 Connections 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 20.00 The Zodiac Game 20.30 And there's more 21.00 Marjorie and men 21.30 That's my boy, comedy-serie 22.00 Shine on harvey moon 23.00 Nieuws 23.30 Cross question 00.00 Friday late film: Colour me dead, Amerikaanse misdaadfilm uit 1969 01.55 Jancis Harvey aings HILVERSUM 1 TROS: 17.03 Piekuur. 17.55 Mededi lingen (NOS) 18.06 TROS-Aktul i et i »>ls1 Sesjun. NOS: 23.07 Met het oog 0 morgen. VOO: 00.02 De stembam 02.02 In the mix. 03.02 Peter Tee|7Q( amp. 05.02 Ook goeiemorgen HILVERSUM 2 16.30 Nws. VPRO: 16.33 Welingelic! te kringen. VARA: 17.30 Nws. 17.3)EN Dingen van de dag. 18.00 Nws. 18.trni_t BZ. OVERHEIDSVOORLICHTING/ 18.30 Vast en zeker. HV: 18.40 Hj^renj voordeel van de twijfel. NOS: l9.«>ezo€ Tussen Wadden en Wuustwez®el-at 20.00 Nws. VARA: 20.03-24.00 VAR'djt yc vrijdagavond ,lH HILVERSUM 3 7 lv! NOS: 18.04 De Avondspits. VO(die 1 19.02 Curry en van Inkel. 22.®or 6 Countdown Café en 6( HILVERSUM 4 u-, EO: 17.00 Crème du baroque 18.^ Orgelbespeling. 19.15 De cantatroe 4 NOS: 20.00 Europees Concert podoor a urn. Orch. du Chambre Suisse, mien c solist. 22.00 Horizon. Vandaag: Mv0bst ziek uit Hongarije. 22.30 NOS-Jazz_p Michiel de Ruyter. Vandaag: De Cr.. Evans Big Band en het Miles DavPJn Septet, opgenomen door. Radio FraiS opr ce tijdens het Festival du Jazz de P»-ond ris 1984 [itatie HILVERSUM 5 VPRO: 17.30 Ahum Yum Yum, kindei boekenprogramma KRO: 18.30 Ta/ en teken. 18.50 Tussen de regelj Han NOS: 19.00 Nieuws voor bultenlarverlai ders. 19.40 Homonos. 20.10-20.t-jat Hobbyscoop d- i RADIO RIJNMOND K1CI 16.30 Middagmagazine: Reportagejman. verslag van tocht door Rijnmondgj tot bied. spel. weer, verkeer, cultuur ^r" j sport ine D OMROEP RIJNLAND "f P. 17.30 Kunst. 18.30 Lelden Lokaal. Morgen rI Hp H HILVERSUM 1 i 07.00 Nieuws. 7.03 Radio SterreboP J1?" 7.30 Hallo hier Hilversum! 10.03 CPel b stand van zaken. 11.03 Wie in t Ntybal derlands wil zingen. 12.03 Overzomiyjej ren In Enschede. NOS: 14.03 Rad'tp Tour de France. De 14e etappe Ai!. trans-Meaudre - St Etlenne. pioen HILVERSUM 2 II Sta, 07.00 Nieuws. 07.05 TROS Nlei show. AVRO: 13.30 Nws. 13.33 I Jacobs met hits uit de 50er j 14.30 nws. 14.33 Crossen op een on* HILVERSUM 3 njc NCRV: 7.03 Vroegop. 7.30 Rabarbfaj ra. 8.03 Pop non stop. 9.03 GospcTl.:- rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Val'''J Zomerspektakel show. 14.03 - OO.u 9 Live Aid. Rechtstreeks verlag van ofnigdi tredens van wereldberoemde artieJ Eu ten t.b.v. de hongerlijdende bevolkifftj van Afrika, vanuit Londen en PhilL delphia HILVERSUM 4 let v AVRO: 7.00 Het vroege werk. 8 (Ja ve Nws. 8.02 Mooi zomers. 9.00 LeggK Cen ro, muzikaal sfeerprogr. 10.30 Coin ea certo Mattinale. VOO: 12.00 Strau{ rf en Co. 13.00 Nws. 13.02 Veronifl Van Klassiek. Het Pools Kamerorkest m(zijn solisten. Klass. en moderne muBn in 14.32 Club Veronica Klassiek. van HILVERSUM 5 ,pip i 09.03 NOS-Sportlef. 09.25 Water' standen. FEDUCO: 9.30 MagazinPP Z1. Met om: 9.30 Taal, tekens en regewd dc afl. 13. 09.45 LBO/MAVO, kanséen. 1 voor 15, 16 en 17 jarigen Ben z RADIO RIJNMOND nftp, 10.00 Radio Rijnmond trekt de regl" uev in. Programma vanaf locatie. Bekaf" de artiesten, spelletjes, interviews, portages EefOOfi 'nog de

Leidse Courant | 1985 | | pagina 10