Toont je Lager verdwijnt geruisloos van het toneel *B TENNIS CIRCUIT OEGSTGEEST Van der Luit A* "els Nederlaag voor wisselvallige Siemerink MEDEWERKER/STER Gun uzelf het beste! tmznEal EEN HOORTOESTEL IS OM BETER TE HOREN, NIET OM TE ZIEN audio hoortoestellen O „aö sanctos" ENKELE KRAANMACHINISTEN ADVERTEREN IN DE KRANT. U MOET TOCH OOK UW BROOD VERDIENEf KUNST SPORT EcidócSommit WOENSDAG 26 JUNI 1985 PAC £eidóc(3ou*a/nt LEIDEN Ook de twee de dag van het district stennistoernooi is voorbij gegaan zonder grote ver rassingen. Verbazingwek kend was wel hoe Jan Siemerink het veld moest ruimen voor Stefan Faas. De Rijnsburger raakte in het eerste deel nauwelijks een bal goed, leek zich in de tweede set te herstel len, maar ging in het slot deel toch zonder game- winst tenonder: 6-0, 2-6, 6- 0. Jan Willem Lugthart en Mar cel Vink speelden een zeer wisselvallige wedstrijd. Fraaie ralleys werden afgewisseld met onbegrijpelijke missers. Daarvan produceerde uitein delijk Lugthart er nog de min ste van. 6-4, 3-6, 6-4. Anton Will van Zoelen verloor in de ochtenduren van Michael van der Berg met 6-0, 6-0. Omdat in Bl een duel met Freek van der Capellen op het program ma stond, leek de kans aanwe zig, dat Van Zoelen zonder een game in twee partijen naar huis zou gaan. Van der Capel len spaarde de Noordwijker en trainde rustig naar 6-2, 6-1. In B2 voerde Henk Janssen een aardige show op tegen Martijn Drijver. De trainer van De Munnik en Leidse Hout haalde twee keer een lob terug door de bal tussen de be nen te spelen en daar meteen zijn tegenstander mee te passe ren. Janssen vierde het succes van die "toverballen" met de langzamerhand bekende René van der Kerkof huppelpasjes. Drijver vond het allemaal niet zo leuk: „Eén keer zo gepas seerd worden is nog wel aar dig. twee keer is teveel van het goede". Uitslag: 6-1, 6-0. In B2 had Waldo Jansen het lastig tegen André Weening. Laatstgenoemde heeft de prachtigste fantasierijke slagen in huis, maar ziet die te vaak mislukken. Olav ten Bosch en Erik Snellenberg stootten Martijn Krans prima partij. De Zoeterwoudenaar had bij 5-1 zelfs kans op setwinst, maar liet zijn tegenstander toch weer langszij komen: 7-5, 7-6. Hans van Bijsterveld bleef te- eveneens door naar de tweede gen Marius Pieters gedegen ronde. Bij de dames speelde Irma van Seeters een goede wedstrijd te gen Margot van Overloop. De speelster van Unicum stapte na drie sets als winnares van de baan. Jacqueline van Wijk kwam eveneens in de halve eindstrijd. Zij won van Jacque line van Wijk: 6-0, 6-2. In B2 leed Petra Velzel een nederlaag tegen studente Ber- nadette Fehling. Christel Ver- woert had in die klasse meer moeite met Madelijn Damen dan de 6-1, 6-3 uitslag doet aanvallen. Dat leverde in de derde set resultaat op. Het was één van de lange driesetters, waarop de wedstrijdleiding werd onthaald en die aan het eind van de dag tot resultaat hadden dat het schema ruim anderhalf uur was vertraagd. John van Overloop had eveens drie sets nodig tegen Dave Wijnveldt en hetzelfde gold voor Jan Baan tegen Mar cel van Paridon. Bij de dames stond het duel tussen Carola Geerlings en Bionda Zonderop op het pro- vermoeden. Jacqueline Paauw gramma. Eerstgenoemde werd klopte Margot van der Haak 7-6, 7-5. Marcel Lolling bood in Cl na een lange en goede strijd winnares: 