Leerstof via radio en tv naar de leerling toe T~ EVERLY BROTHERS OP HERHALING IN AHOY RADIO/TELEVISIE CeidaeSou/iaiit MAANDAG 1 JULI 1985 PAGINA 10 De ministers Brinkman en Deetman, resp. van WVC en Onderwijs, keken vreemd op, toen zij de vraag kregen voorgelegd wat de overheid doet voor schoolradio en les sen op de tv. Minister Deetman: „In die vraag zit een element van: er is geen beleid. Dat is niet juist. Er wordt beleid gevoerd bij de toekenning van zend tijd. Wat educatieve activitei ten via de omroep betreft, beide departementen zijn bij de financiering hiervan be trokken".. Minister Brinkman: „Ik kromde de tenen ook een beetje, toen ik hoorde, dat er geen beleid zou zijn gevoerd. Als ermee wordt bedoeld, dat de ministers geen invloed hebben uitgeoefend op de in houd van de programma's, dan is dat waar, maar dat is dan conform de inhoud van de Omroepwet. Maar er is wel degelijk een en ander ge daan aan voorwaarden scheppend beleid. De educa tieve zendtijd is in de Media nota opgenomen en verder is een aantal activiteiten gesti muleerd om de educatieve omroep van de grond te krij gen". Dit spel van vraag en ant woord vindt men terug in de brochure „Educatieve om roep: leerweg naar de toe komst?". Deze verscheen de zer dagen als NOS-uitgave en bevat een breed opgezette verhandeling over doel en wezen van radio- en tv-les- Paul Beugels, bij de NOS be last met educatieve en cultu rele zaken, schrijft in zijn in leiding, dat de educatieve omroep nog steeds bezig is zijn positie binnen het inge wikkelde omroepbestel te versterken. In de Feduco vinden de verschillende zendgemachtigden niet al leen elkaar, maar ook men sen uit onderwijs, scholing en vorming. Hij gewaagt van echter nog niet meer dan een kasplantje, dat onder glas alle zorg behoeft. Er bestaat dan de neiging ook de medewerking van de overheid in te roepen, maar die mag zich niet bemoeien met de inhoud van welk ra dio- of tv-programma ook. Die vragen aan de ministers worden ingegeven door de zorg, die de Feuco heeft voor de belangen en behoeften van kwetsbare groepen men sen die afhankelijk zullen blijven van wat de publieke omroep hen te bieden heeft. GRENZEN Toch kiezen die twee minis ters uit hetzelfde kabinet voor hun opstelling in deze zaak een verschillende in valshoek. Bijvoorbeeld over de vraag of er grenzen moe ten worden gesteld aan de groei van de zendtijd. Zegt Brinkman, dat er vooreerst een fysieke grens bestaat. Mensen kunnen niet meer dan x-uren per dag kijken, verwerken, in zich opnemen. Een tweede, natuurlijke grens wordt bepaald door de concurrentie tussen de ver schillende binnen- en buiten Afbeelding op tv verschaft voedsel aan de gedachten van de leerlingen. landse omroepen. Het wordt moeilijk om educatieve pro gramma's te plaatsen op uren met veel aanbod van alle kanten. Nu kan men wel stellen, dat de minister dan maar een show of een quiz op een dergelijk tijdstip moet verbieden, maar zo werkt dat niet. Er zou kies-tv kunnen ontstaan met leerstof op een afzonderlijk kanaal. Dit als aanvulling van educatieve programma's op het open net, eventueel ook door cassettes beschikbaar te stellen. Minister Deetman stelt zich in dit opzicht meer beschei den op. Hij wijst er op, dat een gemotiveerde student wel in het bezit zal willen komen van een cassette, maar dat bij veel mensen de educatie thuis bezorgd moet worden. Hier gaat minister Brinkman duidelijk meer uijr van de goede wil van de lerende mens tegenover minister Deetman, die als onderwijs man weet, dat de stof zicht baar en hoorbaar aan de cur sisten moet worden aangebo den, omdat het eigen initia tief