Gerrit Solleveld: Ik voel me net de Paus Veldscholten houdt benen voor niets stil sportuitslagen CeidócSowxmt Sportwereld Succes voor Petra de Bruin TOUR DE FRANCE Tour prijsvraag Pak kans op reis Parijs VAN KILOMETER TOT KILOMETER -SPORT WOENSDAG 3 JULI 1985 PAGINA 9 SPORT OP TV VANDAAG Nederland 2, 15.00 uur: Wimbledon en (vanaf 15.45 uur) Tour de France Nederland 2, 18.20 uur: samenvatting Tour de France jn België Nederland 1, 15.45 uur: Tour de France k- België Nederland 2, 15.00 uur: Wimbledon lij BBC 1, 23.15 uur: Wimbledon. Match of the Day in Duitsland 2. 22.05 uur: samenvattingen Wimble- ir jon en Tour de France ie MORGEN js Nederland 2, 15.00 uur: Wimbledon en Tour de iv france Nederland 2, 18.20 uur: samenvatting Tour de a- France i- Jelgië Nederland 1, 15.45 uur: Tour de France i- lelgië Nederland 2, 15.00 uur: Wimbledon r- 1BC 1, 23.15 uur: Wimbledon, Match of the Day n )uitsland 2, 23.35 uur: samenvattingen Wimble- n »n en Tour de France PONT-AUDEMER Het kon allemaal weer niet op. Ook in de etappe van St. Pierre-sur-Dives naar Pont-Audemer bleek de Nederlandse ploeg in de Tour de France voor vrouwen sterk genoeg om de strijd weer geheel naar de hand te zetten. In de slotfase ontsnapte Petra de Bruin samen met Hennie Top en de Frangaise ,^9.. Cecile Odin. In de straten van Pont-Audemer werd geen fout gemaakt. '.■siw jC V,W« Petra de Bruin won simpel de sprint en Hennie Top werd derde. Het was voor de sportvrouw uit Nieuwkoop de eerste ritzege in deze Tour. Vorig jaar was zij drie keer de snelste. „Opmerkelijk genoeg haalde ik mijn eerste overwinning toen ook in de derde rit. Ik ben tevreden. Deze Tour kan voor mij niet meer stuk". Het was dus weer een succesvolle dag voor Oranje. Ook al omdat Heieen Hage haar gele trui zonder veel moeite behield. En alsof dit alles nog niet voldoende was kon trainer Rinus Verboom nog aankondigen dat de jury had besloten een correctie in het algemeen klassement door te voeren. Een dag eerder was er een fout gemaakt en hadden Petra de Bruin, Petra Groen en Hennie Top elf seconden meer achter stand toebedacht gekregen dan juist was. Die fout werd hersteld, waardoor de Ne derlandse posities in het algemeen klassement nog rooskleuriger werden. i :.a^2e^36lÉaSeai»eii^" Een goedgemutste Petra de Bruin. EXCUSES HINAULT VOOR VUISTSLAG PONT-AUDEMER Bernard Hinault heeft zijn excuses gemaakt tegenover de Franse fotograaf, die hij na de finish van de ploegentijdrit in Fougères een vuistslag toediende. De Breton heeft al vaker impulsief gereageerd op een opdringende mensen menigte. Het vorig jaar ging Hinault met een sta kende arbeider op de vuist, die hem in Parijs-Nice de weg versperde. „Wij zijn ook arbeiders, dwang arbeiders zelfs", riep Hinault de staker toe, „en daarom heb je dit verdiend". En hij gaf hij hem een slag op de kaak. Dat voorval in Zuid-Frankrijk is destijds gesust en ook nu weer hebben de organisa toren ingegrepen om de kwestie niet te laten esca leren. Hinault heeft gisteren daarom zijn excuses aangeboden en de fotograaf, die aan de vuistslag een blauw oog overhield, heeft afgezien van het in dienen van een aanklacht, hetgeen aanvankelijk in zijn bedoeling lag. De Deen Kim Andersen kan als nieuwe leider in het algemeen klassement deze spon tane fellcitatiekus niet weigeren. men Het