\lbo vult met gedegen producties gat in tv-markt '^o/televisie SteidócOowvard nica mogelijk al in oktober A- omroep Na the voice"nu ook the eyes of America VRIJDAG 14 JUNI 1985 PAGINA 9 M Veronica is vrijwel zeker van de A-s- ?n brief aan deze omroep heeft minister van wvc laten weten dat hij na het advies roepraad, die eind augustus bijeen komt, wat Heden betreft de zogenoemde bovengrens zal Dit heeft het ministerie bekendgemaakt, jl vorig jaar meldde Veronica zich officieel i-status als omroep. Het ledental was per 31 i de vereiste - 450.000 gesteld. Het CBS deed 5 een steekproef uit ruim 455.000 namen en l aantal leden vervolgens op 448.447 (98,4 pro- Depassing van een zogenoemde betrouwbaar- -al werd het aantal leden vastgesteld tussen benedengrens) en 451.500 (de bovengrens), cijfer nu zal Brinkman hanteren, irecteur Rob Out zei in een eerste reactie on- t te zijn met dit positief bericht. Hij sprak de lat de Omroepraad niet pas in augustus met een advies over de aanvraag komt, maar zo spoedig i gelijk. Als Veronica per 1 oktober de A-status krijgt, betekent dit een toeneming van de televisiezendtijd van om streeks vier tot elf uur. Volgens de huidige planning voor de nieuwe zendtijdindeling per 1 oktober betekent dit dat Veronica op zaterdag haar vaste middag en avond krijgt - nu donderdag - en dat zij een wissela vond erbij krijgt op de maandag, donderdag of vrijdag. Vanwege de verwachte zendtijduitbreiding per 1 okto ber heeft de A-status van Veronica voor wat betreft de televisie geen negatieve gevolgen voor de andere zend gemachtigden. Anders is dat gesteld bij de radio. Volgens een NOS- -woordvoerder krijgt Veronica er naar schatting 20 uur per week bij en zullen alle andere omroepen iets moe ten inleveren. Brinkman opent boeken tv- shows liefdadigheid DEN HAAG Minister Brinkman (WVC) is be reid op grond van de wet openbaarheid van be stuur de boeken te openen over de besteding van de opbrengst van liefdadigheidskansspelen als Telebingo, de 1-2-3-show en de sterrenshow. Over de twee laatstgenoemde tv-acties in het sei zoen 1984-'85 zal de minister voorlopig overigens nog geen financiële gegevens kunnen overleggen - de cijfers zijn nog niet aan hem overlegd. Dat is wel een eis, opdat kan worden gecontro leerd of van de opbrengst van de loten niet meer dan veertig procent wordt besteed voor het beta len van de presentator, de overige programma kosten en financiële tegemoetkomingen aan lo- tenverkopers. Dat blijkt uit antwoorden op schriftelijke vragen van het PPR-Kamerlid Lankhorst. Staat in hoger beroep in zaak ondertiteling DEN HAAG - De Staat gaat bij het gerechtshof in Den Haag in beroep tegen de uit spraak die de president van de Haagse rechtbank op 7 juni deed in twee korte gedingen, aangespannen door de Bond van Adverteerders. De presi dent bepaalde daarin dat het ondertitelingsverbod in tv-re- clameboodschappen die via buitenlandse zenders op Ne derland worden gericht, in strijd is met het EG-verdrag, waarin het vrije verkeer is ge regeld. IUM Is er sprake ;at in de markt waar UinjöJ)"1 de productie van documentaires ten It DIJ han televisiekijkers? D Ontjrbout (44) en Ludi 13) die in 1979 onder Belbo Productions BOJfet werk gingen, vra- niet meer af, ze e aflevë zeker. In Nederland i.v.Rottede Eikerbout bij de steeds minder be- igeestelijk en mate- ^7- goede documentaires