„In feite hebben wij de race gewonnen, niet zij Kees Jan Schuilenburg dicht bij verrassing Justitie ziet af van claim CBS-gegevens over euthanasie Ir De Danaïden wint Zomeravondtoernooi li BINNENLAND/SPORT CcidócSoiioant WOENSDAG 5IUNI1985 PAGI1 SCHIPPER SCH. 24 BOOS OP KA TWIJKSE COLLEGA SCHEVENINGEN „Een mooie haring en goed vet". Dat was gister avond om zeven uur het commentaar van viskeur- meester K.A. Taal aan boord van de Sch. 24 („Zeeland"), een schip met een verse last Noordzee- haring in zijn vriesruim, dat als eerste na het massale vertrek op Vlag getjesdag de Scheve- ningse haven binnenvoer. De kolossale Zeeland-Scheve- ningen met een capaciteit van 2,5 miljoen kilo vis heeft al om kwart over zes met een paar krachtige stoten op de scheepshoorn zijn komst in wijde omtrekken aangekon digd. Schipper P. de Niet leunt qua- si-nonchalant op de railing van de brug, als Schevenin- gens grootste vissersboot even in volle lengte bijna de gehele breedte van de le Binnenha ven overspant om de juiste po sitie langs de kade in te kun nen nemen. Een indrukwekkend geluid en een machtig gezicht: stampen de motoren en tientallen be langstellenden, die vanaf de wal het keren van het schip gadeslaan. Aan dek vermoeide matrozensmoelen en breedla- chende journalisten, onder wie ook onze speciale verslaggever Paul Koopman; zij allen heb ben sinds afgelopen zater dag een avontuurlijke zeer eis achter de rug en een wel verdiende nachtrust voor de boeg. Haringcontrole Nog geen kwartier nadat de loopplank is neergelaten en er uitgebreid handen zijn ge schud opent keurmeester Taal als hoofd van de Dienst der Nederlandse Haringcontrole (Keuring van Vee en Vlees) het eerste met een kouwalm omgeven vaatje Hollandse Nieuwe. Een diepe kras met zijn duimnagel over het ijs en over het vliesdunne velletje van de bovenste haring en de eerste prijzende commentaren barsten los. „Een mooie haring, lekker vet". Beslist net zo goed als die van de Katwijkse treiler Arie Ouwehand (de omstreden win naar van de haringrace 1985), verzekeren de heer Taal en zijn naaste medewerkers. De Sch. 24. Zeeland, „de eigenlijke win naar van de haringrace" vaart de Sche- veningse ha ven binnen. Schipper Piet de Niet neemt de complimenten glunderend in ontvangst. Ook de directie van rederij Jaczon deelt in de feestvreugde mee. „Geen stijl" Minder te spreken is de Sche- veningse haringvisser over zijn Katwijkse collega Klaas van der Plas. „In feite hebben wij de race gewonnen en niet zij. Ik had deze haring hier zondag al in de peiling, maar ja dan vissen we nu eenmaal niet. De Arie Ouwehand heeft op zondag wel zijn netten uit geworpen. Dat vind ik geen stijl en tegen alle afspraken in... Pas maandag hwL» ik de zelfde school haring weer te ruggevonden, ergens op 57' NB en 1* Wl." Vanmiddag heeft de Sch. 24 alweer zijn anker gelicht voor een nieuwe tocht naar de noordelijke wateren. Het schip blijft dan een paar weken weg. „Dat van gisteren", zegt een oude Scheveningse visser, „was alleen maar een prestige kwestie van wie met de eerste Nederlandse haring aan komt zetten. Daar moeten ze geld op toeleggen". De immense schuit vertrekt vandaag met lege ruimen. Gis teren waren ze maar voor een fractie gevuld: met 3200 em mertjes en 1070 kartonnen do zen 25 kilo per stuk) ingevro ren haring. De oude visser: „Over een paar weken komt ie terug en dan moet je zien, dan sleept ie zich door het water". PETER VIERING GP atletiek bij Sparta DEN HAAG De Haagse at letiekvereniging Sparta is aan staande zondag organisator van de eerste grand-prix uit een een serie van drie, waar van de volgende afleveringen als aanloop op het NK in Zwolle (6 en 7 juli) plaats vinden in Vught (21/6) en Breda (30/6). DEN HAAG De officier van justitie en de rechter-com- missaris, die het onderzoek lei den naar de euthanasie-prak- tijken van een Haagse huis arts, hebben hun claim op ge gevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) laten