Gijzelaars veilig in Wiesbaden Uit je bol op Parkpop Aan tafel mê REAGAN ZEGT TERRORISTEN DE WACHT AAN Opnieuw verkrachting in Leidse Hout mlT Cekbe (Sou*a/nt Uitslag Tourprijsvraag Koningin Beatrix valt bijna van kraterrand TUINBONEN EN RUNDERTARTAAR Ceidóö (Sowuvnt DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthofl Pers. Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA, tel.071 -122244. Voor abonnementen: tel.071-313677. Giro 103003 Bank:Amro-bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: IJ.Hallewas, Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Abonnementen: (incl.5% BTW) per maand f 21.89 (aut.betaling),kwartaal f 65,68, jaar f 250,86. Klachten bezorging: maandag t/m vnjdag van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel.071 -122248. Advertenties: (excl.5% BTW) f 0,61 per mm, kleintjes f 0,43permm. Maandag 1 juli TU-TIPS Gijzelaars in Frankfort in „Te- levizier" op Ned. I om 19.20 uur. Om 22.45 uur The Everly Brothers. Op Ned. II om 19.50 uur film „De prinses en de chauffeur". Op Duitsland 1 om 23.00 uur film „Jeanies Clique". 1985, 76e jaargang no. 23232 HET WEER In de nacht wolkenvelden, mogelijk een bui en plaatselijk mist. Overdag af en toe zon en vrijwel overal droog. Van nacht omstreeks 13 graden, morgen 22 graden. Matige wind uit noordwest. Zon op: 05.24; onder: 22.03. Schev. hoog water: 3.21 en 15.59; laag water: 11.36 en 00.02 Vanderaerden in gele trui DEN HAAG De gele trui in de 72e Tour de France hangt om de schouders van Eric Vanderaerden. De Belg uit de ploeg van Peter Post, die zijn leidende positie vooral dankt aan het win nen van meerdere bonifica- tie-tussensprints, heeft een voorsprong van 47 seconden op zijn landgenoot Rudy Matthijs die zowel zaterdag als zondag een etappe op zijn naam wist te schrijven. Beide keren speelden ren ners uit de ploeg van Jan Raas, achtereenvolgens Maarten Ducrot en Adri van der Poel, een belangrij ke rol in het koersverloop. v. Maarten Ducrot reed zater dag een 207 kilometer lange solo, won de etappe niet, maar mocht zich wel een dag hullen in de bolletjestrui van het bergklassement. TT Het toeschouwersaantal bij de 55e TT van Assen, waar bij Randy Mamola (le) en Boet van Duimen (4e) in de 500cc-klasse de meeste lof oogsten, haalde met 175.000 lang niet de in 1982 bereikte recordhoogte van in totaal (bij wedstrijd en trainingen) 204.000 liefhebbers. Volgens Jaap Timmer, de voorzitter van de TT-commissie, had de directe uitzending van de 250cc-race op de Duitse televisie zeker invloed uit geoefend op het bezoek. Voor volgend jaar valt geen toestemming meer te ver wachten voor een dergelij ke reportage. Binnenkort wordt ook beslist of de TT-organisatie de samen werking met NOS-Studio Sport voortzet, dat bepaalde afspraken heeft geschon den. Verder onder meer in Sporttribune Moreel Ducrot ongeschonden Hennie Top één dag in gele trui Mamola bijna zonder brandstof door camera Hans Tönjann weer de beste Honkbal in opgaande lijn HCC en HBS maken indruk op elkaar Tennistop kraakt in zijn voegen FRANKFURT/WAS HINGTON De 36 Amerikaanse passagiers en de drie bemannings leden van het gekaapte TWA-toestel zijn van ochtend rond half negen veilig in het Amerikaan se ziekenhuis in Wiesba den gearriveerd. Daar worden zij aan een me dische controle onder worpen en zullen zij worden ondervraagd door functionarissen van de Amerikaanse veilig- heidsheidsdiensten. De ex-gijzelaars zullen tot woensdagochtend in het ziekenhuis in Wiesbaden blijven en vervolgens doorreizen naar de Ver enigde Staten. De pers werd vanochtend niet toegelaten tot de 39 