r Filmsehrijver: Hidergeschoven kind van de regisseur QeidM®owuvnt V KRO-radio over zelfdoding bij jongeren Manipulaties per computer van komiek Pee Wee Herman Duitsland spacIO/TELEVISIE VRIJDAG 21 JUNI 1985 PAGINA 11 V doet mee aan Tour de France ijft jUM Speciaal voor jongeren organiseert de redactie V-teletekst een grote prijsvraag rond de Tour de Fran- ls hoofdprijs een sportfiets. Op elke tour-dag zal er op -jeugdpagina 346 een vraag worden gesteld die met dit takel te maken heeft. Het gaat daarbij niet om specia- vragen of vragen waarvoor een goede kennis van de jus van de tour nodig is. Maar iedereen die de kranten, isie én teietekst bijhoudt kan meedoen aan de wed- ..a? oplossingen moeten per week worden ingezonden en (is er een prijswinnaar die een NCRV-Tour de France- e^d i^sPak^et ontvangt. Aan het eind van de rit, na ruim >n fietsen en puzzelen, wordt uiteindelijk de hoofdprijs- ri!ve>rokktn begint 0p je eerste dag van de Tour de France: 28 TT^aatste dag valt op 21 juli. De NCRV-teletekst-jeugdpa- a vinden op pagina 346. Oplossingen kunnen worden ge- >k ïïk NCRV-346-Tour de France, Postbus 121, 1200 JE letter?1' NCRV-radio duikt in de jongerencultuur HILVERSUM Het NCRV-jon- gerenprogramma „Koploper" zal in de maanden juli en augustus een beeld schetsen van dertig jaar jongerencultuur. Daaraan verbon den is een ludiek spel: „Zin in de zomer". In een reeks van zeven program ma's over de jongerencultuur pra ten jongeren van nu met jongeren van toen. Het startpunt is 1955. In dat jaar worden over de hele we reld opeens generatieconflicten duidelijk. In de Verenigde staten roeren zich de Beatniks, in Enge land de Teddyboys, in Duitsland de Halbstarken, in Frankrijk de Blouson Noirs, in de Sovjet Unie de Stiglyati en Nederland leert z'n nozems kennen. Via de „Roaring Sixties" en het „Ik-tijdperk" van de jaren '70 eindigt de reeks in 1985, het internationale jongeren- jaar. De programma's zitten vol verhalen, feiten, historische opna men en muziek uit de besproken periodes. Behalve voor wetens waardigheden is er in „Koploper" ook ruimte voor het spel „Zin in de zomer". Jongeren kunnen iede re week een woord raden en zo na zeven weken een zin samenstellen van zeven woorden. Onder de goe de inzenders verloot de NCRV een cadeaubon van 600,-. De luiste raar die twee of drie weken moet missen kan per week ook een pla- tenbon van 60,- in de wacht sle pen door het herkennen van een stem uit het historische archief. HILVERSUM „Zin in pop" is een KRO-radiopro- gramma waarin men langer stil staat bij teksten in de popmuziek, iedere week gekoppeld aan een bepaald thema. Voor zondag 30 juni (9.03-10.00 uur, Hilver sum 3) hebben de makers als thema „zelfdoding" ge kozen. Uit een onderzoek is gebleken dat er per jaar zo'n 8.000 tot 10.000 jongeren een poging doen om uit het leven te stappen. Bij zeker 400 jongeren gebeurt dat ook. Met enkele jongeren die een poging hebben ge daan, wordt in de uitzending gepraat. De muziek met teksten over zelfdoding is van onder meer Ro bert Long en The Smiths. v: naam kjet van ;eeft die epgrk van al, ïven ontv(jtchum in een scène in er vai die RUM Een boek zijnj naam van de schrij- van de drukker, die er een mooi gemaakt. Bij en 'ïigt dat anders. Daar tot eubnjver hoegenaamd |en krijgt het eindpro- 1 °P e naam van de regis ter, j er naam mee maakt, ruziën al heel oud zeer, bij