vallen. In het onderzoek naar zes gevallen van eutha nasie door de huisarts in het Haagse verpleegtehuis De Terp, waarvan hij er vijf heeft bekend, spelen de officiële overlijdensverklaringen een belangrijke rol. De betrokken arts geeft een geval van over lijden aan met een zogenaamd A-formulier bestemd voor de burgerlijke stand en een B-for mulier voor het CBS. Justitie vermoedt dat artsen op het A-formulier wel eens een na tuurlijke doodsoorzaak invul len, terwijl zij op het B-formu lier de werkelijke, euthanasie, vermelden. Justitie had overi gens geen concrete aanwijzin gen voor het vermoeden dat de Haagse arts verschillende doodsoorzaken heeft opgege ven. Het CBS weigerde de ge vraagde formulieren, met het argument dat die uitsluitend voor statistische doeleinden mogen dienen. Het bureau weigert niet uit onwil maar op zuiver principiële gronden jus titie de formulieren te geven. Overigens mag de aangeklaag de huisarts zelf wel de door hem ingevulde B-formulieren inzien, als hij daarop prijs stelt. De artsenorganisatie KNMG liet desgevraagd weten, zich ernstige zorgen te maken over de pogingen van justitie om de wettelijk verankerde geheim houdingsplicht ten aanzien van overlijdensverklaringen te doorbreken. De KNMG heeft over deze kwestie al eerder contact gehad met het CBS en steunt de weigering. De wette lijke regeling voor het verza melen van de gegevens is doelbewust zo opgezet, dat het medisch beroepsgeheim volle dig wordt gerespecteerd. Bonaventuracollege Leiden VWO Tessa Arentsen, Gio Augustina, Ingrid Ba der, Ellen Bakker. Michiel Bennebroek, Theo Berg. Caroline Bik, Ingmar Blom, Nico Blom. Patricia Bottenberg, Jeannet van Breugel. Margot Brouwer. Maura Brown, Marieke Dekker, Monique van Dijk, Mike Echteld. Patrick van Eeden, John van der Geest. Oscar de Groot. Kai Yiu Ho. Ellen van Hoot. Heieen Hoogenboom, Marlijn van Hoorn. Carl Hugens, Conny Jansen, Astrid van Kester, Willem-Jan Kinds. Laura Klein, Bernd Klein Schiphorst. Edith van Klink, In geborg Kloosterman, Rita Kroon. Ilonka van der Kwartel, Ellen van Leeuwen. Onno Mat- heijsen, Bart van der Meer. Inge van der Meer. Rens van der Meer, Roelol Menken. Sjoerd Mentlnk, Carla van Mierto, Ping Oei, Kees Oosterlee. Brent Opmeer. Eric-Jan Oud. Peter den Ouden. Gè Overdevest. Wil- ko Rietmeijer, Gert-Jan van Rijn. Henrie Ro denburg, Corine Roeleveld, Lilian van Roos malen. Ben Schippers. Margreet Schmeitz, Ilonka Schouten. Paul Schrama. Paul Silver- entand. Mieke Spaans. Richard Spieren burg. Angelien van Steenbergen, Paola Suij- ker, Bart Sweens. Ruud van Teylingen, Ca- rolien Tijssen. Marjoleine Titshol, Bart Tön- jann. Brigitte Veldhoven. Annemiek Verhaar, Erik Verhaar, Martine Verhaar. Majorie Ver- kleij, Simone de Vetten. René Vink. Wilbert Vink. Renè van der Vooren, Erwin Warmer dam, Frank Warnau, Marco van der Wereld, Annemieke Wesselman, Randy Zandbergen. Dineke van Zwieten. HAVO Esther Bakker, Monique Cambler. Esther Dekkers. Ineke Does. Lucas van der Geest, Jacqueline Haverkort. Piet Heemskerk, Theo Heemskerk. Elsbeth Hottmann, Anne- marie Holman. Rob den Hollander. Marijke van 't Hooft. Monique Hoogduin. Mike Hoogenboom. Francis Huigsloot, Richard Jansen. Els Janssens. Annemarie de Jeu, Mariëlla Kallenberg. Lisanne van der Klaauw, Angela Koot, Birgit Leenen. Richard van Leeuwen, Ronald Lek. Richard Ligthart, Linda Loos. Elles van der Meer. Edwin van der Meer. Ruud van der Meer, Yvonne Oly- erhoek, Angelique Oomen. Mirjam Plug. Roeland van der Poel. Nico van Rijn. Pieter van Ri|n. Mark Rijnbeek, Aartjan Schaken- bos. Lia Spruit. Maja Steenvoorden. John Straver. Margreet Tomassen, Karin van' Veen. Dennis van Veen. Theo van Veen. Ar- noud van Velsen, Alwijn Vereecken, Bas Vermeulen, Floor Vermij, Hein-Jan Vink, Phyllis Visman, Thèrèse de Vroomen, Moni que van Vuren, Ralph Warmenhoven, Karin van de Water, Johan Weber, Lex Wessel man, Jan