gehoordgezien Xetty Rosenfeld legt zes dagboeken open J r^ADIQ/TELEVISIE CeicUeGoirtmit vrijdag 5 juli 1985 pagina 17 Fabeltjeskrant gert volgend sei- ien terug op het :herm, het nieuws izien door de gen van de bewo- irs van de dieren- ereld. Er komen nee nieuwe figuren zogenaamde érde werelddieren. e strekking van gt nieuws zal daar- oor een wereldom- jannendèr karak- r krijgen. De nieu- elingen zijn de ze- •a Zaza (links) en lama Chico. In hoofdredactie >mt geen wijziging, it blijft Meneer de j Jury Knokke Festival laaiend enthousiast over Nederland HILVERSUM In het Belgische kustplaatsje Knokke waar het jaarlijks terugkerend songfes tival wordt gehouden, verwacht men morgen avond een hevige strijd tussen de Nederlandse en Finse ploeg. Zij worden als besten gekwalifi ceerd van de vier groepen die een finaleplaats hebben veroverd. Het gebeuren wordt morgen avond rechtstreeks op televisie uitgezonden (BRT 2 om 21.00 uur). In de wandelgangen wordt gefluisterd dat het Nederlandse trio Julya Loko, Astrid Seriese en Mathilde Santing wel bijna móet winnen. Ze haalden zonder veel problemen de finaleplaats binnen. Daarbij werd vooral de presentatie van de dames geprezen en werd er heel enthousiast gereageerd op de arrangementen die Rick Elings bedacht voor het materiaal, dat de Ne derlandse ploeg naar Knokke meenam. Het drietal maakt overigens wel gebruik van de nieuwe regel dat in een taal naar eigen keuze mag worden gezongen. Nederland koos voor het Engels. Voor de finale plaatsvindt, wordt vanavond eerst gestreden om de „European Topstar"-titel, waarvoor o.a. Julya Loko het strijdtoneel betreedt. Zij zingt twee nummers, namelijk „I want my feeling back" en „The greatest love of all". Tijdens de finale van de „Knokke Cup 1985" brengt het drietal morgenavond zes composi ties. Samen zingen ze „Girl talk" en „Joseph, Joseph". Julya Loko brengt „Natural Woman" en „I'm a woman, I'm a backbone". Astrid Se riese zingt „Only women bleed" terwijl Mathil de Santing, die onlangs een platencontract te kende met WEA Engeland, „The summer knows" ten gehore brengt. usseeïILVERSUM Een dag- n- Soek bevat de meest per- e vaboniijke uitingen, vaak htieme ontboezemingen. 'paJïïet dagboek als een zeer a vaiersoonlijke vriend, bij J[®9Yie men het hart uitstort. iommige zijn daarom van. co^ioten voorzien of worden ja«Jchter slot en grendel be- 'landvaard. Toch kreeg t pro's Netty Rosenfeld oegang tot de geheimen tan driehonderd dagboe- (en, nadat zij een adver- entie had geplaatst met iet verzóek om medewer- Senfirig aan een tv"serie' een n ddee bedacht door Cherry «gfayzis. Dit leidt op korte 'zermijn tot drie (en later log eens drie) afleverin- bero«»Pn onder de titel „Dag- ïoek", te beginnen zon- lSpi^ag op Ned. I om 20.05 jjetty: „Uit die paar honderd "eacties heb ik er uiteindelijk jrie gekozen. Ik vertel liever Moöiet waarom ik bepaalde (ioed|agboeken ongeschikt vond ^loor de tv. Daar zou ik die ifgewezen mensen maar mee swetsen. Maar het heeft wel jman» maken met zeer intieme lom^gken. Ik heb lang om een GodPel V°1 dagboeken heen lo- msenften draaien. Tenslotte heb ik Sjjjedacht, er moet een geschie- 'p^Senis, een levensverhaal DayéSchter