inschrijvers nog steeds partei hebben leren leven. eheel[, geeft lucht aan die Sij 6* verontwaardiging in met de Amerikaanse tv Ün ^men serie, waarin liten |s ageren tegen film- raamjie ben als onderge- die st kinderen beschouwen en "hdelen. Zondag Ned. I P1^» uur onder de titel 'In Beeld", tstonin wordt met de schrij- Ir 6e*fert Towne, auteur van Rfisp'fcls „The Yakuza", ^bo" en „Chinatown" tdèndien eenmaal win- allern de Academy Award, en besprek wordt zijn film ïemrt 'Olg t uit irteni s hij word de film „The Yakuza" „The Yakuza" uitgezonden in de regie van Sydney Pollack. In de komende weken krijgen voorts het woord de schrijvers William Goldman, Carl Fore man en Paul Mazursky, ge volgd door vertoning van hun films, t.w. „Harper", „The men" en „Bob and Carol and Ted and Alice", waarvan de regisseursnamen een meer be kende klank hebben, zoals Pollack, Schmight en Zinne- mann. Dat wegdrukken van de schrijvers in een film heeft een heel oude oorzaak. Dat da teert uit de tijd, dat de filmers nog zonder scenario werkten, de stomme film, zoals Chaplin, die met niet meer werkte dan wat korte aanwijzingen op een papiertje als inhoud van de film en ter plekke de invulling verzon. Het eigenlijke verhaal werd tijdens de opname ge maakt. Toen later regisseurs gingen werken met volledig uitgewerkte dialogen, bleven deze toch aan het langste eind Robert Towne: „Iemands angsten bepalen zijn karakter". Robert Towne Robert Towne, die zondag aan het woord komt, kan daar hele verhalen over vertellen. Vol ledig uitgewerkte dialogen worden door regisseurs niet voor heilig gehouden. Als zij vinden, dat er iets in dat ver haal niet klopt of als zij het net even anders zien, halen zij het rode potlood er doorheen en zorgen zij zelf voor nieuwe invullingen. Dit gebeurt niet alleen op inzicht van de regis seur. Er zijn ook hoofdrolspe lers, die gevraagd voor een rol de nodige wijzigingen verlan gen in een tekst. Dit gebeurt meestentijds onder de geijkte kreet: „Dat krijg ik niet uit mijn bek". De schrijver is dan nergens meer en moet toezien hoe er in zijn schrijfsel wordt huis gehouden. Geeft hij daar aan niet toe, dan loopt hij zijn honorarium mis en heeft hij een jaar voor niets gewerkt. Van de regisseur krijgt hij te horen, dat hij het verhaal wel iswaar heeft geschreven, maar dat de eigenlijke geschiedenis pas in de film wordt geschre ven, niet alleen door de regis seur, maar ook door de ac teurs. Zo kan Towne nog wel een uurtje doorgaan. Hij vertelt ook het nodige over het schrijfproces lang voor hij met een regisseur te maken heeft. Van hem wordt verwacht, dat hij karakters maakt, waarvan anderen zeggen, dat zij zich re delijkerwijs kunnen voorstel len dat die botsen. Towne han teert daarvoor wat hij noemt een gulden stelregel: waar is iemand werkelijk bang voor, want dat bepaalt zijn karakter. Vervolgens moet je hem of haar in die situatie plaatsen. Naar zijn zeggen heeft hij daardoor meer invloed op een film dan de regisseur. Die zit met de beperkingen hem door een schrijver opgelegd, nl. de gang vyi het verhaal waar hij niet buiten kan. Een schrijver, die zelf vindt dat hij sterk staat tegenover de regisseur, laat zich niet uit het veld slaan door de mededeling, dat van zijn verhaal van honderd pagi- Yakuza na's er tien zijn veranderd. een verhaal uitwerken, voor de tv moet je van climax naar climax, ook al omdat de adver