Wiessing, Fred Wijman, Paul de Winter, Wendie Zoetemelk, Linda Zoeten daal, Cornel Zuljdervliet, Renè Ammerlaan, José Bakker. Pirn Bank. José Copraij, Cori- na Dexel. Ria van Es. Nicole van der Ham. Wendy Heyker, Patrick Homulle, Vincent Hosman, Jan Huisman. Rob Jongbloed, Martin van der Meel, Joost Noordman. Son Paddenburg, Hilde Reichgelt. Jacco Roele ven. Leonard Smits. Karen Spierenburgh. Karina Stavenuiter, Marja Straathol, Marcel Vos. Marianne Vreeburg, Margriet de MAVO Jeroen Amslng, Barend Boers, Joost Bouw man. Carlo van den Broek, Maurice Bron- meijer, Marjolijn Bruyn, Emile van der Geest. Mark Groothuis. John de Haas. Jan Harmsen, Rob Heemskerk. Robert Hoog duin. Walter Montagne, Godelieve Nederpel. Berry Nohlen, B'davy Piket, Jeroen Prinsen, Rob van der Salm, Cassandra Schelvis, John Stuifzand, Lenny van Veen, Bob Ver haar, Nico van Zwieten. Jolanda Ammer laan. Dick Bentveld. Martine Brandt. Astrid Broeckhoven, Poldy Burer, Mary Droogh, Helen Roessen. Winy v.d. Geest. Saskia Ginjaar. Francesco van Goozen, Bron Hek- kema. Astrid v.d. Hoeven, Paul Hoogeveen, Arien Janson, Linda de Koning, Andrè Kreu- ger. Jeroen van der Krolt, Robert van der Krolt, Paul van Kuijen. Nathalie Maas. Tobl van der Meer. Matthijs van Meijl, Esther van Nierop. Miranda Remmerswaal. Mark Retel, Jaap van Rij. Marieke Sellers. Conny Sik- king, Miranda van Veen. Peter v.d. Velde, Silvia van Velzen. Marja Verstraaten. Anja Vervoorn, Deborah Wesselman, Paul Wolte- College Leeuwenhorst- Noordwijkerhout ATHENEUM Ibbel Ansink, William Augustinus, Bert Beu- gelsdijk. Jan van Bohemen, Robert-Jan Bouwmeester, Tonneke Caspers. Paul van Driel. Vincent Eijs, Sabine Gans. Jolanda Heemskerk, Jeroen Hoonhorst, Sandra van Houten. Marian Janson. Care! Meskers. Pie ter Muidér. Bea van Stijn. Ellen Stuifbergen. Heieen van den Bergh, Ronald Beuk. Jerry van de Burg. Corinne van Dam, Kees van Grieken. Jerry Griep. Edgar Hartsuiker. Aad de Klerk, Olal Leimann, Arnoud v.d. Slot, Marian Spierenburg. Kai de Vries. Lian War merdam. Perry Warmerdam. Erik Juffer mans. Anne-Marie Kerkvliet, Astrid Le Fe- ber. Sandra de Winter, Olaf Thiel. HAVO Paul Augustinus, Ronnie van den Berg, Astrid Hiep, Karin van Hilten, Marcel van Hitten. Gwen van der Leden. Ruud de Moolj. Monique Peen. Connie van Rhijn, Sander Steenvoorden, Wendie Verhoog, Arjen We- terings, Nicolet Woudstra, Els van Béek, El len Brouwer. Gerton Bruines, Francel Dui venvoorde, Mirjam Duivenvoorde, Arjan van Eeden, Rik van Eeden, Jan Willem van der Geest, Astrid de Groot, Leonoor Hertlief. Renate Heemskerk, Stefan Hulman, Petra Koomen. Anita van der Lans, Marijke de Leeuw. Nick van der Linden, Wendy van Loon, Marcel Mulder, Andrè Oostdam, Ok- ker Parlevlie». Mirjam Phernambuco. Hans Prins, Arthur Raphet Meeng. Marielle Ro- mijn, Yvonne van Santen. Silvia Steenvoor den. Gini Warmenhoven, Annemieke de Wil de, Mark Pebesma, Peter de Boer. Tineke Wolken. Dr. De Visserschool voor Chr. M.A.V.O.,Sassenheim E. J. Arentshorst. J. E. v.d. Berge. J. G. Bie- mond. A. C. v. Breugel. L. M. C. Colijn. H. I. Faas. M. Giesbergen. J. W. v. Ginhoven. A. Jansze. Chr. de Jong. M. de Jong. M. Kloot wijk. M. A. de Nie. J. J. v. Nieuwkoop, M. Tilma. C. E. G. Verhoog. C. A. de Vries. M. E. Krook, J. Philippo. Jacoba van Beieren, Lisse L.H.N.O. Diana Bakker, Ellen Bette. Imca Bokhorst. Rineke Bokhorst, Marleen van der Bos, Kat- ja Brandemann. Karin Fllppo, Ineke Geluk, Marion Griffioen, Bea Hasenoot, Dorien van der Ing, Irene Koolhaas, Jacqueline Korsui- ze. Ingrid Oudshoorn, Sillia Pronk. Ria Qua lm. Rina Ravensbergen, Lenneke Reijerkerk. Jolanda Romeijn, Sonja van Roon. Ilse Tam- mes. Jolanda van Voorst, Dorina de Vreede, Jolanda de Vries, Margreet van Vugt, Wilma van Vugt, Miranda Zaal, Anita van der R. K. Scholengemeenschap Nieuwkoop MAVO Annemarie Adema. Conny Baas. Marco Boekei. Freek Bommer. Hanneke Borst. Anja Copray. Marièlte de Groot. Marieke