zitten. Zonder al te oiwaoersoonlijke uitingen". Zij kwam terecht bij de wis kundige Hans Freudenthal, een uitermate erudiete man met een helder verstand en vijf eredoctoraten. Opgeleid in Duitsland kwam hij later naar Nederland, waar hij werd verbonden aan de Am sterdamse universiteit. Sa men met Netty bladert hij door zijn dagboeken heen. Niet alleen maar persoonlij ke oprispingen. Men stuit ook op een stuk sociale ge schiedenis. Met zijn scherpe inzicht doorzag hij direct al les wat hij onder ogen kreeg, maar volgens zijn vader en nadien ook naar eigen zeg gen versnipperde hij zijn aandacht te veel, hield hij ook met behulp van zijn her sens zijn emoties te zeer on der de duim. Daar heeft hij achteraf spijt van. Hij be schrijft zichzelf als een hoogst oppervlakkige weten schapsman, die het ver had kunnen schoppen als hij zich tot enkele zaken had weten te beperken en zich daaraan tenvolle had gegeven. Schrijft hij van zichzelf: „Een genie schept uit zich zelf. Dat heb ik nooit gedaan. Ik wil. creatief zijn, maar kwam nooit verder dan een beschrijving van wat ik gele zen had. Het ergste vind ik als lezers van mijn dagboek later zullen zeggen: Hij is niet dood, want hij heeft nooit geleefd". Liefdesleven Netty: „Freudenthal heeft het wel over zichzelf, maar nooit echt intiem. Zijn erva ringen kunnen ook door an deren worden aangevoeld. vonden zoals hij het vertelt, zijn eerste schuchterheid. Ik heb ook gezocht naar een dramatische wending in zijn leven. Die eerste liefde over leefde de oorlog niet." Ook door het tweede dag boek-leven, volgende week zondag, loopt een grote lijn, die door anderen herkenbaar moet zijn. In die uitzending komt Loës Flendrie open hartig voor de draad. Eerst over haar mislukte liefde, la ter over het huwelijk, waarin zij zich als vrouw geremd voelde in buitenhuiselijke ac tiviteiten. Zodoende kwam zij bij de feministen terecht. Zij schreef vooral als zij zich triest voelde en knapte daar dan van op. In opgewekte stemmingen schreef zij niet, zodat haar dagboek een lich telijk eenzijdig relaas behelst van negatieve gevoelsver- werking. Zo schreef zij niet in de beginjaren van haar huwelijk toen twee kinderen al haar aandacht opeisten. Tenslotte werd zij kwaad op de huisvrouw in zichzelf en kwam er pas op de vrouwen- club toe zichzelf als waarde vol te ervaren. Het leven had het echter niet zo best met haar voor. Als gevolg van een ziekte kwam zij in een rolstoel terecht. Netty: „Men schrijft nogal eens dagboeken, omdat men zich niet lekker voelt. Ik vind het soms eng om daarin te lezen. Je hebt toch het ge voel, dat je te diep graait in Netty Rosenfeld: „Vrouwen zijn opener dan mannen". het leven van een ander. De schrijvers van dagboeken vinden er wel bevrediging in. Die schrijven de narighe den van zich af. Over het al gemeen houden meisjes op zeker moment op met het schrijven van een dagboek, Filosofisch zodra zij een vriendje krijgen bij wie zij hun hart kunnen uitstorten. Jongens houden het langer vol, maar dan gaat het vaak om homofiele jon gens, voor wie die ontdek king een enorme belevenis is, waarmee zij moeten leren leven". Dagboekschrijvers zijn vol gens Netty nogal eens ego