P D'66 is een gewone partij geworden WENEN OOK VAN MIERLO SCHIKT ZICH IN REALITEIT Politiek Partij Parlement brieven /lezers 3) Meeste Amsterdammers: meer politie op straat JEUGDCENTRUM DIC1 NA HEROÏNEHANDEL^ BINNENLAND &üdócQouxant ZATERDAG 22IUNI1985 R lNL DEN HAAG Volgende week komt er in Neder land een miljoenenhandel op gang, als ruim 1,8 mil joen scholieren uit het voortgezet onderwijs hun boeken met een zucht van verlichting aan de kant gooien. Want nog voor de grote vakantie aanbreekt, ontfermen scholen en 'xiekhandelaren zich over de in onbruik geraakte boeken om ze na te kij ken, eventueel te repare ren en weer aan een nieu we lichting scholieren te verkopen of verhuren. „Als ik die kinderen op het schoolplein met hun tassen zie gooien en smijten dan lopen de rillingen over mijn rug, dat mag u best weten", bekent di recteur A. Moelker van de Rotterdamse educatieve boek handel VDO. „Stevige leren schooltassen zie je nauwelijks nog. Dure boeken worden in plastic tasjes meegenomen, of gewoon zo op de bagagedrager gebonden. Ik sta er elk voor jaar weer versteld van hoeveel boeken die slijtageslag toch weer hebben overleefd". En om die schoolboeken is het Moelker nu juist te doen. Ze worden bij duizenden tegelijk opgehaald bij de circa honderd scholen in West-Nederland waarmee VDO een contract heeft. De medewerkers van VDO en de tientallen vakan tiekrachten (scholieren) die de boekhandel elke zomer in huurt beginnen dan aan hun monnikenwerk. Alleen de boeken die er technisch nog goed uitzien, vrijwel onbe schreven zijn, geen hoofdstuk ken missen en ook het volgend schooljaar op de boekenlijst staan, komen voor verkoop of verhuur in aanmerking. Boekenfonds Steeds meer scholen kiezen er voor hun geld- en tijdvretende boekenfondsen uit te besteden aan boekhandelaren zoals VDO. „De bezuinigingen in het onderwijs spelen daar een belangrijke rol bij", vertelt di recteur J.H. van Dijk van Van Dijk's Boekhuis in Kampen, veruit de grootste leverancier van tweedehands schoolboe ken in Nederland. „Veel scho len hebben niet meer de per soneelssterkte om de organisa tie van een boekenfonds op zich te kunnen nemen. Dat kan het particuliere bedrijfsle ven dan van hen overnemen". En de boekhandel is creatief gebleken in het verzinnen van de nodige alternatieven voor een eigen boekenfonds. Zo biedt Van Dijk niet minder Gebogen over de boelcen in het Klaslokaal. Een levensduur dan drie verschillende regelin gen aan voor het gedeeltelijk of geheel overnemen van boe kenfondsen, met uiteenlopen de tarieven voor de leerlingen van de scholen die via Van Dijk hun boeken betrekken. Van Dijk's Boekhuis en VDO kennen daarnaast al enkele ja ren het systeem van verkoop met een terugkoopregeling. Van Dijk biedt daarbij veertig procent van de aankoopprijs voor de ingeleverde boeken, tenzij het betreffende boek van de boekenlijst is afge voerd. Met ingang van volgend jaar komt daar nog een nieuwe re geling bij. Dan wordt het mo gelijk de terugkoopgarantie voor alle schoolboeken te laten gelden, dus óók voor de boe ken die niet meer op de boe kenlijsten staan. Individueel Behalve de collectieve regelin gen met complete scholen doet de boekhandel ook in toene mende mate zaken met de in- dividuelfe scholier. Zo heeft Van Dijk kort geleden de mo gelijkheid om schoolboeken te huren voor 50 procent van de nieuwprijs in het leven geroe pen. Daarboven moet dan wel veertig procent borg worden betaald, die de scholier terug krijgt als hij de boeken aan het eind van het schooljaar weer in redelijke staat heeft ingele verd. Al langer bestaat er voor leer lingen de mogelijkheid om tweedehands boeken