Jonsulentschap iuinbouw ar Ter Aar Drugslijn opgerold Ontslagen kelner bindt strijd aan met Witte Raad Provinciale aandacht voor Plassengebied m HU CckbcSomant S)e Ccicbchc SoitTant Burgemeester opent Beukenhof HANS RICHTHOLD EN MARJA VAN LEEUWEN WINNEN VOLTA-LOOP i'iidekerk heeft de Rijnschans .pa^N/REGIO" ZATERDAG 15 JUNI 1985 PAGINA 13 «rinkels en ren van start [AAR Burge- P.H. Sehoute van ir heeft gisteren paal voor het ge- de Van Hogen- jen. Het gebouw wee winkels en inhuizen. De wo llen in de duurde- iklasse. Sehoute le bouw „een pri- voor de winkel- ichien dat hier- goed begin wordt r met een fraaie \g tussen de Lang de Luifelbaan". KATWIJK/DEN HAAG Tegen een 30-jarige Katwijker werd gisteren vijf jaar gevangenisstraf geëist alsmede 15.000 gul den boete wegens zijn aandeel in een omvangrij ke cocaïnehandel in de Randstad. Een Leidse ge schiedenisstudent hoorde vier jaar en 10.000 gulden tegen zich eisen. Beiden waren assistenten van de 37-jarige eigenaar van een Italiaans restaurant in Den Haag die door de officier van justitie mr F. van Straelen werd gedoodverfd als de orga nisator van de handel. De Kat wijker werd als zijn compag non beschouwd en de Leidse student als een „loopjongen" die de cocaïne aan de afne mers bezorgde. In totaal, zijn vijftien verdach ten in maart tijdens het oprol len van de drugslijn opgepakt. Tien van hen hebben inmid dels vrijheidsstraffen van een tot vijf jaar tegen zich horen eisen. Het onderzoek in de strafzaak tegen de Italiaanse hoofdverdachte, die zijn han del vooral dreef in discothe ken langs de kust, werd 's middags door de rechtbank terugverwezen naar de rech- ter-commissaris voor het ho ren van nog zeven getuigen a décharge. LISSE Burgemeester G.J. van der Kroft van Lisse heeft gisteren de uitbreiding van het Dienstencentrum bij het be jaardenhuis Eikenhorst offi cieel geopend. Dat deed hij door het planten van de laatste van de vijf beuken voor de nieuwbouw. Deze bomen sym boliseren ook de nieuwe naam van het Dienstencentrum: Beukenhof. Met de voltooiing van de uit breiding is deze voorziening voor alle bejaarden van Lisse nu een echt zelfstandige instel ling geworden. Het geheel, het oude en het nieuwe deel, lijkt nu totaal nieuw, zo mooi heeft architect Veldhoven uit Lisse beide delen geïntegreerd. Be zoekers hoeven ook niet meer via de hoofdingang van het bejaardencentrum naar bin nen, maar kunnen de eigen Beukenhof-entree nemen. Een jaar geleden verkeerden de plannen voor de uitbreiding nog in een uiterst vaag stadi um, maar een half jaar later werd het eerste werk al ver zet. De nieuwbouw bestaat uit een royale uitbreiding van de grote zaal, waarin nu meer dan 200 zitplaatsen zijn, een sociëteitsruimte met biblio theek, een prachtige biljartzaal met vier biljarts en in het hart een koffiekamer. WARMOND Wethouder C. van Schagen gaf gisteravond het startsein voor de Opper Volta-loop waarvan de opbrengst ge heel ten goede komt aan het project in Betouqou in dat land. Ruim 400 deelnemers namen deel aan de prestatieloop, in leef tijd variërend van 3 tot 46 jaar. waarbij de jongste uiteraard het grootste deel van het parcours in een wandelwagentje aflegde. Op de 8,5 kilometer werd Ben Kristen bij de heren eerste en Hester van Leeuwen eindigde bij de dames als winnares. Win naars op de 17 kilometer waren dezelfde als vorig jaar: Hans Richthold en Marja van Westervoort. Zij kregen de wisselbe ker definitief in hun bezit. De netto-opbrengst was 2100 gul den, ruim 700 gulden meer dan vorig jaar. De gemeente ver dubbelt het bedrag. m« st| 0011 "1 orwej nenlg had) het t D^AR/LISSE/BOS- Pen I- Het Consulent- %or de Tuinbouw t nog reêio hoopt ko- ehee&jaar zijn intrek te fatale genomen in de 878 Vestiging in Pape bf* buurtschap bij ieder- Woordvoerder de ps van het Consu- 10 p deelde mee, dat