.ositie vrouwen gedurende risis indringend belicht «da' ^io /televisie" sdtBack Show voor ouderen Herdershond herhaald -TT DE SCHADUW VAN DE MANNEN": Mauricio Kagel: muzikale trapezewerker op KRO-radio Ccidóc Souiant DONDERDAG 20 JUNI 1985 PAGINA 1ÏSUM Na de successen van de KRO Show zendt KRO-tv nu ook feci Playback Show uit met wat oudere z'jnjiers. De uitzending vindt plaats op 29 nerfr, 20.10 tot 21.10 uur op Ned. II. dreij es Ifctor Henny Huisman ontvangt dan zes balers tussen de 56 en 76 jaar Zoals ge- ss tjjk in de Playback Show zullen zij be- e 2prtiesten imiteren. Hun prestaties wor- u||ordeeld door een jury die bestaat uit Jo- t zijjdegraven, Annie de Reuver en Cees 'vejoort. ïn Sjnemers zijn: mevrouw Van Ketten 56, Mrssen (Tineke Schouten), de heer Rie- uert 76 uit Amsterdam (Al Jonson), me- 9 jujSpek 65 uit Middelburg (Jasperina de an h mevrouw Van Veghel, 62, uit Amster- (be[arlène Dietrich). HILVERSUM Deze zomer herhaalt KRO-tv de tweede serie afleveringen van de dramaproduktie Dagboek van een herders hond, geschreven en geregisseerd door Willy van Hemert. Van af 2 juli worden de acht delen wekelijks op de dinsdag uitgezon den via Ned. I. Om de draad van het verhaal weer op te pakken, wordt op zaterdag 28 juni een terugblik uitgezonden op de eerste serie die de KRO vorige zomer herhaalde (Ned. II, 21.10 uur). Grote afwezige is Ko van Dijk die in de eerste serie de rijke herenboer Bonte speelde. Kort voor de opnamen van de tweede serie overleed de acteur. Toen de KRO de Herdershond voor de eerste keer uitzond, bleek dat de produktie goed bekeken en hoog gewaardeerd werd. De acht delen die de KRO nu gaat her halen, scoorden een gemiddelde kijkdichtheid van 53,2%, het waarderingscijfer was 7,6. Voor de eerste acht delen lagen de cijfers iets lager: 42% en 74%. Uitgesplitst naar bevolkingscatego rieën viel op dat katholieken „Dagboek van een Herdershond" het meest bekeken en waardeerden. KRO bleef groeien tijdens pausbezoek HILVERSUM De KRO is in mei in de weken rond het pausbezoek in dezelfde mate blijven groeien als in vooraf gaande periodes, al heeft een beperkt aantal leden juist toen opgezegd. Hun aantal bedroeg niet meer dan enkele tiental len. Het panel, samengesteld uit de verschillende geledin gen van de Nederlandse sa menleving, riep de meeste kri tiek op, zo bleek uit reacties. Anderzijds vond 82 procent van de KRO-leden, dat de om roep zich in de berichtgeving rond het pausbezoek ten volle heeft waargemaakt. Kijkers zien derde net niet zitten AMSTERDAM Bij drie van de vier Neder landers bestaat geen behoefte aan een derde tv-net. Als door zo'n derde net dagbladen en tijdschriften duurder zouden worden, hoeft dat er zelfs voor vier van de vijf Nederlanders niet te komen. Bladen zouden duurder kunnen wor den door een derde net, omdat adverteerders dan de voorkeur zouden kunnen geven aan te levisie-reclame boven reclame in bladen, waar door de uitgevers van die bladen minder in komsten krijgen. Dit blijkt uit een onderzoek, dat deze week door het bureau interview van Maurice de Hond is verricht in opdracht van de Stichting Moderne Media (SMM). Dit onder zoek bevestigt het beeld van een NlPO-onder- zoek van begin maart, toen 80 procent van de bevolking verklaarde nederland I en II vol doende te vinden. De stichting SMM zal deze onderzoeksgegevens ter beschikking stellen van de ministerraad. |JK