Demgeyffif^5 lie psychiatrische patiënten haat bij kleinere woonvormen NAAL Inrichting stortplaats kost 20 miljoen gulden Bezwaren tegen schoolenquête ■S'CeidoeSotwtwt URGERLIJKE J Adres: J Postcode/plaats: 'HENSE BOYS WINT )RTONTMOETTNG'85 IERZOEK OP ST. BAVO WIJST UIT: 5 Rank en De Kuip «jéén stichting Geboren: Lieke Eline r L R. J. M. Alkemade e nans; Fabian Alexander Ja- J. J. van den Nouland en Berning; Miranda d.v. J. W. I en H. Klein; Jessie d.v. R. p en C. S. M. Koning; Eelke C. M. van den Brand en A. kart; Martine Barbara Elisa- R. F. C. Spaans en P. L. J. I; Kim dv. C. van der Kloos- 'e Vincent z.v. J. G. M. Ker- van der Burg; Sanne An- ■dv R. van der Bijl en B. ■alima dv. A. Boudour en M. De waterglijbaan in het Bollenbad. vormt het paalzitten. Morgen ochtend wordt een hete lucht ballon opgelaten door wethou der sportzaken J. Bedijn. Daarmee kunnen „ritjes" wor den gemaakt. Als bijzondere blijvende attractie zijn er tien botsbootjes, de varende variant van de kermis-autootjes. Deze zijn door het bad aangeschaft en blijven, als toevoeging aan de al aanwezige attracties als vlotten en glijbaan, aanwezig voor de bezoekers. Bovendien zal getracht worden begrip op te wekken voor de kosten van een organisatie als een zwem bad en daarmee voor de toch redelijk hoge prijzen van toe gangskaartjes. Dat gebeurt door middel van een rondlei ding zaterdag van twaalf tot een uur door de machineka mer. Zwemploeg Van de Olympische zwem ploeg komen onder anderen Jolanda de Rover, Annemarie Verstappen, Edward Maasdijk en Jolanda van der Meer. Zij laten zaterdag van een tot twee uur zien hoe het er aan toe gaat tijdens een training en zwemmen bovendien een esta fette met kinderen waarbij die laatste een baan voorsprong krijgen. Verder worden er ho- gedruk-pompen neergezet om wilde golven („wilder dan de branding in zee") te maken voor demonstraties branding- kanovaren door het Katwijkse team Sirius en ook zal er een kano van de drie meter hoge duikplank neerstorten. Onder watersport kan men gaan be oefenen, en de reddingsde monstraties laten onder meer zien hoe mensen van een zin kend schip worden gehaald op volle zee. Voorproefjes kunnen genomen worden van allerlei waterige voorzieningen zoals de cursus „auto te water" en onderwatersport. Tot slot kan iedereen ook zich opwinden bij de marathon zwemmen. Zeven ploegen van elk 14 mensen zullen van zaterdaga vond acht uur tot de zondag morgen acht uur baantjes trek ken. Acht sprinters en zes lan- gebaan zwemmers wisselen el kaar steeds af. Naar verwach ting zal elke ploeg deze nacht zo'n 40 tot 45 kilometer afleg gen. Een mechanische rodeostier, videopresentaties op een twaalf vierkante meter groot scherm, modelboten, kinder spelen en een kinderboerderij en veel muziek zorgen voor de sfeer. Vaderdag wordt in het zwembad ook niet vergeten met een festijn zondagmorgen van tien tot twaalf uur en voor elke vader een presentje. Programma Paalzitten; zaterdag 6.00 tot zondag 18.00 uur. Gratis zwemmen en sauna: zaterdag 9.00-11.00 en 20.00-21.00 (buiten). 13.00-14.00 en 16.00-18.00 (binnen). Zondag 12.00-14.00 en 15.00-17.00 uur (binnen). Hete luchtballon: zaterdag 9.00- 10.00. Instuif gehandicapten: zaterdag 10.00-12.00. Wipperploeg: zaterdag 11.00-12.00 (redding schip) Kano-polo-wedstrijd: zaterdag 12.00-13.00. Olympische zwemploeg: zaterdag 13.00-14.00. Kunstzwemmen De Meeuwen uit Diemen: zaterdag 14.00-15.00. Waterpolo: training en wedstrijd Ne derlands Jeugd-N.Z.P.C. zaterdag 14,00-15.00 en 17.00-18.00. Didado-club: zaterdag 15.00-16.00. oudere dames demonstreren. Kano: zaterdag 15.00-16.00, 18.00- 20.00. zondag 11.00-12.00. 