Holland toch te sterk voor Friesland Marco Visser rukt op "tennis CIRCUIT Honkballers opnieuw een stap dichter bij de Europese titel Margot van Overloop klopt wereldtopper SPORT LEIDEN foidócSou/umtf DONDERDAG 11 JULI 1985 PAGlN,pJ( WARMOND De Hol landse regenboog-équipe is gisteren toch als win naar uit de teamstrijd met Friesland tevoorschijn ge komen. In de vierde en laatste race slaagden de vijf Hollandse zeilers erin de op de dag ervoor opge lopen, minimale achter stand van iets meer dan drie strafpunten alsnog om te buigen: 122 1/2 - 127 1/2. Voordat de 32ste Kaagweek-zege (de 51ste in totaal) een feit was, diende de protestcommis sie ook gisteren weer de nodige uren te maken. In tegenstelling tot de zitting op dinsdag (toen werd de Hollandse formatie met maar liefst 39 strafpunten opgescheept), kwam Hol land nu wel met de angst vrij. De overigens ook be trekkelijk onschuldig ogende „kettingbotsing" bij de start bleef ondanks vier protestvlaggen zon der fatale gevolgen, zodat het Hollandse feestje kon beginnen. Het werd gisteren op de Ka- gerplassen overigens al snel duidelijk dat Holland dat fees tje zou kunnen gaan vieren. Niet alleen was de thuiszeilen- de formatie voor aanvang van het vierde en laatste treffen al drie punten dichterbij geko men (teamleider Luut de Groot had naar aanleiding van zijn fout in de derde race niet veertien, maar elf strafpunten toebedeeld gekregen), maar ook was de start van de Hol landers weer uitstekend. Na het eerste en enige redelijk grote kruisrak had Peter Hoogendam de leiding al ste vig in handen genomen en bij de derde boei bleek teamge noot Martin Heineke ook nog eens door Hoogendam op de eerste plaats te zijn gemanoe- vreerd. Vanaf dat moment zeilden Heineke èn Holland een gewonnen wedstrijd. Frie zen Jappié Hettinga en team leider Harrie Amsterdam wer den door Hoogendam be kwaam afgehouden, waardoor de „Dertien ongelukken" van Heineke zoveel afstand kon nemen van het kansloos ge worden veld, dat hij voor de finish nog even een rondje kon draaien om eens rustig te bezien of hij z'n Hollandse ploegmakkers nog behulpzaam kon zijn in de strijd. De inbreng van Heineke was wat dat betreft echter niet noodzakelijk. Peter Hoogen dam had zich met zijn „Brave Hendrik" probleemloos op de tweede plaats gehandhaafd, terwijl Hollanders De Groot en Van Wijk zich achter Am sterdam en Hettinga al enige tijd zeker wisten van de be langrijke vijfde en zesde plaats. Dat vijfde Hollander Betting Bakker slechts de deze week ongelukkig zeilende Fries Klaas Platje achter zich had gehouden, maakte vervol gens niet zoveel meer uit. Tenminste: als de door protes ten van Friezen Donker, De Vries, Amsterdam en Hollan der De Groot noodzakelijk ge worden zitting van de desbe treffende commissie na afloop van de werkelijke strijd niet alsnog roet in het Hollandse zeileten zou gooien. Het in de wandeling als „liegfeest" be kend staande gebeuren in de ledenzaal van de Warmondse Kaagsociëteit bracht dit keer echter geen forse verschuivin gen in het klassement tot stand. Waarna het Hollandse regen boogfeestje een aanvang kon nemen. GERT JAN qnvLEE (Fr 4. Hettinga (Fr.); 5 De Groot (H 6 Van Wijk (H); 7. Donker (Fr 8. De Vries (Fr 9. Bakker (H); 10 Plaatje (Fr.). Daguit slag: Holland 27 3/4 strafpunten; Friesland 36. Eindstand: Holland 122 1/2; Friesland 127 1/2. Regenbogen (ind): 1. Peter Frech, 2. Jaap Hettinga. 