NIEUWSRUBRIEKEN VEROORZAKENDE RAMPSPOEDEN NIET ZELF SftDIO/TELEVISIE Saidóc Gomanl MAANDAG 8 JUU 1985 PAGINA 9 —[Laatst zei een mevrouw 3 de tv: „Ik kijk naar les op de tv, behalve sport daar is het altijd vechten geblazen, en niet naar de politiek, dat is van hetzelfde laken een pak en niet naar andere rampspoeden". Hieruit kristalliseert zich de vraag, met een nei- ;ing tot een conclusie, of Ie belangstelling voor de nieuwsrubrieken van de verschillende zendge machtigden met een overwegend toch ernsti ge inhoud in kijkdicht heid en waardering te rug zou lopen. H| AVRO's Televizier noteerde in het afgelopen seizoen een dramatische terugval. Van •ond 3,5 miljoen kijkers naar minder dan de helft, al bleef de waardering op bijna een zeven gehandhaafd. VARA's Achter het Nieuws verloor dit seizoen van de 4,5 miljoen kijkers er meer dan een mil- joen. doe moeten die cijfers begre- pen worden? Bij de AVRO ziet men die schokkende da- v. ling als een gevolg van de verplaatsing van deze ru briek naar vroeg in de avond, nl. op maandagavond rond zeven uur. Als overwe ging gold hierbij, dat later op de avond Karei v.d. Graaf nagmet zijn praatrubriek zat en 89dat twee programma's met «Plover wegend gesproken woord beter niet achter el- jkaar kunnen worden ge- plaatst. Boze tongen beweer- ggJden echter, dat die terugval PHiets te maken heeft met het ■■verdwijnen uit „Televizier" ^Bvan Jaap van Meekren, toch ^■jarenlang het gezicht van BBRdeze rubriek. Bij de AVRO heeft men zich diepgaand beraden over te men stappen teneinde de belangstelling voor haar nieuwsrubriek weer op rede lijk peil te vijzelen. Woordvoerder Jan Goeijen- bier maakte zich na rugge spraak met Wibo v.d. Linde warm voor de volgende visie: „Die terugval van Televizier heeft alleen maar te maken met het vroege uitzenduur. We dachten, dat de Neder landse kijkers er rijp voor waren. In Amerika brengen ze de nieuwszaken ook in het begin van de avond en op Duitsland 3 heeft tussen 7 en 8 uur „Aktuelle Stunde" een vaste plaats. Dat is daar een begrip. De AVRO heeft wil len toetsen of Nederland hier al rijp voor was. Die proef zou zeker goed zijn uitgeval len als de andere omroepen dit AVRO-idee hadden ge volgd en dat ook hadden aangedurfd. Maar die ge woonte bestaat hier gewoon weg niet. Toch jammer, want dan hou je in het hart van de avond mooi tijd over voor vrolijker zaken. We trokken met Televizier dus te weinig kijkers. Aan de rubriek zelf lag het niet, want de waarde ring bleef goed. In het ko mende seizoen gaan we weer terug naar later op de avond. Op de vaste vrijdag gaat Te levizier om tien uur met zijn uitsending aan de slag. Niet direct gevolgd door prater Karei v.d. Graaf, want dan heb je weer twee uitzendin gen met veel gesproken woord achter elkaar. Daarom plaatsen we tussen Televizier en Karei v.d. Graaf een serie, een half uurtje- om zich ge reed te maken voor Karei, die het na een moeilijk begin steeds beter ging doen en uit eindelijk zijn eigen trouwe publiek kreeg van meer dan twee miljoen mensen, heel wat zo laat op de avond. Mocht de belangstelling van de kijker voor serieuze on derwerpen in de nieuwsru brieken teruglopen, omdat men wel eens wat anders wil zien dan alleen maar ellende, dan zal Televizier zich niet gaan bezig houden met luch tiger zaken. Televizier blijft een informatieve rubriek en