ABP gaat beleggen in de Verenigde Staten SCans op handelsoorlog «let VS neemt toe QaidócQowumt Beurs van Amsterdam fOORDELIG ieOTNKELEN? k KIJK INDE KRANT. MARKTEN dilaan: EG-top van de toekomst of schimmenspel ^QNOMIE DONDERDAG 27JUNI1985 PAGINA 7 5F wil American jSgfr koPen dofïe&M De. niet met name Pe' internationale onderneming Amerikaanse Akzo-dochter Enka (4500 werknemers) Is" SD(C' kan&pzn blijkt het Duitse concern te zijn. De onderhandelingen 'er lopen al geruime tijd en rerwachting zullen de gesprek- jnnen enkele maanden worden nd, zo heeft een Akzo-woord- jr in Arnhem gisteren beves- |let de verkoop van American kvil Akzo haar belangen in tex- jels langzaam verminderen en jen va^me jn ys activiteiten star- v.an. W de aankoop van bedrijven in pnjs sectoren (zoals chemie, specia- en,zeken en farmacie). ka£ u itll DAF dingt mee naar grote defensie-order EINDHOVEN Daf Trucks in Eindhoven dingt mee naar een grote defensie-order. Het gaat om de levering van 400 takelwagens en bergings voertuigen. Daarmee is ongeveer 225 miljoen gemoeid. Daf Trucks heeft inmiddels van het ministerie opdracht gekregen voor de levering van twee prototypes. Eenzelfde opdracht is ver strekt aan een niet met naam genoemd buiten lands bedrijf. Na een intensieve beproeving van een jaar wordt een beslissing genomen. De nieu we voertuigen moeten ruim 600 Daf-bergings- voertuigen vervangen, die aan het einde van de jaren vijftig in gebruik werden genomen. Daf gaat aan de Luchtmacht 93 vrachtauto's leveren. De tientons voertuigen worden gebruikt voor het vervoer van Patriot-luchtafweersystemen. Met deze order is een bedrag gemoeid van 25 miljoen gulden. IBM in de slag met AT T WASHINGTON In de Verenigde Staten krij gen enkele overnemingen hun beslag die grote gevolgen lijken te hebben voor de telecommuni catie- en de computerindustrie in de Verenigde Staten. De overnemingein komen er in feite op neer dat International Business Machines (IBM), de grootste computerfabrikant ter wereld, op de telecommunicatiemarkt American Telephone and Telegraph (AT T) de wacht aanzegt. Vorig jaar zette AT T de eerste wankele schre den op de computermarkt waar IBM het voor het zeggen heeft. IBM is het gebied van AT T binnengedrongen door de Rolm Corporation, de op één na grootste fabrikante van telefoonappa- ratuur, over te nemen en door nu een belang te nemen in MCI, de op één na grootste leverancier van telefoonverbindingen over lange afstand en directe concurrent op dit gebied van AT T. RODAMCO HAD WEER UITSTEKEND JAAR ROTTERDAM Voor Rodamco, het vastgoedfonds van de Robeco Groep, is het op 28 februari afgeslo ten boekjaar 1984-1985 weer prima geweest. Dank zij de blijvend grote belangstelling van institutionele be leggers is het eigen vermogen toegenomen van 1158 miljoen tot 1942 miljoen en het aantal uitstaande aandelen van negen miljoen tot 14,5 miljoen stuks. De winst steeg van ƒ53,1 miljoen tot ƒ89,4 miljoen, zo blijkt uit het jaarverslag. Rodamco stelt een divi dend voor van 4,40 in contanten of 4 procent in agioaandelen plus 2,5 procent in agioaandelen. Rodamco beschikt nog over ruime liquide middelen. In Duitsland en Frankrijk lopen onderhandelingen over nieuwe beleggingen. Verder blijft de aandacht gericht op Australië. In de portefeuille heeft 56,7 procent betrekking op de VS tegen 49,6 procent een jaar