Bewoners tegen doortrekken Conradstraat VAKANTIESPELEN BARSTEN LOS IN ALKEMADE fieidaeComa/nl Eerste paal in Postwi jk Feest Nieuwkoopse watersportvereniging Weer gegadigden voor Meer en Duin Bassie en Adriaan Ledental bibliothet Alphen loopt terug ïr. LEIDEN ZATERDAG 6 JULI 198S PAGING J] SASSENHEIM De woningbouw vereniging Vooruitgang begon gis- termiddag om drie uur met een derde project in de nieuwbouwwijk Postwijk. Voorzitter Jongman sloeg de eerste paal voor een flatgebouw met 56 appartementen. De flatwo ningen zijn bestemd voor een- en tweepersoonshuishoudens. De huur gaat gemiddeld 430 gulden per maand bedragen. Het flatgebouw in vier en vijf verdiepingen wordt gebouwd door aannemer Noorlan- der en wordt in de zomer van het volgende jaar opgeleverd. NIEUWKOOP De watersportvereniging Noord-Zuid uit Nieuwkoop viert deze zomer haar 50-jarig bestaan. In verband met dit jubileum heeft de vereniging een groot aantal activitei ten op het programma staan. Onder de naam NIWA-week wordt op 27 en 28 juli en 3 en 4 augustus op de Nieuwkoopse Plassen een belangrijke zeilwedstrijd gehouden. Zo'n zeventien klassen doen aan deze wedstrijden mee. Op zondag 7 juli kan iedereen met een geheel uitgedost vaartuig meedoen aan de Malle-botenshow. Om 14.00 uur wordt er verzameld bij jachtha ven Tijsterman. Zondag 14 juli wordt om 11.00 uur en 14.00 uur een demonstra tie en wedstrijd radiografisch bestuurde zeilboten verzorgd door modeljachtvereniging Spaarnewoude uit Haarlem. Zaterdag 24 augustus maakt men vanaf 20.00 uur een gondelvaart met ver lichte en versierde boten over de Nieuwkoopse Plassen. Na af loop wordt er vuurwerk afgestoken op de Noordeinder plas. LISSE De gemeente Lisse heeft opnieuw twee gegadig den voor het bedrijventerrein Meer en Duin gevonden. De raad van Lisse krijgt tijdens de raadsvergadering van 10 juli twee voorstellen. Eén voorstel betreft de grondver- koop aan de Lissese aannemer Horsman en Co. Dit bedrijf wil op het bedrijventerrein een gebouw neerzetten dat deels voor eigen gebruik zal worden benut en ten dele aan anderen verhuurd kan worden. Zo zou onder andere de firma Sercom Regeltechniek uit Lisse ruimte willen hu ren. Horsman wil een perceel van ongeveer 2660 vierkan te meter. De grond ligt naast het bedrijf van Autoschade- bedrijf Breed. De andere gegadigde voor een terrein op Meer en Duin is het duo Qusedackers en Maarschalk. De kopers willen een stuk grond van 2600 vierkante meter kopen om kantoorruimte en magazijnen neer te zetten. RIJPWETERING Het van de televisie bekende clownsduo Bassie en Adri aan komt vandaag naar Rijpwetering. De kinder vrienden zijn de hele dag te vinden op het kermisterrein op het Hertogspark en daar delen ze oliebollen en snoep goed uit en ook gratis kaar tjes voor de botsauto's en de zweefmolen. Overigens is er zaterdag op het Hertogspark een grote disco vanaf 20.00 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN Het ledental van de openbare bibliotheek is in 1984 wederom teruggelopen van 6187 tot 5682. Maar ondanks dat kan de Alphense bibliotheek nog opti mistisch blijven want het le dental, zowel als de inkomsten daalden veel minder dan bij andere bibliotheken in het land. Volgens het bestuur