Aan de econo me jcrisis tussen de jaren 5 hj 1940 zijn talloze boe- mh publicaties gewijd, ech^ze ^zijn voor het me- 5 va beschreven vanuit de en tan mannen. Hoe vrou- jeletcrisis het hoofd moes- geeiiten, is echter nog een annjk in de geschiedenis, infetlem maakte in op- [reeVan het ministerie van 'e, 4zaken (emancipatieza- ficlh tweedelige doeumen- de schaduw van de een beëld van maat- fabf schappelijk verzet van vrou wen in de jaren dertig. Het eerste deel wordt zondag om 20.45 op Ned. II uitgezonden; het tweede deel is zondag 30 juni te zien om 20.45 op Ned. II. Trix Betlem: „Naar mijn idee werden de vrouwen zwaarder getroffen door de crisis dan de mannen. De vrouwen moesten tenslotte maar zien hoe zij de huur betaalden en hoe zij hun hongerige kinderen naar bed kregen met slechts een wortel in de hand. Het belang van deze documentaire zit 'em in het beeld van die crisis vanuit het gezichtspunt van vrouwen. Dat is tot nu toe in geen enkel geschiedenisboek terug te vin den". Trix Betlem verrichtte samen met Els Blok en Jolanda Ver haart drie jaar lang onderzoek naar de positie van vrouwen in die tijd. Talloze bejaardente huizen zijn afgezocht naar mensen, die uit eigen ervaring konden spreken hoe zij die tijd de eindjes aan elkaar wisten te knopen. Toch hebben de maaksters van de documentai re ook in krante-archieven veel terug kunnen vinden over vrouwen van werkloze mannen, vrouwen in de fa briek en in de huishouding. Weefgetouw Trix Betlem: „Uit kranten uit die tijd lijkt wel of het tekort aan dienstmeisjes nog een gro ter probleem was dan de werkloosheid in zijn alge meenheid. Ik heb het idee dat dit kwam door de slechte er varingen die de moeders van deze meisjes hadden. Meisjes en vrouwen werkten in die tijd liever in de fabriek, omdat het werk minder vernederend werd ervaren en daarom een hogere status gaf. Maar dat had wel tot gevolg dat tiendui zenden meisjes uit Duitsland werden gehaald om voor de gegoede burgerij te werken". Toch was het werk in fabrie ken in die tijd niet minder zwaar dan in de huishouding: eentonig werk achter het weefgetouw of de lopende band. twaalf uur per dag tegen een laag loon, intimidatie door chefs en bij de geringste tegen stand volgde meteen ontslag. Genoeg werklozen immers, die stonden te trappelen om aan de slag te gaan. Van de acht miljoen inwoners die Neder land toen telde, werden twee miljoen direct door de werk loosheid getroffen. Uit interviews met vrouwen blijkt dat zij gedurende de crisistijd liever eerst hun kinderen te eten gaven, dan de huur te betalen. Huizen van eigenaren die daar niet mee akkoord gingen, werden geboycot. Trix Betlem, die de bevindin gen gedurende haar onderzoek „onthullend" noemt, weet in de film de dapperheid te schetsen van vrouwen die, on danks het grote gevaar op ont slag toch stakingen organiseer den om loonsverhogingen af te dwingen: „Tegen de directies van fabrieken in en tegen de regering in die toentertijd di verse pogingen ondernam vrouwen van de arbeidsmarkt te weren. Fascisme „Directies van fabrieken daar entegen namen liever meisjes en vrouwen aan, omdat die minder uitbetaald hoefden te krijgen. Aangezien er genoeg meisjes voor het werk te krij gen waren vanaf het der tiende levensjaar konden ze twaalf uur per dag aan de slag stonden de directies sterk". Uit de tweedelige documentai re blijkt dat vrouwen in weer wil van de door