„Voor ruimte woningbouw desnoods S4 vertragen" Winkeliers in seizoen bereid tot afsluiting Hoofdstraat Bewoners Leidseweg halen handtekeningen tegen woonwagenkam] Demge\ B EN W-VALKENBURG: Sassenheimse terreinen blijken verontreinigd Winkeliers Voorschoten akoord met centrumplan GEEN SURFVERBOD VOOR BOULEVARDS IN NOORDWIJK Achtduizendste woning in Voorschoten W EekLeSoiwoe LEIDEN OMGEVING CiidócSotncuai WOENSDAG 26 JUNI 1985 PA( Middenstandscommissie wil oplossing voor bloemenkraam Treubstraat VOORSCHOTEN Standplaatsenvergunningen dienen niet uitgegeven te worden voor een branche zodra in de direkte omgeving een winkelier met dezelfde artikelen gevestigd is. Dat menen de leden van de commissie mid denstandszaken die gisteren bijeen kwamen en zij vin den dan ook dat er een oplossing gevonden moet worden voor de bloemenstandplaats aan de Treubstraat, die op nog geen vijfentwintig meter afstand is van een gevestig de bloemenwinkelier. Wethouder J. van Leeuwen wen ste niet in te gaan op de bloemenstandplaats, die betwist wordt door de winkelier. Zijn bezwaarschrift wordt in juli behandeld. „Het is een goede gewoonte eerst die be slissing af te wachten", aldus de wethouder. B en W zijn niet van plan het aantal standplaatsen uit te breiden. De huidige standplaatsen zijn er al jaren en deze worden te vens ieder jaar op verzoek weer voor een jaar verleend. De betwiste bloemenkoopman heeft een vergunning tot 1 december van dit jaar. Gelddieven in Sassenheim SASSENHEIM On- bekenden hebben van nacht uit een woning aan de Willem War- naarstraat tweehon derd gulden en een bank pasje gestolen. De daders kwamen bin nen door het slot van de achterdeur te force ren. Op dezelfde ma nier is er vannacht in gebroken in een wo ning aan de Van Pal- landtstraat. Ook hier werd een bedrag van tweehonderd gulden ontvreemd. Lening gevraagd voor flat Poststraat VALKENBURG De bewonersver- enging van de flats aan de Marinus Poststraat 71 tot en met 109 willen een renteloze lening van de gemeente Valkenburg. Woordvoerder J. van Duivenvoorde heeft de gemeenteraad daar gisteren tijdens de raadsvergade ring om gevraagd. Voor de noodzakelijke renovatie van de flats is 130.000 gulden nodig en de gemeente krijgt van het rijk slechts 16.000 gulden. De vereniging wil nu een renteloze lening over het totale bedrag of een subisie van 40.000 gul den verdeeld over tien jaar, zodat de renovatie toch door kan gaan. B en W zullen het verzoek overwegen. Bromfietser aangereden DE ZILK Een meisje uit De Zilk is gistermiddag met on bekend letsel naar het Diaconessenhuis in Heemstede gebracht nadat zij bij een aanrij ding met een auto was betrokken geweest. Het ongeluk gebeurde rond 16.00 uur op de kruising van de War merdamstraat en de Hafkenscheidtlaan. Het meisje, dat op een bromfiets reed, ver leende de auto geen voorrang. PvdA-Katwijk wil verplaatsing van Chemische Industrie KATWIJK De explosie en de daarop volgende brand bij de Chemische Industrie Katwijk, in de nacht van vrijdag op zaterdag, zijn voor de PvdA-fraktie aanlei ding geweest in een aantal schriftelijke vragen aan B. en W. aan te dringen op verplaatsing van de fabriek. Het college wordt gevraagd de nu ontstane situatie aan te grijpen voor het starten van overleg met de bedrijfs leiding met als doel zo spoedig mogelijk te komen tot een vertrek uit de dorpskern. De PvdA wil weten wel ke wettelijke maatregelen en (subsidie)mogelijkheden de gemeente in dit verband ter