Woningbouwvereniging boos Ver voortgang bouw Oosthout >ua: Basisschool Sint Willibrord kan doorgaan met verbouwing Bronzen legpenning voor Christus Koningschool Oudheidkamer in Leiderdorp krijgt vorm Een bijdetijds Êcidac Souoout parFo hov- Ziekendag in Agathakerk „nEN/"& OMGEVING EcicLe Souuint VKIJDAG 21 JUNI 1985 PAGINA 17 I tionaal succes voor bloemschikker Warmerdam f' ^DM Hillegommer -irmerdam heeft onlangs 15 f 7in de bloemetjes buiten .jeugdige bloemen-arran- ER- 19 namelijk de eervolle op- d. uiteftvangen om twee bloem- S0-"- Tionstraties te verzorgen Chinese bloemenstudie- '200, aeerste show was in Tai- T%rd door de televisie uit- 'S_L Voor de tweede show Breaifcrmerdam naar het zui- 1000 Taiwan afreizen. Daar igde hij in de plaats Kha- bj. '78kele fraaie bloemstukken nw- rie uur durend televisie- 48-74^3 met Chinese muziek notor Hwaarvan Warmerdam 70 00. Tel kreeg te vullen. Tijdens jen waren zo'n 500 men sen in de zaal aanwezig, waarvan de meesten nauw bij het bloem schikken zijn betrokken. War merdam gaf ook nog drie dagen les aan een groep van 20 schik- sters en schikkers. Waarschijnlijk komt deze groep volgend jaar naar Nederland om opnieuw in de leer te aan bij Warmerdam. In ok tober zal hij weer naar Taiwan reizen om daar de diverse door Chinezen vervaardigde bloem stukken te jureren. Het optreden van de Hillegommer heeft tot de nodige kranteartikelen geleid. Ook een Pakistaanse bloemenstu- dieclub heeft belangstelling ge toond voor het organiseren van een bloemschikshow met War merdam. Aanrijding op Rijksweg HOOGMADE Een 25-jarige automobiliste uit Voorburg raakte gistermorgen om kwart voor negen licht gewond op de Rijksweg 4 ter hoogte van Hoogmade, toen ze aangereden werd door een vrachtwagen. De automobiliste had te laat in de gaten dat er een file stond en remde plotseling af. waarna ze de vangrail raakte. De Voorburgse belandde met haar auto op de andere rijstrook, waar ze aangereden werd door een vrachtwagen. De automo biliste liep lichte schaaf- en snijwonden op. Ballonnenwedstrijd voor Warmondse jeugd WARMOND De Warmondse ondernemers organiseren moren een feest voor de kinderen. Vandaag en morgen rei ken ze ballonnen uit aan het winkelend publiek. Het is de bedoeling dat de ballonnen, voorzien van het bekende kaar tje, allemaal tegelijk worden opgelaten vanaf het plein bij 't Meerpunt om precies half vier. Om drie uur wordt begonnen met het vullen van de ballonnen eveneens bij 't Meerpunt. De hele dag rijdt er een feesttrein door Warmond en is er een Moonwalk bij 't Meerpunt. De kinderen kunnen overal gratis aan deelnemen. Tijdens de braderie op zaterdag 6 juli worden de prijzen uitgereikt aan de eigenaren van de ballon nen die het verst gekomen zijn. Vanaf maandag 24 juni vindt de kleurwedstrijd plaats. Bij de deelnemende winkeliers zijn kleurplaten verkrijgbaar die ingekleurd voor 5 juli ingele verd dienen te worden zodat de jury, bestaande uit twee Warmondse kunstenaressen Paula v.d. Weerdt en Monica Elias, voor de braderie de prijswinnaars kan aanwijzen. Tij dens de braderie worden dan de prijzen uitgereikt. Ruiten van Rijnlands lyceum ingegooid SASSENHEIM Balda- dige jeugd heeft deze week enkele ruiten inge gooid van het Rijnlands lyceum aan de Kwekers- laan. Zij kwamen op het terrein door de omhei ning van de school te vernielen. Deze werd woensdag weliswaar pro visorisch hersteld maar dat weerhield de stenen gooiers er niet van woensdagavond