eerder. Het zwaartepunt van de beleggingen ligt op kantoren en winkels. w "DRIESSEN BOTST MET AMERIKAANSE 7d"KDBOUWMINISTER n vi| erkooi de VS correspondent Mare ge De Koninck) mHINGTON Leden t-autijhet Europees Parle- die deze week af- èJJ sPrlijk maar gelijktij- 1 de Fe VS hebben aange- hebben van Ameri- se Congresleden isvertegenwoordigers) Dmen dat aan Ameri- se kant nog meer regelen tegen impor- 'anuit Europa worden ivogen. Behalve men is ook bier ge ld, waarvan met het Heineken-con- !k. dat een reusachtige heeft in de VS, de zou kunnen worden. landbouwcommissa- l Frans Andriessen heeft >n tijdens zijn tweedaag- de VS gezegd t geen twijfel lijdt dat de Europese Raad van ministers deze week zal besluiten tot ho gere importheffingen voor Amerikaanse citroenen en no ten, ter vergelding van Ameri- ka's eenzijdig afgekondigde barrière tegen „Italiaanse" meelspijzen (pasta's) uit Euro pa. Desondanks is het nog te vroeg om van een handelsoor log te spreken zo lang er nog gepraat wordt tussen de twee economische blokken, aldus Andriessen gisteren. „Wat we nu meemaken zijn alleen waarschuwingsschoten". Hij zei dit tijdens een persconfe rentie in Washington na een zeer gespannen onderhoud met de Amerikaans landbouw minister John Block. De EG- -commissaris liet tijdens een persconferentie in Washington blijken dat de VS en de Ge meenschap niet dichter bij el- klaar zijn gekomen tijdens zijn confrontatie met minister Block. Inzet van het Amerikaans-Eu- ropese landbouwconflict is de markt van het gebied aan de Middellandse Zee, zoals Israël, Egypte en de Maghreb-landen. De EG heeft daar een reeks van verdragen mee die onder meer de Amerikaanse citruste- lers in een ongunstige concur rentiepositie plaatst. De Amerikanen zijn daarom druk bezig de EG-positie te ondermijnen door met name graan onder de wereldmarkt prijs te verkopen. Zowel de VS als de EG beschermen hun landbouw met protectionisti sche maatregelen. Hun eigen overproduktie proberen zij met overheidssubsidie onder verschillende namen vooral in Derde-Wereldlanden te slijten. De Amerikaanse regering en het Congres hebben te maken met' een noodlijdende boeren stand die van grote invloed is op de publieke opinie, zeker met het oog op verkiezingen voor het Congres in 1986. „De Amerikanen waren ver rast. Zij dachten dat de Euro peanen na de het afkondigen van de spaghetti-oorlog vorige week met een onderhande lingsaanbod zouden komen, niet met tegenmaatregelen", aldus Andriessen gisteren. Andriessen zei te hopen dat het pasta-citroenen/walnoten dispuut tussen VS en EG „de verslechtering van de relatie zal brengen die vaak eerst no dig is om een conflict op te los sen". Hij zei dat de VS de laatste ja ren zijn dalende aandeel op de wereld-landbouwmarkt niet aan de EG is kwijtgeraakt, maar aan Derde wereldlanden. Thans is de totale overheids steun aan de boeren in de VS en in Europa nagenoeg gelijk. Een extra subsidiëring in de VS via het export!