beschikking staan en vraagt of B en W bereid zijn deze voor de verplaatsing aan te wenden. De socialisten wijzen er wel op dat de fraktie veel is gelegen aan het behoud van de werkge legenheid die het Katwijkse bedrijf biedt. „Het gaat ons slechts om de veiligheid voor omwonenden en werkne mers te verbeteren", aldus de brief die door de heer J. H. Haasnoot namens de fraktie is ondertekend. Hersenletsel na aanrijding NOORDWIJKERHOUT Een 16-jarige meisje uit Noord- wijkerhout is gistermorgen met zwaar hersenletsel naar het Academisch Ziekenhuis Leiden overgebracht nadat zij was aangereden door een auto op de Langelaan. Het meisje had op haar fiets bij het over steken de auto, bestuurd door een 19-jarige man uit Voor schoten, geen voorrang ver leend. Het ongeluk gebeurde om kwart over tien. Het meisje verkeert nog steeds in levens gevaar. Vechtparf een aanrijding ook e dage .UIT", OEGSTGEEle bijla 47-jarige auf uit Katwijk avond gewonl en naar hef misch Zieker^ den gebrachl vechtpartij i, AAN t 28-jange a ut ma i uit Oegstgeej, tel. 011 bestelauto's I °P If Kejw21(K met de zijsp^5|NEM> gen elkaar 345.21.0 dat een vanJCiNEM; uitweek voo-J5j2'-1 keerd staand^INEM, VALKENBURG Om grond vrij te houden voor woningbouw willen B en W van Valkenburg er al les aan doen het viaduct bij de Marinus Poststraat over de S4 op te schuiven richting vliegkamp. Zono dig wil het college zelf de aanleg van het viaduct he lemaal op het terrein van de marine-basis léggen. Wel stelden B en W gis teravond tijdens de verga dering van de gemeente raad dat dr druk op de provincie om dit te berei ken, een oponthoud van twee jaar kan betekenen in de aanleg van de S4 omdat er dan grond ontei gend moet worden. De leden van de gemeenteraad schrokken gisteravond van dit college-voorstel. Vooral de fracties van VVD en PvdA/PPR zien bij monde van P.T. Mizee en A.P. Bre mer weinig heil in een opont houd en vinden de opstelling van B en W te hard. Het CDA- raadslid Dijkhuizen daarente gen is het eens met het college en wil ook het viaduct zoveel mogelijk opschuiven. „Het col lege mag dat zeker hard spe len bij de provincie", zo stelde hij. Wethouder H. van der Nagel stelde aansluitend. „We moe ten zorgen dat er gebouwd kan blijven worden en nemen aan dat de provincie daarover aan spreekbaar zal zijn. Als de S4 er eenmaal ligt, wordt hij geen meter meer verlegd". Hij pleit te dus voor het geven van on derhandelingsruimte aan het college. Ook loco-burgemees ter M. Vos stelde dat er kans van slagen is wanneer de ge meente zich hard opstelt bij de provincie. Na een lange discussie en een schorsing produceerde PvdA/PPR-woord voerder Bremer een tussenvoorstel: „De toevoerwegen en een via duct voor en over de S4 moe ten zo ver opschuiven als tech nisch en juridisch mogelijk is". VVD-spreker Mizee vond dit voorstel van goed koopman schap getuigen. A. de Vries (GPV) ziet een oponthoud vdn twee jaar in de aanleg van de S4 ook niet zitten, maar kon zich ook niet verenigen met Bremers voorstel omdat dat het loslaten van de argumen ten van het college zou beteke nen. Ook het CDA bleef ach ter het college staan, maar de fracties van VVD en PvdA/PPR vinden dat het college onaanvaardbare risico's neemt met de gekozen opstel ling. Het B en W-voorstel haalde het uiteindelijk toch, met zeven stemmen voor en drie tegen. SASSENHEIM De grond onder de terreinen aan de In dustriekade en de Molenstraat blijkt verontreinigd. Tot die conclusie komt een