mannen be heerste maatschappij door blij ven gaan met het voeren van acties voor hogere lonen, voor een hogere steun, lagere huren en met name in de tweede helft van de jaren dertig met acties tegen het fascisme, dat zich toen al scherp afte kende. De crisistijd bleek een goede voedingsbodem voor fascisme en het nationaal-soci- alisme en juist vanuit vrou wenbewegingen werden vre desdemonstraties gehouden, sceptisch bekeken door het mannelijk publiek. Trix Betlem: „Eigenlijk is het doodzonde dat de documentai re slechts twee delen mocht bevatten. Interviews met maar liefst tweehonderd vrouwen hebben een schat aan informa tie opgeleverd, maar een groot deel hebben we uit de film moeten halen, omdat we ons voor de televisie tot het thema „vrouwen in verzet" wilden beperken. De interviews zijn overigens wel verwerkt door Els Blok, die er een boek van samenstelde, verluchtigd met veel foto's. Het boek „Uit de schaduw van de mannen" ver schijnt in het najaar bij uitge verij Sara in Amsterdam". HILVERSUM - KRO-radio besteedt de hele zaterdagavond op Hilversum 4 van 20.00 tot 03.00 uur aan de componist Mauricio Kagel, Argentijn van geboorte en momenteel wonend in Keu len. Zijn werk vervult een centrale rol in het Holland Festival, werk dat omschreven wordt als muzikale trapezeverrichtingen, gelegen tussen kunst en antikunst. Vertelt hij: „Toen de basis voor mijn centrale rol tijdens dit Hol land Festival drie en een half jaar geleden werd gelegd, reageer de ik aanvankelijk geschrokken. Ik vroeg me af. of ik al op een leeftijd voor een dergelijke terugblik was gekomen, om zoiets over me heen te laten gaan. Ik voel me nog geenszins een mu seumstuk, een stuk meubilair, dat van alle kanten bekeken moet worden. Het leukste was vervolgens het inventariseren, het plannen maken, wat wel en wat niet op het programma moest en kon. De kunst van het weglaten. Straks wordt het ook een soort examen, kijken, wat stand houdt na jaren. Zo schuilt er ook een uitdaging in". Tijdens een persconferentie vertelt Kagel in kleine kring bijzonder boeiend; hij weet heel scherp te formu leren en getuigt ook lijfelijk van veel gevoel voor humor. Bijna komt hij als een soort muzikale Tati over. Kenmerkend is, dat hij steeds met drie. vier of vijf zaken tegelijk bezig is. Wie zich op één element concentreert, neemt het geheel slechts in be perkte mate waar. Mogelijk is Kagels muziek daarom ook goed op meerdere niveaus te genieten en tegen herhaling bestand: „Ik zet de argeloze luisteraar en toeschouwer graag op het verkeer de been en streef naar een intelligent soort humor". Waarom geen echt groot theaterwerk? „Er is niets nieuws voorhanden, het zou niet te betalen zijn en ik wil liever de muziek voor zich zelf laten spreken. Ik ben blij. dat tot dit doel een falanx van Nederlandse ensembles, solisten en kunstenaars zich zo enthou siast inzet. Ik ben slechts aanleiding voor een mobilisatie van de in dit land zelf aanwezige krachten. Die moeten voor een leven de en levendige ervaring bij het publiek zorgen. Juist tijdens een dergelijk festival is de confrontatie met eigentijdse muziek erg wezenlijk". Kan hij het publiek een handreiking doen door zijn stijl nader te verklaren? „Ik heb een diepgeworteld wantrouwen tegen stijlen en modes. Er is geen Kagelstijl. De relatie tot de muziek uit het verleden is ook tijdeloos. De traditie in de mu ziek is erg