^ vorde ringsplan, dreigt volgens de landbouwcommissaris de lan den van de EG oneerlijke con currentie aan te doen. Volgens Nederlands Europar lementariër Piet Dankert groeit in Amerika het besef dat de hoge dollarkoers de Amerikaanse export belem mert, maar tegelijkertijd geven Amerikaanse Congresleden toe dat zij niet kunnen weer staan aan de druk vanuit hun achterban om de Amerikaanse landbouw en industrie te be schermen tegen importen uit Europa en Japan. „De stem ming in het Amerikaans Con gres is dat men bezorgd is om de binnenlandse economie en niet om de internationale ge volgen van protectionistische maatregelen. Onze indruk is inderdaad dat de kans op ver geldingsreacties in de handel is toegenomen", aldus de socia list Dankert, die de delegatie van 25 Europarlementariërs leidde. Slib Dit gebied rond de voor malige Hembrug over het Noordzeekanaal is het meest vervuild met de gif tige stof dioxine afkomstig van de chemische fabriek Duphar. Het gehalte dioxi ne is echter niet zo hoog dat de kanaalbodem moet worden afgegraven, zo heeft de werkgroep dioxi ne, met vertegenwoordi gers van de overheid en de provincie Noord-Holland, gisteren bekendgemaakt. De werkgroep adviseert het baggerslib uit het Noordzeekanaal echter wel te bergen en wel in zeer diepe putten nabij de Amerika-haven. Volgens milieugroepen is dit slechts verplaatsing van het pro bleem. Zij willen het slib vernietigd zien. goud en zilver De goud- en zilverprijzen van gistermiddag, tussen haakjes de vorige prijzen. Goud onbewerkt 34,950-35,450; (34,840-35,340). Bewerkt 37,230 laten; (37,120 la ten). Zilver onbewerkt 650-720; (650-720). Bewerkt 760 laten; (760 laten). Westerse hulp aan Derde Wereld in 1984 met 4 procent omhoog PARIJS De zeventien rijkste Westerse landen hebben vorig jaar een bedrag van ruim 99 miljard gulden besteed aan ontwik kelingshulp voor Derde-wereldlanden, een stijging van 3,8 mil jard gulden of 4 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. Dit heeft de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ont wikkeling (OESO) gisteren bekendgemaakt. Uitgaande van constante prijzen en wisselkoersen bedroeg de reële toename ten opzichte van 1983 zelfs 6 procent. De cijfers hebben betrekking op overheidssteun van de lidstaten van de Commissie voor Ontwikkelingssamenwerking van de OESO Volgens de OESO is de stijging vooral te verklaren door de noodhulp die vorig jaar naar door droogte getroffen gebieden in Afrika ging. Het merendeel hiervan werd geschonken in de vorm van voedsel. De OESO verklaarde optimistisch te zijn over een verdere stij ging van de ontwikkelingshulp in het lopende jaar. LEIDEN Noteringen groente- en fruitveiling. andijvie 41-93; doperwten 4.10-5.50; peulen 6.90-8.90; snijbonen 5-6.70; stambonen 5.10-6.70; tuinbonen 90- 1.05; kroten 95-1.45; kroten bos 27- 58; Chinese kool 34-36: rode kool 80- 1.50; spitskool 26-72; postelein 1.40- 1.95; prei 1.45-3.20; rabarber 50-72; spinazie 1.95-2.30; Ijsbergsla 17-23; broccoli 4.20-6.50; venkel 1.20-2; uien 13-44; waspeen 35; winterpeen; witlof 1.60-4.80; bloemkool 6 per bak 3.70-4.05; bloemkool 8 per bak 2.80- 2.95; bloemkool 10 per bak 2.10; sla 30-38; bleekselderij<30-1.10; bospeen 81-1.07; peterselie 26-48; radijs 58; onze correspondent Aad Jongbloed) SSEL Na de Europese Jfljl in maart van dit jaar in J^el zag het er het na jaren uit dat men weer eens meëen schone lei zou kunnen dat wil zeggen dat zich bezig zou kunnen jen met toekomst in plaats j 'Wnet verleden. De terugbe- g aan Londen van (zeg I.50&) te veej gestorte contri- j door Groot-Brittannië, H tinds 1977 als een molen- 1 om de nek van Europa T? was geregeld, de com- zou brengen voor de besluit vorming binnen de EG, de weg zou openen voor een wer