Hijman. Sandra Hoff. Irma de Jong. Sandra van Koert, Petra Kwakkenbos, Arnoud La- gerberg. Ingrid Louman. Ronald Maas. Nan cy Obbema, Leo Plomp. Marcel Schoordijk, Lizette van Schie. Rocco Veenboer. Mirjam van der Vlist, Corintha v.d. Voorn. Miranda Wahle. Jan Wansinck, Pieter Woerde. Yvet- te Woerde. Paul Brouwer. Monique Hooger- werf. Renè Kleijn, Jacqueline Schutter, Ed Vianen, Pauline Vink. Ilse Moesker, Erwin Bader, Sandra Hölscher. Patricia Hooger- vorst, Johan van der Hoorn, Jeroen Jan maat. Yvonne Keijzer, Arno Pieterse, Mark Pieterse. Mattheu Slol, Miranda Zwirs, Irma v.d. Boogaard. Gerardo Valè, Keés van Eg- mond. Arjan Kempen, Cora v.d. Pijl, Maria Mourits, Marie-Louise Pietersen. Alice v.d. Weijden, Jacqueline van Dam, Irene van der Geest, Jan van der Geest. Danny Hooger- vorst. Mary Hoogeveen. Marchel Lenting, Rowdy van Oostwaard, Linda Voorend. LHNO Wilma Blijleven, Vera Bunnik, Monique Croeze. Veronique de Graal, Corinthe Kuijf, Jolanda Kuijl, Tanja Leliveld, Unda Pieterse, Linda v.d. Voorn, Jolanda v.d. Aar, Monique Blom. Marjoke van der Broek. Wilma van Dam. Miranda van der Meer. Margreet Ran, Astrid Spekman. Cockey Baartman. Elza Cats. Judy Hofstede, Christine Bak, Judith van der Bijl, Corina Hassing, Linda Hoger- vorst, Femke Oosterwal, Heidi Ruijgrok, Jo landa van Veen, Pauline Vergeer. Immanuelschool, Chr. school voor Mavo, Alphen aan den Rijn Gertrude van der Aar, Peter van Asselt, Meindert van Baak, Yvonne Barih, Ron van Beusekom, Miranda Bijl, Marco Binnekamp, Evelien Blanksma, Sonja de Boer, Arielle Bok, Geert-Hein Bolder, Roll Bosma, Rob bert Brandt. Johan Breedeveld, Jaco Brons geest, Chris Brouwer, Corne Brunt, Edwin Buitelaar. Marielle Bunnik, Remco Cardol, Martin Cok, Mirjam Colijn, Robert van Deu ren, Peter van Donk. Gerdine Fokker, Ste fan Gies, Astrid van Gils. Trea de Goede, Leendert Groenendijk, Mark de Groot. Mar- loes de Groot, Dennis van Gulik. Patricia van Gulik. Sandra van Harskamp. Ronald de Heij, Alexander Hesseling, llona Hitijahubes- sy. Sandra van Ingen, Ernst van Iperen. Jan van Iperen. Ellis de Jong, Michel Koevoets, Arnoud Koopman, Arwil van Koperen, Ja- queline Krol. Jolanda Miggels. Arno Nie- berg, Jolanda Nijkamp, Marcel Oudshoom, Corien Post, Erik Raaphorst. Marrle Roos. John Schaap. Linda van Schaik. Sonja Schouls. Jan-Willen Schreuders. Sjaak Sie- re. Richard Slol. Ronald van Stam. Michel v.d. Steeg, John Stokdijk, Frank van Triest, Gert van Triest, Richard Verhoef. Gerhard Verkerk, Henneke Verschuur. Ellen de Vis ser. Marco Waversveld, Jantine Weststeijn, Richard Wieman, For Cheun Wong, Hanne- Chr. MAVO „Juliana" Katwijk MAVO Inge Aalbersberg, Gert Aandewlel, Carolien van Beelen, Annemarie van Bekkum, Corina Berkheij, Jacoline de Best, Corine Boes- aard, Andrè Bruin, Susan Diepenhorst, Ageeth van Duijn, Anita van Duijn, Hubertha van Duijn. Jan Pieter van Duijn, Karin van Duijn, Maarten van Duijn, Ron van Duijn, Jacqueline van Duijvenbode, Huig van Duij- venvoorde, Myriam Dijksterhuis, Wilma van Egmond, Marjan van de Haak. Corien Haas noot. Heieen Houwaard. Julia Houwer. Mar griet de Jonge. Peter Jonker. Annemieke Kruijt, Ingeborg, Kukler. Peter Kuijt. Wilfred Kuljt. Marijke van Leeuwen. Marlon van Leeuwen. Dirk Messemaker. Thea Messe- maker. Agnes Mol. Alize de Mooij. Wilfred Neuteboom, Cheri Nienkemper. Tom van der Niet, Arie Nijgh. Marjolein van den Oever. Betty Ouwehand. Huber Ouwehand, Janna Ouwehand. Wilma Ouwehand. Rien van der Plas. Astrid van der Plas, Ida van der Plas. Marcel van der Plas. Marianne van der Plas. Martin van der Plas. Nel van der Plas. Joke Plug. Martine Prins. Leuntje Pronk. Lia Pronk. Linda van der Reijden, Andrè Schaap. Carolien Schaap. Jacoline Schaap, Jacqueline Schaart. Anneke Schou ten. Jan van der Spek. Pascal van Steijn, Gerard Stoute. José van der Velde, Gijbert- ha Verdoes. Cees Vooljs, Regina Vooijs. Maarten de Vreugd. Lianne de Vries. Helene