Hans Tönjann weer de beste Kooijman verrast in Roelofarendsveen Strijdlustige Appeldoorn eerste leider TENNIS CIRCUIT SPORTTRIBUME Ceidóe Cou/ui/nt1 maandag i juli i9ss pagina i 7 HELEEN VAN DEN BERG IMPONEERT ZES VAN RUN EN GOUWE IN NIEUWKOOP GESTART Van Veenendaal in topvorm SWIFTRENNERS DOMINEREN „THUISWEDSTRIJD" Ccidóc Qowiant Kampioen schappen aan face lift toe LEIDEN Met de rond de klok van acht uur ge houden prijsuitreiking is gisteren een einde geko men aan de districtskam pioenschappen. Het toer nooi dat eigenlijk „model" georganiseerd behoort te zijn verliep door de te gro te hoeveelheid partijen en de regen bij vlagen chao tisch. Het wordt daarom de hoogste tijd dat het dis- trictsbestuur zich eens buigt over een andere op zet van de voor de regio nale wedstrijdtennissers belangrijkste kampioen schappen. Het eerste mankement dat het toernooi vertoonde was de matige plaatsing, niet alleen in B, maar vooral ook in de overige klassen. Het gaat niet aan dat bondsgedelegeerde en wedstrijdleiding op een avond een voorspelling in elkaar flansen zonder overleg met een deskundi ge zoals bijvoorbeeld een districtstrainer. Daarbij ging men voorbij aan de meest recente resultaten. Een rechtmatige toernooi- verloop is daar in een aan tal categorieën mee ge schaad. Een tweede fout maakte de organisatie bij het vast stellen van het aantal deelnemers. Het is natuur- lijk te prijzen dat men zo veel mogelijk tennissers wil laten deelnemen, maar op tennispark Unicum verschenen, gelet op de ca paciteit van negen banen, te veel spelers aan de start. De regen bracht het toer- nooiverloop zo te snel in gevaar en de wedstrijdlei ding moest zoveel haast maken met de voortgang van het toernooi dat lange wachttijden schering en inslag waren en het toer nooi vaak tot diep in de nacht doorging. Zo werden op zaterdagavond nog jon ge kinderen tot na elven op de baan gezet. Een dag eerder had Joost van Leeuwen zich vreselijk op gewonden. omdat hij in het aardedonker moest spelen en pas in de laatste game van zijn kwart fina le wedstrijd de lichten aan gingen. Daarnaast bestond de on gelukkige situatie dat drie leden van de wedstrijdlei ding ieder in drie catego rieën op de deelnemerslijst voorkwamen. Beide bezig heden leden hieronder, waarbij de vraag is of twee van de beste wedstrijdspe lers van het district zitting moeten nemen in de orga nisatie. Behalve formele problemen die kunnen ontstaan wanneer de wedstrijdleiding beslist bij probleemgevallen bij éigen partijen beroofde Freek van der Capellen zichzelf zo van iedere kans op de titel. Natuurlijk is dit een verantwoordelijkheid van de spelers zelf, maar de wedstrijdcommissie had de spelers in bescherming moeten nemen door ze niet met de organisatie te belasten. Al met al wordt het de hoogste tijd dat de opzet van de districtskampioen schappen een wijziging on dergaat. Een mogelijkheid is om het D-toernooi op een ander (nabijgelegen) park (De Meren wijk) te la ten spelen. In de eerste plaats hoeft dan geen en kele deelnemer teleurge steld te worden met een afzegging, in de tweede plaats kan de organisatie meer tijd nemen voor de wedstrijden en zo voor een „rustiger" toernooiverloop zorgen. Ook de mogelijk heid om bij Unicum alleen de enkelspelen te laten plaats hebben is het over wegen waard. Het dubbel- speltoernooi van De Me ren wijk kan dan in dezelf de week als districtsstrijd gelden. Met een goede communicatie moet combi natie van beide toernooien mogelijk zijn. Op deze ma nier kan de titelstrijd