en de weg weten in dit land niet toereikend zijn op andere wijze aan de leerstof te komen. Leerstof wordt voor veel mensen pas inte ressant als ze ontdekken wat je daarvan op kunt steken. Breedkijker Brinkman heeft duidelijk meer vertrouwen in de leerling dan onderwijs man Deetman. Die laat door schemeren, dat de educatieve omroep naar de leerling toe moet en niet andersom. Dan blijkt toch de weg le raar-leerling korter te zijn dan omgekeerd. De leraar of wel de educatieve omroep moet binnendringen in de in teressewereld van de moge lijke leerling. Er bestaat niet voor niets een leerplichtwet. Die begint al bij kleuters van vijf jaar. Maar tot welke leef tijd moet die reiken? Wel moet voortdurend wor den bijgehouden hoeveel cur sisten inhaken op een be paald programma. Zijn dit er te weinig, dan maakt het aanbod zich overbodig. Deet man is bereid in te zien, dat leermateriaal per cassette zou kunnen' worden aangeboden voor mensen die HAVO of VWO-opleidingen volgen en zeer gemotiveerd soms bij nacht en ontij er op uit trek ken. KENNERS In deze brochure laten veel onderwijskenners hun licht op deze zaak schijnen. Zo laakt prof. dr. J. van Keme- nade de Nederlandse neiging om wel 24 bureaus op te zet ten voor de Open Universi teit, maar niet evenzoveel bureaus voor het leren van lezen, schrijven en rekenen. Prof. S. Doorman komt met een vrij scherpe uitspraak voor de dag: „Ten onrechte wordt wel eens de indruk ge wekt, dat het luisteren naar goede muziek ook educatie is, maar dat vind ik meer infor merend over het gebrek aan belangstelling voor kunst van dit volkje". Dr. P. Boorsma en M. Baaij- ens gaan in op de naaste toe komst van resp. schoolradio en school-tv. Eerstgenoemde wijst op het toenemende ver schijnsel van het spijbelen en het voortijdig verlaten van de school. Wat kan de rol van de radio nog zijn tegen deze achtergrond? Mede in dit verband attendeert hij er op, dat mogelijke beleids voornemens van de ministe ries van Onderwijs en WVC dienen te berusten op een deugdelijke analyse van deze ontwikkelingen. In Dene marken koos men uiteinde lijk de weg van de minste weerstand, de cassettes, waarna de hele schoolradio daar verdween. Dit perspec tief moge de genoemde Ne derlandse departementen voor ogen staan bij de be sluitvorming over de kansen van schoolradio. Wat school-tv betreft stelt M. Baaijens, oud-voorzitter van de Ned. Onderwijs-tv, dat het nut van tv-lessen wordt be paald door de stelling, dat een afbeelding voedsel ver schaft aan de gedachten van de leerlingen. Dit heeft hem jaren voor ogen gestaan. Des wege heeft hij wat moeite met de gereserveerde hou ding van de overheid tegen over deze vorm van onder wijs. De lobby van het onder wijs via de politiek bij de be trokken ministeries heeft nimmer kans gezien op dat niveau interesse te wekken voor onderwijs-tv. Eerst be riepen de bewindslieden zich op de vrijheid van onderwijs naar eigen richting en inrich ting, nadien bekeerden dezen zich tot het inzicht van een constructief onderwijsbeleid, maar zij bleven nochtans deze vormen van onderwijs zeer afstandelijk volgen. Dit mag wel de conclusie van deze brochure heten. HILVERSUM Vorig jaar oktober waren de broertjes Everly het hoogtepunt van het „AVRO Platengala", dat in het Rotter damse Ahoy' Sportpaleis werd opgenomen. Dat het een optreden voor een uitverkochte zaal werd, had niet alleen met de kwali teit van de muziek te maken. Legendarisch is namelijk de ruzie, die op 14 juli 1973 een einde maakte aan de zo succesvolle car rière van The Everly Brothers en die het begin inluidde van een reeks solo-elpees van zeer