centrische mensen, voortdu rend druk met zichzelf. Het gebeurt ook dat dagboek schrijvers later bladen weg scheuren. Zij schamen zich voor hun eigen roerselen of wel zij staan niet meer ach ter wat zij eerder aan het pa pier toevertrouwden. De dagboekschrijver van zon dag, Hans Freudenthal, vraagt zich op zeker ogen blik af, of hij maar niet beter alles kan verbranden wat hij ooit geschreven heeft. Toch komt hij tot aansprekende zelfbespiegelingen, waaraan hier en daar filosofisch ge halte niet kan worden ont zegd. Uit haar bemoeienissen met dagboekschrijvers heeft Net ty Rosenfeld ervaren, dat het nogal eens om zwaartillende mensen gaat. Die gaan heel diep op hun gevoelens in, maar als zij niet in staat zijn tot het relativeren van al die ernstige zaken, verliezen zij spoedig de aandacht van an deren. Neem je zelf wat min der ernstig. Zij vindt vrou wen opener dan mannen in hun dagboeken, maar niet perse beter. Zo kwam zij tot de eerste drie afleveringen: twee mannen en één vrouw. Netty: „Ik weet niet of ik terwille van het evenwicht bij de volgende drie, die ik in voorbereiding heb, twee vrouwen en maar één man moet nemen." TON OLIEMULLER GUPPIE Guppie Morrison van de KRO, die vanwege het wis selen en het ontbreken van een tandje hier en daar tij delijk slist, bewijst momen teel uitstekende diensten aan de vaste deejee Peter van Bruggen van KRO's Weeshuis op zondag op 3. Daarom kwam hij als geroe pen voor de aankondiging van „Slister Sledge". Het klonk trouwens bijna als „Slister Slet" vanwege die leemten in dat gebit. Ook anderszins zit Guppie niet stil. In zjjn vaste blad, de jongste uitgave van de Weeshuisgids 3, spreekt hij diverse volwassen collega's aan over hun beleving met de pop. Vertelt Lex Har ding, dat hij nog steeds be hoorlijk kapot kan zijn van een singletje. Het laatst had hij dat nog met het plaatje „Would I lie to you" van The Eurythmics. Hij voelt zich diep ontroerd om wat de makers aan muziek en gevoel in die ontboezeming weten te leggen. Frits Spits noemt zich een gemakkelij ke huiler, maar vooral springen hem toch de tra nen in de ogen bij platen die hem tot in het diepst van zijn ziel raken. Als hij dat niet meer heeft, houdt hij op met platen aankondi gen. Neil Young heeft hem altijd diep getroffen. Al dat gevoel in die neuzelende stem. Tom Mulder gaat door de grond bij ballads. Vroe ger floot hij altijd Dusty Springfield op de fiets. Dan ging het over straat van: „I only want to be with you". Wist gelijk de hele buurt het. Het is bijna allemaal luddevuddu wat voorbij komt. En Tom Meurders is nog steeds niet los van „Your song" van Elton John. Toen die plaat uit kwam, was hij juist hevig verliefd, dus die ging erin als een scheermes in zomer- boter. Guppies directe baas Peter van Bruggen voegt hier in de Weeshuisgids aan toe, dat hij niet direct zit te brullen bij een plaatje, maar dat hij heel stil kan zitten mijmeren. Met wellende waterlanders. Dat begon al in zijn jonge jaren. Zijn zus ter had een singlemapje. Daar grasduinde hij in. Hui len van verdriet doet hij niet. Hij noemt het huilen en lachen tegelijk. Dat is overmacht, overdonderd worden door muziek. Want dat leeft dan toch allemaal