de Wit. Martijn van der Woude, Alida Zuij- derduijn, Corina Zwaneveld. Willibrord Mavo-School, Noordwljk Arjan Alkemade. Herman Alkemade. Ri chard Augustinus. Paula van Beelen, Ruud van Beelen, Yvonne v.d. Berg, Patrick de Böck, Roy de Bock. Astrid van Bohemen, Patricia Borst. Marleen v.d. Broek, Nicole Duyndam. Karin Fafié, Renè v.d. Geest. Yvonne van Goozen. Richard Ham. Wilma Heemskerk. Nicolette Hoek. Jan Hoogewo- ning, José v.d. Hulst. Gonny Jansen. Tho mas Kagenaar. Kees Kortekaas, Renè de Lmcel, Cora Meijer. Petra Meijer. Marcel Molenkamp. Yvonne Nieuwenhuizen. Moni que Oude-Veldhuis, Léon van Paridon, Ge rard Passchier. Eric v.d. Plas. Arjan v.d. Ploeg. Nicole Raasveldt. Job de Ridder. Yvonne de Ridder. Wim Rietmeijer, Nanda van Roijen, Ruud Rovers. Kees de Ruijter. Diederik Sareis van Rijn. Jos van Schie. Gaby Smit. Rob Steenvoorden. Frank Tak ken. Irma Turk, Wendy Turnhout. Babette van Veen. Gerda Verkade, Hellen v.d. Weij den. Marieke van Went, Petra van Went, Jan van Werkhoven, Leo van Werkhoven, Robert de Winter. Vincent Wuyster, Petra Aanhaanen. Peter de Bakker, Marieke Lan ge, Wilma Lange, Arnold Meijer. Ron Noor- dermeer, Andrè Oomen, Kees van Paridon, Astrid v.d. Plas, José Winters. Isaac Zapico. Patrick v.d. Zijden. Connie Salman, Louise Bosman. Eric Groenewoud, Gerda v.d. Berg. Renè v.d. Geest. Niels Heemskerk. Scholengemeenschap Alkemade BOUWTECHNIEK Eddy Borst. Jan Castelijn, Patrick Escher- ich, Richard Fransen, Kees de Haas. Theo Hogenboom, Paul Hogervorst, Vincent Hoogenboom. Alex de Jong, Gerard Koek. Rob Lunenburg, Marcel Turk, John Vrijburg, Henri Wesselius, Corné v. Wieringen. Ron Zandvliet. Johan v.d. Zwet, Hubert Duiven voorden, Rudy de Jong, Edwin Koek, Peter van Veen, Cor Visser. MECHANISCHE TECHNIEK Patrick Bakker. Marco Buis, Sjors v. Haa- stregt, Patrick Hogenboom, Richard Kant, Jacco Kappert, Patrick Keijzer, Robbert-Jan Poelwi|k, Sjarrel Pouw, Andrè de Rijk, Perry v.d. Stam. Paul Straathof, Linda v.d. Vlugt, Jan v.d. Voet, Wilko van Wijk, Frank v.d. Zwet, Marcel v.d. Zwet, Boris Heemskerk, Michel Montfrooij, Arwin v.d. Pouw-Kraan, Mike van Ruiten, Edwin Vlagsma, Paul Vol- ELEKTROTECHNIEK George Alkemade. Fred v.d. Burg, Edwin Duivenvoorden, Marco van Egmond. Remko Enters. Wim van Hameren, Egbert Hoogen boom. Roland Kester. Ron Koot, Fred Lek, Alex Oomen. Marco Spruit. Ron v. Velzen, Robbert Voortman. Marco van Zanten, Ron Zevenhoven, Dennis Bouwmeester, Corné Dobbe, Ruud v. Emmerik, Lex Hogeboom, Peter Hijzelendoorn, Frank de Jong, Peter de Jong, Joost de Koning, Patrick Lom- mers. Erik v.d. Meer. Rob v.d. Meer, Stefan Mollers, Rob Olijerhoek. Herbert Valentijn, Robert Verdel, Harco Zwirs, Jos Lodewijk. Stedelijk Gymnasium, Leiden E. J. Althuis. B. W. van Amstel. A. D. Baes- jou, G. W. van der Bend, W. P. Bergsma, M. Bloembergen, M. Bloemhof!, F. R. Boelhou wer, H. M. Braam. W. S. Broekstra, W. Brussee, H. H. Burger, R. W. Buve, A. S. A. Cannegieter, R. C. L. van Cleef, J. G. Dek ker, C. C. van Delft, T. van Dijk, W. J. M. Edelaar, M. P. H. van Ee, K. K. Geerinck, P. H. Geertman, P. P. van Giessen, J. A. M. Goulmy, F. M. de Greel, A. Grijns, G. L. van Harten, H. M. Hazelbag. K. H. A. Heenk, M. A. Hermans, A. van der Hoogt, W. Huson, B. S. Janssen, E M. van Kasteren, J. Keijzer, D. van Klarenbosch, R. van Klaveren. M. E de Kruiff, F. A. Lahr, M. R. Lancel, M. J. E Manshande, J. van der Meer. A. H. M. Mer- tens, M. J. Minnee, R. Moene. J. Pieters, J. Postma, A. P. A. Ruempol. W. Schoonder- beek. N. Schutter, E K. Seriier, I. K. Snij ders. J. F. Spreij, J. S. K. van Soest, M. H. J. Strijbos, M. H. J. Tolsma, B. G. van der Touw, H. L. de Vries, K. E. Wanrooij, P. E Wit, E J. van Zuuren. Tetterode College Schakelopleiding (INTAS) Astrid v.d. Barselaar. Paula van Beek, Rita Bon, Jantina Bouterse. Meriam Bouwmees ter. Margriet Brandsma, Lisette Castien, Hanneke Dekker, José Dérogèe, Mariët Dui