complex, die leeft voort. Ik doe daaraan geen conces sies, ik probeer geen gemakkelijke muziek, geen vanzelfspre kende programma's te maken. Misschien ben ik erg veeleisend, verlang ik tegenspraak. Zo bestaat er ook geen gemakkelijke muziek. Alles vergt een zorgvuldige voorbereiding. Eén ding is namelijk kenmerkend voor me; in tegenstelling tot de misschien uiterlijk gewekte schijn ben ik niet lichtzinnig. Ik verg kwali teit, ook bij de uitvoerende musici". Hij heeft zich ook bezig ge houden met het hoorspel. Zegt hij: „Eigenlijk is de hele radio één groot hoorspel. Ik behoor nog tot een generatie, die de radio hoger aanslaat dan de tv. Ik was altijd al erg door de radio gefas cineerd, omdat die veel meer dan de tv een appèl doet op de intelligentie van de luisteraar. De tv vergroot alleen maar de eenzaamheid". JAN KRUIJFF Mauricio Kagel: „Ik zie met zorg hoe de tv het isolement van het individu drastisch vergroot". 'JL. Ierland 1 Happy days, - ..-rr,y days, Ameri- serie. Afl.: Spunkey home. lub Veronica Clips. Journaal. el-18.20 Medelanders Ne- anders. Zomervakantie lirkije. It. Countdown. Journaal. wc Call to Glory, Ameri- u ise serie. Afl.: A mo- it in the sun. Kolonel iac helpt een goede hd over een crisis in zijn eei baan heen. Dochter lie maakt op haar ma kennis met de ernstiger des levens. Heilige Koe. Auto- ïotorsportmagazine met ivond o.a. beelden van Jaytona 500 race en de h Assen. Miss Universe. Opname Miss-verkiezing op 9 te Miami. Presen- i: Tom Jones, ifospecial: Rocket Pi- Terugblik vanaf het int van de lancering Ie eerste Space-shuttle vijftiger en zestiger I, waarin moedige pio- ruimtegeschiedenis ten. like Hammer, Ameri- detectiveserie. Afl.: Cyanide and Murder. P^|iede-eigenares van een :aak, Nancy Madden, door een kogel met ikali getroffen, nog lat zij Mike om hulp ragen. lournaal. an Ark is de gastvrouw liss Universe-verkiezin- red. I om 21.45 uur. 23.55 Nieuw voor doven. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven. 18.30 Sesamstraat. 18.45 GS Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. IKON 19.12 Uitwaaien (1), Duitse speelfilm in twee delen. De moeder van het 12-jarige meisje Anna heeft een nieu we vriend, waarmee ze het allebei goed kunnen vinden. Wanneer ze besluiten een weekje uit te waaien op een waddeneiland, krijgt Anna na verloop van tijd toch haar bedenkingen over de verschillende familieverhou dingen. 19.37 Kenmerk, actualiteiten rubriek met een uitgebreide reportage over de zure re gen in West-Europa en de besluiteloosheid van de milieu-ministers. Op 25 juni komen deze opnieuw bijeen om over de schone auto te vergaderen. Extra aandacht voor de grootste vervuiler en dwarsligger, Groot-Brit- tannië. Interviews o.m. met minister Winsemius, de Brit se milieuminister Waldegra- ve en met de Duitse staats secretaris voor milieu Spranger. NCRV 20.00 Namu, de orca, Ameri kaanse speelfilm van Laslo Benedek. De bioloog Hank Donner doet Zijn best om de inwoners van een vis sersdorp te overtuigen van het feit dat orca's beslist geen gevaarlijke zeemon sters zijn. 21.25 E Kijkspel, spelpro- gramma i.s.m. de Neder lands Christelijke Bond voor Doven. Presentatie: Chris de Vrije en Eddie Becker (zie elders op deze pagina). NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. NCRV 23.00 Terugblik op een jubi leumviering, muziekpro gramma. Een terugblik op het jaar dat de NCRV haar 60-jarig bestaan vierde. M.m.v. Het NCRV Koperen semble en het Heerenveens Vocaal Ensemble. 