7-5, 2-6, 6-3. Leon- tien Poots leed een toch wel verrassende nederlaag tegen Annemarie van Gemund: 6-4, 7-6. Heieen van den Berg speelde één van haar zwaarde re C-partijen tegen Marja Kui pers: 6-2, 7-5. Hetty Bosch en Ellen de Jong gingen een bij vlagen fraaie strijd aan, die door de speelster van Unicum werd gewonnen. Het was het einde van het toernooi voor De Jong, omdat zij in het da mesdubbelspel een raadselach tige nederlaag leed. Met Karin Roozendfaal moest zij Nolly Bennink en Riet Roerink voor laten gaan. Bij de heren In D vielen de eerste verrassingen. Maarten Kallenberg ging (in drie sets) tenonder tegen Maurits Eiken hout, nadat eerder Gertjan Onvlee al van Rob Lammers had verloren. Een slechte ver deling van de sterkere spelers over de lijst zorgt ervoor dat in één dchtste van het schema Eelco Cremer, Jacco Schoon- enwolf en Erik Schuilenburg elkaar gaan ontmoeten. WILLEM SPIERDIJK Wereldrecordprijs voor bronzen kop uit Afrika LONDEN Een zeldzame bronzen kop uit Benin uit de veertiende eeuw is maandag bij Sotheby in Londen ge veild voor de wereldrecord- prijs van 352.000 pond ster ling, ruim anderhalf miljoen gulden. Nooit eerder is voor een Afrikaans kunstvoor werp zo'n hoge prijs betaald. De kop, een pronkstuk in de catalogus van kunst van ne gerstammen, beeldt een Oba-koning uit en is er een van 15 waarvan men het be staan kent. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en ui wordt nog dezelfde avond nabezorgd. 's GRAVEZANDE De fans kleven aan het po dium. Stil en dromerig of juichend en stralend vol gen zij de verrichtingen van Toontje Lager in nummers zoals „Net als in de film" en „Ben jij ook zo bang", een ge beurtenis die zich na één juli niet meer zal herha len. Na honderden con certen, zeven singles, vier elpees en twee gou den platen houdt de Ne derlandstalige popgroep het voor gezien. De contractueel beloofde op tredens worden nog afge werkt, maar een daverend afscheidsconcert met hart verscheurende taferelen van zwijmelende fans is er voor Toontje Lager niet bij. De groep wil na het slotconcert in het Limburgse Roggel ge ruisloos van het toneel ver dwijnen. Waarom de succesvolle for matie ophoudt te bestaan is een vraag die gesteld dient te worden aan Bert Hermelink, die niet alleen de toetsen be speelt, maar ook verantwoor delijk is voor negentig pro cent van het repertoire. Bert: „Een jaar geleden begon ik te twijfelen. In februari heb ik gezegd: ik stop ermee. Het is moeilijk uit te leggen waar om. Het is een complex van factoren. Belangrijkste reden is dat ik nu zeven jaar bezig ben. Ik heb geen tijd voor wat anders. We hebben ge leefd op een strak schema, anders is het niet vol te hou den. Het is hartstikke mooi geweest maar misschien wil ik nu de spanning van iets nieuws weer opzoeken". Diepe Manager Rob de Jong noemt de stap van de toetsenist een sprong in het diepe. Hij heeft er duidelijk moeite mee. De groepsleden Erik Mesie, zang en gitaar, Rob Winter, gitaar, Leon Giesen, basgitaar en Joost Witte, slagwerk staan met ingang van volgende maand op straat en dat ter wijl Toontje Lager nog lang niet was uitgespeeld. Het vijftal maakt popmuziek met een breed scala aan in vloeden en is daarom moei lijk in een hokje te plaatsen. Rock (Ben jij ook zo bang), reggae (Net als in de film) en soms disco-achtige