Alphen wijst alleen nog schaarse woningen toe SM*® MAAL PARIJS Promotie Liefde voor Harmonie LEIDEN OMGEVING Noorden heeft schaatsenrijder AAD JUFFERMANS EERSTE IN WESTLANDER-ZEILWEDSTRIJD £etdóc(3ou/ttMit MAANDAG 10 JUNI 1985 PAGI J APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 14 juni waargenomen door Apotheek Haven in Leiden en Apotheek Holland In Voor schoten. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tol 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas- afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. In het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Voor ouders en familie is voort aan doorlopend bezoek moge lijk. Bezoek aan ernstige patiën ten: wanneer aan ernstige pa tiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor spe ciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkli niek zijn dagelijks 15.00-15.45 u. en 18.30-19.00 u. De bezoektij den van de kinderafdeling (al leen voor ouders van kinderen kan er een afwijkende tijd afge sproken worden met de hoofd verpleegkundige) zijn dagelijks van 14.15-15.00 u. en van 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde ling: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; afde ling wonen en werken: ma. 18.30 -20.30 en wo. 10.30-12.30. afdeling belastingen: dl. 18.30- 20.30 en do. 10.00-12.15. klach tenbureau: di. 18.30-20.30 en do. 18.30-20.30. Koren op dreef NOORDWIJK/SASSENHEIM Ook door bejaardenkoren uit de bollen- en kuststreek werd deelgenomen aan het concours van bejaardenkoren te Gorssel (Gelderland), en met succes. Vrijdag was dat het Bejaarden- koor Zang en Vriendschap uit Noord wijk dat onder leiding van Jan Postma met het verplichte werk „Sanctus" uit de „Deutsche Messe" van Schubert en het „Levenswon der" van Naberman, een eervolle le prijs behaalde. Beide werken werden a capella gezongen. In Sassenheim was het Schutse- bejaardenkoor, eveneens onder leiding van Postma, dat ook een erste prijs behaalde met het verplichte werk „Glorie. Halleluja" van Heyman-van 't Ende, en „Jerusalem" van Arie Pronk. Het koor werd begeleid door Arthur Postma, zoon van de dirigent, die voor z'n uitnemend spel extra bloemen kreeg van de jury. Zesduizend gulden voor gotisch koor NOORDWIJKERHOUT De fancy-fair ten bate van het go tisch koor van de Witte Kerk in Noordwijkerhout was afgelopen vrijdag redelijk succesvol. Hoewel de totale opbrengst nog niet bekend is, hopen de organisatoren op 6000 gulden. Dat geld werd in de Ireneschool bijeen gebracht door een rommelmarkt waar van zelfgemaakte handwerkjes, kinderspelen, bloemen en planten werden verkocht. Er was een Witte kerk gemaakt van suikerklontjes waarvan men het aantal kon raden. Het geld wordt gebruikt voor de aanbouw van een gotisch koor aan de kerk in het dorpscentrum. Daarvoor is een half miljoen nodig. Maar omdat de kerk zelf nog wat geld heeft en aangezien men hoopt op rijkssubsidie in het kader van de werkverschaf fing hoeft er nog maar anderhalve ton verzameld te worden. De subsidie wordt momenteel nog opgehouden door enkele inge diende bezwaarschriften. De gemeente heeft die bezwaren al verworpen. Ook monumentenzorg heeft zijn goedkeuring al ge geven. Nu moet de Raad van State zich nog over de bezwaren buigen. Dat moet dan wel spoedig gebeuren want anders vervalt de hele subsidieregeling. Raadsleden winnen 71 gulden in tv-show OEGSTGEEST Een delegatie van de Oegstgeester gemeenteraad heeft vrijdagavond 71 gulden bijeen ge speeld voor het Teko-project in Sier ra Leone. Dit bedrag zal door het ge meentebestuur worden verdubbeld. De ploeg verloor ondanks de goede inzet de strijd in het televisiespel Vijf tegen vijf" van hun tegenstre vers, vijf dames onder de naam „Ro mantica's". De delegatie stond onder leiding van wethouder Ton Kohl- beck en werd gevormd door Albert Kuntze (VVD), Marlies de Vroomen ((CDA), Gerard Wuisman (D'66) en Guus van Eisen (PPR). ROUND TABLE OP BEZOEK IN KATWIJK EN NOORD^ KATWIJK/NOORDWIJK Een Europees gezelschap van 93 mense Frankrijk, Engeland, Duitsland, Denemarken en Zweden heeft dit weei de een bezoek aan Katwijk en Noordwijk gebracht. Het bezoek vond f in het kader van een uitwisseling van de Round Table club. De Katwijk Noordwijkse leden van deze vereniging traden op als gastheer. Round Table club is een internationale vereniging van mensen tot ve jaar oud die onderling informatie over hun beroep en land uitwiss Daarnaast hebben zij een sociaal-cultureel doel. Zaterdag werd het j schap ontvangen in net Katwijks Museum aan de Voorstraat. Burgeme mr. C.A. Bos van Katwijk kreeg bij die gelegenheid een cheque van gulden overhandigd die hij op zijn beurt aan het Katwijks Museum Met een bezoek aan het vernieuwde Badcentrum in Katwijk, de sp< voor oie gelegenheid geopende Keukenhof en een rondvaart over het sengebied, maakte het internationale gezelschap kennis met de bolli meente. Gisteren werd Noordwijk aangedaan. Na een historische rond deling kreeg burgemeester mr. J.M. Bonnike van Noordwijk ook een bi van duizend gulden die hij aan de Stichting Oud Noordwijk schonk. ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente zal lich in de toekomst alleen nog bemoeien met het toewijzen van de goedko pere huurwoningen en - flats. Dit zijn eengezins woningen met een huur onder de 650 gulden en flats met een huur onder de 400 gulden. Deze wo ningen zijn schaars in Al phen en er is veel vraag naar. Reden voor de ge meente om zich bezig te houden met een zo recht vaardige verdeling van deze schaarse „goederen". Dat alles staat in de nota woonruimteverdeling en de woonruimte verordening. Be handeling in de raad van deze pas uitgekomen nota wordt in september verwacht. Iedereen die aan- of oopmerkingen heeft kan dat tot half augustus kenbaar maken. In de nota is een beleidskader aangegeven over de woonruimteverdeling binnen de gemeente. Een groot aantal zaken is slechts in hoofdlijnen neergeschreven en zal pas en detail ingevuld kun nen worden door leden van de commissie woonruimtezaken en de woningbouwverenigin gen. De gemeente heeft in oktober besloten een deel van haar taak als verdeler van wonin gen af te staan aan de woning bouwverenigingen. Vooral voor de duurdere woningen is de taak van de gemeente over bodig en noodzakelijk duur. In het kader van de bezuinigin gen was het voordeliger aan de woningbouwverenigingen de verdeling over te laten. Al leen voor de goedkopere hui zen wil de gemeente een vin ger in de pap houden en crite ria vaststellen voor inschrij ving als woningzoekenden. Dat houdt bijvoorbeeld in dat niet iedereen zich nog kan in schrijven voor een woning wetwoning. Mensen die econo misch of maatschappelijk ge bonden zijn, remigranten, werklozen en bejaarden of ie mand die met dakloosheid wordt bedreigd kunnen zich altijd in laten schrijven. Maar inschrijven heeft geen zin als men bijvoorbeeld uit Groningen komt of als men 18 jaar is. Dan is de hoop op een woningwetwoning nihil en kost het alleen maar admini- stratietijd en kosten. Daarom wordt bij inschrijving als wo ningzoekende al de zeef ge hanteerd. Dat geldt echter al leen voor de ongeveer 4000 goedkope woningwetwoningen in Alphen. Daarnaast zijn er nog 3000 duurdere woningwet woningen in beheer bij de wo ningbouwverenigingen waar voor weinig of geen vraag naar is. Verhuur daarvan kan dan het beste aan de woning bouwvereniging worden over gelaten. Overigens zijn er wel plannen om van een aantal van die duurdere flats kleine re en goedkopere wooneenhe den te maken. Daar is veel vraag naar in Alphen en daar mee kan men de huidige leeg stand voorkomen. Veiling De Sassenheimse Postzegel vereniging houdt dinsdag avond om 19.00 uur de maan delijkse ruil-veilingavond in de kantine van Sporthal Wasbeek, aan de Alkemade- laan in Sassenheim. Er wor den ongeveer 60 kavels ge veild. In juli en augustus zijn er er geen bijeenkomsten. Verdere inlichtingen bij Van Kesteren, tel. 