hoofd van de etap pewinnaar, die overigens in de ploegentijdrit bij Kwantum ook al de beste was geweest, kreeg naarmate de dag vor derde een steeds rodere kleur en enkele spotters vreesden dat hij zou ploffen. Maar in Pont-Audemer waren er al leen gevoelens van respect overgebleven. De vorig jaar december ge trouwde krachtpatser uit De Lier had opnieuw een staaltje van fraai wielrennen geleverd. Had wederom aangetoond een geweldige klassebak te zijn. De in Goodwood (1982) samen met Van Bindsbergen, Ducrot en Schipper bij de amateurs veroverde wereldtitel in de ploegentijdrit was al een be wijs van de mogelijkheden. De manier waarop hij Olympia's Ronde door Nederland won en naar het nationale kampioen schap soleerde was een nieuw voorbeeld. Gerrit Solleveld was een winnaar. Hij: „Bij de amateurs klopte dat inder daad. Maar ik kende ook daar een langzame start. Ik ben een typische laatbloeier. Bij de profs had ik het ook een beetje moeilijk in het begin. Ik vond toch dat het niet zo slecht ging, maar de resultaten bleven uit. Voor de ploeg kon ik mijn werk wel doen. De kopman nen waren tevreden over me, maar ik merkte dat ik in de fi nale steeds tekort schoot". Te gemakkelijk Jan Raas liet merken precies te weten waardoor dat kwam. „Gerrit was te gemakkelijk. Ik zag hem in de Ronde van de Middellandse Zee een etappe winnen, dat was ongelooflijk. Hij was toen samen vooruit met Leo van Vliet. Daarna viel Gerrit weer in het niets. Ik ontdekte dat hij echter vor deringen maakte. Ik hoorde ook dat hij veel trainde. Ook achter de brommer. Dat was een teken dat hij met zijn vak bezig was. Hij moet ook in de klassiekers een goede finale kunnen rijden. Moet in de gro te wedstrijden kunnen meeko men". Solleveld was intussen in de caravan verdwenen om het verplichte dopingplasje te doen. Het kostte hem nogal wat moeite, hetgeen de onge- duldigde Raas lachend deed uitroepen: „Zou je niet nog eens alles eruit persen?" De erelijst bij de profs van Sol leveld tenslotte ziet er als volgt uit: 1984: Eerste in de Ronde van Zele; derde in de Ronde van Kloosterzande; tweede in Wateringen; vijf tiende in de Grote Scheldeprijs en 23e yi de Ronde van België. 1985: Derde in Brussel-Kuur- ne-Brussel; eerste in de vijfde rit van de Ronde van de Mid dellandse Zee; eerste in de vierde etappe van de Ronde van Zweden; tweede in het eindklassement van deze ron de en nu dan winnaar van de vierde etappe in de Tour de France. PETER VAN PUTTEN In onze Tourprijsvraag is dit jaar opnieuw een tiental busreizen voor twee per sonen naar Parijs te win nen. De gelukkigen ver trekken op zaterdag 20 juli naar de Lichtstad om een dag later de aankomst van de Tour de France op de Champs Elysèes bij te wo nen. (Vervolg van de voorpagina) ONT-AUDEMER oorzetten. Niet opgeven, eloof hebben in de eigen ogelijkheden. Jan Raas trhaalde deze woorden t vervelens toe wanneer een of andere koers ?er eens iets voor de »ge leden van zijn for- itie was misgelopen, k Gerrit Solleveld est vaak bemoedigend rden toegesproken. Vrij ?nt nog had de coureur De Lier op uiterst nme manier de eindze- in de open ronde van eden laten schieten, is, die op dat moment Jp de losse our aas als hardloper au Raas heeft besloten ardloper te worden. In de onde van Frankrijk eeft de debuterende loegleider zich voorgeno- J