van de bibliotheek is dat te wijten aan het voorzichtige beleid met betrekking tot de contri- DEN HAAG/ALPHEN Het doortrekken van de Conradstraat in Alphen voor het doorgaande oost- westverkeer brengt on aanvaardbare overlast voor de bewoners met zich mee. Een aantal be woners van de Conrad straat en de Vorselen- burgstraat brachten giste ren hun bezwaren tijdens een zitting van de Raad van State over dit onder werp naar voren. Het is de bedoeling dat de Conradstraat de verkeersfunc tie van de Prins Hendrikstraat voor het doorgaand verkeer over gaat nemen. De bestaan de situatie wordt door de ge meente Alphen als zeer ver- keersgevaarlijk gezien. De Conradstraat wordt voor een periode van twee jaar voor het doorgaande verkeer openge steld tot de aanleg van rijks weg 11 voltooid is. Daarna zal de Conradstraat de functie van hoofdontsluitingsweg van het centrum gaan vervullen. „Dat betekent dat er twee jaar lang dagelijks 16.000 motorvoertui gen per etmaal over een weg van iets meer dan zes meter breed gejaagd mogen worden", aldus de advocaat van de Stichting Actiecomité van Hef- tot Havenbrug. „Er wordt iets gedaan aan de verkeerson veiligheid van de Prins Hen drikstraat, maar er wordt een levensgevaarlijke toestand in de Conradstraat gecreëerd". Een onderzoek van een ver keerskundige heeft volgens de advocaat uitgewezen dat van de hele doorgaande route van Hefbrug tot Havenbrug de Prins Hendrikstraat juist het veiligste gedeelte is. De bewo ners vrezen bovendien dat het massaal langsrijdende verkeer veel geluids- en stankoverlast teweeg brengt. Voorzieningen zoals geluidschermen vangen dit volgens hen onvoldoende op. „Onze straat wordt onleef baar", aldus één van de bewo ners. De werkzaamheden voor de doortrekking van de Con- radkade zijn overigens al in volle gang. Koninklijk goud voorJ. Kool Bijna veertig jaar heeft de heer J. Kool bij het Noordwijkse bouw- en aannemingsbedrijf De Raad Bouw b.v. gewerkt. Gisteren nam hij afscheid. Ter gelegenheid van zijn trouwe staat van dienst en de vele verdiensten die hij op sociaal terrein bulten het bedrijf om heeft, is hij onderscheiden met de eremedaille In goud in de Orde van Oranje Nassau. Gis teren kreeg hij tijdens zijn af scheidsreceptie de koninklijke onderscheiding opgespeld door wethouder C. van Duijn (rechts). De heer Kool heeft het bedrijf uit zien groeien. Onder zijn leiding kwamen diverse grote projecten en uitbrei dingsplannen tot stand. butieverhoging. In 1984 j die contributie slechts I gulden omhoog van 18 gw naar 20 gulden. Dit jaar 1 de prijs van een abonnel zelfs gelijk. Dat geldt c gens alleen voor de beta] leden. Het lezersaantal nam toe l gratis abonnementen. In dl tegorie tussen 14 en 18 welke ook gebruik maakt[,_ de afdeling voor volwasse steeg het aantal abonnemei van 3067 tot 3131. Bij de^ deren onder de 14 jaar wai~j stijging van 6666 naar 668f zerskaarten. Bij elkaar men in 1984 15.697 lezers] ten uitgegeven kaarten via de bibliobi Aarlanderveen en Zwami dam waren uitgereikt. Voor 1985 ziet de bibliot] haar toekomst zonnig moet. Er wordt geen vei] daling van het aantal aboj menten verwacht, terwijli het einde van de huisvest/ie problematiek in zicht lijkt^gt hoofdgebouw dat nu nog i^n Pieter Doelmanstraat tigd is zal verhuizen naar - nieuw complex op het 1^riJ beckeplein waar men defin schikking zal krijgen joel 1500 m2 ruimte. Ook is bezig voor het filiaal in uf, derveld, waar overigens ir leden zijn dan in het hoof bouw, een ander onderkop te zoeken omdat de ru(ok daar veel te klein is en j?rii soms maar extra boeken [0e leent, omdat er geen pLrj voor is. Dat filiaal zou gé Herenhof, dat waarschijj dit jaar nog in aanbouw wche< genomen. 