23.25 Nieuws voor doven. ATN/Filmnet 17.00 Captain Nemo: The Under ground Adventures. 17.50 Airwolf, afl. 12: The Truth about Holly (herh.). 18.40 Waterhole 3 (herh.) 20.15 Pa trol Boat, afl. 12: Follow the Leader. 21.05 Wat Zien ik. 22.35-00.30 Ame rican Gigolo. Michael Brandon en Glynis Barber als Dempsey en Makepeace in de schitterend gespeelde en geschreven gelijknamige Engelse politieserie. BRT 1 om 20.20 uur. BRT 1 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Tom en Tina, kinderserie. 18.10 De Freggels, poppenserie van Jim Henson. 18.35 Webster, Amerikaanse come- dy-serie. AflBest thing I can be. Tij dens een dagje uit in een amuse mentspark wordt Webster pijnlijk ge confronteerd met zijn te kleine li chaamslengte voor z'n leeftijd. Kathe- rine en George besluiten Webster te laten onderzoeken door een endocri nologist, zodat hij zal weten wanneer hij eindelijk flink zal groeien. 19.00 Tijdrover. Kwizien. 19.20 Uitzending door derden: Pro gramma van het ACV-Informatief. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-zaken. 20.20 Oempsey en Makepeace. Brit se politieserie. Afl.: Perfecte misdaad. De misdadiger Egan is gearresteerd voor moord in koelen bloede. Op het proces laat de kroongetuige, die be dreigd werd door Egan. het afweten en de moordenaar gaat vrijuit. Spi- kings geeft aan Dempsey en Makepe ace de opdracht Egan scherp in het oog te houden. 21.10 Panorama. 22.00 Dallas, Amerikaanse serie. J.R., Bobby en Ray vragen zich af wie de vreemdeling is die beweert dat hij Ewing Oil voor hen kan redden. Cliff daarentegen is bezorgd wanneer hij verneemt dat de man niemand min der is dan de broer van Jamie. 22.45 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Hoe wordt ik Olympische kampioen in zeven lessen? Afl. 1: De basisbewegingen (herh.). 19.25 Tijdrover Lieve Plantjes. 19.45 Journaal. 20.10 Kunstzaken. 20.20 Jazz in Belgit. Deel 1: De ge schiedenis. De oorsprong, invloeden en verbanden van de Belgische jazz worden in dit programma geschetst aan de hand van documenten, foto's, filmfragmenten en muzikale wensen. 21.45 Diepe waters (Tiefe Wasser, 1), Duits tv-spel in 2 delen van Franz Engelbrecht. Laurie Philips e.a. Vic van Allen is de erfgenaam van een aanzienlijk fortuin. Vic is een groot moedige. hulpvaardige en tolerante man. Maar achter die burgerlijke fa cade blijkt hij toch een vreemde man RTBF 1 17.30 Mededelingen Onem. 17.45 La boïte aux images. 18.10 Lollipop, gevarieerd kinder programma. 18.45 Clip Club. 19.00 Ce aoir, regionaal magazine. 19.30 Journaal. 20.00 Jack la magnifiqua (Saint Jack), Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Peter Bogdanovich. Jack Flo wers, een goedmoedige pooier in Sin gapore, droomt van een eigen bor deel. Wanneer hij uiteindelijk zijn zaak mag openen, blijkt de Chinese bevolking hier echter niet zo gelukkig MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-afop videoclips. Presen tatie: Diana (16.00), Simon met een interview met Marc Almond (2) (17.00) en 'Time out for Holland', hollands getint programma met o.a. het Bruce Springsteen-concert (18.00). 19.00 Ecole des fans. 19.40 Bande a B.D. 19.45 Aujourd'hui en France. 20.00 Le reacapè de tikeroa, tv-film. 21.30 La vórite est au fond da la marmite, kookrubriek. 