terug te keren. Haaswijk maakt plaats voor SJJO OEGSTGEEST Een multi-functioneel centrum in Haaswijk zou drie verdiepingen moeten bevatten, twee boven en één on der de grond. De kelder zou dan bestemd zijn voor de Stichting Jeugd en Jongerenwerk Oegstgeest (SSJO). Dit werd gister avond meegedeeld door wethouder van Welzijn, mevr Blom. Met de plannen voor een dergelijk centrum is een werkgroep al geruime tijd bezig. Vooralsnog werd uitgegaan van een twee verdiepingen tellend pand, maar nu bleek dat de SJJO ook naar Haaswijk wil, houdt men rekening met een derde bouwlaag. Dat zou dan een kelder moeten zijn waarin de luidruchtige activitei ten zouden kunnen worden ondergebracht. De wethouder stelde, dat er dit jaar een beslissing dient te ko men over de bouw van een dergelijk centrum. Volgend jaar kan dan met de bouw worden begonnen. Twijfels waren er nog over de financiële kant van de zaak. Lid van de commissie welzijn Brouwer toonde zich bezorgd. Hij verwees naar een centrum in Hillegom dat nagenoeg leeg staat. 225t >^OUT - Een eriengcheid van de Voor- BMvfëemeenteraad 6aat i met een exploita- •eenkomst tussen ider Beheer en de sen lte Voorhout voor -rwezenlijking van ~intede en derde deel- [lUÜosthout. Ondanks weer van PPR en ite-Belangen stern en CDA in met jrstel van B en W ia9 s,Moitant Noorlander jun! te geven ioAyoningbouwvereniging loV/pR" is zeer ongelukkig gang van zaken. Bij van secretaris F.C.M. •flpjeer toonde de woning- llwlreniging zich voor be- l de vergadering erg boos over het feit dat ze niet in het overleg over de herziening van het bestemmingsplan Oosthout was betrokken. De woningbouwvereniging voor ziet dat het aantal goedkope huurwoningen lager uitvalt dan was vastgesteld. „En min der woningwetwoningen bete kent dat onze financiële moge lijkheden uitgehold worden", aldus de woningbouwvereni ging. Zij plaatst nogal wat vraagtekens bij bij de uitvoe ring van deelplan A. Dat deed ook raadslid J.T.M. Warmenhoven (Gemeente-Be langen). Hij somde onder meer op het ontbreken van het ge wenste informatiecentrum, het uitblijven van een onderzoek naar de behoefte aan twee-ka merwoningen en van de aan leg van een tunnel. Warmen hoven pleitte er voor om deel plan C nog niet in de exploita tie-overeenkomst op te nemen, maar de bestaande en komen de exploitatie over drie jaar nog eens door te nemen en dan pas deelplan C vast te stel len. Namens het CDA deelde P.J.H.M. Verdegaal echter mee geen uitstel van plan C te willen. „Een combinatie van B en C levert een slagvaardiger beleid op", zo zei hij. Ook wees hij op het voordeel van een stabiele grondprijs. Raadslid W.F. Meijer (VVD) toonde zich vooral ongerust over de wijziging van de ontsluitings- weg van de wijk, waardoor het bedrijventerrein uit het plan werd geschrapt. Ook vond hij het besloten karakter van de eerder gehouden vergaderin gen o^er het plan onterecht. PPR-raadslid A.W. de Groot diende een voorstel in tot uit stel van de beraadslagingen. omdat er volgens hem geen geldig bestemmingsplan aan het deelplan lag. Het orde voorstel werd evenwel ver worpen. Loco-burgemeester D.J.W. IJdo, die burgemeester Van de Wouw verving, had over het algemeen weinig op met de meeste tegenwerpingen uit de raad. Hij vond dat sommige as pecten van het plan niet open baar behandeld konden wor den, waardoor het besloten ka rakter van eerdere vergade ringen gerechtvaardigd was. Over het ontbreken van over leg met de Woningbouwver