Ethiopië heeft behalve voedsel ook veel auto-onderdelen nodig Chaos rond vrouwenconferentie Gierige Ollanders tnhet buïtenlm*0 BUITENLAND CeidaeSotvuwt WOENSDAG 10 JULI 1985 PAGINA 5 luizenden zwarten verzamelden zich gisteren in het stadion van Kwa- i waar afscheid genomen werd van de omgekomen scholieren. Politie £uid-Afrika schiet weer Kwathema [if-öö fcWATHEMA De Zuidafri- iooIoo (aanse politie heeft gisteren Afghaans verzet voert acties op ISLAMABAD De Afghaanse guerrillabeweging heeft haar acties aanzienlijk opgevoerd. Vanaf heu vels rond de hoofdstad Kaboel zijn de afgelopen dagen diverse wijken met raketten bestookt. De Russi sche ambassade zou zijn getroffen, waarbij zes bewakers werden ge dood of gewond. Dit hebben wes terse diplomaten in Pakistan be kend gemaakt. Volgens hen wordt er momenteel ook hevig gevochten in de strategisch belangrijke Pans- jir-vallei even ten noorden van Ka boel. Russische en Afghaanse strijdkrachten zouden daarbij grote verliezen hebben geleden. Groothertogin Charlotte van Luxemburg overleden LUXEMBURG Groothertogin Charlot te van Luxemburg, hertogin van Nassau en prinses van Bourbon van Parma, is gis teren op 89-jarige leeftijd in Luxemburg overleden. Groothertogin Charlotte heeft 45 jaar geregeerd. Op 12 november 1964 deed zij afstand van de troon ten gunste van haar zoon Jan, de huidige groother tog. Door de snelle populariteit die de prinses zich na haar troonsbestijging ver wierf, koos 80 procent van de bevolking bij een referendum voor handhaving van de monarchie. Mede onder haar leiding werd Luxemburg een land met een grote welvaart en hoge levensstandaard. Het land was in 1919 een van de eerste waar vrouwen kiesrecht kregen. De grootherto gin zal zaterdagochtend worden begraven. Financieel adviseur Reagan neemt ontslag WASHINGTON David Stockman, di- recteur van het begrotingsbureau van de Verenigde Staten, legt per 1 augustus zijn functie neer. Dit heeft een woordvoerster van het Amerikaanse begrotingsbureau gisteren bekendgemaakt. Stockman, eén van Reagans belangrijkste adviseurs op fi- nancieel-economisch gebied, heeft zich herhaaldelijk de woede van het Witte Huis op de hals gehaald met opmerkingen over het regeringsbeleid en het Ameri kaanse leger. Begin dit jaar zei hij dat de Amerikaanse militaire leiders meer aan hun eigen pensioen dan aan de nationale veiligheid van hun land denken. Onlangs liet hij weten dat het Amerikaanse begro tingstekort alleen kan worden wegge werkt door verhoging van de belastingen. 128,50 inieuw het vuur geopend op 'arten in de woonstad Kwa- wiso fiema ten oosten van Johan- esburg, waar eerder op die 02,lag zeven mensen door poli- 76,oo |evuur werden gedood. toedracht werden te- "oo fenstrijdige gebeurtenissen ge- jpven De politie verklaarde pt zeven mannen werden ioodgeschoten toen een me- |igte huizen van enkele 2o!oo warte politiemannen aanviel. folgens inwoners van Kwa- 5*oo hema daarentegen vuurde de iolitie traangasgranaten af op 59]oo nensen die voor de begrafenis «!oo acht eerder omgekomen iwarten een nachtwake hiel- 'oo en in een bioscoop. Zij schoot 3500 n" êeric'lt °P zes mannen die 2o!oo [p de vlucht wilden slaan, suso verslaggevers van het dagblad rhe Star zagen dat de vloer 54,50 [an de bioscoop besmeurd was looo Pet bloed en dat muren en 36,'oo Jeuren kogelgaten vertoon- 57,60 jen ,De autoriteiten lijken als dol- en tekeer te gaan, zei de Ang- [icaanse bisschop I Simeon Nkoane, die in Kwathema ■■"^voont Volgens hem had de 9500 P°btie de hele nacht vóór de 48.50 pegrafenis met traangas en ko- bels geschoten. „Ze schoten er willekeurig op los om de men- 56.'oo sen angst aan te jagen". De bisschop r^dde het leven Van een zwarte man die door -- ëen woedende menigte werd aangevallen omdat hij een in- (formant van de