i Europese Commissie zal graanprijzen verlagen r Matte stemming overheerst Ohra had goed jaar Olielanden hebben deviezen voorraad van 400 mld dollar Drie jaar geëist voor tinfraude Beurs van Amsterd ECONOMIE ÊckbcSoiruMit 5R VRIJDAG 14 JUNI 1985 PJ[£ Kaufman: rente in VS zal hoog blijven ZURICH De invloedrijke Amerikaanse beleggingsadvi seur Henry Kaufman, vaak aangeduid als „de goeroe van Wall Street", verwacht voorlo pig geen belangrijke daling van de reële rente in de Vere nigde Staten. De economische' groei in de VS zal volgens hem in de tweede helft van dit jaar weer wat gaan aantrekken. Kaufman verklaarde gisteren tijdens een bijeenkomst van de Zwitsers-Amerikaanse kamer van koophandel in Zürich te verwachten dat de groei van de Amerikaanse economie in het tweede kwartaal van dit jaar zal uitkomen op 3,5 tot 4 procent op jaarbasis. Dat zou al duidelijk meer zijn dan de te leurstellende 1,3 procent in het eerste kwartaal. Dit jaar zal de economie zeker niet in een re cessie geraken en mogelijk zal dat volgend jaar evenmin het geval zijn. Het herstel in Euro pa en andere industrielanden zal aan kracht winnen, aldus Kaufman. Nixdorf breidt kapitaal en aantal werknemers uit PADERBORN Het Duitse computerconcern Nixdorf zal op grond van een grote groei („te denken valt aan een groei, uitgedrukt in twee cijfers") van de omzet het kapitaal ver der gaan uitbreiden met 120 tot 480 miljoen mark. Boven dien is, als gevolg van deze groei, *het aantal arbeidsplaat sen inmiddels al met meer dan 1200 werknemers uitgebreid. Dit heeft de plaatsvervangend direkteur van het concern, Klaus Luft, gisteren tijdens een aandeelhoudersvergade ring bekendgemaakt. Het was de eerste aandeelhou dersvergadering sinds Nixdorf begin 1984 genoteerd werd op de Duitse effectenbeurzen. Directeur Heinz Nixdorf ver klaarde tijdens de bijeenkomst dat de vraag naar de produk- ten van het bedrijf onvermin derd groot was. „We zijn op het moment de enige onderne ming in Duitsland die digitale telefoonsystemen en compu ters kan leveren", aldus direk teur Nixdorf. Hij voorspelde dat Nixdorf op afzienbare ter mijn indrukwekkende mark taandelen op deze terreinen zal hebben veroverd. Ford en Fiat maken samen kleine auto LONDEN De twee grootste autofabrikanten van Europa, Ford en Fiat, zijn het volgens een Britse vakbondsfunctionaris eens geworden over toekom stige samenwerking bij de bouw van een kleine auto. Zowel Ford als Fiat wezen het bericht gisteren als speculatief van de hand. De vakbond van wetenschappelijk, technisch en lei dinggevend personeel bij de Ford-vestiging in Da genham bevestigd echter dat Ford en Fiat een ak koord hebben gesloten, „dat waarschijnlijk uitgaat van de gezamenlijke ontwikkeling en produktie van kleine en middelgrote motoren tot complete auto's", aldus een woordvoerder. Ford en De twee bedrijven praten al meer dan een jaar over een of andere vorm van samenwerking op de Europese automarkt, waar een twaalftal fabrikanten een moordende concurren tie voeren voor een beperkte afzetmarkt. Fiat heb ben samen ongeveer 25 procent van de Europese au tomarkt in handen. Computerfabrikanten bespreken fusie DETROIT Burroughs en Sperry, twee van de grootste computerfabrikanten ter wereld, zijn in