niet een amusementsbijdrage. Of het verdwijnen van Jaap van Meekren iets te maken heeft met de terugval van Televizier, dat zou ik me kunnen voorstellen, maar dat is niet te meten". TERUGLOOP Bij de VARA heeft men min der moeite met de verklaring voor de terugloop van kijkers voor Achter het Nieuws. Die heeft direct te maken met de zenderruil met de KRO, die op de dinsdagavond tegen over de Ev. Omroep terecht kwam en hetzelfde aantal kijkers won als de VARA verloor. Bij de VARA beschouwen ze dat als vrij normaal, zo goed als het bekijks voor een ru briek voor een deel ook be paald wordt door wat er voor en achter je nieuwspro gramma op hetzelfde net zit en wat op dat moment op het andere net is te beleven. Wat dit betreft ziet de VARA op korte termijn de toekomst ietwat somber in wat AhN betreft. Dat zit volgend sei zoen op zaterdagavond laat met veel uitgaande mensen, bovendien na Sonja, dan wel op de woensdag en dan zie je in het voorjaar het cupvoet bal verschijnen op het andere net. Dan moet er door AhN gewerkt worden voor een leeg stadion. Geen opgewekt vooruitzicht, maar men is be zig op de eigen zendavonden in de loop van de avond al vast een kwartiertje los te weken, waarin AhN de meest opvallende gebeurens van de dag alvast mag pre senteren, onder het kijkpu- bliek brengen. Maar intern bij de VARA vreest men wel voor dramatische zakkers in de kijkcijfers voor AhN. Ton Verlind: "Naast de ellende ook een op lossing aandragen". Cees Labeur: „Voor amusement is Hier en nu niet in de wereld gezet". Het beperkte bekijks van en kele honderdduizenden voor Tijdsein van de Ev. Omroep hoopt men op korte termijn naar boven om te buigen. Men is op de goede weg en met de huidige ontwikkelin gen niet ontevreden. Zegt Peter Vedder van deze ru briek, dat het bekijks inder daad niet groot is, bekend verschijnsel, maar dat de si tuatie zich aanzienlijk heeft verbeterd sinds zijn omroep met de B-status eenmaal in de week met Tijdsein komt, terwijl vroeger moest worden gewerkt een tot tweemaal per maand. Peter Vedder: „Dan moesten we altijd teruggrijpen op on derwerpen met een ethische uitdaging, zoals abortus en euthanasie en dit dan vaak nog met terugwerkende kracht, omdat de aanleiding ertoe alweer enige tijd oud was. Dat doen we nu nog, maar doordat er meer ruimte is, wekelijks zendtijd, kan ik ook andere zaken aanpak ken, zoals zeer onlangs het verongelukken van de F-16- straaljager, toch evenzeer een zaak van leven en dood, waarin je je visie als omroep met een eigen gezicht kwijt kunt. We brengen ook meer actuele politiek. Onze kijkers komen nu ook CDA-man Bert de Vries en dat soort mensen op het scherm tegen. Bovendien krijgen we uit vakkringen complimenten over de visuele vormgeving van Tijdsein, allemaal reden om opgewpkt voort te gaan". GOED NIEUWS Het is al een heel oud ver haal, maar aan de Hilver- sumse Emmastraat luistert men daarnaar nog steeds niet verveeld, dat Brandpunt de nieuwsrubriek met overwe gend de meeste kijkers telt. Ton Verlind is het dan ook niet eens met de stelling, dat de mensen uit overvoerdheid met rampspoed zouden afha ken bij nieuwsrubrieken. Ook de waardering daalt niet. Ze kwamen enige malen aan meer dan 4,5 miljoen kij kers met ook nog hoge waar deringen, soms zelfs meer dan zeven. Wel toont Verlind begrip voor het verhaal bij voorbeeld van