02522-13502. kinderen en 65-plussers 2. Het concert begint om 19.30 uur. Werkgroep Volksdansen De laatste volksdansinstuit van het seizoen wordt dins dagmiddag vanaf 14.00 uur gehouden in De Muzenhof in Leiderdorp. De leiding is die middag in handen van Hen- nie Polak en Pieteke de Boer. De toegangsprijs be draagt twee gulden. Hofjestocht De Stichting Oud Zoeter- woude houdt woensdag een hofjestocht in Leiden. Be langstellenden dienen zich om 7.30 uur te verzamelen in het Van der Werfpark aan de Doezastraat. Onder leiding van mevrouw Cortenbach, verbonden aan de VVV Lei den zullen dan tien hofjes worden bezocht, waarna de excursie wordt afgesloten in het Leidse stadhuis. Daar zullen diverse representatie ve ruimten worden bekeken, waaronder de burgemeesters kamer waar een houtsnede van Escher is aangebracht. Zomerconcert Het Christelijk Jeugd en Kinderkoor „De Lenteklok jes" onder leiding van Henk Trommel geeft donderdag een zomerconcert in de Gere formeerde Kerk aan de Juli- analaan in Sassenheim. Op het programma staan liedjes van onder andere Peterson. Eveline Stern, Harry Ban- nink, Marez-Oyens, Mozart, Purcell en negrospirituals. De toegangsprijs is 4, voor Op initiatief van de Boycot Outspan Actie, een op Zuid- Afrika gerichte solidariteits beweging, komt er in Oegst- geest een werkgroep „Oegst- geest tegen Apartheid". De werkgroep wil vooral voor lichting gaan geven over on derdrukte groepen in Zuid- Af rika. Donderdagavond is er een vergadering in het SJJO-gebouw, Julianalaan 1 in Oegstgeest ter voorberei ding van de activiteiten. Artiestencafé Cultureel Centrum De Hol- landsche Tuyn aan de Hoofd straat 24 in Leiderdorp houdt vanavond een arties tencafé. Eerst zullen Caroline Kieven en Claire Laurens van toneelgroep Toverlei een éénakter opvoeren onder re gie van Liesbeth Wijenberg. Dan volgt cabaret van Tover lei. Vervolgens een ballet voorstelling van leerlingen van Els Joosten en als sluit stuk en hoogtepunt van de avond politiek cabaret met de Leiderdorpse entertainer Frans Broeken. Met Uw krant naar Vertrek vrijdag 14,21 en 28 juni Een weekeinde met de krant naar de Franse hoofdstad is voor velen nog steeds een belevenis. Het uitgebreide programma biedt de mogelijkheid om een zo gevarieerd mogelijke en ruime indruk van de ver maarde lichtstad te krijgen. We rijden deze 3-daagse reis met een luxe touringcar van Maaskant, vertrekken op vrijdagmorgen en zijn zon dagavond weer thuis Vrijdagavond bezoeken we de beroemde Follies Berge- res met een onvervalste Franse show. zaterdag staat o a een excursie op het programma naar het prachtige palels van Napoleon In Fontalnebleau. is er gelegenheid tol winkelen en wordt "s avonds een lichtjestour door Parl|s gemaakt. Zondag volgt een bezoek aan de Notre Dame. het Lou vre (o.l.v. Nederlands sprekende gids). Place du Tetre in het charmante Montmarfre en wordt de thuisreis aan- Gelogeerd wordt In het Sofra Motel Relais des Char- treux. waar 2x wordt overnacht Daar worden ook de eenvoudige, maar goede maaltijden geserveerd, als mede 's morgens het typisch Franse ontbijt. De overige maaltijden zijn voor eigen rekening. De prijs van deze aoc aantrekkelijke trip is slechts J tOU." per persoon Hiervoor krijgt u een comfortabele tweepersoonskamer met douche en toilet. 2x ontbijt en 2* avondmaaltijd. De entrees zijn bij deze prijs inbegrepen. Voor een 1- persoonskamer is een toeslag van /55 - verschuldigd. Gecombineerde reisverzekering 7.50 p p 5 - polis- kosten Annuleringsverzekering 3 1/2*/* van de reissom 6.