3. Luut de Groot, 4. Hessel Donker, 5. Martin Heineke. Klassement: 1. De Groot. Laser: 1. H. Bandjes (tevens le in klassement) Valken. 1. C. Schub Klassement 1. W. Molenaar. Pampusklasse: 1. C. Verhaar (tevens Solo: 1. C. van Grieken. Klassement: 1. M Blom. Europe: 1. M. van Munster (tevens le i klassement), lympiajollen: 1. P. lent: 1. F. Moerman. (Dekker-tennis) 23; 3. Marlijn Krans (Unicum) 21; 4. Richard Oskam (TEAN) 14; 5. Marco Visser (OLTC) 11; 6. Marius Pieters (OLTC)IO; 7. Karl van Uden (Nieuwkoop) 9; 8. r g. e de Graaf (Huis LEIDEN Tijdens het viertal toernooien waar afgelopen week punten voor het Leidse Courant tenniscircuit te verdienen waren, hebben een aantal spelers stevig aan de ver betering van hun positie gewerkt. De grootste ver andering vielen uiteraard in de C- en D-klasse te noteren. In B valt op dat Joost van Leeuwen en Freek Tanis door het bij- eensprokkelen van pun tjes gestaag hun positie verbeteren. Het minimale B-lijstje in Sassenheim le verde Henny Fehling in ieder geval een fikse re valuatie van haar notering op. Bij de heren in C lijkt Marco Visser vast van plan zich bij de beste acht te spelen. Hij zet te een stap in de goede rich ting met een finaleplaats in Sassenheim. Erik Snellenberg weet zich door een zege op hetzelfde toernooi (en op Vis ser) verzekerd van een plaats bij de laatste acht. André Wee ning is bij de C-heren runner- up na zijn toernooizege in Bos koop. Bij de dames in C vielen er ook weinig veranderingen te bespeuren. Heieen van den Berg blijft de onbetwiste num- In D kwam Ronald Lammens alleen aan de leiding, terwijl Jacco Schoonenwolf nu de tweede plaats deelt met Erik Schuilenburg. Martijn Roijen sluipt stilletjes omhoog en staat nu vijfde. Bij de dames lijkt Marleen Vink (Botesa) op een goede notering af te gaan. Zij staat na haar zege in Boskoop nu derde. Bionda Zonderop kwam niet in actie, maar blijft voor lopig als eerste genoteerd. HEB: 1. Hans Tonjann (Unicum) 19; 2. Jan Willem Lugthart (Leidse Hout) 18; 3. Ben de Jel (Leeuwen- bergh) 16; 4. Stephan Faas (Dekker- 9; 7. jan Siemerink (Rijnkanters) 8; 8. Bob van Overbeeke (Unicum) 7; 9. Herman van der Capellen (De Me ren wijk) 6; Freek van der Capellen (Unicum) 6; DEB: 1. Margot van Overloop (Uni cum) 13; 2. Henny Fehling (Dekker) 9; 3. Tine Langeveld (TEAN) 6; San dy Wenderhold (Zaandam) 6; Jacque line van Wijk (Unicum) 6; 6. Christel Verwoert (De Munnik) 5; 7. Heieen Loek Verhees (KLTV) 6; r Haak (Bóekhorst) 5; lik) 16; Jacco Schooner nep) 7; Arno Vonk (Artesia) 7; DED: Bionda Zonderop (De Munnik) Wesseling (Langeraar) 5; CASTRICUM Tijdens de internationale jeugdkampioen schappen in Castricum heeft Margot van Overloop voor een daverende verrassing gezorgd door de nummer 24 van de wereldranglijst van de junio ren, Rahaya Bazuki, op een nederlaag te onthalen. De In donesische, die net het jeugd- toernooi van Wimbledon ach ter de rug had, werd door de Leiderdorpse met een overtui gende 6-2, 7-6 teruggewezen. De speelster van Unicum had toen blijkbaar de smaak te pakken, want haar volgende opponente, Mariëlle Rooy- mans, moest er ook aan gelo ven. Via 3-6, 6-3, 7-6 (7-2) zege op deze hoofd klasse-speelster bereikte Margot van Overloop de halve finale. Heieen