van het district Leiden tot een model-toernooi uitgroeien. WILLEM SPIERDIJK NIEUWKOOP De eerste •dag in de Zes van Rijn en Gouwe, een serie van zes cri teriums voor beroepsrenners, heeft meteen al de verwachte 'strijd tussen de ploegen van /Skala en Nikon gebracht. Van de eerste ploeg won favoriet •Nico Verhoeven de proloog, «terwijl Marco van der Hulst het criterium op zijn naam .schreef. De leiderstrui zit mor genavond echter om de schou ders van Theo Appeldoorn, die door zijn strijdlustige manier van koersen de nodige bonus- Kunten én de eerste plaats in et algemeen klassement in de wacht sleepte. Of Appeldoorn die trui lang zal dragen is de vraag, omdat de pupil van Jos Ehlen op minder steun kan rekenen dan bijvoorbeeld Marco van der Hulst. De 22-jarige neo-prof uit de ploeg van Ben van Erp weet zich immers omringd door meer renners, die welis waar onervaren, maar bijzon der gemotiveerd aan de start zijn gekomen. Dat bleek al uit de proloog, waarin Verhoeven met een dicht achterwiel de snelste tijd neerzette voor zijn ploeggenoten Groen en Broers. In het criterium liet Verhoe ven de concurrentie zich ver volgens blindstaren op zijn lei derstrui, toen Theo Appel doorn al na twee ronden van 2300 meter ontsnapte en 20 ki lometer verder gezelschap kreeg van zijn ploeggenoot Jonkers, het duo Broers en Elshof en de eenling Ron Snij ders. Ook toen het peloton even later in twee stukken uit een viel en zestien renners op jacht gingen naar de vijf kop lopers, bleef Verhoeven rustig zitten. Met nog ruim 30 kilometer te §aan liepen de achtervolgers e koplopers in, waarmee de i'acht op de dagprijs in volle ïevigheid was ontbrand. Pas bij het ingaan van de laatste ronde konden drie renners zich loswerken: Naast ritwin naar Marco van der Hulst wa ren dat zijn ploeggenoot Jean Paul van Poppel, die de spurt voor hem aantrok, en Theo Appeldoorn, voor wie gisteren geen inspanning te zwaar was. PIETER EVELEIN De eerste tien van het criterium: 1. Marco van der Hulst, 2. Theo Appel doorn, 3. Jean Paul van Poppel, 4. Bert Wekema, 5. Peter Heeren. 6. Martin Kemp, 7. Jannes Slende- broek, 8. Jan Jonkers. 9. Ron Snij ders, 10. Wim Beckers. Algemeen klassement 1. Appeldoorn iten, 2. Jonkers (43). 3. Van der (41). 4. Broers (40). 5. Kemp (33). 6. Groen (32), 7 Van Poppel (30). 8. Wekema (28). 9. Heeren (26). 10. Snijders (26). HufsM LEIDEN Frank van Veenendaal verkeert op dit moment in topvorm. De wielrenner uit Sassenheim, vorige week zondag al winnaar in Lisse, en één dag later ook de sterkste in Woerden, sloeg zaterdag in Zwijndrecht opnieuw toe. De junior ontsnapte al na twee van de 44 ronden, en zag zijn concurrenten, ondanks twee fietswisselingen na een lekke band, pas na de finish weer terug. Erik Stroombergen (Lisse) legde beslag op de tweede plaats In de Omloop van de Krimpenerwaard eindigde Voorhouter Ro nald Warmerdam op de zesde plaats. De Bollenstreker bevond zich in de kopgroep van elf man. Leidenaar Richard Ippel (Swift) werd dertiende. Gert Jan Zwaan (Swift) werd gisteren zesde in de amateurkoers in Nieuwkoop. Jan Hendrik Lagerweij (Du Prie) passeerde de streep als negende. - Jansen 6-0, 6-3.; HDB: H. Tön- jann/F. van der Capellen - L. DFa- men/M. Vink 6-1, 6-2.; GDB: P. Pau- wels/E. de Groot - J. van Wijk/A van der Capellen 6-3, 6-4.; DDB: M. van Overloop/C. Verwoert - E. de Groot - A. Hins 6-4. 6-2 HEC1: hal ve finales: M. Vissers - M. Krans 7-5. 6-2; R. van Splunter - O ten Bosch 7- 5, 6-2; finale: Van Splunter - Visser 3-6. 6-4. 