1984 was ookiidd jaar dat de openbare bikalc theek in Alphen 25 jaareidi stond. Dat werd passendaat vierd waarbij tevens de ^trc werd uitgesproken nog ijudt service te kunnen verlqerv door aanschaf van microóger puters met software ten befenb ve van het publiek en defeer breiding van de muziekniet ling met compactdiscs en oeeg muziek. fchei ALKEMADE De zomerva kantie is amper begonnen en toch is er al van alles te doen in 'de Veen'. Het Comité Va- kantiespelen Alkemade heeft als vanouds een omvangrijk programma samengesteld, dat maandag begint met de avond- wandelvierdaagse, avondwan- delpuzzeltocht en een open huis van het nieuwe Cultureel Centrum in Nieuwe Wetering. Later in de juli en augustus volgen viswedstrijden sportda gen en huttenbouw. De avondvierdaagse start de eerste drie avonden tussen 18.45 en 19.00 uur bij de Alke burcht in Roelofarendsveen en de laatste avond tussen 18.30 en 18.45 bij de veiling E.M.M. Kinderen tot en met 16 jaar betalen 2,50 en volwassenen 3,50. De puzzeltocht start tus sen 18.30 en 18.45 uur bij het Dorpshuis aan de Pastoor van de Plaatstraat in Rijpwetering. Hieraan meedoen kost ƒ1. Diezelfde dag is er kleien, ver ven, knippen, plakken, dam men, schaken en domino te doen in het Cultureel Cnetrum in Nieuwe Wetering. Beide volgende dagen is dat ook het geval en de jeugd van 4 tot en met 14 jaar is er die drie dagen welkom van negen tot twaalf en van half twee tot vier uur voor twee kwartjes per dag. Eenzelfde evenement is van 13 tot en met 16 augustus te vin den in het Dorpshuis in Rijp wetering van 9.00 tot 11.45 uur en van 13.30 tot 16.00 uur, vrij dags alleen van 9.00 tot 12.00 uur. Zaterdag 9 juli kan er gevist worden. Jongens en meisjes tot en met 14 jaar mogen voor een gulden meedoen en moeten om negen uur aanwezig zijn op het terrein van het Cultureel Centrum in Nieuwe Wetering en het Dorpshuis in Rijpwete ring. Vissen staat ook op het programma voor 17 augustus voor dezelfde prijs en dan ver een sportdag gepland in De Tweesprong in Roelofarends veen van 10.00 tot 15.30 uur en men mag voor een rijksdaal der meedoen; meedoen aan huttenbouw op 16,17 en 18 juli in Rijpwetering en Oud Ade, dagelijks van negen tot vier uur, kost hetzelfde en op 6,7,8 en 9 augustus in Roelofarends veen en Oude Wetering op het Amstellanql naast DOSR vijf gulden en van 13 tot en met 16 augustus op het trapveldje aan de Achterweg in Nieuwe We tering drie gulden. De avond- fietsvierdaagse wordt verre den op 29, 30 en 31 juli en 1 augustus over 20 tot 25 kilome ter of 35 tot 40 kilometer. Daarvoor kan dagelijks gestart worden tussen 18.30 en 19.00 uur bij café Hogenboom op de hoek Spireaweg-Sotaweg in Roelofarendsveen, het Cultu reel Centrum in Nieuwe We tering en het Dorpshuis in