Zaterdagse braderieën in Noordwijkerhout gaan door TENNIS CIRCUIT Robbert van Splunter stijgt met stip Bezwaren tegen woningbreedte aan Hoofdstraat Raadhuis Sassenheim om de vrijdagmiddag dicht Onenigheid over Katwijks woningbouwprogramma V Leids herenteam start met zege Jongen schiet met luchtbuks Geen plaats voor bedrijfsvoetbal in Tussengebied Zomerflora '85 opengespoten Nieuwe voorzitter De Spartaan 'na.-LEIDEN OMGEVING EeidacSomfMit WOENSDAG 3 JULI 1985 PAGINA 13 ir-Mai ig, Dii lekelei Graa ïdag oen ni Regei ?r pl^ Ie 653 75-jai ling I ten vi ijden miraa i vlod i Kaaj LEIDEN De Leidse politie heeft gistermiddag omstreeks twaalf uur een 16-jarige Leidse jongen aangehouden die op de Voldersgracht met een luchtdrukpistool op ge bouwen en voorbijgangers schoot. Tegen de jongen is proces verbaal opgemaakt. Het luchtdrukpistool is in be slag genomen. KATWIJK De bedrijfsvoetbalvereniging V.B.V.K. voelt zich in de steek gelaten door het gemeentebestuur, nu blijkt dat bij de uitwerking van de tweede fase van het zogenaamde Tussen gebied geen rekening is gehouden met een vervangende accom modatie voor de club. Volgens vertegenwoordiger C. Ouwehand gaat dit in tegen de afspraken die in het verleden met de wet houder zijn gemaakt. In de tweede fase van het bestemmings plan wordt voorlopig alleen uitgegaan van sportvoorzieningen voor atletiek en hockey. Het bedrijfsvoetbal was één van de verenigingen die twee jaar geleden het sportterrein „De Krom" moest verlaten voor de aanleg van het nieuwe complex van de voetbalvereniging Kat wijk. Sinds die tijd ligt de competitie voor de rond 450 leden stil, in afwachting van de nieuwe plannen waaraan de gemeente momenteel werkt. Ouwehand zei gistermiddag tijdens een ver gadering van de commissie voor Woningbouw, Economische Za ken en Ontmoeting dat hij al maanden tevergeefs wacht op een toegezegd gesprek met de wethouder om over de toekomstplan nen voor de vereniging te praten. „Andere belanghebbenden hebben intussen wel informatie gehad, maar wij hoorden niets". Volgens wethouder W. van der Plas zijn aan de bedrijfsvoetbal vereniging daarentegen nooit toezeggingen gedaan. Er ligt vol gens hem een uitspraak dat geen geld zal worden uitgetrokken voor de aanleg van een nieuw veld waar de zomercompetitie kan worden afgewerkt, en dat noemde hij ook als reden voor het feit dat de club niet is uitgenodigd voor de besprekingen over de nieuwbouw in het Tussengebied. Wel zegde Van der Plas toe dat de vereniging geholpen wordt wanneer de gemeen te daar zonder noemenswaardige kosten te maken kans toe ziet. De bedrijfsvoetbalvereniging heeft zelf geprobeerd onderdak te vinden bij bestaande voetbalverenigingen in Katwijk. Hier kreeg men echter nul op het rekest omdat het bedrijfsvoetbalsei zoen aansluit op de reguliere competitie. In deze periode moeten de velden rust hebben. •igent men- daga in de wijk DEN HAAG/NOORD- ?rken WIJKERHOUT De vijf *aar" zaterdagse zomerbrade- j£^*rieën in Noordwijkerhout /aangaan gewoon door. Van- sprijs ochtend wees de afdeling V65+ rechtspraak van de Raad f2- van State een beroep af dat mevrouw A.M. van der Burg namens enkele winkeliers uit het cen- vondtrum van Noordwijker- rjuej. hout had aangespannen Hij tegen de gemeente. Zij riton wilden dat de door B en peelt w verleende vergunning vfer voor braderie geschorst va^ zou worden. De brade- Het rieën, georganiseerd door de braderiecommissie, vinden plaats van 20 juli tot en met 17 augustus. De boze winkeliers, aange voerd door mevrouw Van der Burg, vrezen voor hun ver