eniging merkte hij op dat „het gemeentebestuur de gevoelens van de woningbouwvereniging kent", en dat ze bij de uitwer king van het plan betrokken zou worden. Het geschrapte bedrijventer rein zou volgens hem mogelijk naar een noordelijker gebied verplaatst kunnen worden. IJdo gaf toe dat het vastgestel de aandeel van 30 procent wo- ningwetbouw niet realiseer baar was door het achterwege blijven van bijdragen van het Rijk, dat woningwetwoningen in de stad gebouwd wil heb ben. „We zullen echter ons best doen huurhuizen voor mensen met een kleine beurs laten te bouwen", zo zegde hij echter toe. De fracties van PPR en Gemeente-Belangen gingen hier echter niet mee accoord en beeingden demon stratief hun deelname aan de discussie. „Er wordt een zwaar beroep gedaan op onze zelfbe heersing. Uit respect voor de Voorhoutse burgers en de wet willen we niet langer meedoen aan deze discussie", aldus een teleurgesteld raadslid De Groot. ;\A/iferP°nt ,WIW de Vliet an^gende ek open 3rg >C0' RSCHOTEN Er toch een motorpont De Vliet bij Voor in. Waarschijnlijk is juni de eerste over- naar Vlietland. De nte heeft het veer- weten te bemachti- lat tot voor kort nog ingezet bij het nabij- ?n Valkenburg. Het pje is gisteren naar ichoten gehaald. r- verzet is in het ver- 3 junl|e van de IJsbaan, bij 00k I clubhuis van de ene Kikker". Daar ilOW |t een noodsteigertje jwd. De Stichting ïnnafkverk heeft op dit l. .ent verschillende ge- wll „tjde werklozen voor de inning van het bootje, ir. A^er D. van Keulen zal Drooerste pontbaas wor- Ha®Het is de bedoeling )2i7^oet- en fietsveer al- in de zomermaanden ten varen. Er bestaat HEK verschil van mening de tarieven. Gedacht Dr It aan een bedrag van ver lalve tot een hele gul- per overvaart. ^"TJnet verleggen van de -1—iteekroute naar het huis 'ngde van de ijsbaan, iube|£reiken via de Bad- igerk]traat, ontkomt de ge- ïte Voorschoten aan ïzwaren van de bewo- rondom het J. Ver- 1 50tplantsoen. Op die namelijk de perma- Is, Hf brug gedacht door eel arovincie. Daartegen 'an finmiddels al vijf be- *9en ingediend door ss raionenden. Zij zijn in minderheid bij de len rschotenaren, die nd dg een snelle verbin- var met het recreatiege- i oud Vlietland wensen. De N ?I^inen voor sloli woningen in 'fóirschoten eKltSCHOTEN De ge- e Voorschoten heeft ïn voor de bouw van 526 jen. Deze huizen moe- issen volgend jaar en neergezet worden in Hofland (84), Bijdorp [Adegeest (20), Centrum hgeest (29) en 120 i in Starrenburg. Vol- jaar wil de gemeente n fors van start gaan ^je bouw van 164 huizen. ir is de gemeente bezig jtle je voorbereiding van re- 1 Gleplannen. In totaal zul- ien 16 flats aan de Lorent- een opknapbeurt krij- >ok het 96 bedden tellen- aardencentrum Adegeest ie in de steigers. Daarnaast plannen om twintig wo- heitf1 voor bejaarden te bou- >p de grond van de voor- .e Nutskleuterschool. De 3Com missie van advies en ad bespreekt de bouw en volgende week don- DEN HAAG/HAARLEM MERMEER De verbou wing van de kleuterschool Sint Janneke en de lagere school Sint Willibrordus in Buitenkaag tot één ba sisschool kan weer voort gezet worden. Dit werd gisteren duidelijk tijdens een zitting van de Raad van State. De bouw was de afgelopen maanden stil komen te liggen, omdat het ministerie van On- derwijs-aan het schoolbestuur bericht had gezonden, dat de kosten van de aanpassingen ni^t boven de 95.000 gulden mochten komen. Volgens de begroting van het schoolbe stuur en