maar in mensen en dat komt door middel van mu ziek boven water(lander). KEES Kees Musters uit Alphen a/d Rijn gaat eind juli in Italië zijn wereldtitel zweef-* vliegen verdedigen. Hij vat dit niet luchtig op. TROS-tv trouwens ook niet, want die sturen een cameraman mee en hoopt woensdag 10 juli in de middaguitzending om 16.35 uur hier een beeldend verslag van te bieden. Kees is verkeersvlieger van Transavia, maar zweeft lie ver geluidloos op lucht. Dat doet hij al vanaf zijn zeven tiende jaar. Zo stapt hij zijn 56 ton zware Boeing uit en zo vliegt hij zWeef of zweeft hij vlieg, hoe zeg je dat. Veel thermiek in Italië. "r Nederland EDERLAND 1 NCRV i.OO NCRV-Jeugdmatinee, gevarieerd programma met korte films en een hoofd film. Met om 16.00 Poly goonjournaal, 16.05 De Hoepel, Bulgaarse teken film, 16.10 Kleine Beer en Puk de Hond (2), Russische film in twee delen. 16.35 Sherlock Holmes en het ge heimzinnige teken, Engelse tv-film. Sherlock Holmes moet weer een moord op lossen. Hij komt op het spoor van een paar parel- dieven die alles met de zaak te maken schijnen te heb ben. .20 Vrouwtje Theelepel, te kenfilmserie. NOS .30 1/26-Journaal. NCRV .46 De Carsons, tv-serie. Tot groot verdriet van de hele familie krijgt Margery een miskraam. .30 Ben je zestig kwis, spelprogramma met nostal gische filmfragmenten uit de jaren twintig tot heden. Presentatie: Judith Bosch. .00 Kerkepad 1985. Langs de Friese IJsselmeerkust. .25 m Hotel de Witte Raaf, jeugdserie. Afl.: Even afre kenen, meneer Donkers! Een hoteldief maakt de buurt onveilig maar Veld wachter Bulderbast zal wel opletten. .50 Verslag kampioen schap "Holland Surf Cup". NOS .00 Journaal. NCRV .28 E Bartje, tv-serie van Willy van Hemert naar de gelijknamige roman van Anne de Vries. Afl. 5: De Klabatse. Gelukkig voor Bartje woont het gezin Bar- tels weer in een eigen huis je. Er is echter weer een hieuw kindje op komst en dat maakt het leven er niet gemakkelijk op. .20 Hier en nu, actualitei tenrubriek. .55 Hill Street Blues, Ame rikaanse politieserie. Henry Goldblumes ex-vrouw wordt tot zijn grote woede ver kracht en Hunter maakt een einde aan een gijzelingsdra ma. .40 Cheers, Amerikaanse comedyserie. Als Norman zijn baan kwijtraakt willen Sam en Diane hem helpen. Norman neemt de hulp met beide handen aan. Maar wel een beetje te enthou siast naar de zin van Sam. .05 Dertien persoonlijke ontmoetingen. Dagsluiting door ds. N.J. de Jong-Dor- land uit Oostvoorne. NOS 23.20 Journaal. NCRV 23.25-01.10 De Sunshine Boys, Amerikaanse speel film uit 1975 van Herbert Ross met o.a. Walther Matt- hau en George Burns. Een komisch duo, dat jaren lang succesvol samen optrad, gaat met ruzie uit elkaar. Na jaren probeert een im- pressario hen weer samen te brengen, maar dan komt al het oude zeer weer bo ven. NEDERLAND 2 NOS 15.00-18.00 Studio Sport. Met Tour de France en ten nis op Wimbledon (halve fi nale heren enkelspel). 18.15 Nieuws voor doven. 18.20 Tour de France. Sa menvatting zevende etappe. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. KRO 19.12 De Beste Muppet- shows. Een keuze uit de Muppetshows van de afge lopen jaren. Vanavond als gast: Lola Falana. 