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Diana (22.30), Simon met een interview met Marc Almond (2) (23.00), Monique Emmen met 'Time out for Holland' (00.00) en Gary (01.00). Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzen- ding. WH Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3 Bij niet-Nederland- stalige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. DUITSLAND 1 lustrierte, gevarieerd magazine. 16.55 Mickey and Donald Show. 17.20 DenkstetT-Report, kinderserie. 17.50 Tagesachau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Zentrale Bangkok. 19.00 Hart aber herzlich. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 CB Tagesachau. 20.18 Junge Spinner alte Knacker. 'Twee generaties - twee werelden? Voorbeeld: Berlijn', documentaire uit de serie 'Jugend '85'. 21.00 Die Krimiatunde, verhalen van Henry Slesar voor kenners. 22.00 Titel, Thesen, Temperamente, cultureel magazine. 22.30 Tage8themen. 23.00 Britta (2). tweedelige tv-film van Berengar Pfal. 00.30 Tagesachau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Glück haben. Afl.3: Alleen of met anderen (herh.). 16.35 Verkehrearen jonge fietsers en motorrijders. 17.00 Heute. 17.15 Tefe-Uluatrierte. 17.50 Der Rosa rote Panther, teken films. 16.20 E Dick und Doof, filmpje met Stan Laurel en Oliver Hardy. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Circus, Magiër, Tiere und Ar- tisten, showprogramma gepresen teerd door Freddy Quinn. 21.00 Telemotor, auto-magazine met Harry Valerlen. Met o.m. aandacht voor kinderen in het verkeer en in au to-test: Ford Scorpio 2.0i GL met ka talysator. 21.45 Heute-journal. 22.05 ZDF-hearing: Die unfertige Gemeinschaft. Programma met poli tici en experts over de EG-topconfe- rentie in Milaan, die wordt gehouden op 29 juni. 23.20 Filmforum: Unsichtbare Frauen, reportage over regisseuses in Hollywood, (herh.). 00.05 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II: Drehbewegung, cursus natuurkunde, les 10 18.30 Het programma met de muis. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tageaechsu. 20.15 E Film am Donnerstag: Dia Mündung vor Augen (Under the Gun), Amerikaanse speelfilm uit 1950. Bert Galvin, een gangster uit New York, haalt de nachtclubzangeres Ruth Williams uit Miami over om In zijn club te gaan zingen. Tijdens de terugreis naar New York wordt Galvin in een val gelokt. Als er een recht zaak volgt getuigt Ruth tegen Galvin. Haar leven is in gevaar als Galvin een kans ziet om te ontsnappen. 21.45 Landes8piegel. Gummibar- chen goin' West. Von Bonnern die Froh machen 22.15 Nachtstudio. Spaanse kunst - Antoni Tapies. 23.00 Nachtstudio spètausgabe: Bücher, Bilder, Aussansaitar, Duitse cultuur in Madrid. 23.30 Tipt für Lesar. 23.40 Laatata journaal. Engeland SKY CHANNEL 17.30 Sky Beach Café, met Gary Da- 18.30 Mr. Ed. Afl.: Wilbur's father. 19.00 Lucy Show. Afl.: Lucy goes to London. 19.30 Charlie's Angels. Amerikaanse tv-serle. Afl.: Rosemary for remem brance. 20.20 Skyways, dramaserie. 21.20 The Untouchables. Afl.: Stry- ker Brothers. 22.05 Gilefte World sports special. 22.35 All Star Wrestling. 23.30-00.30 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 17.25 Stop Go, kinderprogramma. 17.35 Dogtanlan and the Three Muaklehouds, tekenfilmserie. 17.55 John Craven's Newaround, jeugdjournaal. 18.05 Blue Peter, kinderprogramma. 