ien elke ochtend zes kilo- leter hard te lopen. „An- ers word ik te dik", ver- 1 '1de de Zeeuw gisteren oor de start van de vier- 'e Touretappe. Vijf of zes :ilo mag ik wel aanko- nen, maar beslist niet 7eer. Een beetje fietsen is tijdrovend, dus ga ik aaar een beetje hardlo- >en. Het valt anders niet nee. Ik heb flinke pijn in !e kuiten Overigens zijn de renners eer te spreken over Raas ls ploegleider. Jan is eer rustig", meende Joop Zoetemelk, „dat komt mis- chien wel omdat hij ein- ielijk eens een keer Parijs ',aat halen". Ontslagen De Zwitser Jean-Marie 3 re zet zal zeer waar schijnlijk door zijn spon sors Skil ontslagen wor sen. Kort voor de Tour 'iet Grezet weten dat hij mentaal niet in staat was de Ronde te rijden. En dat deed hij voor de tweede keer in drie jaren tijds, want ook in 1982 deelde Grezet slechts twee uur voor de start in Basel mee dat hij zich niet goed voel de. Zijn sponsor neemt de kwestie zeer hoog op. Deze Tour de France heeft hij zijn kopman Kelly al eens in de steek gelaten. Argwaan Onzekerheid is in de gele deren van de Franse Re doute-ploeg geslopen. De kans is groot dat de spon sor op het einde van dit jaar zijn wielerploeg ont bindt. Ploegleider Raphael Geminiani had al maan den geleden argwaan ge kregen omdat hij toen twee jonge talenten, de Zwitser Guido Winterberg en de Fransman Jean- -Claude le Clercq, wilde contracteren, maar van zijn directie hiervoor geen toestemming kreeg. De Vlaeminck Rogier de Vlaeminck, die een half jaar geleden na 15 seizoenen als prof actief te zijn geweest, gestopt is met wielrennen, volgt de Tour als public relation-man van de ploeg Verandalux, waarvoor Hennie Kuiper en Teun van Vliet rijden. Hij heeft zijn leven 180 graden omgekeerd, woont nu geheel alleen op een boerderij 10 kilometer bui ten Eeklo, waar hij twee paarden, twee schapen, een varken en 20 kippen houdt. Zijn echtgenote Marleen heeft een andere weg gekozen, die van de show-business en het thea ter. De Vlaeminck heeft geen financiële zorgen. „Dat wil niet zeggen dat je niet hoeft te werken zegt hij. mijn ambitie is ploeg leider te worden van een grote ploeg met een finan cieel draagkrachtige spon sor". in de Tour de l'Aude zat, had er achteraf zelfs spijt van dat hij niet even naar het noorden was gevlogen om zijn mannen bij te staan. De zo hardnekkig nagestreef de grote overwinning kwam gisteren uiteindelijk echter toch tot stand. Op de laatste 900 meter van de vierde Tou retappe naar Pont-Audemer besliste Gerrit Solleveld in een kopgroep van zeven renners de sprint in zijn voordeel. „Ik voel me net de paus", riep hij uit toen hij tussen de vele toe- (Van onze verslaggever) PONT-AUDEMER Het contrast was groot. Waar win naar Gerrit Solleveld na af loop van de harde finale in Pont-Audemer straalde, daar viel Gerard Veldscholten op door een strak gezicht. De ij verige, goed rijdende Tukker was attent meegesprongen toen Solleveld en Kim An dersen ontsnapten. De op dracht was de trui van kop man Eric Vanderaerden te be schermen. Een kleinood dat elke dag de nodige muntjes op leverde. Teneinde dat te doen voortduren deed Veldscholten, toen de ontsnapping kansrijk werd, geen trap extra. Het le verde hem kwade gezichten op. Onder meer Hennie Kui per probeerde hem te bewegen toch maar mee te werken. Veldscholten