19.40 KRO's Wereldcircus, top-artiesten uit het circus van Korea. 20.30 De onbekende sport. Eerste van twee documen taires van Radio Nederland Wereldomroep over een aantal specifiek Nederland se sporten. Afl.: beugelen, ringsteken en kaatsen. 20.55 Ted Tijd, zomerspél- show gepresenteerd door Ted de Braak. 21.55 10e Wereldmuziekcon cours Kerkrade. Recht streekse reportage van de openingsmanifestatie van dit muzikale festijn. Presen tatie: Tineke de Groot. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Screentest (slot), licht satirisch programma voor en door etnische minderhe den. 23.28 Een bericht van de Wil de Ganzen. NOS 23.30 Nieuws voor doven. ATN/Filmnet 17.00 Tin Tin: The Black Island; 17.40 De Paardentekenaar; 18.30 Fairie Tale Theatre: Rapunzel; 19.20 The Electric Horeeman; 21.20 Greaae II; 23.10 He Knows You 're Alone; 00 45-02.10 Condemned. BRT 1 15.45-16.40 Tour de France, recht streeks reportage van de rit: Reims - Nancy (220'/2 km.). 17.30 Klein, klein kleutertje. 17.45 Emma en Opa. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Plons, de gekke kikker, teken filmserie. 16.10 Star Trek, Amerikaanse SF-se- rie. Afl.: De stiefkinderen van Plato. De heersers van Platonius hebben een politiek systeem dat hen in staat stelt in te grijpen in de geest van hun onderdanen. Kirk, Spock en McCoy blijken niet in staat deze beïnvloe dingskracht te weerstaan. 19.00 Tour de France. Samenvatten de reportage van de rit van vandaag. 19.20 Uitzending door derden: Pro gramma van de Liberale Radio-Om- 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Pallieter, speelfilm van Roland Verhavert. Met: Eddy Brugman, Jac queline Rommerts e.a. Vlaanderen, begin deze eeuw: Een jongeman heeft zijn verloofde verloren en begint lang zamerhand over dit verlies heen te ra ken. De natuur en alles wat daarmee samenhangt krijgt een zodanige in vloed op hem dat hij zijn vroegere le ven volledig afzweert. Van dat mo ment af noemt hij zichzelf Pallieter. 21.40 Premiëro-oitra, nieuwe films gepresenteerd door Jo Röpcke. 22.40 Journaal an Coda. BRT i 15.00-ca.20.30 International» ten niskampioenschappen te Wimble don. Rechtstreekse reportage van de halve finales heren enkelspel. Com mentaar: Daniel Mortier. 21.00-22.30 Knokke Cup 1985, Euro Top Star. Rechtstreekse reportage. RTBF 1 15.45 Tour de Frenc». 16.40 Teletekst megazine. 17.30 Mededelingen ONEM. 17 45 Cinó-vacances. 18.10 Lollipop, kinderprogramma. De Nederlandse zangeres Julya Loko neemt deel aan het onderdeel „Euro Topstar", een individuele prijs voor de beste zanger of zangeres van het Knokke Festival. BRT 2 om 21.00 uur. 18.45 Clip Club. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.30 Journaal. 20.00 Tour de France. Samenvatting van de vandaag verreden etappe. 20.10 Lóeil des autres, serie repor tages. gemaakt door andere tv-sta- 21.10 O Ciné-club de minuit: Déja s'envol» la fleur maigre, Belgische geromantiseerde documentaire uit 1959 van Paul Meyer. Schets van het leven van een groep gastarbeiders uit Italië in een klein Belgisch dorp, door de oorspronkelijke bewoners verla ten, vanwege de economische malai se. Regie: Paul Meyer. 22.35 Journaal. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. "Between the lines': Sunie bekijkt de Engelse muziekbladen van deze week (16.00), 'TROS Europarade' met Kas van ler- sel (17.00) en 'First Sight Show' met Simon en een popartiest (18.00). 19.00 Kinderprogramma. 19.23 La venus d'ille. 20.18 La ruée vers l'eau. Gevarieerd programma. 21.12 Espac» Asncophone. Docu mentaire over kunst en tradities op Haïti. 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. "Between the lines' met Sunie (22.30), 'TROS Europarade' met Kas van lersel (23.00), Simon met de 'First Sight Show' (00.00) en Gaz (01.00). CD Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzen- ding. Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. 0 Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3 Bij niet-Nederland- stalige zenders: zwart/wit- uitzending in orginelp ver sie met ondertitels. Duitsland DUITSLAND 1 15.00-18.00 ARD-Sport extra. Ten nis op Wimbledon: halve finale heren enkelspel. 18.00 Hier und Heute. 18.15 Engel in Weiss. 18.40 Grand Café. 19.00 Golden» Zeiten - Bittere Zet ten. 19.58 Heute im Eraten. 20.00 03 Tagesachau. 20.15 Hotel des Todes (Ants), Ame rikaanse speelfilm uit 1977. Met in de hoofdrollen: Robert Foxworth, Lynda Day George en Suzanne Somers. Re gie: Robert Sheerer. 21.50 Plusminus, economisch maga- 22.30 Tagesthemen met Bericht aus Bonn, parlementair overzicht. 23.00 Die Sportschau. Met o.a. Ten nis op Wimbledon en de Deutsche Meisterschaft im Springreiten in Mun ster. 23.25 Heut' abend... De ARD talk show met Joachim Fuchsberger. Te gast: Alice Schwarzer. 01.00 Hoopera latzte Jagd (slot), tweedelige tv-film van Rüdiger Hum- pert en Claus Peter Witt. Met: Max Heinrich, Horst Tappert, Liselotte Pul ver e.a. Regie: Claus Peter Witl (herh.). 01.45 Tagesachau. DUITSLAND 2 16.15 Ferienkalender, agenda van vakantieactiviteiten in stad en dorp. 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann. 17.00 Haute. 17.15 E Hollywoodklasaiken Der Sportetudent (The Freshman), Ameri kaanse speelfilm uit 1925 van Sam Taylor en Fred Newmeyer. Met In de hoofdrollen: Harold Lloyd, Jobyna Ralston en Brooks Benedict. De stu dent Harold doet al het mogelijke om in alle vakken uit te blinken. Helaas falen zijn pogingen keer op keer. Maar Harold zet door. 18.20 Rate mal mil Rosenthal, luch tig quizprogramma. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heut». 19.30 Auslandsjoumal, reportages van buitenlandse correspondenten. 20.15 Aktenzeichen: XY._ ungelöet, de recherche vraagt om medewer- 21.15 Projekt Fiachotter, reportage over het leven van een bedreigde diersoort. 21.45 Meute-journaal. 22 05 Aapekt», cultureel magazine. 22.45 Aktenzeichen: XY„ ungelöet, reacties van toeschouwers. 22.50 Dia Profis, Engelse serie. Afl.: De exporteur. Een bende kunstdieven maakt London onveilig. Ze schrikken niet terug voor een moord en gaan recht op hun doel af. George Cowley komt ze echter op het spoor en is vastbesloten" met hen af te rekenen. 23.40 E Das ist nichts für kleine Madchen (Lemmy pour les dames). Franse speelfilm uit 1971 van Bernard Borderie. Met in de hoofdrollen: Ed die Constantine, Francoise Brion en Claudine Coster. Lemmy Caution denkt vakantie te kunnen te houden aan de Cöte d'Azur. Maar voor hij het weet is hij tot over zijn oren verwik keld in een spionnage-affaire. 