bij de handel aan te schaffen. Het Kampense Boekhuis berekent daarvoor 66 procent van de nieuwprijs, VDO 65 procent. De Slegte is met 60 procent van de nieuwprijs nog goedko per. maar dit boekenhuis kent dan ook geen terugkoopgaran tie. Gebruikte schoolboeken die willekeurig worden aange boden brengen zo'n 20 tot 30 procent van de nieuwprijs op, als ze nog op de boekenlijsten staan en in goede staat verke- Ook de gewone boekhandel wordt actiever in de verkoop van het „beduimelde" leer boek. Boekhandel Zandvliet in Leiden bijvoorbeeld, verkoopt sinds een jaar beperkte hoe veelheden schoolboeken tegen tweederde van de nieuwprijs. Voor ingeleverde boeken be taalt Zandvliet gemiddeld 33 procent van de aanschafprijs, of zelfs tot vijftig procent als de verkoper een tegoedbon ac cepteert. Medewerker D. Jan sen weet: „De belangstelling is erg groot. Sommige scholieren komen wel twee, drie keer kij ken of er iets van hun gading bij is". Goedkoopst Belangrijk voor de scholier is uiteindelijk hoe hij zijn boe kenpakketten het voordeligst kan samenstellen. Volgens me dewerker H. Vernooij van de Consumentenbond, belast met de afhandeling van klachten over boeken, zijn de scholieren het goedkoopst uit als de school zelf een fonds 'organi seert „Als een fonds ontbreekt dan is het raadzaam om zelf je boeken te verhandelen, te ko pen van leerlingen uit een ho gere klas of over te nemen van kennissen of familie. Sommige scholen organiseren speciale boekenmarkten. In het algemeen komt het er op neer dat hoe meer je zelf weet te regelen, hoe goedkoper het wordt". Volgens Freeke Bosscha, se cretaris van de Groep Educa tieve Uitgeverijen (GEU), die ruim 90 procent van de school- boekenmarkt bestrijkt, zullen er de komende jaren n<?g wel een aantal nieuwe „vondsten" voor de handel in tweede hands boeken bijkomen. Om dat tot de jaren negentig het aantal scholieren met circa dertig procent zal teruglopen, wordt een scherpere concur rentie tussen boekhandelaren verwacht. Een geruststelling voor de uitgeverijen is daarbij, dat de scholieren niet erg zachtzinnig met hun boeken omspringen. Bosscha: „Na vijf jaar gebruik is een schoolboek wel op. We zijn dus ook in de komende jaren wel verzekerd van een redelijk stabiele om zet". Het verwijt dat de uitgeverijen nogal eens ten deel valt dat schoolboeken onevenredig duur zijn en te pas en te onpas nieuwe methodes en veran derde drukken uitbrengen wuift Bosscha weg. „Niets is voordeliger voor een uitgeverij om boeken ongewijzigd te her drukken. Verzoeken voor wij zigingen komen dan ook altijd uit het onderwijsveld. Dat geldt ook voor de methodes, waarvan de levensduur de af gelopen jaren onveranderd een jaar of acht is gebleven". Het verhaal dat schoolboeken zo duur zijn houdt volgens Bosscha meer verband met de zomerperiode, waarin extra uitgaven vaak onwelkom zijn. „Ouders staan voor de vakan tiekosten, er moeten nieuwe kleren worden gekocht en dan komen daar nog eens de kos ten voor een nieuw boeken pakket bij. Dan hoor je al snel: wat zijn die schoolboeken toch duur. Maar is een paar hon derd gulden voor een jaar les materiaal werkelijk zo veel? Ik wed dat veel jongeren meer geld aan patat uitgeven". PAUL KOOPMAN DEN HAAG Brand punt bracht deze week nog eens het reclame filmpje op het scherm, waarmee D'66 aan het be gin van zijn bestaan zo veel indruk maakte. Zo beende weer, in zwart wit, een 34-jarige Hans van Mierlo door herfstige straten, de inmiddels zo bekende ernstig-peinzen- de uitdrukking op het markante gelaat. Over het beeld heen klonk De Stem, met het vooral voor vrouwen onweerstaanbare timbre. De jonge intellec tueel op