opnetfdatum 1 oktober burgemeester P.J. fog°J kondigde don- ■eSgJ/ond tijdens de /an ring van de ge let lhad al aan dat de eend tot overeenstem- Ven gekomen. De oorfestiging in Lisse van de vesti- \8oskoop verhuizen aarlér Aar. Volgens aal herder Fennes en ^Üe overplaatsing >ers<Fvolgen voor omvang van het perso neelsbestand. Dit perso neel was gisteren overi gens nog niet over de op handen zijnde verhuizing ingelicht. Nadat eerder de huishoud school in Langeraar af viel als mogelijk nieuwe vestigings plaats, viel het oog op het ge bouw van de RABO-bank aan de Anjerstraat in Papeveer. De gemeente Ter Aar is bereid dit aan te kopen en het te verbou wen. Over de noodzakelijke aanpassingen is uitgebreid overlegd met het Consulent schap en daarover zijn beide partijen het eens. In verband met de inschrijving door bouwbedrijven wilde de ge meente nog geen schatting ge ven van de mogelijke verbou- wingskosten. Ook het aankoopbedrag van de bank is nog niet bekend ge maakt, hoewel het voorlopige koopcontract wel al is gete kend. Na besprekingen in de gemeentelijke commissies en uiteindelijk het fiat van de ge meenteraad, kan dan daad werkelijk worden begonnen met de verbouwing. De ge meente verhuurt het gebouw aan de staat en die verhuurt het uiteindelijk aan het Consu- lentschap. Het Consulentschap is al twee jaar op zoek naar een nieuwe ruimte. Het ministerie van Landbouw en Visserij wil van wege bezuigingen een gecen traliseerde voorlichting. De vestigingen in Lisse en Bos koop moesten derhalve opgaan in één dienst. Eerder toonden de gemeente Roelofarends- veen en naar verluid ook het World Flower Trade Centrum in Leiden belangstelling voor het onderbrengen van het Consulentschap. Burgemeester Verhoef van Ter Aar, tevens algemeen voorzitter van de Land- en Tuinbouw Bond, heeft zich echter steeds sterk gemaakt voor een vestiging in zijn gemeente. DEN HAAG/NOORDWIJK Heeft het Noord wijkse restaurant de Witte Raaf cor rect gehandeld door een 18- jarige leerling- kelner op staande voet te ontslaan, na dat deze weigerde een terras te schrobben? Deze vraag werd gisteren in een kort ge ding voorgeschoteld aan de vice-president van de Haagse rechtbank. Op 17 mei werd de Lissese aspirant-kelner opgedragen het terras van het restaurant schoon te maken. De leerling was van mening dat die acti viteit niets met zijn opleiding te maken had. Hij weigerde het werk te verrichten. De Lissenaar wilde zich uitslui tend bekwamen in stijlvol opdienen, verantwoord grati neren van vis en meer van dergelijke werkzaamheden. Van het schrobben van een terras werd hij niets wijzer. En op het naderende examen zouden over dat onderwerp beslist geen vragen gesteld worden. Tot drie maal toe sommeerde zijn chef hem als nog het terras te reinigen. Maar zijn pupil was niet van plan water bij de wijn te doen. Het gevolg was dat hij op staande voet werd ontsla gen. Met dit lot zit de leerling-kel ner danig in zijn maag. Hij had volgens het contract een jaar lang bij de Witte Raaf moeten werken. Na dat jaar zou hij over zoveel praktij kervaring moeten beschik ken, dat hij zijn examen met goed gevolg zou kunnen af leggen. Het ontslag betekent een kink in de culinaire ka bel van de Lissenaar. Hij denkt in de problemen te ko men, omdat hij momenteel nog niet genoeg vingeroefe ningen achter de rug heeft. Bovendien betekent het ont slag een danige aderlating voor de portemonnee van de knaap. Hij vreest niet in aan merking te komen voor een RWW-uitkering. De WW is alles wat hem rest. Raadsman mr. P.J. Ramb kwam tijdens het kort geding met de CAO voor de dag. Daarin staat dat schrobben werk is voor huisbedienden en schoonmakers, maar niet tot het takenpakket van (leerling)kelners behoort. De Witte Raaf, bijgestaan door mr. H.W. Beerling, is daaren tegen van mening, dat de Lissenaar terecht