koopcijfers. Mevrouw Van der Burg betoogde gisteren voor de Raad van State dat de za terdag voor veel winkeliers de belangrijkste dag van de week is. Door verminderde parkeer gelegenheid zou de bereik baarheid van hun zaken op die dag aanzienlijk beperkt wor den. „Bovendien worden de kra men vrijwel aaneensluitend geplaatst. Daartussen nestelen kinderen zich met hun handel op geïmproviseerde tafels en dekens. In plaats van toene mende klandizie wordt het te genovergestelde bereikt, na melijk verminderde verkoop", aldus mevrouw Van der Burg. Een eventuele braderie op vrijdagavond zou volgens haar minder bezwaarlijk zijn. De winkeliers zijn ook veront waardigd over het feit dat er nooit overleg is geweest tussen de braderiecommissie en de winkeliers. De braderiecom missie, onder leiding van J. Looyestein van de Noordwij- kerhoutse Ondernemers Vere niging (NOV), zou niet in het belang van de meeste midden standers werken, aldus me vrouw Van der Burg. Zij had een enquête gehouden onder 54 winkeliers. Daarvan had den er drie voorkeur voor een braderie op zaterdag. Acht wa ren vóór een braderie, maar hadden geen voorkeur voor de vrijdag of de zaterdag. Zeven tien waren tegen een braderie op zaterdag en zes waren zon der meer tegen een braderie. De overige twintig hadden geen mening of waren niet be reikbaar. Namens de gemeente voerde ambtenaar O.A. Dijkstra, hoofd algemene zaken, aan, dat B en W het verzoek om een braderie te mogen houden alleen aan de Algemene Poli tieverordening (APV) toetsen. „Wij kijken naar de gevolgen voor de openbare orde. Op grond daarvan hadden we geen bezwaar tegen een brade rie. De parkeerplaatsen blijven toegankelijk", aldus Dijkstra. De economische bezwaren wa ren voor de gemeente volgens hem in dit geval niet van be lang. Namens de braderiecommissie kwam ook de heer Looyestein nog aan het woord. Hij onder streepte het belang dat de bra derie volgens hem had voor Noordwijkerhout. „Het verko pen van Noordwijkerhout staat primair", aldus Looyen- stein. Parkeerfaciliteiten wa ren volgens hem ruim aanwe zig en hij vond het raar dat er vorig jaar geen bezwaar was gemaakt en nu plotseling wel. Hij betreurde de verdeeldheid onder de Noordwijkerhoutse middenstand. BIJ SASSENHEIMS POSTWIJK-PLAN SASSENHEIM De gevelbreedte van de toekomstige woningen langs de Hoofdstraat in het plan Postwijk wordt minimaal 7,5 en kan dus iets groter worden. Dat is de uitkomst van de discussie die de Sassenheimse ge meenteraad gisteravond voerde over het betreffende bestemmingsplan waartegen elf bezwaarschriften zijn ingediend, een record voor Sassenheimse begrippen. Vooral de VVD kon zich aanvankelijk niet met deze minimum-maat verenigen en wilde er vijf meter bij. Uiteindelijk overtuigde het college VVD-woordvoerder J.B. M. Rotteveel met de opmerking dat bij een te grote minimum-maat, de stukken grond later wel eens onverkoopbaar zouden kunnen 1 blijken en dat zou financieel gezien te zwaar drukken op de so- ciale woningbouw in het plan Postwijk. Het punt is namelijk dat 1 de bebouwing langs de Hoofdstraat ononderbroken moet zijn, dit is een van 's rijks voorschriften in het kader van de wet op de geluidhinder. Los staande woningen moeten minimaal 75 meter van de weg af liggen. Na de toezegging van het college dat in de eerstkomende vergadering van de raadscommissie ruimtelijke ordening tekeningen worden voorgelegd van bebouwingsmoge lijkheden van de Hoofdstraat, ging de raad uiteindelijk toch ak koord. De meeste fracties willen een vriendelijke aanzicht door een variabele