een chirurg, die als hij de hele dag bezig is geweest om een mensenleven te behouden, hij bij thuis komst via nieuwsrubrieken moet vernemen hoe door droogte, honger of water vloeden duizenden levens in één klap verloren gaan. Hem staat ook wel eens voor ogen uitsluitend een soort Goed Nieuws Journaal te brengen, waarom door bepaalde krin gen uit de kijkbevolking met aandrang gevraagd wordt. Maar hij maakt het nieuws niet zelf. Verlind c.s. doen een keus uit het aanbod en dat behelst meestentijds een stortvloed aan rampspoed. Verlind: „Toch zoeken wij oprecht naar tegenwicht. Op die wijze is „Brandpunt in de markt" ontstaan, zo ook het „Zomercafé" van Brandpunt. Welke feiten bieden perspec tief tegenover de dalende lijn van de vaderlandse econo mie. Niet alleen de ellende, maar ook de oplossing. Met die rubriek scoren we erg hoog. Wij hebben onze goede kijkcijfers niet te danken aan de toevallige plaatsing naast de EO. Met alle respecxt voor die omroep, maar die zien wij niet als een concurrent". Niet wil Verlind ontkennen, dat het bekijks voor Brand punt in zekere mate te ma ken heeft de plaatsing achter een ander veelbekeken pro gramma, zoals na de 1-2-3- show en Brideshead. Toen raakte men aan cijfers van bijna vijf miljoen. Dit kan zelfs licht verteke nend werken. Het meten van de. kijkcijfers gebeurt o.a. aan de hand van een apparaatje, dat gekoppeld wordt aan het tv-apparaat van de deelne mers aan het onderzoek. Dit apparaatje noteert de „beke ken" Brandpunt-uitzending, terwijl de mensen nog na praatten over de Ted de Braak-trouvailles, terwijl zij. in wezen de onderwerpen van Brandpunt niet volgen. Zo kun ie natuurlijk ook aan hoge kijkcijfers komen, maar niemand die daar een juiste verantwoording bij kan ge ven. Wel heeft men kunnen vaststellen, dat de „Middage ditie" van Aad v.d. Heuvel niet nadelig werkt op het be kijks voor Brandpunt in de avonduren. Een soortgelijke ervaring heeft de VARA met Koos. GEEN KUNST Volgens de NCRV, die met Hier en nu doorgaans wat la ger scoort in kijkdichtheid, worden die cijfers in hoge mate bepaald door wat er voor en na je komt. Zit Hier en nu na een kerkelijke ru briek met een gerichte be langstelling, dan deelt de nieuwsrubriek daarin qua kijkerstal, omdat de kijkers nogal eens willen blijven hangen. Als Brandpunt hoger scoorde, dan noemt de NCRV dat geen kunst, omdat ze kwamen na de van de NCRV overgenomen Ted de Braak. En dat is niét eerlijk. Paul de Man van de TROS constateert ondanks lichte, door hem tijdelijk genoemde kijkersdalingen, dat de inte resse in de nieuwsrubrieken op peil blijven. Er bestaat een constante groep van drie mil joen kijkers, die ook een waardering van een kleine zeven bliven geven. Terug loop in de cijfers zijn meestal direct te verklaren uit de omstandigheden, ofwel het geplaatst zijn tegenover een veelbekeken uitzending van een ander ofwel een fraaie zomeravond. Zijn Aktua blijft bewust zoeken naar lichtere onderwerpen naast de zwaardere. Zo zagen we dezer dagen Roger Moore in zijn nieuwste film. In die ge vallen noteert men ook meer bekijks. Bij de formule van Aktua hoort het bewust zoe ken naar lichtere onderwer pen. Bij de VARA. die ondanks tegengestelde geruchten zich duidelijk wil blijven onder scheiden van de TROS, doet men aan die mode niet mee. Hans Emans, eindredacteur ad interim AhN: „Wij wer ken volgens de magazine-for mule overwegend aan ernsti ge zaken. Daar moet je wel een zekere dosering in vol gen. Je kunt niet blijvend aankomen met het vergaan van de wereld voor de derde keer en het uitbreken van de Derde Wereldoorlog. We pro beren telkens weer ook socia le, menselijke onderwerpen aan te dragen, zoals laatst de school voor vrouwen die na dien een baan vonden en Vietnamese bootvluchtelin gen die met een diploma hun draai hebben gevonden in ons land. Het is niet alleen maar tobben met die mensen. Ook zij hebben toekomst. Maar uitgesproken filmster- renflauwekul doen we niet aan". Cees Labeur, die voor de met vakantie zijnde René Eijber- sen de Hier en nu-zaken waarneemt, vindt voor frivo liteiten in Hier en nu geen plaats. Zegt hij: „Daar zijn andere programma's voor en daar zijn er genoeg van. Wel graag wat luchtige onderwer pen. Zo kwam Hier en nu onlangs met de Gooise opera in de regen en de verkoop van Nederlandse kunst in Sotheby. Wij zijn de enige omroep, die per uitzending drie onderwerpen in Hier en nu stopt, soms zelfs maar één, met geen ander oogmerk dan wat dieper in een onderwerp te graven. En de waardering? Die wordt toch mede bepaald door onmeetbare effecten. Een informatief goed ge maakt werkstuk over de be zuiniging kan laag scoren, omdat de kijkers moeite heb- ederland EDERLAND 1 waAVRO r IHOO Honderd Beroemde woi Schilderijen. Afl.: 'De naak te Maja', van Goya .10 Levenslang (5), tv-serie. Rex is erin geslaagd in En geland terug te keren en tracht zich als Rufus Dawes te presenteren .00 Een paard in de hand (5), informatieve serie over de ruitersport .15 Minibios NOS .30 Vz6-Journaal AVRO .40 Wie waagt die wint, programma waarin de ge motoriseerde uitdaging cen- a jtraal staat. Presentatie: Ma- 2 Sjrianne van der Zeijs en Cees Verhart Oma Fladder, kinderse- c"°[rie. Afl. 5: De zielepoot onal(herh.) Aap om mee te praten 1 ka(slot). kindermusical in twee woidelen van Jan Staal, ge- iidifspeeld door het Amstel To- roelneel. Kim helpt de verdrieti- Daaige aap Kiki uit het circus te kaléontsnappen. Ze wil de aap ee©n de clown helpen om naar 1 ee Afrika te gaan plaa-50 AVRO'8 Sportpanora- ma, wekelijkse sportrubriek .20 Televizier Magazine. Actualiteitenrubriek waarin uitgebreid wordt ingegaan °jop het probleem van de arerstigmatisering van ex-kan- >erejkerpatiënten. Vervolgens 8e' wordt aandacht besteed aa,aan een sterk verontreinigd terii fabrieksterrein van een gal- d vaniseerbedrijf in Rotter- e gdam en Ed Pereboom praat teru over de economische groei eige in ons land da NOS Davis treedt met zijn I op in een herhaling van i Sea Jazz Festival-opna- 1 1981. Ned. I om 22.45 tv-serie. Dane wordt in Rome tot priester gewijd. Zijn zusje Justine probeert in Londen als actrice werk te vinden. Daar vraagt Rai- ner Harheim haar ten huwe lijk. Ze weigert 22.00 Praatpark, talkshow met Nelleke van der Krogt 22.45 AVRO's Jazz Podium (3). Opnamen van het North Sea Jazzfestival van 1981: Het Dizzy Gillespie Sextet en het Miles Davis Sextet 23.15 Ontdek je plekje. Afl.: Harderwijk NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 15.30-16.50 Tour de France, rechtreeks verslag van de 10e etappe: Epinal - Pon- tarlier (198 km.) 