oetbal trekt m de noodrem rhaal van ABBA opnieuw op tv HARRY VERMEEGEN ZIET „VOETBAL'80" NIET LANGER ZITTEN PAG_ ■^IQ/TELEVISIE dAi Uj CcldaeSoiruwit DONDERDAG 27 JUNI 1985 PAGINA 15 doori De H. en aj Niemand it nog de oplopende len a sportverdwazing, j1" dtrruwing, sportvan- Je®Je. Alleen KNVB- ne fctionaris André v.d. ziet het nog niet zo in. Voor die kijk zich vanavond maken in een dis- na afloop van Ben bouts documentaire ssie in de sport, de em", op VOO-tv, om 22.05 uur. het persoonlijke wel- instig geachte dames- levert wekelijks blau- en bloeduitstortingen kunnen ontstaan in het in het spel. Bij voetbal [t anders. Daar neemt ledwillig op het gezicht schoppen waar, als- :opstoten, de schenen e tackles en het in de toren dan wel onder de len stoppen van de di- igenstander. 't niet zelden tot com- •ldslagen, zoals onlangs IV in Japan voetbalde r na een al of niet |illige botsing tussen en aanvaller te maken iet in de vlucht uitge voerde en onder de gordel ge richte karateschoppen, wat volgens de code van die Ja panse sport zelf niet is toege staan. Later zag men dat aan stekelijke voorbeeld herhaald in de kampioensontmoeting Spakenburg-Kozakken Boys, Russische gevechtsmethodiek op zaterdagmiddag, reden voor de EO-tv om er geen beeld aan te wijden. In Elkerbouts documentaire krijgt men een stevig staaltje op ziel en zaligheid gemunte manslagen voor ogen gezet, geen andere overigens dan die eerder in Studio Sport werden vertoond. Alleen haalde Ben Eikerbout er deskundigen bij, die worden gevraagd naar oorzaak, gevol gen en uitwerking op de lange termijn van al die criminele misdragingen, die door de bur gerlijke rechter al lang tot ge vangenisstraf zouden hebben geleid, ware het niet dat de KNVB de rechtspraak in eigen hand houdt. Een psycholoog komt het we tenschappelijk verklaren: Het heeft te maken met het nor male patroon bij lichamelijke inspanning. Dan vervaardigt het lichaan de stof adrenaline, welke gunstig uitwerkt op het uithoudingsvermogen. Die stof ontstaat bij heftige emoties als angst en woede. In het eerste geval verschaft het de snel heid om te vluchten, in het tweede de kracht om terug te slaan. Het gaat om een hor moon met een activerende werking, die vaatverwijding dan wel -vernauwing veroor zaakt en direct uitwerkt op het hart. Dit proces verschaft prikkels aan de bijnierschors en aan het autonome zenuw stelsel. Bloed wordt naar de spieren gestuwd. Deze fysiolo gische werkzaamheid ligt aan de basis van heftig emotioneel gedrag. In de dierenwereld een kwestie van zelfbehoud, binnen de lijnen van het sport veld gebeurt precies hetzelfde. Het redelijk wezen dat mens heet moet hiermee kunnen omgaan, het niet tot uitwassen laten komen. Er is ook leven na de sport. Voetbalverdediger Huub Ste vens, die zegt dit alles te we ten, wijst er nochtans op, dat bij wat hij ziet als onrecht vaardige beslissingen van de scheidsrechter dit verschijnsel bij hem moeilijk is in te dam men. Daar helpen rode kaar ten weinig aan. laat staan gele. Dit roept ook verbale agressie op. Het uitschelden van de te genstander of van de scheids rechter. Bij het tennis neemt men dat regelmatig waar. McEnroe lijkt graag in conflict te liggen met de referee. Deze documentaire biedt daar ook IRSUM Vanaf 12 december jnd Veronica een serie muzikale len uit van wereldartiesten, le- of inmiddels legendarisch ge- n sterren als Elvis Presley. Veel ken om herhaling en uitbreiding serie kwamen nadien bij Vero- Zw^nnen' besloten werd om de serie >l af te produceren en de al uitgezon- 1 ecreveringen no6maals uit te zen" en°a geleden had de formatie leverf z n *aatste k'1- De vier leden van ,u yjep hebben op het ogenblik hun