weg om de Augi asstal van de vaderlandse politiek uit te mesten! Na het filmpje volgde de con frontatie met de 53-jarige Hans van Mierlo van nu. Het gelaat heeft zijn markante trekken behouden en de stem haar bronzen klank. Maar daarmee houdt de gelijkenis eigenlijk wel op. De jaren hebben hun tol geëist. De van dadendrang bruisende „youngster" is een man van middelbare leeftijd geworden, wiens maandenlan ge zielestrijd (wel terug, niet terug in de politiek) hem aan te zien is. Niet dat hij geen charisma meer heeft; daarvan heeft hij meer dan de gehele zesmans D'66-kamerfractie van dit moment. Maar toch mankeert er iets aan. Wat pre cies bleek eerst na een tijdje, toen KRO-verslaggever Ton Verlind aan het werk gegaan De vragensteller verlangde een reactie op het verwijt van CDA-fractieleider De Vries dat de come-back van Van Mierlo in feite een bewijs van armoede was. Had D'66 nu niets beters op stal staan dan alleen dit „oude paard"? Haf- mo, zoals hij vanwege zijn vijf voorletters wel genoemd wordt, was zichtbaar in ver warring. Hij mompelde iets van: laat die De Vries naar zichzelf kijken; die is toch ook zo jong niet meer... (de CDA- voorman is 47). Gedurende de rest van het interview kwam Van Mierlo nauwelijks boven dit niveau uit. Het enige dat hij duidelijk maakte was: Ik ben er weer en willen de kie zers nu maar zo vriendelijk zijn weer op D'66 te stemmen. Waaróm de mensen die keuze zouden moeten maken bleef volledig in het vage. Doen-alsof Nu was het natuurlijk in theo rie mogelijk dat de D'66- grondlegger te lang uit het nieuws was weggeweest om dit soort gesprekken nog goed aan te kunnen. Voor het wrede oog van de camera zou hij „dichtgeklapt" kunnen zijn, te meer omdat zijn eigen partij hem de laatste maanden als een couveusekindje heeft be handeld. Daarom maar eens een vraaggesprek erbij geno men met De Volkskrant. Dit blad had twee man afgevaar digd naar huize-Van Mierlo in Amsterdam, onder wie Bob Groen, een oude bekende van Hafmo. Met deze gesprekspart ner en comfortabel gezeten in zijn eigen kamer had de oud minister van Defensie wellicht veel meer te melden dan voor de KRO-camera's. Op het eerste gezicht lijkt dat ook zo te zijn. Het fors ogende verhaal begint met een door wrocht citaat uit de Politieke Boodschap, het stuk waarmee Van Mierlo het bewijs wil le veren dat D'66 nog steeds recht van bestaan heeft: ,We leven in het land van doen- alsof". Volgens Van Mierlo wordt in Nederland kramp achtig de fictie overeind ge houden dat de politici de be stuurders van de samenleving zijn. „Terwijl de politiek al lang de greep op de bureaucra tie heeft verloren en de bu reaucratie de greep op de wer kelijkheid". SUSKE EN WISKE—ANGST OP DE „AMSTERDAM' Volgens Van Mierlo hebben veel Nederlanders dit in de ga ten gekregen dankzij de RSV- enquête. Hij leidt daaruit af dat er „dus" behoefte is aan een partij als D'66, die klaar' staat om die misstanden op te ruimen. Merkwaardig is 'ech ter wel dat Van Mierlo vervol gens zelf toegeeft, dat hij ook bij een stembussucces op dit gebied niets kan klaarspelen. „Als zich een paar partijen aandienen die wat aan het staatsrecht willen doen, dan moeten wij de moed hebben mee te gaan. Dat is de revolu tionaire kant van D'66. Maar ik heb daar niet veel illusies over, want er is geen enkele partij die praat over de reorga nisatie van het machtscircuit. Iedereen heeft belangstelling voor onze idealen, behalve an dere politieke partijen". Van Mierlo gelooft dus zelf niet in de mogelijkheid van een hernieuwde invloed van D'66. In zijn omgeving valt te beluisteren dat hij tien kamer zetels al een heel mooi getal zou