politie zou 50 ziin- man zou in ernstige toestand in het ziekenhuis zijn °PSenomen Bij de begrafenis van gisteren '90 j werden acht zwarte scholieren 3370 ^graven die om het leven wa- 26.30 ren gekomen toen granaten die zij bij zich hadden gelijktij- 2*50 dig ontploften. Volgens de po- g.so iitie vonden de jongeren de flood toen zij de granaten naar raioo de huizen van zwarte politie mannen wilden gooien. Vol- "feens de bevrijdingsbeweging ANC hebben politiemannen die zich voordeden als guerril lastrijders jongeren verkeerd Sjo'- (voorgelicht over het gebruik ■an de granaten. F leeft dat'ontkend. I 1 5jo Vermindering S:IS uitstoot zwaveldioxyde ïg HELSINKI Achttien Euro- pese landen en Canada hebben In Helsinki een overeenkomst bndertekend, die hen verplicht om de uitstoot van zwavel- flioxyde binnen acht jaar met oioo 30 procent te beperken. Zwa- veldioxyde veroorzaakt zure 7^80 tegen, die bossen en gebouwen 77° aantast en meren doet verzu- 7^30 len. Nederland was een van 7.1° de ondertekenaars. De VS, Groot-Brittannië en Polen, die 7I20 behoren tot de grootste lucht je vervuilers, zagen af van on- 5^40 dertekening omdat de maatre- 7.30 gelen te veel gaan kosten. „WE MOETEN TRANSPORT-CIRCUS DRAAIENDE HOUDEN" DEN HAAG In Ethio pië en Soedan worden nog steeds bijna twintig mil joen mensen bedreigd door de hongerdood. Om daarin verandering te brengen is echter meer nodig dan alleen voedsel hulp. Uitbreiding van de havencapaciteit, herstel en verbetering van spoorlij nen, meer vrachtwagens, brandstof, reserve-onder delen en goede chauffeurs zijn noodzakelijk om het transport op gang te hou den en een eind te maken aan de enorme opeenho ping van hulpzendingen in de havens. Volgens berichten van de laat ste dagen liggen in de haven plaatsen van Ethiopië en Soe dan ettelijke honderdduizen den tonnen voedsel opgesta peld op de kaden. Een slecht gecoördineerde aanvoer van hulpgóederen, gecombineerd met een niet toereikend trans portsysteem, corruptie en poli tieke onwil lijken er de oor zaak van, dat aanzienlijke hoe veelheden hulpgoederen ver loren dreigen te gaan. Zeker nu in de Hoorn van Afrika de regentijd is aangebroken. En kele buien zijn voldoende om in de open lucht opgestapelde balen meel voor consumptie ongeschikt te maken. Het We reld Voedsel Programma van de Verenigde Naties heeft de lidstaten al opgeroepen tot en met augustus geen nieuwe zendingen te verschepen, om dat de havens van vooral Ethi opië maar ook van Soedan de aanvoer niet kunnen verwer ken. Samenwerking Gesprekken met Nederlandse organisaties en bedrijven die bij de hulpverlening aan beide landen zijn. betrokken, bevesti gen in grote lijnen de hiervoor geschetste situatie. Maar zij plaatsen er ook enkele kantte keningen bij. Zo zouden de omstandigheden in de haven van Soedan, Port Soedan, aan merkelijk beter zijn dan in de belangrijkste haven van Ethio pië, Assab. De Soedanese auto riteiten zouden meer tot sa menwerking bereid zijn dan hun noorderburen. Onder de honderdduizenden tonnen hulpgoederen in de verschillende havens bevin den zich overigens geen voed- selzendingen van Nederlandse organisaties. Dat komt, zo ver klaart men, omdat wordt sa mengewerkt met organisaties in Ethiopië en Soedan. Die kunnen, mede omdat het door gaans om kleinere hoeveelhe den gaat, wel voor een snel vervoer van de hulpgoederen zorgen. De meeste voorraden in de ha vens zouden zendingen zijn van de Verenigde Staten en de Europese Gemeenschap. „Voedseltrein" In Port Soedan, de enige aan- voerhaven van Soedan, ligt volgens de laatste berichten bijna 250.000 ton voedsel opge slagen. Dat zou naar verluidt geen grote moeilijkheden ge ven, omdat deze haven vol- mogelijkheden om meer ver voersmiddelen in te schakelen, in Ethiopië hebben de wester se hulpverleners te