project groep, waarin de gemeente Sassenehim, het hoogheem raadschap Rijnland, woning bouwvereniging, bewoners en provincie zitting hebben. De vervuilingen zouden het ge volg zijn van lozingen van de rioolzuiveringsinstallatie in de gemeente. De installatie pro duceert slib met verontreinig de stoffen. Enkele wijken in Sassenheim worden al langere tijd geteisterd door stankover last. De grond onder het terrein aan de Industriekade 14-18 blijkt het ernstigst verontrei nigd te zijn. De bovenste an derhalve meter bevat, zo blijkt uit grondmonsters, olie en an dere organische verbindingen. -Grondwatermonsters gaven eveneens verontreiniging te .zien. Ook de sloten rond het terrein bevatten zware meta len en aromaten, aldus een brief van de gedeputeerde sta ten aan de bewoners. Zij advi seren geen water uit de sloot ten zuiden van de Industrieka de te gebruiken als giet-, vis- of zwemwater totdat de resul taten van nog te nemen slib- monsters bekend zijn. Het terrein aan de Molenstraat 2-3 blijkt ook verontreinigd te zijn. zij het minder dan aan de .Industriekade. Een klein aan tal grondmonsters gaf vervui ling met olie en aromaten te zien, evenals evenals verschei- denene grondwatermonsters. De Grontmij zal binnenkort op beide terreinen nog enkele bo ringen verrichten om de ver spreiding van de vervuiling in kaart te brengen. Weinig interesse in Voorhout voor onbetaald werk VOORHOUT Voorhout doet te weinig voor werklozen. Dat verwijt kreeg wethouder drs. J.W. IJdo gisteravond tii- dens de vergadering van de commissie welzijn van burger lid Hanniè Zeemand. „In plaatsen als Warmond, Val kenburg en Rijnsburg, wat toch ook vrij kleine gemeen ten zijn, wordt in ieder geval ies georganiseerd". De wet houder weerlegde dat verwijt: „De Voorhoutse bijdrage zit hoofdzakelijk verstopt in het Samenwerkings Orgaan Bol lenstreek (S.O.B.). Ik ben trou wens ook van mening dat tal van zaken het beste regionaal kunnen worden georgani seerd. Voorhout heeft trou wens een heel laag percentage werklozen. Daarvan zijn de meesten dan nog in de leef tijdscategorie van 55 tot 65 jaar en gering geschoold". Jeugd werkloosheid kent Vooorhout nagenoeg niet. Die enkelen die er zijn, vier in getal, „zijn dan meest nog mensen die net van school komen of uit militaire dienst" aldus de wethouder. Hij legde ook uit dat de inte resse bij de werklozen om on betaald werk te doen met be houd van uitkering nihil is. „De grootste groep is tussen 55 en 65 jaar en die staan beslist niet meer zo te dringen". NOORDWIJK Wat er met de Hoofdstraat gaat gebeuren, is nog niet hele maal zeker. Gisteravond discussieerde de gemeen teraad over een voorstel tot herinrichting van de winkelstraat, maar nog tij dens het debat kwamen nieuwe ideeën ter sprake, waarover met de onderne mers in het winkelgebied wel te praten zou zijn. Uit eindelijk zou men wel be reid zijn de afsluiting van de Hoofdstraat voor auto's te aanvaarden, doch al leen in het hoogseizoen en ondër conditie dat auto in de rest van het jaar zou den worden toegelaten. Het voorstel van het college boogde de herinrichting van de „Kop" om een aangename verblijfsruimte voor het win kelend publiek te creëren. Verder stonden er verschillen de voorzieningen op het pro gramma (verkeerstafel, plaat sen van paaltjes en bloembak ken, opheffen van trottoirs) om het doorgaande autover keer zoveel mogelijk terug te dringen. Voor een en ander werd een krediet gevraagd van 114.000 gulden. Wethouder