vinden. Met andere woor den: zelfs in de ogen van de „nieuwe" leider is D'66 een ge wone partij geworden met geen andere pretenties dan het veroveren van een aantal ze tels en het verwezenlijken van een stukje van het eigen ver kiezingsprogram. De rest van het interview in De Volks krant bewijst dit ook. D'66 heeft nu bijvoorbeeld ook, in tegenstelling tot vroeger, een eigen sociaal-economische pa ragraaf, waarin onder meer gepleit wordt voor de invoe ring van een basisinkomen en geleidelijke afschaffing van het minimumloon. Het meest opvallende is échter dat het interview in De Volks krant voor een aanzienlijk deel bestaat uit een beschou wing van Van Mierlo over een eventuele verschuiving van het machtscentrum in de we reld van de Atlantische naar de Stille Oceaan Ruim veertig regels worden daaraan gewijd. Het is alsof de D'66-lei- der niet voldoende stof had te bieden om de afgesproken hal ve pagina te vullen. PVP Vergeleken met de jaren zestig is er dus wel heel wat veran derd. D'66-voorlieden verkon digden toen zonder blikken of blozen dat „the sky the limit" was als het ging om het te ver overen aantal kamerzetels. Ook toonden zij zich er rots vast van overtuigd dat zij het politieke bestel zouden doen „ontploffen". Dat zou met name moeten gebeuren door de oprichting van een Progres sieve Volkspartij (PVP), waar in alle vooruitstrevende poli tieke partijen of delen daarvan zouden moeten opgaan. Anno 1985 was Van Mierlo door het partijkader op het hart gedrukt dat hij over alles mocht spreken maar niet over de PVP. Op een enkeling na zijn alle Democraten ervan overtuigd dat het levensge vaarlijk zou zijn dit ideaal weer van stal te halen. Zij vre zen dat zij daarmee wederom, net als in 1972, opgeslokt zou den worden door de PvdA. Hoewel hij zelf nog altijd ge looft in de PVP-gedachte, is Van Mierlo bezweken voor de smeekbeden. D'66 zal zich dus in de verkiezingsstrijd presen teren als een eigen politieke stroming met eigen doelstellin gen. Daarbij dienen we met name te denken aan het ge- dachtengoed, dat vóór de oor log werd uitgedragen door de Vrijzinnig Democraten. Cu rieus is overigens dat deze po litieke partij nó de oorlog vrij willig is opgegaan in de Partij van de Arbeid. RIK IN 'T HOUT Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon- den stukken te bekorten Koreastrijders Met interesse heb ik het inter view gelezen met enkele oud- Korea-strijders, met als woordvoerder de heer Cla- proth, waarin deze terugzagen op hun Koreatijd en de jaren daarna. Afgezien van het feit, dat er aantal onjuiste feiten en gegevens zijn meegedeeld, valt op dat blijkbaar met geen woord is proken over het be staan van de ruim 700 leden tellende Vereniging van Oud Korea Strijders (VOKS), die in de afgelopen jaren meerdere reizen voor oud-strijders naar Korea heeft georganiseerd en begeleid, waaronder een gratis reis voor een aantal oorlogsin validen. De vereniging organi seert één of twee maal per jaar (in juni en oktober) een reünie in Den Bosch, terwijl er daar naast in de verschillende dis tricten reünie's worden gehou den. Zij komt op voor de be langen van de oud-Korea-strij- ders, terwijl het Korea Steun fonds waar nodig en mogelijk financiële steun verleent. De heer Claproth heeft korte tijd deel uitgemaakt van het be stuur van onze vereniging, maar werd daaruit verwijderd. Wij hebben ons nogal verbaasd (en geërgerd) over het zelfme delijden van de geïnterview den. Het idee, dat de regering en het Nederlandse volk de oud-Korea-strijders tot in lengte van dagen dankbaar zouden moeten zijn, komt ons nogal absurd voor. destijds naar Korea omdat wij het als een n 