6-4.; DEC1: halve finales: H van den Berg - N. Weijermans 6-1.6- 1; M. Damen - I. van den Oudenrijn 7-6, 4-6, 7-6; finale: Van den Berg - DAmen 6-4, 6-1.; HEC2: halve fina les: K.J. Sehuilenburg - G. Sekeris 7- 6. 5-7, 7-5; M. Stals - J. van der Lippe 6-2, 6-3; finale: Sehuilenburg - Stals 6-2. 7-6.; DEC2: halve finales: I. van den Oudenrijn - C. Voskuil 6-3. 7-5 M. Patiwael - I. van Zuuren 6-3, 6-3; finales: Van den Oudenrijn - Pati wael 6-4, 7-5.; GDC: M. Oostlan- der/M. Hoekstra - P. Jongmans/D Wijnveldt 0-6. 7-5, 6-4.; HDC: B. Krans/M. Krans - P. Chin a Foeng/M. Steens 6-4, 6-3.; DED: hal ve finales: M.L. Goedhart - B. Zonde- rop 6-2, 6-4; N. Bader - E. van der Knaap 6-1, 3-6, 6-0; finale: Goedhart - Bader 4-6. 6-2, 6-4.; HED: halve fi nales: M. Eikenhout - E. Bolten 6-3. 6-4; R. Lammens - M. Roiien 7-6, 6-2, finale: Lammens - Eikenhout 3-6, 7- 5. 6-2.; GDD: E. van der Knaap/M. Kallenberg - A. Tjho/J. de Jong 6-4. 6-2 HDD: M. Smit/O Guinau - H. Walenkamp/D. van der Water 6-0, 2- 6. 7-5.; DDD: L. van der Bent/A. Brouwer - M. Bader/M. Touben 6-2, 7-5.; DEV: M. Meijer - A. Bornas 6-3, 2-6. 6-1.; HEV 40+: halve finales: Ph. van der Kwast - A. van der Berg 6-1. 6-1; R. Koggink - H. Meijer 7-6. 7-6; finale: Van der Kwast - Koggink 6-1. 6-2.; HEV 45+: R. Blommenaaal - C Dekker 6-4. 6-3; J. de Groot - H. Diets 4-6. 6-2, 7-6. finale: R. Blom- mendaal - J. de Groot 1-0 retGDV: T Tönjann/R. Blommendfaal - R. van Balen/C. Koole 6-4. 6-2., DDV: H. Kallenberg/M. Meijer - R. van Ba- len/H. van der Haak 6-1, 6-4. Tijdens de finale van de districtskampioenschappen ontving Hans Tönjann nog wat winnende aanwijzigingen. Jacqueline van Wijk was oppermachtig bij de dames. ROELOFARENDSVEEN De tweede ronde van Roelofarendsveen is zater dagmiddag vooral in spor tief opzicht een groot suc ces geworden voor de Leidse Wielervereniging Swift, die samen met de Schaatsgroep Alkemade voor een prima organisa tie zorgdroeg. Terwijl het publiek het liet afweten, sloegen de „Leidse" ren ners driemaal toe: Paul Kooijman werd winnaar van de amateurkoers en Adrie Kruger en Piet Kralt wonnen de wedstrij den voor liefhebbers en veteranen. De overwinning van Paul Kooijman was een verrassing. De Leidse assistent-chirurg be schikt nauwelijks over vol doende tijd om te trainen, en moet zich daarom meestal te vreden stellen met een plaats na de eerste tien. Gistermid dag bleek echter, dat de ren ner uit de Du Prie formatie ih zijn schaarse vrije tijd optimaal had getraind. Aanvankelijk miste Kooijman de goede trein van acht koplo pers, die, andermaal onder im puls van Lissenaar Gerrit Kleinveld, na 40 van de 90 ki lometer ontsnapten. Met nog 30 kilometer voor de boeg sloot hij echter aan na een ge slaagde achtervolging met zijn ploeggenoot Erwin Nieuwen- huizen. In de finale volgden de de marrages elkaar in een hoog tempo op. Drie ronden voor het einde sloeg Kooijman defi nitief toe, toen hij zich in het gezelschap van Gerrit Draayer en Pim Kraakman (winnaar van de leidersprijs) losmaakte van zijn medevluchters. Niet overtuigd van zijn spurtkwali teiten liet hij ook dit tweetal kort voor de finish achter zich, waarmee hij zijn eerste over winning op Nederlandse bo dem boekte, na eerdere zeges in Italië en Frankrijk. Adrie Kruger won de eerste serie van de liefhebbers en ve teranen door zijn vluchtgenoot Hans Verboom (Ter Aar) in de sprint te kloppen. Vlaanderen (Maarssen) werd derde. Piet Kralt boekte in de tweede se rie zijn zevende overwinning van dit seizoen. De Rijnsbur ger klopte