Amerikanen. De gijzelaars werden van nacht in Damascus vrijgela ten, nadat zij gistermiddag waren overgebracht van Beiroet naar de Syrische hoofdstad. Vanochtend in alle vroegte kwamen zij aan op het vliegveld van Frank furt. Daar werden zij ver welkomd door de Ameri kaanse vice-president, Geor ge Bush, die hen verzekerde dat de Verenigde Staten voor hun vrijlating geen concessies hadden gedaan aan de terroristen. President Reagan begroette de vrijla ting van de gijzelaars in een televisierede, waarin hij ter roristen overal ter wereld ernstig waarschuwde. „Wij zullen jullie bestrijden, in Libanon en elders", aldus Reagan. Nadat het vliegtuig met de gijzelaars uit Damas cus was vertrokken, had ook president Reagan verklaard geen concessies te hebben gedaan. „Wij zullen niet rus ten voor recht is gedaan. Wij roepen alle landen op de sa menwerking te versterken om dit verachtelijke kwaad van het terrorisme uit te roeien", aldus Reagan. Zowel president Reagan als diens minister van buiten landse zaken, Shultz, spra ken in Washington lovende woorden over de bemidde lende „centrale" rol van Sy rië en zijn president Assad bij de vrijlating van de gijze laars. Shultz zei dat Assad kennelijk tot het inzicht is gekomen dat terrorisme tot niets leidt. De VS hebben Syrië er in het verleden her haaldelijk van beschuldigd het terrorisme te ondersteu nen. Pagina 5: Bemanning TWA-toestel: „Wij hadden onze bewakers kunnen do den" Een in een deken gehulde ex-gijzelaar wordt door twee Amerikaanse militairen geholpen bij het verlaten het Amerikaanse toestel dat hen vannacht van Damascus naar Frankfurt had gebracht. Geheel rechts staat de Amerikaanse vice-president George Bush, die een andere ex-gegijzelde verwelkomt. Zuidlibanezen waarschijnlijk in fasen vrij JERUZALEM De Israe- lische premier Peres wei gerde vanochtend iets te zeggen over een mogelijke vrijlating door Israël van de 735 Zuidlibanese gevan genen. Hun vrijlating was geëist door de kapers van het Amerikaanse TWA- toestel. Tijdens een korte persconfe rentie prees Peres president Reagan om de wijze waarop hij de gijzelingscrisis heeft behandeld. Maar toen jour nalisten hem vroegen wan neer Israël de gevangenen zal vrijlaten liep de premier zonder commentaar weg. Gisteravond werd in Jeruza lem bekend gemaakt, dat de Israëlische regering zich vandaag zal beraden op de eventuele vrijlating van Zuidlibanese gevangenen. Israëlische kranten meldden vanochtend echter, dat de eerste groep Zuidlibanezen spoedig zal worden vrijgela ten. Volgens de Israëlische televisie zullen de gevange nen „in fasen" vrijkomen. Zwarte leiders vermist in Zuid-Afrika JOHANNESBURG In de Zuidafrikaanse Kaapprovincie zijn vier plaatselijke leiders van het UDF (Verenigd De- mocartisch Front) onder mys terieuze omstandigheden ver dwenen. Het UDF maakte gis teren bekend dat de vier lei ders sedert een vergadering verleden week in Port Elisa beth niet meer gezien zijn. jHun auto werd zaterdag in die plaats uitgebrand aangetrof fen. Volgens de politie zijn vlak bij de auto twee nog niet ^geïdentificeerde lijken gevon den. In mei verdwenen even- in de omgeving van Port Slisabeth drie functionarissen van het UDF spoorloos. Geen krant ontvan gen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. DEN HAAG Het Park pop-festival, dat gisteren in het Haagse Zuiderpark zijn vijfde editie beleefde, heeft ongeveer 100.000 be zoekers getrokken. Daarmee is dit gratis open lucht-popfestival uitgegroeid tot het grootste en populair ste van Nederland. Het goede weer heeft onge twijfeld een handje geholpen om dit record te