Drieduizend maal het succes van de informatie- sandwich f w 1 Mrs. Silly en zoon verliezen elkaar "^IQ/TELEVISIE SeidócQomant DONDERDAG 11IULI1985 PAGINA 9 derland 2 rvat stereo- 1 «uizendingen eizen. 0 "J"" IRSUM De NOS en torlaaT^ £aan deze niaand de t.i Itestuitzendingen op de de V. bedoeld voor hande- Van kabelexploitanten en dieren ten behoeve van ,ef SpThervatten. Begin juni loor Imet dergelijke testuit- Kars$êen begonnen, vooraf- aan de eerste televisie- ing in Nederland met •geluid, te weten de xeekse uitzending van ra „Naima", die op 12 tor de NOS in het kader •t Holland Festival werd [d.y ituitzendingen hebben reacties opgeroepen, dat leeft besloten deze te [ten. Deze uitzendingen horen op maandag tot it zaterdag van 09.45 tot iur en van 13.45 tot 14.15 irogramma van Hilver- wordt voor de radio al- -ia de middengolf uitge- en is dus- slechts in te beluisteren. In ver iet de slechte landelijke g is enige tijd geleden besloten het Hilversum [ramma via het geluids van de televisie uit te gelijktijdig met het Ie PTT uitgezonden test- Aangezien vrijwel alle ;um 2-programma's in worden opgenomen, ;n onlangs besloten, ze k maar via de televisie eo uit te zenden. Dat ge- sinds kort. Dat betekent lat het Hilversum 2-pro- via de radio in mono de televisie in stereo 'orden beluisterd. imer valt er commercie Veronica n| HAAG In schriftelijke én aan minister Brinkman j de PvdA-kamerleden o en Kombrink commer- aktiviteiten van mede- zo zeggen zij, staan op ge nen voet met de Omroep- Bij het evt. verlenen van A-omroep moet inister zich ook vergewis- an de wezenlijke bereid- van de organisatie en medewerkers om de be de Omroepwet larmee samerihangede re gen loyaal na te leven, zo >71 beide Kamerleden. NOS-PROGRAMMA „HETOOG" BEREIKT WEERMULPAAL: HILVERSUM - Wie 's avonds laat het legendari sche „Gute Nacht Freun- de" van de Duitse zanger Reinhard Mey door de Nederlandse radio hoort golven, komt misschien in de verleiding direkt tus sen de koele lakens te duiken. Voor meer dan 350.000 luisteraars is het deuntje echter het sein om nog één maal in te schen ken en het laatste hompje kaas uit de keuken te ha len. Het Duitse liedje is namelijk al bijna tien jaar de tune van het NOS-pro- gramma Met Het Oog Op Morgen, in de volksmond beter bekend als „Het Oog". Het programma is elke avond van 11.00 uur tot 12.00 uur op Hilversum I te beluisteren en beleeft vanavond zijn driedui- zendste uitzending. Een speci- aaltje, want de jubileumshow staat in het teken van de vraag hoe de wereld er in het jaar 3000 uitziet. De geestelijke vader Kees Buurman liet het kind „Het Oog" op 28 december 1975 ter wereld komen en vanavond bereikt het onverwoestbare programma dus weer een mijl paal. Het heuglijke feit werd gisteravond (geheel in de stijl van het programma één dag te vroeg) gevierd met een specia le, drukbezochte „Met het oog op het drieduizendste Oog". Terwijl Koos Postema en Wim Bosboom het voor de gelegen heid drie en een half uur du rende programma presenteer den werd met André van Duin, Lori Spee en Albert West tussen de bomen op het grote NOS-complex een feestje gebouwd. De formule var» Het Oog is in tien jaar in grote lijnen dezelf de gebleven: een op dit tijdstip van de dag nog prettig te ver teren dosis informatie brengen over wat geweest is en wat er morgen voor belangrijks staat te gebeuren. In aardige achter grondgesprekjes met min of meer deskundige gasten, wordt wat diepgang bereikt over een aardig symposium, een opmerkelijk onderzoek of een bijzonder initiatief. „In één