kampen met regelrechte tegenwerking door de autoriteiten. In Assab, doende opslagcapaciteit heeft, de belangrijkste Ethiopische De problemen doen zich voor- haven, ligt naar schatting ruim al voor bij het verdere trans- 100.000 ton voedsel te wachten port naar de hongerende be- op transport. Die voorraad is volking. Een aantal westerse groot genoeg om de 7,9 miljoen slachtoffers van de droogte twee maanden te eten te ge ven. De Verenigde Naties hebben onlangs gedreigd de voedse- laanvoer naar Ethiopië te stop pen, als de regering niet meer zou meewerken. Volgens VN-schattingen bereikt de voedselhulp nauwelijks 4,1 van de 7,9 miljoen hongerlij dende Ethiopiërs. Hulpverle ners twijfelen er niet aan, dat de Ethiopische regering de hongersnood gebruikt als wa pen in de strijd tegen de op standige provincies Tigre en Eritrea. Bovendien zorgt de bureaucratie steeds weer flioor obstakels. De autoriteiten be palen welke goederen waar moeten worden gelost. Zo kan een schip met bestemming As sab worden gedwongen te los sen in Masawa, de tweede ha ven van het land. Hoe de goe deren uiteindelijk toch in As sab komen, moet men zelf maar uitzoeken. transportbedrijven, waaronder Van Gend en Loos, is inmid dels aangetrokken om toe te zien op een soepele afhande ling .in Port Soedan en een ef ficiënt transport landinwaarts. In april van-dit jaar werd pre sident Nimeiry, die de hon gersnood lange tijd verzweeg, aan de kant gezet. De nieuwe machthebbers zijn wel bereid mee te werken aan de hulp verlening. Maar volgens wes terse organisaties kan er nog veel worden verbeterd. Vorig jaar sloeg de Soedanese regering een voorstel van de Wereldbank af om de spoor wegen te verbeteren, omdat de leiding dan in handen zou ko men van buitenlandse bedrijf sleiders. Enige tijd geleden heeft de EG aangeboden om het spoorwegnet te verbeteren en locomotieven, onderdelen en technici voor „voedseltrei- nen" te leveren. Gehoopt wordt dat dit plan wel door gaat, omdat daarmee de trans portproblemen aanmerkelijk verlicht zouden worden. Prioriteit Tegenwerking Anton Kimmel is als logistiek adviseur verbonden aan Euro- Lijkt er in Soedan toch vooral naid, het Europese samenwer- sprake van een gebrek aan kingsverband van een groot aantal particuliere hulporgani saties, gedeeltelijk gevestigd in Oegstgeest. In een interview eind vorig jaar met deze krant waarschuwde hij voor het on gecoördineerd zenden van hulp, waardoor de havens ver stopt zouden kunnen raken. Een half jaar later is het al zo- .Inderdaad. Iedereen heeft als gekken voedsel gestuurd en nu kan men het onvoldoende verwerken", aldus Kimmel. Volgens hem heeft de opbouw van een redelijk functionerend transportsysteem op dit mo ment de hoogste prioriteit. „Waarom we niet alles over vliegen? Dat is gewoon te kost baar. Bovendien kamp je in Afrika met een voortdurend gebrek aan brandstof. Dat geldt voor vliegtuigen natuur lijk nog sterker dan voor au to's. Meer vrachtwagens? Daar zie ik ook niet veel in, zolang je niet de zekerheid hebt dat je kapotte wagens kunt repare ren. Als er geen onderdelen zijn wordt er gekanibaliseerd: uit de onderdelen van twee of drie kapotte wagen een nieu we maken. Daar schiet je na tuurlijk niet veel mee op. De Russen hebben een tijd gele den honderden vrachtwagens gestuurd. Daar is door het ge brek aan reserve-onderdelen nu niet veel meer van over. Ik pleit voor het sturen van on derdelen, het uitzenden van reparatieteams en het opleiden van locale chauffeurs. Want als we hulp willen blijven ge ven, moeten we op de eerste plaats het transport-circus draaiende houden". JOS TIMMERS Libanese christenen bereid tot hervorming 'grondwet BEIROET/WASHINGTON nese president Gemayel beves- Libanese christen hebben posi- tigde gisteren dat de „chrjste- tief gereageerd op het