n vol aan het opbouwen van hun [carrières, hoewel officieel ABBA ieds niet ontbonden is. Vanavond tien de geschiedenis van de pop volgen in „The story of ABBA" I om 21.15 uur. 1960 werd de kiem gelegd voor ens een van de meest succesvolle -oepen uit de jaren zeventig zal en. Benny Andersson, Björn Ui en Stig Anderson werkten samen bedrijfje Union Songs, dat Engel se teksten schreef. De verloofden van Benny en Björn hadden op dat moment ieder hun eigen carrière, met redelijk succes: in 1971 heeft Agnetha een hit met „I don't know how to love him" en Annifrid staat in de belangstelling met het nummer „Our earth is wonderful". Het viertal gaat steeds meer samen op treden, wat resulteert in een hit in heel Scandivanië, „People need love". In 1973 doet de groep mee aan het Zweed se Songfestival. Dat jaar nog geen winst, maar wel een grote hit: „Ring Ring". De naam van de groep is inmiddels veranderd in ABBA en in 1974 komt de grote doorbraak: het liedje „Waterloo" eindigt op het Eurosongfestival in Brighton op de eerste plaats. De groep houdt zich niet uitsluitend met muziek maken bezig; samen met producer Stig Anderson hebben ze de leiding over het winstgevende bedrijf Polar Music en de Polar Studio's, waar de grote namen uit de popmuziek hun platen komen opnemen. beelden van. McEnroe, die we gens onwelvoeglijke uitlatin gen terechtgewezen wordt door de umpire, daagt deze uit te herhalen waarvoor hij hem zou hebben uitgescholden. Hij beweert slechts binnensmonds te hebben gemompeld, zodat de scheidsrechter niet kan be oordelen wat hij precies ge zegd heeft. Heel vroeger ging dat anders. Men speelde het voetbal toen met een minimum aan regels. Het ging om de liefhebberij, waarbij de scheidsrechter rus tig aan de kant in een stoel was gezeten. In geval van mis verstand werd de wedstrijd stil gelegd en begaf men zich naar de zijlijn om van hem een ar bitraire beslissing te krijgen. Daarna ging het spelletje ver der. Scheidsrechter Maurice de Hond wijst er op, dat de he dendaagse scheidsrechter overal met zijn neus bovenop dient te staan en alles persoon lijk moet constateren. Dit is onmogelijk. Dus bestaat de foutloos fluiten de referee niet. Wat te doen tegen een penalty-uitlokker? Die rukt op naar het zestien metergebied en laat zich daar vallen met zijn handen op de bal. De scheidrechter fluit voor hands. Dan begint heel die heksenketel, vroeger ook wel stadion genoemd, om een penalty te schreeuwen. Blijft een scheidsrechter dan over eind? Voor hetzelfde geld wordt een op volle snelheid liggende spits met een welge mikte trap onder de graszoden gewerkt. Ouders Zelfs ouders gaan niet vrij uit. Die sporen hun jonge pupillen langs de lijn met overslaande stem aan een tegenstander on deruit te halen. In het veld^ wordt even veelvuldig aan de' noodrem getrokken als door supporters nadien in de trein. Maurice de Hond maakt er geen geheim van, dat hij in Nederlandse stadions dezelfde explosieve situaties heeft mee gemaakt als in de Brusselse Heizei en dat de KNVB blij mag zijn, dat in ons land een dergelijke voetbalramp nog niet plaats had. In ijshockey kan het er ook fel aan toe gaan, maar daar slaat de furieuze woede op het ijs nog niet over op het publiek. Bij ijshockey hoort een vecht partij er bij. Verslaggever Frans Henrichs gedraagt zich daar ook naar. Hij volgt de be wegingen van de puck even nauwlettend als de welgemik te vuist- en stickslagen. Bij de amateurs werkt dit door. Vertelt een scheidsrech ter, dat als hij op de tv een ge mene overtreding enige malen in beeld gebracht heeft gezien op Studio Sport, hij de zater dag of zondag erna dezelfde overtredingen welbewust ziet toegepast. Zelfs het