uur de mensen bijpra ten, met muziek als onmisbaar ingrediënt van de sandwich", is de typering die voor het Oog veel wordt gebruikt. Verplegend personeel, bewa kers en late automobilisten gé bruiken het programma als wakkerhoudertje, fervente nieuwsvolgers en slechte sla pers beschouwen het als on derdeel van een therapie. On derzoeken hebben uitgewezen dat de luisteraar van Het Oog vaak een vaste klant is. Onder de vaste toehoorders bevinden zich ook verrassend veel el ders in Europa wonende Ne derlanders, die Hilversum I soms goed en soms wat minder goed ontvangen. Zo zijn er heel wat landgenoten die zich elke avond weer een uurtje in eigen land voelen. Immens Het Oog is populair, immens Kees Buurman en Koos Postema gisteravond in het 2999e Oog. populair zelfs. Andere late ra dioprogramma's scoren een luisterdichtheid van enige tienduizenden, maar Het Oog komt met gemak aan de hon derdduizenden luisteraars per aflevering. Hoe is 'een infor matief radioprogramma op een dergelijk onvoordelig tijdstip zo populair geworden? "In de eerste plaats is het tijdstip wel licht niet zo hopeloos als op het eerste gezicht lijkt. De ma kers van Het Oog hebben de luisteraars de laatste weken meermalen gevraagd hun ge voelens over het programma eens op papier te zetten. Uit de reakties bleek dat veel luiste raars het programma een vaste plaats in hun dagindeling heb ben gegeven. „De mensen zet ten de klok er een beetje op gelijk, zo van: eerst nog even naar Met Het Oog Op Morgen luisteren en dan ga ik slapen. Een soort dagafsluiting", zegt Vanavond het jaar 3000 HILVERSUM Vanavond wordt de 3000e afleve ring van het populaire NOS-radioprogramma „Met het oog op morgen" uitgezonden. Deze aflevering zal geheel zijn gewijd aan de vraag hoe de wereld er zou kunnen uitzien in het jaar 3000. Dit wordt dan „Met het oog op over-over-morgen". Presentator Hans Zoet zal hierover tussen elf en twaalf op Hilversum 1 pra ten met toekomst-deskundigen. Gisteravond werd gepraat met de hoofdredacteuren van „de kranten van morgen" en directieleden van het Haagse Congresgebouw, de Utrechtse Jaarbeurs en de Amsterdamse RAI. Wim Bosboom, één van de presentatoren die eens in de week een uitzending voor zijn rekening neemt. Wat voor mensen zijn het die om elf uur 's avonds nog over de goede en kwade dingen van de aarde geïnformeerd willen worden? Weer wordt gegrepen naar de onderzoeken, waaruit al snel blijkt dat de luisteraar gezocht moet worden onder de bevolkingsgroep van 35 jaar en ouder met een „midden- hoog" onderwijsniveau, die veelal kostwinner of huis vrouw -is en voor een groot •deel voortkomt uit de hoogste sociale klasse. Houdt men re kening met het „peil" van het publiek? „In principe is geen onderwerp te moeilijk voor dit programma", vindt Bosboom. „Tenzij het gaat over zware medische problematiek, waar toch geen mens wat van be grijpt, laat staan zich in inte resseert. Ook wat luchtiger on derwerpen komen daarom aan bod, zoals het 100- jarig be staan van het Kurhaus en een ballontocht over de oceaan. De presentator kan een onder werp maken of breken. Zijn inbreng bepaalt in combinatie met de samenstelling van de muziek hoeveel „lucht" er in het programma zit. Ikzelf richt me bij het presenteren van het programma op het mensen die de kranten lezen en niets wil len missen, niet op mensen die dag in dag uit alleen maar de koppen lezen", verklaart Bos boom. Collega-presentator Fred Rac- ké schat het publiek dat naar Het Oog luistert hoog in. „Die mensen hebben geen behoefte aan onderwerpen