C. van Duijn deel de tijdens het debat mee, dat de middenstand ter elfder ure met nieuwe gedachten was ge komen. Volgende week zou de wethouder daarover een be spreking hebben met de voor zitter van de Noordwijkse On dernemers Vereniging en ver tegenwoordigers van Hoofd straat-Koopcentrum. Het CDA-raadslid J. Willms verklaarde dat zijn fractie zich met de maatregelen tot herin richting en het benodigde kre diet kon verenigen. De kort- parkeerplaatsen dienen vol gens hem gehandhaafd te blij ven, zodat er ook na het sei zoen, als het minder druk is, en ook bij slecht weer dichter bij de winkels gestald zou kun nen worden. Willms meent dat die maatregelen alleen te rea liseren zijn als de Hoofdstraat de status van winkelerf krijgt. De VVD schaarde zich bij monde van J. Smit achter het CDA en ging akkoord met het krediet. Smit vroeg daarnaast wel om aandacht voor mogelij ke wateroverlast bij de nieuwe passage in de kop. Het raadslid W. Plug (PPR/PSP) noemde de discus sie over de Hoofdstraat einde loos. Hij is en blijft voorstan der van afsluiting van de Hoofdstraat. Zijn D'66-collega T. van Rijnberk (D'66) noemde het college-voorstel „vlees noch vis". Ook hij verwacht binnen een maand nieuwe voorstellen van de onderne mers. Mevrouw J. Voorham (PvdA) vond dat het gekissebis over de Hoofdstraat maar eens afgelopen moest zijn. Haar fractie ging akkoord met het voorstel, „omdat en half ei toch beter is dan een lege dop". Wethouder Van Duijn meende dat de hoofdlijnen voor de herinrichting waren aangege ven en dat eventuele nieuwe' ideeën van de middenstand daaraan weinig zouden kun nen veranderen. Met nadruk verklaarde hij dat de status van de Hoofdstraat winkelerf wordt, „en niets anders". Uiteindelijk aanvaardde de meerderheid van de gemeen teraad het collegevoorstel. Toeristen- markten weer van start Mevrouw Bonnike, echtgenote van de burgervader van Noordwijk en tweede van links op de foto, opende gistermorgen de eerste toeristen- markt van dit jaar. Zij was daarvoor uitgeno digd omdat zij „uitein delijk het hoofd van alle winkelende huis vrouwen", is, zoals Hoofdstraat winkelierster mevrouw Bruggeman het uit drukte. Als openings handeling richtte me vrouw Bonnike zich via de telefoon in de Hema tot de oude am bacht-werkers, attrac tiehouders, standwer kers en het publiek buiten. Zij prees de Hoofdstraat van „De Punt" tot de „Kop". De volgende toeristen- markten zijn op 16 juli en 6 augustus. VOORSCHOTEN De Cen trumwinkeliers en de Onder nemingsvereniging Voorscho ten hebben gisteren voor een verrassing gezorgd. Namens beide groepen winkeliers bood de voorzitter van de Centrum- winkeliers, W. van Dam, een brief aan B en W aan waarin beide winkeliersverenigingen akkoord gaan met de zoge naamde Variant D voor het verkeer in het dorpscentrum. Die variant houdt in autover keer toe te staan over de volle lengte van de Schoolstraat van de bank naar de supermarkt; éénrichtingverkeer in te stel len van noord naar zuid op de Winston Churchillweg en het gedeelte van het Treubplein tussen Schoolstraat en Treub straat autovrij te maken. De winkeliers zijn eenstem ming tot deze conclusie geko men na uitgebreid raadplegen van de achterbannen, het aan horen van de politieke stand punten en een nader onder zoek door het C.I.M.K. (Cen traal Instituut voor het Mid den- en Kleinbedrijf). Van Dam vertrouwt erop dat de ge meenteraad geen politieke be slissing zal nemen, maar een beslissing in de geest