bespreking over een moge lijke fusie. De onderhandelingen werden gisteren aangekondigd in een éénregelig persbericht van beide bedrijven. Een sa menvoeging van de twee bedrijven zou de op een na grootste computerfabrikant ter wereld opleveren na IBM. Burroughs' ac tiviteiten beperken zich vrijwel geheel tot computers, maar Sperry heeft daarnaast belangen in defensie-electronica, lucht vaartinstrumenten en boerderij-appara- tuur. Burroughs was in 1984 de op twee na grootste computerfabrikant ter wereld, na IBM en Digital Equipment. Sperry bezette op de lijst van het computertijdschrift Da tamation de zevende plaats. AMSTERDAM Ohra Verze keringen heeft opnieuw een gunstig jaar achter de rug. Het premie-inkomen steeg met 12 procent tot ƒ394 miljoen en het bedrijfsresultaat met 36 Erocent naar 30 miljoen. Na elastingen bleef een winst over van ƒ21,6 miljoen tegen 17,9 miljoen in 1983. Dit blijkt uit het gisteren uitgeko men jaarverslag. Ohra heeft wel vertrouwen in de voortzetting van de positie ve commerciële en financiële ontwikkelingen. In 1989 ver wacht het bedrijf een premie- volume van ƒ500 miljoen. STRAATSBURG De graanprijzen in de EG worden verlaagd met 1,8 procent. Europees land bouwcommissaris Frans Andriessen verklaarde gisteren dat de Europese Commissie „als goed huis vader" zelf orde op zaken zal stellen nu de tien lid staten het hebben laten afweten. Andriessen sprak tijdens een spoeddebat over het veto dat West-Duitsland heeft uitgesproken over een stemming over de vraag of de garantieprij zen voor granen naar be neden moeten. West-Duitsland weigert een verlaging van de graanprijzen met 1,8 procent te accepteren met als argument dat een der gelijke maatregel de Westduit- se boeren dan te veel moeten inleveren. Andriessen's uitspraken oogst ten gisteren applaus van het Parlement dat zijn optreden als moedig omschreef. De Eu ropese landbouwcommissaris stelde dat de Commissie in haar voorstellen grote compro misbereidheid had getoond door verlaging van reëel min der dan 1 procent te accepte ren, terwijl dit volgens het me chanisme van het gemeen schappelijk landbouwbeleid ei genlijk 5 procent had moeten zijn. De woede in het Parlement over dit veto is bijzonder groot. Gisteren hadden spre kers zo veel tijd nodig om hun gal te spuwen, dat dertien par lementariërs niet eens meer aan het woord kwamen. De Nederlandse socialist Eisso Woltjer vroeg van Andriessen garanties om te voorkomen dat de Bondsrepubliek na een zijdige verlaging van de graan prijzen door de Commissie na tionaal het verschil voor zijn boeren bijbetaalt, zoals in het verleden al vaker gebeurde. Andriesen gaf deze garantie niet. Hij erkent het gevaar wel, maar er bestaat eveneens het gevaar dat de Bondsrepu bliek de Raad vraagt voor het Hof van Justitie in Luxem burg aan te tonen dat het ge ven van een nationale bijdrage niet in strijd is met de EG-ver- dragen. Minister vreest ramp: boeren melken te veel DEN HAAG De boeren melken te veel. Eind mei had den zij hun produktie ten op zichte van 1984 met „slechts" 6,8 procent teruggebracht. Dat is 2,05 procent minder dan was bepaald. Voor dit jaar moet de produktie nog eens met 9,55 procent terug, 0,9 procent meer dan in 1984. „Die 0,9 pro cent extra is een heel