christelijke zaterdagvoetbal is hiervan niet vrij meer, zoals tijdens de wed strijden om het zaterdagkam pioenschap op de Veluwe bleek. Bij de laatste wedstrijd werd Studio Sport niet toege laten na eerder daarvan een verslag te hebben geboden van het hand- en voetgemeen bin nen de lijnen. Volgens de scheidsrechters heeft getoond voetbalgeweld een negatieve invloed op vooral jonge sport beoefenaars. Zegt een scheidsrechter: „Ik heb mijn normen al aanzien lijk verlegd. Als je volgens het boekje fluit, fluit je een wed strijd helemaal stuk". TON OLIEMULLER HILVERSUM - Harry Vermeegen zie je niet meer in de VARA- tv-rubriek „Voetbal '80". Ten eerste is hij door het hele land druk met opnamen voor de „Knock Out Show", waarvan in sep tember vier uitzendingen. Ten tweede werkt hij aan de voorbe reiding voor een nieuwe Pisa-opzet en ten derde ziet hij het niet meer zitten met die sportrubriek van de VARA. Er moet zendijd worden afgestaan aan de A-omroep wordende Veronic-A en bo vendien gaat de VARA minder geld uitgeven aan de aport. Wat er van „Voetbal '80" overblijft is niet meer dan een slap aftrek sel van Studio Sport en daar doet Harry niet aan mee. De oude beelden bekijkend van zijn eigen Voetbal '80-bijdragen stuitte hij op onderwerpen, die niet in de vergetelheid mogen raken. Daarom deze opnieuw op het scherm, vrijdag op Ned. II om 21.22 uur onder de titel „Liefhebbers opgelet". Ene Johari Cruyff legt je als een jongleur met boogballen in de luren waar Harry bij staat, Gerrie Mühren houdt opnieuw uren de bal hoog op linker- en rechterwreef, intussen een gevulde koek en glaasje cola nuttigend, en Jen (balletje breed) Peters legt het ge heim van die tech niek uit, naar links kijken en naar rechts schoppen. Harry krijgt in tekst de steun van Henk Spaan, die nader in gaat op het verschijn sel trainersstress, de druk waaronder zo'n man moet werken. Ad Versluys van Eindhoven bespringt van pure ellende de dug out, Theo Lase- roms in Bahrein koe- terwaalst zich door dat vreemde taaltje daar heen en Rob Jansen geeft bespie gelingen weg over de „hangende spits", wat dat dan ook wezen moge. De mooiste doelpun ten ooit gescoord mo gen in een dergelijke terugblik niet ontbre ken. In een wedstrijd van het Nederlands Eftal tegen Griekenland Cruyff, Keizer. Neeskens en van Hanegem in de weer met weefwerk om van te watertanden, borduren rond de penaltystip, eindigend in rake vuurpijlen buiten bereik van de doelman, de ruisende muziek van het net, hangen. Ruud Krol in Napels en Tchieu la Ling in Hellas laten zich de plaatselijke gebruiken welgevallen, op han den gedragen door het volk daar. In ons land reageert de ware supporter nauwelijks minder normaal. Een Ajax-dame breit truien met gewenste clubopschriften en een Feijenoord-dame, die nooit in de Kuip ontbreekt, heeft nimmer een doelpunt te gen haar club zien scoren. Zij slaat bij dreigend gevaar haar handen voor de ogen en laat zich door haar naaste buurman het verloop van de handelingen vertellen. Een doelpunt dat door haar niet is waargenomen dient niet meegeteld te worden. De KNVB dient haar regels op dit punt aan te passen. Harry: „Ik heb onvergetelijke herinneringen aan „Voetbal '80". Maar het is wel zo, dat wat er allemaal in je geheugen blijft han gen soms mooier is dan achteraf uit de beelden blijkt. Toch heb ik samen met regisseur Dolf Koelbloed leuke dingen uit het ar chief kunnen halen. En dat is altijd nog een stuk beter dan wat „Voetbal '80" er vandaag de dag nog van maakt. Er is trouwens maar één soort voetbal dat de moeite waard blijft. Dat is het Britse spel. Engeland blijft de bakermat. Doelgericht op de bal die het hok in moet". TON OLIEMULLER