van den Berg leverde een prima prestatie bij de veertienjarigen door de als tweede geplaatste Maroehska van Dijk een nederlaag te be zorgen 6-3, 7-5. In de kwartfi nale ging de Noordwijkerhout- se geflatteerd tenonder tegen Babette Eijsvogel: 6-0, 6-2. Jan Siemerink kon het na een gewonnen eerste set tegen Ro ger Warmerhoven van het Tennis Trainings Instituut net niet bolwerken: 6-2, 3-6, 3-6. In het troosttoernooi reikte de Rijnsburger intussen tot de kwartfinale. Kees-Jan Schuilenburg bood Joost Wilmink, die in zijn klasse tot de europese top be hoort, de tweede set goed te genstand. Een overwinning zat er niet in: 6-1, 7-5. Ook Schui lenburg kwam in de „consola tion" bij de laatste acht. Michael van der Berg was kansloos tegen Hugo Jansen. Een armblessure was hier de bet aan. Deze blessure zal Van der Berg, naar het zich laat aanzien, enige tijd van het gra vel houden. Forescate Dat de B-spelers van het dis trict Leiden zich niet meer van de baan laten slaan door de eerste de beste naar deze regio overgewaaide Hagenaar, bewees Stephan Faas tegen de als vierde geplaatste Geoffrey Dümpel. De speler van Leeu- wenbergh bleek tot niet veel meer in staat dan het in het spel houden van de bal en om dat Faas wel regelmatig de punten bij het net incasseerde, won hij met 6-4, 6-4. Waldo Jansen speelde een lan ge partij tegen Jasper van Marwijk, met wie hij vorig jaar in het team zat: 7-6, 5-7, 6- 1. Jansen kan nu uitkijken naar een duel met zijn ploeg genoot Waldo Jansen; al met al geen toonbeeld van het ver fijnd opstellen van een wed strijdschema. René van der Wilk rekende opvallend vlot af met Marius Pieters: 6-2, 6-0. Marcel van Rijn zal op meer tegenstand van Martijn Krans hebben ge rekend: 6-0, 6-1. Krans had in C aanmerkelijk meer succes. Met dezelfde score als zijn ver loren B-partij zette hij Jan Mens aan de kant. Bij de dames in B gaat Brigitte van der Maarel zich nadruk kelijker in het toernooicircuit mengen. De Hazerswoudse speelt in Voorschoten haar tweede toernooi en maakte met een 6-4, 6-1 zege op Nancy Toole duidelijk dat zij een kanshebster is voor een plaats in de eindstrijd. Madelijn Da- men strandde in de eerste ron de door van Belinda van der Linden te verliezen: 7-6, 6-4. Bij de heren in C bereikte Marcel van Paridon de vol gende ronde. Hij won van Phi lip Nagtegeller: 6-2, 1-6, 6-2. Ook Marco Stals had drie sets nodig voor hij als overwinnaar van Peter Bauw van de baan mocht stappen. Dave Wijn- veldt en Patrick Chin a Foeng bereikte gemakkelijker de vol gende ronde. Wijnveldt stond aan Willem Jan de Jong maar twee games af en Chin a Foeng zag zijn tegenstander bij 5-0 met een blessure afhaken. Bij de dames had Suzan Vis sers bijzonder weinig proble men met Evelien Poell: 6-0, 6- 1. Inge van Zuuren speelde zich zonder moeite langs Bian- ca Bonnet: 6-1, 6-2. Wil den Hollander bezorgde Berty Koemans nu wel de gewenste uitschakeling: 6-0, 6-2. De ge plaatste Tiny van Velzen moest het veld ruimen. Zij kwam er tegen Annemarie van Gemund eigenlijk niet aan te pas. De Boekhorst Het Noordwijkerhoutse toer nooi is tot nu toe zonder grote verrassingen verlopen. Johan van der Lippe, die een be schermde positie bij de heren in C innam, werd uit het toer nooi geknikkerd door Onno Wempe: 6-4, 6-2. Eric de Graaf (7-6, 6-4 tegen Hans Schip