groot ri sico. Ik vrees ernstige proble men", aldus minister Braks gisteren in de Kamer. Hij wees er ondermeer op dat boeren koeien de laatste maanden veel ruwvoer hebben gegeven waardoor de melkproduktie toeneemt. Braks voorspelde een extra korting op de melk produktie per 1 oktober. Super Monster „Super Monster" heet deze luxe wagen met enor me banden. Vol gens het Zwitser se persbureau Keystone is de auto ontworpen als alternatief voor de kleine auto. Op deze manier rijd je ge makkelijk over het parkeerpro bleem heen als slorig geparkeer de wagens je de weg versperren. Een goede WA- verzekering wordt aanbevolen. De koersen op het Damrak zijn gisteren in navolging van Wall Street over een breed front omlaag. VNU en ABN behoorden tot de grootste verliezen en moesten fors terrein prijsgeven. De internationale fondsen moesten enkele gul dens omlaag. Kon. Olie verloor2,40, Philips2,30, Unile ver 3,50VNU was één van de grootste verliezers en werd 6,30 goedkoper. AMSTERDAM De stem ming op de internationale ef- fectenmarkten hield deze week niet over. Op de New Yorkse beurs gleden de koer sen vrijwel dagelijks af. Het uitblijven van de nieuwe ver wachte disconto-verlaging werd als teleurstellend erva ren. Berichten over de afne mende groei van de Ameri kaanse economie kregen de overhand, waardoor beleggers een afwachtende houding aan namen. Toch is de kans op een nieuwe renteverlaging nog niet verkeken. De ontwikke ling van de geldhoeveelheid is hiervoor een belangrijk gege ven, dat door de monetaire au toriteiten scherp in de gaten wordst gehouden. De koersaf- brokkeling in New York deed de voorjaarsstemming op de Amsterdamse beurs geen goed. Hoofdfondsen en financiële aandelen moesten het deze week ontgelden. Opmerkelijk was de koersda ling van het aandeel Philips afgelopen woensdag en giste ren. In twee dagen ging er vijf gulden van de koers af. Het aanbod werd veroorzaakt door de minder goede gang van za ken bij de Amerikaanse Phi- lips-organisatie North Ameri can Philips, die voor dit jaar een mager resultaat verwacht. Met name de sector consumen- tenelectronica heeft met te genwind te kampen. De tegen valler kwam nogal hard aan, omdat juist de gang van zaken in de Verenigde Staten sterk bepalend is voor de ontwikke ling van het Philips-concern. Philips behaalde over het eer ste kwartaal van dit jaar een iets lager resultaat dan over dezelfde periode van vorig jaar. Het halfjaarbericht ver schijnt in augustus. Olie Het aandeel Koninklijke Pe troleum moest deze week eveneens terrein afstaan. Dit komt door de olieprijs die al enige tijd duidelijk onder druk staat. Op de zogenaamde vrije m«:rkt zijn de noteringen op een historisch dieptepunt ge komen. Een herstel wordt op korte termijn niet verwacht, omdat sprake is van een aan houdend lage vraag naar ruwe olie. Mede door de onenigheid binnen de Opec heerst er een labiele situatie op het olie front. Als gevolg hiervan zit er de laatste tijd niet veel muziek in de koers van Koninklijke Shell. Deze week werd bekend dat de Koninklijke na de nodi ge juridische touwtrekkerij ei genaar is geworden van de Amerikaanse Shell Oil. Dit Amerikaanse belang heeft al tijd een substantiële bijdrage geleverd tot het resultaat van de Koninklijke. Het