de gemeente Haar lemmermeer was echter een bedrag van 240.000 gulden no dig om de twee scholen voor 1 augustus aan te passen en sa men te voegen tot één basis school zoals de wet op de ba sisscholen voorschrijft. Het schoolbestuur van de Pa rochie H. Joannes Evangelist in Buitenkaag was door deze beperking zeer ontstemd, vooral omdat de tekeningen en plannen voor de verbou wing door het ministerie al ge heel goedgekeurd waren. „Wij dachten daarom ook dat er een vergissing gemaakt was of dat de tekeningen onzorgvuldig bekeken waren", aldus het be stuurslid de heer J.M. de Groot. „Hoe het ministerie dan ook aan die limiet van 95.000 gulden kon komen, was ons een raadsel. Het is toch ruim de helft minder dan nodig is". De woordvoerder van het mi nisterie van Onderwijs ver klaarde gisteren tijdens de zit ting dat de staatssecretaris van Onderwijs in het geheel niet de bedoeling heeft om de school beperkingen in de ver bouwing op te leggen. „Een bedrag van 95.000 gulden kan dan ook niet gehandhaafd worden. Dat is min of meer een vergissing geweest", zo verklaarde hij. Hiermee is echter nog niet gezegd dat de school in Buitenkaag „het vol le pond" krijgt. De woordvoer der van het ministerie zei nog niet te weten of er een ander hoger maximaal bedrag wordt vastgesteld. Hij zegde in elk geval toe dat de zaak zo spoedig mogelijk verder beke ken zal worden. Dolman hoorde klachten aan OEGSTGEEST Voorzitter Dolman van de Tweede Ka mer woonde gisteravond een PvdA-afdelingsvergadering in Oegstgeest bij. Hij trad min of meer als „voorzitter" op van een bijeenkomst waar de loka le politiek de hoofdschotel vormde. Tal van problemen werden naar voren gebracht, zoals het verkeers- en gehan dicaptenbeleid en onvrede van de jongeren uit Oegstgeest die slecht bedeeld zouden zijn bij de toewijzing van appartemen ten in het gebouw van de Stu dentenvestiging Leiden (in Haaswijk). Ook leden van de werkgroep „Oegstgeest Zonder Obstakels" roerden de trom: de gemeente zou wat méér subsidie kunnen geven dan de huidige 175 gulden per jaar. Op de vraag wat Oegstgeest doet voor vluchtelingen, bleek dat er waarschijnlijk anderhal ve woning beschikbaar wordt gesteld. Kelner terecht ontslagen DEN HAAG/NOORDWIJK Het Noordwijkse restaurant De Witte Raaf heeft correct gehandeld door een 18-jarige leerling-kelner op staande voet te ontslaan, toen deze weigerde om een terras te schrobben. Dat bepaalde van daag de vice-president van de Haagse rechtbank naar aanlei ding van een kort geding dat de Lissese aspirant-kelner had aangespannen tegen het res taurant. De leerling-kelner had tot drie maal toe gewei gerd het hem opgedragen werk te verrichten, omdat hij vond dat dat niets met zijn werk te maken had. Namens De Witte Raaf zei mr. H.W. Beerling vorige week voor de rechtbank, dat de weigering „oncollegiaal was en van een gebrek aan verantwoordelijk heidsbesef getuigde". De Lisse- naar had het kort geding aan gespannen, omdat hij door het ontslag onvoldoende praktij kervaring zou hebben om exa men af te kunnen leggen. Gemeentebestuur huldigt nationaal kampioen schoolvoetbal NOORDWIJK Het voet balteam van de Christus Ko ningschool uit Noordwijk heeft zijn beste beentje voor gezet. In de meest letterlijke zin. Niet minder dan 33 maal doorboorden de jeugdige voetballers met welgerichte schoten het doel van hun te genstanders. Van de vijftien gespeelde wedstrijden won nen zij er twaalf en in drie wedstijden deelden zij