horst), Onno van Paridon (6-2, 6-2 tegen M. Mathke) en Wil lem Taat (6-0, 6-0 tegen Peter Kales) kwamen niet in de pro blemen. Bij de C-dames speelden Co- linda Voskuil en Cacola Geer- lings een aantrekkelijke wed strijd. Eerstgenoemde won na drie sets: 5-7, 61, 6-3. Liesbeth Hoogervorst hield zich tegen Anneke van Overloop moeite loos staande: 6-3, 6-0. Bij de D-heren moest J. van der Meer het veld ruimen. De als tweede geplaatste speler werd door B. Dekker geklopt: 6-4, 6-3. Ook bij de dames ver loor de als tweede geplaatste. Els Guyt ging tenonder tegen Jeannet van Overloop: 6-4, 7- 6, 6-4. WILLEM SPIERDIJK STRAF ENGELS VOETBAL VERLICHT ZURICH De internationale voet balfederatie (FIFA) heeft vandaag de straffen, die na het drama in het Heizelstadion waren uitgesproken over Engelse clubs, enigszins ver licht. Met onmiddellijke ingang zul len Engelse verenigingen weer het recht hebben wedstrijden buiten Eu ropa te spelen. De Europese sancties blijven onverminderd gehandhaafd. Een verzoek tot het organiseren van een benefietwedstrijd tussen Borus- sia Mönchengladbach en Liverpool ten behoeve van de nabestaanden van de busramp in februari, waarbij twintig leden van een Engelse mu ziekkapel om het leven kwamen, werd gisteren verworpen. Van der Ven der verstevigt koppositie rvai BERGEIJK gerust hart die landen worden binnenkort races verreden de wereldtitel in de 125cc-klasse. De Bakel mist daardoor de zevende en voorlaa wedstrijd uit de reeks om de nationale titel ii halve-literklasse. Door zijn overmacht in de van woensdagavond in Bergeijk heeft Van Ven een riante voorsprong genomen startd. Per omloop zijn dertig punten te verdien Na gisteravond heeft Van der Ven een voorspi van 120 punten. Voornaamste rivaal bleef Ti Karsmakers, die in de tweede manche door kapot achterwiel buiten de punten reed. Karsi kers herstelde de schade enigszins met de zege de slotomloop. sen t u regele inste ierva met •^ge" reo ui Gabriele Messori, de tweede honkman van Italië, tracht tevergeefs de Nederlander Thijs Vervaat cisinds te tikken. 'fat NA TWEEDE ZEGE OP ITALIË ime er c HAARLEM Perfect honkbal kan vaak een welhaast verlammende werking hebben op de at- tractiewaarde van een wedstrijd. Een duel met grabbelpartijen, stuntelen de werpers en mistastende verrevelders ondervindt niet zelden meer response van de tribunes. Het kan echter ook vlees noch vis zijn. Het tweede treffen tussen Ne derland en Italië in Haarlem was gisteravond een voorbeeld van de laatste categorie. Het Oranje-team zegevierde met 6- 4 en heeft nu goede vooruit zichten op herovering van de Europese titel, die twee jaar geleden in Italië moest worden afgestaan aan de enige Euro pese concurrent. Zoals bekend delen Nederland en Italië al sinds de jaren vijf- 'tig de lakens uit in het Euro pese honkbal, maar beide ploe gen hebben perioden in hun historie gekend, waarin ster kere formaties op de been werden gebracht. Dat geldt ze ker voor de Italianen. Sinds vorig jaar de voordien almach tige president Beneck van de Italiaanse bond moest vertrek ken, waait er een frisse wind bij de Azzurri. De nieuwe machtige man, Aldo Notari, verordonneerde dat in het na tionale team slechts spelers van eigen bodem mochten worden opgesteld. Dat bete kende het einde van de carriè res van de zogenaamde Ital- Amerikanen, en