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Tour de France, samen vatting van de vandaag ver reden etappe 18.40 Sesamstraat 19.00 Journaal HV 19.12 Heilige oorlog tegen abortus, BBC-reportage over de anti-abortusbewe ging in Amerika KRO 19.27 Elis Regina, Braziliaan se muziek door het echt paar Elis Regina en Cesar Camargo Mariano 20.05 De gelukkige jaren (The Happy Years), Amerikaanse speelfilm uit 1950 van Willi am A. Wielmann. Dink Sto ver wordt door zijn gedrag van verschillende scholen gestuurd. De Lawrence Academy zet hem echter voor het blok: kiezen of de len. Zelfs zijn medeleerlin gen keren zich hier van hem af 21.50 Meesterfotografen. BBC-serie portretten over beroemde fotografen. Afl. 2. Een van Amerika's be roemdste landschaps- en natuurfotografen: Ansel Adams NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden ATN/Filmnet 17.00 The Littles (10): Prescription for Disaster; 17.25 65 Jaar Neder landse Film: Boefje (herh.).; 19.00 Hardcastle McCormick (herh.). (14): School for Scandal; 19.50 Nigh- thewks; 21.25 Bettlestar Gallactica; 23.30-01.15 The Long Good Friday. 15.25-16.35 Tour de France. Recht streekse reportage van de laatste ki lometers en de aankomst van de rit Epinal - Pontarlier 17.30 Plone, de gekke kikker, kleu terserie 17.35 De krekel en de apin, Tsjechi sche tekenfilm 17.40 Liegebeest, kinderprogramma 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma 18.05 Tom en Tina, kinderprogram- 18.15 Take it easy. Engels voor be ginners 18.40 Tijdrover. Lieve plantjes 18.50 Tour de France. Samenvatting van de rit van vandaag 19.10 Uitzending door derden: Pro gramma van het Vrije Woord 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Reilly, meesterspion (Reilly, Ace of Spies), Engelse serie naar het boek van R.B. Lockhart. Afl. 8: Het einde van het spel. Moskou, juli 1918: Reilly wil er de Lettische wacht van overtuigen dat de Britten Letland zul len bevrijden als ze Lenin uitlevert 21.00 Fresh Fields, Engelse comedy serie ovér een echtpaar van middel bare leeftijd. Afl.: Verhuizen. William en Hester denken aan verhuizen. Het wordt echter geen verzetje 21.30 Lawrence of Arabia: The mas ter illusionist, Australische documen taire uit 1984 van Geoff Burton en Mi chael Caulfield 22.45 Journaal en Coda RTBF 1 15.25 Tour de France, verslag van de 10e etappe 16.40 Teletekst 17.30 Mededelingen ONEM 17.45 Ciné-vacances 18.10 Lollipop, gevarieerd kinder programma 18.45 Clip Club 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.30 Journaal 20.00 Tour de France, samenvatting van de vandaag verreden etappe 20.10 LUe aux trente cercueils (2), tv-serie naar het werk van Maurice Leblanc. Véronique gaat op onder zoek uit na verschillende mysterieuze gebeurtenissen die zich bij de hut hebben afgespeeld 21.10 Souvenirs de justice (Memory of Justice). Amerikaanse documentai re-serie uit 1975. Afl.: Nuremberg et les Allemands. De geschiedenis van de hedendaagse maatschappij en haar relatie tot recht en gerechtigheid 23.20 Journaal MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Martin en Simon met 'Videopix' (16.00), Gaz (17.00) en Sunie met 'Pop-back' (18.00). 19.00 Champs Elysées. Amuse mentsprogramma, gepresenteerd door Michel Drucker 20.30 L'Americain. In een kleine ha ven in Engeland gaat het gerucht dat Max 'de Amerikaan' in Nevada goud heeft gevonden 21.00 Tafeltennis. Demonstratie- wedstrijden. £2.