als de Ne derlandse Kampioenschappen Veilingkisten Stapelen. Daar zijn bovendien de actualitei tenrubrieken overdag meer voor geschikt". „De leuke krenten uit het nieuws halen", omschrijft Kees Gravendaal de bijdragen die hij meermalen per week vanaf Het Binnenhof over de Haagse politiek aan de luiste raars meegeeft. Net als alle on derwerpen die in Het Oog aan bod komen gaat het ook hier vooral om de achtergronden, minder om de feiten. „Een mi nister mag 's middags in de Kamer vertellen wat hij van plan is. Als hij 's avonds in Het Oog komt, wordt hij aan de tand gevoeld over het hoe en het waarom. Als ik in mijn bij drage moet uitleggen hoe de wet tweeverdieners in elkaar steekt, doe ik dat met een paar woorden. Belangrijker is de speurtocht naar dubbele bo dems, adders onder het gras, politieke spelletjes", aldus Gravendaal. Nestor Kees Buurman heeft alweer enige tijd geleden het roer overgegeven aan jongere mensen, zoals de huidige eind- redakteur Flip Fey. De laatste heeft heel goed door hoe het komt dat op zo n bespottelijk tijdstip nog zoveel mensen aan de radio gekluisterd zitten. Dus zegt Fey: „Doorgaan zoals we nu doen, dat is de beste formule om de vierduizendste oog te halen". ARJEN VAN DER SAR Het sprekende gezicht van Maggie Smith als mrs. Silly, mevrouwetje Onnozel. Het tv-spel heet „Mrs. Silly" en het handelt over een vrouw die in haar overbezorgdheid geestelijk haar kind dreigt te verliezen. Het werd geschre ven door William Trevor, in typisch Britse, tastende beel den neergezet, maar het draait vooral toch om het jongetje, de 11-jarige Michael (Adrian Ross-Magenty). Zondag kan men het zien op. VPRO-tv op Ned. I om 19.20 uur, waarbij men dan meer ge troffen wordt door de zorg van de regie van James Cellan Jo nes om een en ander in beeld te brengen dan dat men door het drama gepakt wordt. Maggie Smith in de hoofdrol heet een groot talent in Enge land. Zij kreeg onderscheidin gen bij de vleet en zette rollen neer die men niet meer ver geet, waardoor op een gegeven ogenblik de acteursbevrediging ontstond, dat men een toneel stuk onthield vanwege de daarin door haar neergezette rol. De regie prees zich dan ook gelukkig met de gouden greep van Maggie Smith in dit spel. maar toch gaat het allemaal een beetje teveel aan de kijker voorbij. Mrs. Silly is verlaten door haar man. Het enige wat zij nog heeft is haar zoontje, al brengt die dan ook het weekeind door bij zijn vader elders. Voor mrs. Silly, Mevrouwtje Onnozel, zoals zij zichzelf neer slachtig noemt, begint de tragiek als-Michael naar kostschool gaat, een wereld binnentreedt waar hij zich mee gaat vereenzel vigen en waaraan de moeder geen deel heeft. Dit treedt aan het licht tijdens een bezoek van de moeder aan de kostschool. Zij ziet grote keukens, volle vertrekken en bijeenkomsten van jon gens. waarin haar eigen zoon verdwijnt. Zij woont ook het vormsel door de bisschop bij en krijgt mede daardoor het gevoel, dat Michael voor haar verloren is, omdat hij daarin zijn eigen levenskeus bevestigt na eerder de doop. De jongen belandt in een nieuwe wereld, terwijl de moeder de hare als steeds leger ervaart. De nieuwe ervaringen van de jongen, die in overstelpende hoe veelheden op hem afkomen, verbijsteren stuk voor stuk de moe der, die nochtans poogt haar kind vast te houden. Beiden begin nen zich met die ontwikkeling knap ongelukkig te voelen. De jongen, omdat zijn moeder hem voortdurend volgt en hem moei lijk loslaat, térwijl hij juist bezig is overstelpende ontdekkingen te doen buiten het moederlijke