toonde zich ech ter loyaal aan zijn kopman. In het kader van de ploegentac- tiek koos hij voor de juiste be nadering. Achteraf gezien schoot hij er niets mee op. Hij miste de kans om in het alge meen klassement aanzienlijk te klimmen, terwijl Vande raerden aan de eindstreep zijn trui ook nog kwijt bleek te zijn. Kim Andersen had voor de tweede keer in zijn loop-, baan het geel te pakken. De knecht van Bernard Hinault had bekwaam toegeslagen. De Breton toonde zich over het verloop van de rit dan ook uiterst tevreden. Hij feliciteer de de nieuwe leider uitbundig, in het besef dat ook zijn eigen positie daardoor weer wat was verbeterd. Ook de hele Kwan tum-aanhang zocht in jubel stemming het hotel op. Gerrit In Fougères starten bij zon ning en warm weer 178 ren ners voor de vierde etappe van de Ronde van Frankrijk over 239 km naar Pont-Audemer aan de Normandische kust, met een vliegende etappe na 214 km bij Quillebeuf. 15 km: eerste tussensprint: 1. Roux (10 sec), 2. Kelly (6), 3. Lieckens (3) 42 km: doorkomst op de Cote Mortain (3e cat): 1. Van der Poel, 2. Dhaenens, 3. Bernau- deau. 90 km: Indurain stapt af. Kop groep met Bazzo, Le Bigaut, Andersen, Veldscholten, Win nen, Schepers, Forest, Roux, schouwers in de gebruikelijke chaos na de finish bijna ten onder ging. De tweedejaars prof kon het zelf nog maar amper geloven. „Het meedoen aan de Tour is al een droom, en dan nog win nen ook", stamelde hij. „Wie had dat durven dromen". Sol leveld helemaal niet, want die had het de laatste weken knap moeilijk gehad. Vóór de Ronde van Zweden was hij door Raas al aangewezen voor de Tour- ploeg. „Maar", zo zei Solleveld, „dat stelde me nog niet hele maal gerust. Je moet je con stant blijven bewijzen. Daarom heb ik ook als een gek ge- Solleveld had de eerste winst binnengehaald en Adri van der Poel („Het levert geld en reclame op") mocht de bollet jestrui van Maarten Ducrot overnemen. Jan Raas: „Direc teur Steenbergen had al ge beld om te laten weten uiterst tevreden te zijn. We hebben al veel publiciteit gehad. Nu is de eerste helft van de Tour voor ons helemaal geslaagd". De overwinning van Solleveld kwam voor de Nederlandse ploeg precies op tijd. Hoewel nog geen echte ongerustheid was ontstaan door het voort durend mislopen van alle po gingen, was de spanning toch wel wat toegenomen. „Maar", zo stelde Raas, „dat gold ook voor de andere equipes. Er waren er niet zoveel die iets hadden gewonnen". Om in deze situatie verande ring te brengen had Raas zijn mannen opdracht gegeven steeds weg te springen. De als een „speer" rijdende Leo van Vliet was één van de coureurs die zich daarbij onderscheidde. Hij kende echter geen geluk. Steeds als hij het hazenpad koos had hij enkele mannen in het wiel die voor het klasse ment gevaarlijk waren en dus reageerde het peloton. Dertig kilometer voor het einde liep het beter. Joop Zoetemelk liet een „gat" vallen en Gerrit Sol leveld reed weg. Veldscholten: „Ik kon niet meerijden. Ik moest aan Van deraerden denken. Het enige wat ik zou kunnen doen was demarreren voor de dagprijs. Andersen reed echter zo hard dat dat niet mogelijk was. Ik Leo van Vliet, Caritoux, Leali en Gallopin. 