lag dan ook al geruime tijd voor de hand, dat de groep haar belang in de Verenigde Staten zou uitbreiden. HBG In de aannemerijsector is de rust rond Hollandsche Beton Groep (HBG) uit Rijswijk te ruggekeerd na de recente be veiligingsmaatregelen. Van de lokale bouwers valt de laatste tijd de belangstelling op voor NBM-Bouw. Deze op de we genbouw georiënteerde onder neming is bezig zich te ont worstelen aan een moeilijke periode, waarin het voortbe staan van het bedrijf ernstig in gevaar kwam. Voor 1985 wordt een verder resultaten- herstel verwacht. De beurs nam de blijde bood schap van minister Ruding die voorspelde, dat de rente in de tweede helft van het jaar ver der daalt, voor kennisgeving aan. De overheid hoeft voor de rest van het jaar nog maar een beperkt beroep te doen op de kapitaalmarkt, aangezien het financieringstekort al voor het grootste gedeelte is gedekt. Gebleken is, dat juist de over heid de grote vrager is op de kapitaalmarkt. Een verdere rentedaling geeft het bedrijfsleven meer lucht om de financiële positie recht te trekken. De jaarverslagen wekken de indruk, dat de on dernemingen geneigd zijn scherp te letten op verder her stel van gezonde vermogens verhoudingen, voordat tot aantrekken van middelen wordt overgegaan in verband met nieuwe investeringen. Eén procent rentedaling levert het bedrijfsleven op korte ter mijn al een voordeel op van ongeveer 1 tot 1,5 miljard gul den. Borsumij Wehry an de internationale handels fondsen staat Borsumij Wehry al geruime tijd in de belang stelling. De onderneming be haalde vorig jaar een recordre sultaat. Bovendien wordt voor het lopende jaar een verdere winststijging in het vooruit zicht gesteld, waardoor een verdere dividendverhoging valt te verwachten. Borsumij heeft zich goed hersteld van de problemen, die zich enkele jaren geleden voordeden. Ge tracht wordt de druk op de marges te verminderen door onder meer bedrijven over te nemen. Dat zal ook in 1985 ge beuren, zo blijkt uit het jaar verslag. Op deze wijze krijgt het bedrijf de nodige basisver breding, terwijl tevens een be tere spreiding van de resulta ten ontstaat. goud en zilver De goud- en zilverprijzen van gistermiddag, tussen haakjes de vorige prijzen. Goud onbewerkt 35.080-35.580 (34.860-35.360). Bewerkt 37.360 laten (37.130 la ten). Zilver onbewerkt 660-730 (655-725). Bewerkt 770 laten (770 laten). GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS.MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA In de ziektekosten-branche steeg het premie-inkomen met bijna 11 procent tot ƒ357 mil joen. Voor de scnadesector gold een stijging van 28 pro cent naar 26 miljoen. Volgens Ohra werden deze resultaten behaald in een markt die werd gekenmerkt door hevige con currentie, met name in de ziektekosten- en motorrijtui gen-branches. De marktom standigheden zijn niet van dien aard dat voortzetting van de voorspoedige ontwikkeling vanzelfsprekend is. Volgens Ohra-directeur drs. O. Hehne kan dit worden bereikt door een succesvolle uitvoe ring van directe verkoop door de direct contact-methode, een sterk geavanceerde toepassing van automatisering en een op de consument afgestemd dienstbetoon. Als voorbeeld van de service aan verzeker den noemt Hehne de