MSj Immers, dat bete o's nemen en bij de jse zuilen wordt safe gespeeld, met n materiaal. bracht uit zijn riode, hij was jaren- daggever bij de ru- hter het Nieuws, de trokkenheid met het jeuren mee, terwijl >ken zich sterk be tide en voelt met de het bestaan in de iD iël. Hun producties -ir een regelrechte 14 5(rvan" Over de p geheime dienst, de imatlewerd een "itvoeri6 itiquairimaakt dat ook in Is- a. (jjl uitgezonden. Belbo rig jaar op het spoor [eheime verblijfplaats Israëlische gevange- DEN 1 de buurt van de Be~ i door Palestijnen ge- b. oud werden gehouden. een reportage van die bij VOO-tv te- B werkt Belbo op be ls een aantal tv-sta- innen- en/of buiten garant stellen voor van de productie, dt er aan de slag ge- t was bijvoorbeeld het geval met de Veronica-serie Het Adelaarsnest dat onlangs in vijf delen is uitgezonden en waaraan twee jaar is gewerkt. ONTMASKERING Een ander voorbeeld is de film De Ontmaskering (van neo nazi's) uitgezonden door de NOS. In Frankrijk werd een productie over zigeuners uitge zonden. Trouwens in Parijs is Belbo nog bekender dan in Nederland vanwege de aan houdende stroom lovende pu bliciteit na het uitzenden van het werk van Eikerbout en Boeken, die uiteraard met een team technici werken en ook kantoren hebben in Parijs en Londen. Bekend werd ook hun docu mentaire over de geheime dienstmensen die Eichmann naar Israël brachten en daar veroordeeld werd. Behalve Veronica, dat met zijn lichte staf geld overhoudt voor pe riodieke aankopen, is ook VARA-tv een goede klant van Belbo en in de door Harry Prins en Frank Diamond ge leide VAR A-rubriek De On derste Steen werden documen taires uitgezonden over de wa penindustrie, over multi-natio nals en over de wereldomvat tende vaak onfrisse handel in medicijnen en pillen. „De onderwerpen liggen in derdaad vaak in de sfeer van sociale en economische mis standen", beaamt Eikerbout, „maar niet uitsluitend. Zo zijn we momenteel bezig met een productie die „Klasgenoten" heet. Er wordt een terugblik in gegeven van de schooljeugd van bekende Nederlanders. Ook werd een portret gemaakt van de violiste Ilona Feher en kwam een documentaire tot stand over het onderwijs in de derde wereld onder de titel „Tropenrooster" (uitgezonden door de NOS). Momenteel wordt gewerkt aan een pro ductie die beziet wat er is ge worden van de revolutionaire bewegingen aan het einde van de jaren '60 in Europa. Eén van de hoofdpersonen: Daniel Cohn-Bendit, destijds bekend onder de naam rooie Danny. Toch blijft de vraag hangen waarom niet meer vrije pro ducties worden gemaakt door ondernemende filmers. Eikerbout: „Daar moet markt voor zijn, Hilversum heeft weinig geld en is natuurlijk geneigd het dure en logge ap paraat in te zetten, vandaar dat de komst van Channel 4 in Engeland voor alle onafhanke lijk werkende filmers van groot belang was en is. Ook Sky Channel zou zich in de toekomst wat meer buiten het gebied van het amusement kunnen gaan bewegen wat we natuurlijk zouden toejuichen. Een feit is dat 50 minuten film bij ons f 300.000,— kost. De omroepen vinden dat duur Ben Eikerbout: „Je moet blijven opboksen tegen vermaak op de buis". maar vergelijken de immense vaste kosten die ze zelf hebben en kijken alleen naar de zoge naamde directe productiekos ten en in het Hilversumse jar gon DPK geheten. Ja, dan ben je al gauw te duur". Op onze