venvoorde, Carolien van Dijk, Willeke Faas, Els Flameling. Moniek Geerlings, Lida Groe newoud, Marja van Groningen. Monique de Haas, Petra v.d. Hoek, Lia Hoogewerf. Linda Huizer, Jacqueline de Jonge, Angella Jonk man, Betty Lagrand, Geraldine de Lange, Carola van Leeuwen, Arjenne Los, Ans v.d. Meer. Helma van Os. Joyce Otten, Karin den Ouden. Marjon Randsdorp, Trudy de Ridder, Corrie Rooijakkers, Anita Schalk, Yvonne Schrama, Anja Teeuwen, Petra Tim- mers, Petra Verschoor, Corne Vlieland, Ka rin Westkamp. Voor een uitgebreid) agenda, ook voor de kcL mende dagen, raadplegi men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van dez<L krant. P ALPHEN AAN DEN RIJN ROCINEMA I (Van Boetzelae straat 6. tel. 01720-20800): 20 (al); 18.30, 21.15. wo. ook 13.3 EUROCINEMA II: Beverly Hilfcn cop (al); 18.30, 21.00. wo. otu| 13.30. EUROCINEMA III: bedrieger (12);18.45, 21. EUROCINEMA IV: Missing action (16); 18.30, 21.00. ook 13.45. :e I n 1 ËÜRÖCINEMA IV: Dik Tr«rflc eet raad (al); wo. 14.00. I g LEIDEN LUXOR (Stationsw*— 19. tel. 071-121239): Star m« (12); 14.30. 19.00. 21.15. LIDWIL en STUDIO (Steenstraat 3jpnc tel.124130): Passage to IndT. (al); 20.00 Witness (12); 14.3fur) 19.00, 21.15. Into the night (1?et 19.00, 21.15. ma. di. ook 14.3|WI^ Amadeus (al); 20.15. Beveriger, Hills Cop (al); 14.30, 19.0TnHl 01 1C - TDIAKirtRI 'Q'«*eStra( istmaen 21.15. TRIANON (Breestra/ 31, tel. 123875): The postma' always rings twice (12); l4.3Pue 19.00, 21.15. REX (Haarlerioni merstraat 52, tel. 071-1254Ueej Prinses Seka (16); 14.30, 19.01,.,r 21.15. uu[ ferl NOORDWIJK LIDO THEATE - J (Pr. Bernhardstraat 56, ter 01719-12800): Maak je bo/an st(en) maar nat (Up to creeling (16); ma. 19.00. di. 15.00, 19.0kist« The key (16); di. ma. 21.15. Th™ good, the bad and the ugly (al. wo. ma. 15.00. ^lal' 14.45, 19.00. 21.15. THEATER II: 1984 (12): tijden z)Pn; City I. CITY THEATER III: U»vei der the volcano (16); tijden zbos City I. CITY THEATER IV: gks Begint met liefde (al); zie tijde,.r City I. beh. wo 14.45. KINDERVOORSTELLING CITY THEATER: Walt Disnep bekroonde tekenfilms; w^ol 14.45. -)e VOORSCHOTEN* GREENWAT Paris Texas (16); di. wo. 20.0forr La dame au camelia (12); mjet 20.00. [roe tos\ toni ipet WASSENAAR ASTRA: Undpet the vulcano (12); 20.00. je DEN HAAG* ASTA 1 (Spui 2lnk tel. 463500):The cotton clii* cr (12); 14.00. 18.45, 21.3fesI ASTA 2 (Spui 27. tel. 46350(M' Witness (12); 14.00. 19.0»erl 21.30. ASTA 3: Kaos (1%lei 14.00. 20.00. BABYLON (naast Centraal Station, te. 471656): Amadeus (al); 14.0Ke 20.00. BABYLON 2: Into twen night (12); 14.00. 19.00, 21.3(tee BABYLON 3: Les una et laVei autres (al); 13.45, 19.45. NEAC 1 (Buitenhof 20, IC 630637): Starman (al); 14.0U- 18.45, 21.30. CINEAC 2: Br verly hills cop (al); 18.45. 21.3pH CINEAC 3: The woman in r (al); 18.45, 21.30. ma. di. o 14.00. EURO CINEMA (L< weg 910 tel. 667066): Duin (1| wo. 20.00. overige dagen 14.0| 20.00. METROPOLE 1 (Carnf gielaan, tel. 456756): A passag' to India (al); 14.00, 20.15. ME TROPOLE 2: Reuben, Reube£D (al); 14.00, 18.45, 21.30. MImb TROPOLE 3: Trms of endea^ ment (al); 14.00, 18.45, 21.3(TR< METROPOLE 4: Falling t)0 love (al); 14.00, 18.45, 21.3filrr METROPOLE 5: Birdy (12"'' 14.00, 18.45, 21.30. ODEON™l£ (Herengracht 13. tel. 46240dich Beverly Hills cop (al); 13.423 18.45, 21.30. ODEON 2: £hu< nurds slaan terug (12); 13.4E-J 18.45, 21.30. ODEON 3: Br/?"1 athless (16); 13.45, 18.45, 21.30O< ODEON 4: Gulag (16); 13.4GOI 18.45, 21.30. LE PARIS 1 (Kegiqi tingstraat 12b, tel. 656402): Vi*0 Vanessa (18); 12.00 tot 22.3^,. LE PARIS 2: Hard core (18™' 12.15 tot 22.45. LE PARIS f«P Meisjes in extase (18); 12.30 tde 23.00. PASSAGE (Passage 6kJo< tel. 460977): Monster shark (luin 14.00, 18.45, 21.30. HAAG^T FILMHUIS (Denneweg 56. 