teerder hoogtepunten wenst, die worden onderbroken om reclamespots in te plaatsen. Het verweer van de schrijver: Dan blijven er nog negentig pagina's van mij over. Dat is meer dan ik heb durven ho pen. Aan de hand van filmfrag menten wordt duidelijk ge maakt wat Robert Towne be doelt als hij het heeft over in grepen in films naar zijn ver halen, ingrepen die zowel te maken hebben met een andere kijk op het verhaal van de re gisseur als met de acteurs die zichzelf op een eigen manier in het verhaal van een ander willen laten gelden. Towne werkt overigens niet graag voor de tv. In de film kun je Na het gesprek zien we de film „The Yakuza", waarover we eerder schreven, dat dit verhaal speelt in Japan, waar in de onderwereld van gok kers nochtans erecodes gelden in de omgang met elkaar. Ro bert Towne pleegde hierom trent een diepteonderzoek en ontwierp hiervoor de karak ters, maar Sydney Pollack stelt, dat hij daarmee op een eigen manier aan de gang is gegaan. De wijze waarop de Samoerai's, de zwaardvech ters, met elkaar in de clinch treden biedt een heldere kijk op de Japanse visie op de me demens. Dit maakt deze film het aanzien waard. TON OLIEMULLER De kaartenkunstjes van wijlen Fred Kaps en de manipulaties met munten van Richard Ross verbleken als oudmodisch tegen over de verrichtingen van de Amerikaanse komiek Paul Reu bens, die als Pee Wee Herman door het Amerikaanse land trekt met voorstellingen vol electronische grappen, tot hij een voorlo pig hoogtepunt beleefde in de Carnegie Hall, New York. Zodoende kwam zijn show ook op de tv en die wordt zondag overgenomen door de VPRO op Ned. I om 19.10 uur. Hij staat er overigens niet alleen voor, maakt er zeker geen one manshow van. al lijkt het er sterk op. Hij krijgt regelmatig assistentie van een paar figuren, die hij tot zijn vaste vrienden en vriendinnen rekent onder benamingen als Soupy Sales, Bozo de Clown. Cap tain Kangaroo en Howdy Doody. Samen met Pee Wee maken zij er een potje van, waarin de computer een imposante rol speelt. Die computer laat zich regelmatig voorstaan op zijn resolute aard bij het voorzien in onverwachte levensvragen. Deze regelt relaties en nageslacht. De mens wikt, de computer beschikt. Pee Wee, die klucht, satire, komedie en theater op één grote hoop veegt, werkt binnen decorwanden die stijf staan van de electronische apparatuur. Pikante nootjes gaat hij daarbij niet uit de weg. Hij spreekt even gemakkelijk buik tegen zijn handpop als tegen zijn apparatuur, die tot een wonderlijke staat van leven komt waarnaast de mens als een nietig organisme fungeert. Voor hem is de computer het helemaal. Hij begeeft zich niet in het doorzagen van weesmeisjes. Dat beschouwt hij als tweemaal half werk. Zelfs een popgroep werkt machinaal en marginaal een voorge programmeerd repertoire af met verwijzing naar de Beatles, de laajtste muzikanten die nog met een eerlijke gitaar en persoonlij ke percussie werkten. Daarnaast blijft er plaats voor „Rosemary, I love you". Maar ook daar bemoeit de regelapparatuur zich mee. Ook menselijk element? Ja zeker, een door weer en wind ver waterde soort kapitein Rob als stripfiguur, en een dolle dame, die hem vanuit de handpalm kusjes toeblaast, alsof de kapitein niet tegen een stevig briesje bestand zou zijn. Pee Wee ontvangt kijkerspost uit alle delen van de wereld, met uit Israël het advies de bijbel wat serieuzer te