18.35 Dr. Kildare, tv-serie over de belevenissen van een arts. Met Ri chard Chamberlain. Raymond Mas- sey. e.a. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London Plus. 20.00 EaatEnders, tv-serie. 20.30 Tomorrow's world, weten schappelijk programma. 20.55 Top of the pops. Popprogram- ma rond de Engelse top 50. 21.25 The Little and Large Show. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Little Mo, Amerikaanse speel film uit 1978 van Daniel Haller. Met In de hoofdrollen: Glyrtnis O'Connor. Michael Learned en Anne Baxter. Het aangrijpende verhaal over de tiener- -tennisster Maureen Connolly en haar gevecht tegen kanker. 00.50 WeerberichL BBC 2 18.30 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.35 Arthur Negus enjoys. Afl.: Longleat. 19.00 The invaders, tv-serie mei Roy Thinnes, Linden Chiles, Nancy Ko- vack. e.a. 19.50 The Phil Silvers Show. 20.15 Documentaire. 20.55 Dance International: George Balanchine. 22.00 Sing Country. 22.25 English towns. 23.05 You never slept in mine. 23.50 Newsnight, actualiteiten. 00.35 Weerbericht. 00.40 Paarderaces: Royal Ascot, sa menvatting. 01.00-02.00 Open University. ITV 17.40 First Poet. 18.00 Dangermouse. 18.15 Connections. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. Regionaal ma gazine. 19.35 Crossroads. 20.00 Anything goes. 20.30 Keep it in the family. 21.00 Tumblawaed. Film met Audy Murphy. 22.30 TV Eya. 23.00 City centre cycling. 00.00 Database. 00.30 The Yellow Rosa. 01.30 Thursday Topic. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 10.00 School tv 13.00 Nieuws voor doven. NCRV 16.00 NCRV-Jeugdme- tinee, gevarieerd kinderprogramma. NOS 17.30 V*-Joumaal. NCRV 17 46 De Carsona, Australische serie. MUSIC BOX clips. Diana (08.00). Gaz (09.00), 'Between the lines': Sunie met de Engelse mu ziekbladen (10.00). 'TROS Europara de' met Kas van lersel (11.00). 'First Sight Show' mei Simon (12.00) en Gary (13.00). 14.00 Non-etop video clips. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Circus, Magiër, Tiere und Artisten 11.35 Titel, The sen, Temperamente. 12.10 Telemo tor. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heu te. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.00 IS Roots, Amerikaanse serie van Alex Haley. Alex Hailey gaat Malcolm X, de zwarte leider van de Zwarte Moslim Beweging, helpen bij het schrijven van zijn autobiografie. Pas na wekenlang met Malcolm te heb ben samengewerkt, wint Alex zijn ver trouwen. Kort voor de publicatie van het boek wordt Malcolm neergescho ten. 16.00 Tagesschau. 16.10 Die StraBe ist für alle da, tv-serie met Camilla Spira. Afl.: Der Auftritt. 16.20 E Laurel A Hardy lm Flege- lalter. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1 14.55 Programma-overzicht. 15.00 Begeg- nung im Herbst, tragi-komedi van Axel von Ambesser (herh.). 16.30 Freizeit... und was man daraus ma chen kann. 17.00 Heute. 17.15 Te- le-lllustrierte. 17.45 E Western von gestem: Der Schrecken von Oklaho ma (2). SKY CHANNEL 14.35 Movin' on 15.30 Wayne A Shutter 16.00 Pat Sharp Show. 16.45 Backtrax, met Tony Blackburn. BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time. 11.30- 11.50 Play School. 14.00 Journaal. 14.25 Weerbericht. 14.27 Nieuwso verzicht voor doven 14.30 Hokey Cokey. 14.45 Tennistoernooi voor dames te Eastbourne. Aansl.: Paar deraces Royal Ascot. 17.20 Whizz. 17.10 Tekenfilm. 17.35 So you want to be top. ITV 07.25 TV-AM. 10.25-12.39 Schoolt* 13.00 Jamie and the magic torch. 