dubieuze kwaliteit. Het optreden in Ahoy' was voor veel Nederlanders de eerste kans om Don en Phil, na meer dan tien jaar waarin ze geen woord met elkaar spraken, weer gebroederlijk naast elkaar op een podium te zien staan. Het was overigens niet het eerste op treden. Het duo had een aantal maanden daarvoor, in september 1983, al een reünie-concert gegeven in de Londense Royal Al- bert Hall. Dat juist in Engeland dit concert plaatsvond was niet zo vreemd. Het land heeft regelmatig een belangrijke rol in hun leven ge speeld. Zo startte daar bijvoorbeeld in 1968 de plotselinge ople ving van hun muziek. Voor de grote schare fans is de herhaling van het „Platengala- concert", dat de AVRO vanavond (Ned. I om 22.45 uur) uitzendt een welkome afwisseling van het „gedreun" dat Music Box en Sky Channel in haar muziekprogramma's placht te stoppen. Voor hen herleven de tijden dat popmuziek nog werkelijk kwa liteit, zeggingskracht en betekenis had. De broertjes Everly brengen dan ook muziek van topklasse zoals „Bye bye Love", „Wake up, little Susie" en „Lucille". Hoewel het momenteel rustig is rond het duo, ging het optreden gepaard met het uitbrengen van de langspeler „E.B. '84", een opmerkelijke plaat al was het alleen maar door de muzikanten die er aan hebben meegewerkt. Eén ervan is Paul McCartney, die in zijn jonge jaren als lid van The Beatles, de Everly Bro thers toch behoorlijk in de wielen heeft gereden. Samen met The Rolling Stones was het kwartet uit Liverpool er verant woordelijk voor dat The Everly Brothers in de jaren zestig gaan deweg aan populariteit inboetten. Paul McCartney heeft zijn be wondering voor de broers nooit onder stoelen of banken gesto ken en verleende ook graag zijn medewerking aan de plaat. En niet alleen als muzikant. Hij schreef ook het prachtige „On the wings of a nightingale" dat The Everly Brothers in Ahoy' ook zongen en dat is opgedragen aan de componisten Boudleaux en Felice Bryant. Dit duo was verantwoordelijk voor een groot aan tal top-composities waarmee de broertjes hits scoorden. Volgens Phil waren The Beatles en The Rolling Stones ook de oorzaak niet van de terugval in populariteit, maar kwam dat door de ruzie mét manager Wesley Rose. Hierdoor konden Phil en Don namelijk geen gebruik meer maken van het schrijvers duo, omdat Rose ook de uitgever was van Boudleaux. Het optreden in het Ahoy' staat als een huis. Wat vooral duide lijk wordt is hun vakmanschap. Zo neemt Don met zijn stem het voortouw. Spelend op zijn electrische gitaar geeft hij het ritme aan. Phil zingt, zichzelf begeleidend op een akoestische gitaar, met een hogere stem met zijn broer mee, maar blijft een fractie van een seconde achter. Door middel van oogcontact, of een knikje geven ze elkaar aanwijzigingen waardoor er een geoliede show over het podium rolt. Het concert groeide dan ook gemak kelijk uit tot een waar spektakel. HANS PIËT Don (I) en Phil Everly weer gebroederlijk samen. Nederland Kees Brusse wordt vanavond geïnterviewd door Karei Prior in de eerste aflevering van „Praatpark", Ned. 1 om 22.00 NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Honderd Beroemde Schilderijen. Afl.: 'De be grafenis van de Graaf van Orgaz', van El Greco. 16.10 Levenslang (4), tv-serie. Richard Devine leeft nu on der de naam Rufus Dawes. Sylvia is intussen opge groeid tot een jonge vrouw, maar zij weet niets meer van haar kinderjaren. Rufus probeert haar geheugen wakker te roepen. 17.00 Een paard in de hand (4), informatieve serie over de ruitersport. 