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Martin en Simon met 'Videopix' (22.30), Gaz (23.00), Sunie met 'Pop-back' (00.00) en Diana (01.00). Duitsland Willy Fritsch speelt de rol van bouwondernemer Harald Rehm in „Wo die alten Walder rauschen". Duitsland 2 om 20.15 uur. DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Hinter den Fassaden. 'Van mensen en huizen', filmreportage over drie oude huizen in Berlijn waar drie beroemde vrouwen een deel van hun leven hebben doorgebracht (herh) 17.20 lm Schatten der Eule, (Bren- don Chase), Engelse jeugdserie. Afl.7: Urn Haaresbrelte. (herh) 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.25 Musik Convoy 19.00 Auf die sanfle Tour (Maggie Forbes). Afl.: Witte vos-zwarte vos 19.58 Heute lm Ersten 20.00 00 Tagesschau 20.15 Eine Italienlsche Legende: Gi useppe Verdi, tv-film in 8 delen van Renato Castellani. Afl. 4: De terug keer. Verdi vestigt zich met Giuseppi- na Strepponi in Busseto. Al spoedig gonst het In het hele stadje van de geruchten over Verdi die samenwoont en niet getrouwd is 21.15 Kontraste 21.45 Scheibenwischer, cabaretpro gramma van en met Dieter Hilde- brandt 22.30 Tegesthemen 23.00 Am Ufer der Dimmerung, Duitse speelfilm van Jochen Richter. De levensgeschiedenis van de journa list Thomas Bongert, een bekend journalist, die zich zelf nog slechts één jaar te leven geeft 00.45, Tagesschau CD Ondertiteling via Tele- Tekst. O Zwart/wlt-uitzen- ding. ■H Zwart/wit-uitzendlng met ondertiteling via Tele- Tekst. O Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3 Bij niet-Nederland- stalige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. DUITSLAND 2 16.05 Charlie Brown, tekenfilmserie.. Afl.: Alles fauler Zauber, Charlie Brown 16.30 Lassies Abenteuer, Ameri kaanse jeugdserie met Robert Bray. Afl.: Flug iiber den Abgrund (1) 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.50 Ein Colt für alle Fille, Ameri kaanse serie. Afl.: Howie in de ring 18.57 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Reportage am Montag: Ab- schied am Kilimandscharo, Reporta ge over Tanzania en president Nyrere 20.15 Wo die alten Walder rau schen, Duitse speelfilm uit 1956. Met in de hoofdrollen: Wlly Fritsch, Jose- fin Kipper en Carl Möhner. Regie: Al- fons Stummer. De bouwondernemer Rehm gaat met zijn zoon Nils en diens verzorgster Magaret op vakan tie naar Tirol. Maar van rust en ont spanning komt niet veel terecht 21.45 Heute-journal 22.05 Zum Jahr der Musik: Julius Cësar, opera van Handel. Uitgevoerd door het Concentus Musicus o.l.v. Ni- colaus Harnoncourt, m.m.v. Roderick Kennedy, Marjana Lipovsek e.a. 01.00 Heute DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II, Duitse les 39 18.30 Der Regenbogenprinz, kinder programma. Afl: Der neue Prinz 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Streit urn Tempo 100. Thema programma over de vraag of er een maximum snelheid op de Duitse Au tobahn ingesteld moet worden, ten einde de luchtvervuiling tegen te gaan 21.45 Kottan ermittelt: Hartlgasse 16a, tv-serle. Een postbode ontdekt het lijk van de bejaarde Gertrude Klenner. Commissaris Kottan ontdekt dat deze 'arme' vrouw twee hulzen aan de stadsrand van Wenen bezit. Deze worden verhuurd aan gastarbei ders. Een van hen kon de huur niet betalen en moest bepaalde diensten voor Gertrude vervullen. Zou hl) de dader kunnen zijn? 23.15 Helmut