kelijk politieke unie, de aanzet zou geven voor een Europa zonder grenzen en een samen werking op hoog technologisch terrein. Maar zie, in de rij van notoire dwarsliggers als Groot-Brit tannië, Denemarken en Grie kenland schaarde zich plotse ling West-Duitsland, een van de trouwste landen van de zes, die op 25 maart 1957 hun lot verbonden aan de toekomst _atie aan Griekenland voor van een Verenigd Europa. r itreding van Spanje en iigal had een akkoord op- 'erd, de toetreding zelf een feit worden, het licht de. De Top in Milaan, die en en zaterdag gehouden It, zou de top van de toe- tt worden. Men sprak al jdözichtig van het „miracolo *pno" (na de film van Vit- 1 de Sica), dat oplossingen Juist op het moment dat men zich zou buigen over het rap port Dooge, dat voorziet in een eenvoudige vorm van besluit vorming binnen de EG bij meerderheid van stemmen beroept West-Duitsland zich bij de discussie over de graan prijzen op wat het best in Eu ropa genoemd mag worden, het vitaal belang, het veto recht. Het woord crisis duikt weer op. De vraag is nu of Bonn alleen vanwege interne politieke moeilijkheden aan de noodrem heeft getrokken of dat de Bondsregering plotseling niet langer de consequente Europe se koers wenst te varen, die onder meer moet leiden tot de eenvoudige besluitvorming om verlamming van de EG tegen te gaan. Dat zal in Milaan moeten blijken als men zich als uitvloeisel van het rapport Dooge buigt over het voorstel in de herfst een inter-gouver- nementele conferentie te hou den, die het begin is van her ziening van het Verdrag van Rome en dus tot een eenvoudi ge besluitvorming. Wie ja zegt tegen de conferentie zegt in principe ja tegen een andere besluitvorming. Blijkt Bonn nee te zeggen dan wel te aar zelen, dan is het Europese kamp dermate verdeeld in minstens vier staten tegen zes, dat men voorlopig met de hui dige procedures zal moeten voortsukkelen. In dat geval wordt de kans niet gering ge acht dat het Italiaanse voorzit terschap (tot 1 juli, dan volgt Luxemburg), dat het afgelopen jaar zo koppig is gebleken, als nog besluit tot de conferentie onder het motto: wie mee wil doen is welkom. Het resultaat daarvan is een aanwijsbaar verdeelde EG, waarin nog geen plaats is voor de werke lijk politieke unie. Witboek Het totstandbrengen van de Europese interne markt, een EEG zonder binnengrenzen wordt inmiddels de grootste uitdaging, waarmee de EG de laatste tientallen jaren gecon fronteerd is. Daarvoor zijn 300 besluiten te nemen, maar als er geen zicht komt op een een voudige besluitvorming dan is de kans op struikelen bij een of meerdere van de 300 te ne men besluiten levensgroot en kan een werkelijk interne markt per 1992 vergeten wor den. Het andere agendapunt van groot belang is de vorming van een technologische ge meenschap. De nationale be langen van de lidstaten varië ren dermate dat de vragen le gio zijn. Een overeenkomst ligt niet direct in het verschiet ligt of de grote lidstaten, Groot- Brittannë, West-Duitsland en Frankrijk moeten er hard aan willen trekken. De hoofdrol in de Top van Mi laan wordt opgeëist door bondskanselier Kohl. Als hij het boetekleed aantrekt en het graanv^to tot een betreurens waardig incident uitroept, is de kans op een miracolo a mi- lano aanwezig. Blijkt Kohl, al is het maar tijdelijk. Europa ondergeschikt te maken aan de eigen (nationale) belangen dan wordt de Top in Milaan het zoveelste schimmenspel. Bank neemt ^ropean jking Company 773ITERDAM De Amro t verwacht na verkrijging goedkeuring de European' ting Company Ltd (EBC) over te nemen, zo I Amro vandaag bekend- etakt. De EBC is gespeciali- f4 in activiteiten op de Eu- ian*e kapitaalmarkt. De 250o Bank ziet in de overne- 'r- een belangrijke verster- ïitd van haar positie in de lef' van Londen en de inter lokale handel in effecten Sufo, Deutsche Bank, Mid- 5-1 Bank, Generale Bank, Générale, Banca Com- bj.tiale Italiana en Creditan- H Bankverein hebben de> twaalf jaar geleden opge- t- Zij heeft thans een eigen —bogen van omstreeks ƒ90 Oen bij een balanstotaal ongeveer 3 miljard en r/ïikt goed winstgevend. Er ken 180 mensen. «II llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Boekhandel gaat integraal automatiseren DORDRECHT Als eerste bedrijfssector in Nederland be gint de boekhandel een project om integraal te automatiseren. Staatssecretaris Van Zeil van economische zaken heeft het project gistermiddag officieel gestart door middel van het in ontvangst nemen van het handboek „Automatiseren in de boekhandel". De boeken branche heeft met dit project een koploperspositie ingeno men in de gehele detailhandel, aldus Van Zeil. Door het gehele land worden cursussen automatisering geor ganiseerd voor boekhandela ren. Het twee miljoen gulden kostende project, waarvan Economische Zaken de helft subsidieert, is er op gericht dat de boekhandel met minder ad ministratieve rompslomp kan werken. Vereenvoudiging en versnelling van de bestelpro cedures, verbetering van in formatie en voorlichting aan de consument, en een verbe terde bedrijfsvoering door middel van automatisering zijn de doelstellingen van het pro ject. (Van onze sociaal-economische redactie) HEERLEN Het Alge meen Burgerlijk Pensi oenfonds (ABP) gaat vol gend jaar voor het eerst een deel van het vermo gen beleggen in het bui tenland. Het pensioen fonds noemt de Verenigde Staten als één van de lan den die hiervoor in aan merking komen. Waarnemend hoofddirecteur drs. Ph. Leenman maakte dit gisteren bij de presentatie van het jaarverslag 1984. bekend. Momenteel is het het ABP nog bij wet verboden om geld te beleggen in het buitenland. Een wijziging van de beleg- gingswet, die kan steunen op een brede meerderheid in het parlement, zal met ingang van 1 januari 1986 de beleggings mogelijkheden van het ABP moeten verruimen. In een toelichting zei Leen man dat het fonds in eerste in stantie in samenwerking met andere institutionele beleggers (de verzekeringsmaatschappij en Aegon en Nationale Neder landen) die al langer in het buitenland opereren, de markt zal gaan verkennen. Felle kritiek uitte hij op de aantasting van het fonds door de overheid. Door de bijdrage- verlaging van de overheid met 900 miljoen gulden heeft het fonds een extra voorziening moeten treffen van 11 miljard gulden. Volgens Leenman is de overheid „volstrekt onver antwoord bezig". Eerder deze week liet de directie van het pensioenfonds PGGM (trend volgers) zich in soortgelijke bewoordingen uit. Leenman benadrukte dat de pensioenen vooralsnog geen gevaar lopen en er geen enke le reden voor onrust is. Zorgen heeft het ABP ook voor de voorschrijdende priva tisering van overheidsdiensten en -instellingen. Door de op handen zijnde samenvoeging