17.15 Minibios, gevarieerd programma met tekenfilms. NOS 17.30 '/26-Journaal. AVRO 17.40 Wie waagt die wint (2), programma waarin de ge motoriseerde uitdaging cen traal staat. Presentatie: Ma rianne van der Zeijs en Cees Verhart. 18.20 Oma Fladder, kinderse rie. Afl. 4: Zomaar zoek. Wanneer Dieuwertje en oma een dagje naar Slag haren gaan, raken ze elkaar kwijt temidden van alle at tracties. 18.30 Aap om mee te praten (1), kindermusical van Jan Staal. Kim heeft een slecht rapport. Gelukkig komt er een circus in de stad om haar wat op te vrolijken. 18.55 AVRO's Sportpanora- ma, wekelijkse sportru- briek. 19.20 Televizier Magazine. Actualiteitenrubriek. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 De Doornvogels (4), En gelse serie. Ralph reist naar Queensland als hij ver neemt dat Meggie getrouwd is. Hij arriveert juist wan neer Meggie's baby wordt geboren. 22.00 Praatpark. Karei Prior treeft een ontmoeting met Kees Brusse. 22.45 The Everly Brothers, opnamen van het Platenga la 1984 in Sportpaleis Ahoy te Rotterdam. 23.10 Jazzpodium (2). Opna men van het North Sea Jazzfestival gedurende de jaren 1979-1982. Vanavond: De B.B. King Bluesband en de Muddy Waters Blues Band. NOS 23.45 Journaal. 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 15.00-18.00 Studio Sport. Met: Wielrennen (Tour de France) en tennis (Wimble don). 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Tour de France. Sa menvatting van de ploegen tijdrit van Virtré naar Fou- gères. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. HV 19.12 Kwartslag. 'Het politie ke dier', film-dopumentaire over het Engelse~'Dierenbe- vrijdingsfront'. 19.27 Woody Woodpecker, tekenfilm. 19.50 De prinses en de taxi chauffeur, een modern sprookje. Joanna is een ne gentienjarig meisje. Op een dag rijdt ze mee met Joe, een student die als taxi chauffeur wat bijverdient. Joe ontdekt dat Joanna leesblind is en denkt haar te kunnen helpen. 21.25 Ja, natuurlijk extra. Afl.: De hommel. Antoon van Hooff laat de kijkers van dichtbij kennis maken met dit nuttige en interes sante insekt. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. ATN/Filmnet 17 00 The Little* (9): A Little Falrle Tale: 17.25 65 Jaar Nederlandse Film: De Man zonder Hart; 18.40 Hard- caatle McCormick (herh.). (13): Just another round of that Old Song; 19.30 Return of the Black Stallion; 21.15 Miaaing; 23.10-01.10 The Elec tric Horeeman. BRT 1 15.45-16.40 Tour de France. Recht streekse reportage van de rit: Vitré - Fougères. 17.30 Emma en Opa, kteuterserie. 17.40 Liegebeeat. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma, 18.05 De Edison Tweeling (The Edi son Twins), jeugdserie. 18.30 Tijdrover: Lieve Plantjes. 18.40 Tour de France. Samenvatting van de rit van vandaag. 19.00 Uitzending door derden: Pro gramma van het Vrije Woord. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Reilly, meosterspion (Reilly. Ace of Spies), Engelse serie naar het boek van R.B. Lockhart. Afl. 7: Een spel van misleidingen. 1918: Reilly gaat samen met zijn vriend Sasha naar Moskou. In het Kremlin heeft Reilly een ontmoeting met Lenin, die niets wil weten van Reilly's voorstel len. 21.00 Fresh Fields, Engelse comedy- -serie over een echtpaar van middel bare leeftijd. Afl.: De naakte waar heid. William heeft bezoek van een klant uit het Midden-Oosten. Deze man komt niet alleen voor zaken. 21.25 Een dag in Bogota (Bogota one day), Amerikaanse documentaire van Ofra Bikel. Een dag in Bogota, hoofdstad van Colombia met als zwaartepunt de tegenstelling rijk 22.55 Journaal en Coda. BRT 2 RTBF 1 15.45 Tour de France, 3e etappe: Vi tré - Fougères. 16.40 Teletekst. 17.30 Mededelingen Onem. 17.45 Ciné-vacances. 