Harry Vermeegen: ,,lk heb mooie herin- nerigen aan "Voetbal '80", maar nu eerst „Pisa". q Veronica Sport extra. At: IJshockey, American an jjOtball, Australian Foot- iarteill, voorbeschouwing van ,an |i Tour de France en de h jfisentatie van de wielren- :.r van het jaar. J Club Veronica Clip9. steln"stop videocl'Ps- Vtó-Journaal. -17.50 Agenda. Club Veronica Magazi- Simone Walraven en Al- Lagarde presenteren bijzonder tuinfeest, feestelijk plezier en imuziek afgewisseld wor- met handige tips en in- atie over zweefvliegen stichting „Eigen is". Muziek is afkomstig Propaganda, Tereza ar en The Original Tal lives. Lid! Journaal. Call to Glory, Ameri- inse serie. Afl.: Cover Luchtmachtkolonel 'nor Sarnac krijgt op- acht een nieuw vliegsys- te testen- wordt ilf flink op de proef ge- {tpld door een overijverige ei '-slaggeefster. The Story of... ABBA, iziekspecial rond de «feedse popgroep ABBA W). E De Noodrem, thema- igramma over agressie in sport met een gefilmde a~"7cumentaire en een dis- Jssie tussen een aantal t >ortdeskundigen (zie el- op deze pagina). Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 CD Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. IKON 19.12 Uitwaaien (slot), Duitse speelfilm in twee delen. 19.37 Kenmerk, actualiteiten rubriek. AVRO 20.00 Bij wijze van afscheid: Hier Frankrijk, Hier Jan Brusse, overzicht van de programma's die Jan Brus se in de afgelopen 25 jaar maakte. 20.40 Finale schaaktoernooi. Bekendmaking van de win naar van het AVRO-Philips Schaaktoernooi. 20.50 Europa, de klok staat op vijf voor twaalf, discus sie over het Europees pro tectionisme en de gevolgen. 21.35 Honderd beroemde schilderijen. Afl.: 'Mercuri- us en Argus' van Rubens. 21.45 Opsporing verzocht, programma bedoeld om, in samenwerking met politie en justitie misdrijven op te lossen en te voorkomen. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. ATN/Filmnet 17.00 Duel (herh.). 18.30 Airwolf, afl. 13: Firestorm (herh.). 19.20 Take thia Job and Shove it (herh.). 21.00 Patrol Boat, afl. 13: Never under the While? Ensign. 21.50 Pretty Baby (herh.). 23.35-01.35 The Longeet Yard. ine Walraven en Alfred Lagarde zijn verantwoordelijk voor HOIjresentatie van „Club Veronica Magazine". Ned. I om 19.00 "*f Glynis Barber krijgt als Makepeace te maken met een strijd tus sen twee onderwereldleiders. BRT 1 om 20.20 uur. 18.45 Clip Club. 19.00 Ce aoir, regionaal magazine. 19.23 Bonjour la lète, spelprogram- BRT 1 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 De Freggela, poppenserie van Jim Henson. 18.30 Webster, Amerikaanse come- dy-serie. Afl.: A blast from the past (1). 18.55 m Tijdrover. Kwizien. 19.15 De gevangene van Zenda (Pri soner of Zenda. 1). Britse tv-serie van Leonard Lewis naar het boek van An thony Hope. De jonge Engelse edel man Rudolf Rassendyll is een dubbel ganger van de koning van Ruritanië. Als de koning vlak voor zijn kroning spoorloos verdwijnt, neemt Rudolf zijn plaats In. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-zaken. 20.20 Dempaey en Makepeace, Blit se politieserie. Afl.: De regels van het spel. De twee grote bazen van de Londense onderwereld krijgèn het met .elkaar aan de stok. Dempsey en Makepeace proberen een oplossing voor dit probleem te vinden. 21.10 Panorama. 22.00 Dallas, Amerikaanse serie. JR verzekert Mandy dat Sue Ellen vlug uit zijn leven zal verdwijnen, volgens hem drinkt zij veel te veel de laatste tijd. 22.45 Journaal an Coda. BRT 2 19.00 Hoe wordt ik Olympische kampioen in zeven laaaen? Afl. 5: Gezond sporten. 18.30 Tijdrover Lieve Plantjes. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunstzaken. 