en losse bebouwing van dat deel van de Hoofd straat omdat ze het toch al jammer vinden dat een karakteris tiek dorpsgezicht ter plekke verloren gaat door woningbouw. Wethouder H. Drenth stelde echter dat de gemeenteraad daar jaren geleden zelf voor heeft gekozen toen aan de dorpsuitleg in het zuiden de voorkeur werd gegeven boven woningbouw bij Teylingen. Een ander probleem in het bestemmingsplan vormt de firma Mecanorma Polyvroom b.v. aan de Hoofdstraat. De ge meente wil het bedrijf het liefst daar weg hebben, maar staat het toe te blijven omdat „er geen geld is voor verplaatsing naar een industrieterrein". Als het bedrijf echter ooit vertrekt, komt op de vrijkomende grond automatisch de bestemming woningbouw te liggen. Terrein Remisestraat beperkt vervuild KATWIJK Het terrein aan de Remisestraat 19 in Katwijk is in beperkte mate verontrei nigd. Grondmonsters en grondwatermonsters hebben uitgewezen dat de grond ge deeltelijk verontreinigd is met olie en gechloreerde koolwa terstoffen. Op 22 juli gaat er een tweede onderzoek door de Grontmij van start om de ver vuiling in kaart te brengen. Ir. J. van Doesburg, voorzitter van het Bloemenburo Holland en de Vereniging van Bloemenveilingen in Nederland opende gister middag de Zomerflora '85 in Rijnsburg. Hij deed dit in de mijn-' zaal van veiling Flora door met een brandslag een straal water te zetten op een „brandpreventie". Hierop ging een sirene over. Het is de werkgroep Zomerflora weer gelukt een fraaie expositie van zomerbloemen samen te stellen. Het motto van de tentoon stelling is „Voor bloemen in vuur en vlam". Ir. Van Doesburg me moreerde dat de Zomerflora een flinke stoot gegeven had aan de enorme produktie zomerbloemen. De laatste zes jaar is de omzet van de zomerbloemen verviervoudigd en dat vond Van Doesburg een gunstige ontwikkeling. De voorzitter van de veiling Flora, de heer W. van Nobelen over handigde ir. Van Doesburg een Floratelcomputer alwaar hij zijn informatie vandaan zou kunnen halen. De Zomerflora is tot en met zaterdag in de veiling Flora te be wonderen. Dagelijks geopend van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds en zaterdag van tien tot vijf uur. SASSENHEIM Het gemeentehuis van Sas senheim gaat per 9 au gustus eens in de veer tien dagen op vrijdag middag dicht. Dat heb ben B en W van die ge meente onlangs besloten. De maatregel wordt ge nomen om de arbeids tijdverkorting van amb tenaren ook daadwerke lijk te kunnen uitvoeren. Het CDA-raadslid A.M. Ma- zee heeft daar moeite mee, zo bleek gisteravond tijdens de vergadering van de gemeen teraad. Vooral het feit dat de burgers niet meer op bepaal de vrijdagmiddagen een gewilde deel van de week met het oog op het erna vol gende bruiloftsfeest in het huwelijk zouden kunnen tre den. „Ondanks korter wer ken moeten de Sassenhei- mers op vrijdagmiddag in hun eigen dorp kunnen trou wen", aldus Mazee. Burge meester A.J. Kret suste de zaak door te stellen dat er bij problemen van bijvoorbeeld familiaire aard, altijd een mouw is te passen en er dus wel op een „dichte" vrijdag middag getrouwd kan wor den. Deze discussie werd gevoerd bij de behandeling van de meerjarenbegroting 1986- 1990. CDA-spreker Mazee stelde hierbij ook nog dat hij het tekenend vindt voor het sombere financiële toekomst beeld van de gemeente dat de rijksoverheid ineens een ver hoging van de gemeentelijke belastingen en rechten toe staat met tien procent in plaats van de gebruikelijke verhoging met 3,5. „Maar verhoging van de gemeente lijke belastingen kan alleen worden