komende uitbreiding van de dit jaar ge starte gratis hulpverlening aan alle Ohra-verzekerden in het buitenland. Dit pakket zal worden uitgebreid met verze keringsgebonden hulpverle ningsdiensten. Ohra Verzekeringen is niet erg gelukkig met de ontwikke ling rondom interne egalisatie in het verzekeringsbedrijf. Er is een wetsontwerp ingediend waaruit blijkt dat verzekeraars mnet lagere premies hun ver zekerden een extra bedrag moeten laten betalen dat dan aan andere maatschappijen wordt gegeven om de premies te kunnen verlagen. Bij de presentatie donderdag van het jaarverslag zei direc teur B.Huesmann hierover: „Het is uniek dat een overheid op een dergelijke wijze ingrijpt in de vrijheid van het onder nemen en de ene helft van de bedrijven oplegt een hogere kostprijs te vragen om de an dere bedrijven te ontlasten. Dat is een ondersteuning van wat in veel gevallen wordt veroorzaakt door een matig bedrijfsbeleid". Nederlandse surf- industrie bundelt zich ALMELO/WEESP Nijver- dal-ten Cate te Almelo en Way Ier te Weesp zijn bespre kingen begonnen om te trach ten de bestaande belangen in de surfsport te bundelen. Hier door kan de binnen- en bui tenlandse marktpositie worden versterkt, aldus Nijverdal. Ten Cate Sports en Wayler hebben samen circa 12 procent van de wereld-surfmarkt in handen. Ruim 65 procent van de afzet vindt plaats in het buitenland. Uitgangspunt is dat de volledi ge identiteit van de beide surf- merken van de ondernemin gen behouden blijft. Personeel en vakorganisaties zijn op de hoogte gebracht. MARKTEN EIERVEILING EIVEBA BV BARNE- VELD (13-6) - Aanvoer 3.800,200 stuks, stemming vriendelijk. Prijzen in gulden per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 8,80, 55-56 gram 9,40-9,55, 60-61 gram 10,60-11,65, 65-66 gram 12,70-14,90. EIERVEILING BARNEVELD - Aanvoer 676,440 stuks, stemming redelijk. Prijzen in gulden per 100 stuks: eie ren van 51-52 gram 8,75-9,20. 56-57 gram 9,75-9,85, 61-62 gram 11,00-12,50, 66-67 gram 12,70-15.50. EIERMARKT BARNEVELD - Aanvoer I,150,000 stuks, stemming redelijk. Prijzen in gulden: eieren van 48-54 gram 9,75-10,00 per 100 stuks, 2,03-1,85 per kg, 57-61 gram II,10-13,25 per 100 stuks. 1,95-2,17 per kg, 64-67 gram 15,40-16,75 per 100 stuks, 2,41-2,50 per kg, scharrel eieren 1,50-2,00 per 100 stuks hoger,- wit 56 gram 10,40 per 100 stuks. KAASMARKT GOUDA (13-6) Aan voer 26 partijen, handel kalm. Prijzen in gulden per kg: 2e soort 7,05-7,25, eerste en extra kwaliteit 7,45-8,00 en zware kwaliteit 7,70-8,45. VEEMARKT UTRECHT (13-6) - Prij zen: stieren (resp. 1e en 26 kw.) 7,60-8,60 6,65-7,60. vaarzen (resp. 1e en 2e kw.) 7,45-8,35 6,60-7,45. koei en (resp. 1e, 2e en 3e kw.) 7,30-8,10 6,35-7,25 5,55-6,25. worstkoeien 5,10-5,85 (voorgaande prijzen per kg geslacht gewicht en ontvet), schapen 150-260, per kg 5,25-7,50. lammeren (rammen) 200-240, per kg 11,00-12,00. lammeren (ooien) 200-250, per kg 9,00-11,50. varkens 3,20-3,25. zeugen (resp. 1e en 2e kw.) 3,05-3,15 2,95-3,05. melk- en kalf- koeien (resp. 1e en 2e soort) 2000-2600 1600-2000. melk- en kalf- vaarzen (resp. 1e en 2e soort) 1800-2200 1500-1800. guste koeien 1150-2100. enterstieren 1500-2100. pinken 825-1100. graskalveren 525-900. nuka's voor de mest rood bont stieren 