13.00- 14.00 en 16.00-18.00. Nachtmarathon: zaterdag 18.00-zon- dag 8.00. Onderwatersport zaterdag 16.00- 17.00. Vroege Vogels: zondag 8.00-9.00 (Vara-radio rechtstreeks vanuit het bad) Banen zwemmen: zondag 9.00-10.00 (binnen en buiten). Vaderdag zwemfestijn: zondag 10.00-12.00. Manifestatie Plons '85 met reddings demonstraties: zondag 12.00-16.00. Roeien: zondag 14.00-15.00. Auto te water: zondag 1*5.00-16.00. Paraplu's Een promotieteam van het Nationaal Verkeersveilig- heidsfonds rijdt deze en vol gende week door Nederland om in 25 gemeenten para plu's uit te reiken aan perso nen, die zich op bijzondere wijze voor de verkeersveilig heid hebben ingezet. Het team bezoekt maandag 17 juni Leiden. Telderskade De gemeente houdt maandag 17 juni een informatieavond voor bewoners van de Tel derskade en Hoflaan. Doel is de bewoners te informeren over het bouwplan voor 12 huurwoningen op de hoek van beide straten. De wonin- fen komen in beheer van de ouwvereniging 'Goede Wo ning' en zijn ontworpen door architect Franso uit Leiden. De bijeenkomst heeft plaats in het Vijf Hoven huis aan de Hoflaan en begint om acht uur. Huursubsidie 55-Plussers die moeite heb ben met het invullen van hun aanvraagformulier voor huursubsidie kunnen dins dagochtend 18 juni vanaf tien uur terecht in clubgebouw Noordrijnevest aan de Groe- nesteeg 107 (ingang Kaarse- makersstraat). Daar worden door de heer T. Jansen aller lei vragen over huursubsidie beantwoord en wordt men geholpen met het invullen van het formulier. Modeshow Leerlingen van de opleiding Mode en Kleding van de scholengemeenschap De Noorderwiek aan de Ter Haarkade sluiten komende dinsdag 18 juni hun eerste jaar af met een modeshow. De shows worden gegeven om twaalf en om drie uur en zijn vrij toegankelijk. De zelfgemaakte, ontworpen en zelfbedrukte kleding is te koop. Ten toonstelling M. Wladimir Stenchla'k ex poseert in koffie-eethuisje- galerie „Piggelmee" aan de Jan Vossensteeg 59 grafisch werk. Het tentoongestelde werk omvat twaalf litho's, et sen en monoprints. De ten toonstelling is te bezichtigen tot 1 juli van maandag tot en met zaterdag van negen tot zes uur en donderdag van ne gen uur 's morgens tot negen uur 's avonds. toe dat het tijd wordt dat de psychiatrische zorg verandert. „Niet meer streven naar gene zing, maar leren leven en wer ken met de bewoners zoals ze zijn. Accepteren dat hun pro blematiek blijvend is". De be staande opleidingen voldoen volgens de onderzoekers ook niet in die zin dat ze hun leer lingen niet leren chronisch psychiatrische patiënten goed te begeleiden. Het accent ligt nu teveel op verplegen en ge nezen. De bundel „gedachten en data rond verblijfspsychiatrie" is verkrijgbaar via de St. Bavo. VRIJDAG 14 JUNI 1985 PAGINA 13 LEIDERDORP Het is vrijwel zeker dat er een stortplaats komt voor slakken (overblijfselen van verbrand afval) en puin tussen rijksweg 4 en het riviertje De Does in Leiderdorp. Burgemeester Sj. H. Scheenstra van Oegstgeest maakte giste ren in zijn hoedanigheid als waarnemend voorzit ter op de vergadering van de gemeenschappelijke re geling vuilverwerking Leiden en omgeving be kend dat een werkgroep al bezig is deze lokatie te onderzoeken. De kosten voor de inrichting worden voorzichtig geschat op 20 miljoen gulden. Die kosten worden onder meer zo hoog omdat er een nieuwe brug gebouwd zal moeten worden om de nieuwe stortplaats goed bereikbaar te maken. De heer Scheenstra sprak gisteren van een „be hoorlijk prijskaartje". „Voorlo pig kan het puin nog in Zoe- termeer worden gestort en de slakken kunnen naar België. Maar als België straks de gren zen sluit voor de slakken moe ten we direct een andere stort plaats hebben, en dat zou dan Leiderdorp moeten worden", aldus de