akkoord lijke gemeenschap instemt met dat de leiders van islamitische een hervatting van de ge- groeperingen maandag hebben sprekken dver een hervor- gesloten en dat moet leiden tot een nationale verzoening in Libanon. Het akkoord, dat in Damascus werd overeengeko men en de steun heeft van Sy rië, voorziet in de ontmante- ming van de grondwet". Tot nu toe is er in Libanon weinig terechtgekomen van politieke hervormingen. Deze hervor mingen moeten de Libanese moslims, vooral de sji'itische. (ADVERTENTIE) ling van alle strijdgroepen en een groter aandeel geven in de de invoering van een nieuwe staatsmacht. President Reagan heeft giste ren militaire acties ter bevrij ding van de zeven ontvoerde Amerikanen, die ergens in Beiroet gevangen worden ge houden, uitgesloten verklaard. De Democratische senator Ed ward Zorinsky had maandag gezegd dat de Amerikaanse re gering eens moet nadenken over een ervaring die terroris ten de ogen opent door hen of hun familieleden te ontvoeren als reactie op acties tegen Amerikanen. SPAANSE DÓE-VAKANT1ES IBIZA App CLUB VADELLA PUEBLO CALA VADELLA Dóe eens wat in uw va kantie: surf, waterski, zeilen, volleybal etc. Ook lesmogelijkheid! Nu nóg goedkoper! Vertrek 4-11-18-25 augustus: alle data: 8 DAGEN f 750,-15 DAGEN 1895.- (bew biin. 2 pers.) Vraag uw ANVR-reisbureau of bel 070-654800 of 521551 SMIDJE VERHOLEN EN DE KNAP-MUTATOR J1026) Intussen lag de echte smidje Verholen in het! Als ik één been vrij krijg, dan ontsnap ik, of zijn sombere kerker op de harde houten brits, mijn naam is geen Johannes Jacobus Francis- „Zat ik maar weer rustig in mijn smidse," dacht cus!" En diezelfde middag om een uur of zes rammelde de sleutel in het slot en kwam Bul- bac, de forse bewaker, het eten brengen. „Ze hij. „Wat zijn ze met me van plan? En hoe kom ik hier weg?" Nu, dat laatste was een moeilij- ke vraag, want kans om te ontsnappen was er zorgen véél te goed voor je," gromde hij. „Dat vrijwel niet. Het getraliede venster was veel te is geen eten voor een gevangene, wat ik hier bij me heb. Biefstuk met doppertjes, lekkere vette sju, en griesmeelpudding met bessensap toe. Alles met de complimenten van Kille Klansky. klein en de dikke stalen deur zat onwrikbaar in het slot. Bovendien had Bulbac, de bewaker, zijn beide enkels in zware voetboeien gesloten, 33/8 die met dikke kettingen vastzaten aan een ring En als meneer nog méér wensen had, dan B3/4 'n de muur. „En tóch zal ik hier weg," knarse- moest-ie het maar zeggen. Ik word er gewoon 71/8 tandde de smid. „Ik moet weten waarom ze me misselijk van. Móllen moesten ze je, dat was be- ontvoerd hebben en wat die dubbelganger van ter. „Mag ik dan vóór die tijd nog een pijpje 5/8 me achter mijn rug in de smidse uitvoert. Veel roken?" vroeg de smid. „O nee, broertje! Zet M/a rraa's zal het we' n'e* zijn!" Peinzend keek hij dat maar uit je hoofd!" antwoordde Bulbac. „En is/a naar zijn voetboeien en hij dacht: „Waren mijn dan met je lucifers zeker het beddegoed in de 1 benen maar vrij. Dan kon ik tenminste proberen brand steken, hè? Nee. vriendje, déar klimmen iets te ondernemen. Of.ja waaratje! Dat is we niet in!" Bosbranden teisteren VS In het westen van de Vere nigde Staten vechten vele duizenden brandweerlie den nog steeds een he vige strijd met enorme bos branden, die de afgelopen week al hon derdduizenden hectaren bos en landbouw grond hebben zwartgebla kerd. Tiendui zenden men sen en dieren zijn geëva cueerd. Dui zenden men sen zijn door dat hun huis in vlammen is opgegaan dakloos ge raakt. Op de foto brand weerlieden in Californië, die proberen een bosbrand langs een snelweg te blussen. An dere staten waar branden woeden zijn: Washington, Idaho, Monta na, Zuid-Dako- ta, Nebraska, Oregon, Neva da, Arizona en Nieuw-Mexico. Geheel in beslag genomen