nemen. Hij leert kinderen in Amerika, het land dat overvloeit van melk en ho ning en lunchrooms, hoe met schoolmelk om te gaan en ver zoekt zijn publiek niet te lachen tot zij er in blijven. Hij zou daarvoor aansprakelijk gesteld kunnen worden. Nochtans blijft hij zich omgeven met fladder- en flodderfiguren, zoals een vogel van wie hij het vliegen afkijkt. Een buitelende buiklanding belet hem niet zichzelf te bezingen als de gelukkigste man van het hele westelijk halfrond. TON OLIEMULLER Paul Reubens fladdert rond als Pee Wee Herman. aardti 1 rsooi leracHCRV-Jeugdmatinee, Irieerd programma met van I films en een hoofd elft w Om 16.00 Polygoon laai, onderdelen uit de «oopjournaals van de gebt 50, 16.04 Winter, te- 'ldinglm, 16.10 Hond zoekt 'o, Noorse jeugdfilm en essari7.15 Vrouwtje Theele- in hekenfilmserie. izes t( et bij(6-Journaal. j de V ie Carsons, Australi- karalserie. De peetzoon van rhaal Humphrey wordt be- jrtenJdigd van doodslag. Fe- ig een haar vader geloven n zijn schuld en vragen tend rey om hem te verde- d zo. niet fen je zestig kwis. orogramma met nostal- zichie filmfragmenten uit en. Aren 20 tot heden. Pre- goëtie: Judith Bosch, n tijderkepad 1985. Route en slderland - West-Duits- gehi l sfeü Hotel de Witte Raaf, dserie. Afl. 7: Schijn Jansjbedriegen (herh.). Een toevqe gast zorgt voor nieu- in zjntwikkelingen. rlei Lfi rcje TI Bartje, tv-serie van Jan; van Hemert naar de Anamige roman van de Vries. Deel 3: Het (herh)- Bartje moet er j^zijn hele familie verhui- w naar het armenhuis. zelf schande ''fit als een n op vader en moeder, .to f vooral ook op Bartje. lier en nu, actualitei- Q^briek met een eigen ^tage over de mogelijk- dat de Olympische Sn naar Amsterdam ko- in 1992. In dit kader TIE)\\ ook aandacht be- ■■fl aan de voorbereidin- MTt!? Barcelona en Parijs. INLrts wordt ingegaan op achtergronden van de i ituigkaping in Beiroet 2j fordt aandacht besteed de zomeroperatie in imaal. ill Street Blues, Ame- ise politieserie. Drie jRDOtkzuchtige afpersers gij- kat\h een gevangenisbus •ten passagiers en eisen na txier op. i ons Cheers, Amerikaanse ue TBedyserie. Sam en Diana in daijn voortdurend met el- kr'jg# in de clinch. Een oud- inoot van Sam wil wedden dat hun relatie het geen 24 uur meer uithoudt. 23.10 Dertien persoonlijke ontmoetingen..., dagslui ting. NOS 23.25 Journaal. 23.30 Nieuws voor doven. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven. 18.30 Sesamstraat. 18.45 [Ti Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. TROS 19.12 Op volle toeren, mu ziekprogramma gepresen teerd door Chiel Montagne. 20.05 André van Duin's Tele- theatershow. Herhaling van fragmenten uit de theater show '83/'84 van André van Duin. M.m.v. o.a. Corrie van Gorp en Frans van Dus- schoten. 20.50 100 Jaar Auto, geva rieerd programma over de geschiedenis van de auto aan de hand van een over zichtstentoonstelling in het Autotron te Drunen. M.m.v. De Gigantjes, Henk Elsink e.a. 22.15 Gesprek met de minis ter-president. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Belijdende kerk (1), tweedelige documentaire over de kerkstrijd in Nazi- -Duitsland (herh.). 23.28 Een bericht van de Wil de Ganzen. TROS 23.30 Simonskoop, filmru briek van Simon van Col- lem. Met vanavond o.a. fragmenten van de nieuwe James Bond-film 'A view to a kill" en 'Police Acedemy 2'. 