Rijpwetering; .volwassenen be talen drie gulden vijftig en kinderen een rijksdaalder. Een polderpuzzeltocht, per boot voor drie gulden, gaat 12 au gustus om 18.30 uur van start bij botenverhuur Verhaar aan het Noordeinde in Roelofa rendsveen. De bijzondere slotmiddag is voor 17 augustus georgani seerd. Het Muziektheater 'Kip' presenteert voor een gulden per kind dan 'Gat in de Lucht' op het schoolplein voor de Ig- natiusschool aan het Noordein de in Roelofarendsveen en bij slecht weer in de Alkeburcht. Dan zijn de vakantiespelen echter nog niet ten einde: op 21 augustus is er nog de finale penalty-schieten vanaf 18.30 uur op het SVOW-terrein in Weteringbrug. Gm 19.00 uur begint daar ter afsluiting een voetbalwedstrijd tussen plaat selijk prominente voetballers en artiesten. BURGERLIJKE /STAND Bakker; Pierre, z.v. J. J. A. Mathieu en H. Alink; Alfred, z.v. A. P. C. Pret en G. van der Kraan; Patrick, z.v. D. K. Glasbergen en M. A. C. Homburg; Gabriëlle, d.v. M. C. S. Schellinger hout; Elisabeth, d.v. A. Haasnoot en P. van der Bent; Jie, d.v. Z. Wang en Y. Su; Arnoldus Theodorus, z.v. P. H. M. Bruines en J. Wurzer; Martijn, z.v. M. Rooderkerk en D. M. Meijer; Ramon, z.v. J. van der Linden en C. van Soest; Hendrikus Wilhelmus Ja cobus, z.v. J. C. H. Bakker en H. W. M. van Roode; Ruben Alexander, z.v. P. A. van Tilburg en C. M. T. van der Storm; Michel Jacobus, z.v. J. G. Smit en A. W. van Leenen; Rogier Leo Comelis, z.v. L. J. J. van Dam en A. J. Bunt; Marjolein, d.v. J. Zwaan en A. van Dijk; Diana, d.v. J. T. L. Bruijn en P. G. M. van den Hoek; Larissa Hendrika, d.v. R. Ruijs en C. E. Naaborg; Peter Cornelis, z.v. W. J. van der Pol en E. M. J. Krik haar, Chantal Jantine, d.v. J. P. C. Marlieke Suzanne, d.v. R. 1. Kasten en M. M. van 't Riet; z.v. J. J. Lares en L. L. M. Berry, z.v. F. W. Groos e G. Slingerland; Laurens Janl mens, z.v. L. H. A. M. Vehmeij? Hu Francina, d.v en G. J. M. van Rhee. ing Overleden: D. van der Steen,n H 25-4-1909. vrl., echtgen. van J." gen; W. O. Kaarsbaan. geb. 11-5-1 Jong, geb. 5-3-1933, man; C. V maker, geb. 4-2-1920, man; F. Öaar Montanus, geb. 13-1-1912, man; j..... T. Gruijters, geb. 13-11-1934, echtgen. van A. Buitenhuis; A.ellJ' 't Wout, geb. 23-7-1931, manfin Kromhout, geb. 24-3-1905, vrl gew. met H. W. Nijman; J. Slo< 9-1-1896, vrl., geh. gew. r D. Klinkenberg. Gehuwd: M. J. Ris en J. W. A. fn laan, C. R. M. de Bruijn en L. A.|en teveld, J. F. L. Brussee en C. Vb H de Wolff, P. J. Izeboud en Lrii Groenenberg, R. C. Kooi en E.L._, der Krogt, J. L. M. van Kan en (f E. Annard, H. Duijverman en E.psllJ Vol goede moed was het „Geïllustreerd Zondagsblad" de zomermaand juli van het jaar 1915 ingegaan en de re dactie probeerde die moed er ook in te houden. „Terwijl de oorlog onverzwakt en (he laas) nog altijd zonder kijk op een spoedig einde doorwoedt, heeft de Leidsche Hooge- school zijn LXVIIIe (lees 68ste) lustrum gevierd". Dat was leuk nieuws, maar het blijft jammeT dat de re dacteur niet kon rekenen. Immers een 68ste lustrum wijst op een 340-jarig bestaan. Enkele alinea's verder, ech ter, heette het, dat „het 490- jarig bestaan der Leidsche Hoogeschool niet merkt voorbijgegaan is". Men had duidelijk moeite met de Romeinse