20.20 Tour de France. Vooruitblik op de Tour 1985, die morgen van start zal gaan. 21.05 Diepe waters (Tiete Wasser, slot). Duitse tv-spel in 2 delen van Franz Wlrth naar het boek van Patri cia Hlghsmith. Vic's vrouw Mellna neemt telkens weer andere minnaars mee naar huis en Vic accepteert dat. Hij trekt zich terug in zijn eigen ka mertje naast de garage, waar hij mu ziek beluistert en slaapt. RTBF 1 17.30 Mededelingen Onem. 17.45 La bolle auz images. 18.10 Lollipop, gevarieerd kinder programma. 19.30 Journaal. 20.00 La cadeau, Franse speelfilm uit 1981 van Michel Lang. Met o.a. Pierre Mondy, Claudia Cardinale en Jacques Francois. Grègoire Dufour, 55 jaar oud, boordevol stress en ziek van de dagelijkse sleur, besluit zijn baan bij de bank na jarenlange trou we dienst op te zeggen. Hij wil nieuwe uitdagingen vinden, zijn leven een 21.50 Une^aaiaon aèche, Belgische documentaire over een kleine volks stam in Zaïre. Een gevoelige confron tatie van heden en verleden. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Sunie (16.00). Monique Emmen met 'Time Out for Holland', Neder lands getint programma met o.a. aan dacht voor Pinkpop (17.00) en Sunie en Gaz met 'Musical Chains' (18.00). 19.00 Ecole des fans. 19.40 La bande B.D. 19.45 Aujourd'hui en Francs, maga zine. 19.55 Pour Elisa, tv-film van Paul Séban. 21.30 La vérité est au fond de la marmite, kookrubriek. 21.53 La ronde des Bergers, docu mentaire. 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop vidsoclips. Herhalingen. Presentatie: Sunie (22.30), Monique Emmen met 'Time Out for Holland' (23.00). Sunie en Gaz met 'Musical Chains' (00.00) en Mar tin met deel 2 van een interview met Alan Wilder (Depeche Mode) (01.00). 2) Ondertiteling via Tele- Tekst. I] Zwart/wit-uitzen- ding. ■H Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. 0 Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3 Bij niet-Nederland- stalige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.30 Tagesschau. 15.40 Zieh' mal an, modemagazine. 16.25 Wir Kinder, jeugdfilm. 17.20 ARD-Sport extra: Duitse kam pioenschappen zwemmen te Rem- 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Zentrale Bangkok. 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse tv-serie. 19.58 Heute lm Eraten. 20.00 Hl Tagesschau. 20.18 Gesucht wird: Josef Mangele, reportage. 21.00 Ein Mann macht klar Schift, verhalen met Hans Joachim Kulen- kampff. 21.30 Geschichten aus der Heimat. 1. 'Die Bewerbung' van Evita Hay- baeck. 2. 'Sonnenblumenkerne' van Klaus Peter Schreiner, 3. 'Der Weltre- kord' van Bernd Schadewald. 4. 'Die Platzwunde' van Bruno Jonas en Franz X. 8ogner. 22.30 Tageathemsn. 23.00 Tatort, politieserie. Afl.: Miriam (herh.) Een gescheiden vriend trekt bij Schimanski In en probeert vervol gens enige orde In Schimanskl's cha otische huishouden te brengen. 00.30 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.05 De Muppet Show. Met als gast vandaag: Sylvester Stallone. 16.30 Strandpiraten, jeugdserie. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Trio mil vier Fiusten, Ameri kaanse serie. Afl.: Mord in schwarzen Rillen. 18.57 Programma-overzIchL 19.00 Heute. 19.30 Dalli Dalli, amusementspro gramma van en met Hans Rosenthal. 21.00 Querachnittgelahmt, und wie geht unsere Ehe weiter? Reportage uit de serie 'Kontakte', het magazine voor levensvragen. 21.45 Heute-journael. 22.05 Burger fragen Gerhard Stol- tenberg. Gespreksprogramma vanuit Lindau aan het Bodenmeer. Ge spreksleiding: Reinhard Appel. 23.20 Filmforum: Sehnsucht nach Frauen. Reportage over Dorothy Ar zner en haar films. 00.05 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II. 18.30 Het programma met de muls. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Film am Donnsrstag: Und ware die Llebe nicht (One desire). Amerikaanse speelfilm uit 1955 naar de roman 'Tracey Cromwell" van Con rad Richter. Met: Ann Baxter, Rock Hudson, Julie Adams. Natalie Wood e.a. Regie: Jerry Hopper. 21.45 Landesspiegel: Grenzenlos, internationale jongerenuitwissellng aan de Rijn. Ruhr en Weser 22.15 Nechtstudio: Ein Bild segt mehr als 1000 Worte, persfotografie in Berlijn 1920-36. film-documentaire van Diethart Kerbs en Walter Uka. 23.00 Nachtstudio Spatausgabe: C Gebroedsrs Grimm. Magazine t.g. het jubileumjaar van de Gebroeders Grimm. 23.55 Tips für leser. 00 10 Laatst» journaal. Engeland SKY CHANNEL 18.30 Mr. E<L Afl.: Ed's word of ho- 19.00 Th# Lucy show. Afl.: Viv visits Lucy. 19.30 Charlie's Angels. Afl.: Terror on skis (1). 20.20 Skyways. Drama-serie. 21.10 The Untouchables. Aft.: The Maggie Storm story. 22.05 Gillette World Sports Special. 22.35 All Star Wrestling. 23.30-00.30 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 17.35 Dogtanian and the Three Muskehouds, tekenfilmserie. 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal. 16.10 We are the champions, kin derprogramma. 18.35 Dr. Kildare, tv-serie over de belevenissen van een arts. Met Ri chard Chamberlain, Raymond Mas- sey, e.a. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London Plus. 20.00 E88tEnders, tv-serie met: Ne|- det Salih. Andrew Johnson, Oscar Ja- 20.30 Tomorrow's world, weten schappelijk programma. 20.55 Atletiek: Oslo games. 21.30 Top of ths Pops. Popprogram- ma met de nieuwe Engelse top 50. 22.00 Journaal en weerberichL 22.25 Miami Vies, tv-serie met Don Johnson en Philip Michael Thomas. 23.15 Wimbledon-match of the Day. 00.15 Atletiek: Oslo Games, samen vatting. 00.45 WeerberichL BBC 2 16.00 Wimbledon tennistoernooi. afgewisseld met beelden van cricket en atletiek. 20.55 Nieuwsoverzicht voor doven. 21.00 Balanchlne, portret. 23.50 Newsnight, actualiteiten. 00.35 WeerberichL 00.40 Pasrderaces en cricket, sa menvatting. 01.10-02.10 Open University. ITV 17.20 Inspector GadgeL Kinderserie. 17.40 First Post. 18.00 Dangsrmouss. Kinderpro gramma. 18.15 Connections. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. Regionaal ma gazine. 19.35 Crossroads. 20.00 Anything goes. 20 30 Keep it In ths family. 21.00 Taza, son of Cochise, Ameri kaanse speelfilm uit 1954. 22.30 TV Eye. 23.00 Nieuws. 23.30 City centre cycling. 00.00 Databeee. 00.30 The Yellow Rose. 01.30 Thursday Topic. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven NCRV 16 00 NCRV-Jeugdmati- nes. 17.15 Vrouwtje Theelepel, te kenfilmserie. NOS 17.30 'A6-Jour- naal NCRV 17.46 De Carsone. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven. 15.40-16.55 Studio Sport: Tour de France. Proloog vanuit Plumelec. BRT 1 MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Julie en Diana (08.00). Marlin (09.00). Bet- ween the lines' met Sunie (10.00). 'TROS Europarade' (11.00). 'First Sight Show' met Slmon (12.00) en Gary (13.00). 14.00 Herhalingefi. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau. 10.23 Geschich ten aus der Heimat. 11.25 Dalli Dalli. 12.55 Persoverzicht 13.00 Tages schau 13.15 Teletekst-overzicht. 15.00 Roots, tv-serie. 16.00 Tagee- schau. 16.10 FluBwanderung, speel film. 17.25 Zirkusgeechichten. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zi# Duitsland 1. 14 45 Programma-overzicht 14.50 Heute. 14.55 Pippi Langstrampf, speelfilm naar het boek van Astrid Llndgren 16.30 Frelzeit™ und was men daraus machen kann. 17.00 Heute. 17.15 [I Hollywoodklassiker: Busier Ke- aton, Sieben Chancen (Seven chan ces). speelfilm uit 1925. SKY CHANNEL 14.35 Movin' on. 15.30 Wayne and Shuster 16.00 Pat Sharp Show. 16.45 Backtrax, met Tony Blackburn BBC 1 07.50-l0.20Breakfast Time 1130 Play School. 