van de Postchèque en Giro dienst en van de Rijkspost spaarbank tot de Postbank on dergaat het ABP volgens Leenman een aderlating door dat 11.000 personen, die thans nog ambtenaar zijn in de zin van de ABP-wet, aan het fonds zullen worden onttrok ken. Dit betekent een ver smalling van het draagvlak met ruim 300 miljoen gulden. Leenman maakte tenslotte be kend dat de ministerraad mor gen de nieuwe ABP-hoofddi- recteur zal voordragen voor benoeming. Leenman, gepen sioneerd PTT-topman, neemt sinds 1983 waar, toen de toen malige ABP-hoofddirecteur Van der Dussen onverhoopt moest opstappen in verband met de „ABP-affaire". selderij 13-37; bos uien 17-27; papri ka st 12-65. POELDIJK Westland-Noord, woensdag 26 juni: Aardappelen 70- 110; andijvie 48-58; aubergines 200- 380; bleekselderij 12-111; bloemkool 115-300; boskroten 25; bosuien 27- 56; broccoli 520-630; courgettes: Champion 2970-3040; komkommers: 25-106, krom 44-49, grof stek 31-69; koolrabi 30-59; meloenen: net 200- 430. oog 210-460, suiker 250-720; paprika: groen 120-300, rood 160- 280, geel 300-530, wit 210-270, paars 210-850; patisson 15-53; pepers: geel 530, groen 380-520, rood 450-1130; peterselie 21-41; prei 220-340; prui men: beauty 230-440, Ontario 410- 580. golden japan 410-750. june blood 100-500; radijs: 39-59, witpunt 84; rettich 26-75; rode kool 100; sel derij 7-23; sla 13-14; snijbonen 570- 770; sperziebonen 470-570; tomaten 930-1400; tuinbonen 135; venkel 220- 385; vleestomaten 1010-1480; witlof 530-600; ijsbergsla 21-92; I spegels 27. KAASMARKT WOERDEN (26-7) - Aanvoer 93 partijen. Prijzen In gulden epr kg: 1e soort 7,70-8,10, 2e soort 7,40-7,70, zware tot 8,70, extra zware tot 11,00 en Leidse 8.60-8.85. De handel was redelijk, er was extra gro te aanvoer en er werden hoge prijzen betaald wegens de "feestmarkt" ter gelegenheid van het 100-jarig be staan. KAASMARKT BODEGRAVEN (26-6) - Aanvoer 36 partijen. Prijzen per kg: 1e soort 7,70-7,90, 2e soort 7,50, ex tra zware 8,50. De handel was rede lijk. EIERVEILING EIVEBA BV BARNE- VELD (26-6) - Aanvoer 1,736.640 stuks, stemming prijshoudend. Prij zen in gulden per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 9,15, 55-56 gram 10,45, 60-61 gram 12,30-12,70 en 65-66 gram 14,00. Weinig lijn AMSTERDAM Er viel woensdag weinig lijn te ont dekken in de ontwikkelingen op de Amsterdamse effecten beurs. In de ochtenduren gin gen veel actieve waarden wat omlaag. Zowel op de actieve als de lokale markt werd nogal verdeeld gesloten, waarbij de verschuivingen over het alge meen erg beperkt bleven. Van de internationale aandelen sloot Unilever onveranderd op ƒ350,50. De rest van de fond sen in de sector verliet de markt lager, met als grootste verlies dat bij Philips, die 70 cent achteruit ging naar 52. Bij de banken verloor ABN 1,50. maar NMB steeg 1. De grootste verschuiving deed zich voor bij Aegon, die 3 kwijtraakte. VNU verloor 1,50 evenals Ahold. Nedlloyd gleed langzaam 1.90 terug. Dunne markten leidden lokaal tot enkele grotere verschui vingen. Zo ging Holec 10 om hoog en Rommenhöller 45 Hollandia-Kloos steeg 6, Be- gemann 4. Aan de andere kant moest Borsumij Wehry ƒ6,50 prijsgeven en Gelatine Delft 12. Op de parallelmarkt stonden Compudata en Docda- ta en Verkade onder druk. De staatsfondsenmarkt was ruim prijshoudend. hoofdfondsen Elsevier-NDU