doorgevoerd wan neer de loon- en inkomsten belasting door het rijk wor den verlaagd", aldus Mazee. Hij voegde daaraan toe: „Als de hoeveelheid beschikbare middelen ons daartoe dwin gen, zullen wij niet schromen prioriteiten te stellen en des noods investeringen naar la ter jaren te verschuiven". Mevrouw C. Kuijsten toonde namens Progressief Sassen heim een rooskleuriger toe komstverwachting. Daarom ook is zij tegen een verhoging van de onroerend goedbelas- ting (OGB), „zeker gezien de al versterkte toepassing van het profijtbeginsel (de gebrui ker betaalt) en de bezuinigin gen in de welzijnssector". VVD-woordvoerder J.B M. Rotteveel verwacht voor 1986 een verhoging van de OGB met zes tot zeven procent, iets dat een zware taak legt op de schouders van de ge meenteraad die na de verkie zingen in 1986 aantreedt. Overigens trok burgemeester Kret zijn schattingen in twij fel. Hij verwacht een verho ging met maximaal vijf pro cent. KATWIJK Er bestaat verschil van mening over het aantal huizen dat Kat wijk volgens het woning- bouwprogramma 1986- 1990 moet realiseren. Het college van B. en W. gaat uit van een gemiddelde van 256 per jaar, maar vanuit de raad komen nu stemmen die zeggen dat dit streefcijfer te hoog is. Met name de CDA-er C.L. van Kesteren liet gister middag tijdens een geza menlijke raadscommissie- vergadering weten dat het met een dergelijke bouw- ströom niet denkbeeldig is dat men in de komende tijd met leegstand wordt geconfronteerd. „U moet niet gek staan te kijken als beide woningbouwver enigingen via advertenties huizen te huur moeten gaan aanbieden", aldus Van Kesteren, werkzaam als administrateur van de woningbouwvereniging „Brittenburg". Het CDA-raadslid is van me ning dat men in Katwijk het punt genaderd is dat de wer kelijke woningnood ten einde gaat lopen. De bouwverenigin gen hebben nu al grote moeite om bepaalde typen flats aan huurders te slijten, en Van Kesteren noemde met name de hoogbouw in de Hoornes als een probleemgeval. De „Brittenburg" kocht hier een aantal jaren terug twee toren flats van een belegger, met het oogmerk vooral ruimte te kunnen bieden aan starters op de woningmarkt. De vereni ging heeft inmiddels al miljoe nen aan de flats gespendeerd en ziet nu de belangstelling drastisch teruglopen. „Over enkele jaren kan je er de helft afzagen", aldus een weinig op timistische Van Kesteren. Hij gaf toe in zijn functie als admi nistrateur regelmatig al flats te verhuren aan jongeren van 20 en 21 jaar die te kennen geven te willen gaan verloven of trouwen. De urgentieleeftijd ligt in Katwijk op 23 jaar. „Ik weet dat ik daarmee buiten mijn boekje ga maar het is de enige manier om leegstand te voorkomen". Volgens wethouder W. van der Plas schetste het CDA- raadslid een te somber beeld van de huidige situatie. Hij gaf toe dat het momenteel wat moeilijker is om de huurflats te slijten, maar weet dit met name aan de oplevering van een nieuwe fase in de wijk Rijnsoever. „Over enkele maanden heeft zich weer een; stuwmeer van woningzoeken den gevormd". Van der Plas noemde de door het college ge hanteerde aantallen zeker niet' te hoog. „Als je kijkt naar de; cijfers van mensen die nu nog- inwonen, het aantal huwelij ken en het aantal scheidingen, dan heb je 240 huizen per jaar- hard nodig". Het matigen van de bouw- stroom werd gistermiddag overigens ook bepleit door het CDA-raadslid T. van der Plas, zei het met andere argumen ten. Van der Plas noemde het, gezien de benodigde voorbe reidingstijd, vrijwel onmoge lijk om in 1990 de eerste wo ningen in het