waarnemend voorzit ter. Op de nieuwe stortplaats, die 40 hectare groot zou moe ten worden zou ook het onver- brandbare afval van de Bol lenstreek moeten worden ge stort. Het provinciaal bestuur voelt veel voor de Leiderdorp- se stortplaats, omdat men vindt dat het verder onver werkbare afval in het eigen gebied zou moeten worden op geslagen. Als Leiderdorp haast maakt met de inrichting van de stortplaats mag de gemeen te waarschijnlijk als tegenpres tatie zand winnen uit de Does. Op de vergadering van giste ren werd ook al even gespecu leerd over een nieuwe vuil verbrandingsinstallatie, die in de plaats zou moeten komen van de verouderde Leidse in stallatie. Reinigingsdirecteur M.A. Logtenberg stelde dat het een inrichting zou moeten worden die 300.000 ton per jaar kan verwerken, en die zichzelf terugverdient vanwe ge de elektriciteit die ermee kan worden opgewekt. Met de huidige oude installatie wordt al 35 Megawatt opgewekt KATWIJK „Veel men sen zijn door deze vragen lijst op hun tenen getrapt. Ik heo er bezwaar tegen dat er alleen naar oplei ding van de ouders geke ken wordt en niet naar de prestaties van het kind", aldus raadslid mevrouw D. van der Pias-Van der Plas (VVD) gistermiddag tijdens de vergadering van de raadscommissie vor ming, zorg en personeels zaken in Katwijk. Zij bleek niet de enige te zijn die moeite had met de enquête onder ouders van leerlingen van de basisschool, naar aan leiding van de invoering van de Wet op het Basisonderwijs per 1 augustus 1985. De vra genlijst dient om het aantal leerkrachten te bepalen dat volgend schooljaar aan de di verse basisscholen nodig is. In die enquête wordt onder meer naar opleiding en beroep van de ouders gevraagd. De gege vens moeten op de school aan wezig zijn en de Rijksinspectie voor het Onderwijs is enige die inzage in de enquête mag hebben. A. van der Plas (CDA) was bang voor de privacy van de betrokken ouders. „Er wordt nu weer een bestand ge creëerd. Wat zijn de waarbor- fen dat de gegevens niet naar uiten gebracht kan worden", vroeg hij zich af. J. Roosen daal, aanwezig namens de hoofden van de diverse scho len, benadrukte dat de gege vens vertrouwelijk zouden blijven. Hij had nog weinig problemen gehad met retour nering van de enquête, die door de meeste scholen al is rondgestuurd, vanwege de na derende zomervakantie. Com missievoorzitter N.Parlevliet (CDA) wees erop dat de invoe ring van de wet en de gevol gen daarvan een zaak voor de landelijke politiek was. T. van der Plas (CDA) had niet zoveel moeite met de vragenlijst. „Er moet nu eenmaal een norm gevonden worden. We zijn te genwoordig zo open. Ik vind het raar dat er zo moeilijk wordt gedaan". Telefonische Hulpdienst Ook boog de commissie zich over de subsidie van de Telefonische Hulpdienst (THD) in Leiden. Katwijk ver hoogde die subsidie vorig jaar van 5 naar 8 cent per inwoner, omdat enkele andere gemeen ten subsidie onthielden. Vol gens Parlevliet sprong Kat wijk graag bij, omdat het het belang van de THD onderken de. E.J. Bergman (RPF) sprak zijn waardering uit over het werk van de THD, maar plaat ste wel een kanttekening bij het jaarverslag van de stich ting. Volgens hem wees de THD vrouwen die ongewenst zwanger waren onvoldoende op begeleiding van de Vereni ging tot Bescherming van het Ongeboren Kind (VBOK). Raadslid M. van Rooyen (SGP) greep dit punt aan om zijn on genoegen te spuien over de wijze waarop commissies en raad over hulpverlening dach ten. „Ik bespeur dat er vaak gedacht wordt: hulpverlening is hulpverlening, zonder dat men daarbij erkent dat aan die hulpverlening ethiek gebon den is". Twee aanwezige ver tegenwoordigers van de THD legden uit dat ze slechts door