FrieschGr.H. Gist-Broc. HemekenH. Hol.Bel.Gr. Hoogovens beurs 26-6 beurs27-6 95,00 95,00 226.50 226,80 106.90 107.50 455.00 456,00 247,00 246,50 77,40 77,70 175.00 175,00 57,50 57,70 185.50 186.00 146.40 146.40 131.60 132,00 Nedlloyd Gr. Oce-v.d.Gr. Ommeren Van Pakhoed Hold. Philips ban26-6 ban27-6 196.80 196.60 68.40 68.40 193.00 193.00 157,10 157.50 59.70 52.00 76.50 59.60 52.20 76.30 69.60 140,00 69,80 46.00 350.50 349.00e 198.00 198.00 32.20 32.20 101.20 101.50 overige aandelen ban 25-6 beurs 26-6 223.50 223.50 270.00 270.00 123.50e 120.50 263.00 261.50 1610,00 1600.00» 69,80 69,00 584.00 582,00 ISO.OOd 181.00 405.00e 36,50 503,00 173.00 NAGRON NEW Bouw NEDAP Nul roe Nyv -Ten Cafe OTRA bars25-6 ban266 13020 120.00 335.00 162.50 Buehrmann-T. Calvè-Detttc Cafvéprel.c Centr.Suiker C.S.M.cert Ceteco Cel eco eert. Chamo tie Urne Cindu-Key Ctarmndo Cred.LBN Dek-My Fokker Vlegi Furness Gamma Holding 170,00 97,00 341,50 335,00 18.80 18,80 188.00 186.00 203,00 203.00 203,00 203,00 174.00 173.00 171,00 170.00 99.00 96.00 87.50 87.70 470.00 469.00 Pont. Kon. Pored. Fles Proosten Br 295.00 296,00 28,40 54,50 404.90 9720 127.00 103.50 172.50 179.10 129.00 46.50 180.00 180,00 294,00 295.80 28.00a 97,00 126.50 103,50 173,00 8120 180,10 129.50 46.80 Smit Intern Telegraaf De Texl.Twenthe Thomassen Dr.-V. Tw Kabel Hok) 96.00 69.50 135.00 300.00 23.50 405.00 1510,00 109.00 118.50 581.00 251.00 44.00 40,70 260,00 137,00 57.00 430.00 62,00 103.50 72.00 68.00 182.00 120.00 317.00 295.00 112.50 118.30 581.00 248.00 260,00 136.00 58.00 GoudsmitEd. Grasso's Kon. GTt-Holding Hpgemeyer Hoek'sMajii. 205,00 193,00 63,00 61,50 88.00 91.00 89.50 89.50 138,50 137.80 5220 60,00 79,80 225.00 58,80 7820 beleggingsfondsen Hofl.SeaS Holl KIOOS Hunter D. Hunter O pr. IHCCaland Irtdustr My Ing Bur Kondor Intern-Muller KempenS Beg KB8(cert.) KBB(pret) Kon Ned Pap. LandréSGI. LadscheWof Macintosh C. MaxweUPelr. Medicopharma 239.00 190.00e 200.00 740.00 722.00 4.15 4.14 294,00 300.00 48.80 48.00 5,706 5.70 35.80 35,50 72.20 72.50 380,00 375.00 49.10 49.00 114.50 770.00 143,00 49,50 49.70 18.00 8OGAMU Chemical Fund Colon. Growth 268.50 289.00 193.00 193,00 147.80 147,40 298.00 299.50 33.00 33.10 136.50 133,00 156.00 154,00 31.80 35.40 115.00 770.00 140.50 5020 60,00 177.00 168,00 190.00 234.00 527.00 Japen Fwid Lev.CapltH. MKinLVem N.Y.hd.tnd. 164.00 195,00 239.00 530.00 446.00 222.00 225.00 65.00 85.00 7.19 7.48 825.00 812.00 9660,00 9950.00 2060.00 2060,00 3600.00 3620.00 Hentotaal NV Sa/Tech Technology F. Tokyo Pac-H Un4onds(20) Vance, Sanders VIB NV Viking Res. 31.60 27.00 27.00 520 1345.00 134520 48,80 4820 693.00 695.00 38,50 38.50 176.00 176,50 58,00 58,00 1320.00 1325.00 156.70 156.70 104,50 104,50 43,60» 43.80 1133,00 1134.00 10520 104,80 37.80 121.50 2420 20.50 85.30 44.00 173.50 85.30 44.00 174.00 obligaties ban256 Dan264 ban256 ban26-6 12.75NL81-91 12.50NL81-91 122SNL61-88 12.00NL81-91 12.00 NL81-88 11 75NL81-91 11.50 NL80-90 11.50NL81-91 11.50NL81-92 11.S0NL82-92 1125NL81-96 11.25NL82-92 11.00NL81-88 11.00NL82-92 10 75NL80-95 10.75NL81-91 10.50NL74-86 10.50NL80-00 10.50NL82-92 10.50 NL82-89 10.25NL80-90 10.25NL80-87 10.25 NL 82-92 1000NL80-90 10.00NL 82-92 10.00 NL82-89-1 10.00NL82-89-2 9.75NL74-99 9.50NL7591 9.50NL76-86 9 50 NL 80-95 9.50NL83-90 925NL79-89 9.00NL75-00 9.00 NL 79-94 135.80 118.10 108.30 114.40 106,50 