480-700, vaarskoeien 290-475. nuka's voor de mest zwart bont stieren 400-550, vaarskoeien 235-370. weidelammeren 150-205. bokken en geiten 25-100. Aanvoer: slachtvee 713. stieren 55. gebruiks- vee 165. jongvee 80. nuka's roodbont 130. nuka's zwartbont 934. slacht schapen en lammeren 1951. ge- bruiksschapen en lammeren 50. var kens 464. bokken en geiten 18. paar den 216. totaal 4776. Stemming (resp. handel en prijzen): slachtvee: matig - lager, stieren: stil - prijshou dend, gebruiksvee: matig - lager, jongvee: matig - gelijk, nuka's roodb.: slecht - lager, nuka's zwartb.: slecht - lager, slachtschapen en lammeren: redelijk - gelijk, gebruiksschapen en lammeren: redelijk - gelijk, varkens: redelijk iets hoger, bokken en gei ten: stil - gelijk, paarden: traag - la ger. LONDEN De olie-exporte rende landen hebben ondanks het op en neer gaan van de produktie en de prijs van olie een totale deviezenreserve op gebouwd van ongeveer 400 miljard dollar. Dit hebben het blad Petroleum Economist en de Bank of England gisteren bekendgemaakt. De twee zeggen dat meer dan de helft van dit geld in liquide vorm is, zodat het in- en uit- sstromen ervan bijdraagt aan de onevenwichtigheid van de financiële wereldmarkten. Een recente studie van de Bank of England geeft totalen voor de dertien landen van de OPEC plus Bahrein, Brunei, Oman en Trinidad. Het rap port geeft een overzicht van het verloop van de gecombi neerde lopende rekening van de betalingsbalans gedurende de jaren 1973-1983. Volgens de gegevens van de banken overschreden de in komsten van de olielanden de uitgaven in de genoemde pe riode van tien jaar met 345 miljard dollar. Dit is ook pre cies het tekort op de betalings balans van de olie-importeren- de landen, die hierdoor tot een deflatoir beleid werden ge dwongen. De Bank of England beweert dat een compleet en exact ant woord ten aanzien van de vraag hoe de landen hun over schot aan dollars hebben geïn vesteerd niet te geven valt. ^Vel kon de bank achterhalen dat ongeveer 140,5 miljard dol lar bij banken in de twintig geïndustrialiseerde landen is gedeponeerd. De banken wor den daardoor onmiddellijk ge troffen door de gevolgen van schommelingen in de lopende rekening van de betalingsba lans van de olie-exporterende landen. Vooral banken in Groot-Brittanië worden ge troffen door deze fluctuaties omdat Londen een internatio naal bankierscentrum is en omdat de olie-exporterende landen vooral door middel van het openen van bankrekenin gen in dat land investeren. DEN HAAG De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft gisteren drie jaar gevangenisstraf geëist te gen een 34-jarige Rotterdam mer wegens oplichting van de Rabo-bank in Oude Tonge voor ruim 1,2 miljoen gulden en het gebruik maken van vervalste paspoorten en rijbe wijzen. De verdachte, die in goud en tin handelde, verklaarde de rechtbank dat hij zich van een „alias" heeft bediend, omdat de bank mogelijk geen ver trouwen meer in hem stelde sinds zijn vorige bedrijf failliet was verklaard. De Rotterdam mer ontkende overigens .dat hij de Rabo-bank heeft opge licht, omdat de 1,2 miljoen een krediet betrof voor een trans actie die niet was doorgegaan en derhalve niet betaald. Op het moment van het ge pleegde feit was hij