de punten. Een schitterend re sultaat, dat bekroond werd met het landskampioenschap in het schoolvoetbal van dit jaar. Gistermiddag werd de excel lente ploeg door het gemeen tebestuur ontvangen. Samen met hun klasgenootjes, lera ren en leraressen, en een schare ouders supporters vul de het team de raadzaal. In een enthousiaste speech ge tuigde burgemeester mr. Bonnike van zijn respect voor de prestaties van het elftal in de monsterkamp, waaraan 16.000 teams uit 8300 scholen hadden deelge nomen. Als herinnering van het suc ces was aan de Christus Ko ningschool de bronzen leg penning van de gemeente toegekend. Voor de ploeg was er de wisselbeker als trotse troffee van de school- voetbalkampioenschappen 1985. Aanvoerder Robert Barnhoorn nam de eerbewij zen voor school en elftal in ontvangst. Verder maakte de burgemeester bekend, dat het gehele team op kosten van de gemeente een bezoek mocht brengen aan het Omniver- sum te Den Haag. Een mede deling, die met gejuich werd begroet. Voorzitter J. Persoon van de afdeling Leiden van de K.N.V.B. vond dat Noord- wijk „apetrots" mocht zijn. Het regent momenteel kam pioenschappen in de afdeling Leiden, deelde de heer Per soon mede. „Mooier en beter kan het niet". De voorzitter van het regionale voetbal bood namens zijn afdeling aan alle leden van het elftal een herinneringsspeld aan. Voor de veertigste maal was er gisteren in de Sint Agathakerk in Lisse een ziekendag. Zie ke parochianen uit Lisse en enkele bewoners van Huize Sint Bernardus in Sassenheim woonden de eucharistieviering, waarmee om half tien de ziekendag werd geopend, bij. Door het damesweekkoor werden tijdens de viering delen gezongen uit een mis van Perosi en „Panis Angelicus" van César Franck. Na de viering was er handoplegging door zes pastores. Tijdens de handoplegging zong het koor een aantal toepasselijke liederen. Hierna was er tot drie uur onder leiding van de heer Van der Ploeg gezellig bingo met leuke prijs jes zoals wandversiering, kleedjes etc. Om drie uur was er het Lof, ook een traditie op deze ziekendagen. Het koor zong odner meer: „Adorote te devote". „O Salutari" en Magnificat". Als slotlied bracht het koor „U zij de glorie!" van Handel ten gehore. Door pastor Kramer werden alle medewerkers ge dankt voor hun inzet voor de zeer wardevolle dag, waarvan hij er twee een boeket bloemen cadeau deed. Dit waren zuster Ernesta, die 30 jaar leiding gaf aan dit werk, en Agaath Clemens die 40 jaar medewerking verleende. Na boeketjes rozen voor alle zieken en be jaarden, door leerlingen van de 1e klas van de St. Jozefkerk, kregen zij als extra verras sing een Delfts blauw tegeltje, waarop het wapen van Lisse, met het opschrift „40ste ziekendag 194620 juni 1985", en torens van de drie parochiekerken van Lisse. LEIDERDORP De Oudheidkamer in Leider dorp begint langzaam maar zeker van de grond te komen. De werkgroep uit de Leiderdorpse Kunstkring dire de voor bereiding ter hand heeft genomen is bezig met het plaatsen van de vitrines op de zolderverdieping van het culturele centrum De Hollandsche Tuyn. Maar het zal nog wel en kele maanden duren voor de museale voorwerpen waarover de gemeente be schikt tentoongesteld kunnen worden. Het wachten is op het huur contract met de Stichting De Hollandsche Tuyn waar het bestuur zich al enige tijd mee bezig houdt. „Eerder kunnen we niet met de gemeente gaan praten over de uitbetaling van de subsidie en de bruikleen van de voorwerpen