klanken (Zoveel te doen) zijn terug te vinden in de stijl van de groep. Toch blijft het eigen geluid duidelijk herkenbaar. Nooit is afgeweken van het principe alleen Nederlandsta lige teksten te schrijven. In 1982 kwam de grote door braak voor Toontje Lager met het liedje „Net als in de film". Bert: „Dat werd een gigantisch succes. Opeens volle zalen. Soms hebben we de boot wel eens afgehouden, anders werd het teveel. Toen we in 1978 begonnen hadden we naast de concerten ons werk. We vonden het ge woon leuk om te spelen. Pro fessioneel zijn we de laatste vier jaar bezig". In 1980 nam de band de eer ste elpee op, getiteld „Toontje Lager". Twee jaar later volg de „Erop of eronder". In 1983 werd het de langspeler „Stie kem dansen" en weer een jaar verder verscheen ;,Even goeie vrienden". „Het mooiste liedje wat ik ooit heb gemaakt is „Vroeg of laat", maar dat is heel per soonlijk. Het gaat over m'n vriendin die naar de tropen ging. Het is een afscheidslied je. Ik had het niet voor de groep geschreven maar voor mezelf. Voor de elpee kwa men we een nummer tekort, daarom is „Vroeg of laat" er bij gekomen. De beste liedjes maak je als ze snel en spon taan geschreven worden. „Stiekem gedanst" is daar een voorbeeld van. Dat is ons grootste succes geworden. Van de gelijknamige elpee werden zeventigduizend exemplaren verkocht. We hebben twee gouden platen in de wacht gesleept. Dat had ik nooit gedacht". Twijfelaar Bert noemt zichzelf een twij felaar. Hij vraagt zich af of hij de juiste beslissing heeft genomen. De sfeer onder de bandleden is goed. „De jon gens vonden het eerst vreemd. Ze dachten dat ik iets anders zou gaan doen. Maar ik neem altijd eerst een beslissing en dan ga ik pas verder kijken. Ik kan mi; t met hartverscheuren- maar met één ding tegelijk bezighouden. Da'arin ben ik dan verschrikkelijk fanatiek Ik kan er niks naast hebben Ik wil graag filmmuziek gaan maken en ik denk da' ik dat kan. Misschien heb ik een onverstandig besluit ge nomen en krijg ik er spijl van". De toetsenman, componist en tekstschrijver haalt veront schuldigend zijn schouders op. Hij straalt iets uit van: Heb ik er wel goed aan ge daan? LIS BEYLEVELD Actie voor pop in nieuw concertgei ENSCHEDE Een act) té wil dat het nieuwe ci gebouw in Enschede gi^" wordt gemaakt voor p®" certen. Het comité viriel elitair dat bij de inrichtii de concertzaal alleen re| is gehouden met de liefH van klassieke muziek <j met de vele aanhangegN de popmuziek. Het comL dat de stoelen uit de zaa nen worden gehaald, zo° meer mensen in kunneii tot 1.500, het minimurfnel concerten van gerenomi|sie popgroepen. Jaarlijks i jd tien van dit soort cop vc gehouden kunnen wor<Sy> meerkosten bedragen tonnen, zo meent het ct?es^ srn; este de Meisje breekt tavan ver hg rmc LEIDEN Een 10-jarig je uit Leiden reed giste w< dag rond vier uur op de111®1 sing Lange Mare/Óudejê met haar fiets tegen het :l P van een 13-jarige Leid^PP0 gen op. Het tweetal kwa w val. Het meisje brak eei en is met mondletsel gekneudse elleboog nar'ld AZL gebracht. Zij reed® n Oude Vest en had vo6in? moeten verlenen aan <?r. gen die op de Lange VP de richting van de Ha!' merstraat fietste. i.anc Bij de algemene dienst van de dienst van gemeentewerken kan met ingang van 1 augustus 1985 worden geplaatst een die in hoofdzaak belast zal