31 misschien ook als ee, tuur) beschouwden, m niet om het Nederlanf aan ons te verplichtei ons inziens niet reëel De It regering te verwachtef optr de kosten zou moeteneen rr van de reizen van hoorgani nabestaanden naar deen in in Korea (en de dien Mi naar de graven in Iifachtei Burma etc.) De bewehonde België en Amerika De m zouden doen blijkt, f uit d vraag, uit de lucht gegëarres zijn. vers L.C. Schreuders, e maf Secretaris VOKS, ome WEERT. jgen) •>pen Bruce SpringstefJuize' Mijn dank aan de Nedi« Spoorwegen voor de vervoersregeling naar de Kuip in Rotterdar het Bruce Springsteen» Fijn dat de NS nog I trouwen heeft in de melijk jeugdige bezoel zonder baldadig te nacht ook gebruik 1 van de nieuwe dubbele rein. Zodoende kon i moe, maar zeer volda huiswaarts keren. 1 ment! J.A. v.d. Hooft-Otto, DEN HAAG Hormonen In het artikel onder „Heeft een karbonaiolg v hormoon soms spikAAG wordt gesproken van Jose roemde DES-affairèp p 1981". Ik ben het er n- eens dat die affaire roemd wordt omschreplev was berucht. Als één! in vrouwen die kanker hele DES-hormoon hebben t me pen kan ik het niet na^jj te schrijven. Willy Voerman, cn DEN HAAG an tv voor ^occmmd De Gemeentelijke Haagse PABO A-akte Opleiding voor kleuterteid(st)tc J Beumer, H. P. van Blerk, A. C. Bomers. E. M. Boorlman. J. C. E. v.d. Brand. B. J. B. Daniëls, M. C. Erkelens, I. Flink, J. C, J. Fruijtier, A, E. Fuchs. P. v.d. Graaf, M. Groe nendijk, B. Hagemans, I. E. Hartog, M. P. van Hemerl, M. Hensen, B. C. B. Heijsteeg, A ten Hove. T Jungschlager, M. Kolfers, A. M. de Koning, L. C. Kooiman, W. Koorn, I. M. Kroes, S M. A. Mallant. S. F. Martina, G. E. Meijer, P. E. P Monte, A. H. Out, B. V. U. Ramtahalsing, C. Rijgersberg, T. M. van Santé, M. P Schenk. P. Slot, P. C. Stichter. L. M. v.d. Velde. S. T. T. Vermeer,. E. J. Vis ser. A. de Vreede. A. L. Wilson. S. K. Wong, C. Zandstra, I. M. Zoet. B-akte Opleiding voor hootdleid(st)er bij het kleuteronderwijs: P M. M. Bakker. N. E. Schuurman Haasdijk, R. A. Hoogstad, Y. I. Soredjo-Margaret. S. M. Valkenhof!. S. F. v.d. Wiel. Examen EDOKA: B. M. Arzooyan, J. K. v.d. Berghe, E. L. I. v.d. Boogaart, C. M. ten Braak, J. Broere, S. van Dissel. R. W. Drenthe. F. J. joder Hennlng, H. M. M. Jordens, A fskar J. Renes-Kruize. B. Moesman, Sar n M. H. Mooijman, J. C. Ooijen. A kerk, I. Pauli, B. Rietveld. K. M. ÊS ja, Vogel, E. S. Wubben, C. Wijlarv(k. M De Gemeentelijke Haain Bi PABO 'le Volledig bevoegd onden»ijzer(e er De dames: S. Balei, J. D. van dei van Beveren, Y. G. Buijs, A. Burj des Dol. M. A. den Hamer. F. Jansi,n ru Kroon, H. W. Laponder, N. van M. Lindeman, A. H. M. Molenaar J. H. M. van der Ploeg, M. C. flerrru Robbe, N. Rosing. L. S. Roza, A.tn ou M. Trouw. M. W. A. L. Tuinenbt aleei der Valk. B. Velsink, C. M. M. Hii Vermeer. D. J. Visser. K. M. j ;L Bosdijk, M. L. de Wit. ,e ne De heren: L. Birza, H. J. Blanke>over A. Flink, E. Hommes, G. M. h ma Mertens, J. S. M. Tooling, M. Ajeling Streekschool voor Werkende Jeugd der vaat vereniging 'een Licht, Liefde, Leven Karin van de Boogerd, Agneta Ba van Breukelen. Karin Brouwer, Cittert, Petra de Jong, Marleen Wilma Knjyswijk, Bernadette Regeer. Helma Remmersvaal, Wilma Vink, Monica Visser, At Marleen de Vries, Wil Be jaarden verzorgende ei L. Bal, B. Bron, A. Brown, Veen, R. Willem se, F. de Zwart. Guinaverzorgende extramuraal D. v. Geest, E. v.d. Laan, Y. der, R. Tap, D. Vreeman, C. !nk f °tt m- nZaS" ixlranw m, L Jt art. AMSTERDAM Zeven van de tien Amsterdammers willen dat agenten regelmatiger op straat in hun buur ten patrouilleren. Dat blijkt uit een enquête door de gemeente onder 1.800 mensen. De politie