- poliskosten. Inlichtingen en boekingen: telefonisch onder no 070-190882 van maandag t/m vrijdag van 9 tot 16 uur), of persoonlijk in onze vestiging Spuistraat 71. Den Haag (op de hoek van het Spul). POSTBUS 16050 2500 AA DEN HAAG TEL 070-190882 NOORDEN In aanwezigheid van diverse genodigden ont hulde Nieuwkoops wethouder mevrouw A. van der Most za terdag het beeld van de schaatsenrijder. Het beeld - een schaatsenrijder in actie - is een ontwerp van de heer Taek de Jong uit Kamerik. Als plaats voor dit beeld is het zoge naamde Armenerf in Noorden gekozen omdat dit een in het oog springende plek is vanaf de doorgaande route, de S. van Capelweg. Met de aankoop vap dit kunstwerk door de gemeente Nieuwkoop is een bedrag van ruim twintigduizend gulden gemoeid. Hiermee is een oude belofte ingelost, ardus hoofd Welzijnszaken G. Kranenburg, omdat bij de plaatsing van kunstwerken in Nieuwkoop was beloofd om ook in Noorden een beeld neer te zetten. Bij de onthulling waren onder meer aanwezig Nieuwkoops burgemeester Mr. T. R. Sein- stra, college-wethouder J. Michel, de Noordense gemeente raadsleden en vertegenwoordigers van het platform cultuur van de Welzijnsraad. Speciale genodigden waren ook de plaatselijke ijsverenigingen en de inwoners van de gemeen te, die dit jaar de Elfstedentocht hebben uitgereden. Na af loop werd in het café Maarsseveen het glas geheven op de schaatsenrijder. ROELOFARENDSVEEN- WATERINGEN De Drum fanfare van de Roelofarends- veense muziekvereniging Liefde voor Harmonie behaal de gisteren een eerste prijs in de tweede divisie met promo tie naar de eerste divisie tij dens een concours in Waterin gen, dat was georganiseerd door de Zuidhollandse Mu- ziekbond. Het Zoeterwoudse Rijntamboers was succesvol in Wijk aan Zee. Onder leiding van tambour- maïtre Vera Hogenboom en instrukteur B. van der Pluijm werd voor het stilstaande werk „Boulders Town" van J. Cammenga 153'/i punt behaald, terwijl het marcherend werk „Grüss am Wimmis" van Wer ner Taler 153 punten oplever de. Uit de beoordelingsrappor ten van de drie juryleden bleek dat zij de drumfanfare een geheel en goed klinkend orkest vonden, waarbij hier en daar kleine opmerkingen wer den geplaatst over de dyna miek en de zuiverheid. Een extra pluim kreeg de drumfanfare voor de algehele marsorde. Voor de drumfanfa re van Liefde voor Harmonie is de behaalde prijs een abso luut succes, aangezien de fan fare drie jaar geleden is omge schakeld van jachthoornkorps naar drumfanfare. De gehele blazersgroep moest toen omge schoold worden. Dat dit zo goed gelukt is, is mede te dan ken aan de extra instructies van de heer J. van den Bos. De Zoeterwoudse drumfanfare De Rijntamboers heeft voor de derde maal in successie het showconcours in Wijk aan Zee gewonnen en daarom werd de wisselbeker definitief mee naar huis genomen. Bij het marsconcours - waaraan de Rijntamboers voor de tweede maal deelnamen - wisten de muzikanten opnieuw als eerste te eindigen. Onder leiding van tamboer- maitre Sjaak Kriek kwam het muziekgezelschap uitstekend voor de dag. Er was wel enige improvisatie noodzakelijk om dat vanwege het weer ter elf der ure het concours was ver plaatst van het sportveld naar een hal. Desalniettemin brach ten „de Rijntamboers" een uit stekende show. Zo oordeelde ook de jury die over de gehele linie het korps van voorzitter Hans Kortekaas als beste kwa lificeerde. De start van de Westlanderwedstrijd. WARMOND De eerste Westlander-zeildag op de Kagerplassen werd dankzij het stormachtige weer vooral een sportief spektakel. Elf Westlanders startten onder een zwaarbewolkte hemel voor de wedstrijd. Regenbui en met sterke windvlagen zorgden voor een spectacu lair gebeuren dat de toe schouwers op het eiland Koudenhoorn de kou en nat tigheid snel deed vergeten. Tijdens de wedstrijd bleek dat enkele deelnemers nog niet over voldoende zeilerva- ring beschikten. Hier en daar werd erg dicht onder de wal gezeild met als gevolg averij voornamelijk aan de zwaar den. Tijdens een hevige windvlaag sloeg van een Westlander een bemanningslid overboord van wie de arm uit de kom schoot. Na behandeling in het zieken huis kon deze opvarende weer huiswaarts keren. Dankzij het minder aangename weer had den de deelnemers aan de Westlanderwedstrijd voldoen de de ruimte op de vaak over volle Kagerplassen. Van de elf deelnemers wisten er zes de fi nish te bereiken