129 km: ploeg Hinault brengt peloton bij kopgroep. Lekke band Lemond. Cerri stapt af. 175 km: na aanval Verlinden kopgroep van 14 met Bauer, McKenzie, Frebert, De Vos, Patry, Dhaenens, Ducrot, Rooks, Parra, Poisson, Bazzo, Leo van Vliet en Vandenhau- te. 189 km: kopgroep ingelopen. 200 km: doorkomst Cote de Quillebeuf (3e cat) 1 Van der Poel, 2. Bernau- deau, 3. Kuiper. 203 km: aanval van Solleveld. Andersen gaat mee. Herrera, traind. Wel zes a zeven uur per dag. Ik voelde dat de vorm er aan kwam". Knijpen Zijn aebuut in de Tour viel hem echter niet mee. De 24-ja- rige coureur moest knap wen nen. „Ik ging al een stuk beter rijden, maar ik kende één groot probleem. Dat waren die 180 coureurs. Ik ben toch al niet zo'n held. Ik knijp dan ook herhaaldelijk in de rem men. Maar het gevolg is wel dat je zo van voren naar achte ren verdwijnt en het kost veel kracht om weer terug te ko- begreep er overigens niets van dat er verder niemand van onze ploeg mee was". Solleveld zag de ijver van An dersen tevreden aan: „Norma liter zou ik in de sprint bang voor hem zijn geweest, maar hij reed nu voor de trui. Dat betekende dus een concurrent minder voor de zege". De rijzi ge Nederlander koos op de laatste kilometer het wiel van Bruno Leali. Die vreesde hij nog het meeste. De gevolgde tactiek was succesvol. Solle veld won onbedreigd. Ook Kuiper kon zich niet van de laatste rivalen losmaken. „Het stemde me echter al tevreden dat ik aanwezig was. In het begin wilde het niet door die ontsteking aan het zitvlak". Boekte Kwantum aan de kop van het wielergezelschap suc ces, ook in de achterhoede verliepen de zaken voorspoe dig. Zeven kilometer voor de eindstreep kreeg Zoetemelk een lekke band. Net toen de meute op hol was geslagen en in hoog tempo naar Pont-Au demer raasde. Nijdam en Du crot wachtten Zoetemelk ech ter op. Toen bleek wederom welke snelheden door dit jeug dige duo achtervolgers kan worden ontwikkeld. Zoete melk werd op sleeptouw geno men en vijftienhonderd meter voor de finish in het peloton afgeleverd. „Good old Joop" liep dus geen tijdverlies op. „Enorm", zei Zoetemelk, „wat kunnen die jongens rijden". En Raas: „We rekenen echt niet op een klassement voor Joop, maar het zou toch rot zijn als hij op deze manier tijd had verspeeld". Haghedooren, Kuiper. Veld scholten en Leali sluiten aan. Pelier in achtervolging. 214 km: Andersen wint vlie gende etappe voor Haghedoor en en Solleveld. bonificaties 30, 20 en 10 sec. peloton op 1.28. 22b km: maximale voorsprong kopgroep 2.24. zesde tussen sprint: 1. Andersen, 2. Kuiper, 3. Herrera. 239 km: Solleveld wint in sprint vierde etappe voor Leali en Haghedooren.. Andersen neemt gele trui over van Van deraerden. Van der Poel in bergtrui. WIELRENNEN Tour de Franco Vierde etappe: 1. Solleveld (Ned, Raas). 239 km in 6.31.46 (met tijdver- goeding 6.31.16); 2. Leali (Ita, Boifa- va) z.t. (6.31.26); 3. Haghedooren (Bel. Godefroot) z.t. (6.31.36); 4. Kui per (Ned, Swerts); 5. Veldscholten (Ned- Post): 6. Herrera (Col, Meza); 7. Andersen (Den. Kochli). allen in de zelfde tijd als Solleveld; 8. Lieckens (Bel). Godefroot). op 46 seconden; 9. Kelly (Ier, De Gribaldy); 10. Van der Poel (Ned. Raas); 11. Matthijs (Bel. De Kimpe); 12. Van Brabant (Bel. Wouters); 13. Lauralre (Fra, Ocana); 14. Wijnants (Bel. Wouters); 15. Bo- gaert (Bel. Swerls); 16. Castaing (Fra. Berland); 17. Peiper (Aus. Borland); 18. Murga (Spa. Perurena); 19. Van deraerden (Bel- Post); 