keurslijf, de moeder omdat haar greep steeds losser wordt. Dat leest men op beide gezichten af, het voortdurend meer rade loosheid uitdrukkende gelaat van mrs. Silly en de groeiende verstoordheid van de jongen, die los wil komen van zijn moeder, tijd nodig heeft om opnieuw zichzelf te vinden, nadat hij thuis als enig kind te gebonden aan de hand van zijn moeder heeft geleefd. Toch nergens een uitbarsting, die wel voor drama wordt gehou den. Britten houden hun emoties liever binnenshuis en binnen- shuids en daar laat de regie ze ook rusten. Dit betekent, dat men als kijker niet de verwikkelingen breed krijgt uitgemeten, maar veeleer tastend nagespeurd, zodat men zelf naar de diepten moet zoeken van het innerlijk gevecht tussen moeder en zoon. Al bijeen meer mooie beelden dan drama, maar wie ervoor gaat zitten zal tftch wel door deze geschiedenis gegrepen worden. En dat is dan weer te danken aan Maggie Smith, die het vooral moet hebben van haar gezicht, van ae snel wisselende uitdruk kingen daarop. Van het jongetje Michael wordt hetzelfde ver wacht, maar daarop is toch te weinig tekening te bespeuren om innerlijke gevoelens over te kunnen dragen. Mede daarom lijkt de titel „Mrs. Smith" goed gekozen, want haar wereld aan gees telijk lager wal stort in als die van de jongen zich begint te vor men. TON OLIEMULLER ie uit, „De geheime tegenstander" met John Fraser (r) als nenin en Gavan O'Herlihy als Julius Hersheimer. Ned. II om 5 uur. ERLAND 1 vezef £3°® hP Happy Days, Ameri- ninf£anse serie. Afl.: The rigeifthday show. Pa en ma unnèmningham vieren binnen- ussèPrt hun huwelijksfeest en h£ward bereidt zijn vrouw I^n verassing, welke nogal d3* voeten in de aarde «ft i Club Veronica Clips 3S i V26-Journaal O 17.50 Agenda Blue Thunder, Ameri- lanse serie. Afl.: The long Braddocks dochter irdt ontvoerd door een iel drugshandelaren. De >sprijs: De Blue Thunder nit of het leven van doch- 8r Amy Valos ivaio Journaal aansfOO ooje Call to glory, tv-serie. /alldfi.: Realities. Vanessa en Maaynor proberen een colle- d fcja-echtpaar te helpen hun l vairoblemen op te lossen. Toeferootvader Sarnac daaren tegen, probeert in zijn een- 1 ee|je zijn eigen problemen op •antfe lossen 15 Nederland Muziekland, h^andaag vanuit Meppel. ^aatfresentatie: Chiel van glarfraag )0 De heilige koe, maan- rdajelijks auto- en motorsport- r dhagazine tali<30 Mike Hammer, Ameri- ninfcaanse serie. Afl.: Torch T>p€$ong. Wanneer Mike de <küood van een van zijn beste is Menden onderzoekt, raakt Mlij betrokken bij een grote goe rerzekeringszwendel NOS 1A1 (5 Journaal NEDERLAND 2 NOS 15.30-16.55 Tour de France. Rechtstreeks verslag van de 13e etappe: tijdrit in Villard- de-Lans 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Tour de France. Sa menvatting van de etappe van vandaag 18.40 Sesamstraat 19.00 Journaal IKON 19.12 Iedereen wist het, Schotse jeugdfilm over het meisje Gina, dat samen met haar moeder een pizzeria in Schotland runt 19.37 Kenmerk, actualiteiten rubriek 20.00 Woody Woodpecker, tekenfilm 20.25 De Geheime Tegen stander (Secret Adversary), Engelse tv-film naar het werk van Agatha Christie (herh.). Tommy (James Warwick) ontmoet door een toeval Tuppence Cowley (Francesca Annis), die hem in de oorlog heeft ver pleegd. Samen gaan ze in zaken NOS 22.30 Journaal NCRV 22.45 Zingt een nieuw lied, compilatie van kinderzang uit 'U zij de Glorie' NOS 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden ATN/Filmnet 17.00 Airwolf (herh.). (15): Morhett's Ghost; 17.50 Redt (herh.).; 21.00 