en de eerste daarvan was Aad Juffermans met zijn schip Vrouwe Antho- nia uit Warmond. Hij mocht een fraai beschilderd dienblad in ontvangst nemen uit han den van de voorzitter van de Stichting Zeilvaart Warmond, dhr. Tromp. Derde knakenrace voor Dennis van den Berg ZOETERWOUDE Dankzij een vlijmscherpe demarage in de laatste ronde heeft Dennis van den Berg de derde „kna kenrace" van de Zoeterwoudse KPJ op zijn naam geschreven. Tien meter achter hem was Hans Kok de snelste met in zijn kielzog Marcel Koeken, Hennie van der Maat en Wal ter Koeken. De wielrennerij mag zich in een nog steeds groeiende belangstelling ver heugen. Zevenenveertig ren ners streden om de punten die metellen voor het klassement om de, „zilveren knaak". Na ruim 50 minuten sloegen Peter Berg en Herman de Jong een gaatje doch verder dan zo'n 150 meter kwamen zij niet. In de voorlaatste ronde waren het Piet van der Geest en op nieuw Herman de Jong die probeerden weg te komen maar andermaal stond de meute dat niet toe. Dennis van den Berg had in de laatste om loop wel succes en bleef buiten de greep van de jagende ach tervolgers. Videorecorder gestolen HAZERSWOUDE Inbre- kers hebben zaterdag een vi deorecorder gestolen uit een woning aan de Mozartlaan in Hazerswoude Rijndijk. De die ven verschaften zich toegang door het openbreken van een deur. Jongen breekt been RIJNSBURG Een jeugdige inwoner van Rijnsburg is za terdagmiddag na een aanrij ding met een gebroken been opgenomen in het Academisch Ziekenhuis Leiden. De jongen stak volgens de politie ter hoogte van de Holmanstraat in Rijnsbureg plotseling met zijn fiets de Spinozalaan over. Een 19-jarige automobiliste uit Katwijk kon de jongen niet meer ontwijken. De fiets bleek bij nader onderzoek geen rem men te hebben. Ernest Gervais ontvaijic; de pauselijke ondersch|v ding van pastor Grol. ero 'ar Pauselijke onderscheiding» voor organist p Ernest Gervais P LISSE De heer Er#" Gervais, die 40 jaar lar krachten gaf aan de lar Agatha parochie als orJoe nist, is zaterdagavond »jr huldigd. Hoogtepunt vne een Eucharistieviering i dankbaarheid in de V Agathakerk in Lisse, A een bijzonder muzikaal rakter droeg. Naast jg parochiekoor en de ol. nist was ook gitaarff| door Renè Gervais, zpf van de jubilaris te ho^ Celebrant was pastor GH Hij speldde de organist pauselijk ere-teken ProJTZ clesia et Pontifice op. JE fR< Na de viering, waarin H W en orgel delen uit eenl P van Strategier en psalier van onder andere Gèlirl en Valkesteyn werden trh zongen, afgewisseld d gitaarspel met o.a. „Pr?® de 1" van Villa-Lobos,1 J' „Homage" van de werd de jubilaris op ha 0 lijke wijze door pastor f toegsproken. Vanaf 1f*i is Ernest Gervais infll'i met het Adema-orgel bPr geweest. Zijn muzikale lenten werden hoe larfLE hoe meer gewaardeerd L< feite is er sprake van [R< dubbel jubileum, wantl M jaar geleden was hij saiDr met andere musici opr Ti ter van de orgelkring tua lenstreek. Van groot L- lang was ook z'n aandc bij de restauratie van J< Regen speelt b sterke mannerl 2 parten K ZOETERWOUDE Do^t slechte weer heeft de titers „Sterkste man van Zoete: j< de" nog geen winnaar o| Nj verd. Na 4 van de 9 ond len gaat titelverdediger. Borst aan de leiding, gé? door Berto Spierenbuif Appie Berg. Vrijdagavof juni om 19.00 uur wordt Loetheveld de krachti voortgezet. Bij de onderdelen stenenl én halter tillen toond< Borst zich de sterkste v elf deelnemers tellende Appie Berg won het tej len, terwijl het bankdr een zege werd voor V van der Jagt. Aad Bors het klassement met 43 p Zijn naaste belager, Sj burg, heeft 36 punten e pie Berg 34 punten. Dri met 30 punten, Harry B< 1983 de kampioen en jaar 2e), Jos Kerkvliet e lem van der Jagt zull< fikse achterstand moetei werken willen zij op de ste treden van het eres komen. Vrijdagavond meldt het programma: 1 ten sjouwen, traktor tri boomschijven werpen, gf optrekken en optrekke? de rekstok.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8