vraag waarom nau welijks in Hilversum aandacht wordt besteed aan de ontwik kelingen in Oost-Europa, met name in Polen, antwoordt Ei kerbout dat hij dit ook vol strekt onbegrijpelijk vindt. Hij wijdt het aan een combinatie van ingedut zijn en de ver brokkelde structuur van de zuilen. Eikerbout: „Het werken voor actualiteitenrubrieken moet snel gebeuren. Men wil in Hil versum snel resultaten zien. Daarom blijft veel van wat ambitieus is begonnen aan de oppervlakte hangen. Onder werpen worden zelden goed uitgediept. Wij hebben daar wèl de tijd voor, maar rijk word je van documentaires maken nooit, omdat je altijd moet opboksen tegen films en tv-shows en kijkcijfers. Dat is de realiteit, aldus Eikerbout. JOCHEM GREVEN ADVERTENTIE HOE ONTSTOND DE AARDE, PA? Dat kan je zélf meemaken in het Omniversum 070 - 547400 DEN HAAG De Verenigde Staten zijn naar analogie van de radioprogramma's van The Voice of America nu ook begonnen met de uitzending van een dagelijks televisieprogramma van twee uur onder de naam „Worldnet". Het programma wordt per satelliet verspreid over West Europa, Azië en Latijns Amerika en is in eerste instantie alleen bedoeld voor de Amerikaanse am bassades. Op korte termijn zal het programma in Europa gratis worden aangeboden aan omroepen, kabelexploitanten en organisaties die abonnee-tv bedrijven. De auteursrechten worden betaald door de centrale overheidsvoorlichtingsdienst in de Verenigde Staten, de United States Information Agency, waaronder ook het radioprogramma van The Voice of America valt. In Nederland verzorgde de Amerikaanse ambassade in Den Haag al een voorlichtingsdag, waar geïnteresseerde organisaties hun licht konden opsteken over de inhoud van het programma- De kans dat de kabelexploitanten het programma rechtstreeks overnemen is blijkens een eerste reactie van WVC echter ge ring. Het gaat hier om een buitenlands televisieprogramma, dat niet in het land van herkomst wordt uitgezonden. Daarmee vol doet Worldnet niet aan de in de Kabelregeling gestelde eisen. Worldnet is een uitvloeisel van het in oktober 1983 opgezette in terview-programma, waarin journalisten met behulp van satel liet en telefoonlijn vanuit diverse Amerikaanse ambassades in Europa rechtstreeks vragen kunnen stellen aan hoge Ameri kaanse autoriteiten. Deze „persconferenties", die twee keer per week plaatsvinden, maken in de nieuwe opzet deel uit van het totaalprogramma. Worldnet beoogt „de kijker inzicht te geven in de Amerikaanse samenleving" en hem daardoor een „betere kijk te geven op het Amerikaanse buitenlandse beleid", aldus Sam Wunder, hoofd voorlichting van de Amerikaanse ambassade. Het programma wordt van maandag tot en met vrijdag uitgezonden van drie tot vijf uur 's middags. Elke uitzending wordt begonnen met een half uur „America to day", een combinatie van nieuws en actua liteiten die zich die dag in de Verenigde Staten hebben voorge daan. De presentatie is typisch Amerikaans. Een presentator en een presentatrice lossen elkaar gladjes af of spreken gezamenlijk hun verbazing uit over een bepaald onderwerp, een techniek die de Nederlandse omroep nog steeds vreemd is. Het tweede vaste onderdeel is een vijf minuten durend educatief programma, waarin de Engelse taal wordt behandeld tegen de achtergrond van het Amerikaanse „slang". De overige programmaonderdelen keren wekelijks