van de winkeliers, die hun brood in het dorpscentrum moeten zien te verdienen. Er werden overigens gisteren tijdens de vergadering van de middenstandscommissie geen mededelingen gedaan over de verbouwing van het winkel centrum Noord-Hofland. Wet houder Van Leeuwen meent dat het goed is alle partijen tot overeenstemming te laten ko men en hij heeft goede hoop op een snelle gezamenlijke be slissing. NOORDWIJK Er komt geen surfverbod voor de Noordwijkse boulevards. B en W van Noordewijk hebben gisteravond na een uitgebreide discussie in de gemeenteraad een voorstel tot het in stellen van een surfverbod voor de kust in te trekken. Voor waarde is wel dat de surfers geenm gevaar of hinder voor zwemmers, baders en andere watersporters veroorzaken, gevaar of hinder voor zwemmers, baders, en andere beoefenaars van de watersport. Aanvankelijk lag er een voorstel om over te gaan tot het instel len van een surfverbod. Dit verbod zou gelden voor de onmid dellijk aan het strand grenzende zeegedeelten vóór de beide boulevards en voor de Langevelderslag en wel gedurende de pe riode van 1 mei tot 1 september, dagelijks van 9.00 tot 18.00 uur. Mevrouw Coenraad Nederveen (VVD) zette vraagtekens bij het voorstel omdat in alle publikaties over de badplaats staat, dat surfen overal mogelijk is en nu zouden de toeristen opeens wor den geconfronteerd met een verbod. Ook Van Rijnberk (D'66) had bezwaren. Met name bij „geen strandweer" hinderen baders en surfers elkaar persé niet, betoogde hij. Het raadslid Dessing (CDA) maakte bezwaar tegen het feit dat door de gekozen con structie alle niet-organiseerde surfers naar de surfclub worden gedrongen. Zijn fractiegenoot Alkemade meent bovendien dat „wildesurfers genoodzaakt werden hun sport te bedrijven op plaatsen waar geen bewaking was. „Ik heb daar de grootste moeite mee", aldus Alkemade. Wethouder Bedijn deelde mede, dat een surfverbod al sinds 1983 in de maak was met als doel de surfsport zoveel mogelijk gecon centreerd te houden. ;rvóof Wethouder ir. J. van Leeuwen (links op de foto) heeft gisteren de sleutel van de 8000ste endins van Voorschoten aan het Leidschendamse echtpaar W. G. Westgeest en hun zoontje overf 8M Zij keren weer „terug van weggeweest". Hun nieuwe (koop)woning staat aan het Suze Gri' gerf in het nieuwe deel van de wijk Noord-Hofland. enaaf Het feest werd gisteren enigszins overschaduwd door het onverwachte overlijden op 37-jartio (ai); tijd van de architect van ERA Paul Walsmit, die voor de vormgeving gezorgd heeft van dit l*v001 mingsplan. n Wethouder Van Leeuwen gaf een historisch overzicht van de groei van het woningbestantjiAAG» gemeente Voorschoten. In 1945 telde Voorschoten 9000 inwoners en die hadden vol#Qei35Q0): 1800 woningen. Thans telt Voorschoten precies 22.000 inwoners en heeft 8000 woningen.|eat komst wijst naar gezinsverdunning, ook al door toename van het aantal gescheiden mensec* door zullen andere eisen worden gesteld aan een woning dan tien jaar geleden. 