23.50-01.35 Bedreiging (La Menace), Frans/Canadese speelfilm uit 1977 onder re gie van Alain Corneau. Een bedrijfsleider (Yves Mon- tand) van een transportbe drijf wordt verliefd op een eenvoudige telefoniste (Ca role Laure). Zijn rijke vrien din (Marie Dubois) neemt dit niet en tracht het meisje uit de weg te ruimen. Dit pakt echter anders uit dan zij had verwacht. ATN/Filmnet 17.00 The Last Remake of Beau Ge ste (herh.). 18.25 Fairy Tale Theatre: Little Red Riding Hood. 19.25 The Producers (herh.). 21.00 Missing. 22.55 The Longest Yard (herh.). 01.00-02.35 Hollywood Classics: Bil lion Dollar Hobo. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Tom en Tina, kinderserie. 18.10 Klein, klein kleutertje. 18.25 Juke Box. 18.30 Star Trek, Amerikaanse SF-se- rie. Afl.: Geestelijke terreur. Dr. van Gelder slaagt erin de Enterprise bin nen te dringen. Hij vertelt gruwelijke verhalen over het leven in de strafko lonie Tantalus. Er zou worden geëx perimenteerd met het brein van de gevangenen. 19.20 Uitzending door derden. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Videomatch, gepresenteerd door Marleen Gordts. 20.25 De pientere broer van Sher lock Holmes (The adventures of Sherlock Holmes" smarter brother). Engelse speelfilm uit 1975. Met: Gene Wilder, Marty Feldmann e.a. Regie: Gene Wilder. Sigerson Holmes, de jonge broer van detective Sherlock Holmes, krijgt de kans om te bewij zen dat hij even pienter is als zijn be faamde broer. Sherlock laat hem een ingewikkelde zaak van gestolen staatsdocumenten oplossen. 21.50 Première, nieuwe films gepre senteerd door Jo Röpcke. 22.40 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Hoe word ik Olympisch kam pioen in zeven lessen? (2. herh.). 19.25 Tijdrover: Kwizien. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Feest van de muziek, recht streekse reportage vanuit het Cultu reel Centrum in Jezus-Eik van de mu- zikala ontmoeting van een 15-tal groepen jongeren n.a.v. de dag van de muziek. 22.45-23.35 Panorama (herh.). RTBF 1 17.30 Mededelingen Onem. 17.45 La boita aux imagea. 18.10 Lollipop, kinderporgramma. 18.45 Clip Club. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.30 Journaal. 20.00 L'ceil des autrea, serie buiten landse filmreportages. 21.00 Ernst Lubitsch-cyclus: Ange (Angel). Amerikaanse speelfilm uit 1937 met o.a. Mariene Dietrich, Her- bert Marshall en Melvyn Douglas. Maria Barker, echtgenote van een drukbezet diplomaat, besluit alleen op vakantie te gaan. aangezien haar man nooit tijd voor haar heeft. 22.25 Journaal. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. 'Between the lines' met Sunle (16.00), 'TROS Europarade' met Kas van lersel (17.00) en 'First Sight Show' met Si mon en een popartiest (18.00). 19.00 Kinderprogramma. 19.22 Palais de jusics, toneelstuk. 20.48 Parole donnés, documentaire. 21.50 Dröls de ècols, documentaire. 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. 'Between the lines' (22.30). 'TROS Europarade' (23.00), 'First Sight Show' (00.00) en Gary (01.00). DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 Die StraBs 1st für alls ds, tv-serie met Camilla Spira. Afl.: Der Auftritt. 16.20 O Laurel Hardy im Flege- lalter. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heul». 18.25 WWF-Club, live uit studio. 19.58 Heute im Erstsn. 20.00 0) Tagesschau. 20.15 Orca, der Killerwal (Orca, the Killer Whale). Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Michael Anderson. Kapi tein Nolan en zijn bemanning zijn er in gespecialiseerd haaien en andere zeedieren voor een wetenschappelijk instituut te vangen. Tijdens een van hun vangsten verwonden zij per on geluk een drachtige vrouwtjeswalvis en slepen haar aan boord. De man netjeswalvis die bij haar in de buurt zwom neemt wraak. 21.45 Plusminus. Economisch maga zine. 22.30 Tagesthemsn, met reportage vanuit Bonn. 23.00 Die Sportschau. 23.25 Heut' abend... Die ARD-Talk- show met Joachim Fuchebarger. Te gast: Karl Lagerfeld. 00.10 PS, tv-serie. Afl.: Das Urtell (herh.) Het testament van Neubert sr. is geopend. Zijn zoon Jochen, juf frouw Mettler en de heer Brensberger moeten gedrieën de zaak gaan lei den. Neubert jr. valt bulten de boot en gaat op zoek naar een baan. 01.35 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.30 Freizeit...und waa man daraus machan kann. 17.00 Haute. 17.15 Tala-lllustrtarta, gevarieerd CD Ondertiteling via Tele- Tekst. II Zwart/wit-uitzen- ding. ■U Zwart/wlt-ultzending met ondertiteling via Tele- Tekst. O Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. K3 Bij niet-Nederland- stalige zenders: zwart/wit- uitzending In orginele ver sie met ondertitels. Richard Harris als kapitein Nolan inde Amerikaanse film „Orca, the killer whale". Duitsland 1 om 20.15 uur. magazine. 17.45 E Western von gestern: Der Schrecken von Oklahoma (2). Met in de hoofdrollen: Randolph Scott, Ro bert Ryan. Anne Jeffreys e.a. 18.20 Riick-Show. 'Dat waren men sen, dat waren schlagers', met Hugo Egon Balder. 18.52 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenlandse correspondenten. 20.15 Der Alfa, misdaadserie. Afl.: Dood is dood. De oprichter van de firma Schlawe wordt vermoord. Com missaris Koster komt voor raadselen te staan tijdens het onderzoek, vooral als de broer van het slachtoffer na 25 jaar weer opduikt. 21.15 Voroicht, Fallal De recherche waarschuwt voor bedriegers, afzet ters en oplichters. 21.45 Heute-journal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22.45 Dia Profis, tv-serie. Afl.: Der Seelentest. 23.35 Adele haf noch nich zu Abend gegessen (Adèla jeste neve- cerela), Tsjechoslowaakse speelfilm uit 1977. Praag ten tijde van de Oos tenrijks-Hongaarse monarchie: de Amerikaanse detective Nick Carter wordt belast met het oplossen van de vermoedelijke moord op ene Gert in het huis van Gravin Thun. Hij ontdekt een vleesetende plant in haar tuin, genaamd Adele. 01.20 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II: Gezondheid en milieu. Cursus gezondsheidsleer, les 5. 18.30 Hallo Spencer, kinderserie. 19 00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Liinder, Menscben, Aben- teuer. 'Ein Leben wie im Traum'. re portage vanuit Alaska. 21.15 Unser Auto wird hundsrt, do cumentaire-serie van Michael Schö- mann. Afl. 11: Gaat het ook zonder? 21.45 Landesspiegel: Thomas, poli- tlsche Gewalt lm demokratischen Rechtsstaat. Reportage over ervarin gen van de twintigjarige Thomas die zich heeft aangesloten bij de rechts- radicale jongerengroep 'de Skinhe ads'. 22.15 Malu, Brazii.aanse tv-serle. Malu moet haar ex-man Pedro vra gen waar de alimentatie blijft. Als blijkt dat hij op dat moment geen geld heeft zoekt ze hulp bij familie en 23.05 RockpalasL Herhaling van het concert van Mink de Vllle ulf 1981. 