Qualtlnger loost: Dor owige Spieseer, verhaal van Oden von Horvath 23.45 Laatste nieuws Engeland SKY CHANNEL 16.45 Sky Trax Magazine, met Amanda Redington 17.30 Soul spectacular, met Tony Blackburn 18.30 Mr. Ed. Tv-serie. Afl.: Ed, the pilgrim 19.00 The Lucy show. Afl.: Lucy and Tennesee Ernie Ford 19.30 Barbara Mandrell The Man- drell Sisters. Muziek-special 20.20 Vegas. Afl.: The Andreas ad diction 21.10 The Untouchables. Afl.: The case against Eliot Ness 22.05 VFL Australian Rules Football 23.00-00.05 Sky Trax. Herhaling middagprogramma BBC 1 17.20 Up our street, kinderprogram- 17.35 Children's Island, kinderpro gramma 18.00 John Craven' Newsround, jeugdjournaal 18.10 Blue Peter 18.35 Rolf Harris's cartoon time 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.40 Fame, Amerikaanse tv-serie. Met: Debbie Allen, Jesse Borrego, Cynthia Gibb e.a. 21.30 'Allo 'allo, tv-^prie van Jeremy Lloyd en David Croft over een Franse caféhouder, die in oorlogstijd Britse piloten helpt een ontsnappingsroute naar Engeland te vinden 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Panorama, actualiteiten 23.05 Glitter 00.40 Weerbericht BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven 18.30 Open University 19.00 E East side of Heaven, Ame rikaanse speelfilm uit 1939 van David Butler. Met in de hoofdrollen: Bing Crosby, Joan Blondell en Mischa Auer. Met o.a. de song: 'Sing a song of sunbeams' 20.40 Favourite Walks, informatieve serie. Afl.: Chris Baines 21.05 The living planet, a portrait of the earth. Afl.: The Baking Deserts 22.00 Tom O'Conner 22.30 The Paul Daniels Magic Show, amusementsprogramm 23.10 Surviving 23.30 Newsnignt, actualiteiten 00.15 Weerbericht ITV 17.20 The incredible Hulk 17.45 Dramarama 18.15 Emmerdale Farm 18.45 Nieuws 19.00 Regionaal nieuws 19.30 City Sounds 20.00 The Real World 20.30 Coronation Street 21.00 Des O'Connor now 21.30 World in action 22.00 The Sweeney 23.00 Nieuws 23.30 Anglia reports, actualiteitenru briek 00.00 Hammer House of Mystery and Suspense 01.25 128, Suez road TV-morgen NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 EO 14.00 Handelingen ter plekke 14.35 Het kleine huis, Amerikaanse serie 15.20 Het verhaal van Petrus NOS 15.30-16.55 Tour de France. 11e etappe Pontarlier - Morzine BRT 1 14.25-15.15 Tour de France. Repor tage van de doortocht door de Mor- gin-Pas 15.45-16.40 Tour de France. Reportage van de aankomst van de rit Pontarlier - Morzine 17.30 Plons, de gekke kikker 17.35 Tom en Tina 17.40 Klein, klein kleutertje MUSIC BOX 08.00 Videoclips. 14.00 Herh. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau 10.23 Eine Italië- nische Legende: Guiseppe Verdi 11.25 Querschnitte 12.10 Umschau 12.25 Kontraste 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 15.00 E Fury DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.55 Pro gramma-overzicht 15.00 Heute 15.03 Fenn - Hong Kong Pful 15 30 Ferienkalender 16.05 Anna und der König von Siam, tv-serie 16.30 Der Wunschfilm für Kinder Entschei- dung im Fjord, jeugdfilm 17.00 Heute 17.15 Tour de France BBC 1 07.50 Breakfast time 10.20 Pink Panther 10.40 Huckleberry Finn 11.05 Hartbeat 11.25 C P and Quick- stitch 11.30-11 50 Play School 14.00 Journaal 14.25 Weerbericht 14.27 Nieuwsoverzicht voor doven 14.30- 14 45 Postman Pat 17.20 Heads A Tails 17.35 Laurel and Hardy SKY CHANNEL 14.35 Movin' on 15.30 Swiss Family Robinson. Serle 16.00 Pat Sharp Show 16.45 Monsters of rock ITV 10.25 Sesame Street 11.25 Cartoon 11.40 The Adventurer 12 05 Freeti- me 12.30 About Britain 13 00 Coc kleshell Bay 13.10 Rainbow (herh) 13.30 Gardens for all 14 00 Nieuws HILVERSUM 1 EO: 17.03 EO-Onder- weg-zomers. 