21.30 De wijk Noord-Hofland heeft alle typen woningen van flats tot HAT-woningen, want de ee4.00.2i ning werd in Noord-Hofland in 1967 neergezet en nu worden de lege gaten opgevuld. Cent VOORSCHOTEN De bewoners van de Leidse- weg-Noord en de Hofweg hebben 77 handtekenin gen ingezameld om alsnog de vestiging van een woonwagenkamp naast de boerderij „Wie kan keer- en.." te voorkomen. Het overgrote deel van de be woners, 96 procent van die 77, is tegen de komst van het kamp en vier pro cent „weet het niet". De handtekeningen werden gisteren overhandigd aan het gemeentebestuur met een begeleidende brief aan de gemeenteraad. De problematiek van het kampje komt onder meer aan de orde tijdens de ge combineerde commissie vergadering morgenavond in het gemeentehuis. De bewoners hebben voor die vergadering spreekrecht aangevraagd. De verontruste buurtbewoners hebben in het kader van hun actie ook een bezoek gebracht aan de meeste raadsleden om hen te bewegen tegen een kampje te stemmen. Zij zijn te gen de vestiging van een kamp „in hu achtertuin" en ter onderbouwing daarvan stellen zij dat in het bestem mingsplan voor het terrein tussen de boerderij en de Leid- seweg-Noord wel steeds spra ke is geweest van de aanleg van rijksweg 11 (na het jaar 2005), maar niet van een woonwagenkamp. De wonin gen Leidseweg 231-255, waar achter volgens B en W het kamp zou moeten komen, zou den onteigend moeten worden wanneer rijksweg 11 daar ooit wordt aangelegd. De waarde van de huizen is grotendeels gebaseerd op het vrije uitzicht achter en dat zou met het kamp komen te vervallen. Daarnaast voeren de bewoners aan dat de Leidseweg zelf erg druk bereden wordt en dat er slechts achter de huizen enige veilige speelruimte voor kin deren is. De omwonenden en het buurt- comité Leidseweg-Noord zijn het ook verder niet eens met de argumentatie van B en W. Die voeren als één van de be langrijkste redenen voor het aanwijzen van een woonwa genkamp aan dat „alle kabels en leidingen al in de buurt lig gen" en dat dat „naar onze schatting een voordeel voor de gemeente van circa 25.000 tot 50.000 gulden", oplevert. De bewoners stellen daar tegen over dat zij een forse schade post krijgen. „Over de waarde vermindering van pakweg 40 particuliere woonhuizen a 50.000 gulden per huis dus in totaal 40 maal 50.000 is twee miljoen gulden wordt niet gesproken!". De bewoners zijn ook boos dat zij uit deze krant moesten ver nemen dat de gemeente van plan is een woonwagenkamp te realiseren naast de boerderij en dat de naaste buren niet op een andere manier zijn geïn formeerd. Zij stellen nu dan ook dat de twee andere loca ties, het oude fietscrossterrein en de locatie aan de Admiraal de Ruytersingel, verdeï bebouwing af liggen. j^_ ring achter de Leidse^tON volgens de bewoners€2400 buurtcomité tot ovei>18-45 waai, horizon vervur"g verlies van veilige sp^y Hi te. Bovendien wordt i, 21.3' keersvrije NicolaespJ Milli door auto's bereden t('fgt'3C weg, daalt zoals gefgj,^ waarde van de huii22.30. worden het natuurgebis. (1 bice en de bedrijfsvoeijPARi: manege Van Zeist al^O „Het kan en mag tocbte ha, zijn dat de problemen vinden van een locatieweg wenteld worden op slel^'1™! kleine groep oude and genaren met alle gevoeg 30. wel op maatschappelijk Viri nancieel gebied, vandj e-" dus de bewoners. wordt deze ïoopingball'. Al spelend bewegen en plezier hebben. Wij sturen u dit nieuwe spel als dank wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee ingaande— I Naam:_ Adres: Postcode/plaats:. Telefoon:_ (voor controle bezorging) al: 1 i I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gfj.4 Daarna wordt het abonnement betaald per: M, I maand (per automatische betaling) Ei O kwartaal per acceptgiro i I Stuur als dank de Ïoopingball aan: fe 2? I Naam_ J Adres:*gg J Postcode/plaats:J J Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 9: :09c I 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 12