zijn medevluchters Leen van der Niet (Noord- wijk) en Richard van Kempen (De Hoef). PIETER EVELEIN De eerste tien amateurs: 1. Paul Kooijman (Leiden), 2. Gerrit Draaijer (Twello), 3. Pim Kraakman (Limmen), 4. Jos Verbeek (de Lier), 5. Er- win Nieuwenhuizen (Leiden), 6. Gerrit Kleinveld (Lisse), 7. Bert Spoor (Haarlem), 8. Jan van Straaten (Leiden), 9. Leo Adegeest (Noorden), 10. Ri chard van de Burg (Haarlem). De latere winnaar Paul Kooijman op op. In zijn wiel Jos Ver beek en Pim Kraakman. LEIDEN Zonder tot groots spel te komen heeft Hans Tönjann de district- stitel in de wacht gesleept. De speler van Unicum moest daartoe in de eind strijd afrekenen met de verrassend goede Jan Wil lem Lugthart. Bij de da mes ging de titel naar Jac queline van Wijk. In een finale van niks rekende zij af met Tine Lange veld, die nog uitgeput was van een dag met elf uur tennis op zaterdag. De strijd bij de heren in B was slechts bij vlagen boeiend. Op zaterdag bleek nog eens duide lijk dat Freek van der Capel- I len er beter aan had gedaan af te zien van deelname aan de organisatie. Tegen Jan Willem I Lugthart kwam de jongste i Van der Capellen er geen mo- I ment aan te pas: 6-2, 6-0. Hans Tönjann had drie sets nodig om zich van Herman van der Capellen te ontdoen. Bij 4-2 en 30-30 had Van der Capellen nog een kansje. Hij liep op na zijn service en zag zich gepas seerd door Tönjann. Even na zijn opslag was er echter een bal achter Tönjann langs ge rold en Van der Capellen vond dat hij door hinder van had ondervonden. „Let" luid de uiteindelijk de beslissing na een discussie van tien minu ten, maar Van der Capellen had intussen zo de pest in dat hij het punt met een dubbel- fout cadeau deed: 6-1, 6-7, 6-2. In de eindstrijd maakte Lugt hart zijn opponent al snel dui delijk dat de favoriete taktiek niet zou werken. Tönjann stormde drie maal achter zijn service aan naar het net en werd ook driemaal gepasseerd. Na de verloren eerste set koos de Leiderdorper nog wel re gelmatig de netpositie, maar deed dat veel selectiever. Toen ook werd duidelijk dat Tön jann nog niet aan zijn vorm van twee jaar geleden kan tip pen. Destijds bezat hij de vorm om ook van achter in het veld te scoren, nu weet hij op de achterlijn niets anders dan het risicoloos retourneren van de bal en moet hij wachten op fouten van zijn opponent of zelf bij het net de punten gaan incasseren. Die mindere vorm was overigens voldoende om Jan Willem Lugthart in drie sets te kloppen: 2-6, 6-2, 6-4. Bij de dames bereikte Tine Langeveld de finale. Zij deed dat door in de halve eindstrijd Margot van Overloop te klop pen. Langeveld nam daar ove rigens alle tijd voor. Na bijna vier uur en een matchpoint te gen strompelde zij als winna res van de baan af: 6-4, 4-6, 7- 6. Het was de eerste opvallen de uitslag van de TEAN-speel- ser dit jaar: „Op Lisse had ik een slechte loting. Ik was er op overigens een prima partij speelde zonder onnodige fou ten: 6-2, 6-1. Hans Tönjann en Freek van der Capellen grepen de titel in het herendubbelspel. Zij wa ren duidelijk te sterk voor Leon Damen en MArcel Vink: 6-2, 6-1. De mixed werd on verwacht een prooi voor Peter Pauwels en Ellen de Groot. Het duo toonde zich afgelopen week onbetwist de beste mixed-combinatie. In de finale wees de Leidse-Houtcombina tie Jacqueline van Wijk en Ar nold van der Capellen terug 6-3, 6-4. In B2 ontmoette Jan Sieme- rink en Stefan Faas elkaar voor de derde maal deze week, nu in de halve finale. Na twee keer verlies trok Siemerink nu eens