vestigen. Dit meisje gaat uit haar bol bij het horen en zien van de Engelse groep Orchestral Manoeuvres in the Dark, die de grootste publiektrekker van Parkpop was. Vorig jaar bracht Parkpop nog zo'n 70.000 mensen op de been. De grootste publiektrekker bleek dit jaar de Engelse band Orchestral Manoeuvres in the Dark, die dankzij de vele successen uit het verle den het publiek een compila tie van hits voorzette. Pagina 6: Familiefeest groeit uit tot ouderwetse happening. MOTORRIJDER VERBRANDT IN AUTO BORGER Een 28-jarige Deen is zaterdagavond, ko mend van de TT-races in As sen, door een verkeersongeval in de Drentse gemeente Bor ger om het leven gekomen. Een tegemoetkomende auto slipte en belandde op de linker weghelft, waar de motorrijder zich met zijn motor frontaal in de auto boorde. De voertuigen vlogen in brand. De bestuur der van de auto bleef onge deerd, de motorrijder ver brandde in de auto. In Assen zelf vond dezelfde avond nog een ongeval plaats. De 26-jari- ge motorrijder F.L. uit Olden burg (West-Duitsland) vloog met een snelheid van 170 km/u tegen de auto van een 27-jarige inwoonster van As sen. De man, die een bloed proef weigerde, werd met een lichte hersenschudding in het ziekenhuis opgenomen. De vrouw bleef ongedeerd. De rijkspolitie heeft zaterdag bij een verkeerscontrole 50 weg- piraten onder de TT-gangers bekeurd. Vijftig motorrijders kregen een proces-verbaal, vooral voor rechts inhalen, „tripleren" en het rijden met te hoge snelheid. De hoogste snelheden lagen tussen de 170 en 190 kilometer per uur. LEIDEN Opnieuw heeft een verkrachting plaatsgevonden in de Leidse Hout. Nadat ruim een week geleden in de vroege morgen een verpleegster van Endegeest werd aangerand, werd zaterdagochtend een 21-jarige verpleegster van het Diaconessen- huis door een man verkracht. Het meisje reed rond tien voor half acht over de Johan de Kos- terweg door de Leidse Hout op weg naar haar werk toen zij door een man gedwongen werd af te stappen. De man nam haar on der bedreiging van een mes mee de bosjes in waar hij haar ver krachtte. Hij verdween vervolgens op een racefiets. De leeftijd van de man wordt geschat op circa 20 jaar, hij is on geveer 1.75-1.80 lang. Hij heeft donkerblond haar en een gezet postuur. De man ging gekleed in een donker-bruin leren jack, donkere broek en groene rubberen laarzen. Hij sprak met een licht Leids accent. De kleur van de fiets was vermoedelijk licht blauw of grijs. Heldere tomatensoep vooraf. Varkensfricandeau met tuinkruiden, tuinbonen en aardappelen als hoofdmaaltijd. En als toetje: roomkwark met vruchten. Een goeie tip voor een smakelijke maaltijd. Die staat vandaag, net zoals elke dag, in onze vaste rubnek op pagina 2: „Aan tafel". Een unieke rubriek, die door tal van lezers en lezeressen dagelijks met belangstelling wordt gelezen. En in combinatie met de wekelijkse „Groentetip voor de consument" valt er telkens heel wat van zo'n warme maaltijd te maken. Met des te meer smaak neemt men daarna de Leidse Courant ter hand: en zo kan de avond dan niet meer kapot f AXT De Leidse Courant wil ik bes! l ]U 1 14 dagen proberen. r JL^ 1 Gratis en geheel vnjblijvend Naam: Adres: j4 Postcode/Plaats- Telefoon:A In een open envelop zonder postzegel opsturen naar Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag om m ptrfljbconemenl wortfen gerd CU Een Nederlandse sterren kundige begeleidt koningin Beatrix naar veiliger terrein op de vulkaan ..Roquedelas Muchacaos". TENERIFE De officiële opening van de Nederlands-Britse sterrewacht Jacobus Kapteyn op het eiland La Palma liep zater dagmiddag op een haar