gebied Zanderij- /Westerbaan te bouwen en pleitte dan ook voor het uit smeren van de prognoses voor '86 tot en met '89. „Het zal ze ker nog tot 1995 duren voordat in Zanderij/Westerbaan de eerste paal de grond in gaat", voorspelde hij. Ook door deze redenatie werd wethouder W. van der Plas echter niet overtuigd. Het noemde het niet juist om de woonbehoefte „op te sparen" wanneer mocht blijken, en daar ziet het volgens hem wel naar uit, dat de bouw in Zan derij/Westerbaan een aantal jaren later zal starten. LISSE Tijdens een bijzon dere algemene ledenvergade ring heeft atletiekvereniging De Spartaan gisteravond af scheid genomen van de heer Dick Weijers als voorzitter van de vereniging. Als nieuwe voorzitter werd de heer Jan Randsdorp geïntroduceerd. De vereniging staat op sportief gebied de komende tijd een en ander te wachten. Een activi teit die op korte termijn voor de deur staat is het Nederlands kampioenschap 25 km hardlo pen dat op zaterdag 27 juli in het centrum van Lisse plaats zal vinden. Het programma meldt in dat kader tevens een voorprogramma waarvan de activiteiten plaatsvinden op de Kanaalstraatpromenade. Om drie uur is er het werken in de rekordhoek. (1-stap hoogsprin gen; werpspel Jeu de Boule); ook de groeps-estafette vindt op dat tijdstip plaats. Om 15.45 uur start de Koopcentrum Lis- se prestatieloop over 3.5 km. om 17.00 de 25 km., om 17.45 de finale van de groepsestafet- te en om 18.15 uur de finish van de 25 km. op de athletiek- baan. V LEIDEN Het Leids he renteam is gisteren win nend van start gegaan in het toernooi voor districts teams dat op de banen van het Haagse Metselaars wordt verspeeld. De ploeg van Limburg werd met 2- 1 geklopt. Freek van der Capellen won zijn enkel spel van Pascal Schreurs (6-2, 6-4), terwijl de door Hans Tönjann tegen Ha- rald Smeets geleden ne derlaag (4-6, 4-6) in het dubbelspel weer werd goed gemaakt: 6-4, 6-1. Het sterke Rotterdam is nu de volgende tegenstander van Leiden. Winst op Mark Koe vermans cs zou voor de Leidse delegatie een plek in de halve finales betekenen. Een in dit geval ook lucratieve plaats, ge zien het prijzengeld (1200 gul den voor het winnende team, 800 voor de verliezende fina list, 400 en 200 gulden voor de nummers drie en vier) dat deze week in het Haagse be schikbaar is. De Leidse dames kwamen minder goed uit de verf. Het Unicum-team zag Jacqueline van Wijk en Margot van Over loop in de enkelspelen onder uit gaan tegen resp. Nathalie Jansen (1-6, 4-6) en Amy van Buuren (2-6, 2-6), waardoor te genstander Metselaars na de singles al zeker was van de zege. In het dubbel redden Van Wijk en Carole de Bruijn vervolgens nog wel de Leidse eer: 6-1, 7-5. Groningen fun geert morgen als tweede te genstander van het Leidse da mesteam. Sassenheim In Sassenheim waar Erik Wilborts en René Moos zater dag tussen 14.00 en 17.00 uur een demonstratiepartij zullen verzorgen ook gisteren nog maar weinig verrassend nieuws onder de gelukkig voor de leiding tegenwoordig al weer wat vaker schijnende zon. Waldo Jansen kwam als enige geplaatste B-speler in ac tie en won dat potje ook ge woon. Jack Manuputty kreeg slechts twee games toegeme ten. Philip Nagtegeller maakte in diezelfde categorie overi gens wel indruk met zijn rui me 6-1, 6-3 overwinning op Fred van Trigt. De enige al dan niet papieren verrassing kon in het dames dubbelspel C CfiidócSoivumt worden gesignaleerd. Het als tweede geplaatste koppel Riet van Balen en Ans Vink redde het niet tegen youngsters Fleur Meijer en Madelijn Da- men: 3-6, 3-6. Een zege die huize