als de vakantieganger nu eenmaal is door zijn nieuwe omgeving heeft'hij meest- ai weinig oog voor de reacties van de mensen in wier midden hij verkeert. Wie daar naar luistert, kan over zichzelf heel wat wijzer worden. Daarom beginnen wij vandaag een serie van onze buitenlandse correspon denten over de manier waarop men in onze buurlan den aankijkt tegen de Nederlandse vakantieganger. Het eerst aan de beurt zijn onze zuiderburen. Met onze reputatie daar valt het blijkens de indrukken van onze correspondent nog wel mee. NEDERLANDERS BRUSSEL Belgen blij ven zich verbazen over Ne derlanders. Zeker over Ne derlanders. die dicht bij huis maar toch in het bui tenland hun vakantie door brengen. Want dan blijft er vaak niets over van het beeld, dat de zuiderburen hebben van de stijle, calvi nistische, gierige 'Ollan ders'. Er is duidelijk sprake van twee soorten vakantiegan gers, die Belgie in de zomer maanden bevolken. De wat luier uitgevallen soort, dat de kust opzoekt en de actie ven, die naar de Ardennen trekken. Bekijken we eens met Bel gische ogen de Nederlander, die zijn kamp (tent of cara van) opslaat aan de kust. Zodra hij zich geïnstalleerd heeft, probeert hij zijn tijde lijke buren over te halen een potje te kaarten, wat, als hij het voor het zeggen heeft, de gehele vakantie mag duren, zo lang er een goed gevuld kratje bier on der het kampeertafeitje staat. Vaak vergist hij zich bij de aankoop van het bier in de (zwaardere) soort en verloopt het einde van de dag wat chaotisch, soms wat schreeuwerig. Het liefst heeft hij dat vrouw en kin deren zich de hele dag aan het strand vermaken en bij terugkeer een gebraden kippetje en een zak friet meenemen. Als hij met zijn gezin uit eten gaat, loopt hij eerst het hele dorp door en laat hij zijn echtgenote steeds een blik werpen op de menu's, die aan de gevels van restaurants hangen om èen indruk van de prijs te krijgen. Steeds vaker wordt de zakjapanner getrokken om franken om te rekenen in guldens. Er wordt pas naar binnen gegaan na breedvoerige discussie in gezinsverband, altijd hande lend over de kosten en nooit over de mogelijke kwaliteit, maar als het op afrekenen aankomt wordt een verrassende fooi gege ven, die de Belgische ober van zijn landgenoten niet gewend is. Omdat de Nederlander op vakantie weigert zich voor het diner om te kleden, in tegenstelling tot de Belg of de Fransman, is hij door de ober ogenblikkelijk thuis te brengen vanwege de korte broek en sandalen, waarin de sokken misstaan, en heeft zij een jurk aan, die zoveel mogelijk naakt toont van het totaal dat zij de zon kon aanbieden zonder daar bij in aanvaring te komen met de plaatselijke kodde beier. Kinderen zijn lastig na een dag zon. zijn niet ge wend zich aan tafel te ge dragen en spelen krijgertje rond de tafels van anderen zonder dat vader en moeder ingrijpen. Ook de Nederlander in de Ardennen draagt meestal korte broek, overhemd met opgestroopte mouwen met dwars daarover de riem van een fototoestel of verrekif- ker en sandalen. Zowel de dames als de heren hebben hier bovendien bijna altijd iets op het hoofd, zonnek- lep, pet, mal hoedje of ge knoopte zakdoek. En alsof zij in het oog van de ber gachtige omgeving zich enigszins gehandicapt voe len, bedienen zij zich bij het voortbewegen of van een heuse wandelstok of van een soort boomstam a la St. Christoffel. De Ardennen- bezoeker, meestal geen echt ervaren wandelaar, raakt nogal eens de weg kwijt, wat des te pijnlijker wordt, omdat eventuele passanten, die als gids kunnen dienen, niet begrijpen wat hij zegt. Als de familie 's avonds op de camping arriveert, ver telt zij rond dat „ze net doen alsof ze geen Neder lands spreken". De Neder lander is „in" voor excur sies, die hem vanuit het Ar- dennengebied naar nog een ander buitenland