17.55 Mededelingen (NOS). EO: 18.06 Tijdsein. 18.30 Waar waren we ook alweer? 18.50 De Wolkenwagen. 19.02 Ronduit Radiok rant. 20.03 De muzikale fruitmand 21 05 Als mensen veranderen. 21.40 Brass on record. 22.02 Veraf en dichtbij. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. AVRO: 00.02 Easy Listening. 02.02 AVRO's Service Station. 06.02 AVRO's Zomerservice HILVERSUM 2 16.30 Nws. 1633 Woord in de middag. 16.45 NCRV Combo Corner. 17.00 Hier en Nu. KRO: 17.30 Nws. 17.36 Echo-magazi- ne. De Zevende Dags Adventisten 18.40 Thema: Wat heeft roken nu met God te maken? 18,55 BZN. KRO: 19.00 Goal op maandag. 19.30 Piere ment. 20.00 Nws. 20.03 KRO's ope- rette-album. 21.30 Uit het KRO-ar- chief. 22.30 Nws. 22.35 Uw koninkrijk kome. 22.45 Da Capo HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. AVRO: 19.02 De zwevende he mel. 20.02 Nationale L.P. Top 50. 22.02 Candlelight. 23.02 Swingtime HILVERSUM 4 VARA: 18.00 Nws. 18.02 Van Middeleeuwen tot Klassi- cisme. 19.05 Het klavier. 20.00 Radio Filharm. Ork. 21.20 Werken van Men delssohn. 22.00 Jazz-op-vier - Aad Bos. 23.00 Het zout in de pap HILVERSUM 5 NCRV: 17.30 Bij de tijd. 17.55 Intermezzo. 18.00 Onder de kop. 18.20 De smaak van macht. 18.30 Rijdt u ook zo goed? Afl.: De technische staat van de auto. 18.40 Er staat geschreven, herh. les 13. 18.50 Er staat geschreven, les 14. NOS: 19.00 Nieuws voor bultenlan- RADIO RIJNMOND 7.30 Ochtendma- lazihe. 16.30 Middagprogramma. gaz ine Mo rgen HILVERSUM 1 AVRO: 7 02 AVRO'S zomerservice. vervolg. 9.03 Neder lands op AVRO - I. 10.03 Snotneus ahoy!. 10.13 Arbeidsvitaminen. 11.03 Speciaal voor u. 11.37 De Brekers, hoorsp.serie. 12.03 Met de AVRO het land in.NOS: 14.03 Radio Tour de France: De 11e etappe Pontarlier - Lausanne - Morzine - Avorlaz. VPRO: 17.03 Borét HILVERSUM 2 7.00 Nws KRO: 7.06 Het levende Woord. 7.15 Echo. 8.30 NWS. 8.33 Postbus 900. 8.43 Levens lief en levensleed 9.30 Nws. 9.33 M/V-magazine. 10.30 Nws. 10.33 Wat heet oud. 11.30 Nws 11.33 Met de KRO. met Anne. 12.00 Kruispunt. 12.30 Nws. KRO: 12.36 Echo 13.00 Nws. 13.10 Echo politiek regionaal 13.30 Nws. 13.33 Glas In lood. (herh 14.30 Nws. 14.33 Sporen in het ach terland. 15.00 Beroepen in de Zee vaart. 15.30 Nws. 15.33 Zo de ouden zongen, piepen de jongen. TROS 16.00 TROS Nieuws Show HILVERSUM 3 NOS: 18 04 De Avond- spits. VARA: 19.02 Dubbellisjes. 20.02 Popkrant 21.02 Moondogs. morgen met Jeroen Krabbé. 9.00 Continu klass. 11.00 TROS Concert zaal. 12.30 Primeurs van de Matrijs en de concertagenda. 13.00 Nws. NOS: 13.02 De klassieke top tien 13.30 Belcantorium. NCRV: 16.00 In de schaduw van de meesters. Werken v. Goldmark. 17.00 Populaire klassie ken. HILVERSUM 5 AVRO: 17.30 Hilver sum 3 bestond nog niet 18.30 De berg heeft een muis gebaard. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders (19.00 Turks. 19.10 Berbers. 19.20 Marokkaans-Arabisch. 19.30 Spaans) RADIO RIJNMOND 7 30 Ochtendpro gramma. 16.30 Middagprogramma

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9