01.10 haute. DUITSLAND 3 WDF 18 00 Talekolleg II: Das Gesund- heitswesen. Cursus Gesundheltslehre. les 6. 18.30 Hallo Spencer, kinderserie 19.00 Aktuelle Stunde, met Blick- punkt Düsseldorf. 20.00 Tagesachau. 20.15 Under, M< teuer. Pentegcnien-Expree, filmre portage uit Argentinië van Rolf Pfluecke. 21.00 Der Sternenhimmel im Juli, van en met Erich Übelacker. 21.15 Uneer Auto wird hundert, do cumentaire-serie van Michael Schö- mann. Afl.: Ein notwendiger Nachruf. 21.45 Lendeeepiegel: Drei Briute, Hochzeiterituele in Nord-Rhein Weetfalen, filmreportage van Marlies Backhus over huwelijksrituelen. 22.15 Malu, Braziliaanse tv-serie. Afl.: Bis es blutet. Malu gaat met haar ouders en dochtertje Elisa naar de bruiloft van haar nichtje. Daar ont moeten zij Maiu's neef en jeugvriend Nelson, die nog vrijgezel blijkt te zijn. Elisa probeert voor koppelaarster te 23.00 RockpalaeL Met Roger Chap man and the Shortlist (herh.). 00.55 Laatste journaal. Robert Foxworth speelt als Mike de hoofdrol in de Amerikaanse speelfilm „Ants". Duitsland 1 om 20.15 uur. Engeland SKY CHANNEL 18.30 Mr. Ed. Afl.: Ed. the donkey. 19.00 The Lucy Show. Tv-serie. Afl.: Lucy meets Sheldon Leonard. 19.30 Mork and Mindy. Tv-serie. 20.20 Starsky and Hutch. Politiese rie. Afl.: Foxy lady. 21.10 The new candid camera. 21 40 Detective School: Oh, how we danced. Comedy-serie. 22.05 The Deadley Erneat Horror Show: Kingdom of the spiders, Amerikaanse horrorfilm. Diane Ashley ontdekt dat een boerderij in Arizona broedplaats is voor Tarantulaspinnen. 23.45-00.30 Sky Trex. Herhaling middagprogramma. BBC 1 14.45 Wimbledon tennistoernooi. 17.15 Whizz, kinderserie. 17.30 Scruffy, kinderserie. 17.50 Neweround extra, jeugdjour naal. 18.00 Feet Forward, kinderserie. 18 30 Now get out of that. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plue. 20.00 Wogen, amusementsprogram ma rond Terry Wogan. 20.40 Cover Up, tv-serie. 21.30 Sharon and Eleie, tv-serie. 22.00 Journaal en weekend-weer bericht. 22.25 Give ue a break. Afl.: Heaven sent. 23.15 Wimbledon match of the day. 00.15 The late film: The Leat Ameri can Hero, Amerikaanse speeltilm uit 1973. Met: Jeff Bridges. Valerie Perri- ne, Geraldine Fitzgerald e.a. Regie: Lamont Johnson. Film over het leven van Junior Jackson, een illegale drankstoker uit North Carolina en een fanatiekeling die al zijn talenten aan wendt in zijn strijd tegen het systeem. 01.50 Weerbericht BBC 2 17.10 Wimbledon tennistoernooi. 21.20 Delia Smith's one ie fun. 21.35 Gardener'e world, informatie voor de tuinier. 22.00 One men and hie dog. 22.45 The Paperchaee. 23.35 Newsnight, actualiteiten. 00.20 Weerbericht. 00.25-01.55 The eetanic rite» of Dracula, horrorfilm uit 1973 van Alan Gi Gibson. Met o.a. Peter Cushing en Christopher Lee. ITV 17.25 Emu'a all-live Pink Windmill Show. 18.15 Connection». 18.45 Nieuwe. 19.00 About Anglia. Regionaal ma gazine. 20.00 The Zodiac game. Quiz. 20.30 And there's more. 21.00 Mejorie and men: Secret love, komedie. 21.30 That'e my boy. 22.00 Shine on harvey moon: Kind hearts and coronets. 