Meijer kon gebruiken, nu vader Har in het HEC1 in een uiterst spectaculaire wed strijd door Koos van der Hoorn werd teruggewezen: 4- 6, 7-5, 7-5. In het HDD tenslot te bereikten Richard Oost en Hans Bonnet de kwartfinale. Bob Logger en Rob Storsber- gen schoten in een hoogstaand en mede daardoor nogal lang durig duel met 6-7, 6-3, 6-4 te kort. LEIDEN Het winnen van de districtstitel heeft Robbert van Splunter maar liefst acht punten voor het Leidse Courant tenniscircuit bezorgd. De speler van De Munnik rukte daarmee van de vierde naar de tweede plaats op op de ranglijst van het herenenkelspel C. In dezelfde klasse meldde Marco Visser zich in de hoogste regionen. Hij was vorig jaar ook deelnemer aan het Masters-toernooi. In B vergrootte Hans Tön jann zijn voorsprong en maakte ook Jan Willem Lugthart een goed toernooi mee door met vijf punten naar huis te gaan. Bij de da mes waren er maar voor vier speelsters punten te verdie nen. Halve finalistes Margot van Overloop en Henny Fehling kregen drie punten bijgeschreven, terwijl Tine Langeveld vier punten rijker werd. Irma van den Oudenrijn ver zamelde nuttige punten en lijkt op weg naar een plaats bij de laatste acht. Die lijkt voor Heieen van den Berg en Nelleke Weijermans al zeker. In de D-klasse werd Erik Jan Schuilenburg weer wat punten rijker en stoomde Ro nald Lammens op naar de tweede plaats met twee ach tereenvolgende zeges in twee weken. Bij de dames sleepte Marie Louise Goedhart al voldoende punten in de wacht voor kwalificatie voor de „Masters". Bionda Zonde- rop uit Rijpwetering blijft aanvoerster in die klasse. Robben van Splunter staat nu tweede op de ranglijst van het herenenkelspel C. Stand Stephen Faas (Dekker) 9; van dar Capellen (De Merenwi|k) 6. Freek van der Capellen (Unicum) 6. Freek Tahls (Dekker-tennis) 6; 8 Bob van Overbeefce (Unicum) 7; Joost van Leeuwen (Roomburg) 7: 10 Caret de Bruyn (Dekker) 5; 11. Jan Slemerink (Rijnkanlers) 4; DEB: 1. Margot van Overloop (Uni cum) 13; 2. Sandy Wenderhold (Zaan dam) 6; Jacqueline van Wl|k 6; Tine Langeveld (TEAN) 6; 5. Menny FehUng (Dekker) 5; Christel Verwoert (De Munnik) 5; 7 Brigitte van der Maar* (Dekker) 4; 8. Xandra Weker (Jaagpad) MEC: Marlijn Krans (Unicum) 21; 2. Robert van Splunter (De Munmk) 18. 3 Erik Snellenberg (Oekker-tennis) 16; 4 Richard Oskam (TEAN) 11; 5. Hans van Bi|stervetd (De Munnik) 7; 6. Me nus Pieters (OLTC) 6. Loek Verhees (KLTV) 6. Marco Visser (OLTC) 8; 9. Kart van Uden (Nieuwkoop) 5; Johan van der Uppe (Huls ter Duin) 5, Oiav ten Bosch (OLTC) 5. DEC: 1. Heieen van den Berg (De Boekhorst) 18; 2 Nelleke Weijermans (De Munnik) 14; 3. Irma van den Ou dermin (TEAN) 10; 4. Wil den Hollan der (Zee en Duin) 9; 5 Medelijn Oe- men (Nieuw Vennep) 7; 6 Suzanne Vissers (OLTC) 5; Margot van dar Haak (Boekhorst) 5; 8. Margante Pati- weel (De Munnik) 4; 9 Coltnda Voskuil (Sassenheim) 3; 10. Tmy van Velzen (Zoeterwoodse TC) 2. Astnd Veenman (Miiiegom) 2. Karin Rueb (De Munnik) MED: 1 Erik Schuilenburg (De Munnik) 16. 2 Ronald Lammens (TEAN) 15; 3. Jaooo Schoonenwotf (Zevenhoven) 9; Marco Smit (TEAN) 9; 5 Paul Wisee- link (OLTC) 8; 6 Arno Vonk (Arteala) 7; 7 Maurlts Eikenhout (OLTC) 6; Ntoo Brekelmans (De Ronde Venen) 6; 9. Erik Bolton (Unicum) 5; Martl|n Roljen (Unicum) 5; Wim Batelaan (Ter Aar) 5; Eelco Cramer (TEAN) 5. 13; Nicole Bader (Sassenheim) 7; Marleen Vink (Botesa) 5; 5 Cendaae Meijer (Zoetermeer. 4; Astnd Leyten (Ltsse) 4; Esther van der Knaap (Uni cum) 4; Laura Paling (Roomburg) 4.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13