een lofwaar dige poging om een geheel nieuw nationaal negental op te bouwen. De nieuwe koers heeft tijdens het in Haarlem aan de gang zijnde achttiende Europese kampioenschap zijn invloed op de „squadra" niet gemist. Vooral in de werpersstaf heeft Italië nog al wat kwaliteit moeten inleveren. Dat bleek al direct in de eerste slagbeurt van het met veel spanning te- gemoetgeziene, maar uiteinde lijk nogal vlak verlopende duel met Nederland. EK honkbal in cijfers Nederland: Roel Klaassen (5 2/3 Innings) 4-0-7-1 Bart Volkerijk (3 1/3 innings) 3-1-4-0 ItaliS: Mauro Melassi (2/3 innings 5 man) 1 - 1 - Toeschouwers: 8000 (uitverkocht). Nederland San Marino Homerun: Jan Veneman (Ned), achtste innings, plus 1 r Toeschouwers: 500. Zweden Spanje 1-0 In problemen De 7000 toeschouwers het meest sfeergevoelige stadion van ons land zagen, datde startende Mario Melassi vrij wel onmiddelijk in de proble men kwam. Hij moest na een openingshit van Thijs Vervaat en twee snelle nullen ineens vier runs toestaan, en kon ver trekken. Die vroege tik is Italië niet meer te boven gekomen. Maar het Nederlandse team, dat 's middags had gestunteld tegen debutant San Marino, (van 6-0 via 6-6 naar 18-7) zag ondanks de voorspoedige start geen kans om de Italianen met overtuigender cijfers te ver slaan. Het werd in de slotfase zelfs nog even spannend, maar het aantal enerverende mo menten was te gering in aantal om de amusementswaarde tot een forse voldoende op te krikken. Coach Harvey Shapiro, wiens positie door de twee opeenvol gende zeges op Italië weer wat lijkt te zijn versterkt met het oog op het wereldkampioen schap in Nederland volgend sportuitslagen in- Wiek Hollyrood (A. v.d. Blonk) 1.22,7 TWEEDE KOERS (2040 meter): 1. Ya- mie Pluto (J. Dljs) 1.21,6 2. Yorus Kandia. 3. Yhenrl Steenwljk. Toto: winnend f. 18,90 plaats f. 3,60 f. 1.80 f. 2.30 koppel f. 38.10 t 2. Yes Roodnoot. 3. Zie Zo Boszorg. Toto: winnend f. 7,50 plaats f. 1,80 f. 1.40 f. 1.70 koppel f. 24.30 trio f. 151.50. Niet gestart: Yglrl K. 7.70 koppel f. 16,40 trio f. 1701,10. Niet gestart; Zorba Ossewaard. VIJFDE KOERS (1900 meter): 1. Sli ver Bill (Mw E. v.d. Ham). 2. Flower of Sidon, 3. Signal Raaphorst. Toto: winnend f. 20.30 plaats f. 4,80 f. 1,80 koppel f. 22,90 trio f. 159,90. Niet ge start; Lacy River ZESDE KOERS (2040 meter): 1. Ydo Morgan (J. Bekker) 1.23,5 2. Ynogl, 3. Wimpy Amersfoort. Toto: winnend f, 1.40 plaats f. 1,30 f. 5.60 f. 3,80 koppel f. 28,50 trio f. 257,80. ZEVENDE KOERS (2040 meter): 1. Zambesi Cede (G. W. van Eykelen- borg) 1.20,7 2. Wally Heynen, 3. Vlieland. Toto: winnend f. 1.60 plaats f 1.70 f. 1.30 t. 1.60 koppel f. 3,10 2. Willem Junior. 3. Zonnestraaltje. Toto: winnend f. 7.90 plaats f. 1.50 f. 2.30 f. 2.30 koppel f. 32.00 trio f. 492.50. Niet gestart: Urban Buiten- lust. NEGENDE KOERS (1609 meter): 1. War ter Lune (C. Guldemond) 1.17.8 2. Worry Buitenzorg, 3. Woerden. Toto: winnend f. 4.50 plaats f. 1,60 f. 1,90 koppel f. 3,50 trio f. 59,50. Niet gestart: Valentin Fortuna, Western du Bois en Upper Tefka. TIENDE KOERS (2120 meter): 1. Ros Performer (W. J. J. Sweart) 1.18,8 2. I f. 12.20 trio f. 236,80. Niet ge start: Volando Jonker. ELFDE KOERS (2040 meter): 1. Ulrica Wilkes (W. J.van Dalen) 1.18,8, 2. Vorden's Dillon. 