worden met alle voorkomende werk zaamheden, zoals het ophalen van huisvuil, onderhoud wegen en mogelijk chauffeurswerkzaamheden. Aanstelling zal geschieden op basis van een 38-urige werkweek. Sollicitanten die interesse hebben in een leerarbeidsplaats genie ten echter de voorkeur. Aanstelling zal dan geschieden op basis van een 30-urige werkweek (4 dagen per week). Naast deze werkweek dient men bereid te zijn één dag in de week een opleiding te volgen tegen een vergoeding van f 30- bruto per dag. Voor een leerarbeidsplaats geldt de maximale leeftijd van 22 jaar. Het bezit van het grootrijbewijs en het chauffeursdiploma strekt tot aanbeveling. Salaris bij een 38-urige werkweek: minimaal f 1.996,- tot maximaal f 2.567,- bruto per maand, bij een leerarbeidsplaats: bij een 21-jarige of 22-jarige leeftijd maximaal f 1.575,- tot maxi maal f 2.026 - bruto per maand. Nadere informatie wordt u desgevraagd verstrekt door de chef van de afdeling algemene dienst en reiniging, de heer G. Nijhof, telefoon 071-172121, toestel 220, of de afdeling personeelszaken, toestel 212. Zij die voor deze funktie in aanmerking willen komen worden uitgenodigd hun sollicitatie binnen 7 dagen na publikatie te zenden aan burgemeester en wethouders van Oegstgeest, Postbus 1270, 2340 BG OEGSTGEEST. Toch ook uw slager? Hogewoerd 155 - Leiden Tel. 071-121662 Begrafenissen-Crematies Transporten In het rouwcentrum is gelegenheid tot opbaring in onze aula's. Koffiekamer beschikbaar. Ruime parkeergelegenheid. Verzekeringen - Deposito's. Leiden, Willem de Zwijgerlaan I79 Postbus 432,2300 AK Leiden, telefoon 071 -213231 Wassenaar, Deijlerweg I27, telefoon 01751 -12436 Voorschoten, Hyacinthstraat 7. telefoon 01717-5985 Daarorrvzou u de nieuwe Audilens eens moeten zien. Maar dan moet u wel goed kijken. Want de Audilens is piepklein en bijna onzichtbaar in het oor, ook door de keuze in verschillende kleuren. De nieuwe Audilens is een staaltje van moderne technische perfectie in miniformaat. Kleiner dan elk ander toestel. Geeft bovendien een meer natuurlijke geluidsversterking met minder ruis. De Audilens maakt richtinghoren weer mogelijk. Het aan- en uitschakelen en de volumeregeling zijn eenvoudige handelingen. Probleemloos in onderhoud. Ook al omdat de service gegaran deerd wordt door een specialist in hoortoestellen. Steenstraat 22, Leiden, Telefoon 071-141538 -)ls •oeg Stichting Interkruis Leiden VOORTAAN Kruisvereniging Leiden Op 13 juni 1985 heeft de STICHTING INTERKRUIS LEIDEN haar werkzaa' den, taken en bevoegdheden overgedragen aan de op 1 januari 1985 opger Ar nieuwe KRUISVERENIGING LEIDEN. 10te De Stichting Interkruis Leiden werd in 1972 opgericht als samenwerkingsoptie van de kruisvereniging: d - prot. ver. „Het Groene Kruis" voor gezondheidszorg 'ide ïnd looi - r.k. ver. „Het Wit-Gele Kruis" voor gezondheidszorg - prot. chr. ver. „Het Oranje-Groene Kruis" voor gezondheidszorg De Stichting en deze oude kruisverenigingen zijn inmiddels ontbonden. Voorschriften vanuit het Besluit Erkenningsnormen Kruisorganisaties, alsnr, f in- en externe ontwikkelingen hebben ertoe geleid, dat besloten is de Stief Interkruis Leiden en eerdergenoemde gekleurde kruisverenigingen op te gaan in Kruisvereniging Leiden. Bjr Als bestuursleden van de nieuwe KRUISVERENIGING LEIDEN zijn aangewgal de