00.30 Laatst* journaal. Engeland SKY CHANNEL 17.30 Live on friday, met Gary Da- vies. 18.30 Mr. Ed. Afl.: Ed's bed. 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and Pat Collins. 19.30 Mork Mindy. 20 20 Starsky Hutch. Politieserie. Afl.: The Avenger. 21.10 The New Candid Camera. 21.35 Detective school. Ex-speurder Nick Hannigan richt een school voor detectives op en de kijker is getuige van les en praktijk. 22.05 The Deadley Ernest horror show: Terrified, griezelfilm. Twee stu denten gaan voor hun proefschrift op spokenjacht. 23.30-00.30 Sky Tra*. Herhaling middagprogramma. BBC 1 17.35 So you weant to be top, kin derserie. 17.55 Newaround extra, jeugdjour- 18.05 Fast Forward, kinderserie. 18.30 The good life. Comedyserie. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London Plus. 20.00 Wogan, amusementsprogram ma rond Terry Wogan. 20.40 Cover Up: Black Widow. 21.30 Sharon and Elsie, tv-serie. 22.00 Journaal en weekend-weer bericht. 22.25 The Mad Death (2). misdaad- 23.15 Omnibus, serie documental- res. Vandaag: The finest treble ever. 00.05-01.40 The Revengers, Ameri kaanse speelfilm uit 1972. Met: Willi am Holden, Ernest Borgnine, Susan Hayward e.a. Regie: Daniel Mann. De eigenaar van een ranch gaat achter de moordenaars vap zijn vrouw en kinderen aan om wraak te nemen. BBC 2 18.10 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.15 Monkey. 19.00 Tarzan's perils. 20.15 The Great Egg Race, spelpro- gramma. 20.45 The world about us. Afl.: Ye- 21.35 Gardeners world, informatie voor de tuinier. 22.00 One man and his dog. 22.45 The Paperchaae. 23.35 Newnight, actualiteiten. 00.20 Weerbericht. 00.25 Paarderaces: Royal Ascot, sa menvatting. 00.45 Dames tennis, hoogtepunten. ITV 17.25 Emu's all-live Pink Windmill Show. 18.15 Connections. 18 45 Nieuws. 19.00 About Anglia. Regionaal ma gazine. 20.00 The Zodiac game. Quiz. 20.30 International athletics. Enge land - V S. 21.30 That's my boy. Afl.: The big night out. 22.00 C.A.T.S. Eyes. Misdaadserie met o.a. Jill Gascoine. All.: Fingers. 23.00 Nieuws. 23.30 Cross Question. 00.00 Intsrnafionsl athletics. 00.30 Drscula. Speelfilm 02.15 Jancis Harvey sings. NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. FEDUCO-ROF 11.05 Thema 10: Alfabetisering (herh.). NOS 13.00 Nieuws voor doven. MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. 'Chart Attack' (herh.) (08.00). Gaz (09.00). Julie met 'Boogie Box" (10.00), 'One night stand': US-festival met Quiet Riot, Ozzie Osbourne en Judas Priest (11.00). Simon en Martin met 'Video- pix 2' (12.00) en Diana (13.00). DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Die Sportschau 10.30 Seemann, gibt Obachtlfherh 12.00 Hundert Meisterwsrke (herh.). 12.10 Plusminus. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Programma-overzicht. DUITSLAND 2 11.00 Programms-ovsrzicht voor de komende week. 11.30 Chemie, Informatieve serie. Afl. 11Bausteine des Lebendigen. Mole- küle als Werkzeuge. 12.00 Nachbarn in Europa, informa tie voor buitenlanders en Duitsers. (12.00 Spanje. 12.40 Joegoslavië. 13.20 Griekenland). DUITSLAND 3 WDF 09.00-11.15 Samstag-Kolleg. (9.00 News óf the week. 9.15 Actualltes. 9.30 Hablamas Espahol. cursus Spaans. 10.00 lm Original. Images des Cevennes. 10.30 Eln Jahr in der Eisenzeit. informatieve serie. 11.00 Management. 11.15 Cursusinforma tie). BBC 1 08.10 Open University. 09 30 The Saturday Picture show. 12.05 Saturday morning film: The devil Shipp Pirate*, Engelse speel film uit 1964. 