op straat is gezet. „De eis het terras te reinigen was redelijk. De weigering was oncollegiaal en getuigde van een gebrek aan verantwoordelijkheids besef. Thans heeft de leer ling-kelner er een prestige- strijd van gemaakt", aldus mr. Beerling. De vice-president van de Haagse rechtbank wijst vrij dag 21 juni vonnis. DE LEIDSCHE PAARDENMARKT IN OORLOGSTIJD: „Wat ook de oorlog drukte, de paardenhandel lijdt er niet onder, zooals ons mooie kiekje van de Leidsche paardenmarkt doet zien". als jongste kellner in een groot hotel. In het hotel lo geerde een oude dame die niet zeer gezien was onder het personeel omdat zij lastig was en geen fooien gaf en men droeg Michaël op deze dame te bedienen. De oude dame nu was zóó over hem tevreden, dat zij hem bij haar vertrek een belooning van honderd dollar gaf. Eenige weken later werd be kend dat de oude dame ge storven was en aan Michaël een som van vijfduizend dol lar vermaakt had. Michaël was een degelijke en verstan dige jongen: hij besteedde het ■geld om een stuk grond te koopen en daarop voor zijn ouders een huis te laten bou wen; het overige zette hij op de spaarbank. Dit werd den advocaat, die met de uitvoe ring van het testament der oude dame belast was, bericht en nu kwam de onverwachte tijding, dat de oude dame in haar testament nog had voor geschreven: Als Michaël het geld goed besteedt, zouden er nog honderdduizend dollar aan hem moeten worden uit gekeerd. Naar het oordeel van den advocaat had Michaël die voorwaarde vervuld en tegen woordig bezit Michaël, dank zij ziin ijver en trouwe plichtsbetrachting, een groot vermogen..." RK A/D RIJN are bassischool in gaat in augustus schans' heten. De een samenvoeging igere Burg de Herder- de kleuterschool oetqhik aan een touw ont- 'ethouder M. Tensen und de nieuwe naam school, waar na het test het kersverse schoollied speelde. De naam 'Rijnschans' is verzonnen door leerling Ludo Schrier. Een jury had de moeilijke taak om uit 135 inzendingen de beste en meest toepasselijke naam te kiezen. „Een schans was in vroeger tijden een vesting werk, een versterkte plaats in het landschap. Steun en ver sterking is wat»kinderen in deze moeilijke tijden hard no dig hebben", zo verklaarde wethouder Tensen de nieuwe schoolnaam. Gemeenteraadslid D. Patiwael, die grafisch ont werper is, heeft het bijpassen de symbool ontworpen. Na de onthulling van de naam kon den de belangstellenden, ou ders en kinderen de rommel markt en fancyfair in de school bezoeken. De opbrengst daarvan is bestemd voor de aanschaf van een videorecor der en een computer voor de Rijnschans. NIEUWKOOP De pro vincie wil er van alles aan doen om het Nieuwkoopse Plassengebied in stand te houden. Die bedoeling kwam gisteren duidelijk naar voren tijdens de ken nismaking van de heer S. Patijn, commissaris van de koningin in Zuid-Holland, aan de gemeente Nieuw koop. Bij d'e Nieuwkoopse Plassen zijn veel belangen in het geding: van boeren, vissers, riettelers en bag geraars, en van recreatie en natuur. De gemeente Nieuwkoop heeft als klei ne gemeente niet vol doende middelen om al deze belangen te bescher men. De provincie is daar om bereid om de gemeen te financieel bij te staan. Er bestaat een instandhou dingsplan voor het Plassenge bied en de commissaris van de koningin kreeg gisteren via een boottocht vanaf Woerdens Verlaat inzicht in hetgeen er in stand gehouden zou moeten worden. Er werden diverse natuurgebieden bezocht, waar onder een gebied waar zich een meeuwenkolonie bevindt. De heer Patijn, die een verre kijker had meegenomen toon de zich bijzonder geïnteres seerd in de natuurlijke waar den van het gebied, dat in dit opzicht van landelijke en in feite zelfs van Europese bete kenis is. De heer Patijn liet weten volledig achter de ge meente te staan; via de verant woordelijke gedeputeerde, de