terug. Behal ve uit de twee interviewprogramma's, bestaat het aanbod uit wetenschappelijke onderwerpen, cultuur, financiëel-economi- sche informatie en sport. Volgens Sam Wunder bestaat het beeldmateriaal voor ongeveer 80 procent uit produkties die door particuliere televisie- of video-organisaties zijn gemaakt. De staf in Washington bekijkt welke programma's in Worldnet passen en koopt ze vervolgens aan. De samenstelling van het totaalprogramma en de presentatie vinden plaats in een eigen studio in Washington. Van daaruit wordt het programma dagelijks via de satelliet Intelsat overge- straald naar Parijs, waar het oorspronkelijke Amerikaanse tele visiesignaal (NTSC) wordt omgevormd in een signaal dat ge schikt is voor de Europese televisietoestellen. Vervolgens wordt het programma via het Franse kanaal van de ECS-satelliet ver spreid over West-Europa. Op het ogenblik gaan de ambassades van de Verenigde Staten na of het programma voldoet aan de Europese smaak. Ook tij dens de voorlichtingsbijeenkomsten zal gevraagd worden naar het oordeel van de genodigde organisaties. Het is dan ook niet onwaarschijnlijk dat hier en daar nog aan het programma zal worden geschaafd voordat we het daadwerkelijk gaan promoten aldus Wunder. ADVERTENTIE VULKAAN UITBARSTING IN DEN HAAG? In Omniversum Den Haag maakt u het zélf mee 070-547400 fcLAND 1 fwtje Theelepel, te- erie. pstand van de vo- aanse jeugdfilm. jurnaal. Carsons, Australi- terie. Wanneer Felicity blijkt te zijn is al- niet erg en- v^ast. Sarah krijgt haar VA-Mbeurs voor het con- lorium maar ze ont- dat haar grootvader JjV^aarschijnlijk de hand j*Tr?ft gehad. i5^?^rkepad 1985. Route L(Sffird-Holland, het Land ^fpeghwater. atel de Witte Raaf, ^""feerie. Afl. 6: Twee on- ^*me gasten (herh.). Een e gast en een geit roet in het eten. Bartje, tv-serie van svan Hemert naar de kamige roman van Vries. Deel 2: De Tracy van uitvinder Thomas de EO-speelfilm I the man". Ned. II om (herh.). Bartje moet school. Zijn moeder hem op het hart om niets over de toestand te vertellen, fer en nu. lill Street Blues, Ame- nse politieserie. Het ■Miplan in de wijk van Street Blues bureau ■Ti uit de hand. Niemand er zonder kleerscheu- Amerikaanse )rie. Als Nick, de i van Carla, met een ■dine komt aanzetten, _Jt Carla een tegenpres- 3 die hem razend jaloers tortien persoonlijke noetingen...., zomer- luiting. 73. journaal. 23.25 Nieuws voor doven. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven. 18.30 Sesamstraat. 18.45 KI Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. AVRO 19.12 Hoe bevalt Nederland, Vinger aan de Pols special. 2000 Nederlandse zwange re vrouwen beantwoorden 200 vragen over hun zwan ger worden, zwanger zijn en de geboorte van hun kind. Presentatie: Ria Bremer, Peter Lens en karei van de Graaf. (herh.). 20.35. Opening schaaktoer nooi. Z.K.H. Prins Claus der Nederlanden opent van daag het AVRO-Philips Schaaktoernooi om het Ne derlandse Schaakkampi oenschap 1985. TROS-AVRO 20.45 TROS Sport/AVRO'S Sportpanorama: Hockey Vierlanden Toernooi. AVRO 21.05 Als de lente komt, tv-film van Ger Beuken kamp en Dick van de Heu vel. Oma Hansen (Liane Saalborn) woont al vele ja ren in de Achterhoek. Haar echtgenoot is al zo'n 20 jaar geleden overleden en elk jaar bezoekt zij het graf van haar man. Elk jaar hebben de kinderen haar vergezeld maar deze keer gaat ze al leen: Dit levert alleen wel de nodige verwikkelingen op.... (herh.). 