13.10 Rainbow 13.30 Jobwatch 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws. 14.30 Friday Film Matinee: King Arthur was a gentleman. 15 25 Regionaal nieuwe 15 30 Sons snd daughters. 17.00 Rainbow. 17 20 Crystal Tippt and Alistair 17.25 Emu'a' all-live Pink Windmill Show HILVERSUM 1 KRO: 17.03 Echo-ma gazine. (17.55 Mededelingen (NOS). 19.02 KRO'S Country time. 19.55 Ter Overweging. 20.03 Tombola. 22.03 Goal op donderdag. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. KRO: 00.02-07.00 Midsummernight live. HILVERSUM 2 VOO 16.00 Veronica Nieuwsradio. 19.00 Veronica Sport. NOS: 20.00 Nws. 20.03 Op de rand van het recht. NCRV: 20.45 Oe wereld zingt Gods lof. 22.15 Literama-don- derdag. 22.30 Nws. 22.35 Hier en Nu. 22.45 Leerspiegel. 23.00 Waken en dromen. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 Oe Avond- spits. TROS: 19.02 21 jaar TROS HILVERSUM 4 NOS: 18.00 Nws. 18.02 De Tafel van IV. 19.00 De Self- taper. NOS: Holland Festival 1985. Schónberg Ensemble, met solisten. Aus Deutschland, Mauricio Kagel. 23.00 Musica Nova. Internationaal Rostrum of Composers 1984. HILVERSUM 5 VARA: 17.30 Radio weekblad op donderdag. Met: Bericht uit het Koninkrijk, (herh). 17.55 Wel en wee. feuilleton (herh.). PP: 18.20 Uitzending van de VVD. VARA: 18.30 Luchtruim. NOS: 19.00 Nws. voor bui tenlanders. TELEAC: 19.40 George and Georgina. herh. les 5. 20.10 Kunstgeschiedenis, les 12. RADIO RIJNMOND 16.30 Middag- progr. met Erik Post. OMROEP RUNLAND 17 30 Onderwijs eb wetenschappen. 18.30 Gevarieerd uur met Culinaire Rubriek. Vnje Ti|ds Program. Klapstukje: ironische regio visie. Regionaal muziekprogramma. Morgen HILVERSUM 1 KRO: 7.03 Het levende woord. 7.11 KRO'S Ontbijtshow. 8.53 Pastoor Adri Maat. 9.03 Adres onbe kend. 10 03 In antwoord op uw schrij ven. 11.53 Pater Adri Maat. 12.03 Zonnebloem-Ahoy (13.06 Echo.) 14.03 Ratel. TROS: 15.03 Raad een lied ol met 15.30 Café de praat stoel. 16.03 Piekuur. HILVERSUM 2 7.00 Nws. VPRO:' 7:06-15.30 Het Gebouw. 7.06 Afde ling Binnenland. 8.30 Nws. 8.33 Dor- restljn's Persagentschap (DPA). 9.00 Afdeling Binnenland, vervolg. 9.24 Dorrestijn's Pers Agentschap (DPA), vervolg. 9.30 Nws. 9.33 Het onder zoek. 10.00 Euroburo. 10.30 Nws. 10.33 Afdeling Binnenland, vervolg. 10.45 De afloop. 11.00 De Bovenka mer. 11.30 Nws. 11.33 De Kotier 12.00 Ondervragingen. 12.30 Nws.'. 12.36 Afdeling Binnenland. 13.001 Nws 13.10 NL-Buitenlandbericht. (13.30 Nws.) 14 30 Nws. 14,33 Muziek", uit het Gebouw. 15.00 Afdeling Bin nenland. NOS 15.30 Nws. 15.33 Een leven lang. IKON: 16.00 Kleur. 16.30 Nws. HILVERSUM 3 EO: 7.03 Ronduit op 3 8.03 Tijdsein. 9.03 De Muzikale Fruit mand. NOS: 1004 Jaargenoten. 12 04 Radio Thuisland. VOO: 13.03 Tlpparade. 15.03 De Top 40. HILVERSUM 4 VOO: 7.00 Ochtend stemming (8.00 Nws). 9.00 Veronica's Meesterwerken op compactdisc. 10.30 Muziek voor miljoenen EO: 12.00 Lunchconcert. 13.00 Nws. NOS: 13 02 Holland Festival Journaal EO: ot praise. 13.30 Metro- 3 Klein bestek. 16.00 De psalmen. 17.00 Creme du baroque. HILVERSUM 5 NOS: 9 03 NOS-Spor- tief. 9.25 Waterstanden TELEAC: 9.30 Handwerken, (es 1 RVU: 10.00 Stress. 10.20 Nooit te oud om te Ie-- ren. AVRO-VARA 10 40-11 00 De Nederlandse Schoolradio RADIO RIJNMOND 7 30 Ochtend- progr. met Anna Landsdorp. 16.30 Mlddagprogr met Erik Post

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13