aan het langste eind: 2-6, 6-3, 6-3. In de eindstrijd speelde Siemerink zich pro bleemloos naar de eindzege te gen Waldo Jansen. De dames in dezelfde klasse begroetten winst van Christel Verwoert. Zij was in de finale net iets be ter dan Heieen van den Berg 6-4, 4-6, 7-5. In het herenenkelspel Cl speelde Robbert van Splunter zich gedecideerd naar de over winnaar. De speler van De Munnik heeft een rustige speelstijl en gebruikt zijn ster ke backhand-approach om veelvuldig de netpositie te kie zen. OLTC'ers Olav ten Bosch en Marco Vissers moesten voor Van Splunter buigen. Madelijn Damen bereikte niet verwacht de eindstrijd van het damesenkelspel Cl. Zij deed dat door de als tweede geplaat ste Irma van den Oudenrijn na een urenlange strijd uit te schakelen: 7-6, 4-6, 7-6. In de finale ging de eerste set tegen Heieen van den Berg gelijk op. Daarna drukte de Noordwij- kerhoutse gedicideerd door: 6- 4, 6-1. In de C2 klasse greep Kees Jan Sehuilenburg de titel. Hij had het meeste te stellen met Giovanni Sekeris, die eerder Eelco Adrichem aan de kant zette. In de hplve eindstrijd bleven Sekeris en Sehuilen burg drie lange sets op de baan met laatstgenoemde als win naar: 7-6, 5-7, 7-5. Een dag la ter had de Leiderdorper min der te stellen met Marco Stals: 6-2, 7-6. Irma van den Oudenrijn werd winnares van de C2 klasse. De speelster van TEAN rekende eerst met Colina Voskuil en vervolgens met Margarite Pai- wael af. Bij de dames in D leed Bionda Zonderop de eerste nederlaag van het seizoen. In de halve fi nale moest zij in Marie Louise Goudhart haar meerdere er kennen: 6-2, 6-4. Nicole Bader uit Sassenheim bereikte even eens de eindstrijd. Zij was ster ker dan Esther van der Knaap: 6-1, 3-6, 6-0. In de slot- ronde was Marie Louise Goed hart de sterkste. Bij de heren won Ronald Lammens. De partij tegen Maurits Eikenhout om de eerste plaats stond op een hoog niveau: 3-6, 7-5, 6-2. In de veteranen moet Jan de Groot zich tranen met tuiten hebben gelachen om zijn deel name die tegen alle reglemen ten was omdat hij in Den Haag competitie speelde en daar ook al een districtsstrijd afwerkte. De Groot kwam ook in Leiden in de finale, maar gaf na een game tegen Ronald Blommen- daal op wegens een spierbles sure. Bij de „jongere" vetera nen eindigde Philip van der Kwast op de eerste plaats, hij klopte Rob Koggink met 6-1, 6-2. In de dubbel viel een gro te verrassing. Daar klopten Har Meijer en Adrie van Leeuwen het Dekker-duo Coen Dekker/Philip van der Kwast: 0-6, 7-6, 7-6. Maureen Meijer schreef het damesen kelspel bij de veteranes op haar naam. Zij bleek na drie sets sterker dan A. Bornas: 6-3, WILLEM SPIERDIJK Uitslagen HEBl: halve finales: H. Tönjann - H. van der Capellen 6-2. 6-7. 6-1; J W. Lugthart - F. van der Capellen 6-2. 6- 0; finale: Tönjann - Lugthart 2-6, 6-2, 6-4 DEB1: halve finales: J. van Wijk - H. Fehling 6-2. 6-1; M van Overloop - T. Langeveld 6-4, 4-6. 7-6: finale: Van Wijk - Langeveld 6-2, 6- 1.; HEB2: halve finales: W. Jansen - T. Koemans 6-4. 6-3; J. Siemerink - S. Faas 2-6, 6-3, 6-3; finale: Siemerink gebrand nu eens wat veder te komen. Ik heb die partij con stant gespeeld, terwijl Margot nog wel eens wegzakte". In het totaal stond Tine Lange veld zaterdag elf uur op de baan, omdat zij naast een (ver loren B+-partij tegen Heieen van den Berg) ook nog een paar uur les gaf. Dat was er de oorzaak van dat zij niet voor uit te branden was in de finale tegen Jacqueline van Wijk, die

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17