Pa trol Boat (15): Tango Victor; 21.50 Find the Lady; 23.20-00.50 Still of the Night. BRT 1 15.30 Tour de France. Rechstreekse reportage van de individuele tijdrit van Villars-de-Lans 16.40 Bloemencorso in Locarno, re portage van de folkloristische bloe- menstoet die jaarlijks te Locarno plaatsvindt 17.30 De F._^„ 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterserie 18.05 Ptont, de gekke kikker 18.10 Tom en Tina, kleuterserie 18.15 De kinderen ven Chocky, En gelse jeugdserie. Matthew gaat voor de zomer naar zijn tante Cissie, die een pottenbakkerij heeft. Tijdens een wandeling ziet Matthew een windmo len. en daar is iets vreemds aan 18.40 Tijdrover: Kwizien 18.55 Tour da France. Samenvatting van de rit van vandaag 19.15 De gevangene van Zenda (Pri soner of Zenda, 3), Britse tv-serie van Leonard Lewis naar het boek van An thony Hope 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Kunet-Zaken 20.20 m Da Vlsechaard, Belgisch- Nederlandse speetfllm uit 1982 van Jan Gruyaert naar de roman van Stijn Streuvels. Boer Vermeulen heerst als een patriarch op zijn boerderij en over zijn gezin. Alleen zijn zoon Louis biedt soms wat weerstand. Louis wordt verliefd op de jonge Schelte- belle. tot ergernis van zijn vader 21.50 Panorama. Maurice de Wilde spreekt met Flor Grammens 22.45 Journaal en Coda RTBF 1 15.30-16.45 Tour de Franco 17.30 Mededelingen ONEM 17.45 Cinè-vacanees 18.10 Lollipop, kinderprogramma 18 45 Clip Club 19.00 Ce aoir, regionaal magazine 19.30 Journaal 20.00 Tour de Franco. Samenvatting 20.10 Les plaiaira do Confer (Peyton Place), Amerikaanse speelfilm uit 1957. 1937: Michael Rossi wordt tot schoolhoofd benoemd in het provin ciestadje Peyton Place. Niet tot ie ders genoegen 22.45 Korte Belgische film: Miasion dangèreuse, van Artur da Costa. Een Latijns-Amerikaanse terrorist bereidt een aanslag voor in Brussel. Op een avond vindt hij zijn hotel gesloten en besluit naar een café te gaan. Een speling van het lot 23.05 Journaal MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Diana en Simon (16.00), Moni que Emmen met 'Time Out for Hol land' (17.00) en Sunie en Gaz met 'Musical Chains' (18.00). 19.00 L'acole des fans 19.40 La bande a B.D. Over sfripfi- 19.45 Aujourd'hui en France 20.00 Raspail ou la passion de la republique, tv-film 21.30 La vèritó est au fond de la marmite, kookrubriek 22.00 Nieuws 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen Presentatie: Diana en Simon (22.30), Monique Emmen met 'Time Out for Holland' (23.00), Sunie en Gaz met 'Musical Chains' (00.00) en Martin (01.00). Duitsland DUITSLAND 1 15.30 Tagesschau 15.40 Besuch bei Fritzl Massary, filmreporlage over de operette-zan geres Fritzi Massary 16.25 Computerxeit, kinderprogram ma. Afl.: Die Welt der Elektronenrech- 16.50 Links und rechts vom Aqua- tor, verhalen en reportages uit de ge hele wereld met Jacqueline Stuhler 17 20 ARD-Sport extra: Tour de France, reportage van de 13de etap pe. Individuele tijdrit in Villard-de- 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.25 Zentrale Bangkok. Afl.: Wo ist Heiko Breitner? 18.40 Kathedralen der Industrie. Afl.: Stationen der Nostalgie 19.00 Teura UetoesgrUBe. 