22.10 Gesprek met de Minis ter President. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Een stem in de wilder nis, documentaire over het protest van enkele protes tants-christelijke schrijvers en dichters tegen het nazis me van 1933-1945. 23.28 Een bericht van de Wil de Ganzen. EO 23.30-01.00 E Edison the man, Amerikaanse speel film uit 1940 van Clarence Brown. Film over het ver haal van Edison (Spencer Tracy), die zijn idealen in werkelijkheid wist om te zetten. Een man die de ver getelheid achter zich liet en een beroemd uitvinder werd. ATN/Filmnet 17.00 Woody Woodpecker. 18.20 Fairy Tale Theatre: Repelsteeltje. 19.10 Road Games. 20.50 Rocky II. 22.45 Not now Darling (herh.). 00.20- 01.55 Hollywood Classics: Entchant- Scène uit de Engelse speelfilm „Shout at the devil" met Barbara Parkins als Rosa en Lee Marvin als Flynn. BRT 1 om 20.25 uur. BRT 1 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma, (herh). 18,05 Tom an Tina, Afl.9: Het houten vogeltje. 18.10 Klein, klein kleutertje. Peter en Robbie (1), herh. Verteller: Francis Verdoodt. 18.25 D Gagomanie. Gewichtige schaatsers. 18.30 Star Trek, Amerikaanse scien- ce-fictionserie. Afl.3: Gevaarlijk para dijs. Kapitein James T. Kirk en zijn mannen landen op Omicron Ceti III. Ze verwachten niet er enig leven aan treffem, en ze zijn dan ook erg ver baasd als ze begroet worden door een groep kolonisten, aangevoerd door Elias Sandoval. 19.20 De Christen-Democratische Omroepvereniging. 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Videomatch met Marleen Gordts. 20.25 0 Shout at the Devil, Engelse speelfilm uit '1976 van Peter Hunt. Met o.a. Roger Moore, Lee Marvin, Ian Holm en Barbara Parkins. De Ier se ivoorsmokkelaar Flynn en zijn Brit se vriend Sebastian voeren een privé- -oorlogje met Fleischer, de bestuur der van de Duitse Oostafrikaanse provincie. Wanneer deze de baby van Sebastian en Rosa, dochter van Flynn doodt. wil het drietal zich wreken. 22.20 Premiere, nieuwe films door Jo Röpcke. 23.10 Journaal en Coda: Niets van Cees Nooteboom. BRT 2 19.00 Peuters en kleuters. Afl. 10: Kind en ziekenhuis. 19.30 Tijdrover: Kwizien. Tips voor koken en lekker eten. Vandaag: Kaasplank. Presentatie: Etienne Coc- quyt (herh.). 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Galaconcert, door de winnaars van de internationale wedstrijd voor operazangers in Wenen. Symfonie Orkest van de ORF o.l.v. Heinrich Bender van de Staatsopera van Mün- chen (Eurovisie - ORF). 21.30 Panorama (herh.). RTBF 1 17.45 La Boite aux images: 3. 2. 1, contact. (2). 18.10 Lollipop, gevarieerd kinder programma. 18.45 Clip Club. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.30 Journaal. 20.00 L'oeil des autres: Les liens du passé, filmreportage over een echt paar met een dochtertje, een ogen schijnlijk normale gang van zaken, ware het niet dat zij broer en zus zijn. 21.00 E Ernst Lubitsch-cyclus: Trouble in Paradise, Amerikaanse speelfilm uit 1932 met o.a. Herbert Marshall, Miriam Hopkins en Kay Francis. Twee oplichters Marianne en Gaston, komen in contact met de rij ke Lily Hun doel is slechts zo veel mogelijk geld en sieraden in handen te krijgen. Een complicatie doet zich echter voor wanneer blijkt dat Lily en Gaston zich tot elkaar aangetrokken voelen. 22.20 Jazz. 22.50 Journaal. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. 'Between the lines': Sunie (16.00), 'TROS Euro parade' met Kas van lersel (17.00) en 'First Sight Show' met Simon (18.00). 19.00 Voor de jeugd. 19.23 Les Saltimbanques (2). 20.40 Colette. Portret. 21.31 Thalassa. Documentaire. 22.00 Journaal. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. 'Between the lines' met Sunie (22.30), 'TROS Europarade' (23.00). Simon met een popartiest in de 'First Sight Show' (00.00) en Gary (01.00). CD Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzen- ding. KQ Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. 0 Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3 Bij niet-Nedörland- stalige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 Flucht nach Hause, kinderfilm. Regie: Jaromil Jires. 17.35 Tatörtchen - Verfolgungsjagd. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 WWF-Club, live uit studio. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 m Tagesschau. 20.15 Wenn der Vater mit dem Soh- ne, Duitse speelfilm uit 1955. Regie: Hans Quest. De toemalige clown Ted dy Lemke is erg gesteld op de pleeg zoon van zijn hospita, de zesjarige Ulli. Uili's moeder, die in Amerika ver blijft, wil dat haar zoon ook naar Amerika komt. Teddy ziet geen uit weg meer en vlucht samen met de Ulli naar Zwitserland. 21.55 Gott und die Welt. 22.30 Tagesthemen met reportage vanuit Bonn. 23.00 Heut'abend... De ARD-Talk- show met Joachim Fuchsberger. Te gast: Lothar-Günther Buchheim. 23.45 PS, tv-serie van Robert Strom- berger. Afl.3: Restalkohol. De heer Brensberger is ontslagen, voor hem in de plaats komt de nieuwe bedrijfs leider Joost. Joost heeft echter geen geluk, hij veroorzaakt een ongelukje en niemand wil hem helpen. 00.55 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.35 Heute. 17.45 E Freund und Feind (2). 18.20 Rate mal mit Rosenthal, spel- programma. 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenlandse correspondenten. 20.15 Derrick, misdaadserie van Herbert Reinecker. Afl.: Zuster Hilde. Met in de hoofdrollen: Horst Tappert, Fritz Wepper. Op een dag wordt Han Dieter Kusich dood aangetroffen in zijn Hotel in Munchen. Nu was zijn strafblad niet blanco en de politie stelt een diepgaand onderzoek in. Men ontdekt dat het slachtoffer in de voorafgaande nacht bezoek heeft ge had van twee vrouwen... 21.15 Wanderu - de aap met de leeuwemanen, observaties in het Zuid-Indische Regenwoud. 21.45 Heute-journaal. 22.05 Wien, Wien, nur du allein? Wiener Festwochen 1985. 22.55 Die Sport-Reportage. Con cours Hippique te Aken. 23.55 Der Fall Maurizlus (4), tv-film in vijf delen naar de gelijknamige ro man van Jakob Wassermann. 01.15 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 Hallo Spencer, kinderserie. 19.00 Aktuelle Stunde, met Bllck- punkt Düsseldorf. 20.00 Tagesschau/Wetterkarte. 20.15 Arche 2000, Antlquititenver- führer. Vandaag: Porselein. 21.15 Unser Auto wird hundert, do cumentaire-serie van Michael Schö- mann. Afl. 10: Der Weg in den Wohl- stand. 21.45 Landesspiegel: Afl.: Wenn Ich spiele, wachsen mir Flügel, portret van Karl Heinz Tettelbach 22.15 Malu, Braziliaanse tv-serie. Met: Reaina Duarte, Narjara Turetta, Lucelia Santos,e.a. Afl. 5: Hoch soil sie leben. 23.05 Rockpalast. Vandaag met Gi- anna Nannini (herh.). 