leden van het bestuur van de voormalige Stichting Interkruis Leiden, wa De Kruisvereniging Leiden zal de leden van de oude Kruisvereniging en de'j nateurs van de Stichting Interkruis Leiden voorlopig als leden van de niP vereniging behandelen. Men behoudt dus zijn recht op zorgverlening, het lP c van verpleegartikelen, zwangerschapsgymnastiek en andere kruiswerkaanf genheden. In het najaar van 1985 zullen accept girokaarten voor de betaling van de c butie voor het jaar 1986 worden toegezonden. De leden van de oude kruisij nigingen en de donateurs van de Stichting Interkruis Leiden kunnen dan f betaling van die contributie definitief kiezen voor het lidmaatschap van de ii we vereniging. nbi Het is natuurlijk ook mogelijk zich eerder bij de administratie als lid van de ij we Kruisvereniging Leiden aan te melden. Tevens zal in het voorjaar van 1986 wijksgewijs een verkiezing van een leM raad van de Kruisvereniging Leiden worden georganiseerd. Deze ledenraad vervolgens een nieuw bestuur voor de vereniging aanwijzen. Over deze verkiezingen zult u nader via advertenties worden geïnformeerdet Het bestuur van de H Kruisvereniging Leiden. Middelweg 38, 2312 KJ Leiden. Tel.: 121753 of 134604 «e TELEFOON ABC VOOR LEIDEN EN OMGEVING Inlichtingen over plaatsingen in deze rubriek: telefoon 071-122244 van 8.15-17.00 uur. Accu's Groenen Gratis accu's testen, monteren en complete autolnstallatie doormeten. Leiden, Nieuwe Rijn 106, hoek Langestraat. Tel. 071-120500-123140 Dansschool EVERT CASTELEIN Hooglandse Kerkgracht 48 2312 HV Leiden Tel. 071-123583-120917 Touringcar ;bovo-tours Tel. 01713-9107 Trouwauto's gebr. de jong leiden b v. Tel. 071-140167/149000 Van Berge Henegouwen B.V. Radio, tv, hl-fl video meubelen Aalmarkt 12, Leiden Tel. 071-121782 Zaalverhuur t parlement voor party's, vergaderingen en clubs Nieuwstraat 45 - Leiden Tel. 071-132974-212327-213838 De burgemeester van Leimuiden maakt inge volge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad in zijn openbare vergadering van 20 juni 1985 heeft besloten te verklaren dat een gedeeltelijke herziening wordt voor bereid van het bestemmingsplan Dorpskern I. De herziening heeft betrekking op een per ceel, gelegen aan de Dorpsstraat, zoals aan gegeven op de bij het besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening, en heeft tot doel de uitbreiding mogelijk te maken van het aan dat perceel grenzende parkeer terrein. Het raadsbesluit ligt met ingang van 27 juni 1985 voor eenieder ter inzage op de ge meentesecretarie. Leimuiden, 26 juni 1985 De burgemeester voornoemd, (J. den Haan, loco) BEGRAFENISSEN CREMATIES LAMMERMARKT 43-LEltfs •ld TEL 071 12 66 18 mededelingen van artsen P.P. NIEB0ER TANDARTS 27 en 28/6 geen spreekuur. AFWEZIG 4/7 tot 29/7 v. sp.gev. tel. 171628 voor de bediening van een volhydraulische autokraanj waarmee hoofdzakelijk werkzaamheden worden uitgle voerd in de nieuwbouw van woningen en utiliteitsbouw.®® iee Een vereiste is, dat degenen die hiervoor in aanmerking komend het bezit moeten zijn van een groot rijbewijs. Belangstellenden worden verzocht uitsluitend telefonisch een C spraak te maken op dinsdag t/m vrijdag tussen 8.00 en 17.00 uur.E VAN MARWIJK KRAANVERHUUR Produktieweg 36 - Zoeterwoude - Telefoon 071-899344

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8