18.10 Lollipop, kinderprogramma. 18.45 Clip Club. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.30 Journaal. 20.00 Tour de France. Samenvatting van de vandaag verreden etappe. 20.10 LUe aux trente cercueils (1), tv-serie naar het werk van Maurice Leblanc. 21.10 Front Eat, aller-retour, Russi sche documentaire uit 1965, be kroond met de Lenln-prljs, over het verzet van het Russische volk aan het Oostfront tijdens de Tweede Wereld oorlog. 22.55 Journaal. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Martin en Simon met 'Vldeopix' (16.00), Gaz (17.00) en Sunie met 'Pop-back' (18.00). 19.00 Champs Elysées. Showpro gramma. 20.30 L'cell de la nuit, serie fantasti sche verhalen. Afl.: Eind van een nachtmerrie. 21.00 TV 5-sports, boksen. 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Martin en Simon met 'Videopix' (22.30), Gaz (23.00), Sunie met 'Pop-back' (00.00) en Diana (01.00). DtitsUmd 16.00 Tagesschau. 16.10 Die 8chule des Flamenco. Een film uit Andalusië van Reni Martens en Walter Marti. 17.20 lm Schatten der Eule (Bren- don Chase). Engelse jeugdserie. Afl.6: Pang (herh.). 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Musik Convoy. 19.00 Auf die sanfte Tour (Maggie Forbes). Afl.: Sohn nach Mass. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 [E Tagesschau. 20.15 Eine Italieniache Legende: Gi useppe Verdi, tv-film in 8 delen van Renato Castellani. Afl. 3: Aufbruch und Rebellion. 21.15 Man nannte ihn Koba. Stalin, gezien door de burgers van de Sov jet-Unie. 22.00 Freitag's Abend: Medienkun- de für Anfanger, amusementspro gramma. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Das Nacht-Studio: Jeanies Clique (Foxes), Amerikaanse speel film uit 1979. Met In de hoofdrollen: Jodie Foster, Marilyn Kagan en Kan- dice Stroh. Regie: Adrian Lyne. 00.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.05 Charlie Brown, tekenfilmserie. Afl.: JIJ bent de grootste, Charlie Brown. 16.30 Lassies Abenteuer, Ameri kaanse jeugdserie met Robert Bray. Afl.: Het overmoedige katje. SIOndertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzen- ding. KD Zwart/wit-ultzending met ondertiteling via Tele- Tekst. Ei Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■<3 Bij niet-Nederland- stalige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. In „Man nannte ihn Koba" komen diverse Russen aan het woord over Stalin. Duitsland 1 om '1 4 21.15 uur. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine. 17.50 Ein Colt für alle Fëlle, Ameri kaanse serie. Afl.: De zorgzame zus ter. Een aardige jongedame roept Colts hulp in om haar broer, die ver slaafd aan gokken is en in de groot ste problemen verkeert, uit de nesten te halen. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Reportage am Montag: Die Angst reiast tiefe Grëben, reportage over de omgang met de ziekte AIDS. 20.15 Doktor ahoil (Doctor at Sea), Engelse speelfilm uit 1955. Met in de hoofdrollen: Dirk Bogarde, Brigitte Bardot en Brenda de Banzle. Regie: Ralph Thomas. Dr. Herbert Sperling wil wel eens wat anders en laat zich dus tot scheepsarts bombarderen. Zijn eerste reis voert hem naar Zuid- -amerika. Alles verloopt naar wens totdat de terugreis wordt ingezet. 21.45 Heute-journal. 22.10 Wus gewejn... es war einmal (slot), een reis door oude Joodse wij ken. Driedelige documentaire. Afl.: Berlijn. 22.55 Die Sport-Reportaga. Met Tennis Wimbledon en Tour de Fran- 23.55 Zum Jahr der Musik: Johann Sebastian Bach, zum 300. Geburt- stag: Keffeekantate. Uitgevoerd door het Concentus Musicus uit Wenen o.l.v. Nikolaus Harnoncourt, m.m.v. Janet Perry, sopraan, Peter Schreier, tenor en Robert Holl, bas. 00.25 heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Sport-Platz. 