3. Udo Tonka. Toto: winnend f. 51.00 plaats f. 4.50, f. 4.40, f. 3.80 koppel f. 43.70 trio f. 1531,10. SCHAKEN (Zwe)-LI (Chi) 0.5-0.5; Vaganjan (So- v)-Martin (Spa) 1-0; Jansa (TsjhLju- bojevlc (Joe) 0.5-0.5; Rodriguez (Cub- )-Qulnteros (Arg) afg.; Gutman (Isr- >-Sax (Hon) 1-0; Partos (Zwi)-Seira- wan (VSt) 0-1; Petursson (IJs>-Shorl (Eng) 0-1. Stand: 1. Vaganjan en Sokolov 5.5 punt; 3. Selrawan 5; 4. Van der Wief 4.5 1 afg.; 5. Jansa 4.5; 6. Ljuboje- vic, Gufman. Poloegajevski. Short 4; 10. Torre 3.5 1 afg.; 11. Andersson 3.5; 12. Petursson en LI 3 1 afg.; Rodriguez 2 1 afg.; 15. Partos 9 minuten 49 seconden; 2. Jens Heppner (OOI); 3. Johann Traxler (Oos); 4. Milan Jurco (Tsj); 5. Jan van Piasecki; 46. René Beuker (Ned); 47. Algemeen klassement: 1. Piasecki 4 uur 9 minuten 49 seconden: 2. Hepp ner op 9 seconden; 3 Traxler op 15; 4. Thomas Wegmüller (Zwl) op 17; 5. Jurco op 20; 6. Van Wijk z.t.; 27. Ha- rlngs op 1.07; 35. Schurer z.t.; 46. Van der Poel op 1.29; 47. Beuker op *.31; 78. Rijkenberg op 7.15. Onderlinge: optimist 1: 1: R. den Arend - Olympia Jol 1: P. Peet - Eu rope 1: M.v.Munsater - solo 1: C.V.Grieken - 16 m2 1: L.WIIIemsteijn - Randmeer 1: A.v.Uffelen - Yngling 1: F.SIuIjters - Pampus 1: C.Verhaar - Valk 1: C.Schut - 470: 1: H.Koot - La- H.Brandjes - Regenboog 1: 1: W.Schutte - 12-voetsjol 1: H.Rey- Vierde race SkOtjeeilen op het Sne- ksrmeer bij Terhorne: 1. Lammert Zwaga (Langweer). 2. Jeen Zwaga (Eernewoude), 3. Siete Meeter (Bols- ward). Algemeen klassement: 1. Lodewijk Meeter (Huizum) 17 punten; 2. Keim- pe van der Meulen (Woudsend) 17.9; 3. Lammert Zwaga (Langweer) 20,8; 4. Jeen Zwaga (Eernewoude) 21; 5. Joop Mink (Grouw) 22; 6. Meindert de Groot (Stavoren) 25; 7. Slete Meeter (Heerenveen) 37; 12. Anne Tjerkstra (Joure) 41; 13. Pyter Brouwer (D'Hal- ve Maen) 45; 14. Jelle Reyenga (Lem- jaar, had Roel Klaassen eerste heuvelman aangewezen"™ Klaassen voldeed keurig aa^O zijn verplichtingen. Aan hP begin van de vijfde innin#an£ waarin Klaassen overigeiMhC nog gedecideerd pinchrunnè'0'1' Mazzieri van het eerste kuss«Prt 1 veegde, achte Shapiro h(°wa raadzamer te wisselen. HPn v stuurde Bart Volgerijk naar dat heuvel en net als afgelopeP^t zondag, bracht deze het ka£ C' wei tot een goed eind. jgg Waarbij het in de achtste ify i/2 nings nog even oppassen w;-qq* geblazen, want Italië kretfo.^ met twee man uit drie honkeh g bezet. De niet voor honder^an, procent overtuigende Volkég^t rijk werd echter door zijn ve{or(j ders door de kritieke fase heejej geholpen. >spr Onder controle Volkerijks collega Fulvio ValOS le, die te boek staat als één vajo J de meest talentrijke ItaliaansfOO werpers, had overigens oo(8 C verdiénstelijk geacteerd. ValHfl.; die in de eerste slagbeurt M^ayn lassi was opgevolgd, hield tqa-ei de achtste innings de gang vajrob zaken onder controle. Toedoe werd hij vervangen door berto Mari, die nog bijna homerun van Charles Urbam moest incasseren. Dat hoogtepuntje werd duel echter onthouden, v door het een zege zonder gl werd. Nederland, dat pas zaterd; weer in actie komt voor drie slotduels tegen Itali( heeft nu nog 1 overwinni nodig om de twaalfde Euro] se titel te veroverer een voldoende solide basis om volgend jaar tijdens wereldkampioenschap l voor de dag te komen, zal toekomst leren. FRANK WERKMA1 lij t

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8