heer Borgman zal de provinci ale steun gestalte krijgen. Na afloop van de rondvaart bekeek de heer Patijn in de dorpskern enkele opvallende objecten, waaronder de Her vormde Kerk die in het kader van een werkverschaffings plan wordt gerestaureerd. In het gemeentehuis werd de commissaris geconfronteerd met de gemeenteraad. De le den van de commissie finan ciën hadden enige kritiek op de provincie, maar die werd op een vriendelijke manier ge uit. De provincie bemoeit zich nog wel eens te veel met de gemeente, waardoor de zelf standigheid in het geding komt, en het duurt nogal lang voordat begrotingen worden goedgekeurd, om een paar punten van kritiek te noemen Van de kant van commissie welzijn werd bijvoorbeeld aan gedrongen op meer contingen ten voor woningbouw voor be jaarden. De heer Patijn had goed nieuws ten aanzien van het plan Buytewech, dat voorziet in woningbouw ten noorden de de provinciale weg. De pro vinciale planologische com missie heeft onlangs hiervoor het licht op groen gezet. in den oorlog „neutraal" ge bleven, en aangezien in dezen wereldoorlog zeker ook 't neutraal blijven van groote beteekenis is, heeft 't de Grie ken niet ontbroken aan raad gevers die eenerzijds die neu traliteit wilden bewaard zien, anderzijds er op aandrongen dat de Grieken partij zouden kiezen en meevechten. Nu schijnt het dat omdat de Tur ken de erfvijanden der Grieken zich geschaard hebben aan de zijde van Duitschland en Oostenrijk, de Grieken uit haast automati- schen terugslag partij kiezen tegen deze centrale mogend heden. Hoe het volk echter sympathiseert met een oorlog tegen de Turken, en daarbij vooral het oog heeft op Con- MILITAIRE WANDELING: „Een militaire 35 K.M. wande ling van Den Haag naar Kat wijk en terug: een kijkje op de mededingers gedurende den marsch; aan deze soort van training wordt in ons leger op het oogenblik veel gedaan". VOETBALKAMPIOENEN: „Het Sparta-elftal, dat op 6 Juni in het Stadion te Amsterdam te gen Vitesse met 3-0 het kam pioenschap van Nederland behaalde". stantinopel (de droom van ie- deren Griek is immers, het oude Grieksche keizerrijk weer hersteld te zien met By zantium als hoofdstad) de koning heeft van den beginne af met beslistheid tegen een gewapend optreden van Grie kenland partij gekozen. Zelfs zijn eersten minister Venize- los, Griekenland's bekwaam- sten staatsman, heeft hij daar voor opgeofferd. Of, wanneer de koning kwam te vallen, Griekenland zich in den oor log zal gaan storten.... wie zal het zeggen?..." „Kinderen", aldus Johan de Raadselredacteur, „Kinderen, ge weet dat wij allen moeten werken om door de wereld te komen, maar dat daarbij nog voor menigeen een tijdelijk geluk verborgen ligt, leert ons Onder redactie van Ton Pieters. aark wereldoorlog zou wel 'g- leuwe uitbreiding gege- nnen worden. Dit mo- opmaken uit het com- dat het „Geïllu- Zondagsblad" half onder de aandacht geïnteresseerd lezer- brengt. Wat gaat straks doen? Geen idee, zult u zeggen. Wel, ook de lezers van het Zon dagsblad hadden zeventig jaar geleden geen idee van wat Griekenland te wachten stond. „De langdurige ziekte zelfs is al het overlijden ge meld van koning Constant tijn van Griekenland, den zwager van keizer Wilhelm, vestigt de aandacht der we reld nu weer eens bizonder- lijk op den grooten Balkan- staat, die in den jongsten Bal kanoorlog zooveel aan presti ge, beteekenis en invloed en- grondgebied gewonnen heeft", schreef het Zondags blad. „Tot dusverre is Griekenland PAUS-SOLDAAT: „Th.H.Keij- zer, oud-strijder van het Pau selijke leger, te Harlingen, die zijn 70sten geboortedag her dacht". deze geschiedenis. Michaël was nog een jongen toen hii voor zichzelf het brood al moest leeren verdienen in het groote San Francisco. Einde lijk vond hij een betrekking

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13