na ongelukkig af voor koningin Beatrix en de andere Europese vorsten en vorstinnen die aanwezig wa ren bij de plechtigheid. Het gezelschap brak bijna zijn nek toen zij het evenwicht verloren op de grillige rand van de 2.400 me ter hoge vulkaan La Roque de las Muchacaos. Het „bijna-ongeluk" werd veroorzaakt toen de Spaanse koning Juan Carlos na een wandeling langs de kraterrand plotseling via een met losse stenen bedekte helling naar beneden liep. Het hoge gezelschap had weinig andere keus dan zijn voetsporen te volgen. De ruim honderd veiligheidsagenten vertoonden al duidelijk te kenen van nervositeit, toen koningin Beatrix plotseling haar evenwicht verloor. Daar beneden gaapte de diepte, maar geluk kig werd ze op het laatste moment nog opgevangen door de ster ke armen van twee Nederlandse astronomen. Koningin Sofia van Spanje vloog in de armen van haar zoon prins Felipe en koning Juan Carlos redde koningin Margerita van Denemarken van een pijnlijke val. Douane vindt voor 7 !/2 miljoen marihuana DEN HAAG De Rotterdamse douane heeft in de haven achter een dubbele wand van een contai ner 2600 kilo marihuana met een geschatte handelswaarde van 7,5 miljoen gulden gevonden. Zaterdag zijn in verband met deze zaak vijf mensen aangehouden. De vijf man nen werden aangehouden toen zij zaterdagmorgen de container aan het lossen waren in een boerderij in de omgeving van Wouw (Brabant). Het zijn J.G. (24) uit Hoogerheide, A.D. (21) uit Wouwse Plantage, J.G. (29) uit Woensdrecht, J. van T. (29) uit Zundert en W.W. (36) uit Breda. VAN MEEKREN PRESENTATOR Medewerkers VARA en KRO naar Veronica HILVERSUM Veronica heeft voor de in oktober te starten rubriek „Nieuwslijn" Geor ge Mustert van KRO's Brandpunt en Joop Daalmeijer van VARA's Achter het Nieuws aangetrokken. Jaap van Meekren heeft op freelance-basis zijn medewerking als presen tator aan het programma toegezegd. De eind redactie krijgt Ruud Hendriks. Er worden volgens algemeen directeur Rob Out nog en kele jongeren gezocht, alsmede een presenta trice. In wereldsteden als New York, Londen en Parijs zullen agentschappen worden ge vestigd. De eerste uitzending is op zaterdag 5 oktober. Ton Planken blijft hoofd van de in formatieve sector van Veronica. LEIDEN Het antwoord op vraag 2 van onze Tour- de-Franceprijsvraag luidde „Raymond Poulidor". De badhanddoeken gaan naar Conny van Noort (Leiden), Th. v. d.Wereld (Roelofa- rendsveen) en F. Berg (Zoe- terwoude). Morgen maken we bekend wie op zaterdag 20 juli als eerste in de bus naar de tourfinale in Parijs stapt. Vraag 7 staat vandaag op de voorpagina van de sportbij lage. (ADVERTENTIE) Twee miljoen dollar voor Rolls van de Beatles NEW YORK De Canadese zakenman Jim Pattison heeft zaterdag op een veiling bij So- theby in New York ruim twee miljoen dollar neergeteld voor een met psychedelische mo tieven beschilderde Rolls Royce die van de Beatles is geweest. Hij is van plan de auto volgend jaar op de Expo '86 in Vancouver ten toon te stellen. Pattison zei dat hij de auto ;niet had gekocht uit enige gevoel van affini teit met de Beatles, maar „om iets te kopen dat leuk is voor de jongeren die de Expo be zoeken" John Lcnnon kocht de auto in 1966 Dc Beatles gebruikten het voertuig tot 1969 en leenden het daarna uit aan de Rolling Sto nes. Rob Dylan en andere vrienden. In 1977 schonken John Lennon en zijn vrouw de Rolls aan het Amerikaanse Cooper-Hewitt- museum. Elke dinsdagen woensdag hebben we groente en vlees in de aanbieding. Tuinbonen, kilo Rundertartaar, C QO F 500 gram mJS8U<«/0 s Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 1