als in- en verkoper werkzaam bij een 36-jarige man uit Roosendaal, directeur van een groot aantal bv's. Deze zal zich eind juli voor de rechter moeten ver antwoorden. De Brabander staat bij de fiscus in het krijt voor 2,8 miljoen guldenwe gens het niet afdragen van BTW-penningen in verband met goud- en tintransacties. De Rabo-bank stelde aanvan kelijk vertrouwen in het duo, omdat na iedere transactie de geldleningen steeds troiiw werden terugbetaald. De ver dachten wisten ook telkens bankgaranties van bonafide bedrijven te overleggen. Hun laatste handeling betrof echter een schijntransactie van 30 ton tin tussen een Belgische han delaar en een lege Nederland se bv. Hiervoor werd door de Rabo-bank een krediet ver strekt van ruim een miljoen gulden. Na de oplichting werd de besloten vennootschap met behulp van een aan een Leidse notaris overlegd, maar ver valst, rijbewijs afgestoten. De vorige directeur van de bv was een Leidenaar, die ook voor andere fraudezaken wordt ge zocht. De man is echter spoor loos. hoofdfondsen -vi AEGON Ahold Akzo Elsevler-NDU FrieschGr.H. Gisl-Broc. Heineken HelnekenH. Hol.Bet.Gr. Hoogovens beurs 13-6 beurs 14-6 98,25 96,00 227,20 224.50 107,00 105,90 447,50 440,00 245,70 245,50 77,60e 76,20 168,50 -.« 55,50 54,70 186,00 184,50 148,00 146,50 KLM Unilever Ver.Bezit VNU VolkerStevin W.U.H. 185,80] 'Tl 161,20p/7SJ 328 10!SCC 61,00? vi 7°S2>Si 141,'loé tv 69.20We/ 46.201" 344,000 198,70L— overige aandelen .Ant. Brouw. Ant. Verft. Ass.R'dam Audet Aut.Ind.R'dam BAM-Holding Batenburg BorsumyWehry BraatBouw Cetecocert. ChamotteUnie Cindu-Key Claimindo Cred.LBN Deli-My Fokker Vliegt. Fumess Gamma Holding Gammapref Gelatine O. Gerofabrlek Goudsmit Ed. Grasso'sKon. GTI-Holding Hagemeyer Holl Am Line Holl.SeaS. Holl. Kloos Hunter D HunterD.pr. 12.75 NL81-91 12.50 NL81-91 12.25 NL81-88 12.00NL81-91 12.00NL81-88 11.75NL81-91 11.50NL80-90 11.50NL81-91 11.50NL81-92 11.50NL82-92 11.25NL81-96 11.25NL82-92 11.00NL81-88 11.00 NL 82-92 10.75NL80-95 10.75NL81-91 10.50NL74-86 10.50NL80-00 10.50NL82-92 10.50NL82-89 10.25NL80-90 10.25NL80-87 10.25NL82-92 10.00NL80-90 10.00 NL82-92 10.00NL82-89-1 10.00NL82-89-2 9.75NL74-99 9.50NL 76-91 9.50NL76-86 9.50NL80-95 9.50NL83-90 9.00NL75-00 9.00NL79-94 9.00NL83-93 8.75NL75-90-1 8.75NL75-90-2 8.75NL76-96 8.75NL79-94 8 75NL79-89 8.75NL84-94 8.50NL75-90 8 50NL75-91 8.50NL78-93 8.50NL78-89 8.50NL79-89 8.50NL83-94 8.50NL84-94-1 8.50NL84-94-2 8.50NL84-91-1 8 50NL84-91-2 8.50NL84-91-3 8.25NL76-97 8.25NL77-92 8.25NL77-93 8.25NL79-89 8.25NL83-93 8.25NL84-94 8 25NL85-95 8.00NL69-94 8.00NL70-95 800NL70-85-2 8.00NL7<V85-3 8.00NL71-96 8.00NL76-91 8.00 NL 77-97 8.00 NL 77-87 8.00NL78-88 8.00NL83-93 8 00NL85-95 7.75NL71-96 beurs 12-6 beurs 13-6 214,00 210,00 8.50 8,20 345,00 366,00 64,00 270,00 270,00 123,00 273,00 276,00 1670.00 1670,00 72,00b 74,60 NAGRON NBMBouw NEDAP Ned.Scheepsh. 1900,00 48,50 147,50b 585,00 177,00 246,50 590,00 180,00 239,00 102,00b 409,00 400,00 36,00 33,00 510,00e 512,00 163,50 157,00 94,50 94,80 390,00 386,00 20,00 19,80 201,00 200,50 177,00 172,00 172,50 170,00 107,00 106,00 92,70 92,50 478,00 472,00 180^50 179,40 181,50 180,40 290,00 284,50 292,00 287,00 27,50 28,50 54,30 52,70 404.00 404,90 131.00 120,00 338,00 325,00 23,50 pi? 428,00 Pn 1615^00 f? 815,OOd iin £S teti 575,00b 245,00 110,00 178,00 82,50 22,30 184,00 61,00 93,50 60,50 81,40 240,00 180,00f 127,80 46,50 53,00 60,10 79,00 237,00 Thomassen Dr.