verwezen, daarbij de bellers alle mogelijkheden voorleg gend. In geval van hulpverle ning bij zwangerschap werd vaak doorverwezen naar de FIOM. een instantie die ook door de VBOK wordt inge schakeld. Arbeidstijdverkorting Verder bleek de commissie meer te voelen voor het stand punt van het ambtelijk perso neel ten aanzien van arbeids tijdverkorting (ATV) dan voor dat van B en- W. Wethouder Parlevliet deelde mee dat vol gens het college de ATV ver taald zou moeten worden in een tweewekelijkse vrije vrij dagmiddag. In het georgani seerd overleg met vertegen woordigers van de ambtena renbonden bleek echter dat het personeel zelf wilde bepa len wanneer de vrijgekomen tijd opgenomen werd, daarbij rekening houdend met de dienstverlening. De commissie voelde daar wel voor. Op aan dringen van mevrouw H.A. Hietkamp (PvdA) zegde wet houder Parlevliet toe de com missie op de hoogte te houden van de financiële kanten van de herbezetting, die uit de ATV voortvloeit wordt deze 'loopingball'. Al spelend bewegen en plezier hebben. Wij sturen u dit nieuwe spel als dank wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee ingaande. I Naam:_ Telefoon:J voorcontróle bezorging) I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis, j I Daarna wordt het abonnement betaald per: I O maand (per automatische betaling) I kwartaal per acceptgiro I Stuur als dank de loopingball aan: I Naam:I J Adres:j Postcode/plaats:. I Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, I 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig). - i__.J )EN/REGIO )El p£N A/D RIJN Alphense Boys jk i»aar geworden van de achtste ♦itmoeting. Met een totaal van j linten op de acht onderdelen Jje voetbalvereniging 44 punten 4 de ploeg van Tempo. De eind- bg viel gisteravond. Tot dan n de ploegen ARC. Tempo, enp Alphense Boys nog kans op de ■t r $ten gisteravond nog drie onder- r borden afgewerkt. Voor de Al- er Boys begon dat meteen bij het 1 tel schieten. Eerste werd daarbij J3* Sloot, tweede ZVC en derde 'n U. Alphense Boys werd vijfde, fijif Ook kanshebber Tean deed mee bij het schieten en werd achtste. Het onderdeel badminton werd weer gewonnen door Nieuwe Sloot, gevolgd door Aarlanderveen en DAC. Voor ARC werd de kans op de eerste plaats in het totaalklassement heel erg klein, toen de ploeg op dit onderdeel tiende werd. Tempo bleef in de race door als vijfde te eindigen. Tempo en Alphense Boys waren bij het volleybal nog steeds kanshebbers en speelden het klaar sa men in de poule voor de 7e tot en met 12e plaats te komen. De ploeg die het hoogste eindigde was winnaar. Alphen se Boys werd zevende en Tempo ne gende. £eidoe<Sou*a/nt Statenvragen over landgoed Christina DEN HAAG/WASSENAAR De statenleden van PSP/CPN/PPR, E. Th. M. Meijer en H. Pas man, willen weten waarom Gedeputeerde Staten, ondanks een negatief advi«6 van de inpecteur van de ruimtelijke ordening, toch toestemming hebben gegeven voor de bouw van een landhuis voor Prinses Christina op landgoed „De Horsten" in Wassenaar. De statenleden baseren zich op een ar tikel in het weekblad Vrij Nederland, waarin werd gemeld dat het advies van de inspecteur in de wind werd geslagen. Volgens de statenleden wekken GS hiermee de indruk dat men de ko ninklijke familie bevoorrecht en dat ze boven de wet zouden staan. Verder vragen de partijen of nog meer mensen in het verleden hebben ge vraagd een huis te mogen bouwen in de natuur- en groengebieden van de Haagse regio. Winkels vier zondagen open OEGSTGEEST De winkelsluitingswet wordt in de toekomst soepeler gehanteerd. Dit werd gisteravond besloten in een verga dering van de raads commissie algemene bestuurlijke aangele genheden. Winkels mogen in het vervolg