11.55 Cricket. 14 05 Journaal. 14.20 Weerbericht. 14.22 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.25 Hokey Cokey. 14 40 Cricket Ten nis Wimbledon. 17.20 Whlzz. BBC 2 ITV 07.25 TV-AM 10.25 Sesamstraat 11.40 Standby. 13.00 Jamie and ths magic torch. 13.10 Rainbow 13.30 Jobwatch 14.00 Nieuws 14.20 Re gionaal nieuws. 14.30 Friday Film Matinoe: Paper tiger. 16 30 Sons I and daughters. 17.00 Rainbow. I 17 20 Crystal Tipps and Alistair HILVERSUM 1 KRO: 17.03 Echo-ma gazine. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Ter Overweging. 20.03 Tombo la. 22.03 Goal op donderdag. NOS: 23 07 Met het oog op morgen. VPRO: 00.02. Rust zacht met Joop van Tijn. 01.00-07.00 VPRO's nachtleven, met om: 01 02 The Oiler and its place in 17th century social history. 03.02 De Ie Beau Show. 05.02 Rockers in the HILVERSUM 2 VOO 16.00 Veronica Nieuwsradio. 19.00 Veronica Sport. NOS: 20.00 Nws. 20.03 Op de rand van het recht. NCRV: 20.45 De wereld zingt Gods lof. 21.45 In beweging. 22.15 Literama-donderdag. 22.30 Nws. 22.35 Hier en Nu. 22.45 Leer- spiegel. 23.00 Waken en dromen. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. TROS: 19.02 21 jaar TROS Pop. 20.02 Ferry Maat's Soul Show. 22.02-24.00 De L P - en C D. Show HILVERSUM 4 NOS: 18.00 Nws. VPRO: 18.02 De allerlaatste tango. NOS: 22.00 Middeleeuwen en Renais sance. 22.30 Akkoord. 23.00 Mus»ca Nova. HILVERSUM 5 VARA: 17.30 Radio weekblad op donderdag. 17.55 Wel en wee. feuilleton (herh.). PP: 18 20 Uitzending van de PPR. VARA: 18.30 Luchtruim. NOS: 19.00 Nws voor bui tenlanders. TELEAC: 19.40 George and Georgina. herh. les 6. RADIO RIJNMOND 16.30 Middag- progr. met Erik Post. OMROEP RIJNLAND 17.30 Onderwijs en wetenschappen. 18.30 Gevarieerd uur met Culinaire Rubriek. Vrije Tijds Program. Klapstuk|e: ironische regio visie. Regionaal muziekprogramma. Morgen HILVERSUM 1 KRO: 7 03 Het levende woord. 7.11 KRO's Ontbijtshow 8 53 Pastoor Adri Maat. 9.03 Adres onbe kend. 10.03 In antwoord op uw schrij ven. 11.53 Pater Adri Maat 12.03 Zonnebloem-Ahoy. (13.06 Echo.) 14.03 Radio Tour de France. Proloog 6.5 km op hel circuit de Plumelec- Vannes. TROS: 17.03 Piekuur HILVERSUM 2 7,00 Nws VPRO: 7 06 Afdeling Binnenland. 8.30 Nws. 8.33 Dorrestijn's Persagentschap (DPA). 08.40 Het Beeld. 9.00 Afdeling Bin nenland. vervolg. 9.24 Dorrestijn's Pers Agentschap (DPA), vervolg. 9.30 Nws. 9.33 Het onderzoek. 10.00 Eu- roburo. 10.30 Nws. 10.33 Afdeling Binnenland, vervolg. 11.00 De Boven kamer. 11.30 Nws. 11.33 De Koffer. 12.00 Ondervragingen NOS: 12.26 Mededelingen voor land- en tuin bouw VPRO: 12.30 Nws. 12.36 Afde ling Binnenland. 1300 Nws. 13.10 NL-Buitenlandbericht. 14.30 Nws. 14.33 Muziek uit het Gebouw. 15.00 Afdeling Binnenland. NOS: 15.30 Nws. 15.33 Een leven lang. IKON: 16.00 Kleur HILVERSUM 3 EO 7 03 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De Muzikale Fruit mand. NOS: 10.04 Jaargenoten. 12.04 Radio Thuisland. VOO: 13.03 Tipparade. 15.03 De Top 40. HILVERSUM 4 VOO: 7 00 Ochtend stemming. 9.00 Veronica's Meester werken op compactdisc. 10.30 Mu ziek voor miljoenen. EO: 12.00 Lunch concert. 13.00 Nws. NOS: 13.02 Hol land Festival Journaal. EO: 13.07 Songs of praise. 13.30 Metromonium. 15.00 Klein besfek Composities van Brahms (4). 16 00 De psalmen. 17.00 Creme du baroque HILVERSUM 5 NOS: 9 03 NOS-Spor- tiel 9 25 Waterstanden. TELEAC: 9 30 Handwerken, les 2 RVU 10 00 Stress. 10.20 Nooit te oud om te le- RADIO RIJNMOND 7 30 Ochtend- progr. met Anna Landsdorp. 16.30 Mlddagprogr. mei Erik Post.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15