voeren, zoals Duitsland of Frank rijk. Zonder mankeren wor den dan het eigen pakje brood en de tinnetjes bier of frisdrank meegenomen, maar de fooi voor chauffeur of rondleider is beslist niet karig. De Nederlandse Ar- dennenbezoekers maken het liefst zelf hun eten klaar voor tent of caravan. Het ergert Belgische mede- kampeerders nogal eens dat de Nederlanders erg lawaai erig van een avondje uit te rugkeren en het feest luid ruchtig en met zoveel mo gelijk tot diep in de nacht doorzetten. Alsof zij bang zijn van de stilte, die eigen is aan de Ardennen-nacht. Opvallend is, dat de Neder-, landers 's nachts nogal eens de toiletten moeten opzoe ken. Dat komt niet alleen door het bier, maar ook doordat zij niet gewend zijn aan het geluid van stromen- (ADVERTENTIE) MALLORCA, NÓG GOEDKOPER DAN U DACHT App PORTO FINO te SANTA PONSA heerlijk gelegen bij de baai Vliegvakanties: 8dgn V a. f675,- 15dgn v a. f 785,- Vertrek elke woensdag en zondag v a. 31 juli. Toeslag vertrek zondag f 25.- Vraag uw ANVR-reisbureau of bel 070-654800 of 521551 WILDE STAKINGEN IN ISRAEL JERUZALEM In Israël is gisteren door ongeveer 80.000 ar beiders gestaakt tegen het economisch bezuinigingsplan, dat on langs door de regering-Peres is afgekondigd. Onder meer werd gestaakt door werknemers van de PTT, de electriciteitsbedrij- ven en de Israëlische radio. Het bezuinigingsplan voorziet in drastische prijsstijgingen, terwijl lonen worden bevroren. Het welslagen van het plan hangt af van het vermogen van de rege ring om voet bij stuk te houden onder druk van de vakbonden NAIROBI „Waar vind ik onderdak en hoe krijg ik het geld terug dat ik al heb be taald voor een hotelkamer waar ik niet in kan. Dat zijn de problemen waar veel vrou wen mee worstelen die naar Nairobi zijn gekomen voor de vrouwenconferentie. Neder land zou nu overwegen de subsidie terug te vragen aan het Kenyase secretariaat dat zorg moest dragen voor de huisvesting van deelneemsters die van 10 tot 26 juli in Nairobi wordt gehouden. Alle aanvragen voor hotel- deze week arriveren driedui- ruimte dienden, vergezeld van zend afgevaardigden van de een aanbetaling, ruim vante- lidstaten van de VN voor de voren ingediend te worden bij officiële VN-conferentie. het Kenyase conferentiesecre tariaat. Er zijn dan oók veel meer vrouwei gekomen dan De vrouwen zullen praten naar Nairobi over de toekomstige koers van' verwacht. (je vrouwenbeweging. Ze zul len zich bezig houden met on- Voor het forum, de tiendaagse derwerpen variërend van ge- r WÈJ:- zinsplanning tot prostitutie. De conferentie vormt een af- schaduwconferentie die van daag is begonnen, hebben zich naar schatting tienduizend vrouwen laten inschrijven, sluiting van een in 1975 door terwijl was gerekend op vijf- de Verenigde Naties uitgeroe- tot zesduizend. In de loop van pen tienjarig actieplan om een einde te maken aan alle vor men van discriminatie van de vrouw. De organisatoren ho pen een overdaad aan politiek, die de bijeenkomst in Kopen hagen in '80 verstoorde, te vermijden. Maureen Reagan, die de Amerikaanse delegatie leidt, dreigt met opstappen als er teveel over politiek wordt gesproken. Teresa Shitakha, de Keniase vice-voorzitster van de VN-conferentie, zei dat de Keniase vrouwen geen be hoefte hadden om verant woordelijkheden te veroveren die mannen hebben. Haar landgenote Eddah Gachukia zei dat de bevrijding van de vrouw door de westerse pers in Afrika was geïntroduceerd als een strijd om gelijk te wor den aan mannen. Wij geloven niet dat vrouwen gelijk kun nen zijn aan mannen, en we willen dat ook niet, zei zij. Wij willen als vrouwen mogelijk heden krijgen om ons volledig te ontplooien. Als vrouwen zich met mannen gaan meten raakt er een zeker element verloren.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 5