19.58 Heute im Eraten 20.00 m Tagesschau 20.18 Eigentlich herrscht Ruhe auf dom Land, film-documentaire over het leven van jongeren in kleine dorp- 21.00 Ein Mann macht klar Schift, verhalen met Hans Joachim Kulen- kampfl. Afl.: Ein blinder Passagier. Martin Olden ontdekt een blinde pas sagier aan boord van de Christine. Het betreft de 10-jarige Jens, die voor heel wat opschudding zorgt op het platteland door zijn verdwijning 21.30 Die Krimistunde, verhalen voor kenners. Met" Susanne Uhlen. Stephan Schwartz. Horst Bollmenn 22.30 Tag est hemen 23.00 Schweetern, oden Die Balan ce dee Glücks, film van Margarethe von Trotta. Met: Jutta Lampe, Gu- drun Gabriel, Jessica Früh e.a. Regie: Margarethe von Trotta (herh). Twee zusters, geheel verschillend van aard, zijn op verschillende manieren afhan kelijk van elkaar: De een, een succes vol secretaresse, bekostigt de studie yan de ander en denkt daarom be paalde rechten te kunnen laten gel- 00.35 Tagesschau DUITSLAND 2 16.05 Die Muppet-Show. Als specia le gast: Leslie Uggams 16.30 Strandpiraten, jeugdserie. Afl.: Waarschuwing voor de dief 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine, met nieuws uit de sport- -wereld 17.50 Trio mit vier Fausten, tv-serie. Afl: Gangsters op het spoor 18.57 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Der groBe Preis, spelprogram- CQ Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzen- ding. ■2 Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. (0 Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3 Bij niet-Nederland- stalige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitelSi Cecil B. DeMille regisseerde de Amerikaanse film „Samson and Delilah". Duitsland 3 om 20.15 uur. ma gepresenteerd door Wim Thoelke l.s.m. de 'Aktion Sorgenkind' 20.50 Die groBe Hilfe. Een balans van de 'Aktion Sorgenkind' 21.00 Wie würden Sie entscheiden? 'Rechtsfalle im Urteil des Bürgers', serie nagespeelde rechtszaken. Afl.: Huwelijksbeloften. Een getrouwde man belooft llona. zijn 23-jarige se cretaresse. te gaan scheiden om dan met haar te trouwen. Als het zo ver lijkt te zijn en llona hem aan haar fa milie heeft voorgesteld, gaat het opeens allemaal niet door. llona dreigt met gerechtelijke stappen 21.45 Heute-JoumaJ 22.05 Mut zur Freizeit, wenn Arbeit nicht mehr Mitl el pookt des Lebens isL Reportage over de nieuwste ont wikkeling op de arbeidsmarkt: minder werken, meer vrije tijd 22.50 Apropos Film. Actuele filmru briek van Helmut Dimko en Peter Ha- jek 23.35 Nero Wolfe, tv-serie. Afl.: Das grüne Lackkéstchen. Nero Wolfe wordt door de politie wakker ge maakt. Hij moet het lijk van Archie Goodwin indentificeren. Maar het li chaam is niet van Archie, ook al draagt het Archie's papieren bij zich 00.20 Heute DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II. Bewegung im Gravitationsfeld - fysica les 13 18.30 Die Sendung mif der Maus, kinderprogramma 19.00 Aktuelle Stunde: Regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tageschau 20.15 Samson und Delilah (Samson and Delilah), Amerikaanse speelfilm uit 1950 van Cecil B. DeMille. Het ver haal van de volksheld Samson, die na een list van Delilah zijn kracht en sterkte kwijt raakte. Hij werd zo ver blind door woede en door zijn verlan gen om wraak te nemen dat dit hem zijn leven kostte 22.15 Grand Café, documentaire-se rie. Afl.: De film is ontdekt 22.30 Drehen- und aehenlasaen, portret van de drie vrouwelijke film producenten Clara Bruckner, Regine Ziegler en Renèe Gundelach 23.15 Pablo Picasso und die Cóte d'Azur. Overpeinzingen bij een stand beeld. Itzchak Pruschnowski volgt op eigenzinnige wijze de sporen van Pi casso aan de Cóte d'Azur 00 15 Laatste nieuws SKY CHANNEL 16.45 First run, met Peter Powell 17-30 Sky Beach Café, met Gary Da- vies en als gast Animal Nightlife 18.30 Mr. Ed. Afl.: Ed gets amnesia 19.00 The Lucy show. Tv-serie. Afl.: Little old Lucy 19.30 Charlie's Angels. Afl.: Aven ging Angels 20.20 Skyways, drama-serie 21.10 The Untouchables. Afl.: The Ginnie Littlesmith story 22.05 Gillette World Sports Special 22.35 All Stars Wrestling 23.30-00.30 Sky Trax. Herhaling BBC 1 17.20 Gran, kinderprogramma 17.25 Stop-Got, kinderserie 17.35 Laeeie, kinderserie 18.00 Newsround, jeugdjournaal 16.10 We are the champions 18.35 Dr. Kildare, tv-serie over de belevenissen van een arts. Met Ri chard Chamberlain, Raymond Mas say. e.a. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20 00 EaetEnders, tv-serie met: Nej- det Salih. Andrew Johnson, Oscar Ja- 20.30 Tomorrow'* world at large, wetenschappelijk programma 20.55 Top of the Pops 21.25 The Utile and Large Show 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Crimewetch UK. kijkers wor den te hulp geroepen bij het oplossen ven misdaden 23.05 Miami Vice, tv-serie met Don Johnson en Philip Michael Thomas 23.55 On the Throne 00.35 Crimewatch update. De eerste resultaten 00.45 Weerbericht BBC 2 17.15 Cricket 19.10 Nieuws voor doven 19.15 The Invaders 20.05 The Phil Silvers Show 20.15 Peoples schools 21.10 Brass Tacks: Informers 22.00 Sing country 22.25 English Towns. Afl.: Stanford en Lincolnshire 22.55 Summer season 23.55 Newsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00 45 Cricket. Samenvatting 01.10-02.10 Open University ITV 16.30 Sons and daughters 17 00 Alfie Atkins 17.15 Crystal Tipps and Alistair 17.20 Inspector Gadget 17.45 Dramarama 18.15 Coonections 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19 35 Crossroads 20.00 Anything goes 20.30 Gold, Engelse speelfilm uit 1974 van Peter Hunt met o.a. Roger Moore en Susanna York 22.30 TV Eye 23.00 Nieuws 23.30 1965 British Senior Weightlif- 00 00 Database 00 30 The yellows rose 01.30 Thursday topic TV-morgen NEDERLAND 1 NCRV 16.00 17.20 Vrouwtje TheelepeL tekenfilm serie NOS 17.30 VM-Joumaal NCRV 17.40 De Careone, Australische serie MUSIC BOX 08.00 Now-atop videoclips. Diana (08.00). Martin en Gary (09.00). 'Be tween the lines' (10.00). 'TROS Euro parade' (11.00), 'First Sight Show' met Simon en een popartiest (12.00) en Gaz (13.00). 14.00 Herh. DUITSLAND 1 10.00 Tageaachau und Tegeathemen 10.23 Der groBe Preis 11.45 Um- tchau 12.10 Wie würden Sie ent scheiden? 12.55 Persoverzicht 13.00 TagocecHeu 14.40 Teletekst-over- xicht 15.00 Lord Peter Wimsey: Mord braucht Reklame (1), vierdelige misdaadfilm naar een roman van Do rothy L. Sayers 16.00 Tagesschau 16.10 Zoogeechichten. Filmreportage 16.30 Rosige Trauma, Tsjecho-Slo- waakse speelfilm 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.45 Pro gramma-overzicht 14.50 Heute 14.55 Pippi Langstrumph Pippi in Take-Tufca-Land, Zweeds-Duitse speelfilm naar het boek van Astrid Undgren 16.20 Ferienfcaiender 16.30 Freizeit—, und was man daraus ma- chen kann 17.00 Heuts 17 lOHolly- woodklassiker: Tarzans Abenteuer in New York (Tarzan's New York Ad- venture). Amerikaanse speelfilm uit 1942. Met in de hoofdrollen: Johnny Weissmuller, Maureen O'Sullivan en John Sheffield SKY CHANNEL 14.35 Snowy Mountains Journay. Documentaire 15.30 Swiss Family Robinson 16.00 Pat Sharp Show, met o.a. Jason and the Scorchers 16.45 Backtrax, met Tony Blackburn BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Pink stitch 11.30 Play School 11.55 Cric ket: Australië - Trent Bridge 14.05 Journaal 14 20 Weerbericht 14.22 Nieuwsoverzicht voor doven 14.25 The Flumps 14.40 Cricket: Australië - Trent Bridge 17.15 Little misses and the Miater Men 07.25 TV-AM 10.25 Sesame Street 11.25 Certoon Time 11.35 The pro tectors 12.00 That's Hollywood 12.30 About Britain 13.00 Heggerty Haggerly 13.10 Rainbow 13.30 Job- watch 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Adventure screen classics: King Richard and the Cru saders. Amerikaanse speelfilm uit 1954 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and daughters 17.00 Rainbow 17.20 Crystal Tipps and Alistair HILVERSUM 1 KRO: 17.03 Echo-ma gazine. 