per jaar op vier zondagen open zijn. Al leen de heer Van Veen maakte bezwaar tegen dit voorstel. nink, zal aan het eind van dit jaar verschijnen. Het heet „36 woningen" en dient om te be kijken of de doelstellingen die men destijds bij het project Be schut Wonen, ook zijn gehaald. De eerste duidelijke resultaten van die evaluatie zijn echter alvast neergelegd in de bundel „Gedachten en data rond ver blijfspsychiatrie". In dit boekje wordt gesteld dat het in het verleden gebruik was patiënten streng te selec teren op zaken als zelfred zaamheid, voldoende vaardig heden en motivatie voordat ze naar kleinere woonvormen over mochten stappen. Uit het onderzoek blijkt nu echter dat die geschikt bevonden patiën ten nauwelijks in gedrag ver anderd zijn, die blijven overal redelijk zichzelf. Opvallend is echter dat hun „mindere" lot genoten degenen die weinig maatschappelijke ervaringen hadden opbloeien en meer zelf gaan doen. Ze worden minder apathisch, tonen meer initiatief en weer interesse, ge dragen zich minder onderda nig en verzorgen zich op hy giënisch gebied beter. „De ik- kracht, het ik-besef komt in kleinschalige woonmilieus Bollenbad viert tweede lustrum met 36 uur nonstop- programma NOORDWIJK De nationale zwemploeg van de Olympische Spelen, het nationale jeugd- team waterpolo, kunstzwem men, grootse reddingsopera ties, onderwatersport, bran ding kanovaren en het Noord- wijks kampioenschap paalzit ten met wereldkampioen Nico Meeuwenoord erbij. Dat alles komt aan bod tijdens het non stop-programma waarmee het Noordwijkse Bollenbad mor gen en zondag zijn 10-jarige bestaan viert. Het sportfond- senbad werd op 9 mei 1975 ge opend en wil in de wijde regio laten weten dat het sindsdien zo'n 2,7 miljoen bezoekers te verwerken heeft gehad. Daar voor zijn heel veel opvallende attracties, mensen en evene menten naar het zwembad ge haald die zorgen voor een con tinu programma in en rond de binnen- en buitenbaden en de ligweides. Bovendien zullen er veel stands zijn van natuur- en waterorganisaties en ook kraampjes met al dan niet vloeibare versnaperingen. „Het is de bedoeling dat de hele regio kennis kan maken met de activiteiten, van les- zwemmen via therapiezwem- men tot waterpolo. Iedereen heeft gratis toegang tot de ba den en de sauna en bovendien kan men deelnemen aan de monstraties. Zwembroek en badpak of bikini meenemen is dus het motto. Vaste attractie IWIJKERHOUT :hiatrische patiën- >eten niet meer 'n^ worden geselec- Voor ze geplaatst in socio-woningen rio)ndere vormen van ;ed(jt Wonen. Juist de en voor plaatsing ge- vo°' patiënten blijken Sjd na overplaatsing n p zijn gaan functio- hun „betere" Dat is lefi1 de conclusies van een onderzoek dat is ver richt in de St. Bavo in Noordwijkerhout. Aanlei ding voor het onderzoek was de verhuizing van 180 Bavo-patiënten uit grote paviljoens naar het project Beschut Wonen, dat be staat uit 36 woningen. Een dergelijke grootscheepse operatie is uniek voor Ne derland. Het eindrapport van het on derzoek dat is verricht door Bert Holman en John Wen- meer naar boven", aldus de onderzoekers. De voorlopige conclusie van de onderzoekers luidt dan ook dat waarschijnlijk vrijwel alle patiënten gebaat zijn bij ver huizing naar kleinschaliger voorzieningen met meer eigen verantwoordelijkheid waarbij gedacht moet worden aan het zelf (laten) doen van de was en boodschappen. Alleen voor pa tiënten die 24 uur per dag ver zorging nodig hebben zou dit volgens de onderzoekenrs geen oplossing zijn. Overigens voegen Holman en Wennink aan deze conclusies sen. geb. 26-8-1895. vrl., geh. gew. met H. Kruijswijk; S. A. Lambooy. geb. 28-10-1917, vrl., geh. gew. met A. Erades; M. G. Hauer. geb. 