'Monopoll'. het imperium van Mark McCormack, re portage. 21.45 Landesspiegel. 'Und das alles nach Feierabend. der Stëdtische Mu- sikverein zu Düsseldorf, reportage. 22.15 Echtzeit, film van Helmut Cos tard en Jürgen Ebert. Zonder het zelf te weten komt Georg, een toenmalig wetenschappelijk medewerker, te recht In een niet werkelijk bestaande ruimte, In een tijdloos systeem, waar uit hij niet kan ontsnappen. Daar komt hij Ruth tegen, die hij voor zijn vreemde transformatie al kende. 00.00 Laatste journaal. SKY CHANNEL 16.45 Sky Trax Magazine, met Amanda Redington. 17.30 Soul spectacular, met Tony Blackburn. 18.30 Mr. Ed. Afl.: Ed the emancipa tor. 19.00 The Lucy show. Afl.: Main Street USA. 19.30 The greatest American hero. 20.20 Vegas. Afl.: Love affair. 21.10 The Untouchables. Afl.: Man in the middle. 22.05 VFL Australian rules football. 23.00-00.05 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 18.00 John Craven's Newsround, Jeugdjournaal. 18.10 Blue Peter. 18.35 Rolf Harris's cartoon time. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London Plus. 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan. 20.40 Fame, Amerikaanse tv-serie. 21.30 'Alio 'alio, tv-serie van Jeremy Lloyd en David, Croft over een Franse caféhouder, die in oorlogstijd Britse piloten helpt een ontsnappingsroute naar Engeland te vinden. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Panorama, actualiteiten. 23.05 Wimbledon-match of the day. 00.05 Billy Joel in Concert, vanuit de Wembley Arena, (deel 2). 00.55 Weerbericht. BBC 2 14.55 Tennis Wimbledon, afgewis seld met beelden van cricket. 20.25 Nieuwsoverzicht voor doven. 20.30 Flower of the month July, In formatieve serie. 20.40 Favourite Walks, informatieve 21.05 The living planet, a portrait of the earth. Afl.: Seas of grass. 22.00 The young ones, tv-serie. 22.35 The Paul Daniels Magic Show, amusementsprogramm. 23.15 Surviving. 23.35 Newsnight, actualiteiten. 00.20 WeerberichL 00.25 Cricket. 00.55 Open University. ITV 17.15 Crystal Tipps Alistair. Kin derprogramma. 17.20 The Incredible Hulk. 17.45 Dramarama. 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia, regionaal maga zine. 19.30 City sounds. 20.00 The real world. 20.30 Coronation Street. 21.00 Des O'Connor now. 21.30 World in action. 22.00 Nieuws. 22.30 A better class of person. 00.45 Comedy tonight: Television In the earlv days. 01.15 Island in the sun. TV-morgen NEDERLAND 1 RVU 15.00 Jongeren en straf (5). KRO 16.00 De Wereld in oorlog (4). 16.40 Holiday Eiland. Tv-serie. NOS 17.30 Yj6-Journaal. KRO 17.40 De beste Muppet8hows. NEDERLAND 2 EO 14.00 Handelingen ter plekke (2). 14.35 Het kleine huis, tv-serie. 15.20 Het verhaal van petrus. NOS 15.45- 16.55 Tour de France en tennis. BRT 1 15.45-16.40 Tour de France, 4e etap pe: Fougerés - Quillebeuf (241 km.). 17.30 Tom en Tina. 17.40 Klein, klein kleutertje. BRT 2 15.00-19.00 Tennis Wimbledon. MUSIC BOX 8.00 Non-stop videoclips. DUITSLAND 1 10.00 Ochtendprogramma. 13.00 Heute. 14.10 D Fury, avonturen van een paard (9). 15.00-17.50 ARD- •Sport extra: Tennis Wimbledon. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 14.55 Programma-overzicht. 15.00 Heute. 15.03 Hong Kong Pfui. 15.30 Ferien- kalender. 16.05 Anna und der König von Siam, tv-serie. 16.30 Der Wunschfilm für Kinder (2). 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. SKY CHANNEL 14.35 Moving' on. 15.30 Patterns lor survival. 16.00 Pat Sharp Show. 16.45 Monsters of rock. BBC 1 07.50-10.20 Breakfast time. 11.30 Play School 11.55 Cricket. 