20. Peeters (Bel. Raas); 25. Wijnands (Ned. Raas); 33. Anderson (Aus. Post); 36. Van Meer (Ned, De Gribaldy); 47. Adri van Houwelingen (Ned, Swerts); 54. Pie- ters (Ned, Minguez); 56. Lemond (Vst, Kochli); 61. Van Vliet (Ned. Raas); 63. Winnen (Ned, Post); 65. Hinault (Fra, Köchli); 67. Criquielion (Bel- De Kim pe); 80. Lubberding (Ned, Post); 87. De Rooy (Ned, Post): 90. Teun van Vliet (Ned, Swerts); 100. Rooks (Ned. Post); 101. Nijdam (Ned, Raas); 106. Nulens (Bel- Post); 112. Zoetemelk (Ned, Raas); 114. Jan van Houwelin gen (Ned, Swerls); 123. Lammerts (Ned, Post); 125. De Keulenaer (Bel, Post); 138. Shapiro (VSt-Raas); 155. Ducrot (Ned. Raas), allen in dezelfde tijd als Lieckens; 171. Manders (Ned, Raas) op 1.18; 175. en laatste Bibollet (Fra, Ocana) op 4.29. Opgegeven: Indurain (Spa, Echevar- ri); Cerri (Ita, Reverberi). Uit de strijd wegens tijdsoverschrijding:; Navdrro (Spa, Echavarri). Algemeen klassement: 1. Andersen (Den, Kochli) 21 uur 12 minuten en 40 seconden; 2. Vanderaerden (Bel, Post) op negentien seconden; 3. Hi nault (Fra, Köchli) op 1.01; 4. Bauer (Can, Köchli) op 1.12; 5. Lemond (VSt, Köchli) op 1.22; 6. Veldscholten (Ned, Post) op 1.25; 7. Vallet (Fra. Köchli) op 1.28; 8. Rüttimann (Zwi. Köchli) op 1.35; 8. Vigneron (Fra. Köchli) op 1.36; 10. Gomez (Fra, Köchli) op 1.37; 11. Anderson (Aus, Post) 1.47; 12. Zoetemelk (Ned. Raas) op 1.52; 13. Haghedooren (Bel. Gode froot) op 1.54; 14 Arnaud (Fra. Köchli) op 1.59; 15 Peeters (Bel. Raas) op 2.03; 16. Peiper (Aus. Berland) op 2.05; 17. Matthijs (Bel. De Kimpe) op 2.06; 18. Van der Poel (Ned, Raas) op 2.06; 19. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 2.09; 20. Simon (Fra. Berland) op 2.10; 24 Rooks (Ned. Post) op 2.16; 25. Wijnands (Ned. Raas) op 2.18; 26 Shapiro (VSt. Raas) op 2 19; 27. Win nen (Ned. Post) op 2.21; 30. Roche (Ier. Geminiani) 2.25; 33. Nijdam (Ned, Raas) op 2.30; 42. Leo van Vliet (Ned. Raas) op 2.42; 57. Kuiper (Ned, Swerts) op 2.58; 58. Criquielion (Bel. De Kimpe) op 2.59; 60. Solleveld (Ned, Raas) op 3.02; 77. Jan van Houwelingen (Ned. Swerts) op 3.41; 92. Teun van Vliet (Ned, Swerts) 4.01; 108. Van Meer (Ned. De Gribaldy) op 4.22; 118. Herrera (Col. Meza) op 4.40; 121. Nulens (Bel. Post) op 4.46. 124. De Rooy (Ned. Post) op 4.48; 125. Lubberding (Ned, Post) op 4.52; 132. Pieters (Ned. Minguez) op 5.00; 137. Lammerts (Ned. Post) op 5.12; 147. De Keulenaer (Bel. Post) op 5.28; 150. Adri van Houwelingen (Ned, Swerls) 5.30; 156 Manders (Ned. Raas) op 5.50; 169. Ducrot (Ned, naas) op 9.26.; 175. en laatste Del Ramo (Ita. Perurena) op 22.10. Puntenklassement: 1. Vanderaerden (Ned. Post) 92 punten; 2. Kelly (Ier, De Gribaldy) en Andersen (Den. Köchli) 81; 4. Matthijs (Bel. De Kimpe) 77; 5. Castaing (Fra. Berland) 68; 8. Solleveld (Ned. Raas) 48. Jongerenklassement: 1. Bauer (Can. Köchli) 21.13.52; 2. Shapiro (VSt. Raas) op 1.07; 3. Forest (Fra, Ber land) 1.10; 4. Nijdam (Ned. Raas) op 1.18; 5. Marie (Fra, Guimard) z.t. Bergklasaement: 1. Van der Poel (Ned. Raas) 19 punten; 2'. Herrera (Col, Meza) 14; 3. Ducrot (Ned, Raas), Bernaudeau (Fra, Ocana) en Dhae nens (Bel. de Kimpe) 10; 6. Hinault (Fra, Köchli) 7. Dagploegenklassement:; 1. Raas 19.36.50;; 2. Godefroot z.t.; 3. Post z.t.; 4. Swerts z.t.; 5. Köchli z.t.; 6. Boifava z.t. Algemeen ploegenklassement:. 