die d ege- meente in bezit heeft", zegt Kunstkringsecretaris Bep Mul. De gemeenteraad heeft al eni ge tijd terug een financiële bij drage toegezegd van maximaal 10.000 gulden om de kosten van de inrichting te dekken en een jaarlijkse bijdrage in de huur die 3.500 gulden be draagt. Toch vindt Mul „dat er lekker schot in zit", maar ver wacht de opening niet voor november dit jaar. Een keuze moet nog worden gemaakt uit de waardevolle voorwerpen die in gemeente lijk eigendom zijn. Die voor werpen bestaan onder meer uit een burgemeestersstaf die in vroeger jaren in roerige tij den werd gebruikt om de bur gemeester de nodige bescherr- ming te bieden, een soortgelij ke staf voor de brandweer, een burgemeestersstoel met het wapen van Leiderdorp en ver der allerlei voorwerpen zoals vaandels, prenten, etsen, pen ningen en pot scherven die in de bodem van Leiderdorp zijn gevonden. Trots is Mul op het klompje van de oude Leider- dorpse breug die hij onlangs op de gemeentewerf is tegen gekomen. In de loop der jaren zijn er ook verschillende voor werpen zoekgeraakt. Het be treft het koperen bord van de dorpsomroeper, een oude ,.koek-en-zopie"-slee, een pen- nendoosje en een oude lesse naar. Veel hoop dat de spullen nog eens boven water komen heeft Mul niet „Ik vermoed dat ze bij de verhuizing naar het nieuwe gemeentehuis zijn verdwenen. Wellicht zijn ze als onbruikbaar bij het oud vuil terecht gekomen", meent Mul. Landbouwschap houdt vast aan gascontract DEN HAAG Het Land bouwschap houdt vooralsnog vast aan het contract dat men eind mei afsloot met Gasunie en VEGIN waarin de gasprijs voor tuinders op 45 cent werd bepaald. Het schap doet dit on danks het besluit van de Euro pese Commissie om het con tract te verwerpen. De voor zitter van hèt schap J. Schou ten heeft dit gisteren bekend gemaakt. Schouten vroeg zich af wat de Europese Commissie eigenlijk bezielt om het contract af te keuren. Hij meende dat de stap van het EG-bestuur tegen alle logica ingaat, omdat juist de olie- en kolenprijzen sterk aan het dalen zijn. Indien het contract van eind mei nu ge sloten zou worden zou de gas prijs daarin rond de 40 cent liggen. Het schap meent dat men vooralsnog met het oude con tract kan doorwerken omdat de Europese Commissie een principiële procedure voor het Europese Hof over de gasprijs wil gaan voeren. Daartoe zal men de zaak binnen twee we ken bij het Hof aanmelden. Bij het schap werd er boven dien op gewezen dat voor het Hof een dergelijke procedure nog loopt. Deze is aangespan nen door de Staat der Neder landen, het schap en twee tuinders. In de procedure han delt het om de vraag of het EG-bestuur kan ingrijpen in privaatrechtelijk gesloten con tracten. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. dit quartz klokje in de vorm van een mini-huiscomputer (ware grootte S cm.). Het is voor u als u een nieuwe abonnee aanbrengt. De nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee ingaande. I Naam:. I Adres:. J Postcode/plaats: Telefoon: I (voofcoctrilebexorginq) I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. J Daarna wordt het abonnement betaald per: I I maand fnpr antnmafisrhp Hpfalinnl maand (per automatische betaling) kwartaal per acceptgiro Stuur als dank het computer klokje aan: Naam: I Adres:. I Postcode/plaats:. Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 1^500 VD Den Haag (postzegel niet nodig).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17