begint dit najaar met de invoering van wijkteams, waardoor inderdaad weer meer politie op straat te zien zal zijn. Een derde van de Amsterdammers antwoordt ja" op de vraag of „de onveiligheid in uw buurt een echt probleem is". Eenvijfde zegt dat het wel mee valt. De onveiligheid wordt het meest gevoeld in de binnenstad en aangrenzende wijken. Ruim 44 procent van de Amsterdammers vindt dat er veel wordt vernield in zijn of haar buurt. Eenderde antwoordde ja" op de vraag of zij of familieleden het afgelopen kwartaal slachtoffer waren van vormen van kleine criminaliteit. Het meest genoemd werden fietsenroof, diefstallen uit auto's en baldadigheid. ENSCHEDE Het Marokkaanse jeugdcentrum Marakf Enschede is gesloten in verband met heroïnehandel. Aan de voor de sluiting is de arrestatie vorige week van drie ifidei van 21,-22 en 23 jaar oud, die aan het centrum verbonden.Ju\ Een van hen was daar barkeeper. Tegen het trio is we^er( handel in verdovende middelen proces-verbaal 0P85we- Twee van hen zijn op vrije voeten gesteld, maar de 2} man is gisteren voorgeleid voor de officier van justitie. Hee*] trum was pas enkele maanden in bedrijf en was bedoeld 4S d rokkaanse jongeren te informeren over de Nederlandse t Va leving. Maar er kwamen ook bezoekers met andere bedoqVaa want uit controle van de politie bleek dat jongeren die heerl trum hadden bezocht kleine hoeveelheden heroïne bij »c> den. Het ging niet alleen om Marokkaanse jongeren. ADVERTENTIE. Met uw krant naar 8-daagse luxe tourlngcarrels J 490«" Vertrek 29 juni, 6 juli en 13 juli a.s. Wenen Is een stad met weel cultuur, traditie en geschie denis. Voor wie eens van de barokke pracht van deze keizerstad wil genieten hebben wij een 8-daagse luxe touringcarreis naar Oostenrijk georganiseerd. Het ver trek Is zaterdag, waarop vanuit Oen Haag en Rotterdam via Venlo, Keulen, Frankfurt. Wurzburg naar het over nachtingshotel in Geiseiwind wordt gereden. Zondag gaat het via Neurenberg door het Donaudal, Passau, Linz en St. Polten naar Laaben In het Wienerwald. Gelo geerd wordt In het sfeervolle hotel Laabnerhof, gelegen in een natuurrijke omgeving met goede wandeimogelijk- heden. Maandag rondrit door Wenen met o.a. bezoeken aan de St. Stephansdom, de Staatsopera, de Kapuzt- alsmede het slot S wenst gelegenheid gegeven tot het bezoek aan i opera, operette of concert. Woensdag volle dagtocht door het Wienerwald met eventuele boottocht Krems-Melk en bezoek aan de ab dij. 's Avonds bezoeken we een Heurigen (wijngaarde nier) In het wijndorpje Grinzlng. Donderdag kan "s mor- gene een wandeling m de prachtige omgeving v hotel worden gemaakt en Is er middags geie om op eigen wijze Wenen te verkennen of te v Vrijdag vertrek vla St. Polten naar Salzburg, i korte rondrit wordt gemaakt en getegen' 'J om te lunchen. Via Rosenheim. München n «vind. Zaterdag vla Frankfurt langs de Rijn terug winter voor de lunchpauze en vervolgens naar Venlo voor een afscheidsdiner. gevarieerde reis bedraagt slechts per persoon op basis van een 2-persoons kamer douche en toilet en halfpension logies, ontbijt LfT diner) inclusief het afscheidsdiner doch zonder j diverse entreeprijzen 1 11 Er zijn een drietal 1-persoons kamers beschikt* waarvoor een toeslag geldt van 50 per perse Gecombineerde reisverzekering 20 per persoon IOr i poliskosten. Annuleringsverzekering 31/2% van us I reissom 6 kosten. _ppe Inlichtingen en boekingen telefo nisch onder nummer 070-190882 of persoonlijk in onze vestiging aan de Spuistraat 71 /hoek Spui te Den Haag (maandag t/m vrijdag van 9-16 uur), be POSTBUS 160S0 2500 AA DEN HAAG TEL 070-190882

Leidse Courant | 1985 | | pagina 4