00.25 Laatste journaal. Engeland SKY CHANNEL 16.00 Pat Sharp Show. Popmuziek. 16.45 Backtrax. Met Tony Black burn. 17.30 Live on friday met Gary Da- vies. 18.30 Mr. Ed. Afl: Mr. Ed's blues. 19.00 The Lucy Show. Afl: Lucy and the submaribe. 19.30 Mork Mindy. Afl: Mlndy and Mork-limited engagement. 20.20 Starsky Hutch. Afl: Starsky vs Hutch. 21.10 The New Candid Camera. 21.40 Charlie Chaplin in Easy Street 22.00 US open golf champions hips. Life. BBC 1 16.55 Whizz, kinderprogramma 17.10 The Littlest hobo. 17.35 So you weant to be top. 17.50 Newsround extra. 18.00 Fast Forward. 18.30 The good life. Afl.: The wea vers tale. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London Plus. 20.00 Wogan, amusementsprogram ma rond Terry Wogan. 20.40 Don't wait up, tv-serie. 21.10 Cover-up, tv-serie. 22.00 Journaal en weekend-weer bericht. 22.25 The Mad Death. 23.20 Omnibus, serie documentai res. Afl.: South Bank Show. 00.10 Royal International Horse Show. 01.20 Weerbericht. BBC 2 20.15 The Great Egg Race, spelpro- gramma gepresenteerd door Profes sor Heinz Wolff. Afl.: Photography. 20.45 The world about us. Afl.: Ton ga. 21.35 Gardeners world, informatie voor de tuinier. 22.00 One man and hia dog. Afl.: 1st kwart-finales. 22.45 The Papetschase. 23.35 Cricket (testmatch): Australië - Headingley. 24.00 Newnight, actualiteiten. 00.45 Weerbericht. 00.50 Women of the aun: Lo-Arna. ITV 16.25 16.30 17.00 17 20 17.25 Show. 18.15 18.45 19.00 20.00 20.30 21.30 Blues. 22.00 23.00 23.20 23.30 00.10 of Hell 01.50 Anglia news. Sons and daughters. Rainbow. Crystal Tipps and Alistair. Emu's all-live Pink Windmill Connections. News at 5.45. About Anglia. The Zodiac game. Quiz. Hardcastle and McCormick. That'a my boy (herh.) Afl: Baby C.A.T.S. Eyes Afl: Love Byte. News at Ten. Anglia late news and weather. Cross Question. Friday Late Film: The Legend I House. Birgltta ana Swante. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. FEDUCO-ROF 11.05 Thema 9 - Alfabetisering. (herh.). NOS 13.00 Nieuws voor doven. RTBF 1 09.00 Loisirs-Tourisme. 12.00 Magazine agricole Tele- champs. MUSIC BOX TV 5 08.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Simon en Sunie met 'Chart At tack' (herh.) (08.00), Gaz met Gaz bag (09.00), Julie met 'Boogie Box' (10.00), 'One night stand'; US Festival met Inxs, Divinyls. Wall of Voodoo. The Beat (live) (11.00), Simon met 'Vi- deopix 2' (12.00). DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Die Sporl-Reportage. 10.50 Auslandsjournaal. 11.40 Zu Ehren der Königin 13.15 Programma-weekoverzicht. 13.45 Forschen auf Teufel kommt raus, reportage over de Max-Planck- -genootschap. DUITSLAND 2 11.00 Programma-overzicht voor de komende week. 11.30 Chemie. 12.00 Nachbarn in Europa. DUITSLAND 3 WDF 09.00-11.15 Samstag-Kolleg. (9.00 News of the week. 9.15 Actualites. 9.30 Hablamas Espagnol. Cursus Spaans. Afl. 21 (herh.). 10.00 lm Original. Images des Ce- vennes. Afl.8: Les Abeilles. (herh). 10.30 Ein Jahr in der Eisenzeit, in formatieve serie. Afl. 10: Die Familie gibt auf (herh). 11.00 Management. Afl. 10: Humanl- sierung von Arbeitsablëufen. 11.15 Cursusinformatie. SKY CHANNEL BBC 1 08.10 Open University. 09.30 The Saturday Picture show. 11.40 Trooping the Colour, reporta ge van de jaarlijkse parade ter ere van de verjaardag van Hare Majesteit Koningin Elisabeth. 