cijfers gehad. Maar a la, er was gevierd. „Niet met een weidsche „maskera de", zooals de oude, veel ge bruikte, maar zeker in de laatste, tientallen van jaren volstrekt onjuiste naam de grootsche historische spelen noemt, die langzamerhand waren gegroeid uit den „ver- kleeden optocht" van eeu wen geleden. De tijden zijn er niet naar om zulke geweldig-kostbare fees ten te vieren... en wellicht waren er ook geen personen te vinden geweest die uit ei gen zak de groote sommen ,;W- AARDBEIENEETSTERS: „De aardbeienoogst In het Kennemerlandsche aardbelenland. Heel de bevolking doet aan den aardbelenpluk mede: een aardig drietal In het aardbeienveld, proevend uit de sloffen". over hadden om „de Maske rade" te betalen, want het is de traditie van de studen tenfeesten bij de lustra van alle universiteiten, dat de studenten-zelf ze bekostigen! Maar toch is het lustrumfeest niet geheel stil voorbijgegaan, en de traditie althans is ge handhaafd èn wat de artistie ke opvatting van deze fees ten betreft door een open luchtspel „Bloemensproke", een elfendans met muzikale bewerking van den directeur van „Sempre", den heer F.A.E.Koeberg, èn wat de „gezellige" zijde ervan aan gaat door de noodige onder linge reunie-dinertjes, ont vangsten en toespraken, waarbij een der corpsvereè- nigingen, de bekende roeive- reeniging „Njord", tevens de plechtige inwijding van haar nieuwe clubgebouw vierde". Totzover de aandacht die aan het hoge Leidse instituut be steed werd. Maar het bleef verder gewoon oorlogstijd. „Toch zijn er en gelukkig aan wie de oorlogstoestand geen schade doet en dat zijn de aardbeienkweekers in Kennemerland. Het weer heeft meegewerkt, de oogst is groot en goed en dan komt het er slechts op aan, dat ook de afname daarmede in over eenstemming is. Hierovër valt nu gelukkig niet te kla gen en de uitvoer vooral naar Duitschland is groot..." Talrijk als de aard beien was ook de menigte volks „bij de groote processie op H.Sacramentsdag te Buda pest tot het verkrijgen van zegen op de wapenen Daar voor deed de kardinaal-aarts bisschop van het Hongaarse* hoofdstad een goed woordje bij O.L.Heer, Die ongetwij feld aan de kant der Habs- burgse dubbelmonarchie stond. Dan had je in Utrecht nog de familie Beets. Dames en he ren nazaten van Nicolaas Beets, die halverwege de 19e eeuw als Hildebrand het Hol landse standaardwerk de Ca mera Obscura had geschre ven, waarmee hij op dezelfde hoogte als Charles Dickens dacht te kunnen komen. Welnu, mede als eerbetoon aan hun eens zo fameuze grootvader-dominee speelden al die Beetsen met elkaar de „Camera" na. Althans de fa milie stelde de figuren der „Camera" als levend voor, en de aanwezige meisjes Beets schonken thee aan de bezoe kers der voorstelling. Het werd een sfeervol authentiek onderonsje, waarbij onder andere ook de „verguldpar tij" bij bakker de Groot werd nagebootst en een van de zoons speelde natuurlijk voor „een onaangenaam mens in de Haarlemmer Hout" ..,v ZIGEUNERS BIJ AMSTERDAM; ..Sedert eenlgen tijd bevindt zich I hoofdstad een groot Zigeunerkamp. De foto laat ons Anina kijken, d Ie" van het Zigeunerkamp, met haar jongste zusje!" BEETSEN ONDER ELKAAR: „De „Camera Obscura" In levende

Leidse Courant | 1985 | | pagina 12