14.05 Journaal. 14.20 weerbericht. 14.22 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.25 Postman Pat. 14.40 Tennis Wimble don en cricket. 17.20 Heads Tails. BBC 2 14.55-20.25 Tennis en cricket. ITV 07.25 TV-AM. 10.25 Sesame Street. 11.25 Cartoon time. 11.35 The ad venturer. 12.00 British achieve ments. 12.30 About Britain. 13.00 Cockleshell Bay. 13.10 Rainbow. 13.30 Gardens lor all. 14.00 Nieuws. 14.30 Love and marriage. 15.30 Re collections. 16.00 Definition. 17.00 Cockleshell Bay. HILVERSUM 1 NOS: 14.03 Radio Tour de France: De 3e etappe Ploe- genrit Vitré - Fougères. EO: 17.03 EO-Onderweg-Zomers. 17.55 Mede delingen (NOS). 18.06 Tijdsein. 18.30 Waar waren we ook alweer? 18.50 De Wolkenwagen. 19.02 Ronduit Radio krant. 20.03 De muzikale fruitmand. 21.05 Als mensen veranderen. 21.39 EO-Metterdaad hulpverlening. 21.40 Populaire orgelbespeling. 22.02 Veraf en dichtbij. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. AVRO: 00.02 Easy Liste ning. 02.02 AVRO's Service Station. 06.02 AVRO's zomerservice. HILVERSUM 2 16.30 Nws. 16.33 Woord in de middag. 16.45 NCRV's Combo Corner. 17.00 Hier en Nu. KRO: 17.30 Nws. 17.36 Echo-rriagazi- ne. 18.40 Uitzending van de Vrije Ge dachte, 18.55 BZN. KRO: 19.00 Goal op maandag. 19.30 Pierement. 20.00 Nws. 20.03 KRO's operette-album. 21.30 Uit het KRO-archief. 22.30 Nws. 22.35 Uw koninkrijk kome. 22.45 Da Capo. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. AVRO: 19.02 De zwevende he mel. 20.02 Nationale L.P. Top 50. I 22.02 Candlelight. 23.02 Jazzpodium. HILVERSUM 4 KRO: 17.35 Jazz in studie (16). 18.00 Nws. 18.02 Van Middeleeuwen tot Klassicisme. 19.00 v VARA klassiek: Het Klavier. 20.00 Collegium Vocale van Gent. 21.20 Smetanakwartet. 22.00 Jazz-op-vier - Aad Bos. 23.00 Het zout in de pap. HILVERSUM 5 NCRV: 17.30 Bij de tijd. 17.55 Intermezzo. 18.00 Onder de kop. 18.20 De smaak van macht. 18.30 Rijdt u ook zo goed? 18.40 Er staat geschreven, herh. les 12 en les 13. NOS: 19.00 Nieuws voor buiten landers. TELEAC: 19.40 Leidingge- RADIO RIJNMOND 16.30 Middagpro- Morgen HILVERSUM 1 AVRO: 7.02 AVRO's zomerservice. vervolg. 9.03 Neder lands op AVRO - I. 10.03 Snotneus ahoy!. 10.13 Arbeidsvitaminen. 11.03 Speciaal voor u. 11.38 De Brekers. 12.03 Met de AVRO het land in. NOS: 14.03 Radio Tour de France. 4e etap pe Fourgères - Pont-Aüdemer Quille beuf. VPRO: 17.03 Borót. HILVERSUM 2 7.00 Nws. KRO: 7.06 Het levende Woord. 7.15 Echo. 8.30 NWS. 8.33 Postbus 900. 8.43 Levens lief en levensleed. 9.30 Nws. 9.33 M-V-magazine. 10.30 Nws. 10.33 Wat heet oud. 11.30 Nws. 11.33 Met de KRO, met Anne. 12.00 Kruispunt. 12.30 Nws. 12.36 Echo. 13.00 Nws. 13.10 Plaatselijke en regionale poli tiek. 13.30 Nws. 13.33 Glas in lood- .(herh.) 14.30 Nws. 14.33 Sporen in het achterland. 15.00 Beroepen in de Zeevaart. 15.30 Nws. 15.33 Zo de ou den zongen, piepen de jongen. TROS: 16.00 TROS Nieuws Show. HILVERSUM 3 VARA: 7.03 Gesode- meurders. 9.03 Doorloper. 10.03, Twee meter de lucht in. 12.03 VARA's Getallenrijk. 14.03 Hollands Hand werk. 16.03 De verrukkelijke vijftien. HILVERSUM 4 TROS: 7.02 Een goede morgen met Joop van Zijl. (8.00 NwsJ 9.00 Continu klass. 11.00 Compact disc concert. 12.00 TROS Concert- - zaal. 12.30 Primeurs van de Matrijs en de concertagenda. 13.00 Nws. NOS: 13.02 De klassieke top tien. 13.30 Belcantorium. NCRV: 16.00 In de schaduw van de meesters. 17.00 Populaire klassieken. HILVERSUM 5 NOS: 9.03 NOS-Spor- tlel. 9.25 Waterst. RVU: 9.30 Alle- mans Veren. RADIO RIJNMOND 7.30 Ochtendpro gramma. 16.30 Middagprogramma.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 10