13.15 Grandstand. ITV 11.00 Aromavisions. Afl: Ping-Pong. •12.20 Chips. Afl Hot date. 13.15 World of sport. HILVERSUM 1 NOS: leder heel uur nieuws. TROS: 16.03 Piekuur. 17.55 Mededelingen (NOS). TROS: 18.06 TROS-Aktua. (18.30 TROS Sport.) 19.02 TROS Country. 20.03 Coulissen. 22.02 Sesjun. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. NCRV: 00.02-07.00 Nachtexpress. HILVERSUM 2 IKON: 16.00 Weur. 16.30 Nws. VPRO: 16.33 Welingelichte kringen. VARA: 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag. NOS: 18.00 Nws. VARA: 18.10 BZ, VARA- -programma over buitenlandse zaken. Over heidsvoorlichting: 18,30 TVest en uitleg. Hu manistisch Verbond 18.40 Het voordeel van de twijfel. NOS: 19.40 Tussen Wadden en Wuustwezel. 20.00 Nws. VARA: 20.03 VARA vrijdagavond. (Met om: 20.03 Monogram men. 22 30 Nws HILVERSUM 3 NOS: leder heel uur nieuws. VOO: 16.03 De Top 40. 18.04 De Avond- spits. VOO: 19.02 Curry en van Inket 22.02 Countdown Café. HILVERSUM 4 EO: 16.00 De psalmen. 17.00 Creme du baroque. (18.00 Nws). EO: 18.45 Orgelbespeling. 19 15 De Cantate. NOS: 20.00 Holland Festival 1985. Hoketus-Oe Volharding. Hedendaagse muz. (In de pau ze: Muziekspiegel.). 22.30 NOS^Jazz - Mw chiel de Ruyter. Vandaag: Het Jazz Festival Paris 1983 met het Kwintet van jack de Joh- nette (EBU). HILVERSUM 5 VPRO: 17.30 Ahum Yum Yum, kinderboekenprogramma. P.P.: 18.20 Uitzending van het CDA. KRO: 1830 Taai en teken. NOS: 19 00 Nieuws voor buiten landers. (19.00 Turks. 19.10 Berbers. 19.20 Marokkaans-Arabisch. 19.30 Spaans.) 19.40 Homonos. 20.10 Hobbyscoop. RADIO RIJNMOND 16.30 Middagprogr. met Erik Post. Met om 16.30 Regio-nws, weer, verkeer 16.33 „Voor veertien cent wijzer" (telefonische vragen van luisteraars worden direct beantwoord. 17.00 Nws, regio-nws. weer en verkeer 17.05 Agenda door Cobïe de Vos (evenementen in Rijnmond-gebied.) 18.00 Nws, regio-nws. weer. verkeer. 18.03 Telefonische reakties van luisteraars. 18.18 Inform, over onderwerpen uit Rijnmond. OMROEP RIJNLAND 17.30 Kunst 1830 Leiden Lokaal. Morgen HILVERSUM 1 NOS: leder heet uur nieuws. VARA: 7.03 Radio Sterrebos. 7.30 Hallo hier HILVERSUM!. (8.06 11.03 Wie in 't Nederlands wU zingen. 12.03 In de-Rooie Haan. HILVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7.05 TROS Nieuws Show. (7.07. 7.35. 8.35. 9.35, 10.35 en 11.00 TROS-Aktua. 9.00 en 10.00 TROS-Aktua Nws-o- verz. 7.30. 8.00, 8.30, 9.30 en 10.30 Nws.) 11.30 Nws. 11.33 TROS Aktua Kamerbreed. NOS: 12.26 Mededelin gen voor land- en tuinbouw. HILVERSUM 3 NOS: leder heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Vroegop. 7.30 Rabarbara. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospelrock. 10.03 Popstop, (ca. 11.30 Weerman Hans de Jong). 12.03 Los Vast Zomerspektake! show. HILVERSUM 4 AVRO: 7.00 Het vroe ge werk 8.00 Nws 8.02 Mooi zo! 9.00 Leggiero, muzikaal sfeerprogr. 10.30 Concerto Mattlnale. VOO: 12.00 Strauss en Co. HILVERSUM 5 NOS: 9.03 NOS-Spor- tiet. 9.25 Waterstanden. FEDUCO: 9.30 Magazine. Met om: 9.30 Taal. te kens en regels, aft 9. 09.45 LBO-MA- VO. kansen voor 15, 16 en 17 jarigen. Herh. Afl. 4 10.00 Medelanders. Ne derlands. Afl.: Positie samenleving. Taal: Turks (herh). RADIO RIJNMOND 10 00 Zaterdagprogram- i Met om 10.00 re de Rijnmond. OMROEP RIJNLAND 15.45 Denoe FtaWi. top 30 van regio Riintand 16 45 Confronta tie, modiaprogramma. 17.30 Nieuws en Ac-

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9