1. Köchli 63.41.02; 2. Post 63.44.29; 3. Raas 63.45.27; 4. Berland 63.46.03; 5. Guimard 63.46.35; 6. Geminiani 63.46.36. TOUR DE FEMME Derde etappe; 1. Petra de Bruin (Ned) 105,3 km in 2 uur 51 minuten en 17 seconden (mei tljdvergoeding 2.51.02) gemiddelde snelheid 36.886 km/uur; 2. Odin (Fra) z.t. (mei vergoe ding 2.51.07); 3. Top (Ned) z.t. (met vergoeding 2.51.12); 4. Blower (GBr) op 3 seconden; 5. Longo (Fra) op 5 seconden; 6. Simonnet (Fra); 7 Fleer- ackers (Bel): 8 Swinnerton (GBr); 9. Mekers (Bel); 10. Monique de Bruin (Ned); 13 Groen (Ned); 17 Hage (Ned); 53 Van Rijnsoever (Ned) allen In dezelfde tijd als Longo. Algemeen klassement: 1 Hage (Ned) 7 uur 24 minuten en 30 seconden; 2. Lisnard (Fra B) op dertien seconden; 3. Longo (Fra A) op negentien secon den; 4. Simmonet (Fra B) op 22 se conden; 5. Top (Ned) z.t.; 6 Petra de Bruin (Ned) op 28 seconden; 7. Odln (Fra A) op 30 seconden; 8. Van Rijn soever (Ned) z.t.; 9. Way (Can) op 38 seconden; 10. Jones (GBr) op 40 se conden; 11. Monique de Bruin (Ned) op 41 seconden; 54. Groen (Ned) op 1.00. Motorsport De internatio nale motorsport federatie (FIM) heeft het circuit van Imola, waar op 1 september de Grote Prijs van San Marino, als slot van het seizoen, zou worden betwist, te onveilig verklaard voor die wedstrijd. Als dagelijkse aanmoedi gingsprijs zijn badhand doeken met de naam van onze krant beschikbaar voor een drietal goede in zenders. Algemeen De ijshockey- bond en de tafeltennisbond zien niets in de opheffing van hun organisaties als redmiddel voor het in financiële moei lijkheden verkerende Prins Willem Alexander Sportcen trum (PWA) in Zoetermeer Zij verkiezen verder overleg. Bridge Nederland heeft, voor wat betreft de heren, de aansluiting met de Europese bridgetop verloren. Tijdens het EK in Salso Maggiore leed het nationale team tegen Dene marken de vierde en tevens grootste nederlaag; 10-20. De dames wonnen met 17-13 van Zweden. VRAAG9 (VOOR DE REIS NAAR PARIJS) Vandaag vervelen ook de verslaggevers van NOS Radio Tour de France zich. Gerrie Knetemann besluit de tijd te verdrijven door de rugnummers van alle renners bij elkaar op te tellen. Zo gezegd, zo gedaan. Hij rijdt vanaf de be zemwagen tot vooraan het peloton. Op dat moment is er echter net een ontsnapping aan de gang met Eric Vande raerden. diens ploegmaat Ludo de Keulenaer, Bernard Hi nault, Rudy Dhaenens en Mare Madiot. Welk getal vindt Gerrie Knetemann? (De rugnummers vindt u in de krant van vrijdag 28 juni. En tot en met de vierde etappe moet u rekening houden met de uitvallers! O 16.290 O 15.883 O 15.522 (Uw antwoord moet uiterlijk vrijdag 5 juli in ons bezit zijn) Het goede vakje aankruisen. SLAGZIN/LIMERICK: De „Kneet" Naam: Adres: Postcode/Woonplaats. Telefoon: REGLEMENT TOURPRIJSVRAAG 1. Inzendingen per gefrankeerde briefkaart naar Leidse Courant Post bus 11 2300 AA Leiden of In de brievenbus aan de Apothekersdijk 34. In de linkerbovenhoek vermelden Tourprijsvraag 2. Per persoon is slechts èen Inzending mogelijk 3. Inzendingen moeten uiterlijk op boven vermelde datum in ons bezit zijn. 4. Slagzih aanvullen i.v.m. juridische voorschriften 5. Een reis naar Parijs kan worden gewonnen op die dagen waarop dit In deze bon staat vermeld -*

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9