459900): Zaal 1: A star is boi*"' (17); 20.30. Zaal 2: Je vous «46 lue Marie (16); 19.45, 21.45. Stp- dio: Les petit soldat; ma. 19.3Cja< Savuve qui petu la vie; ml. 21.30. Alphaville; di. 19.30. Pa(^u sion; di. 21.30. Tout va bieper wo. 19.30. Prenom Carmen; wpra 21.30. KINDERVOORSTELLINGEN tuuinutn rsa CINEAC 3: Assepoester; wfi'h 14.00. EUROCINEMA: CisiROf de rat; wo. 14.00. soli TRI LEIDEN De Danaïden heeft voor de tweede achter eenvolgende maal de eerste prijs behaald op het Zomera vondtoernooi van Zuider kwartier. De Leid.se formatie won in een spannende eind strijd mei 86 van Fides Pac ta. Als derde eindigde Fluks, dat na verlening met 53 de meerdere bleef over Fluks. Met het Leidseonderonsje kreeg de twaalfde editie van dit toernooi een waardig sluit stuk. Er werd energiek ge korfbald, resulterend in veel kansen en dito goals met name in de eerste helft. De Danaï den, dat de meeste spelers uit het standaardteam had opge steld, raakte 02 en 24 ach terop, maar had al voor rust een ommekeer bewerkstelligd (54). Ook na de hervatting gavën de finalisten elkaar wei nig toe, al had Fides Pacta via René van der Vooren, goed voor drie goals, nog eenmaal met 56 de leiding. Daarom viel de beslissing ook in de laatste twee minuten, toen Eric Peters en Sandra Slinger land de titelverdediger naar 86 tilden. De overige goals waren afkomstig van Eric Kromhout (2), Ellen Ephraim, Monique Slingerland, Marcel Keyzer en Heico Locher. ter wijl aan de andere kant Frank de Haas (2) en Henk van der Waals nog raak schoten. Ook de strijd om de derde plaats begon veelbelovend, want in drie minuten tijd had den Thilly Vink voor Fluks en Theo Vreeken voor Fiks ge scoord. Beide twaalftallen konden deze sterke opening nmiet continueren, zodat na de reguliere speeltijd er nog altijd gelijkheid was, zij het dat Koos Passchier eerst met het aller laatste schot 33 liet aanteke nen. In de verlenging trok Fluks via Bram Koppenael en Kees Zwanenburg alsnog met 53 aan het langste eind. Eer der had Anne Passchier voor de Noord wijkers gescoord, ter wijl de verliezende partij Frank Jan en Diederick van Veen zag doelpunten. ZATERDAG HONKBAL Hoofdklasse: Amstel Tljgers-OWO, Giants-Haarlem Nicols, Klnhelm- Sparta, ADO-HCAW. UW-Pirates. SOFTBAL Hoofdklasse: HHC-DSS, Klnhelm- Nuenen, Terrasvogels-Bloemendaal, HCAW-Heiloo. Eerste klasse A: EDO- Storks. ZONDAG CRICKET Hoofdklasse: Excelsior-Kon. UD, AAC-Kampong, Rood en Wil - HBS, Quick Hg.-Bloemendaal, VOC-HCC. HONKBAL Hoofdklasse: Plrates-UW, HCAW- ADO. Sparta-Kinheim, Haarlem Ni- cols-Giants, OVVO-Amstel Tijgers. Tweede klasse C: Frogs-Schoten, Fl. Petrels-Wassenaar, Squeeze-Bloe- mendaal. ROLHOCKEY Eerste klasse: Den Haag-AGOR, Re sidentie-Lichtstad, Marathon-Den- nenberg. Tweede klasse: RHP-Mara- thon 2. Residentie 2-ZRC. SOFTBAL Eerste klasse A: Storks-EDO (2x), Birds-ADO. sportuitslagen Biljartstanden Rijn- en Veenstreek Driebanden A. Roelofarendsveen 7- 36, DVH 7-30, De Vergulde Vos 7-26, De Plas 7-26, De Driesprong 7-16, De Sport 7-13. Driebanden B: De Schelp 7-36, DVH 7-34, Rijnegom 7-23, 't Scheepje 7-22, Roelofarendsveen 7- 19, Westerhaven 7-13. Driebanden C: Nieuwe Wetering 7-36, DVH 7-29, RBV 7-24, Roelofarendsveen 7-21, 't Scheepje 7-21. Mono pole 7-16. Bandstoten A: Rijnegom 7-37, Ja- cobswoude 33 7-29, RBV 7-28, Nieu we Wetering 7-24, Monopole 7-23, Westerhaven 7-22, Jacobswoude 37 7-18, Harago 7-15. Bandstoten B: Westerhaven 7-33 (89.9), RBV 7-33 (86.4), DVH 7-29, De Kroon 7-28, Ha rago 7-25, Jacobswoude 7-19, Nieu we Wetering 7-18, 't Scheepje 7-11. Libre A: RBV 7-39, Nieuwe Wetering 7-26, De Sport 7-24, De Schelp 7-22. Rijnegom 7-19, De Fransche Brug 7- 17. Libre B: Westerhaven 7-47, 't Scheepje 7-26, Rijnegom 7-21, RBV 7-21, De Vergulde Vos 7-16, De Drie sprong 7-16. Ed van Gemeren snel LEIDEN De AAV'36 atleet Ed van Gemeren heeft in Hel mond een snelle 800 meter ge lopen. Na een eerste ronde van circa 53,5 seconden zakte het tempo weg, waarna Van Ge meren de kop overnam om pas op het laatste rechte stuk voorbij gelopen te worden. Een vierde plaats, achter on