111.60 110.00 11520 120.30 114.70 105,40 8.75NL76-96 8 75 NL 79-94 8.75NL79-89 8.75 NL 84-94 8 50 NL7590 8.50 NL7591 8.50 NL 78-93 8.50 NL 78-89 8.50 NL 79-89 8S0NL83-94 8 50NL84-94-1 8.50NL84-94-2 8.50NL84-91-1 8 50NL84-91-2 8.50 NL 84-91-3 8.25NL76-97 8.25NL 77-92 8.25 NL 77-93 8.25 NL 79-89 8.25NL83-93 8.25NL84-94 8.25NL8595 8.00NL69-94 8 00NL70-95 8 00NL70-852 800NL70-85-3 8 00NL71-96 8.00 NL7891 8.00 NL 77-97 800NL77-87 8 00NL 78-88 800NL 83-93 800NL8595 104.00 101.00 107.10 107.10 102,30 102.40 136.00 11830 106,40 114,50 106,60 111.70 11020 113.40 11520 115,40 110.40 102.10 121.70 112.10 104.00 101.00 107.10 110.80 104.70 104.70 103.00 107.30 102,30 102,50 105.50 108,30 106,30 7.75 NL 77-97 7.75 NL 77-92 7.75NL82-93 7.75NL8500 7.50NL69-94 7.50NL71-96 7.50 NL 72-97 7.50NL78-93 780NL78-86-1 7.50 NL 78-88-2 7.50NL83-60-1 7.S0NL83-6O-2 7 50NL84-00 7 50 NL85-05 7.50 NL86-295 720NL 72-07 7.00NL6601 7 00 NL 66-92 7.00NL69-94 6.75NL78-90 6.50NL68-93-1 6.50NL65O3-2 6.50 NL 68-94 625NL6501 6.25 NL 67-92 600NL67-92 5.75NL6590-1 5.75NL6590-2 5.2SNL64-89-1 5.25 NL64-89-2 5 00NL 64-94 4.50 NL 59-89 4.50NL60-90 4.50 NL 63-93 425NL 60-90 4.25NL61-91 425NL63-93-1 425 NL63-93-2 400NL61-86 4 00NL62-92 3 75 NL 53-93 3 50NLSI47-87 3 50NL56-86 3.25 NL B48-98 3 25 NL 50-90 325NL5494 3 25 NL 55-95 10120 101.80 101.90 101,55 100.80 100,00 10020 100,40 101,80 101.50 100,80 101.15 10020 10020 100.40 9920 100.60 96.50 9920 9720 9720 96.90 9720 9720 97.10 97.50 96,60 97.00 97,10 97.50 95.50 95.70 9890 94.40 94.20 95,70 10120 101.80 101.90 102.00 100,80 100.40 101.80 101.50 100.80 101.30 100,50 100.80 100.80 99,40 100.80 90.70 90.40 9720 9720 97.00 9720 9720 96.80 97.50 96.60 97,00 97.10 97.50 95.50 97,50 96.90 95.00 95.30 95.70 95.00 95.70 90.90 94.40 9420 95.80 93.80 9320 9920 102.30 102.30 102,60 102.00 101,90 102.00 102,80 103.00 10420 104,40 10420 104.50 102,30 101.80 100.10 100.20 101.80 101.90 102.10 101.10 101.30 103.40 103,50 102.30 101.80 100.10 10020 101.90 101,90 102.10 101.10 101.40 103.50 103.60 buitenlands geld Amerikaanse dollars Engelse pond Belgische Ir. (100) Duitse mark (100) Hel. lire (10.000) Port escudo (100) Canadese dollar Fr. frank (100) Zwtts. frank (100) Zweedse kroon (100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr. sch. (100) Spaanse peseta (100) Gr. drachme (100) Finse mark (100) J.Slav. Dinar (100) Ierse pond 38.75 137.25 40.75 40.75 33,25 16.36 beurs van New York Asarco Inc. 8eth Steel Boeing Co. Canadian Pacific Chevron Chrysler Citicorp Ford Motor General Electric Gen. Motors Goodyear Hewlett-Pack. IC. Indus Inco Lid. Omzet 125 400.000 42 1/8 42 1/2 65 3/4 65 7/8 59 58 7/8 3 3 23 1/2 23 22 1/8 213/4 16 1/2 16 1/2 44 1/8 44 1/2 35 3/4 35 3/8 47 1/4 47 36 7/8 36 5/8 57 1/2 57 1/4 43 5/8 43 7/6 53 1/2 53 3/4 44 1/2 44 1/4 60 1/2 61 1/4 71 713/8 29 5/8 30 35 1/8 35 35 1/8 35 12 7/8 12 7/8 Stemming hoger RCA Corp. Royal Dutch Sears Roebuck Sfe-south pac. Shell Oil Co. Si Oil Ohio Unilever Unlroyal Un Brands US Steel Weslmghouse 122 1/8 123 1/8 7 7/8 7 3/4 31 1/2 32 17 1/8 17 76 3/8 76 7/8 113 112 7/8 30 1/8 30 1/8 82 3/8 82 1/2 35 3/8 46 1/2 49 3/4 47 5/8 36 5/8 57 1/8 53 3/8 38 1/2 38 1/4 31 7/8 313/8 52 7/8 47 3/4 41 5/8 37 3/4 101 5/8 101 5/8 47 3/4 20 1/2 20 3/8 16 7/6 17 1/8 27 3/4 27 5/8 40 3/4 117/8 34

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7