23.00 Nieuwe. 23 30 Croee Queetion. 00 10 Order to kill. Engelse speelfilm van Anthony Asquith. 01.55 Jancis Harvey einge. HILVERSUM 1 14.03 Radio Tour de France: De 7e etappe Reims - Nancy. 17.55 Mededelingen (NOS). TROS: 18.06 TROS-Aktua 19.02 TROS Country. 20.03 Raad een lied.... ot niet. 21.02 Coulissen. 22.02 Sesjun. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. TROS: 00.02 De stemband. 2.02 In the mix. 3.02 Peter Teekamp. 5.02-7.00 Ook goeiemorgen. HILVERSUM 2 VPRO: 16.33 Welinge lichte kringen. VARA: 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag. NOS: 18.00 Nws. 18 10 BZ. OVERHEIDSVOOR LICHTING; 18.30 De Nederlandse An tillen. HV: 18.40 Het voordeel van de twijfel. NOS; 19.40 Tussen Wadden en Wuustwezel. 20.00 Nws. VARA: 20.03-24.00 VARA vrijdagavond. HILVERSUM 3 NOS. 18.04 De Avond- spits. VOO: 19.02 Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Café. HILVERSUM 4 EO: 17 00 Creme du baroque (18.00 Nws). 18.45 Orgelbe speling. 19.15 De cantate. NOS: 20.00 Stemmingen. documentair hoorsp. 20.00 Europees Concert Po dium: Radio Kamerorkest, met solist. Klass. muz. 22.00 Horizon Vandaag: Muziek uit Hongarije. 22.30-24.00 NOS-Jazz-Michiel de Ruyter. HILVERSUM 5 VPRO: 17.30 Ahum Yum Yum. kinderboekenprogramma. KRO: 18.30 Taal en teken. 18.50 Tus sen de regels. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders. (19.00 Turks. 19.10 Berbers. 19.20 Marokkaans-A rabisch. 19.30 Spaans.) 19.40 Homo- nos 20.10 Hobbyscoop. RADIO RIJNMOND 16 30 Middag- progr. met Erik Post. OMROEP RIJNLAND 17.30* Kunst. 16.30 Leiden Lokaal. Morgen HILVERSUM 1 VARA: 7 03* Radio Sterrebos. 7.30 Hallo hier Hilversuml. (8.06 Dingen van de dag. 9.50 Van daag bij de VARA 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 12 03 Overzomeren in Ol- deberkoop. NOS: 14.03 Radio Tour de France De 8ste etappe Individuele tijdrit Sarrebourg - Strasbourg. HILVERSUM 2 TROS: 7.05 TROS Nieuws Show. (7.07. 7.35. 8.35. 9.35. 10 35 en 11 35 en 12.36 TROS-Aktua. 9.00 en 10.00. 11 00 en 12 00 TRO S-Aktua Nws-overz 7 30. 8.00, 8.30, 9 30 .10 30. 11.30, 12.30 en 13.00 Nws 12.26 Mededelingen voor lend en tuinbouw AVRO: 13.30 Nws. 13.33 Pim Jacobs met hits uit de 50er jaren. 14.30 nws. 14.33 Crossen op een omafiets. HILVERSUM 3 NCRV: 7 03 Vroegop. 7.30 Rabarbara. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospelrock 10.03 Popsjop 11.30 Weerman Hans de Jong). 12.03 Los Vast Zomerspektakel show. 14.03 Tussenuur 15.03 Popstation. HILVERSUM 4 AVRO: 7 00 Het vroe- ee werk. 8 00 Nws. 8.02 Mooi zomers. 00 Leggiero. muzikaal steerprogr. 10.30 Concerto Mattinale. VOO: 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.02 Veronica Klassiek. Het Ra dio Kamerork.. met solisten. Klass. muz. 14.32 Club Veronica Klassiek. 15.40 Nieuwe grammafoonplaten en compactplaten. HILVERSUM 5 NOS: 9 03 NOS-Spor- tief. 9.25 Waterstanden. FEDUCO: 9.30 Magazine Met om: 9.30 Taal. te kens en regels, afl. 12. 09 45 IBO- •MAVO. kansen voor 15. 16 en 17 ja rigen. Herh Afl 7 RAOIO RIJNMONO 10 00 Radio Rijn mond trekt de regio in. Programma vanaf locatie Bekende artiesten, spelletjes, interviews, reportages.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17