der andere Frank Geuzebroek en Jos Verbeek, in 1.51.8 mi nuut was zijn deel, wat ook voor Wim Cools was wegge legd. In Utrecht verbeterde Bataaf Bertus Kerkvliet zijn prestatie van vorig jaar in de strijd om de Domstad trofee. Na een derde plaats (in het veteranen- klassement) in '84 was nu zil ver het eindresultaat. Kerk vliet realiseerde dit door met tussenpozen van twee weken een matige 800 meter (2.14.4 minuten), een redelijke 1000 meter (2.49.1 minuten) en een goede 1500 meter (4.26.2 minu ten) af te werken. Winnaar werd de Castricummer Nico Braakhof. UVS tegen Noordwijk LEIDEN Donderdagavond speelt UVS de kwartfinale van de districtsbeker tegen Noord- wijk. De wedstrijd wordt ge speeld in de Kikkerpolder en begint om 19.00 uur. LEIDEN De jeugdige Kees Jan Schuilenburg is tijdens het toernooi van De Munnik op het nipper tje uitgeschakeld door Martijn Krans. De Leider dorper had riante vooruit zichten op de winst, toen hij een 5-2 voorsprong nam in de derde set. Krans kwam echter goed terug en forceerde via een tiebreak de overwinning: 5-7, 6-1, 7-6. Martijn Krans vond in B wel zijn Waterloo tegen Ben de Jel. De Hagenaar, die van plan is de toernooienreeks dit seizoen in Leiden af te werken, stoom de meteen door naar de kwartfinale. Herman van der Capellen zal in die ronde zijn tegenstander zijn. Hans van Bijsterveld en Rob van Marwijk stonden elkaar vorig jaar in C al eens naar het leven. Van Bijsterveld leed af gelopen seizoen op Roomburg een nipte nederlaag, maar nam nu revanche door de Roomburger in twee achter eenvolgende tiebreaks voor te blijven: 7-6, 7-6. Van Marwijks ploeggenoot, Joost van Leeu wen, hoefde zich nauwelijks in te spannen om Erik Snellen berg de doorgang naar de vol gende ronde te beletten: 6-1, 6- 3. Ook Bub van der Zee stoom de door naar de volgende ron de. René Cardinaal was zijn slachtoffer. De strijd bij de dames in C be looft spannend te worden. Het grote aantal driesetters in de eerste ronde is daar al een voorbode van. Alie Snellen berg had veel moeite met Do rien van der Feen: 3-6, 6-0, 6- 4. Ook Carola Geerlings en Karin Rueb verbleven drie sets op het gravel, waarna Geerlings, toch wel verrassend de sterkste bleek. Suzanne Vissers boekte een driesetszege op Ank Burgers en ook Mar- garite Patiwael stoomde pas na drie sets door naar de volgen de ronde. Margot van de Haak moest de eerste set bij Bionda Zonderop inleveren, maar kwam daarna overtuigend te rug: 5-7, 6-3, 6-0. Bionda Zonderop is wel één van de favorieten in D, maar zal dan wel van Annemarie Langeveld moeten winnen. De speelster van De Munnik wees clubgenote Lilian van heteren met 6-2, 6-3 terug. De Merenwijk Op de eerste dag van het dub- belspeltoernooi van De Meren wijk viel eigenlijk maar één opmerkelijke uitslag te note ren. In het herendubbelspel D leed het geplaatste koppel Har Walenkamp/Dennis van der Water een nederlaag tegen het Katwijkse duo Wout Melissen- /Hans van Rhee: 6-7, 6-4, 6-4. Een aantal partijen werd we gens het slechte weer afgebro ken. De wedstrijdleiding zal daardoor niet zo gauw in de problemen komen als andere jaren, omdat de organisatie van De Merenwijk aanmerke lijk minder inschrijving mocht begroeten dan voor"fl! voorgaande edities. Vooral®0' toernooi van De Munnik bfe" een enorme concurrent ^a,( de wedstrijden in de MeP wijk. ™s len RO£ Nieuwe Sloot >n »o Het Alphense Nieuwe Slen heeft de D- en E-oategoriel5 splitst bij de leeftijd zevenk jaar. Jan Bouwhuis, Huib der, Marcel Verhoef en I bert Broere zijn de favori# in de „D 17+", J. van Gi P.J. Peet, T. Reichert, M. der Broek zijn dat in j .jeugd-klasse". Bij de dames voeren Mal Louise Goedhart en Koelman de lijst aan. Ma: te Patiwael was kanshebl voor de zege bij de meil maar verloor van Monff Gijben: 6-2, 2-6, 6-0. Sua Gijsbers heeft als tweede T plaatste nu een goede 1 r de eindzege. WILLEM SPIERDf-

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8