13.30 Grandstand, sportprogramma. Met paarderaces te Ascot en tennis voor dames Eastbourne. BBC 2 07.25 Open University. 07.25 TV-AM. 10.25 Cartoon-time. 10.35 Captain Scarlet and the Mys- terons. 11.00 No. 73. 12.20 Tsrzan. 13.15 World of sport HILVERSUM 1 16.03 Piekuur. 17.55 Mededelingen (NOS). TROS. 18.06 TROS-Aktua. (18.30 TROS Sport.) 19.02 TROS Country. 20.03 Coulis sen. 22.02 Sesjun. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. TROS: 00.02-07 00 De Amerikaanse Top 100 van 1959. HILVERSUM 2 16.30 Nws. VPRO: 16.33 Welingelichte kringen. VARA: 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag. NOS: 18.00 Nws. VARA: 18.10 BZ. VARA-programma over buitenlandse zaken. 18.30 De Nederlandse Antil len. HV: 18.40 Het voordeel van de twijfel. NOS: 19.40 Tussen Wadden en Wuustwezel. 20.00 Nws. VARA: 20.03 VARA vrijdagavond. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Hei- despits. VOO: 19.02 Curry en van In- kel. 22.02 Countdown Café. HILVERSUM 4 17.00 Creme du baro que (18.00 Nws). NOS: 19.00 Holland Festival 1985. Rechtstreeks verslag van een muzikale optocht van de Dam naar het Museumplein met rond 1200 spelende en zingende deelne mers. Willem Breuker en Bernard Hunnekink: A Midsummer-evening Spectacle. 22.30 NOS-Jazz - Michtel de Ruyter. HILVERSUM 5 VPRO: 17.30 Ahum Yum Yum. kinderboekenprogramma. PP: 18.20 Uitzending van het PvdA. KRO: 18.30 Taal en teken. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders. 19.40 Homonos. 20.10 Hobbyscoop. RADIO RIJNMOND 16.30 Middag- Morgen HILVERSUM 1 NOS: leder heel uur nieuws. VARA: 7.03 Radio Sterrebos. 7.30 Hallo hier Hilversuml (8.06 Din gen van de dag. 9.50 Vandaag bij de VARA.) 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 12.03 In de Rooie Haan. 14.03 v-h Tussen Barend en van Dorp. 15.03 Muziek uit Studio I HILVERSUM 2 7.00 Nws TROS: 7 05 TROS Nieuws Show (7.07, 7.35. 8.35, 9.35, 10.35 en 1100 TROS-Aktua. 9.00 en 10.00 TROS-Aktua Nws-o- verz. 7.30. 8.00. 8.30. 9.30 en 10.30 Nws.) 11.30 Nws 11.33 TROS AKtua Kamerbreed. NOS: 12.26 Mededelin gen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. TROS: 12.36 TROS Nieuws Show. vervolg. AVRO: 13.30 Nws. 13.33 Plm Jacobs met hits uit de 50er jaren 14 30 nws. 14.33 Crossen op een omafiets HILVERSUM 3 NCRV 7.03 Vroegop. 7.30 Rabarbara. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospelrock. 10.03 Popsjop. (ca. 11.30 Weerman Hans de Jong). 12 03 Los Vast Zomerspektakel show. (13.35 De Dikvoormekaarshow). 14.03 Hier en Nu. 14 07 Tussenuur. 15.03 Hier en Nu. 15.07 Popstation. HILVERSUM 4 AVRO: 7 00 Het vroe ge werk. 8.00 Nws. 8.02 Mooi zo! 9.00 Leggiero, muzikaal sfeerprogr. 10.30 Concerto Mattlnale VOO: 12 00 Strauss en Co. 13.00 Nws. NOS: 13.02 Holland Festival Journaal. VOO: 13.07 Veronica Klassiek. A. Conc. In het kader van de Tage alter Muslk In Heme 1983 met als thema: De Fluit - Muziek uit de Franse Hoog- barok. B Pianorecital. 15.00 Club Ve ronica Klassiek. HILVERSUM 5 NOS: 9.03 NOS-Spor- tief 925 Waterstanden FEDUCO: 9.30 Magazine. Met om: 9 30 Taal. te kens en regels, afl. 10. 09.45 LBO- -MAVO. kansen voor 15. 16 en 17 ja rigen. Herh. Afl. 5 10.00 Medelan ders. Nederlands. All.: Cultuur. Taal: Turks (herh). RADIO RIJNMOND 10 00 Zaterdag- programma met Henk van Hoorn

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11