-V. VRGGem.Bez. Wegener's Wegen. cert. WesthavenAsd WoltersSamson» Wyers 43,50 I,* 269,00 r 134,20 j's. 55,80 430,00 iet 56,50 jhg 103,00 72,00 71,00 180,80 Jnd America Fund Landré&GI. LeidscheWo! MacintoshC. Maxwell Petr. Medicopharma Meneba MHV Amsterdam Moeara Enim M.EnimOB-cert M.EnimWI-cert 377,00 376,00 49,30 48.10 110,00 110,00 775,00 780,00 60,50 57,70 195,00 193,00 254,90 235,00 548,00e 506,001 430,00 435,00 204,00 87,50 84,00 7.20 7,10 780,00 772,00 9810,00 9810,00 2080,00 2060,00 3600,00 3600,00 in.Bel.f.V. BOGAMU Chemical Fund Colon. Growth Concentra Eur Ass. Tr. Goldmirtes(l) Holland Fund Interbonds JapanFund Sci/Tech Technology F. Tokyo Pac.H. Unifonds(20) Vance,Sanders VIBNV Viking Res. 191,00 el 1 147,00 kU 300,00 fr 33,50 Da 131.00d rtp 148,00 ?Le t™ f™ 26,20 fru 5,90 685,00 38,50 178,00 43.70 1133,30 105,30 beurs 12-6 beurs 13-6 135,90 118,00 108,40 111,70 110,10 113,40 115,30 115,50 120,40 114,90 112,30 107,70 118,70 108,40 114,70 108,70 111,70 110,10 113,40 115,30 115,50 120,40 114,80 105,60 112,10 107,70 118,70 7.75NL77-97 7 75NL77-92 7.75 NL 82-93 7.75NL85-00 7 50NL69-94 7.50NL71-96 7 50NL72-97 7.50NL78-93 7.50NL78-88-1 7 50NL78-88-2 7.50NL$}-90-1 7.50NL83-90-2 7.50NL84-00 7 50NL85-95 7.50NL85-295 7.20NL72-97 7.00NL66-91 104,00 104,00 106,15 112,00 104,70 104,30 103,70 105,30 107,60 103,40 102,90 105,50 105,50 109,00 106,50 104,50 104,50 102,30 102,20 102,60 102,10 103,10 104,50 104,20 101,10 107,20 103,10 107,30 102,30 102,80 103,30 102,70 102,90 105,30 105,30 108,80 104^30 104,30 102,30 102,20 102,60 7.00NL69-94 6 75NL78-98 6 50NL68-93-1 6.50 NL68-93-2 6 50NL68-94 6.25NL66-91 6.25 NL 67-92 6.00NL67-92 5.75NL65-90-1 5.75 NL65-90-2 5.25NL64-89-1 5 25 NL64-89-2 5.00NL64-94 4.00NL61-86 4.00NL62-92 3.75NL53-93 3.50NLSt47-87 3.50NL56-86 323NLB48-98 3.25NL50-90 3.25NL54-94 3 25 NL 55-95 3.25NL55-85 100,20 100,40 100,50. 100,00 100,95 100,70 99,40 97,30 97,00 97,20 97,10 97,50 97,00 97,20 96,80 97,00 97,00 97,40 95,60 96,00 98,70 94,40 buitenlands gek Amerikaanse dollars 3 43 Engelse pond 4*25 Belgische fr. (100) 5.44 -fse mark (100) 110,75 100,10 100,20 101,80 101,70 100,10 100,20 101,80 101,70 101,90 101,50 101,40 Zwils. frank Zweedse kroi Noorse kroor 'r 2,49 (100) 35,75 (100) 132,00 (100) 37,75 (100) 37,75 (100) 30,00 (100) 15,86 103,50 100,90 101,10 Ooslenr. Spaanse peseta (100) Gr. drachme (100) 2,3b Finse mark (100) 52,75 J.Slav. Dinar (100) 1,00 beurs van New York A. Brands Am. Can. Am. Motors Beth. Steel Boeing Co. Canadian Pacific Chevron Chrysler Citicorp Cons. Edison Dupont Nemours 2 7/8 3 23 1/2 23 23 5/8 23 3/8 16 1/8 16 1/8 44 7/8 43 5/8 15 3/8 15 1/4 36 1/4 36 36 35 1/2 48 1/2 47 1/8 36 5/8 36 3/8 57 57 1/4 44 3/8 43 3/4 52 1 52 45 3/8 60 5/8 59 1/2 73 3/4 73 28 7/8 28 1/8 33 7/8 32 5/8 33 7/8 33 7/8 13 3/8 13 1/8 0 Stemming lager Nabisco Brands Owens Illinois RCA Corp. Royal Dutch Sears Roebuck Sfe-south.pac. US Steel United Technolog Westlnghouse Woolworth 31 3/4 17 3/4 78 3/4 110 1' 30 3/8 81 5/8 i 46 3/4 46 1/4 54 7/8 i

Leidse Courant | 1985 | | pagina 6