3-3-1904, vrl.; J. Labordus, geb. 26-12-1901, man; J. van der Plas, geb. 5-11-1915, man; T. J. Swama, geb. 5-9-1896, vrl., ?eh. gew. met S. A. Nieuwzwaag; A. van Egmond, geb. 12-2-1914, man; Gehuwd: A. A. J. Neuteboom en M. Tolsma; J. H. Gommans en M. J. de Boot; G. Hundersmarck en D. Duku Ababio; A. J. de Boer en P. H. de Vries; S. F. M. van Noort en A. Zand vliet; A. J. Janknegt en P. W. M. van der Heijden; H. J. Koet en H. J. War merdam; M. A. van Rumt en S. M. van den Dorpel; A. W. G. M. de Vet te en L. C. Pont; L. Prins en W. M. Bodrij; H. C. Visser en C. C. J. van der Bom; iteipwiJK De k%mmissie voor wel- jken heeft gister haar fiat gegeven i vin ontwerp-voorstel tarft college om „De sm verkopen aan de ?pvrig Dorpshuizen J!3vijk. Deze transac- oojidt tevens in, dat de cimg het beheer en de gaat voeren wel „De Kuip" als dsl nieuwe stichting ge- r waarin het Kuip-be- n vertegenwoordigers yreé gebruikers van „De lof jzitting zullen hebben. 0_meente verkoopt „De lfS ^an de Stichting Dorps- om voor en bedrag van zetP'- een aantal i°~ 'oei^npassingen in het ge in groot onderhoud uit |en denkt de stichting ~^n nodig te hebben. Een Ier wordt gefinancierd I lening van 460.000, F stichting gaat afsluiten, neente garandeert de van rente en aflos te eerste drie jaar zijn etalingen zelfs geheel jcening van de gemeen- (inde de nieuwe stich- legenheid te geven te met de exploitatie van Irpshuis in Noordwijk f. Êt plaatselijk vereni gen van het zeedorp jak te krijgen, moet de gemeente fors in de buidel tas ten. Men kocht in maart jl. „De Rank" van de kervoogdij van de Hervomde Gemeente voor de som van ƒ625.000.-. Dit betekent dat de burgerlijke gemeente, na aftrek van de prijs, die aan de Stichting Dorpshuizen wordt berekend, uit eigen zak 300.000.- op ta fel moet leggen. Hiertoe zal het vermogen van het voor malige Huize Dalrust worden aangewend, dat in 1972 na de liquidatie van Dalrust aan de gemeente gekomen is. Kan de kerkvoogdij, nu zij het gebouw heeft verkocht, straks in „De Rank" ruimte huren voor kerkelijke doeleinden? vroeg mevrouw De Graaff de wethouder. Volgens Bedijn zou dit zeker het geval zijn, temeer omdat dit de exploitatie stellig ten goede zou komen. Achter de informatie -van mevrouw De Graaff school een stuk ker kelijke problematiek. Sinds de integratie van de Ichtus-wijk (Gereformeerde Bondsrich- ting) in de hervormde ge meente houdt dit deel van de kerkelijke gemeente haar zon dagmorgendiensten in „Dc Rank". Na de overdracht var het gebouw dreigt de Ichtus- wijk dakloos te worden. Na de vakantie wordt begon nen met de verbouwingen en aanpassingen van „De Rank". Men hoopt het gebouw in sep tember zover gereed te heb ben, dat.er weer vergaderin gen en andere evenementen kunnen worden gehouden. ^promotieteam met de voorzitter van het Nationaal Verkeersveiligheidsfonds, mr. Pleter van enhove. Laghchim; Agnes Marjolein d.v. J. E. Roos en M. H. Mossel; Overleden: G. C. van der Weijden, geb. 21-4-1931, vrl., echtgen. van P. M. van der Klaauw; A. Teljeur, geb. 14-2-1899, vrl., geh. gew. met P. A. Breddels; C. J. van der Wal, geb. 5-9- 1903, man; E. A. van der Zeeuw geb. 3-7-1941. vrl., echtgen. van A. J. M. Witteman; J. A. van Egmond, geb. 12-3-1923; vrl., echtgen. van C. Roos; G. A. Richards, eb. 1-8-1928, vjl., echtgen. van E. Isaak; T. Ouwersloot geb. 24-5-1920, man; M. Weij, geb. 10- 5-1901, vrl., geh. gew. met H. Kardol; J. D. Arnold, geb. 12-3-1895, man; J. de Rooij, geb. 23-4-1904. vrl., geh. gew. met G. J. Bouwmeester, K. van Soeren. geb. 4-10-1925, man; E. J. A. van der Velden, geb. 10-11-1943, vrl., echtgen. van H. F. van Vliet; M. Jan-

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13