17.55 Mededelingen (NOS). 19.02 KRO'S Country time. 19.55 Ter Overweging. 20.03 KRO'S Tombola. 22.03 Goal op donderdag. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. ÉO: 0.02 Rust zacht met Joop van Tijn. 1.00 VPRO's nachtleven. Met om: 1.02 Funk, Freberg, Felleman en wat verder zal worden aangeboden. 3.02 Happy hour. 6.02 Rockers in the mor- HILVERSUM 2 VOO: 16.00 Veronica Nieuwsradio. 19.00 Veronica Sport. NOS: 20.00 Nws. 20.03 Op de rand van het recht. NCRV: 20.45 De wereki zingt Gods lot. 21.45 Operette-esta fette. 22.15 Nocturne. 22 30 Nws. 22.35 Hier en Nu. 22.45 NCRV-Ceer- huis. 23.00 Lied van de week. 23-15 Het Amsterdams Kamerorkest oJ.v. Marinus Voorberg HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. TROS: 19.02 21 jaar TROS Pop. 20.02 Ferry Maat's Soul Show. 22.02-24.00 De L.P.- en C.D. Show HILVERSUM 4 NOS: 18.00 Nws. 18.02 De Tafel van IV. 19.30 De Gro ningse Jazz Marathon. 20.30 Het Ne derlands Kamer Ork., met solisL Klass.muz. NOS: 22.00 Middeleeuwen en Renaissance. 22.30 Akkoord. Van daag: RIM festival 1 december 1984 (2). 23.00-24.00 Musica Nova. Inter nationaal Rostrum of Composers 1984 HILVERSUM 5 VARA: 17.30 De ge heime plek 18.20 Jeugdbalk. 18.30 Luchtruim. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders (19.00 Turks. 19.10 Berbers. 19.20 Marokkaans/Ara bisch. 19.30 Spaans.) TELEAC: 19.40 George and Georgina. herh. les 8 RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine: Reportages, verslag van tocht door Rijnmondgebied, spel. weer. verkeer, cultuur, sport OMROEP RIJNLAND 17.30 Onderwijs en wetenschappen. 18.30 Gevarieerd uur met Culinaire Rubriek, Vrije Tijds Program. Klapstukje: ironische regio visie, Regionaal muziekprogramma. Morgen HILVERSUM 1 KRO: 07.03 Het leven de woord. 07.11 KRO's Onttjijtshow 08.53 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.53 Pater Adn MaaL 12.03 Lunch-pauze met Ton Vertind. (13.06 Echo). NOS: 14.03 Radio Tour de France: Rustdag te Vercors-Nord HILVERSUM 2 VPRO: 07.00 Nws. 07.06-15.30 Het Gebouw op de Mid dellandse Zee. (07.30, 08.00, 08.30. 9.30, 10.30 en 11.30 Nws. OVER HEIDSVOORLICHTING: 10.45-11.00 Onder anderen. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30, 13.00, 13.30 en 14.30 Nws.). NOS: 15.30 Nws. 15.33 Een leven lang. IKON: 16.00 Kleur. 16.30 Nws. HILVERSUM 3 EO: 07 03 Ronduit op 3. 08.03 Tijdsein. 09.03 De Muzikale Fruitmand. NOS: 10.04 Jaargenoten. 12.04 Radio Thuisland. VOO: 13.03 Tipparade 15.03 De Top 40 HILVERSUM 4 VOO: 07 00 Ochtend stemming (08.00 Nws.) 09.00 Veroni ca's Meesterwerken op compactdisc. 10.30 Muziek voor miljoenen. EO: 12.00 Lunchconcert. 1300 Nws. 13.02 Songs ot praise. 13.30 Metro- nomium Vandaag: Bartok. 15.00 Klein bestek 16.00 Instrumentaria, progr over bijzondere muziekinstru menten. 17.00 Crème du baroque HILVERSUM 5 NOS 09 03 NOS- -Sportlel. 09 25 Waterstanden. TELE AC: 09.30 Handwerken, tes 4. RVU: 10.00 Tussen slapen en waken. 10.20-10.40 Nanzi-Ananst RADIO RIJNMOND 07.30 Ochtend magazine Reportages, weer. verkeer, etc. 16.30 Middagmagazine

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9